Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Αχ κορίτσι μου αυτό το άγχος τι μας κάνει!!!κανε μήπως ένα ζεστό μπανάκι ρίξε ζεστό νερό στην κοιλιά ζητά 2 μέρες ακόμα από τον γιατρό και χαλαρωσε όσο μπορείς μήπως και κατέβει το πρωί η ρημάδα!

Εδώ κ 10 μέρες κάνω μόνο ζεστό μπάνιο κ ρίχνω απευθείας στην κοιλιά τουλάχιστον 5λ. Στην ουσία ή την Τετάρτη ή την Πέμπτη θα πάω γιατρό κ ελπίζω ως τότε να κατεβεί κ να πάω μόνο προληπτικά να με δει!! Δεν είμαι τόσο αγχωμένη όσο ανυπομονη!! Κ τα έχω σχεδιάσει κάπως στο μυαλό μου κ δε θέλω άλλες αλλαγές αν κ οι αλλαγές είναι πάντα στο πρόγραμμα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

5 μέρες με τη σημερινή. Κάνω όλα αυτά που είπες εκτός τη θερμοφορα γιατί με αυτή τη ζέστη καταλαβαίνεις.. Το ρόφημα με το τζίντζερ πως το φτιάχνεις; μήπως είναι αυτό που μου δώσει τη λύση τι να πω. Στον κύκλο που έκανα την ωοληψια έπαθα ήπια υπερδιέγερση λόγω πολυκυστικων από ότι μου είπε ο γιατρός!! Η αλήθεια είναι ότι κατά καιρούς πάλευα με κάτι κύστες αλλά το είχα λύσει κάπως με λαπαρασκοπηση, ο γιατρός μου είχε τρυπήσει με διαθερμια τα ωαριακια μου μήπως τα κατάφερνα κ εμένα έγκυος φυσικά. Αλλά τώρα με τις ενέσεις κ όλα αυτά έβγαλα 23 κ ένας θεός ξέρει τι συμβαίνει στις ωοθήκες μου. Η αλήθεια είναι ότι μου έχει έρθει ήδη μια φορά περίοδος μια εβδομάδα μετά την ωοληψια κ πίστευα ότι έχω καθαρίσει από τα φάρμακα.. 

Κατάλαβα ... Βάλε και τη θερμοφορα και κάτσε ξαπλωμένη για κανένα μισάωρο ... Εγώ είχα σκάσει έσταζε ο ιδρώτας είχα και aircondition χαχα σαν τη τρελή αλλά εκεί τη κρατούσα μπας και κατέβει.... Η αλήθεια είναι ότι η θερμοφορα πιστεύω με βοήθησε πολύ γιατί κάθε φορά που την έβαζα ένιωθα μετά από λίγο πόνους περιόδου και την έβαζα πολλές φορές μέσα στην ημέρα. Για το ρόφημα έβαζα σε βραστό νερό σκόνη τζίντζερ τίποτα άλλο, αν θες βάλε και φρέσκο τζίντζερ και άσε το να βράσει... Εγώ έβαζα αρκετό ήταν πικάντικο αλλά χαλάλι έλεγα... Είχα διαβάσει ότι βοηθάει και αυτό να κάνει συσπάσεις η μήτρα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Καλησπέρα! Πόσες ημέρες καθυστέρηση έχεις ? Εγώ έπαθα το ίδιο αυτό τον κύκλο που περίμενα να αδιαθετησω για να ξεκινήσω διέγερση, επιβεβαίωσα αρνητική χοριακη και έβαζα ζεστή θερμοφορα στη κοιλιά και στη μέση πίσω χαμηλά, έκανα ένα ζεστό ντους με πολύ ζεστό νερό μια φορά την ημέρα και έπινα και ροφήματα με τζίντζερ δύο φορές τη μέρα σε 2 ημέρες μου ήρθε ! Και είχα 10 μερες καθυστέρηση λόγω πολυκιστικων...

