Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η geo2222 είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω είχε καμία πρόβλημα με την πίεση της με τα χάπια την εμβρυομεταφορας;;από χτες η μεγάλη μου πίεση είναι 7,5-8 και η μικρή 5!εχω μια ζαλάδα όταν πάω να σηκωθώ και νιώθω λίγο αδύναμη!πηρα τον γιατρό και μου είπε να φαω λίγο αλατι στο φαγητό γιατί το εκοψα και τελείως και την ζάχαρη αλλά πάλι τίποτα!

Έχω και εγώ ρε γαμωτο ζαλάδα από χθες όχι μόνο όταν πάω να σηκωθώ αλλά και όταν είμαι καθιστή, βέβαια πίεση δεν μέτρησα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Οντως αυτο!!! Πολλα φαρμακεία τα φτιάχνουν μονοι τους και ειναι κι αυτα οκ αρκεί να συμφωνεί και ο γιατρος της καθεμιάς! Εμενα για παράδειγμα ηθελε τα progynova! 

Εμένα ο γιατρος μου δεν συμφωνεί με αυτά οπότε κι εγώ μάλλον θα πάρω τα progynova. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Έχω και εγώ ρε γαμωτο ζαλάδα από χθες όχι μόνο όταν πάω να σηκωθώ αλλά και όταν είμαι καθιστή, βέβαια πίεση δεν μέτρησα......

Εγώ πρώτη φορά ζαλίστηκα ξαπλωμένη βασικά σκοτείνιασαν όλα κι έτσι κατάλαβα ότι είναι η πίεση!σκεψου έφαγα τώρα με αλατι και μέτρησα αμέσως που θεωρητικά ανεβαίνει και τίποτα εκεί 8 η μεγάλη!!!τι να πω δεν ξέρω αλλά με τόσα χάπια είναι λογικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Έχω και εγώ ρε γαμωτο ζαλάδα από χθες όχι μόνο όταν πάω να σηκωθώ αλλά και όταν είμαι καθιστή, βέβαια πίεση δεν μέτρησα......

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Εγώ πρώτη φορά ζαλίστηκα ξαπλωμένη βασικά σκοτείνιασαν όλα κι έτσι κατάλαβα ότι είναι η πίεση!σκεψου έφαγα τώρα με αλατι και μέτρησα αμέσως που θεωρητικά ανεβαίνει και τίποτα εκεί 8 η μεγάλη!!!τι να πω δεν ξέρω αλλά με τόσα χάπια είναι λογικό!

Αν γενικά είστε υποτασικές είναι φυσιολογικό να ζαλίζεστε και τώρα,,, αλλά ακόμα και να μην είστε απο τη φύση σας υποτασικές οι ζαλάδες οφείλονται στην υποταση που συμβαίνει σε εγκυμονούσες. Άρα κρατάμε αυτό ως υπέροχα θετικό δείγμα και εσάς ξαπλωμένες για να μη λιποθυμήσετε,,, ναι???? Η υποταση δημιουργείται στην εγκυμοσύνη γιατί παλεύει το σώμα , λένε, να ανταπεξέλθει στην επιπλέον αιμάτωση σημείων, οργάνων, δημιουργία νέων δεδομένων τελοσπάντων για να υποδεχτεί το σώμα της γυναίκας το/τα μωράκια!!!!! Οπότε, fingers crossed Και πάμε γερά και ήρεμα. 🙏👶💖👶💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Εντάξει ναι βεβαια δεν είναι σαν το άγχος που περίμενα να μάθω ποσά έμβρυα προχώρησαν νομίζω αυτό είναι το πιο δύσκολο κομμάτι για μένα γι την εξωσωματική!

