Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Σου στέλνουμε την αγάπη μας όλη, σε σκεφτόμαστε!! Βάστα γερά χωρίς άγχος!!! 💕💕💕

 

 

Εγώ έκανα τις ενέσεις μου μεχρι 9η ημερα. Για την ακρίβεια το πρωί της 9ης έκανα olgalutran και το βράδυ έκανα τις ovitrelle. Σήμερα είναι 10η μέρα δεν κάνω τίποτα. Κι αύριο πρωί πάω. Ανάλογα πως θα είσαι κι εσύ  ισως σου πει να κάνεις την ovitrelle την Πέμπτη γιατί όπως φαίνεται έχεις πάει εξαιρετικά.. 

 

Ααααχ τέλεια κορίτσι μου. Έγκυρη απάντηση. Ευχαριστώ πολύ. Άρα ας πάψω να αγχώνομαι!!! 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου για αύριο.. Μην αγχώνεσαι καθόλου, όλα θα πάνε καλά!! Καλές γονιμοποιησεις σου εύχομαι!! Θα κάνεις κ την έμβρυομεταφορά σε αυτόν τον κύκλο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimi1981 είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα!

Σας γράφω για να σας δώσω θάρρος.εγω όταν έκανα εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα είχα ενδομητριο 7,7 και τα έμβρυα που έβαλα δεν ήταν ΑΑ  ήταν ένα μέτριο και ένα καλό. Ο γιατρός μου ειχε πει ότι δεν παίζει ρόλο μόνο το μέγεθος του ενδομητριου αλλά και η ποιότητα  του.εγω βέβαια έλεγα ότι τα λέει για παρηγοριά. Ήμουν σίγουρη. ( το μόνο θετικό αν ισχτει κι αυτό ήταν ότι τα είχα ελέγξει με προεμφυτευτικό γιατί είμαι πλέον 40 ετων) Τώρα έχω διδυμακια ,δύσκολη δηλαδή κυηση με καφε αρκετά συχνα αλλά όλα πάνε καλά, είμαι στην 11η εβδομάδα. Μην αγχώνεστε!! Αν είναι να γίνει θα γίνει κι ας μην είναι οι τέλειες συνθήκες. Σας γλυκοφιλω όλες. Μην απογοητευεστε! Να έχετε πίστη!

Τέτοια θέλουμε να ακούμε! Όμορφα, αισιόδοξα μηνύματα! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ βασιλικουλα μου! 💕💕

Περιμένουμε αύριο τα νέα σου κ την εμπειρία σου! Fingers crossed! 🤞🏻😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Με τρώει το θέμα του εμβολιου τώρα για τον κορονοιο. 

Όταν ξεκίνησα τις διαδικασίες για την εξωσωματική, ραντεβού με γιατρό εξετάσεις κλπ ήταν μέσα μαϊου και τότε δεν είχε ανοίξει καλά καλά η πλατφόρμα για τους κάτω των 30 οπότε δεν είχα στο νου μου να κάνω καν το εμβόλιο! Κάπως έτσι, η αν είχε ανοίξει ήταν λίγες ημέρες και επειδή ξεκινούσαμε εξωσωματικη δεν είχα στο μυαλό να το κάνω. Ρώτησα και τον γυναικολόγο μου όμως τότε και μου είχε πει ότι το άστρα να μη το κάνω το fizer αν είναι να κάνω. Αλλά δεν δώσαμε και σημασία αφού ξεκίναγα διέγερση σε λίγες ημέρες. Τον ρώτησα πάλι προχτές γιατί πλέον με το νέο κύμα με τα ένα μέτρα κλπ και φοβάμαι αλλά και δεν θα μπορώ να κυκλοφορώ πουθενά σε λίγο ανεμβολιαστη. Και η απάντηση του ήταν ότι έπρεπε να είχα εμβολιαστεί τότε γιατί δεν θέλει ενώ είμαι έγκυος να το κάνω, οπότε να το κάνω πριν την έμβρυο μεταφορά και αφού έχω ολοκληρώσει τη διέγερση και να κάνω το pfizer. Θα κάνουμε έμβρυο μεταφορά σε επόμενο κύκλο για να αποφύγουμε υπερδιέγερση. Θα ρωτήσω αύριο και τον εξωσωματιστη μου να δω τι θα μου πει αλλά φοβάμαι μήπως επηρεάσει το ενδομήτριο μου η την έκβαση της εξωσωματικής... Δεν ξέρω τι να κάνω.. εσείς τι έχετε κάνει με το εμβόλιο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Με τρώει το θέμα του εμβολιου τώρα για τον κορονοιο. 