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

Και φασκόμηλο σα ρόφημα ,,, λένε ότι κατεβάζει αίμα ,, δηλαδή περίοδο,,,αν φυσικά είσαι σίγουρη πως δεν υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης ε?? 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η geo2222 είπε:

Αχ κορίτσι μου αυτό το άγχος τι μας κάνει!!!κανε μήπως ένα ζεστό μπανάκι ρίξε ζεστό νερό στην κοιλιά ζητά 2 μέρες ακόμα από τον γιατρό και χαλαρωσε όσο μπορείς μήπως και κατέβει το πρωί η ρημάδα!

Δεν έχω τολμήσει καν να κάνω τεστ εγκυμοσύνης, είμαι τόσο σίγουρη ότι δεν πρόκειται. Αλλά ειμαι σίγουρη πως θα με βάλει ο γιατρός να κάνω προτού κάνουμε το οτιδήποτε.. Σας ευχαριστώ κορίτσια μου για τις συμβουλές, θα τις ακολουθήσω αύριο οπωσδήποτε.. Κ ελπίζω ότι κάτι θα γίνει, θα έχουμε αποτέλεσμα!! Ότι καλύτερο σας εύχομαι.. Θα σας ενημερώνω!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@Margitc--> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Vasilique -- > 29/6

@elena0212--> 28/6

@Παρασκευαιδου--> ?

@Jesabell --> ?

@Eva29--> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@elena0212--> 3/7

 Χοριακή

@Dimi1981 194 🥰

@geokou  359 🥰

@JNtina 111 🥰

@Nansi 940 🥰

@Sabinaret812 🥰

@geo2222--> ?

@skorpina78--> 28/6

@kk88-->5/7

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

@Nansi

@geokou

@JNtina

@Sabinaret

@Sylia

@mia2020

Καλημερούδια κοριτσάκια μου! Καλή μας εβδομάδα! Ευλογημένη κ τυχερή Παναγιά μου! Τι μου κάνετε; Ένας ψιλοχαμούλης έγινε καταλαβαίνω εδώ μέσα ε! Δεν είναι κακό να ανάβουν τα αίματα πού κ πού! Όλα καλά! Ο κάθε άνθρωπος διαχειρίζεται κ αντιδρά διαφορετικά... Καμιά φορά ο πόνος κ η απογοήτευση μας κάνουν κ παραφερόμαστε... Κ εδώ μέσα όλες λίγο πολύ έχουμε πονέσει ... Respect σε όλες όμως! Και υπομονή κορίτσια! Επιμονή κ υπομονή!

Να πονάς, αλλά να μην καταβάλλεσαι

Να πονάς, αλλά να μην παραφέρεσαι

Να πονάς, αλλά να μην μεμψιμοιρείς

Να πονάς, αλλά να μην γκρινιάζεις

Να πονάς, αλλά να μην γίνεσαι αντικοινωνικός

Να πονάς, αλλά να μην γίνεσαι πρόβλημα στο περιβάλλον σου

Να πονάς, αλλά να μένεις όρθιος

Να πονάς, αλλά να χαμογελάς

Να πονάς, αλλά να δοξολογείς

Να πονάς, αλλά να εργάζεσαι

Να πονάς, αλλά να προσφέρεις

Να πονάς, αλλά να προσεύχεσαι ...

ΥΠΟΜΟΝΗ, μια ξεχασμένη αρετή! 🙏

@skorpina78 κοριτσάκι μου εύχομαι ό,τι καλύτερο! Να αλλάξει αυτό που είδες κ να γίνει η ανατροπή!

