Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Διόνη είπε:

ααααχ τι καλα!!!αυτο θελω να κοιμηθω σαν πουλακι!!!!! χαχαχαχ
να σε ρωτησω κοριτσι μου...μπορει και να ειναι χαζο αυτο τωρα...στην ολικη επρεπε να μην εχω νυχιια βαμμενα ...στη μεθη ζητανε τιποτα τετοιο;;;

Εμένα τίποτα δεν μου είπαν βαμμένα είχα χέρια πόδια..βέβαια δεν είχα ημιμόνιμο στα πόδια αν ήθελαν μπορούσαν να ξεβαψουν αλλά δεν μου είπαν κάτι...ρώτησε το αν θέλεις καμία ερώτηση δεν είναι χαζή..είναι τέλειος ύπνος σου λέω αρκεί να έχεις τηρήσει αυτό για το φαγητό και το νερό μην σου έρθει καμία ναυτία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Εμένα τίποτα δεν μου είπαν βαμμένα είχα χέρια πόδια..βέβαια δεν είχα ημιμόνιμο στα πόδια αν ήθελαν μπορούσαν να ξεβαψουν αλλά δεν μου είπαν κάτι...ρώτησε το αν θέλεις καμία ερώτηση δεν είναι χαζή..είναι τέλειος ύπνος σου λέω αρκεί να έχεις τηρήσει αυτό για το φαγητό και το νερό μην σου έρθει καμία ναυτία..

χαχαχχαχα τελεια ωραια!!!!! τουλαχιστον να ξεκουραστω και να αποσυμφορισω το αγχος ολων των ημερων χαχαχα !! σ ευχαριστω πολυ santy μου!!!!!! 💓💘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Γένεσις Θεσσαλονίκη..είναι τόσο μικρή επεμβασουλα και η ολική νάρκωση έχει χάλια ανάνηψη μετά ενώ με τη μέθη είναι εύκολα τα πράγματα και ξυπνάς μια χαρα δεν ταλαιπωρήθηκες με την ολικη?

Καθόλου ίσα ίσα ήταν η καλύτερη από την μέθη! Με την μέθη που είχα κάνει στην ωοληψια μιλάμε μετά χάλια με την ολική πέταγα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Εμένα τίποτα δεν μου είπαν βαμμένα είχα χέρια πόδια..βέβαια δεν είχα ημιμόνιμο στα πόδια αν ήθελαν μπορούσαν να ξεβαψουν αλλά δεν μου είπαν κάτι...ρώτησε το αν θέλεις καμία ερώτηση δεν είναι χαζή..είναι τέλειος ύπνος σου λέω αρκεί να έχεις τηρήσει αυτό για το φαγητό και το νερό μην σου έρθει καμία ναυτία..

Κοριτσι μου στη μεθη δεν χρειαζεται να ξεβαψεις νυχακια στην ολικη χρειαζεται κ αυτο για να βλεπουν απο το χρωμα νυχιου κατι που δεν καταλαβα ακριβως τι αν μελανιαζει εχει να κανει με την ναρκωση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Καθόλου ίσα ίσα ήταν η καλύτερη από την μέθη! Με την μέθη που είχα κάνει στην ωοληψια μιλάμε μετά χάλια με την ολική πέταγα 

Να σου πω την αληθεια δεν έχω κάνει ποτέ αλλά έχω δει τον πατέρα μου να ξυπνάει από ολικη και ταλαιπωρήθηκε..ενώ εγώ με τη μέθη ήμουν πάντα καλά..ποιος ξέρει ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Κοριτσι μου στη μεθη δεν χρειαζεται να ξεβαψεις νυχακια στην ολικη χρειαζεται κ αυτο για να βλεπουν απο το χρωμα νυχιου κατι που δεν καταλαβα ακριβως τι αν μελανιαζει εχει να κανει με την ναρκωση. 