Όταν ξεκίνησα τις διαδικασίες για την εξωσωματική, ραντεβού με γιατρό εξετάσεις κλπ ήταν μέσα μαϊου και τότε δεν είχε ανοίξει καλά καλά η πλατφόρμα για τους κάτω των 30 οπότε δεν είχα στο νου μου να κάνω καν το εμβόλιο! Κάπως έτσι, η αν είχε ανοίξει ήταν λίγες ημέρες και επειδή ξεκινούσαμε εξωσωματικη δεν είχα στο μυαλό να το κάνω. Ρώτησα και τον γυναικολόγο μου όμως τότε και μου είχε πει ότι το άστρα να μη το κάνω το fizer αν είναι να κάνω. Αλλά δεν δώσαμε και σημασία αφού ξεκίναγα διέγερση σε λίγες ημέρες. Τον ρώτησα πάλι προχτές γιατί πλέον με το νέο κύμα με τα ένα μέτρα κλπ και φοβάμαι αλλά και δεν θα μπορώ να κυκλοφορώ πουθενά σε λίγο ανεμβολιαστη. Και η απάντηση του ήταν ότι έπρεπε να είχα εμβολιαστεί τότε γιατί δεν θέλει ενώ είμαι έγκυος να το κάνω, οπότε να το κάνω πριν την έμβρυο μεταφορά και αφού έχω ολοκληρώσει τη διέγερση και να κάνω το pfizer. Θα κάνουμε έμβρυο μεταφορά σε επόμενο κύκλο για να αποφύγουμε υπερδιέγερση. Θα ρωτήσω αύριο και τον εξωσωματιστη μου να δω τι θα μου πει αλλά φοβάμαι μήπως επηρεάσει το ενδομήτριο μου η την έκβαση της εξωσωματικής... Δεν ξέρω τι να κάνω.. εσείς τι έχετε κάνει με το εμβόλιο? 

Εμένα ο γιατρός μου, μου είπε να το κάνω οπωσδήποτε γιατί αν κολλήσω ενώ είμαι έγκυος ενδεχομένως να το περάσω δύσκολα. Αυτή η συζήτηση έγινε αρχές Μαΐου όταν μόλις είχε ανοίξει η ηλικιακή μου ομάδα 30-34. Λόγω εξωσωματικης μάλλον δε μου έδιναν ρβ για Astra κ έκλεισα 2 εβδομάδες αργότερα κάπου στη μέση της διέγερσης για Pfizer ακόμη κ αν δεν είχε ανοίξει η πλατφόρμα για όλα τα εμβολια. Έπαθα τελικά κ εγώ υπερδιέγερση, 10 μερες μετά την ωοληψια έκανα τη 1η δόση, αφήσαμε αυτόν τον κύκλο γιατί μου ήρθε πολύ γρήγορα περίοδος (η περίοδος ήρθε πριν τη 1η δόση). Κ μετά έκανα τη 2η δόση κ όλα οκ. Τώρα κάνω προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κ είμαι έτοιμη αν κ πάλι λιγο ανήσυχη με την αύξηση των κρουσμάτων. Προσέχω πάρα πολύ γιατί δε θέλω να βγω θετική κ να ακυρωθεί η μεταφορά. Πάντως ο γιατρός μου μου είχε πει να κάνω το εμβόλιο κ δε θα σταματήσουμε την εξωσωματική λόγω εμβολίου απλώς μπορεί να μετατοπισουμε λίγο τις ημερομηνίες. Για μένα δες τα ρβ αν θέλεις όντως να κάνεις, μπορεί να βρεις κάτι συντομότερα από όσο νομίζεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Με τρώει το θέμα του εμβολιου τώρα για τον κορονοιο. 