@geo2222 Τι γίνετε;

@elena0212 κορίτσι μου! Ωοληψία σήμερα ε; Άντε όλα να πάνε κατ' ευχήν! Εγώ σ' ακολουθώ! Αύριο η σειρά μου! Στο είπα, μαζί θα πορευτούμε! Καλή μας διαδρομή! 💚🧿

Οι εγκυούλες μην μας ξεχνάτε! Θέλουμε την καλημέρα σας, την ηρεμία σας κ άπλετη μπεμπεδόσκονη! 🥰

 

καλη ωοληψια κοριτσι μου!!!!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!!!!! Μόλις γύρισα από το δεύτερο υπέρηχο είμαι να σκάσω.... Είμαι στην έκτη μέρα περιόδου έχω κάνει ήδη 4ενεσουλες για διέγερση και ο γιατρός μου σήμερα που κάναμε τον υπέρηχο μου είπε ότι είναι σαν να μην έχω κάνει καμία ένεση δεν έχει γίνει απολύτως τίποτα οργανισμός μου δεν έχει ανταποκριθεί 😥 τσάμπα πήγανε οι ενεσουλες 😢 μου είπε από σήμερα να αυξήσω τη δόση και να κάνω menopur 300 αντί για 225 και να πάω την Παρασκευή να δούμε τι γίνεται..... Και το θέμα είναι αν θα με φτάσουν και το μπουκαλάκια μέχρι τότε που θα θέλει να κάνω ενεσουλες όπως επίσης να ξυπνήσουν λίγο τα αυγουλάκια μου..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dimi1981 μπραβο κοριτσι μου!!!! δεν πειραζει κατσε ξεκουρασου κρεβατακι κλιματιστικουλι ο,τι χρειαζεται να ειναι καλα τα μωρακια!!!! θα το παλεψεις αυτο δεν ειναι τιποτα!!! ευχαριστουμε για την μπεμπεδοσκονη 🙌🙌💓

 

 

@skorpina78 κοριτσι μου ειναι λυπηρο πραγματικα! δεν υπαρχει κατι να σου πουμε!!μαζεψε απλα δυναμεις για να ξαναπροσπαθησετε!!!χαλαρωσε τωρα το καλοκαιρακι περνα καλα κι απο σεπτεμβρη με δυναμεις πολλες ξεκινατε παλι!ποτε δεν τα παραταμε!!!

 

 

@BlackCat γνωριζεις εαν αυτα το επιδομα τα δικαιουνται κοπελες που εχουν κανει εξωσωματικη σε δημοσιο νοσοκομειο;;; τα διαβασα ολα τα μηνυματα σου και των αλλων κοπελων και θα μπω να διαβασω πληροφοριες στο ιντερνετ τωρα... απλα αυτο δεν εχω καταλαβει... η ειναι μονο για ιδιωτικα;

 

στις πριν 17 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!ευχομαι σε όλες καλή επιτυχία σε όσες έχουν ωοληψια εμβρυομεταφορα η χοριακες!!! Εγώ λίγο πεσμένη σήμερα 9η μέρα μετά από εμβρυομεταφορα και νομίζω αρχίζω και νιώθω πτι θέλει να κατέβει η περίοδος προσπαθω να κάνω ότι δεν το νιώθω αλλά η ψυχολογία πεφτει!🤨

 

στις πριν 15 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Πωωωωω και εγώ έτσι σηκώθηκα σήμερα πεσμένη και αγχωμενη.... είναι φοβερό του σου προκαλεί η αναμονή.... κορίτσι μου οι πόνοι δεν σημαίνουν τίποτα κάνε υπομονή κοντεύεις θα δεις πως όλα θα πάνε καλά.....εγώ εντωμεταξύ έχω άπειρα νεύρα σε σημείο που δεν μου μιλάει ο άντρας μου...... μιλάμε για μια τρελή σήμερα 🤣🤣🤣🤣 Επίσης σήμερα νιώθω ζάλη ενώ δεν παίρνω ουτροτζεσταν λέτε να με πείραξε η ζέστη???

