Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Ευχαριστώ πολύ αγάπη! Την καλημέρα μου κ να προσέχεις!

Ευχαριστω αγαπημένη!!! Θα περιμενω τα νεα σου!!! Με το καλο το αυγουλακι σου να προστεθεί με τα υπολοιπα που σε περιμένουν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vasilique είπε:

Όταν λες ήπια; Πόσες μονάδες δλδ;

Πέρσι έκανα 300 μονάδες μενοπουρ κ περισσότερες μερες. Κ πήραμε 10. Τα 5 δεν ήταν καλά. Όποτε προχώρησαν στην γονιμοποίηση των άλλων 5 κ πήραμε 3 βλαστοκυστες. Τώρα έκανα 150 μονάδες κ λιγότερες μερες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η angel35 είπε:

Δλδ κορίτσια αν κατάλαβα καλά όταν κάνουμε εξωσωματική δικαιούμαστε και επίδομα;

Δεν το γνώριζα καθόλου αυτό.

Βεβαίως! Για κάθε απόφαση δικαιούσαι δύο φορές ... Γύρω στα 350 ευρώ την φορά όταν καταθέτεις δικαιολογητικά για ωοληψία + ετ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Δλδ κορίτσια αν κατάλαβα καλά όταν κάνουμε εξωσωματική δικαιούμαστε και επίδομα;

Δεν το γνώριζα καθόλου αυτό.

Εξωσωματική γονιμοποίηση

Οι δαπάνες ιατρικώς υποβοηθούμενης αναπαραγωγής αποζημιώνεται “στις άμεσα και έμμεσα ασφαλισμένες, ηλικίας έως 50 ετών και μέχρι 4 ολοκληρωμένες προσπάθειες, αφού συμπληρωθεί τετράμηνο από την προηγούμενη προσπάθεια, σύμφωνα με τα επιμέρους οριζόμενα στην ισχύουσα νομοθεσία”.

Ακόμη, “για τις ασφαλισμένες που υποβάλλονται στη διαδικασία της εξωσωματικής γονιμοποίησης (ωοληψία και εμβρυομεταφορά) που διενεργείται σε μη συμβεβλημένους ιδιωτικούς φορείς αποδίδεται σύμφωνα με το κρατικό τιμολόγιο το ποσό των 352,16 €, ενώ σε περίπτωση μη ολοκληρωμένης προσπάθειας (μόνο ωοληψία ή μόνο εμβρυομεταφορά) αποδίδεται το μισό του κρατικού τιμολογίου δηλαδή το ποσό των 176,08 €”.

Τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για την αποζημίωση IVF:

Απόφαση της Επιτροπής Εξωσωματικής Γονιμοποίησης για τη διενέργεια αυτής.

Βεβαίωση του θεράποντα ιατρού από την οποία θα προκύπτει ότι η ασφαλισμένη υπεβλήθη σε εξωσωματική γονιμοποίηση, ποιες φάσεις αυτής πραγματοποιήθηκαν (ωοληψία και εμβρυομεταφορά), καθώς και τις ημερομηνίες πραγματοποίησης αυτών.

Εξοφλητική απόδειξη παροχής υπηρεσιών στην οποία θα αναφέρονται οι πραγματοποιηθείσες φάσεις της εξωσωματικής γονιμοποίησης (ωοληψία και εμβρυομεταφορά).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Βεβαίως! Για κάθε απόφαση δικαιούσαι δύο φορές ... Γύρω στα 350 ευρώ την φορά όταν καταθέτεις δικαιολογητικά για ωοληψία + ετ

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Εξωσωματική γονιμοποίηση

Οι δαπάνες ιατρικώς υποβοηθούμενης αναπαραγωγής αποζημιώνεται “στις άμεσα και έμμεσα ασφαλισμένες, ηλικίας έως 50 ετών και μέχρι 4 ολοκληρωμένες προσπάθειες, αφού συμπληρωθεί τετράμηνο από την προηγούμενη προσπάθεια, σύμφωνα με τα επιμέρους οριζόμενα στην ισχύουσα νομοθεσία”.

Ακόμη, “για τις ασφαλισμένες που υποβάλλονται στη διαδικασία της εξωσωματικής γονιμοποίησης (ωοληψία και εμβρυομεταφορά) που διενεργείται σε μη συμβεβλημένους ιδιωτικούς φορείς αποδίδεται σύμφωνα με το κρατικό τιμολόγιο το ποσό των 352,16 €, ενώ σε περίπτωση μη ολοκληρωμένης προσπάθειας (μόνο ωοληψία ή μόνο εμβρυομεταφορά) αποδίδεται το μισό του κρατικού τιμολογίου δηλαδή το ποσό των 176,08 €”.

Τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για την αποζημίωση IVF:

Απόφαση της Επιτροπής Εξωσωματικής Γονιμοποίησης για τη διενέργεια αυτής.

Βεβαίωση του θεράποντα ιατρού από την οποία θα προκύπτει ότι η ασφαλισμένη υπεβλήθη σε εξωσωματική γονιμοποίηση, ποιες φάσεις αυτής πραγματοποιήθηκαν (ωοληψία και εμβρυομεταφορά), καθώς και τις ημερομηνίες πραγματοποίησης αυτών.

Εξοφλητική απόδειξη παροχής υπηρεσιών στην οποία θα αναφέρονται οι πραγματοποιηθείσες φάσεις της εξωσωματικής γονιμοποίησης (ωοληψία και εμβρυομεταφορά).

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Δεν το γνώριζα καν!!!!

Και αυτά τα καταθέτουμε μετά στο ΙΚΑ ή θέλει πάλι επιτροπή και τέτοια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elena0212 είπε:

@Vasilique σ αυτόν τον κύκλο θα κανεις ετ;;

Αυτό είναι το πλάνο μας! Είδαμε στον υπέρηχο 6 ωοθυλάκια, αλλά ξέρεις πως είναι αυτά ... Αύριο θα πάω, να δούμε τι θα πάρουμε, τι θα γονιμοποιηθεί κ αναλόγως πράττουμε ... Σκοπός είναι να προχωρήσουμε σε αυτόν τον κύκλο! Έχω μια βλαστοκύστη στην άκρη κ ένα έμβρυο τριών ημερών...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η angel35 είπε:

 

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Δεν το γνώριζα καν!!!!

Και αυτά τα καταθέτουμε μετά στο ΙΚΑ ή θέλει πάλι επιτροπή και τέτοια;

Στο ΠΕΔΙ της περιοχής όπου ανήκεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Αυτό είναι το πλάνο μας! Είδαμε στον υπέρηχο 6 ωοθυλάκια, αλλά ξέρεις πως είναι αυτά ... Αύριο θα πάω, να δούμε τι θα πάρουμε, τι θα γονιμοποιηθεί κ αναλόγως πράττουμε ... Σκοπός είναι να προχωρήσουμε σε αυτόν τον κύκλο! Έχω μια βλαστοκύστη στην άκρη κ ένα έμβρυο τριών ημερών...

Τι καλά. Ότι καλύτερο σου εύχομαι κορίτσι μου. Εγώ το Σάββατο έχω την ετ μου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elena0212 είπε:

Τι καλά. Ότι καλύτερο σου εύχομαι κορίτσι μου. Εγώ το Σάββατο έχω την ετ μου 🥰

Επίσης, επίσης, επίσης! Θα μιλάμε ε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Αυτό είναι το πλάνο μας! Είδαμε στον υπέρηχο 6 ωοθυλάκια, αλλά ξέρεις πως είναι αυτά ... Αύριο θα πάω, να δούμε τι θα πάρουμε, τι θα γονιμοποιηθεί κ αναλόγως πράττουμε ... Σκοπός είναι να προχωρήσουμε σε αυτόν τον κύκλο! Έχω μια βλαστοκύστη στην άκρη κ ένα έμβρυο τριών ημερών...

Να τα πάρετε και τα 6 λοιπόν, να είναι ώριμα και τα 6, να γονιμοποιηθούν και τα 6, να φτάσουν σε βλαστοκύστη και τα 6 αλλά.......να μην μεταφέρετε και τα έξι..χαχαχαχα

Όλα να πάνε τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Τι καλά. Ότι καλύτερο σου εύχομαι κορίτσι μου. Εγώ το Σάββατο έχω την ετ μου 🥰

Με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Βεβαίως! Για κάθε απόφαση δικαιούσαι δύο φορές ... Γύρω στα 350 ευρώ την φορά όταν καταθέτεις δικαιολογητικά για ωοληψία + ετ

Τι εννοείς για κάθε απόφαση δυο φορές??? Δηλαδή εγώ τώρα που έκανα δύο μεταφορές και δύο ωοληψιες με μια απόφαση θα πάρω δύο φορές 350?????σου εύχομαι και τα 6 να γίνουν ΑΑ βλαστοκυστες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Να τα πάρετε και τα 6 λοιπόν, να είναι ώριμα και τα 6, να γονιμοποιηθούν και τα 6, να φτάσουν σε βλαστοκύστη και τα 6 αλλά.......να μην μεταφέρετε και τα έξι..χαχαχαχα

Όλα να πάνε τέλεια!

