Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Όχι είναι η δεύτερη. Απλά την πρώτη την έκανα με φρέσκα στον ίδιο κύκλο με τη διέγερση και τώρα κάνω με τα κατεψυγμένα μου..τότε εννοώ ότι ήταν 9,5 στην πρώτη μου. χτες δεν μου έκανε υπέρηχο μόνο ορμονικές..εσένα η πρώτη ε?

Ναι. Είναι η πρώτη μου εμβρυομεταφορα μετά τη 3η ωοληψια όμως. Οι πρώτες 2 ήταν σε φυσικό κύκλο με λίγα Femara κ δεν είχαμε γονιμοποιησεις. Κ στη 3η έπαθα ήπια υπερδιέγερση κ ο γιατρός μου απέκλεισε τη μεταφορά. Οπότε πάμε τώρα κ ας ελπίσουμε αυτή να είναι η τυχερή μας κ για τις 2 μας. Εσύ είχες αρνητική χοριακη ή παλινδρόμησε; για εμένα είναι απαραίτητος ο υπέρηχος λόγω κυστων που εμφάνιζω στις ωοθήκες. Είχα βέβαια μια αλλά μου είπε ότι δεν τον ενοχλεί, γιατί δεν είναι λειτουργική πια. Είχα μια κ πριν τη διέγερση η οποία μετα από μέτρηση οιστραδιολης αποφάσισε πως δεν τον ενοχλεί γιατί δεν ήταν λειτουργική κ έτσι δεν την παρακέντησε. Πιστεύω πως είναι αυτή η ίδια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Ναι. Είναι η πρώτη μου εμβρυομεταφορα μετά τη 3η ωοληψια όμως. Οι πρώτες 2 ήταν σε φυσικό κύκλο με λίγα Femara κ δεν είχαμε γονιμοποιησεις. Κ στη 3η έπαθα ήπια υπερδιέγερση κ ο γιατρός μου απέκλεισε τη μεταφορά. Οπότε πάμε τώρα κ ας ελπίσουμε αυτή να είναι η τυχερή μας κ για τις 2 μας. Εσύ είχες αρνητική χοριακη ή παλινδρόμησε; για εμένα είναι απαραίτητος ο υπέρηχος λόγω κυστων που εμφάνιζω στις ωοθήκες. Είχα βέβαια μια αλλά μου είπε ότι δεν τον ενοχλεί, γιατί δεν είναι λειτουργική πια. Είχα μια κ πριν τη διέγερση η οποία μετα από μέτρηση οιστραδιολης αποφάσισε πως δεν τον ενοχλεί γιατί δεν ήταν λειτουργική κ έτσι δεν την παρακέντησε. Πιστεύω πως είναι αυτή η ίδια. 

Παλινδρομησε στην 9η εβδομάδα..ελπίζω αυτή τη φορά να έχω ξανά εμφύτευση και να προχωρήσει κιόλας γιατί ξαναπροσπαθω και πολύ γρήγορα τρομάρα μου!! ελπίζω ότι όλα θα πάνε σούπερ, θέλω να είμαι αισιόδοξη για όλες μας...άρα σου έκανε υπέρηχο και πριν ξεκινήσεις προετοιμασία ενδομητρίου τώρα? Σε ποια φάση του κύκλου κάνουν υπέρηχο για να δουν αν έχεις κύστη?η καθεμία έχει τα δικά της αφού δεν σας ενοχλεί είσαι μια χαρά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου @peacock μου.

Τελικά είναι τόσο πολυπαραγοντικό το θέμα που το μόνο που μπορούμε να κάνουμε εμείς που βαδίζουμε στο μονοπάτι αυτό είναι να μη χάνουμε την πίστη μας σε ότι πιστεύει η κάθε μία και την ελπίδα μας οτι θα έρθει η τυχερή "ζαριά" και σε εμάς.

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς και δύναμε στην προσπάθειά σου ❤️

Ετσι ακριβως είναι κοριτσακι μου, είναι πολυπαραγοντικό το θέμα όπως είπες..

Μακάρι με ένα μαγικό τρόπο να μπορούσα να σβήσω από όλες μας την αγωνία, τη θλίψη, το φόβο και όλα αυτα τα αρνητικά συναισθήματα που συνοδεύουν την εξωσωματική... Μακαρι αυτό το θέμα να ήταν άδειο..