Εννοείται πως είναι το πιο δύσκολο κομμάτι! Η αναμονή δεν παλεύεται με τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η condios είπε:

 

Αν γενικά είστε υποτασικές είναι φυσιολογικό να ζαλίζεστε και τώρα,,, αλλά ακόμα και να μην είστε απο τη φύση σας υποτασικές οι ζαλάδες οφείλονται στην υποταση που συμβαίνει σε εγκυμονούσες. Άρα κρατάμε αυτό ως υπέροχα θετικό δείγμα και εσάς ξαπλωμένες για να μη λιποθυμήσετε,,, ναι???? Η υποταση δημιουργείται στην εγκυμοσύνη γιατί παλεύει το σώμα , λένε, να ανταπεξέλθει στην επιπλέον αιμάτωση σημείων, οργάνων, δημιουργία νέων δεδομένων τελοσπάντων για να υποδεχτεί το σώμα της γυναίκας το/τα μωράκια!!!!! Οπότε, fingers crossed Και πάμε γερά και ήρεμα. 🙏👶💖👶💖

Εγώ είμαι υποτασικη αλλά αλάτι τρώω κανονικά...θα κρατήσω όμως την θεωρία που με βολεύει αγαπημένη 😉😉😉😉😉🤰🤰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vasilique είπε:

Εννοείται πως είναι το πιο δύσκολο κομμάτι! Η αναμονή δεν παλεύεται με τίποτα!

τι κανεις ολα καλα πηγαν?Πονας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kk88 είπε:

Εγώ είμαι υποτασικη αλλά αλάτι τρώω κανονικά...θα κρατήσω όμως την θεωρία που με βολεύει αγαπημένη 😉😉😉😉😉🤰🤰🤰

Σωστα τα λεει η κοπελα αλλα ειναι πολυ νωρις να εμφανισει κοπελα υποταση οντας 3-4 μερες εγκυος,συνηθως στο 2-3 μηνα συμβαινουν αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kk88 είπε:

Εγώ είμαι υποτασικη αλλά αλάτι τρώω κανονικά...θα κρατήσω όμως την θεωρία που με βολεύει αγαπημένη 😉😉😉😉😉🤰🤰🤰

Και εγώ ήμουν υποτασική μέχρι που διόρθωσα το σίδηρο, τον αιματοκρίτη και γενικότερα αρκετους δείκτες,,,αλλά παρόλα που τους διόρθωσα ,,, όταν είχα δει θετική χοριακή,,,ζαλιζόμουν και ξάπλα,,,για αυτό σου λεω,,,,ξαπλαρίκα μέχρι να δέσουν τα μπεμπε !!!!!!! Μ'αρέσει η θεωρία σου,,,σωστά την έχεις !!!! 😍🙏👶💖👶💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η condios είπε:

Και εγώ ήμουν υποτασική μέχρι που διόρθωσα το σίδηρο, τον αιματοκρίτη και γενικότερα αρκετους δείκτες,,,αλλά παρόλα που τους διόρθωσα ,,, όταν είχα δει θετική χοριακή,,,ζαλιζόμουν και ξάπλα,,,για αυτό σου λεω,,,,ξαπλαρίκα μέχρι να δέσουν τα μπεμπε !!!!!!! Μ'αρέσει η θεωρία σου,,,σωστά την έχεις !!!! 😍🙏👶💖👶💖

Αχ μακάρι...... λίγες μέρες έμειναν ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kk88 είπε:

Αχ μακάρι...... λίγες μέρες έμειναν ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

30 ημέρες Χ 9 μήνες = 270 έχεις δίκιο....λίγες είναι μπροστά σε μια ζωή με το/τα μωρά σου 🙏👶💖👶💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η condios είπε:

Και εγώ ήμουν υποτασική μέχρι που διόρθωσα το σίδηρο, τον αιματοκρίτη και γενικότερα αρκετους δείκτες,,,αλλά παρόλα που τους διόρθωσα ,,, όταν είχα δει θετική χοριακή,,,ζαλιζόμουν και ξάπλα,,,για αυτό σου λεω,,,,ξαπλαρίκα μέχρι να δέσουν τα μπεμπε !!!!!!! Μ'αρέσει η θεωρία σου,,,σωστά την έχεις !!!! 😍🙏👶💖👶💖