Εντάξει... Γιατι εχω κανει ημιμονιμο και πραγματικά δεν πηγε καθολου το μυαλό μου στην ωοληψια οταν το έκανα... Θυμαμαι στην ολικη τα ειχα ξεβαψει ολα ναι... Ευχαριστω πολυ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Καλησπερα, να ρωτησω κατι η ενδομητριωση δεν ειναι μικροβιο το ινομυωμα ειναι καποιο μικροβιο; Κ αν παρετε με το συζηγο καποια θεραπεια δεν μπορειτε να προσπαθησετε μονοι σας;

"Eνδομητρίτιδα" είχε η κοπέλα, όχι ενδομητρίωση. Είναι διαφορετικά πράγματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

κοριτσια μου;;;καμια εμπειρια απο μεθη;;; εχω κανει ολικη αναισθησια και δεν φοβαμαι γενικοτερα!!!εγω δε θελω να ακουω αυτο με νοιαζει....στη μεθη πως νιωθεις;;;

Κοιμάσαι, δε νιώθεις κάτι, ούτε ακούς. Η διαφορά είναι, νομίζω, ότι στη μέθη δεν σου βάζουν αναπνευστήρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

ααααχ τι καλα!!!αυτο θελω να κοιμηθω σαν πουλακι!!!!! χαχαχαχ
να σε ρωτησω κοριτσι μου...μπορει και να ειναι χαζο αυτο τωρα...στην ολικη επρεπε να μην εχω νυχιια βαμμενα ...στη μεθη ζητανε τιποτα τετοιο;;;

Ομοίως. Δεν πρέπει να είναι βαμμένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Να σου πω την αληθεια δεν έχω κάνει ποτέ αλλά έχω δει τον πατέρα μου να ξυπνάει από ολικη και ταλαιπωρήθηκε..ενώ εγώ με τη μέθη ήμουν πάντα καλά..ποιος ξέρει ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά..

Ακριβός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Όχι καλή μου δεν έχω ξανακάνει.....αλλά νομίζω δεν είναι δωρεάν στα ιδιωτικά.... Είσαι σίγουρη ότι έκανες κυστική ίνωση????

ναι ναι κυστική ίνωση μου την εγραψε η γυναικολόγος, και ειναι αυτο που αν σου βρουν κατι μετα πρεπει να παει και ο συζυγος! και θυμαμαι το παραπεμπτικο οτι την πρωτη φορα λεει ειναι δωρεαν αλλα μετα αν το ξανακανεις ειναι 50 ευρω, εχω και το χαρτι με τα αποτελεσματα μπροστα μου λεει κυστική ίνωση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η troia είπε:

Έκανες πακέτο με λίγες μεταλλάξεις και γι᾽αυτό ήταν δωρεάν. Συνήθως οι γυναικολόγοι ζητάνε περισσότερες μεταλλάξεις και αυτό είναι δωρεάν μόνο στο Λαικό, δεν ξέρω μήπως είναι και στο Παίδων Αγ. Σοφίας. Άλλος γυναικολόγος που μπορεί να πας, μπορεί να μην τον καλύπτει το πακέτο που έκανες...

α τότε μπορεί!! μην νομίζεις και γω τώρα τα μαθαίνω!!!!! για αυτό είχα ενημερώσει εξαρχής ότι μπορεί να πω βλακεία!!! χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

κοριτσια μου;;;καμια εμπειρια απο μεθη;;; εχω κανει ολικη αναισθησια και δεν φοβαμαι γενικοτερα!!!εγω δε θελω να ακουω αυτο με νοιαζει....στη μεθη πως νιωθεις;;;

Κορίτσι μου, εγώ δεν έχω κάνει μέθη μόνο ολική αναισθησία, αλλά ο άντρας μου που έχει κάνει μου είπε πως απλά είναι σαν κενό μνήμης. Στην αρχή θα ακούς αλλά μετά δεν θα θυμάσαι καν ποτέ σταματήσες να άκους... Τον καλύτερο ύπνο θα κάνεις...Μην φοβάσαι ..

