Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 31 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

❤️
τελος οι αντιδράσεις. Σ Ευχαριστω. Απλά παραξενεύτηκα γιατί πέρσι έπαιρνα. Έχω καλό ενδομήτριο. Ας ελπίσουμε να γαντζωθεί το μικρό μετά το Σάββατο. 
καλη επιτυχία κ σε σένα κορίτσι μου 💗💗💗

Θα σου πω αύριο! 

Πόσο είναι το ενδομήτριο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Ρε κορίτσια. Όταν κάνετε εμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο δεν παίρνετε cyclacur ( η τα παρόμοια…);;;αυτή τη φορα δε μου έβαλε. Κ παραξενεύτηκα. Μόνο salospir folidex και προγεστερονη μου βάλε. Κ αντιβίωση Για την ωοληψια 

Καλυτερα.. Kai ego de pira katholou ..αλλα μου τα προσθεσε με τη θετικη χοριακη για στηριξη κυησης διοτι ειχα ε2 χαμηλη κ διδυμη κυηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena0212 είπε:

Ρε κορίτσια. Όταν κάνετε εμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο δεν παίρνετε cyclacur ( η τα παρόμοια…);;;αυτή τη φορα δε μου έβαλε. Κ παραξενεύτηκα. Μόνο salospir folidex και προγεστερονη μου βάλε. Κ αντιβίωση Για την ωοληψια 

όχι, στο φυσικό κύκλο δε χρειάζονται cyclacur. κι εγώ την τελευταία φορά έκανα φυσικό κύκλο ελαφρώς ενισχυμένο, μόνο με προγεστερόνη (utrogestan, prolutex) και πολυ μικρη δοση cyclacur από την εμβρυομεταφορά και μετά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Θα σου πω αύριο! 

Πόσο είναι το ενδομήτριο; 

Θα σε γελασω κ δεν το θέλω. Σου χω κ αδυναμία 😂θυμάμαι μόνο που είπε την Παρασκευή ότι είναι άριστο. 

Ευχαριστω @Nefeliap και @mia2020 . Η μια διδυμομανουλα, η άλλη εγκυουλα…ελπίζω να μου φέρετε γούρι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!ευχομαι σε όλες καλή επιτυχία σε όσες έχουν ωοληψια εμβρυομεταφορα η χοριακες!!! Εγώ λίγο πεσμένη σήμερα 9η μέρα μετά από εμβρυομεταφορα και νομίζω αρχίζω και νιώθω πτι θέλει να κατέβει η περίοδος προσπαθω να κάνω ότι δεν το νιώθω αλλά η ψυχολογία πεφτει!🤨

καλησπέρα και καλή επιτυχία σου εύχομαι!! όσο μπορείς μην το αφήνεις να σε παίρνει από κάτω. δε μπορείς να ξέρεις αν οι πόνοι αυτοί οφείλονται στην περίοδο ή στην υψηλή προγεστερόνη. κι εγώ είχα πόνους περιόδου κανονικότατους 1 εβδομάδα μετά την εμβρυομεταφορά, αλλά πήρα θετική χοριακή. ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο, αλλά το να στενοχωριέσαι προκαταβολικά είναι ανώφελο. πραγματικά δε μπορείς να ξέρεις! να είσαι θετική!!! 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέχρι χτες ήμουν αρκετά καλά σήμερα λέω γιατί σε κάποια κορίτσια κενέ στις 9μερες άρα λέω σήμερα θα μπορούσα να μάθω γιατί πρέπει να περιμένω άλλες 5 μέρες και κάπως έτσι το χάνω μέσα μου!αν δεν ήξερα ότι δείχνει στην 9η μέρα δεν θα το πάθαινα αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ να έρθω πάλι να πεταχτώ να ρωτήσω κάτι άσχετο....

με βάση ποια κριτήρια ο γιατρός επιλέγει ποιο πρωτόκολλο θα κάνουμε;

Έχει να κάνει με τις εξετάσεις μας; την ηλικία ; το θέμα που αντιμετωπίζουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Εγώ να έρθω πάλι να πεταχτώ να ρωτήσω κάτι άσχετο....

