Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Καλλιεργεια κ αντιβιωγραμμα δηλ δεν κανατε να δειτε ποια αντιβιωση πρεπει να παρετε;

Όχι δεν κάναμε ούτε καλλιέργεια και συνεπώς ούτε αντιβιωγραμμα. Γι αυτό έγραψα ότι μου έδωσε ένα συνδυασμό 3 αντιβιοτικών που πιάνουν τα πάντα θεωρητικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Τι οιστραδιόλη παίρνεις? Εγώ έψαξα για λίγο αν υπάρχει τίποτα αλλά δεν..οπότε τα γνωστά πλεον φτιαχτά..μπα τα αλλά δεν νομίζω να είναι δυσεύρετα μόνο για τα ουτροτζεσταν κάτι ακουγόταν αλλά ξέρω από τη φίλη μου που παίρνει καιρό τώρα ότι τα βρίσκει μια χαρά..εγώ είχα ενδομήτριο 9,5 και ελπίζω να ναι έτσι και τώρα..ποσο το θέλουν ξερεις?δεν έχω ρωτήσει..εσένα ήταν λίγο δηλαδή?

Από ότι έχω διαβάσει εδώ πέρα τα κορίτσια λένε γύρω στο 10 πως είναι καλά.. Ναι μου είπε ότι ήταν κάπως μικρό κ θα ήθελε να ήταν παραπάνω αν κ δε θα κάναμε τη μεταφορά σε εκείνο τον κύκλο απλώς ξέρεις το έβλεπε δειγματοληπτικα. Κ εγώ τη φτιαχτη παίρνω τελικά αλλά επειδή τα ήθελα άμεσα, πήρα σε 2,3 φαρμακεία κ μου είπαν κάτι τρελά ποσά. Του τύπου για 100 χάπια 50 ευρώ κ ότι δεν μπορούσαν να μου φτιάξουν 50 που ήθελα εγώ κ κάτι τέτοια.. Έχω 3 κουτιά utrogestan οπότε τουλάχιστον εκεί δε θα επειγομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Η ενδομητρίτιδα είναι σαν κόκκινα σπιθουράκια (red spots) αν δεις το DVD της υστεροσκοπησης φαίνεται ξεκάθαρα.

Και εμένα μου έδωσε αντιβιωτικό σχήμα από το στόμα αλλά οχι εγχύσεις.

Δεν της πρότεινε ο γιατρός αλλά και να τις πρότεινε δεν θα τις δεχόμουν γιατί η οδηγία από το Έλενα και το τμήμα αποβολών ήταν να μην κάνω εγχύσεις. Εφόσον είχα εμφυτέυσεις καλό θα ήταν να μην κάνω εγχύσεις για να μην χαλάσω τους γαλακτοβάκιλους (ας την πώ χλωρίδα της μήτρας) που ήταν μια χαρά.

Επίσης στην δικιά μου περίπτωση ο γιατρός μου είπε οτι συνήθως οι αποβολές με αίμα οφείλονται στην μήτρα ενώ οι αποβολές που σταματάει η ανάπτυξη του εμβρύου (όπως έγινε σε μένα και τις 2 φορές) οφείλονται στα έμβρυα και σε χρωμοσωμικές.

Έχω καταλήξει στο συμπέρασμα οτι αν το έμβρυο είναι γερό θα εμφυτευτεί και θα προχωρήσει η κύηση.

Ξαναλέω μιλάω πάντα για την δική μου εμπειρία.

Όντως κάποια μικρόβια δεν φαίνονται ούτε σε καλλιέργειες , ούτε σε υστεροσκόπηση , ούτε δίνουν συμπτώματα. Και αν το έχει ο ένας το μεταδίδει στον άλλον και τούμπαλιν.

Τώρα ολα αυτά ειναι ψιλά γράμματα που εμείς που παλεύουμε τα ξεψυρίζουμε. Δεν μπορώ να δεχτώ οτι η πλειοψηφία των ζευγαριών που πετυχαίνει φυσική σύλληψη και τελειόμηνες εγκυμοσύνες ΟΛΑΑΑΑ αυτά τα έχει ρυθμισμένα.

Αυτό με τις εγχύσεις δεν το ήξερα. Εγώ τα έκανα όλα αυτα πριν καν ξεκινήσω την 1η προσπάθεια οποτε δεν ήξερα αν θα έχω εμφύτευση η όχι. Ελπίζω να μην έκανα καμία ζημιά και χάλασα κάτι αντί να το φτιάξω. Πάντως η φλεγμονή υποχώρησε. 
Τελικά αυτό το τμήμα αποβολών του Έλενα φαίνεται ότι κάνει πολύ καλή δουλειά, δεν ξέρω ποτε θα βρω ραντεβού….