@geo2222 @kk88  κοριτσια μου και τα 2 σας παρακαλω μην πεφτετε!!!!! EΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΛΙ!!! μην πεφτετε παμε γερα!! αφηστε τα σημαδια για περιοδο η για εγκυμοσυνη!!!καντε μια βολτουλα παντα χαλαρη και αφηστε το στην τυχη του!! και θα πανε ολα τελεια!!! 💓😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!!!! Μόλις γύρισα από το δεύτερο υπέρηχο είμαι να σκάσω.... Είμαι στην έκτη μέρα περιόδου έχω κάνει ήδη 4ενεσουλες για διέγερση και ο γιατρός μου σήμερα που κάναμε τον υπέρηχο μου είπε ότι είναι σαν να μην έχω κάνει καμία ένεση δεν έχει γίνει απολύτως τίποτα οργανισμός μου δεν έχει ανταποκριθεί 😥 τσάμπα πήγανε οι ενεσουλες 😢 μου είπε από σήμερα να αυξήσω τη δόση και να κάνω menopur 300 αντί για 225 και να πάω την Παρασκευή να δούμε τι γίνεται..... Και το θέμα είναι αν θα με φτάσουν και το μπουκαλάκια μέχρι τότε που θα θέλει να κάνω ενεσουλες όπως επίσης να ξυπνήσουν λίγο τα αυγουλάκια μου..... 

κοριτσι μου 😪 ελα μην πεφτεις κανε οτι ειπε ο γιατρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

 

@BlackCat γνωριζεις εαν αυτα το επιδομα τα δικαιουνται κοπελες που εχουν κανει εξωσωματικη σε δημοσιο νοσοκομειο;;; τα διαβασα ολα τα μηνυματα σου και των αλλων κοπελων και θα μπω να διαβασω πληροφοριες στο ιντερνετ τωρα... απλα αυτο δεν εχω καταλαβει... η ειναι μονο για ιδιωτικα;

 

 

 

 

Δεν είμαι σίγουρη αλλά εφόσον στα Δημόσια Νοσοκομεία δεν πληρώνεις ωοληψία ή εμβρυομεταφορά και τα φάρμακα της διέγερσης τα παίρνεις δωρεάν με την απόφαση της επιτροπής φαντάζομαι δεν δικαιούσαι.

Εφόσον στα δικαιολογητικά ζητάνε αποδείξεις πληρωμής για την ωοληψία και την εμβρυομεταφορά μάλλον όχι.

Αν όμως έχεις πληρώσει για κάτι από τα δύο και έχεις απόφαση της επιτροπής τότε κάνε ένα τηλέφωνο στον ΕΟΠΥ που ανήκεις για να ρωτήσεις δεν έχεις να χάσεις κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Δεν είμαι σίγουρη αλλά εφόσον στα Δημόσια Νοσοκομεία δεν πληρώνεις ωοληψία ή εμβρυομεταφορά και τα φάρμακα της διέγερσης τα παίρνεις δωρεάν με την απόφαση της επιτροπής φαντάζομαι δεν δικαιούσαι.

Εφόσον στα δικαιολογητικά ζητάνε αποδείξεις πληρωμής για την ωοληψία και την εμβρυομεταφορά μάλλον όχι.

Αν όμως έχεις πληρώσει για κάτι από τα δύο και έχεις απόφαση της επιτροπής τότε κάνε ένα τηλέφωνο στον ΕΟΠΥ που ανήκεις για να ρωτήσεις δεν έχεις να χάσεις κάτι.

Κ εγώ σε δημόσιο είμαι.... Θα πληρώσουμε κάτι 😉😉 αλλά δεν ξέρω αν θα πάρουμε απόδειξη 😉😉😉 ...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Μέχρι χτες ήμουν αρκετά καλά σήμερα λέω γιατί σε κάποια κορίτσια κενέ στις 9μερες άρα λέω σήμερα θα μπορούσα να μάθω γιατί πρέπει να περιμένω άλλες 5 μέρες και κάπως έτσι το χάνω μέσα μου!αν δεν ήξερα ότι δείχνει στην 9η μέρα δεν θα το πάθαινα αυτό!