με βάση ποια κριτήρια ο γιατρός επιλέγει ποιο πρωτόκολλο θα κάνουμε;

Έχει να κάνει με τις εξετάσεις μας; την ηλικία ; το θέμα που αντιμετωπίζουμε;

Ακριβώς όπως το λες. Με την ηλικία, το ιστορικό σου κ το πρόβλημα που υπάρχει. Κ μπορεί στην πορεία από καποιο φάρμακο να σου αυξήσει η να σου μειώσει τη δοση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Ακριβώς όπως το λες. Με την ηλικία, το ιστορικό σου κ το πρόβλημα που υπάρχει. Κ μπορεί στην πορεία από καποιο φάρμακο να σου αυξήσει η να σου μειώσει τη δοση

εχω μουρλαθεί!!! ανυπομονώ κι όλας!!! να δω ποια ειναι η διαδικασία όλη να ξεκινήσω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Θα σε γελασω κ δεν το θέλω. Σου χω κ αδυναμία 😂θυμάμαι μόνο που είπε την Παρασκευή ότι είναι άριστο. 

Ευχαριστω @Nefeliap και @mia2020 . Η μια διδυμομανουλα, η άλλη εγκυουλα…ελπίζω να μου φέρετε γούρι. 

❤️❤️❤️❤️ γιατί δεν έχω άλλες αντιδράσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Μέχρι χτες ήμουν αρκετά καλά σήμερα λέω γιατί σε κάποια κορίτσια κενέ στις 9μερες άρα λέω σήμερα θα μπορούσα να μάθω γιατί πρέπει να περιμένω άλλες 5 μέρες και κάπως έτσι το χάνω μέσα μου!αν δεν ήξερα ότι δείχνει στην 9η μέρα δεν θα το πάθαινα αυτό!

Είναι λογικό να έχεις τέτοιες ψυχολογικές μεταπτώσεις κοριτσάκι μου… Όσο περνούν οι ημέρες τόσο αγχώνεσαι κ τα σκέφτεσαι όλα αρνητικά. Στην αρχή της διαδικασίας όλες είμαστε χαρούμενες κ ανυπομονούμε για τα ευχάριστα, μα όσο πλησιάζουμε στο τέλος τόσο το μυαλό μας παίζει διάφορα παιχνίδια σαν να θέλει να μας προετοιμάσει για το χειρότερο… Λίγο έμεινε για το τέλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου Μιχαλόπουλος Γιάννης λεγεται ο γυναικολόγος απο Αθήνα! Ξέρει καμια σας κατι γι αυτόν;

Είναι κάπου στα Β.Π.; Τον έχω ακουστά, αλλά νομίζω είναι απλός γυναικολόγος κι όχι γιατρός αναπαραγωγής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Ρε κορίτσια. Όταν κάνετε εμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο δεν παίρνετε cyclacur ( η τα παρόμοια…);;;αυτή τη φορα δε μου έβαλε. Κ παραξενεύτηκα. Μόνο salospir folidex και προγεστερονη μου βάλε. Κ αντιβίωση Για την ωοληψια 

όχι, δεν παίρνεις. Εγώ δεν πήρα ποτέ οιστρογόνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η troia είπε:

Είναι κάπου στα Β.Π.; Τον έχω ακουστά, αλλά νομίζω είναι απλός γυναικολόγος κι όχι γιατρός αναπαραγωγής.

Β.Π.; Τι σημαίνει; 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Είναι λογικό να έχεις τέτοιες ψυχολογικές μεταπτώσεις κοριτσάκι μου… Όσο περνούν οι ημέρες τόσο αγχώνεσαι κ τα σκέφτεσαι όλα αρνητικά. Στην αρχή της διαδικασίας όλες είμαστε χαρούμενες κ ανυπομονούμε για τα ευχάριστα, μα όσο πλησιάζουμε στο τέλος τόσο το μυαλό μας παίζει διάφορα παιχνίδια σαν να θέλει να μας προετοιμάσει για το χειρότερο… Λίγο έμεινε για το τέλος!

Εντάξει ναι βεβαια δεν είναι σαν το άγχος που περίμενα να μάθω ποσά έμβρυα προχώρησαν νομίζω αυτό είναι το πιο δύσκολο κομμάτι για μένα γι την εξωσωματική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η troia είπε:

όχι, δεν παίρνεις. Εγώ δεν πήρα ποτέ οιστρογόνα. 

