Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

https://www.atlas.gov.gr/ATLAS/Atlas/SocSecEligibility.aspx

Μπες εδώ βαλε τους κωδικούς του taxis, μετα ΑΜΚΑ (σε οδηγεί βασικά) και απλως εκτυπωσε την σελιδα με τα στοιχεία σου που ψηλα γραφει "Ασφαλιστική Ικανότητα" 

Ευχαριστώ μπήκα στην σελίδα αλλά δεν μπορούσα να κατεβάσω το αρχείο, από κινητό κάνω δουλειά δεν έχω υπολογιστή για αυτό ήθελα βοήθεια 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Σας νιώθω κορίτσια, παθούσα και εγώ!!! Μετά από 2 αποβολές δεν ξέρω τι να περιμένω αλλά ο Θεός είναι μεγάλος οπότε σκέφτομαι ότι θα τα καταφέρουμε!!!

Ο Θεός ξέρει για κάθε μία το χρόνο της. Έρχεται και ο δικός σου κοριτσάκι μου ,,,και για όλες ,,, θέλει υπομονή, πίστη και να μην τα παρατάμε ποτέ. Όλα θα πάνε καλά!!!! 🙏❤️👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Litsadi είπε:

Ευχαριστώ μπήκα στην σελίδα αλλά δεν μπορούσα να κατεβάσω το αρχείο, από κινητό κάνω δουλειά δεν έχω υπολογιστή για αυτό ήθελα βοήθεια 😉

Νομίζω κ ένα απλό screenshot να εκτυπώσεις αρκεί, τα στοιχεία θέλουν να φαίνονται (λείπει και ο άντρας μου διαολε που αυτός τα είχε αναλάβει αυτά, μόλις γυρίσει λιγο ξυλο πρώτα κ μετά θα τον ρωτήσω 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα θέλω βοήθεια από τα κορίτσια που γνωρίζουν από επιτροπή, το αποδεικτικό κατοικίας μέσω taxis net πως θα το πάρω, και ασφαλιστική ικανότητα μέσω Άτλας;

1)Θα μπεις στην εφαρμογη του ταξιςνετ με τους κωδικους σου και θα πατησεις στις εφαρμογες χρηστη,ή πληκτρολογησε στο γκουγκλ το εξης:αποδεικτικό κατοικίας taxis net

2)Ασφαλιστικη ικανοτητα Ατλας.Το πληκτρολογεις ετσι ακριβως και σου βγαζει σελιδα που βαζεις τους κωδικους ταξις νετ.επειτα πατας πανω αριστερα στο πληκτρολογιο το κουμπι που γραφει prt sc(print screen) και επειτα ανοιγεις φακελο ζωγραφικης και πατας control + V ταυτοχρονα.Πατας στη ζωγραφικη αποθηκευση αρχειου ως pdf. και εκτυπωνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Avocando είπε:

https://www.atlas.gov.gr/ATLAS/Atlas/SocSecEligibility.aspx

Μπες εδώ βαλε τους κωδικούς του taxis, μετα ΑΜΚΑ (σε οδηγεί βασικά) και απλως εκτυπωσε την σελιδα με τα στοιχεία σου που ψηλα γραφει "Ασφαλιστική Ικανότητα" 

Σε ευχαριστω πολυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Χαχαχαχα εχω ακριβώς το ιδιο θέμα. Θέλω να έχω τον απόλυτο έλεγχο. Δυστυχώς   στην εξωσωματική δεν μπορείς να το έχεις αυτό. Θα σου το πουν κ τα αλλα κορίτσια εδω. Είχα άγχος για τις άδειες, για τη διαδικασια... λόγω της περσινής καραντίνας πήγε πίσω η εξωσωματική κ την έκανα το Μάιο. Ένα μηνα πριν την εξωσωματική ομως προέκυψε ένα σοβαρό θέμα υγείας στην οικογένεια μου. Όποτε σταμάτησαν να με αγχώνουν ολα αυτά. Προσπάθησε λοιπόν να το απολαύσεις. Να το δεις σαν μια ομορφη περιπέτεια που θα σε οδηγήσει στο όνειρο σου. Γιατί πιστεύω πως η κακη ψυχολογία παίζει πολύ αρνητικό ρόλο. Θεωρω πως ήταν και ο βασικός λόγος αποτυχίας μου.  