Στην πρώτη θετική χοριακή που 9η μέρα ήταν 152 τρελλάθηκα απο χαρά.

Στην δεύτερη θετική χοριακή που 9η μέρα ήταν μόλις 27 πέθανα από στεναχώρια και απλά περίμενα μέχρι 12η μέρα να επιβεβαιώσω την βιοχημική σαν το λείψανο. Τελικά 12η μέρα η χοριακή ήταν 127 τριψήφια.

Αν με ρωτήσεις τώρα θα προτιμούσα να είχα πάει κατευθείαν 12η μέρα και να μην περάσω το χειρότερο 2ημερο της μέχρι τώρα πορείας.

Και οι δυο κυήσεις παλινδρόμησαν..

Οπότε ξαναλέω όλα ειναι σχετικά..

Λίγο έμεινε για να πάρεις την μεγαλύτερη χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!!!! Μόλις γύρισα από το δεύτερο υπέρηχο είμαι να σκάσω.... Είμαι στην έκτη μέρα περιόδου έχω κάνει ήδη 4ενεσουλες για διέγερση και ο γιατρός μου σήμερα που κάναμε τον υπέρηχο μου είπε ότι είναι σαν να μην έχω κάνει καμία ένεση δεν έχει γίνει απολύτως τίποτα οργανισμός μου δεν έχει ανταποκριθεί 😥 τσάμπα πήγανε οι ενεσουλες 😢 μου είπε από σήμερα να αυξήσω τη δόση και να κάνω menopur 300 αντί για 225 και να πάω την Παρασκευή να δούμε τι γίνεται..... Και το θέμα είναι αν θα με φτάσουν και το μπουκαλάκια μέχρι τότε που θα θέλει να κάνω ενεσουλες όπως επίσης να ξυπνήσουν λίγο τα αυγουλάκια μου..... 

Κορίτσι μου καταλαβαίνω τη στεναχώρια σου αλλά το χειρότερο που έχεις να κάνεις τώρα είναι να στεναχωριέσαι! Πρέπει να είσαι αισιόδοξη για τα αυγουλάκια σου, να τρως σωστά και υγιεινά να ξεκουράζεσαι να κοιμάσαι πολύ και  να μην αγχώνεσαι! Τα αυγουλάκια σου μπορεί να πάρουν απότομα εμπρός δεν ξέρεις ! Μπορεί να θέλουν απλά λίγο χρόνο ! Θα το δεις στον επόμενο υπέρηχο θα δεις πολλά μεγαλωμένα ! Πίστεψε το ! Πιστεύω θες λίγες ημέρες να πάρεις εμπρός... Κάπου διάβασε σε ένα άρθρο του εξωτερικού πως όταν κάνουμε ενέσεις διέγερσης το αποτέλεσμα τους φαίνεται μετά από δύο ημέρες... Οπότε είναι σαν να είδες στον υπέροχο ότι είσαι στην 4η ημέρα... Μακάρι να ισχύει οντως.... Κάνε λίγο υπομονή και πίστεψε ότι όλα θα πάνε καλά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Κ εγώ σε δημόσιο είμαι.... Θα πληρώσουμε κάτι 😉😉 αλλά δεν ξέρω αν θα πάρουμε απόδειξη 😉😉😉 ...........

Χμμμ κατάλαβα τι λες αλλά δεν ξέρω καθόλου.

Προσωπικά θα έπαιρνα τηλ να ρωτήσω στον Εοπυ για να είμαι σίγουρη.

Αν το δικαιούστε είναι κρίμα να μην το πάρετε.