Όταν ξεκίνησα τις διαδικασίες για την εξωσωματική, ραντεβού με γιατρό εξετάσεις κλπ ήταν μέσα μαϊου και τότε δεν είχε ανοίξει καλά καλά η πλατφόρμα για τους κάτω των 30 οπότε δεν είχα στο νου μου να κάνω καν το εμβόλιο! Κάπως έτσι, η αν είχε ανοίξει ήταν λίγες ημέρες και επειδή ξεκινούσαμε εξωσωματικη δεν είχα στο μυαλό να το κάνω. Ρώτησα και τον γυναικολόγο μου όμως τότε και μου είχε πει ότι το άστρα να μη το κάνω το fizer αν είναι να κάνω. Αλλά δεν δώσαμε και σημασία αφού ξεκίναγα διέγερση σε λίγες ημέρες. Τον ρώτησα πάλι προχτές γιατί πλέον με το νέο κύμα με τα ένα μέτρα κλπ και φοβάμαι αλλά και δεν θα μπορώ να κυκλοφορώ πουθενά σε λίγο ανεμβολιαστη. Και η απάντηση του ήταν ότι έπρεπε να είχα εμβολιαστεί τότε γιατί δεν θέλει ενώ είμαι έγκυος να το κάνω, οπότε να το κάνω πριν την έμβρυο μεταφορά και αφού έχω ολοκληρώσει τη διέγερση και να κάνω το pfizer. Θα κάνουμε έμβρυο μεταφορά σε επόμενο κύκλο για να αποφύγουμε υπερδιέγερση. Θα ρωτήσω αύριο και τον εξωσωματιστη μου να δω τι θα μου πει αλλά φοβάμαι μήπως επηρεάσει το ενδομήτριο μου η την έκβαση της εξωσωματικής... Δεν ξέρω τι να κάνω.. εσείς τι έχετε κάνει με το εμβόλιο? 

Καλημέρα, όταν μπήκα στην διαδικασία εξωσωματικής ήμουν στην ίδια φάση με εσένα μου ήρθε το ραντεβού ενημέρωσα το κέντρο κ μου είπαν όταν τελειώσω την 2 δόση αν νιωθβ καλά ξεκινάω  κ σκέψου τώρα ότι εδώ Γερμανία  δεύτερη δόση  μετά από 6 εβδομάδες με πήγε 3 μήνες πίσω αλλά χαλάλι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Είναι λιγο άβολο αλλά έτσι ή αλλιώς στο ιασώ σου δίνουν κ σεντόνι να τυλιχτεις οπότε κ να λερωσεις κάπου τα τραβάει το σεντόνι. Κ οι γιατροί είναι σίγουρα συνηθισμένοι σε αυτά.. Εγώ θέλω 2, μου αρέσει η ιδέα των διδύμων. Σίγουρα δε μπορεί να μου βάλει παραπάνω γιατί είμαι 33. Οπότε κ ένα να μου πει ο γιατρός εμείς θέλουμε 2 αλλά δεν πιστεύω να μου κάνει το δύσκολο.. 😀😀