εσυ βρε θηρίο κατάφερες και είδες το dvd της υστεροδκοπησης? Πολύ θρίλερ μου φαίνεται. Ούτε που θα μου πέρναγε από το μυαλό να το κάνω. Χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Margitc είπε:

Εγω βρε κοριτσια εχω πολυ λεπτες φλεβες κ σπανε πολυ εκολα σε καθε αιμοληψια σπαει κ μια με κλαμα κ μελανιες φευγω απο το μικροβιολογικο🙁

Κ εγω το ίδιο. Κ τους το λέω κιόλας πριν από κάθε αιμοληψία για να με προσέχουν. Κομπρεσες με αλουμινονερο μου είπαν να κάνω για να δυναμώσουν. Βέβαια εγώ δεν έχω κάνει γιατί το ξεχνάω αλλά έχουν σταματήσει κ να σπάνε κιόλας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Και εμένα τα ίδια μας είπε ο ουρολόγος μας, σχετικά με τα μικρόβια στο σπέρμα.

Μπορείτε να μου συστήσετε κάποιον καλό ουρολόγο εξειδικευμένο σε θέματα υπογονιμότητας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Από ότι έχω διαβάσει εδώ πέρα τα κορίτσια λένε γύρω στο 10 πως είναι καλά.. Ναι μου είπε ότι ήταν κάπως μικρό κ θα ήθελε να ήταν παραπάνω αν κ δε θα κάναμε τη μεταφορά σε εκείνο τον κύκλο απλώς ξέρεις το έβλεπε δειγματοληπτικα. Κ εγώ τη φτιαχτη παίρνω τελικά αλλά επειδή τα ήθελα άμεσα, πήρα σε 2,3 φαρμακεία κ μου είπαν κάτι τρελά ποσά. Του τύπου για 100 χάπια 50 ευρώ κ ότι δεν μπορούσαν να μου φτιάξουν 50 που ήθελα εγώ κ κάτι τέτοια.. Έχω 3 κουτιά utrogestan οπότε τουλάχιστον εκεί δε θα επειγομαι!! 

Από 10 και πάνω δηλαδή το θέλουν? Εμένα το 9,5 μου είπε ότι είναι τέλειο γι'αυτό δεν ρώτησα περισσότερα..τέλος πάντων θα δούμε όταν φτάσει εκείνη η ώρα έχουμε ακομα..ρε συ ακριβά σου είπαν εγώ 200 πήρα με 66€..έχουν συσκευασίες ούτε εμένα είχαν των 50, τόσα σου είπε ο γιατρός να αγοράσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Όχι δεν κάναμε ούτε καλλιέργεια και συνεπώς ούτε αντιβιωγραμμα. Γι αυτό έγραψα ότι μου έδωσε ένα συνδυασμό 3 αντιβιοτικών που πιάνουν τα πάντα θεωρητικά. 

Ναι καταλαβα σου ευχομαι κοριτσι μου γλυκο τα καλυτερα απο εδω κ περα συντομα να τα καταφερεις να  γινεις μανουλα🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Από 10 και πάνω δηλαδή το θέλουν? Εμένα το 9,5 μου είπε ότι είναι τέλειο γι'αυτό δεν ρώτησα περισσότερα..τέλος πάντων θα δούμε όταν φτάσει εκείνη η ώρα έχουμε ακομα..ρε συ ακριβά σου είπαν εγώ 200 πήρα με 66€..έχουν συσκευασίες ούτε εμένα είχαν των 50, τόσα σου είπε ο γιατρός να αγοράσεις?