Οχι ότι είναι και τρελλό ποσό ειδικά οταν πας ιδιωτικά, αλλά από το τίποτα κάτι είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!!!! Μόλις γύρισα από το δεύτερο υπέρηχο είμαι να σκάσω.... Είμαι στην έκτη μέρα περιόδου έχω κάνει ήδη 4ενεσουλες για διέγερση και ο γιατρός μου σήμερα που κάναμε τον υπέρηχο μου είπε ότι είναι σαν να μην έχω κάνει καμία ένεση δεν έχει γίνει απολύτως τίποτα οργανισμός μου δεν έχει ανταποκριθεί 😥 τσάμπα πήγανε οι ενεσουλες 😢 μου είπε από σήμερα να αυξήσω τη δόση και να κάνω menopur 300 αντί για 225 και να πάω την Παρασκευή να δούμε τι γίνεται..... Και το θέμα είναι αν θα με φτάσουν και το μπουκαλάκια μέχρι τότε που θα θέλει να κάνω ενεσουλες όπως επίσης να ξυπνήσουν λίγο τα αυγουλάκια μου..... 

Τίποτα δεν έχει τελειώσει.

Κάνε υπομονή και εύχομαι οταν ξαναπάς να έχει αλλάξει η εικόνα και να πάρετε όσα περισσότερα και ποιοτικότερα γίνεται.

Αν είναι να γίνει θα γίνει και με ένα έμβρυο αρκεί να είναι υγιές.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!!!! Μόλις γύρισα από το δεύτερο υπέρηχο είμαι να σκάσω.... Είμαι στην έκτη μέρα περιόδου έχω κάνει ήδη 4ενεσουλες για διέγερση και ο γιατρός μου σήμερα που κάναμε τον υπέρηχο μου είπε ότι είναι σαν να μην έχω κάνει καμία ένεση δεν έχει γίνει απολύτως τίποτα οργανισμός μου δεν έχει ανταποκριθεί 😥 τσάμπα πήγανε οι ενεσουλες 😢 μου είπε από σήμερα να αυξήσω τη δόση και να κάνω menopur 300 αντί για 225 και να πάω την Παρασκευή να δούμε τι γίνεται..... Και το θέμα είναι αν θα με φτάσουν και το μπουκαλάκια μέχρι τότε που θα θέλει να κάνω ενεσουλες όπως επίσης να ξυπνήσουν λίγο τα αυγουλάκια μου..... 

Το ειχε παθει και η αδερφη μου και την εβαλε να κανει γκοναλ στο επομενο πρωτοκολλο και εκανε τελικα 7 ωαρια τοτε.Μη σε παιρνει απο κατω.Ολα καλα θα πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Εδώ κ 10 μέρες κάνω μόνο ζεστό μπάνιο κ ρίχνω απευθείας στην κοιλιά τουλάχιστον 5λ. Στην ουσία ή την Τετάρτη ή την Πέμπτη θα πάω γιατρό κ ελπίζω ως τότε να κατεβεί κ να πάω μόνο προληπτικά να με δει!! Δεν είμαι τόσο αγχωμένη όσο ανυπομονη!! Κ τα έχω σχεδιάσει κάπως στο μυαλό μου κ δε θέλω άλλες αλλαγές αν κ οι αλλαγές είναι πάντα στο πρόγραμμα!! 

Σε καταλαβαίνω και σε νοιώθω αλλά προσπάθησε να συμφιλιωθείς με τις αλλαγές & τα απρόοπτα στην IVF  γιατί είναι μάλλον είναι ο κανόνας και όχι η εξαίρεση.

Δυστυχώς οταν μπάινεις σε αυτο το μονοπάτι μπαίνει και η ζωή σου σε ένα pause ,προσωρινο τουλάχιστον μέχρι να ολοκληρωθούν οι διαδικασίες. Προσπάθησε να το πας βήμα βήμα για να νιώσεις καλύτερα και αποδέξου οτι δεν περνάει σχεδόν τίποτα απο το χέρι μας , πέρα από την διατροφή μας και να ακουλουθούμε τις οδηγίες των γιατρών μας που επιλέξαμε & εμπιστευόμαστε.