Εμείς οι δυο ταιριάζουμε 🤣🤣... Θα προσαρμοστώ τι θα κάνω, εμένα με απασχολεί που είμαι και μακριά από τον γιατρό που θα κάνω ωοληψια και εμβριομεταφορα 2μιση ώρες μακριά, ένταξη δεν το λες και πολύ αλλά είναι ταλαιπωρία.. τι να κάνουμε όλα θέλουν θυσίες!! Αν μου έλεγες πέρσυ τέτοιο καιρό ότι πρέπει να κάνεις εξωσωματική θα με έπιανε κρίση πανικού πλέον κατάλαβα πως ότι θέλουμε πολύ βρίσκουμε τρόπο και δύναμη να το καταφέρουμε!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα θέλω βοήθεια από τα κορίτσια που γνωρίζουν από επιτροπή, το αποδεικτικό κατοικίας μέσω taxis net πως θα το πάρω, και ασφαλιστική ικανότητα μέσω Άτλας;

Στην εφαρμογή ταχις έχει πάνω αριστερά κάτι επιλογές, αν τις ψάξεις ( νομίζω η τελευταία ) είναι το πιστοποιητικό μόνιμης κατοικίας είναι ειδικό χαρτί μην στείλεις Ε1 δεν το θέλουν .

Στο άτλας μπαίνεις εύκολα και κανείς μια ενημέρωση ασφαλιστικής ικανότητας..αυτοί θέλουν μια απλή φωτοτυπία που θα λέει πάνω ότι έχεις ασφαλιστική ικανότητα 

Αυτά τα δύο και σκριν σοτ να τα κάνεις και τα εκτυπώσεις δεν θα έχεις πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

Ευχαριστώ μπήκα στην σελίδα αλλά δεν μπορούσα να κατεβάσω το αρχείο, από κινητό κάνω δουλειά δεν έχω υπολογιστή για αυτό ήθελα βοήθεια 😉

Αν δεν μπορείς να κατεβάσεις την ασφαλιστική ικανότητα από τον Άτλαντα με print screen θα μπεις efka.gov.gr- Ηλεκτρονικές υπηρεσίες προς ασφαλισμένους (ΜΙΣΘΩΤΟΙ)- Ασφαλιστική Ικανότητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 📅


@dep14--> 18/5

@Vasilique--> 20/5

@Litsadi--> 31/5

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique--> 13/5

@JNtina --> ?

@Vibet--> ?

@Apol--> 14/5

@Nansi--> 15/5

@geo2222--> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Sandyb--> ?

@ΧΑΡΜΑ --> 22/5

 

--> Χοριακή 

@AvocandoΘΕΤΙΚΟ 🥰

@Layla85 --> ?

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vasilique είπε:

 

Επιτροπή 📅


@dep14--> 18/5

@Vasilique--> 20/5

@Litsadi--> 31/5

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique--> 13/5

@JNtina --> ?

@Vibet--> ?

@Apol--> 14/5

@Nansi--> ?

@geo2222--> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Sandyb--> ?

@ΧΑΡΜΑ --> 22/5

 

--> Χοριακή 

@AvocandoΘΕΤΙΚΟ 🥰

@Layla85 --> ?