Εγώ έκανα οιστραδιόλη σήμερα 7η ημέρα ενέσεων και είναι 674... Θα πάω Πέμπτη παλι να με δει. Πότε θα κάνεις ωοληψια εσύ κορίτσι μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Εγώ υστεροσκοπηση έκανα με μέθη και ήταν και επεμβατική μάλιστα..γιατί έτσι? Εμένα σαν την ωοληψια ήταν η υστεροσκοπηση τίποτα το ιδιαίτερο από θέμα νάρκωσης..

Και εγώ έχω κάνει δυο υστεροσκοπησεις μια στο Ιασώ μια σε άλλο κέντρο και οι δυο με μέθη.

Όπως στις ωοληψιες ήταν η αίσθηση μετά τίποτα το ιδιαιτερο 

ειχα τηρήσει νερό κ φαγητό κ δεν ειχα κανενα θέμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Με κίνδυνο να ακούσω κάτι που δεν θα μου αρεσει (γιατί είμαι και γνωστή φοβιτσιαρα 🤣 🤣)θα σε ρωτήσω..όταν λες αν έχουν υπάρξει αποξεσεις τι εννοείς?πολλές αποξεσεις ή ακομα και μια? Τι πρόβλημα δημιουργούν αυτές πάλι?

Λένε ότι οι αποξεσεις ενδέχεται να δημιουργήσουν συμφησεις στην μήτρα πράγμα που εμποδίζει την σύλληψη κ την εμφύτευση 

Εχω κάνει δυο αποξεσεις συμφυσεις δεν είχα ποτέ 

Επιβεβαιωμενο κ από την δεύτερη υστεροσκοπηση που έκανα αλλά κ από υπερηχογραφικο έλεγχο στο Έλενα με την κ.Σπαθή

Γενικά καλό είναι την μήτρα αν δεν υπάρχουν εύρηματα να μην την πολύ πειράζουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Και εγώ έχω κάνει δυο υστεροσκοπησεις μια στο Ιασώ μια σε άλλο κέντρο και οι δυο με μέθη.

Όπως στις ωοληψιες ήταν η αίσθηση μετά τίποτα το ιδιαιτερο 

ειχα τηρήσει νερό κ φαγητό κ δεν ειχα κανενα θέμα 

Στην ωοληψία έχεις τις αισθήσεις σου με την μέθη;;; γιατί κάπου είχα δει στο youtube ένα γιατρό που ελεγε οτι η μέθη που κάνουν είναι ελαφριά και η γυναίκα έχει επικοινωνία και μπορεί να επικοινωνεί.

Και στο site του δικού μου γιατρού για ελαφριά μέθη λέει! 

Θα τα μάθω όλα αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η troia είπε:

"Eνδομητρίτιδα" είχε η κοπέλα, όχι ενδομητρίωση. Είναι διαφορετικά πράγματα...

Α ειναι αλλο αυτο δεν γνωριζα για αυτο ρωτησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Καλησπερα, να ρωτησω κατι η ενδομητριωση δεν ειναι μικροβιο το ινομυωμα ειναι καποιο μικροβιο; Κ αν παρετε με το συζηγο καποια θεραπεια δεν μπορειτε να προσπαθησετε μονοι σας;

Άλλο η Ενδομητριωση ,άλλο η ενδομητριτιδα ,άλλο το οινομυωμα άλλο τα μικρόβια..

Τα οινομυωματα είναι ορμονοεξαρτωμενα και ανάλογα το που βρίσκονται στην μητρική κοιλότητα αφαιρούνται ή απλά παρακολουθούνται.

Εμενα βρέθηκε ένα μετά την δεύτερη αποτυχημένη κύηση αλλά κ στο Έλενα που ελέγχθηκα στο τμήμα αποβολών κ στο νέο κέντρο που πήγα δεν τους απασχολησε στη θέση που είναι.Με την δεύτερη υστεροσκοπηση αφαιρέθηκε αλλά δεν έγινε η υστεροσκοπηση για αυτό.