Σου εύχομαι να έρθει το συντομότερο η περίοδος σου και να ξεκινήσεις άμεσα προετοιμασια ΕΤ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Δεν είμαι σίγουρη αλλά εφόσον στα Δημόσια Νοσοκομεία δεν πληρώνεις ωοληψία ή εμβρυομεταφορά και τα φάρμακα της διέγερσης τα παίρνεις δωρεάν με την απόφαση της επιτροπής φαντάζομαι δεν δικαιούσαι.

Εφόσον στα δικαιολογητικά ζητάνε αποδείξεις πληρωμής για την ωοληψία και την εμβρυομεταφορά μάλλον όχι.

Αν όμως έχεις πληρώσει για κάτι από τα δύο και έχεις απόφαση της επιτροπής τότε κάνε ένα τηλέφωνο στον ΕΟΠΥ που ανήκεις για να ρωτήσεις δεν έχεις να χάσεις κάτι.

το επιδομα το παιρνει μονο αν κανεις σε μη συμβαλλομενο με τον εοπυ κεντρο τις ενεργειες.Καλημερα γατουλι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Zoupaki είπε:

το επιδομα το παιρνει μονο αν κανεις σε μη συμβαλλομενο με τον εοπυ κεντρο τις ενεργειες.Καλημερα γατουλι!!!!

Καλημέρα αγαπημένη 😀

Δώσε θετική ενέργεια Ταζ...Δώσε και σώσε..😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Ρε κορίτσια. Όταν κάνετε εμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο δεν παίρνετε cyclacur ( η τα παρόμοια…);;;αυτή τη φορα δε μου έβαλε. Κ παραξενεύτηκα. Μόνο salospir folidex και προγεστερονη μου βάλε. Κ αντιβίωση Για την ωοληψια 

Καλημέρα κορίτσι μου.εγω στο φυσικό κύκλο πήρα σικλακουρ μετά την εμβρυομεταφορά, ένα την ημέρα και συνεχίζω και το παίρνω ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Στην πρώτη θετική χοριακή που 9η μέρα ήταν 152 τρελλάθηκα απο χαρά.

Στην δεύτερη θετική χοριακή που 9η μέρα ήταν μόλις 27 πέθανα από στεναχώρια και απλά περίμενα μέχρι 12η μέρα να επιβεβαιώσω την βιοχημική σαν το λείψανο. Τελικά 12η μέρα η χοριακή ήταν 127 τριψήφια.

Αν με ρωτήσεις τώρα θα προτιμούσα να είχα πάει κατευθείαν 12η μέρα και να μην περάσω το χειρότερο 2ημερο της μέχρι τώρα πορείας.

Και οι δυο κυήσεις παλινδρόμησαν..

Οπότε ξαναλέω όλα ειναι σχετικά..

Λίγο έμεινε για να πάρεις την μεγαλύτερη χαρά.

Αχ ρε γατουλι τι εχεις περασει κι εσυ.Μαρτυριο ρε παιδια και δε μας καταλαβαινει κανενας λενε ολοι ελα σιγα αφου εκανες εξωσωματικη θα κανεις παιδι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα αγαπημένη 😀

Δώσε θετική ενέργεια Ταζ...Δώσε και σώσε..😁

μολις εμαθα οτι ειχα καταλαβει λαθος τι μου ελλεγε ο γιατρος και νομιζα οτι θα κανω σε αυτον τον κυκλο αλλα ο γιατρος εννοουσε τελη ιουλιου.Αλλα αν κλεισει το ΝΝΑ αυγουστο με βλεπω σεπτεμβρη.Τον κοβιντ μου μεσα δηλ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.εγω στο φυσικό κύκλο πήρα σικλακουρ μετά την εμβρυομεταφορά, ένα την ημέρα και συνεχίζω και το παίρνω ακόμα 

Καλημέρα Γλυκουλα μου. Σ Ευχαριστω για την απάντηση. Εσυ ποτε έχεις υπέρηχο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...