Κορίτσι μου μακάρι να σου βάλει δύο!!!!! Γτ έτσι έχεις περισσότερες πιθανότητες!!!!!! Αλλά ας είναι κ ένα κ καλό!!!!! Τώρα για τα παραπάνω βάση ελληνικής νομοθεσίας έως 40χρονων βάζουν δύο. Από 40 κ πάνω περισσότερα....έτσι νομίζω ότι έχω διαβάσει στα χαρτιά που μας έχουν δώσει αλλά μπορείς να το συζητήσεις με τον γιατρό σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Εμένα ο γιατρός μου, μου είπε να το κάνω οπωσδήποτε γιατί αν κολλήσω ενώ είμαι έγκυος ενδεχομένως να το περάσω δύσκολα. Αυτή η συζήτηση έγινε αρχές Μαΐου όταν μόλις είχε ανοίξει η ηλικιακή μου ομάδα 30-34. Λόγω εξωσωματικης μάλλον δε μου έδιναν ρβ για Astra κ έκλεισα 2 εβδομάδες αργότερα κάπου στη μέση της διέγερσης για Pfizer ακόμη κ αν δεν είχε ανοίξει η πλατφόρμα για όλα τα εμβολια. Έπαθα τελικά κ εγώ υπερδιέγερση, 10 μερες μετά την ωοληψια έκανα τη 1η δόση, αφήσαμε αυτόν τον κύκλο γιατί μου ήρθε πολύ γρήγορα περίοδος (η περίοδος ήρθε πριν τη 1η δόση). Κ μετά έκανα τη 2η δόση κ όλα οκ. Τώρα κάνω προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κ είμαι έτοιμη αν κ πάλι λιγο ανήσυχη με την αύξηση των κρουσμάτων. Προσέχω πάρα πολύ γιατί δε θέλω να βγω θετική κ να ακυρωθεί η μεταφορά. Πάντως ο γιατρός μου μου είχε πει να κάνω το εμβόλιο κ δε θα σταματήσουμε την εξωσωματική λόγω εμβολίου απλώς μπορεί να μετατοπισουμε λίγο τις ημερομηνίες. Για μένα δες τα ρβ αν θέλεις όντως να κάνεις, μπορεί να βρεις κάτι συντομότερα από όσο νομίζεις. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση κορίτσι μου, μάλλον αυτό θα κάνω κι εγώ , θα το συζητήσω και με τον εξωσωματιστη και θα κλείσω αν είναι ραντεβού αμέσως μετά την ωοληψια μόλις ηρεμήσω από την υπερδιέγερση που θα κάνω. Και μετά να κάνω και τη δεύτερη δόση πριν την έμβρυο μεταφορά, έτσι κι αλλιώς Αύγουστος έρχεται δεν νομίζω να κάνω μεταφορά τον Αύγουστο οπότε ας κάνω το εμβόλιο...σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα, όταν μπήκα στην διαδικασία εξωσωματικής ήμουν στην ίδια φάση με εσένα μου ήρθε το ραντεβού ενημέρωσα το κέντρο κ μου είπαν όταν τελειώσω την 2 δόση αν νιωθβ καλά ξεκινάω  κ σκέψου τώρα ότι εδώ Γερμανία  δεύτερη δόση  μετά από 6 εβδομάδες με πήγε 3 μήνες πίσω αλλά χαλάλι... 

Κατάλαβα , αυτό θα κάνω κι εγώ μάλλον... Σε ευχαριστώ πολύ! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσι μου μακάρι να σου βάλει δύο!!!!! Γτ έτσι έχεις περισσότερες πιθανότητες!!!!!! Αλλά ας είναι κ ένα κ καλό!!!!! Τώρα για τα παραπάνω βάση ελληνικής νομοθεσίας έως 40χρονων βάζουν δύο. Από 40 κ πάνω περισσότερα....έτσι νομίζω ότι έχω διαβάσει στα χαρτιά που μας έχουν δώσει αλλά μπορείς να το συζητήσεις με τον γιατρό σου!!!!!

Μπα δεν πιστεύω να μου κάνει τον δύσκολο, αφού είμαστε κ εγώ κ ο σύζυγος αποφασισμένοι κ ψημένοι για 2 σιγά μην κολλήσει ο γιατρός. Έτσι ή αλλιώς δεν έχω ξανά μείνει έγκυος να έχει κάποια "ευπάθεια" ας πούμε η μήτρα για να μην μπορουμε να βάλουμε 2..το ξέρω κ εγώ αυτό που λες για την ελληνική νομοθεσία, ισχύει ακριβώς όπως το λες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Μπα δεν πιστεύω να μου κάνει τον δύσκολο, αφού είμαστε κ εγώ κ ο σύζυγος αποφασισμένοι κ ψημένοι για 2 σιγά μην κολλήσει ο γιατρός. Έτσι ή αλλιώς δεν έχω ξανά μείνει έγκυος να έχει κάποια "ευπάθεια" ας πούμε η μήτρα για να μην μπορουμε να βάλουμε 2..το ξέρω κ εγώ αυτό που λες για την ελληνική νομοθεσία, ισχύει ακριβώς όπως το λες!! 