Μακαρι να είναι από αυτό!!!!εγω νιώθω πτι είναι από τα φάρμακα γιατί έχω πίκρα στο στομάχι από τα φάρμακα όποτε νομίζω λόγω ζέστης φάρμακα και όλα αυτά πάει η πίεση γενικά όμως εμένα μέχρι 10 φτάνει η μεγάλη απλά τώρα με όλα αυτά έπεσε στο 7,5 αλλά γενικά έχω χαμηλή πίεση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zoupaki @elena2201 @geo2222 @kk88 Κορίτσια μου! Παρούσα! Η αλήθεια είναι πως σήμερα πόνεσα λιγάκι ... Πήραμε κ τα έξι! Τον απείλησα τον γιατρό στο χειρουργείο! Του λέω μην μου έρθετε στο γραφείο μετά για ενημέρωση με άδεια χέρια! Κ έδειξε υπερβάλλοντα ζήλο ο καλούλης μου! Καλώς εχόντων των πραγμάτων ετ το Σάββατο! Οπότε @elena2201 θα περπατάμε μαζί μέσα σ' αυτή τη ζωή ...🎵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

καλη ωοληψια κοριτσι μου!!!!! 😊

Σ΄ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Γρήγορα κ στα δικά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!!!! Μόλις γύρισα από το δεύτερο υπέρηχο είμαι να σκάσω.... Είμαι στην έκτη μέρα περιόδου έχω κάνει ήδη 4ενεσουλες για διέγερση και ο γιατρός μου σήμερα που κάναμε τον υπέρηχο μου είπε ότι είναι σαν να μην έχω κάνει καμία ένεση δεν έχει γίνει απολύτως τίποτα οργανισμός μου δεν έχει ανταποκριθεί 😥 τσάμπα πήγανε οι ενεσουλες 😢 μου είπε από σήμερα να αυξήσω τη δόση και να κάνω menopur 300 αντί για 225 και να πάω την Παρασκευή να δούμε τι γίνεται..... Και το θέμα είναι αν θα με φτάσουν και το μπουκαλάκια μέχρι τότε που θα θέλει να κάνω ενεσουλες όπως επίσης να ξυπνήσουν λίγο τα αυγουλάκια μου..... 

Προφανώς δεν σου ταιριάζουν καλή μου οι ενέσεις αυτές ... Φοβάσαι μήπως δεν σου φτάσουν οι ενέσεις εννοείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η condios είπε:

30 ημέρες Χ 9 μήνες = 270 έχεις δίκιο....λίγες είναι μπροστά σε μια ζωή με το/τα μωρά σου 🙏👶💖👶💖

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η dimitra1975 είπε:

Kαλημέρα σε όλες τις αγωνίστριες!!!!

@Vasilique Καλή επιτυχία γλυκιά μου.....

❤️❤️❤️❤️

🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

@Zoupaki @elena2201 @geo2222 @kk88 Κορίτσια μου! Παρούσα! Η αλήθεια είναι πως σήμερα πόνεσα λιγάκι ... Πήραμε κ τα έξι! Τον απείλησα τον γιατρό στο χειρουργείο! Του λέω μην μου έρθετε στο γραφείο μετά για ενημέρωση με άδεια χέρια! Κ έδειξε υπερβάλλοντα ζήλο ο καλούλης μου! Καλώς εχόντων των πραγμάτων ετ το Σάββατο! Οπότε @elena2201 θα περπατάμε μαζί μέσα σ' αυτή τη ζωή ...🎵

🤞🤞🤞🤞🤞🤞😇😇😇😇κοριτσιιιιιιι με το καλό και πολύ πολύ πολύ καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

@Zoupaki @elena2201 @geo2222 @kk88 Κορίτσια μου! Παρούσα! Η αλήθεια είναι πως σήμερα πόνεσα λιγάκι ... Πήραμε κ τα έξι! Τον απείλησα τον γιατρό στο χειρουργείο! Του λέω μην μου έρθετε στο γραφείο μετά για ενημέρωση με άδεια χέρια! Κ έδειξε υπερβάλλοντα ζήλο ο καλούλης μου! Καλώς εχόντων των πραγμάτων ετ το Σάββατο! Οπότε @elena2201 θα περπατάμε μαζί μέσα σ' αυτή τη ζωή ...🎵