Δύναμη σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Παλινδρομησε στην 9η εβδομάδα..ελπίζω αυτή τη φορά να έχω ξανά εμφύτευση και να προχωρήσει κιόλας γιατί ξαναπροσπαθω και πολύ γρήγορα τρομάρα μου!! ελπίζω ότι όλα θα πάνε σούπερ, θέλω να είμαι αισιόδοξη για όλες μας...άρα σου έκανε υπέρηχο και πριν ξεκινήσεις προετοιμασία ενδομητρίου τώρα? Σε ποια φάση του κύκλου κάνουν υπέρηχο για να δουν αν έχεις κύστη?η καθεμία έχει τα δικά της αφού δεν σας ενοχλεί είσαι μια χαρά!!!

Μου έκανε υπέρηχο πριν μου έρθει περίοδος κ όταν μου ήρθε απλά μου έδωσε τη δοσολογία των χαπιών από το τηλ, δε χρειαζόταν να ξανά κάνω μου είπε. Σκέψου πήγα την Τετάρτη κ την Παρασκευή το βράδυ ήρθε περίοδος οπότε δεν είχαν περάσει κ πολλές μέρες για να έχει αλλάξει κάτι. Συνήθως 2η με 4η μέρα μου έκαναν υπέρηχο για να φανεί αν υπάρχει κύστη για να ξέρουμε κ πως θα προχωρήσουμε. Εννοείται πως η κάθε μία έχει κ τα δικά της ζητήματα κ όλο κ κάτι μαθαίνουμε η μία από την άλλη. 1 βλαστοκυστη λες να βάλεις ή 2; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Μου έκανε υπέρηχο πριν μου έρθει περίοδος κ όταν μου ήρθε απλά μου έδωσε τη δοσολογία των χαπιών από το τηλ, δε χρειαζόταν να ξανά κάνω μου είπε. Σκέψου πήγα την Τετάρτη κ την Παρασκευή το βράδυ ήρθε περίοδος οπότε δεν είχαν περάσει κ πολλές μέρες για να έχει αλλάξει κάτι. Συνήθως 2η με 4η μέρα μου έκαναν υπέρηχο για να φανεί αν υπάρχει κύστη για να ξέρουμε κ πως θα προχωρήσουμε. Εννοείται πως η κάθε μία έχει κ τα δικά της ζητήματα κ όλο κ κάτι μαθαίνουμε η μία από την άλλη. 1 βλαστοκυστη λες να βάλεις ή 2; 

Α στην αρχή της περιόδου δηλαδή ε? Δεν έχω κάνει ποτέ μου υπέρηχο με περίοδο.. Δύο θα βάλω πάλι όπως και την πρώτη φορά..εσύ? Το έχετε συζητήσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Καλημερα στα πιο όμορφα και γουρλιδικα κορίτσια!!!!! 

Σήμερα έχουμε την πρώτη μας συνάντηση με το γιατρό που θα μας αναλάβει!!!!! 

Μαζεύω τις θετικές σας ενέργειες να έχω δύναμη και θάρρος και να πάνε όλα καλά!!!!! ❤️

Σου στέλνουμε την αγάπη μας όλη, σε σκεφτόμαστε!! Βάστα γερά χωρίς άγχος!!! 💕💕💕

 

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Ωραία αύριο θα τελειώσεις με το πρώτο βήμα μετά ξεκινάνε οι γονιμοποιήσεις! Τι καλά ! Όλα θα πάνε τέλεια να μην αγχώνεσαι καθόλου... Προσπάθησε να ηρεμήσεις για τα αυγουλάκια σου.... 

Τη Πέμπτη είναι ο δεύτερος υπέρηχος δεν ξέρω αν θα μου πει τότε για ωοληψια πάντως θα τον ρωτήσω ούτως η άλλως εγώ... Γιατί την Πέμπτη θα είναι η 9η μέρα ενέσεων που για βραχυ πρωτόκολλο μου είχε πει αρχικά ότι 10 μερες θα κάναμε ενέσεις. Εσύ σε ποια ημέρα ενέσεων θα κάνεις ωοληψια δηλαδή ? 