Αφού σου είπαν ότι είναι καλό μια χαρά είσαι. Εγώ σου είπα έχω διαβάσει εδώ από τα κορίτσια ότι γύρω στο 10 είναι καλά. Εσύ είσαι γύρω στο 10 με το 9.5 οπότε μια χαρά. 9.5 σε μέτρησε χθες στον υπέρηχο; γιατί εγώ ας πούμε όταν έκανα υπέρηχο την προηγούμενη Τετάρτη που δε μου είχε έρθει ακόμη περίοδος το ενδομητριο ήταν στο 11 που μου είπε ότι είναι αρκετά παχύ, θα σου έρθει περίοδος αλλά να το βοηθήσουμε λίγο κ μου έδωσε τα duphaston.. Οπότε δεν ξέρω αρχές του κύκλου πόσο πρέπει να ειναι. Να σου πω όμως κ κάτι αν δουν ότι δε μεγαλώνει όπως περιμένουν στον υπέρηχο λογικά θα μας αυξήσουν τη δόση οπότε δε νομίζω να υπάρξει πρόβλημα. Ναι μου είπε να φτιάξω 50 τα 100 θα ήταν πολλά. Τώρα δεν ξέρω αργότερα αν θα μου πει να ξανά φτιάξω ή αν θα μου δώσει κάτι άλλο. Ίσως σε κάποιες από τις γνωστές ονομασίες οιστραδιολης αποκατασταθεί η έλλειψη κ για αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Κ εγω το ίδιο. Κ τους το λέω κιόλας πριν από κάθε αιμοληψία για να με προσέχουν. Κομπρεσες με αλουμινονερο μου είπαν να κάνω για να δυναμώσουν. Βέβαια εγώ δεν έχω κάνει γιατί το ξεχνάω αλλά έχουν σταματήσει κ να σπάνε κιόλας. 

Κ εγω το ιδιο λεω αλλα δυστυχως… μην αγχωνεσαι που το ξεχνας κ εμενα μου το εχουν πει αυτο αλλα δεν πιανει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Από 10 και πάνω δηλαδή το θέλουν? Εμένα το 9,5 μου είπε ότι είναι τέλειο γι'αυτό δεν ρώτησα περισσότερα..τέλος πάντων θα δούμε όταν φτάσει εκείνη η ώρα έχουμε ακομα..ρε συ ακριβά σου είπαν εγώ 200 πήρα με 66€..έχουν συσκευασίες ούτε εμένα είχαν των 50, τόσα σου είπε ο γιατρός να αγοράσεις?

Εσένα είναι η πρώτη σου εμβρυομεταφορα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Margitc είπε:

Κ εγω το ιδιο λεω αλλα δυστυχως… μην αγχωνεσαι που το ξεχνας κ εμενα μου το εχουν πει αυτο αλλα δεν πιανει. 

Άρα δε χάνω κ τπτ🤣🤣, που να δεις την κοιλια μου μετά τις ενέσεις πως είχε γίνει.. Κ επειδή μου έπαιρναν σχεδόν ανά 2 μέρες αίμα για οιστραδιολη, ειχαν βρει την ίδια φλέβα οποτε τουλάχιστον είχα μια μελάνια!!! Κ μετά με το φλεβοκαθετηρα στον καρπό άστα καλύτερα!! Μια εβδομάδα ήταν μαύρο το χέρι μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη! Σε όλα όμως!

Σε ευχαριστώ αγαπημένη ❤️

Πώς πάει το κλώσσημα? Τραγουδάς στα μωρούλια σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tvz είπε:

Άρα δε χάνω κ τπτ🤣🤣, που να δεις την κοιλια μου μετά τις ενέσεις πως είχε γίνει.. Κ επειδή μου έπαιρναν σχεδόν ανά 2 μέρες αίμα για οιστραδιολη, ειχαν βρει την ίδια φλέβα οποτε τουλάχιστον είχα μια μελάνια!!! Κ μετά με το φλεβοκαθετηρα στον καρπό άστα καλύτερα!! Μια εβδομάδα ήταν μαύρο το χέρι μου!! 

Α μια απο τα ιδια με το φλεβοκαθετηρα. Αστα καθε φορα που πρεπει να μου παρουν αιμα σκεφτομαι οτι το χειρουργιο ειναι καλυτερο😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Σε ευχαριστώ αγαπημένη ❤️

Πώς πάει το κλώσσημα? Τραγουδάς στα μωρούλια σου?

Μην φανταστείς κ τις βόλτες μου κόβω μεταξύ σαλονιού κουζίνας κρεβατοκάμαρας… Αύριο λέω να βγω κ στον έξω κόσμο! Εννοείται πως μαγειρεύω καθημερινά … Τις δύο προηγούμενες φορές ήμουν Βούδας αλλά αυτή τη φορά είπα να το πάω αλλιώς κ ο Θεός βοηθός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Αυτό με τις εγχύσεις δεν το ήξερα. Εγώ τα έκανα όλα αυτα πριν καν ξεκινήσω την 1η προσπάθεια οποτε δεν ήξερα αν θα έχω εμφύτευση η όχι. Ελπίζω να μην έκανα καμία ζημιά και χάλασα κάτι αντί να το φτιάξω. Πάντως η φλεγμονή υποχώρησε. 
Τελικά αυτό το τμήμα αποβολών του Έλενα φαίνεται ότι κάνει πολύ καλή δουλειά, δεν ξέρω ποτε θα βρω ραντεβού….