❤️ Ευχαριστω 

@geo2222 κρατά γερά. Διώξε όσο μπορείς τις άσχημες σκέψεις. Λιγο έμεινε. Σου στελνω μια αγκαλιά 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε όλες, σας διαβάζω καιρό αλλά ντρεπόμουν να γράψω. Έχω στην πλάτη μου μια αποτυχημένη προσπάθεια τέλος Μαΐου (3 μέτριες βλαστοκυστες που τις 2 τις έκοψε ο προεμφυτευτικος που κάνουμε λόγω καρυοτυπου του συζύγου, και έτσι μεταφέραμε μια ΒΒ με χοριακη 0.1). 
ο γιατρός είπε ότι μάλλον το έμβρυο δεν είχε τη δυναμική να προχωρήσει οποτε ξεκίνησα αρχές Ιουνίου 2η διέγερση, καταλήξαμε με 5 βλαστοκυστες που οι 4 ήταν ΑΑ και μια ΒΒ, μόνο που δεν έκλαιγα από χαρά όταν με πήραν οι έμβρυολογοι, και τώρα την παρασκευη πήραμε αποτελέσματα προεμφυτευτικου και τα έκοψε όλα!!!!
εχω σοκαριστεί και απογοητευτεί παρά πολύ και φοβάμαι ότι ποτε δεν θα τα καταφέρουμε. Ο γιατρός μου που με πήρε σήμερα μου είπε ότι θεωρεί ενθαρρυντικό ότι είχαμε αυτή τη σοδειά και ότι στην ηλικία μας (41 και οι δυο), ένα στα δέκα έμβρυα θα είναι καλό γενετικά οποτε είμαστε μέσα στο όριο και να συνεχίσω να προσπαθώ μέχρι να πετύχουμε. 
μου είχε ήδη προτείνει ο εξωσωματιστης μου να μην κάνουμε προεμφυτευτικο αυτή τη φορά αλλά εγώ επέμεινα γιατί είμαι υποχονδρία και ήθελα να γίνουν όλα όπως πρέπει. Όμως τώρα μετά από αυτή την ήττα έχω ξεκινήσει να διαβάζω και βρίσκω αρκετά άρθρα από σκεπτικιστές γιατρούς που λένε ότι δεν υποστηρίζουν το pgt aσε γυναίκες άνω των 40 και προτιμούν να αφήσουν τη φύση να κάνει τη δουλειά της και να αποφασίσει αν θα κρατηθεί ένα έμβρυο η θα αποβληθεί. Το σκέφτομαι κι εγώ την επόμενη να μην κάνουμε έλεγχο αλλά ήθελα να ρωτήσω και εδώ γνώμες αν υπάρχει αντίστοιχη περίπτωση. Να σημειώσω ότι δεν έχουμε στίγμα, γονίδιο κυστικης κλπ αλλά ο καρυοτυπος του άντρα μου έχει μωσαικισμο των φυλετικών χρωμοσωμάτων. 
στο μεταξύ καθυστέρησαν τα αποτελέσματα του προεμφυτευτικου και έχασα τη διέγερση σε αυτό τον κύκλο και σήμερα έμαθα ότι θα χάσω και τον επόμενο γιατί κέντρο κλείνει όλο τον Αύγουστο. Γίνεται όντως αυτό παντού.; Κλείνουν όλοι για έναν ολόκληρο μήνα?
τελος έχω άλλη μια ερώτηση για το εμβόλιο. Μέχρι τώρα δεν είχα κάνει γιατί πήγα σερί τις προσπάθειες και ο γιατρός μου δεν ήθελε. Τώρα όπως φαίνεται θα έχω ένα κενό και έχω κλείσει για moderna στις 7 Ιουλίου και 5 Αυγούστου. Αν όμως ξεκινήσω διέγερση καπου 20 Αυγούστου μήπως η 2η δόση παραείναι κοντά? Ο δικός μου γιατρός γενικα χωρίς να μου το λέει ξεκάθαρα έχω καταλαβει ότι δεν θέλει να το κάνω και δεν μου απαντάει ξεκάθαρα αν οι 15 μέρες είναι επαρκές διάστημα ανάμεσα σε δόση και ξεκίνημα του menopur. Επίσης απ ότι έχω καταλαβει ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του. Εσείς τι έχετε κάνει?
αυτα τα λίγα για αρχή και χαίρομαι πολύ που είμαι ανάμεσα σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια μου δε λέει να μου έρθει αυτή η περίοδος. Κ αύριο είναι η τελευταία μέρα που μου έχει έρθει ο γιατρός για να πάω να μου δώσει χάπια να την προκαλέσουμε. Είμαι να σκάσω, έχω πρηστεί σαν το μπαλόνι, πονάω όλη μέρα κ αυτή η ρημαδα δε λέει με τίποτα να κατεβεί. Το μόνο σύμπτωμα που δεν έχω είναι πρησμένο στήθος κατά τα άλλα η κοιλιά μου μην τα συζητάτε καλύτερα!! Γνωρίζει καμία τι χάπια είναι αυτά που προκαλούν την περίοδο; κ ήθελα να ξεκινήσω κ εγώ προετοιμασία για εμβρυομεταφορα, είναι ο 2ος κύκλος αυτός μετά την ωοληψια κ δεν ήθελα να τον χάσω. Την Τετάρτη σταματάω κ από τη δουλειά κ θα ήταν όλα ιδανικά κ για να είμαι ξεκούραστη κ για να μην αγχώνομαι με τη δουλειά κτλ. Τέλος πάντων αυτά τα πράγματα δεν τα ορίζει κανένας, ότι πει ο Θεός!! Καλή επιτυχία στα κορίτσια που είναι κοντά στην εμβρυομεταφορα ή ωοληψια κ υπομονή κ θετική σκέψη στις εν δυνάμει εγκυούλες μας που περιμένουν χοριακη!! Θετική σκέψη κ για μένα μήπως κ γλιτώσω τα χάπια κ συναντήσω νωρίτερα τα παγωτινια μου!! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Αχ βρε κορίτσια μου δε λέει να μου έρθει αυτή η περίοδος. Κ αύριο είναι η τελευταία μέρα που μου έχει έρθει ο γιατρός για να πάω να μου δώσει χάπια να την προκαλέσουμε. Είμαι να σκάσω, έχω πρηστεί σαν το μπαλόνι, πονάω όλη μέρα κ αυτή η ρημαδα δε λέει με τίποτα να κατεβεί. Το μόνο σύμπτωμα που δεν έχω είναι πρησμένο στήθος κατά τα άλλα η κοιλιά μου μην τα συζητάτε καλύτερα!! Γνωρίζει καμία τι χάπια είναι αυτά που προκαλούν την περίοδο; κ ήθελα να ξεκινήσω κ εγώ προετοιμασία για εμβρυομεταφορα, είναι ο 2ος κύκλος αυτός μετά την ωοληψια κ δεν ήθελα να τον χάσω. Την Τετάρτη σταματάω κ από τη δουλειά κ θα ήταν όλα ιδανικά κ για να είμαι ξεκούραστη κ για να μην αγχώνομαι με τη δουλειά κτλ. Τέλος πάντων αυτά τα πράγματα δεν τα ορίζει κανένας, ότι πει ο Θεός!! Καλή επιτυχία στα κορίτσια που είναι κοντά στην εμβρυομεταφορα ή ωοληψια κ υπομονή κ θετική σκέψη στις εν δυνάμει εγκυούλες μας που περιμένουν χοριακη!! Θετική σκέψη κ για μένα μήπως κ γλιτώσω τα χάπια κ συναντήσω νωρίτερα τα παγωτινια μου!! 🙏🙏