Εγώ έκανα τις ενέσεις μου μεχρι 9η ημερα. Για την ακρίβεια το πρωί της 9ης έκανα olgalutran και το βράδυ έκανα τις ovitrelle. Σήμερα είναι 10η μέρα δεν κάνω τίποτα. Κι αύριο πρωί πάω. Ανάλογα πως θα είσαι κι εσύ  ισως σου πει να κάνεις την ovitrelle την Πέμπτη γιατί όπως φαίνεται έχεις πάει εξαιρετικά.. 

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Λοιπον σας απαντω μετα απο ερωτηση σε φιλη αναισθησιολογο: 1 δεν χρειαζεται στη μεθη να ξεβαψεις νυχια στην ολικη χρειαζεται τουλαχιστον ενα δαχτυλο χωρις βερνικι γιατι θελουν να μετρουν το οξυγονο στο αιμα κ να βλεπουν το χρωμα του νυχιου απο εκει φαινονται πολλα. Οπως η σωστη αιματωση αλλα κυριως το οξυγονο στο αιμα. 

Ααααχ τέλεια κορίτσι μου. Έγκυρη απάντηση. Ευχαριστώ πολύ. Άρα ας πάψω να αγχώνομαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Ναι καταλαβα σου ευχομαι κοριτσι μου γλυκο τα καλυτερα απο εδω κ περα συντομα να τα καταφερεις να  γινεις μανουλα🍀

Ευχαριστώ καλό μου! Εύχομαι όλες μας να τα καταφέρουμε, η καθεμία έχει περάσει τα δικά της ζόρια οποτε μας αξίζει να το καταφέρουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Σου στέλνουμε την αγάπη μας όλη, σε σκεφτόμαστε!! Βάστα γερά χωρίς άγχος!!! 💕💕💕

 

 

Εγώ έκανα τις ενέσεις μου μεχρι 9η ημερα. Για την ακρίβεια το πρωί της 9ης έκανα olgalutran και το βράδυ έκανα τις ovitrelle. Σήμερα είναι 10η μέρα δεν κάνω τίποτα. Κι αύριο πρωί πάω. Ανάλογα πως θα είσαι κι εσύ  ισως σου πει να κάνεις την ovitrelle την Πέμπτη γιατί όπως φαίνεται έχεις πάει εξαιρετικά.. 

 

Ααααχ τέλεια κορίτσι μου. Έγκυρη απάντηση. Ευχαριστώ πολύ. Άρα ας πάψω να αγχώνομαι!!! 

Κατάλαβα μακάρι να μου πει την Πέμπτη να την κάνω όντως για να κάνουμε ωοληψια το Σάββατο να τελειώνουμε με αυτό το κομμάτι της διέγερσης... 

Κορίτσια να ρωτήσω, εχτές άνοιξα το κουτί των 900 μονάδων, μάλλον θα μου περισεψουν αρκετές μονάδες, πότε λήγει τώρα αυτό που ανοίχτηκε ? Ξέρει καμία να μου πει ? Καλύτερα να είχα ανοίξει των 600 μονάδων τώρα που το σκέφτομαι... Ευχαριστώ πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κατάλαβα μακάρι να μου πει την Πέμπτη να την κάνω όντως για να κάνουμε ωοληψια το Σάββατο να τελειώνουμε με αυτό το κομμάτι της διέγερσης... 

Κορίτσια να ρωτήσω, εχτές άνοιξα το κουτί των 900 μονάδων, μάλλον θα μου περισεψουν αρκετές μονάδες, πότε λήγει τώρα αυτό που ανοίχτηκε ? Ξέρει καμία να μου πει ? Καλύτερα να είχα ανοίξει των 600 μονάδων τώρα που το σκέφτομαι... Ευχαριστώ πολύ!!

Οι οδηγίες λένε σε ένα μήνα από το άνοιγμα αν δεν κάνω λάθος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Οι οδηγίες λένε σε ένα μήνα από το άνοιγμα αν δεν κάνω λάθος

Θα το δω στις οδηγίες σωστά , σε ευχαριστώ πολύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eva29 είπε:

Κατάλαβα μακάρι να μου πει την Πέμπτη να την κάνω όντως για να κάνουμε ωοληψια το Σάββατο να τελειώνουμε με αυτό το κομμάτι της διέγερσης... 