Χαχαχα! Ομάδα, ομαδάραααααααααααααααααα μου! Αυτό θα τραγουδάει ο σύζυγος! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elena0212 είπε:

Τι καλά. Ότι καλύτερο σου εύχομαι κορίτσι μου. Εγώ το Σάββατο έχω την ετ μου 🥰

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Αυτό είναι το πλάνο μας! Είδαμε στον υπέρηχο 6 ωοθυλάκια, αλλά ξέρεις πως είναι αυτά ... Αύριο θα πάω, να δούμε τι θα πάρουμε, τι θα γονιμοποιηθεί κ αναλόγως πράττουμε ... Σκοπός είναι να προχωρήσουμε σε αυτόν τον κύκλο! Έχω μια βλαστοκύστη στην άκρη κ ένα έμβρυο τριών ημερών...

 

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Να τα πάρετε και τα 6 λοιπόν, να είναι ώριμα και τα 6, να γονιμοποιηθούν και τα 6, να φτάσουν σε βλαστοκύστη και τα 6 αλλά.......να μην μεταφέρετε και τα έξι..χαχαχαχα

Όλα να πάνε τέλεια!

Με το καλό στα κορίτσια που είναι να μεταφέρετε τα εμβρυάκια σας. Το καλοκαίρι λέει έχει μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχιων,,,εύχομαι εσείς να τα αυξήσετε κι άλλο και σύντομα μανούλες!!! 

"Μαυρόγατα" κλαίω και με το Nickname σου και με το χιουμορ σου. Και εγώ τρολλάρω και έχω κάτι του τύπου,,,αγαπάω το νούμερο 13, τις μαυρες γάτες και τους παπάδες,,,για να πάμε κόντρα στο κατεστημένο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kk88 είπε:

Τι εννοείς για κάθε απόφαση δυο φορές??? Δηλαδή εγώ τώρα που έκανα δύο μεταφορές και δύο ωοληψιες με μια απόφαση θα πάρω δύο φορές 350?????σου εύχομαι και τα 6 να γίνουν ΑΑ βλαστοκυστες

Ναι, η κάθε απόφαση δικαιολογεί επίδομα για δύο φορές. Υπάρχει προθεσμία κατάθεσης όμως ε!

Οι δαπάνες ιατρικώς υποβοηθούμενης αναπαραγωγής αποζημιώνεται “στις άμεσα και έμμεσα ασφαλισμένες, ηλικίας έως 50 ετών και μέχρι 4 ολοκληρωμένες προσπάθειες, αφού συμπληρωθεί τετράμηνο από την προηγούμενη προσπάθεια, σύμφωνα με τα επιμέρους οριζόμενα στην ισχύουσα νομοθεσία”.

Ακόμη, “για τις ασφαλισμένες που υποβάλλονται στη διαδικασία της εξωσωματικής γονιμοποίησης (ωοληψία και εμβρυομεταφορά) που διενεργείται σε μη συμβεβλημένους ιδιωτικούς φορείς αποδίδεται σύμφωνα με το κρατικό τιμολόγιο το ποσό των 352,16 €, ενώ σε περίπτωση μη ολοκληρωμένης προσπάθειας (μόνο ωοληψία ή μόνο εμβρυομεταφορά) αποδίδεται το μισό του κρατικού τιμολογίου δηλαδή το ποσό των 176,08 €”.

Τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για την αποζημίωση IVF:

  1. Απόφαση της Επιτροπής Εξωσωματικής Γονιμοποίησης για τη διενέργεια αυτής.
  2. Βεβαίωση του θεράποντα ιατρού από την οποία θα προκύπτει ότι η ασφαλισμένη υπεβλήθη σε εξωσωματική γονιμοποίηση, ποιες φάσεις αυτής πραγματοποιήθηκαν (ωοληψία και εμβρυομεταφορά), καθώς και τις ημερομηνίες πραγματοποίησης αυτών.
  3. Εξοφλητική απόδειξη παροχής υπηρεσιών στην οποία θα αναφέρονται οι πραγματοποιηθείσες φάσεις της εξωσωματικής γονιμοποίησης (ωοληψία και εμβρυομεταφορά).
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η condios είπε:

 

 

Με το καλό στα κορίτσια που είναι να μεταφέρετε τα εμβρυάκια σας. Το καλοκαίρι λέει έχει μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχιων,,,εύχομαι εσείς να τα αυξήσετε κι άλλο και σύντομα μανούλες!!! 