Καλησπέρα! Πόσες ημέρες καθυστέρηση έχεις ? Εγώ έπαθα το ίδιο αυτό τον κύκλο που περίμενα να αδιαθετησω για να ξεκινήσω διέγερση, επιβεβαίωσα αρνητική χοριακη και έβαζα ζεστή θερμοφορα στη κοιλιά και στη μέση πίσω χαμηλά, έκανα ένα ζεστό ντους με πολύ ζεστό νερό μια φορά την ημέρα και έπινα και ροφήματα με τζίντζερ δύο φορές τη μέρα σε 2 ημέρες μου ήρθε ! Και είχα 10 μερες καθυστέρηση λόγω πολυκιστικων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Αχ βρε κορίτσια μου δε λέει να μου έρθει αυτή η περίοδος. Κ αύριο είναι η τελευταία μέρα που μου έχει έρθει ο γιατρός για να πάω να μου δώσει χάπια να την προκαλέσουμε. Είμαι να σκάσω, έχω πρηστεί σαν το μπαλόνι, πονάω όλη μέρα κ αυτή η ρημαδα δε λέει με τίποτα να κατεβεί. Το μόνο σύμπτωμα που δεν έχω είναι πρησμένο στήθος κατά τα άλλα η κοιλιά μου μην τα συζητάτε καλύτερα!! Γνωρίζει καμία τι χάπια είναι αυτά που προκαλούν την περίοδο; κ ήθελα να ξεκινήσω κ εγώ προετοιμασία για εμβρυομεταφορα, είναι ο 2ος κύκλος αυτός μετά την ωοληψια κ δεν ήθελα να τον χάσω. Την Τετάρτη σταματάω κ από τη δουλειά κ θα ήταν όλα ιδανικά κ για να είμαι ξεκούραστη κ για να μην αγχώνομαι με τη δουλειά κτλ. Τέλος πάντων αυτά τα πράγματα δεν τα ορίζει κανένας, ότι πει ο Θεός!! Καλή επιτυχία στα κορίτσια που είναι κοντά στην εμβρυομεταφορα ή ωοληψια κ υπομονή κ θετική σκέψη στις εν δυνάμει εγκυούλες μας που περιμένουν χοριακη!! Θετική σκέψη κ για μένα μήπως κ γλιτώσω τα χάπια κ συναντήσω νωρίτερα τα παγωτινια μου!! 🙏🙏