Κορίτσια να ρωτήσω, εχτές άνοιξα το κουτί των 900 μονάδων, μάλλον θα μου περισεψουν αρκετές μονάδες, πότε λήγει τώρα αυτό που ανοίχτηκε ? Ξέρει καμία να μου πει ? Καλύτερα να είχα ανοίξει των 600 μονάδων τώρα που το σκέφτομαι... Ευχαριστώ πολύ!!

Για ένα μήνα αντέχουν κοριτσάκι μου… Ρώτα μήπως τις χρειάζεται κάποια κοπέλα… Το ίδιο έκανα κ εγώ κ περιμένω το απόγευμα να έρθει μια κοπέλα να της τις δώσω… Κρίμα είναι να πεταχτούν καθόσον κάποιες κοπέλες δεν δικαιούνται να περάσουν επιτροπή κ τις έχουν ανάγκη…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Σου στέλνουμε την αγάπη μας όλη, σε σκεφτόμαστε!! Βάστα γερά χωρίς άγχος!!! 💕💕💕

 

 

Εγώ έκανα τις ενέσεις μου μεχρι 9η ημερα. Για την ακρίβεια το πρωί της 9ης έκανα olgalutran και το βράδυ έκανα τις ovitrelle. Σήμερα είναι 10η μέρα δεν κάνω τίποτα. Κι αύριο πρωί πάω. Ανάλογα πως θα είσαι κι εσύ  ισως σου πει να κάνεις την ovitrelle την Πέμπτη γιατί όπως φαίνεται έχεις πάει εξαιρετικά.. 

 

Ααααχ τέλεια κορίτσι μου. Έγκυρη απάντηση. Ευχαριστώ πολύ. Άρα ας πάψω να αγχώνομαι!!! 

Με το καλό μικρή μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vasilique είπε:

Για ένα μήνα αντέχουν κοριτσάκι μου… Ρώτα μήπως τις χρειάζεται κάποια κοπέλα… Το ίδιο έκανα κ εγώ κ περιμένω το απόγευμα να έρθει μια κοπέλα να της τις δώσω… Κρίμα είναι να πεταχτούν καθόσον κάποιες κοπέλες δεν δικαιούνται να περάσουν επιτροπή κ τις έχουν ανάγκη…

Ακριβώς ναι ναι γι αυτό ήθελα να μάθω ποτε λήγει μην τυχόν και δεν αντέχει κάποιες μέρες...μόλις μάθω ποτέ θα τις σταματήσω και εφόσον όντως μου περισεψουν που λογικά θα περισεψουν θα ρωτήσω ποια τις θέλει .. ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Α στην αρχή της περιόδου δηλαδή ε? Δεν έχω κάνει ποτέ μου υπέρηχο με περίοδο.. Δύο θα βάλω πάλι όπως και την πρώτη φορά..εσύ? Το έχετε συζητήσει?

Είναι λιγο άβολο αλλά έτσι ή αλλιώς στο ιασώ σου δίνουν κ σεντόνι να τυλιχτεις οπότε κ να λερωσεις κάπου τα τραβάει το σεντόνι. Κ οι γιατροί είναι σίγουρα συνηθισμένοι σε αυτά.. Εγώ θέλω 2, μου αρέσει η ιδέα των διδύμων. Σίγουρα δε μπορεί να μου βάλει παραπάνω γιατί είμαι 33. Οπότε κ ένα να μου πει ο γιατρός εμείς θέλουμε 2 αλλά δεν πιστεύω να μου κάνει το δύσκολο.. 😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Είναι λιγο άβολο αλλά έτσι ή αλλιώς στο ιασώ σου δίνουν κ σεντόνι να τυλιχτεις οπότε κ να λερωσεις κάπου τα τραβάει το σεντόνι. Κ οι γιατροί είναι σίγουρα συνηθισμένοι σε αυτά.. Εγώ θέλω 2, μου αρέσει η ιδέα των διδύμων. Σίγουρα δε μπορεί να μου βάλει παραπάνω γιατί είμαι 33. Οπότε κ ένα να μου πει ο γιατρός εμείς θέλουμε 2 αλλά δεν πιστεύω να μου κάνει το δύσκολο.. 😀😀