"Μαυρόγατα" κλαίω και με το Nickname σου και με το χιουμορ σου. Και εγώ τρολλάρω και έχω κάτι του τύπου,,,αγαπάω το νούμερο 13, τις μαυρες γάτες και τους παπάδες,,,για να πάμε κόντρα στο κατεστημένο!!! 

Σε ευχαριστώ αγαπημένη.

Επειδή διαβάζω χρόνια χωρίς να μιλάω γιατί το έπαιζα λίγο ντροπαλή σε είχα ξεχωρίσει η αλήθεια είναι από τον τρόπο γραφής σου. Όπως και πολλά κορίτσια εξίσου.

Θέλει και χιούμορ κορίτσια και τρολάρισμα γιατί αλλιώς δεν βγαίνει..

Η ζωή ειναι μικρή και ωραία. Να πέφτουμε αλλά να ξανασηκωνόμαστε.

Στέλνω γατίσια φιλια! Και να φανταστείς με τις γάτες δεν τα πάω καθόλου καλά.

Νομίζω οτι είναι αλλεργικές ΑΥΤΕΣ με εμένα 😄

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Σε ευχαριστώ αγαπημένη.

Επειδή διαβάζω χρόνια χωρίς να μιλάω γιατί το έπαιζα λίγο ντροπαλή σε είχα ξεχωρίσει η αλήθεια είναι από τον τρόπο γραφής σου. Όπως και πολλά κορίτσια εξίσου.

Θέλει και χιούμορ κορίτσια και τρολάρισμα γιατί αλλιώς δεν βγαίνει..

Η ζωή ειναι μικρή και ωραία. Να πέφτουμε αλλά να ξανασηκωνόμαστε.

Στέλνω γατίσια φιλια! Και να φανταστείς με τις γάτες δεν τα πάω καθόλου καλά.

Νομίζω οτι είναι αλλεργικές ΑΥΤΕΣ με εμένα 😄

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ. 

και εγώ τις "φοβάμαι" κάπως τις γάτες σα ζώα,,,ίσως γιατί τους μοιάζω πολύ,,,λίγο ανεξάρτητη, λίγο ναζιάρα, λίγο άγρια,λίγο ανεξάρτητη,,,αφού με κατάφερε και παντρευτήκαμε ο άντρας μου πάλι καλά αχαχαχαχαχα

Θέλει τρέλα με κορδέλα και μακριά η porca mizeria από μας!!!! 

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες γιατί ο καύσωνας μας έχει λαλίσει!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Χαχαχα! Ομάδα, ομαδάραααααααααααααααααα μου! Αυτό θα τραγουδάει ο σύζυγος! 😂

Ελα η κερκίδα λέμε..

Εγώ να φανταστείς οταν ήμουν μικρή και αθώα περιστέρα έλεγα ωραία τα δίδυμα αλλά οχι δεν μπορώ καν να το σκεφτώ πως είναι να τα μεγαλώνεις , πω πω κούραση κλπ.

Και τα φέρε έτσι η ζωή και η τύχη που τώρα λιγώνομαι και λέω φέρε φέρε οσα θες γερά να είναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η condios είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. 

και εγώ τις "φοβάμαι" κάπως τις γάτες σα ζώα,,,ίσως γιατί τους μοιάζω πολύ,,,λίγο ανεξάρτητη, λίγο ναζιάρα, λίγο άγρια,λίγο ανεξάρτητη,,,αφού με κατάφερε και παντρευτήκαμε ο άντρας μου πάλι καλά αχαχαχαχαχα

Θέλει τρέλα με κορδέλα και μακριά η porca mizeria από μας!!!! 

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες γιατί ο καύσωνας μας έχει λαλίσει!!!! 

Α να γειά σου!!

Ταυτίζομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η angel35 είπε:

Πειραια! 

Το βρήκα που είναι το googlara! 

ΠΕ.ΔΙ ΠΕΙΡΑΙΑ (Ηρ. Πολυτεχνείου 19, ΠΕΙΡΑΙΑΣ) τηλ: 2104139363/365

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...