Καλή επιτυχία ✌️✌️✌️✌️✌️καλές γονιμοποιησεις 🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

@Zoupaki @elena2201 @geo2222 @kk88 Κορίτσια μου! Παρούσα! Η αλήθεια είναι πως σήμερα πόνεσα λιγάκι ... Πήραμε κ τα έξι! Τον απείλησα τον γιατρό στο χειρουργείο! Του λέω μην μου έρθετε στο γραφείο μετά για ενημέρωση με άδεια χέρια! Κ έδειξε υπερβάλλοντα ζήλο ο καλούλης μου! Καλώς εχόντων των πραγμάτων ετ το Σάββατο! Οπότε @elena2201 θα περπατάμε μαζί μέσα σ' αυτή τη ζωή ...🎵

Με απειλή όλοι ισιώνουν,,,χαχαχα,,,,αν και το νούμερό σου είναι υπέροχο!!!! Μπράβο κορίτσι μου για τη δύναμή σου!!!! Καλοένωτα και καλόβαλτα το Σάββατο! Summer babies loading... 🙏👶💖👶💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

@Zoupaki @elena2201 @geo2222 @kk88 Κορίτσια μου! Παρούσα! Η αλήθεια είναι πως σήμερα πόνεσα λιγάκι ... Πήραμε κ τα έξι! Τον απείλησα τον γιατρό στο χειρουργείο! Του λέω μην μου έρθετε στο γραφείο μετά για ενημέρωση με άδεια χέρια! Κ έδειξε υπερβάλλοντα ζήλο ο καλούλης μου! Καλώς εχόντων των πραγμάτων ετ το Σάββατο! Οπότε @elena2201 θα περπατάμε μαζί μέσα σ' αυτή τη ζωή ...🎵

Ποσο τέλειο.....τι χαρά γέμισες το φορουμ με τα τραγούδια σου....μπράβο κορίτσι μου....αισιοδοξια να έχουμε ...❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

@Zoupaki @elena2201 @geo2222 @kk88 Κορίτσια μου! Παρούσα! Η αλήθεια είναι πως σήμερα πόνεσα λιγάκι ... Πήραμε κ τα έξι! Τον απείλησα τον γιατρό στο χειρουργείο! Του λέω μην μου έρθετε στο γραφείο μετά για ενημέρωση με άδεια χέρια! Κ έδειξε υπερβάλλοντα ζήλο ο καλούλης μου! Καλώς εχόντων των πραγμάτων ετ το Σάββατο! Οπότε @elena2201 θα περπατάμε μαζί μέσα σ' αυτή τη ζωή ...🎵

Μπραβο κοριτσακι μου!!!! Ολα πολυ καλα!!! 
Το Σάββατο ευχομαι να εχεις καλη επιτυχια και ΟΛΑ θετικά!!!! ❤️❤️❤️ Και για σενα και για την @elena2201που θα ειστε μαζι!!! 
🥰🥰🍀🍀🍀🙏🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Μακαρι να είναι από αυτό!!!!εγω νιώθω πτι είναι από τα φάρμακα γιατί έχω πίκρα στο στομάχι από τα φάρμακα όποτε νομίζω λόγω ζέστης φάρμακα και όλα αυτά πάει η πίεση γενικά όμως εμένα μέχρι 10 φτάνει η μεγάλη απλά τώρα με όλα αυτά έπεσε στο 7,5 αλλά γενικά έχω χαμηλή πίεση!

Μ΄ αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι αλλά ξέρεις ότι η ευχή μου είναι να είναι από σημάδια εγκυμοσύνης. Αν είναι στιγμιαίες οι ζαλαδίτσες είναι γμτα σημάδια,,,αν είναι "χάνω τον κόσμο" πάλι είναι γμτα σημάδια,,,ας είναι ότι θέλουν , αρκεί να είναι το αποτέλεσμα επιθυμητό!!!!! 🙏👶💖👶💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...