Ιδια ηλικία έχουμε.. θα το συζητήσετε και θα δείτε..συνήθως δύο βάζουν όμως για να αυξήσουν τις πιθανότητες δεν θα σου πει όχι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Πως είστε;; 
αραγε μπορώ να μπω κι εγώ στο πινακακι σας; 🤔

Καλησπέρα κορίτσι μου!!! Σε τι φάση είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Από 10 και πάνω δηλαδή το θέλουν? Εμένα το 9,5 μου είπε ότι είναι τέλειο γι'αυτό δεν ρώτησα περισσότερα..τέλος πάντων θα δούμε όταν φτάσει εκείνη η ώρα έχουμε ακομα..ρε συ ακριβά σου είπαν εγώ 200 πήρα με 66€..έχουν συσκευασίες ούτε εμένα είχαν των 50, τόσα σου είπε ο γιατρός να αγοράσεις?

Κοριτσια μου καλησπέρα!

Σας γράφω για να σας δώσω θάρρος.εγω όταν έκανα εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα είχα ενδομητριο 7,7 και τα έμβρυα που έβαλα δεν ήταν ΑΑ  ήταν ένα μέτριο και ένα καλό. Ο γιατρός μου ειχε πει ότι δεν παίζει ρόλο μόνο το μέγεθος του ενδομητριου αλλά και η ποιότητα  του.εγω βέβαια έλεγα ότι τα λέει για παρηγοριά. Ήμουν σίγουρη. ( το μόνο θετικό αν ισχτει κι αυτό ήταν ότι τα είχα ελέγξει με προεμφυτευτικό γιατί είμαι πλέον 40 ετων) Τώρα έχω διδυμακια ,δύσκολη δηλαδή κυηση με καφε αρκετά συχνα αλλά όλα πάνε καλά, είμαι στην 11η εβδομάδα. Μην αγχώνεστε!! Αν είναι να γίνει θα γίνει κι ας μην είναι οι τέλειες συνθήκες. Σας γλυκοφιλω όλες. Μην απογοητευεστε! Να έχετε πίστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα,

σας διαβάζω αλλά δεν γράφω πολύ συχνά γιατί αγχώνομαι γενικά. Έχω κι εγώ 1 μενοπουρ των 600 που την έφτιαξα αλλά δεν θα την χρησιμοποιήσω και την χαρίζω μιας και δίνονται δωρεάν από την επιτροπή. Για όποια κοπέλα θέλει και την χρειάζεται ας μου στείλει 𝗶𝗻𝗯𝗼𝘅. Είναι άθικτη αλλά φτιαγμένη οπότε λογικά δεν κρατάει πολύ. Επιπλέον αγόρασα Cetrotide γιατί μου είχε πει ο γιατρος ότι ισως τις χρειαστούμε και δεν τις χρειάστηκα ποτέ. Δυσκολεύτηκα πάρα πολύ να τις βρω. Αν κάποια κοπέλα δεν βρίσκει και χρειάζεται μπορώ να τις δώσω όσο τις πήρα συνταγογραφημένες. 
Καλή επιτυχία σε όλες και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες μας σύντομα να έχουμε στην αγκαλιά μας υγιή μωράκια που τόσο ποθούμε 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα!

Σας γράφω για να σας δώσω θάρρος.εγω όταν έκανα εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα είχα ενδομητριο 7,7 και τα έμβρυα που έβαλα δεν ήταν ΑΑ  ήταν ένα μέτριο και ένα καλό. Ο γιατρός μου ειχε πει ότι δεν παίζει ρόλο μόνο το μέγεθος του ενδομητριου αλλά και η ποιότητα  του.εγω βέβαια έλεγα ότι τα λέει για παρηγοριά. Ήμουν σίγουρη. ( το μόνο θετικό αν ισχτει κι αυτό ήταν ότι τα είχα ελέγξει με προεμφυτευτικό γιατί είμαι πλέον 40 ετων) Τώρα έχω διδυμακια ,δύσκολη δηλαδή κυηση με καφε αρκετά συχνα αλλά όλα πάνε καλά, είμαι στην 11η εβδομάδα. Μην αγχώνεστε!! Αν είναι να γίνει θα γίνει κι ας μην είναι οι τέλειες συνθήκες. Σας γλυκοφιλω όλες. Μην απογοητευεστε! Να έχετε πίστη!