Σχετικα με τα μικρόβια σε εμάς πχ βρέθηκε μικρόβιο στο σπερμα του συζύγου κ μπήκε σε αντιβιοτική αγωγή.Εξεταστηκα κ εγώ κ περιμένω αποτελέσματα. Για όσο διάστημα είμαστε σε αντιβίωση κ μέχρι να φύγει τελείως επαφές μόνο με προφύλαξη αυστηρά 

Για να πάμε με τις καλύτερες προϋποθέσεις σε επόμενη Ivf.

Ολα αυτά όλως εξαρτώνται από το ιστορικό κάθε ζευγαριού εγώ προσωπικά μετά από δυο παλλινδρομες κ με χαμηλή ανταπόκριση δεν το ρισκάρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Στην ωοληψία έχεις τις αισθήσεις σου με την μέθη;;; γιατί κάπου είχα δει στο youtube ένα γιατρό που ελεγε οτι η μέθη που κάνουν είναι ελαφριά και η γυναίκα έχει επικοινωνία και μπορεί να επικοινωνεί.

Και στο site του δικού μου γιατρού για ελαφριά μέθη λέει! 

Θα τα μάθω όλα αύριο!

Όχι βρε συ δεν ακούς τίποτα, είτε θα σου δώσουν το αέριο είτε ενδοφλέβια κ θα ξυπνήσεις πια εκτός της αίθουσας σε άλλο κρεβάτι που θα σου μιλήσει η νοσοκόμα. Στην αρχή είσαι νυσταγμένη αλλά όσο περναει η ώρα συνέρχεσαι πλήρως. Ντύνεσαι κ φεύγεις. Εγώ απλώς νυσταζα μετά όλη μέρα, αλλά δεν πίνω κ καφέ που προσφέρουν γιατί δεν ξέρω πως θα είναι από ζάχαρη κ ίσως κ για αυτό.. Είναι πραγματικά απλή διαδικασία, πιο πολύ εγώ προσωπικά αγχωνομουν στην αναμονή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Άλλο η Ενδομητριωση ,άλλο η ενδομητριτιδα ,άλλο το οινομυωμα άλλο τα μικρόβια..

Τα οινομυωματα είναι ορμονοεξαρτωμενα και ανάλογα το που βρίσκονται στην μητρική κοιλότητα αφαιρούνται ή απλά παρακολουθούνται.

Εμενα βρέθηκε ένα μετά την δεύτερη αποτυχημένη κύηση αλλά κ στο Έλενα που ελέγχθηκα στο τμήμα αποβολών κ στο νέο κέντρο που πήγα δεν τους απασχολησε στη θέση που είναι.Με την δεύτερη υστεροσκοπηση αφαιρέθηκε αλλά δεν έγινε η υστεροσκοπηση για αυτό.

Σχετικα με τα μικρόβια σε εμάς πχ βρέθηκε μικρόβιο στο σπερμα του συζύγου κ μπήκε σε αντιβιοτική αγωγή.Εξεταστηκα κ εγώ κ περιμένω αποτελέσματα. Για όσο διάστημα είμαστε σε αντιβίωση κ μέχρι να φύγει τελείως επαφές μόνο με προφύλαξη αυστηρά 

Για να πάμε με τις καλύτερες προϋποθέσεις σε επόμενη Ivf.

Ολα αυτά όλως εξαρτώνται από το ιστορικό κάθε ζευγαριού εγώ προσωπικά μετά από δυο παλλινδρομες κ με χαμηλή ανταπόκριση δεν το ρισκάρω

καλά κάνεις και δεν το ρισκαρεις..και αυτά τα μικρόβια είναι πολύ επίμονα ρε παιδί μου ο άντρας μου ούτε που θυμάμαι πόση αντιβίωση είχε παρει..Το λόγο για τις δύο παλλινδρομες τον βρήκατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η troia είπε:

Ομοίως. Δεν πρέπει να είναι βαμμένα. 