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

 

Με το καλό να φωλιάσουν στην κοιλίτσα σου @ΧΑΡΜΑ! Είσαι η πρώτη στην κατηγορία αυτή! Καλή επιτυχία! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Με το καλό να φωλιάσουν στην κοιλίτσα σου @ΧΑΡΜΑ! Είσαι η πρώτη στην κατηγορία αυτή! Καλή επιτυχία! 💚

@ΧΑΡΜΑ@ΧΑΡΜΑ άνοιξε το δρόμο τής επιτυχίας και της ευτυχίας!!! Με το καλό να υποδεχτείτε τα εμβρυακια σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΧΑΡΜΑ με το καλο!!! Θα περιμενουμε τα θετικά σου νεα!!! 
@Vasiliqueεπισης με το καλο! Ευχομαι τα ωαριακια σου να ειναι σουπερ και να περασεις κι εσυ στο επόμενο βήμα της εμβρυομεταφορας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Με το καλό να φωλιάσουν στην κοιλίτσα σου @ΧΑΡΜΑ! Είσαι η πρώτη στην κατηγορία αυτή! Καλή επιτυχία! 💚

@Vasilique καλή επιτυχία και σε σένα!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/5/2021 at 11:21 ΜΜ, ο/η Νικολίνι είπε:

Κοριτσια μου,μαχητριες της ζωης και υπέρμαχες της μητρότητας απο επιλογη και απο την συνειδησή σας καλησπέρα!Βρέθηκε λύση δόξα τον θεό απλά δεν μπορω να γραψω δημοσια τι και πώς,καταλαβαίνετε...αυτή η λύση είναι η μία.Η δέυτερη λυση είναι να τα αγοράσω κατευθειαν απο τον αντιπρόσωπο-εισαγωγεα της γκοναλ στην Ελλαδα,μεσω του πανεμορφου ανθρωπου πο εχω για γιατρο,που πηγαμε σκατα και μας σηκωσε στα ποδια μας,που πηρε τηλ γνωστη ασθενη που της ειχαν περισεψει φαρμακα και θα μας τα δωσει απο εβδομαδα.ευχαριστω τους γονεις μας0κ πεθερικα) που σε 4 ωρες βρηκανε 1000 ευρω και δεν ξερανε τιποτα μεχρι σημερα το πρωι.Ευχαριστω τον Θεο που μεσα απο τις δυσκολιες με μαθαινει να ειμαι ταπεινη εγω κ ο αντρας μου και τελος ευχαριστω για τα σχολια και τη στιρηξη για καθε μια απο σας!Σας ευχαριστω απο καρδιας ολες!

Μπραβοοο...τελικα ολα πηγαν καλα..καλη αρχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Εμείς οι δυο ταιριάζουμε 🤣🤣... Θα προσαρμοστώ τι θα κάνω, εμένα με απασχολεί που είμαι και μακριά από τον γιατρό που θα κάνω ωοληψια και εμβριομεταφορα 2μιση ώρες μακριά, ένταξη δεν το λες και πολύ αλλά είναι ταλαιπωρία.. τι να κάνουμε όλα θέλουν θυσίες!! Αν μου έλεγες πέρσυ τέτοιο καιρό ότι πρέπει να κάνεις εξωσωματική θα με έπιανε κρίση πανικού πλέον κατάλαβα πως ότι θέλουμε πολύ βρίσκουμε τρόπο και δύναμη να το καταφέρουμε!!

Ετσι όπως τα λες είναι. «Βρίσκουμε τρόπο και δύναμη να το καταφέρουμε» και θα το κάνουμε. Εμένα ο γιατρός μου είναι πιο κοντά. Στη μια ώρα κ κάτι...πηγαινα και για τους υπερήχους εκει. Έχεις ξεκινήσει διαδικασια με ενέσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

 

Επιτροπή 📅


@dep14--> 18/5

@Vasilique--> 20/5

@Litsadi--> 31/5

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique--> 13/5

@JNtina --> ?

@Vibet--> ?

@Apol--> 14/5

@Nansi--> ?

@geo2222--> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Sandyb--> ?

@ΧΑΡΜΑ --> 22/5

 

--> Χοριακή 

@AvocandoΘΕΤΙΚΟ 🥰

@Layla85 --> ?