Μακάρι πάντως ... Κ εγώ έλεγα δύο !!!!! Αλλά τώρα παλεύουμε έστω ξ για το ένα!!!!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει!!!!! Τα καλύτερα εύχομαι για όλες!!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου αγαπημένα!!!! Κορίτσια μου γουρλούδικα!!!!! Εχτές προφανώς και οταν γυρισα απο το γιατρο σαπησα στον υπνο!!!! προφανώς μου βγήκε όλη η ενταση!!!!

Ο γιατρος εξαιρετικός! μαζί ήταν και η μαία του! πήγαν όλα τέλεια! μονο καλά λόγια έχω να πω από την πρώτη μας συνάντηση! μου έκανε και τον υπέρηχο εσω οργανων πως το λενε αυτό για την επιτροπή και μου ειπε οτι με βλέπει πολύ καλά μέσα μου τα συστήματα μου χαχαχαχα και σίγουρα με βλέπει για 10 αυγά!

Μου είπε οτι το πιο πιθανόν ειναι να κάνουμε το πρωτόκολλο των ανταγωνιστών. 

Το καλύτερο από όλα είναι ότι μας έδωσε 60% πιθανότητες για θετικά αποτελέσματα!!!!

μου είπε μια γνωστή ότι οι γιατροί πάντα δίνουν το μικρότερο ποσοστό, οπότε αν το μικρότερο ειναι 60 τι να κανω να ράψω από τωρα κανα ζιπουνάκι;;;;;

το πιο σημαντικό για μένα από όλα είναι ότι μου έφυγε μεγάλο άγχος, γτ ο γιατρός ήταν πρόθυμος να λύσει κάθε μου απορια και ήταν πολύ συζητησιμος και συνεργάσιμος!!!!

μου ειπε και εκεινος παμε βημα βημα την φορα! μας έγραψε κάποιες εξετάσεις που μας έλειπαν και μας είπε πριν την επιτροπή που έχουμε στις 22-23 ιουλίου να ξαναπάμε να κάνει και έναν έλεγχο στα χαρτιά μας ότι είναι όλα εντάξει!!!!

είμαι πάρα πολύ χαρούμενη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα!!!! Κορίτσια μου γουρλούδικα!!!!! Εχτές προφανώς και οταν γυρισα απο το γιατρο σαπησα στον υπνο!!!! προφανώς μου βγήκε όλη η ενταση!!!!

Ο γιατρος εξαιρετικός! μαζί ήταν και η μαία του! πήγαν όλα τέλεια! μονο καλά λόγια έχω να πω από την πρώτη μας συνάντηση! μου έκανε και τον υπέρηχο εσω οργανων πως το λενε αυτό για την επιτροπή και μου ειπε οτι με βλέπει πολύ καλά μέσα μου τα συστήματα μου χαχαχαχα και σίγουρα με βλέπει για 10 αυγά!

Μου είπε οτι το πιο πιθανόν ειναι να κάνουμε το πρωτόκολλο των ανταγωνιστών. 

Το καλύτερο από όλα είναι ότι μας έδωσε 60% πιθανότητες για θετικά αποτελέσματα!!!!

μου είπε μια γνωστή ότι οι γιατροί πάντα δίνουν το μικρότερο ποσοστό, οπότε αν το μικρότερο ειναι 60 τι να κανω να ράψω από τωρα κανα ζιπουνάκι;;;;;

το πιο σημαντικό για μένα από όλα είναι ότι μου έφυγε μεγάλο άγχος, γτ ο γιατρός ήταν πρόθυμος να λύσει κάθε μου απορια και ήταν πολύ συζητησιμος και συνεργάσιμος!!!!

μου ειπε και εκεινος παμε βημα βημα την φορα! μας έγραψε κάποιες εξετάσεις που μας έλειπαν και μας είπε πριν την επιτροπή που έχουμε στις 22-23 ιουλίου να ξαναπάμε να κάνει και έναν έλεγχο στα χαρτιά μας ότι είναι όλα εντάξει!!!!

είμαι πάρα πολύ χαρούμενη!!!!!