Εγώ ας πούμε που έχω κάνει στο ιασώ κ τη λαπαροσκόπηση αλλά κ τις ωοληψιες ποτέ κανένας δε μου είπε κάτι για τα νύχια. Ίσα ίσα που στη λαπαροσκόπηση που θα την έκανα με ολική νάρκωση η νοσοκόμα είδε τα νύχια μου, με ρώτησε αν είναι ημιμονιμο κ είπε πως θα ενημερώσει στο χειρουργειο. Αυτό. Ίσως λέω εγώ είναι πιο αυστηρά όταν πας να γεννήσεις λόγω κ της επισκληριδιου, ίσως γιατί δεν μου έχει τύχει ακόμα 😜😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Όχι βρε συ δεν ακούς τίποτα, είτε θα σου δώσουν το αέριο είτε ενδοφλέβια κ θα ξυπνήσεις πια εκτός της αίθουσας σε άλλο κρεβάτι που θα σου μιλήσει η νοσοκόμα. Στην αρχή είσαι νυσταγμένη αλλά όσο περναει η ώρα συνέρχεσαι πλήρως. Ντύνεσαι κ φεύγεις. Εγώ απλώς νυσταζα μετά όλη μέρα, αλλά δεν πίνω κ καφέ που προσφέρουν γιατί δεν ξέρω πως θα είναι από ζάχαρη κ ίσως κ για αυτό.. Είναι πραγματικά απλή διαδικασία, πιο πολύ εγώ προσωπικά αγχωνομουν στην αναμονή!! 

μεταξύ μας καλύτερα να μην καταλάβω τίποτα γτ δεν θα αναπνέω απο την αγωνία μου χαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

καλά κάνεις και δεν το ρισκαρεις..και αυτά τα μικρόβια είναι πολύ επίμονα ρε παιδί μου ο άντρας μου ούτε που θυμάμαι πόση αντιβίωση είχε παρει..Το λόγο για τις δύο παλλινδρομες τον βρήκατε?

Όχι ανοσολογικος αιματολογικός έλεγχος κ μήτρα ήταν όλα καθαρα.

Επομένως καταλήξαμε ότι ήταν χρωμοσωμικες στα έμβρυα ,χωρίς να κάνουμε όμως βιοψία γιατί με παρότρυναν στο τυχαίο γεγονός στην πρώτη αποβολή κ στην δεύτερη δεν υπήρχε επαρκές υλικό από το κτήμα.

Επιπλεον δεν έχω ανταπόκριση άρα ούτε πολλά έμβρυα για να κάνω προεμφυτευτικο

Λιγο ρωσική ρουλέτα είναι το θέμα 😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Όχι ανοσολογικος αιματολογικός έλεγχος κ μήτρα ήταν όλα καθαρα.

Επομένως καταλήξαμε ότι ήταν χρωμοσωμικες στα έμβρυα ,χωρίς να κάνουμε όμως βιοψία γιατί με παρότρυναν στο τυχαίο γεγονός στην πρώτη αποβολή κ στην δεύτερη δεν υπήρχε επαρκές υλικό από το κτήμα.

Επιπλεον δεν έχω ανταπόκριση άρα ούτε πολλά έμβρυα για να κάνω προεμφυτευτικο

Λιγο ρωσική ρουλέτα είναι το θέμα 😱

*κυημα 

καλα θα ήταν να είχα κ ένα κτήμα να το πουλήσω να βγαλω τα λεφτά της εξωσωματικής αλλά δεν ..😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η troia είπε:

Ομοίως. Δεν πρέπει να είναι βαμμένα. 

Έχω κάνει καμιά 20αριά φορές ωοληψία με μέθη. Νυχάκια βαμμένα κανονικά με ημιμόνιμο… Δεν υπάρχει κανένα θέμα… Κ υστεροσκόπηση που έκανα πάλι με βαμμένα νύχια ήμουν… Κ χειρουργείο στο μάτι που είχα κάνει πριν τρία χρόνια πάλι με βαμμένα νύχια…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...