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

 

Σήμερα ωοληψια η @Vasilique??? Καλή επιτυχία με καλής ποιότητας εμβρυακια που θα γονιμοποιηθουν και θα πάρουν το σωστό δρόμο!!! 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Μα ναι σε θυμάμαι που τα λέγαμε..εδώ σκεφτόσουν την επόμενη προσπάθεια!! η αλήθεια είναι ότι παρακαλάω να βγει η αισιοδοξία των γιατρών γιατί και την πρώτη φορά σίγουροι ήταν ότι θα πετύχει η εξωσωματική και πετυχε..τώρα το πώς εξελίχθηκε είναι ένα άλλο θέμα γιατι λένε ότι αυτό θα μπορούσε να μου συμβεί και με φυσιολογική σύλληψη..τώρα τι να πω δεν ξέρω..όπως και να χει με φόβο ή χωρίς εγώ ανυπομονώ για την επόμενη φορά μπας και είναι η τυχερή..

Θα είναι κορίτσι μου πίστεψέ το και όλα θα πάνε καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Θα είναι κορίτσι μου πίστεψέ το και όλα θα πάνε καλά

Σ' ευχαριστώ πολύ!! Και σε σένα εύχομαι ότι καλύτερο από δω και πέρα μόνο χαρές και γέλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα στα κοριτσια της μανουλοκατάστασης εδώ.Μόλις προμηθευτηκα όλα τα φαρμακα gonal κλπ.Τελος του μηνα οταν μου ερθει περιοδος ξεκιναω.Επειδη υπαρχει ελλειψη με τις γκοναλ και επειδη εψαχνα και δεν εβρισκα,ο γιατρος μου μου εδωσε το τηλ της αντιπροσώπου στην Ελλάδα,η οποία με έστειλε σε συγκεκριμένο μερος και τα πήρα.Για όποια ενδιαφερομενη δεν τα βρισκει να επικοινωνησει μαζι μου σε πμ.Υπαρχει και οβιτρελ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Kαλημέρα στα κοριτσια της μανουλοκατάστασης εδώ.Μόλις προμηθευτηκα όλα τα φαρμακα gonal κλπ.Τελος του μηνα οταν μου ερθει περιοδος ξεκιναω.Επειδη υπαρχει ελλειψη με τις γκοναλ και επειδη εψαχνα και δεν εβρισκα,ο γιατρος μου μου εδωσε το τηλ της αντιπροσώπου στην Ελλάδα,η οποία με έστειλε σε συγκεκριμένο μερος και τα πήρα.Για όποια ενδιαφερομενη δεν τα βρισκει να επικοινωνησει μαζι μου σε πμ.Υπαρχει και οβιτρελ.

Α τέλεια μια χαρά!! Καλή αρχή σου εύχομαι..να σου πάνε όλα υπέροχα στην προσπάθεια σου..τι βασανιστήρια είναι αυτά που μας κάνουν με τις ελλείψεις δεν μπορώ να καταλάβω..να σε ρωτήσω κάτι γιατί δεν μπορώ να βρω το ποστ, είχες γράψει κάποια στιγμή ποια ειναι παρόμοια χάπια με τα cyclacur?ή κάνω λάθος? Λέω να κάνω μια τελευταία προσπάθεια μπας και βρω τίποτα πριν παραγγείλω αυτά τα υποκατάστατα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sandyb είπε:

Α τέλεια μια χαρά!! Καλή αρχή σου εύχομαι..να σου πάνε όλα υπέροχα στην προσπάθεια σου..τι βασανιστήρια είναι αυτά που μας κάνουν με τις ελλείψεις δεν μπορώ να καταλάβω..να σε ρωτήσω κάτι γιατί δεν μπορώ να βρω το ποστ, είχες γράψει κάποια στιγμή ποια ειναι παρόμοια χάπια με τα cyclacur?ή κάνω λάθος? Λέω να κάνω μια τελευταία προσπάθεια μπας και βρω τίποτα πριν παραγγείλω αυτά τα υποκατάστατα..