Κορίτσι μου!!!!!!!!!💓💓💓 Είμαστε κ εμείς χαρούμενες που σου έφυγε αυτό το μεγάλο άγχος😜😜😜😜😜 και όπου ο γιατρός ήταν φοβερός και σου έλυσε όλες τις απορίες!!!!!!! Πάντα λέμε στην εξωσωματική βήμα βήμα πάμε κάθε φορά!!!!! Με το καλό να περάσετε την επιτροπή με το καλό να ξεκινήσετε και να πάνε όλα υπέροχα!!!!!!!! Μέχρι τότε χαλάρωσε και ξεκούραση όσο μπορούμε δηλαδή!!!!!!!!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ... Έκανα την χοριακη είναι 66μοναδες (δέκα μέρες από την εμβρυομεταφορα) από το κέντρο μου είπαν ότι είναι πολύ καλή και να την επαναλάβω την Δευτέρα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια ... Έκανα την χοριακη είναι 66μοναδες (δέκα μέρες από την εμβρυομεταφορα) από το κέντρο μου είπαν ότι είναι πολύ καλή και να την επαναλάβω την Δευτέρα ...

Καλημέρα!! Τέλεια, μπράβο σου!!! 🥰🥰 Καλούς διπλασιασμούς σου εύχομαι τις επόμενες μέρες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια ... Έκανα την χοριακη είναι 66μοναδες (δέκα μέρες από την εμβρυομεταφορα) από το κέντρο μου είπαν ότι είναι πολύ καλή και να την επαναλάβω την Δευτέρα ...

Μπράβο ρε κορίτσι, όλα με το καλό!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η mia2020 είπε:

Καλημέρα!! Τέλεια, μπράβο σου!!! 🥰🥰 Καλούς διπλασιασμούς σου εύχομαι τις επόμενες μέρες!!! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια ... Έκανα την χοριακη είναι 66μοναδες (δέκα μέρες από την εμβρυομεταφορα) από το κέντρο μου είπαν ότι είναι πολύ καλή και να την επαναλάβω την Δευτέρα ...

Μπράβο κοριτσι μου! Καλούς διπλασιασμούς και να πάνε όλα τέλεια!!! Αντε να συνεχίζουμε δυναμικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Μπράβο ρε κορίτσι, όλα με το καλό!!!!!!! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!!!!πως πηγές με τον γιατρό;;; Συγνώμη αν έγραψες και δεν το πρόσεξα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπράβο κοριτσι μου! Καλούς διπλασιασμούς και να πάνε όλα τέλεια!!! Αντε να συνεχίζουμε δυναμικά!!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ... Εύχομαι όλα καλά να πάνε για όλες μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Με τρώει το θέμα του εμβολιου τώρα για τον κορονοιο. 

Όταν ξεκίνησα τις διαδικασίες για την εξωσωματική, ραντεβού με γιατρό εξετάσεις κλπ ήταν μέσα μαϊου και τότε δεν είχε ανοίξει καλά καλά η πλατφόρμα για τους κάτω των 30 οπότε δεν είχα στο νου μου να κάνω καν το εμβόλιο! Κάπως έτσι, η αν είχε ανοίξει ήταν λίγες ημέρες και επειδή ξεκινούσαμε εξωσωματικη δεν είχα στο μυαλό να το κάνω. Ρώτησα και τον γυναικολόγο μου όμως τότε και μου είχε πει ότι το άστρα να μη το κάνω το fizer αν είναι να κάνω. Αλλά δεν δώσαμε και σημασία αφού ξεκίναγα διέγερση σε λίγες ημέρες. Τον ρώτησα πάλι προχτές γιατί πλέον με το νέο κύμα με τα ένα μέτρα κλπ και φοβάμαι αλλά και δεν θα μπορώ να κυκλοφορώ πουθενά σε λίγο ανεμβολιαστη. Και η απάντηση του ήταν ότι έπρεπε να είχα εμβολιαστεί τότε γιατί δεν θέλει ενώ είμαι έγκυος να το κάνω, οπότε να το κάνω πριν την έμβρυο μεταφορά και αφού έχω ολοκληρώσει τη διέγερση και να κάνω το pfizer. Θα κάνουμε έμβρυο μεταφορά σε επόμενο κύκλο για να αποφύγουμε υπερδιέγερση. Θα ρωτήσω αύριο και τον εξωσωματιστη μου να δω τι θα μου πει αλλά φοβάμαι μήπως επηρεάσει το ενδομήτριο μου η την έκβαση της εξωσωματικής... Δεν ξέρω τι να κάνω.. εσείς τι έχετε κάνει με το εμβόλιο? 