Τέλεια τα νέα σου!! Μια καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!! Το πιστεύω κ εγώ απόλυτα αυτό που λες!! Με το καλό να υποδεχτείς τα μωράκια σου!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ αλλά αύριο έχω γιατρό! Πέμπτη. Μακαρι να ήταν σήμερα 🙂🙂

Α...καλα έχω χάσει τα αυγά καο τα πασχάλια...νόμιζα ήταν Πέμπτη σήμερα..  έλα καλημέρα μου χαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

σας διαβάζω αλλά δεν γράφω πολύ συχνά γιατί αγχώνομαι γενικά. Έχω κι εγώ 1 μενοπουρ των 600 που την έφτιαξα αλλά δεν θα την χρησιμοποιήσω και την χαρίζω μιας και δίνονται δωρεάν από την επιτροπή. Για όποια κοπέλα θέλει και την χρειάζεται ας μου στείλει 𝗶𝗻𝗯𝗼𝘅. Είναι άθικτη αλλά φτιαγμένη οπότε λογικά δεν κρατάει πολύ. Επιπλέον αγόρασα Cetrotide γιατί μου είχε πει ο γιατρος ότι ισως τις χρειαστούμε και δεν τις χρειάστηκα ποτέ. Δυσκολεύτηκα πάρα πολύ να τις βρω. Αν κάποια κοπέλα δεν βρίσκει και χρειάζεται μπορώ να τις δώσω όσο τις πήρα συνταγογραφημένες. 
Καλή επιτυχία σε όλες και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες μας σύντομα να έχουμε στην αγκαλιά μας υγιή μωράκια που τόσο ποθούμε 🙏❤️

@Olia4!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα!

Σας γράφω για να σας δώσω θάρρος.εγω όταν έκανα εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα είχα ενδομητριο 7,7 και τα έμβρυα που έβαλα δεν ήταν ΑΑ  ήταν ένα μέτριο και ένα καλό. Ο γιατρός μου ειχε πει ότι δεν παίζει ρόλο μόνο το μέγεθος του ενδομητριου αλλά και η ποιότητα  του.εγω βέβαια έλεγα ότι τα λέει για παρηγοριά. Ήμουν σίγουρη. ( το μόνο θετικό αν ισχτει κι αυτό ήταν ότι τα είχα ελέγξει με προεμφυτευτικό γιατί είμαι πλέον 40 ετων) Τώρα έχω διδυμακια ,δύσκολη δηλαδή κυηση με καφε αρκετά συχνα αλλά όλα πάνε καλά, είμαι στην 11η εβδομάδα. Μην αγχώνεστε!! Αν είναι να γίνει θα γίνει κι ας μην είναι οι τέλειες συνθήκες. Σας γλυκοφιλω όλες. Μην απογοητευεστε! Να έχετε πίστη!

❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimi1981 είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα!

Σας γράφω για να σας δώσω θάρρος.εγω όταν έκανα εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα είχα ενδομητριο 7,7 και τα έμβρυα που έβαλα δεν ήταν ΑΑ  ήταν ένα μέτριο και ένα καλό. Ο γιατρός μου ειχε πει ότι δεν παίζει ρόλο μόνο το μέγεθος του ενδομητριου αλλά και η ποιότητα  του.εγω βέβαια έλεγα ότι τα λέει για παρηγοριά. Ήμουν σίγουρη. ( το μόνο θετικό αν ισχτει κι αυτό ήταν ότι τα είχα ελέγξει με προεμφυτευτικό γιατί είμαι πλέον 40 ετων) Τώρα έχω διδυμακια ,δύσκολη δηλαδή κυηση με καφε αρκετά συχνα αλλά όλα πάνε καλά, είμαι στην 11η εβδομάδα. Μην αγχώνεστε!! Αν είναι να γίνει θα γίνει κι ας μην είναι οι τέλειες συνθήκες. Σας γλυκοφιλω όλες. Μην απογοητευεστε! Να έχετε πίστη!

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου!! Εύχομαι να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη και με το καλό να πάρεις αγκαλιά τα μωράκια σου σε λίγους μήνες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...