Μα δεν είναι υποκατάστατα (στο λεω γιατί τα παίρνω), υπάρχουν φαρμακεια που παράγουν ακριβώς την ουσία των Cyclacur. Μην τα φοβάσαι, τα φαρμακεία ανέκαθεν σε ελλείψεις φαρμάκων παράγουν τις αντίστοιχες ουσίες, μόνο η συσκευασία αλλάζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Avocando είπε:

Μα δεν είναι υποκατάστατα (στο λεω γιατί τα παίρνω), υπάρχουν φαρμακεια που παράγουν ακριβώς την ουσία των Cyclacur. Μην τα φοβάσαι, τα φαρμακεία ανέκαθεν σε ελλείψεις φαρμάκων παράγουν τις αντίστοιχες ουσίες, μόνο η συσκευασία αλλάζει. 

Α λες ε? Εγω πάλι πρώτη φορά ακούω ότι παράγουν αν υπάρχουν ελλείψεις μάλλον γιατί δεν μου είχε χρειαστεί ποτέ κάτι προφανώς!! Κάπου στο google διάβασα ότι αναφέρονται σαν υποκατάστατα γιαυτο τα είπα ετσι.. Ε θα τα παραγγείλω τότε αν είναι να ξεμπερδευω και με αυτο.. ευχαριστώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Α τέλεια μια χαρά!! Καλή αρχή σου εύχομαι..να σου πάνε όλα υπέροχα στην προσπάθεια σου..τι βασανιστήρια είναι αυτά που μας κάνουν με τις ελλείψεις δεν μπορώ να καταλάβω..να σε ρωτήσω κάτι γιατί δεν μπορώ να βρω το ποστ, είχες γράψει κάποια στιγμή ποια ειναι παρόμοια χάπια με τα cyclacur?ή κάνω λάθος? Λέω να κάνω μια τελευταία προσπάθεια μπας και βρω τίποτα πριν παραγγείλω αυτά τα υποκατάστατα..

Σαν τα cyclacur είναι και τα divina αλλά μην ψάχνεις τσάμπα... Δεν υπάρχουν πουθενά εκτός κ αν βρεις φαρμακείο που τα έχει από το εξωτερικό κ σε αυτά πας συστημένη εννοείται γιατί θεωρούνται παράνομα στην Ελλάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Σαν τα cyclacur είναι και τα divina αλλά μην ψάχνεις τσάμπα... Δεν υπάρχουν πουθενά εκτός κ αν βρεις φαρμακείο που τα έχει από το εξωτερικό κ σε αυτά πας συστημένη εννοείται γιατί θεωρούνται παράνομα στην Ελλάδα 

Έχουμε μια εφευρετικότητα σαν λαός δεν μπορώ να πω!!θα πάρω αυτά που μου είπαν τελικά..δεν μπορώ να προσθέσω και άλλο άγχος στην κατάσταση μου!! Σ' ευχαριστώ για την πληροφορία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sandyb είπε:

Έχουμε μια εφευρετικότητα σαν λαός δεν μπορώ να πω!!θα πάρω αυτά που μου είπαν τελικά..δεν μπορώ να προσθέσω και άλλο άγχος στην κατάσταση μου!! Σ' ευχαριστώ για την πληροφορία!!

Αστα να πάνε... Στο λέω γιατί έψαξα σήμερα σε δέκα φαρμακεία κ όλοι μου είπαν ότι δεν έχουν ούτε ένα, μου λέει μια κυρία τα cyclacur μην τα ψάχνεις καν divina μου έστειλαν τη Δευτέρα ένα μετά από καιρό... Οι υπόλοιποι όλοι μου είπαν δυστυχώς δεν έχουμε ούτε για δείγμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...