Αχ κορίτσι μου αυτό το άγχος τι μας κάνει!!!κανε μήπως ένα ζεστό μπανάκι ρίξε ζεστό νερό στην κοιλιά ζητά 2 μέρες ακόμα από τον γιατρό και χαλαρωσε όσο μπορείς μήπως και κατέβει το πρωί η ρημάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Αχ βρε κορίτσια μου δε λέει να μου έρθει αυτή η περίοδος. Κ αύριο είναι η τελευταία μέρα που μου έχει έρθει ο γιατρός για να πάω να μου δώσει χάπια να την προκαλέσουμε. Είμαι να σκάσω, έχω πρηστεί σαν το μπαλόνι, πονάω όλη μέρα κ αυτή η ρημαδα δε λέει με τίποτα να κατεβεί. Το μόνο σύμπτωμα που δεν έχω είναι πρησμένο στήθος κατά τα άλλα η κοιλιά μου μην τα συζητάτε καλύτερα!! Γνωρίζει καμία τι χάπια είναι αυτά που προκαλούν την περίοδο; κ ήθελα να ξεκινήσω κ εγώ προετοιμασία για εμβρυομεταφορα, είναι ο 2ος κύκλος αυτός μετά την ωοληψια κ δεν ήθελα να τον χάσω. Την Τετάρτη σταματάω κ από τη δουλειά κ θα ήταν όλα ιδανικά κ για να είμαι ξεκούραστη κ για να μην αγχώνομαι με τη δουλειά κτλ. Τέλος πάντων αυτά τα πράγματα δεν τα ορίζει κανένας, ότι πει ο Θεός!! Καλή επιτυχία στα κορίτσια που είναι κοντά στην εμβρυομεταφορα ή ωοληψια κ υπομονή κ θετική σκέψη στις εν δυνάμει εγκυούλες μας που περιμένουν χοριακη!! Θετική σκέψη κ για μένα μήπως κ γλιτώσω τα χάπια κ συναντήσω νωρίτερα τα παγωτινια μου!! 🙏🙏

Και φασκόμηλο σα ρόφημα ,,, λένε ότι κατεβάζει αίμα ,, δηλαδή περίοδο,,,αν φυσικά είσαι σίγουρη πως δεν υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης ε?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Καλησπέρα! Πόσες ημέρες καθυστέρηση έχεις ? Εγώ έπαθα το ίδιο αυτό τον κύκλο που περίμενα να αδιαθετησω για να ξεκινήσω διέγερση, επιβεβαίωσα αρνητική χοριακη και έβαζα ζεστή θερμοφορα στη κοιλιά και στη μέση πίσω χαμηλά, έκανα ένα ζεστό ντους με πολύ ζεστό νερό μια φορά την ημέρα και έπινα και ροφήματα με τζίντζερ δύο φορές τη μέρα σε 2 ημέρες μου ήρθε ! Και είχα 10 μερες καθυστέρηση λόγω πολυκιστικων...

5 μέρες με τη σημερινή. Κάνω όλα αυτά που είπες εκτός τη θερμοφορα γιατί με αυτή τη ζέστη καταλαβαίνεις.. Το ρόφημα με το τζίντζερ πως το φτιάχνεις; μήπως είναι αυτό που μου δώσει τη λύση τι να πω. Στον κύκλο που έκανα την ωοληψια έπαθα ήπια υπερδιέγερση λόγω πολυκυστικων από ότι μου είπε ο γιατρός!! Η αλήθεια είναι ότι κατά καιρούς πάλευα με κάτι κύστες αλλά το είχα λύσει κάπως με λαπαρασκοπηση, ο γιατρός μου είχε τρυπήσει με διαθερμια τα ωαριακια μου μήπως τα κατάφερνα κ εμένα έγκυος φυσικά. Αλλά τώρα με τις ενέσεις κ όλα αυτά έβγαλα 23 κ ένας θεός ξέρει τι συμβαίνει στις ωοθήκες μου. Η αλήθεια είναι ότι μου έχει έρθει ήδη μια φορά περίοδος μια εβδομάδα μετά την ωοληψια κ πίστευα ότι έχω καθαρίσει από τα φάρμακα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...