εσυ βρε θηρίο κατάφερες και είδες το dvd της υστεροδκοπησης? Πολύ θρίλερ μου φαίνεται. Ούτε που θα μου πέρναγε από το μυαλό να το κάνω. Χαχαχα 

Ναι εννοείται τα βλέπω με λες και καχύποπτη με τους γιατρούς όλων των ειδικοτήτων.

Δυστυχώς την έχουμε πατήσει απο ιατρικό λάθος και είμαστε σε δικαστική διαμάχη, οπότε φυλάω τα ρούχα μου για να έχω έστω τα μισά.

Το τμήμα αποβολών θα σου λύσει πολλές απορίες αλλά θα σου δημιουργήσει και πόσες άλλες. Ο λόγος που εγώ απευθύνθηκα ήταν γιατί ήθελα να βεβαιωθώ οτι για τις αποβολές φταίνε τα έμβρυα και όχι κάποιος άλλος λόγος ανοσολογικός, μήτρας ή αιματολογικός και γιατί είναι και η ειδικότητά τους τέτοια. Το σίγουρο είναι οτι έφυγα με την συνείδησή μου ήσυχη οτι έχω ψάξει οτι περισσότερο μπορώ γιατί σίγουρα δεν μπορείς να τα ελέγξεις όλα. Με βοήθησε δηλαδή ψυχολογικά να πάρω δυνάμεις για να το παλέψω.

Αν είχα φυσικές συλλήψεις ,έπιανα στο φτερό που λένε, ίσως και να μην απευθυνόμουν θεωρώντας τις αποβολές ατυχία αλλά δεν έχω την πολυτέλεια αυτή.

Οι εγχύσεις είναι ένα διφορούμενο & αμφιλεγόμενο θέμα . Πολλές κοπέλες έχουν πετύχει μετά από θεραπεία αλλά υπάρχουν και άλλες που δεν πέτυχαν.

Προσωπικά θεωρώ τον νούμερο ένα παράγοντα τα έμβρυα & την δυναμική τους , αν είναι γερά θεωρώ οτι σε μήτρα χωρίς εμφανή και ιδιαίτερα θέματα (διάφραγμα μήτρας, πολύποδες κλπ στο ενδομήτριο) θα εμφυτευτούν και θα προχωρήσουν.

Πάμε με τις καλύτερες προυποθέσεις, κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας, εμπιστευόμαστε τους γιατρούς μας και ευελπιστούμε για το καλύτερο.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Μην φανταστείς κ τις βόλτες μου κόβω μεταξύ σαλονιού κουζίνας κρεβατοκάμαρας… Αύριο λέω να βγω κ στον έξω κόσμο! Εννοείται πως μαγειρεύω καθημερινά … Τις δύο προηγούμενες φορές ήμουν Βούδας αλλά αυτή τη φορά είπα να το πάω αλλιώς κ ο Θεός βοηθός!

Και πολύ καλά κάνεις.

Να κάνεις οτι σε ευχαριστεί και σε κάνει να νιώθεις όμορφα.

Πολύ πολύ πολύ καλή επιτυχία.. Ετοιμάζεται η κερδίδα..❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Εσένα είναι η πρώτη σου εμβρυομεταφορα; 