Καλημέρα! Εύχομαι με το καλό σύντομα μια όμορφη εγκυμοσύνη! Θα σου πω τη δική μου εμπειρία. Έκανα τη δεύτερη δόση pfizer 3 εβδομάδες πριν ξεκινήσω τη διαδικασία της διέγερσης. Και όλα πήγαν μια χαρά. Τώρα είναι στην 7η εβδομάδα κι όλα κυλούν ομαλότατα. Αλλά και άσχετα από τη δική μου εμπειρία, για τα mrna εμβόλια θα στο πει και ο γυναικολόγος σου δεν υπάρχει μηχανισμός που να εξηγεί οποιαδήποτε βλάβη για το έμβρυο. Από την άλλη σκέψου τους κινδύνους νόσησης ενώ είσαι έγκυος ειδικά το πρώτο 3μηνο της οργανογενεσης. Ειναι τόσο περιορισμένα όσα ξέρουμε έως τώρα.. Βέβαια και να κάνεις το εμβόλιο πάλι θέλει προσοχή αλλά σίγουρα νιώθεις μεγαλύτερη ασφάλεια. Ελπίζω να βοήθησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια ... Έκανα την χοριακη είναι 66μοναδες (δέκα μέρες από την εμβρυομεταφορα) από το κέντρο μου είπαν ότι είναι πολύ καλή και να την επαναλάβω την Δευτέρα ...

Μπραβοοοοοο!!!!!!!!! Καλούς διπλασιασμους!!!!!!! Και με το καλό όλα!!!!!!!! 🌹🌹🌹🌹🤗🤗🤗🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια ... Έκανα την χοριακη είναι 66μοναδες (δέκα μέρες από την εμβρυομεταφορα) από το κέντρο μου είπαν ότι είναι πολύ καλή και να την επαναλάβω την Δευτέρα ...

Μπράβο ρε κορίτσι μου μπράβο συγχαρητήρια!! Είναι τέλεια η χοριακη σου ,να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα!!!! Κορίτσια μου γουρλούδικα!!!!! Εχτές προφανώς και οταν γυρισα απο το γιατρο σαπησα στον υπνο!!!! προφανώς μου βγήκε όλη η ενταση!!!!

Ο γιατρος εξαιρετικός! μαζί ήταν και η μαία του! πήγαν όλα τέλεια! μονο καλά λόγια έχω να πω από την πρώτη μας συνάντηση! μου έκανε και τον υπέρηχο εσω οργανων πως το λενε αυτό για την επιτροπή και μου ειπε οτι με βλέπει πολύ καλά μέσα μου τα συστήματα μου χαχαχαχα και σίγουρα με βλέπει για 10 αυγά!

Μου είπε οτι το πιο πιθανόν ειναι να κάνουμε το πρωτόκολλο των ανταγωνιστών. 

Το καλύτερο από όλα είναι ότι μας έδωσε 60% πιθανότητες για θετικά αποτελέσματα!!!!

μου είπε μια γνωστή ότι οι γιατροί πάντα δίνουν το μικρότερο ποσοστό, οπότε αν το μικρότερο ειναι 60 τι να κανω να ράψω από τωρα κανα ζιπουνάκι;;;;;

το πιο σημαντικό για μένα από όλα είναι ότι μου έφυγε μεγάλο άγχος, γτ ο γιατρός ήταν πρόθυμος να λύσει κάθε μου απορια και ήταν πολύ συζητησιμος και συνεργάσιμος!!!!

μου ειπε και εκεινος παμε βημα βημα την φορα! μας έγραψε κάποιες εξετάσεις που μας έλειπαν και μας είπε πριν την επιτροπή που έχουμε στις 22-23 ιουλίου να ξαναπάμε να κάνει και έναν έλεγχο στα χαρτιά μας ότι είναι όλα εντάξει!!!!

είμαι πάρα πολύ χαρούμενη!!!!!

Είδες κορίτσι μου όλα πάνε καλά και θα συνεχίσουν να πηγαίνουν!! Εσύ να πηγαίνεις βήμα βήμα τη φορά και τα ευχάριστα θα έρθουν 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...