Όχι είναι η δεύτερη. Απλά την πρώτη την έκανα με φρέσκα στον ίδιο κύκλο με τη διέγερση και τώρα κάνω με τα κατεψυγμένα μου..τότε εννοώ ότι ήταν 9,5 στην πρώτη μου. χτες δεν μου έκανε υπέρηχο μόνο ορμονικές..εσένα η πρώτη ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Αφού σου είπαν ότι είναι καλό μια χαρά είσαι. Εγώ σου είπα έχω διαβάσει εδώ από τα κορίτσια ότι γύρω στο 10 είναι καλά. Εσύ είσαι γύρω στο 10 με το 9.5 οπότε μια χαρά. 9.5 σε μέτρησε χθες στον υπέρηχο; γιατί εγώ ας πούμε όταν έκανα υπέρηχο την προηγούμενη Τετάρτη που δε μου είχε έρθει ακόμη περίοδος το ενδομητριο ήταν στο 11 που μου είπε ότι είναι αρκετά παχύ, θα σου έρθει περίοδος αλλά να το βοηθήσουμε λίγο κ μου έδωσε τα duphaston.. Οπότε δεν ξέρω αρχές του κύκλου πόσο πρέπει να ειναι. Να σου πω όμως κ κάτι αν δουν ότι δε μεγαλώνει όπως περιμένουν στον υπέρηχο λογικά θα μας αυξήσουν τη δόση οπότε δε νομίζω να υπάρξει πρόβλημα. Ναι μου είπε να φτιάξω 50 τα 100 θα ήταν πολλά. Τώρα δεν ξέρω αργότερα αν θα μου πει να ξανά φτιάξω ή αν θα μου δώσει κάτι άλλο. Ίσως σε κάποιες από τις γνωστές ονομασίες οιστραδιολης αποκατασταθεί η έλλειψη κ για αυτό. 

Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη και έπρεπε να τα παραγγείλω έκαναν μερικές μέρες να μου ερθουν οπότε ίσως γι αυτό μου είπε να αγοράσω κατευθείαν πιο πολλά..ξέρουν αυτοί τι κάνουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Προσωπικά θεωρώ τον νούμερο ένα παράγοντα τα έμβρυα & την δυναμική τους , αν είναι γερά θεωρώ οτι σε μήτρα χωρίς εμφανή και ιδιαίτερα θέματα (διάφραγμα μήτρας, πολύποδες κλπ στο ενδομήτριο) θα εμφυτευτούν και θα προχωρήσουν.

Επίτρεψε μου να διαφωνήσω κοριτσάκι μου... Δυστυχώς και υγιή έμβρυα αποβάλλονται και μάλιστα απο μήτρα χωρίς εμφανή προβλήματα.. και δε το λέω μόνο επειδή το έπαθα εγώ αυτό, αλλά γιατί μετα την αποβολή μου το έψαξα και είδα οτι δυστυχως δεν είμαι η μόνη. Οι γιατροί εστιάζουν πολλές φορές στα έμβρυα και αφήνουν στην άκρη το ενδομήτριο... η επιτυχία όμως θελει αυτά τα δύο (εμβρυο και ενδομήτριο) να συνεργάζονται τελεια!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Επίτρεψε μου να διαφωνήσω κοριτσάκι μου... Δυστυχώς και υγιή έμβρυα αποβάλλονται και μάλιστα απο μήτρα χωρίς εμφανή προβλήματα.. και δε το λέω μόνο επειδή το έπαθα εγώ αυτό, αλλά γιατί μετα την αποβολή μου το έψαξα και είδα οτι δυστυχως δεν είμαι η μόνη. Οι γιατροί εστιάζουν πολλές φορές στα έμβρυα και αφήνουν στην άκρη το ενδομήτριο... η επιτυχία όμως θελει αυτά τα δύο (εμβρυο και ενδομήτριο) να συνεργάζονται τελεια!

 

Λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου @peacock μου.

Τελικά είναι τόσο πολυπαραγοντικό το θέμα που το μόνο που μπορούμε να κάνουμε εμείς που βαδίζουμε στο μονοπάτι αυτό είναι να μη χάνουμε την πίστη μας σε ότι πιστεύει η κάθε μία και την ελπίδα μας οτι θα έρθει η τυχερή "ζαριά" και σε εμάς.

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς και δύναμε στην προσπάθειά σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@geo2222 σε σκεφτόμαστε:-*  σήμερα είναι η μέρα σου

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ αλλά αύριο έχω γιατρό! Πέμπτη. Μακαρι να ήταν σήμερα 🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Μπορείτε να μου συστήσετε κάποιον καλό ουρολόγο εξειδικευμένο σε θέματα υπογονιμότητας;

Αν θες για Αθήνα τοπ ο μακαρουνης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Από 10 και πάνω δηλαδή το θέλουν? Εμένα το 9,5 μου είπε ότι είναι τέλειο γι'αυτό δεν ρώτησα περισσότερα..τέλος πάντων θα δούμε όταν φτάσει εκείνη η ώρα έχουμε ακομα..ρε συ ακριβά σου είπαν εγώ 200 πήρα με 66€..έχουν συσκευασίες ούτε εμένα είχαν των 50, τόσα σου είπε ο γιατρός να αγοράσεις?

Από 8 και πανό το θέλουν είσαι σούπερ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...