Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

καμπυλη ζαχαρου και ινσουλινης εχεις κανει?υπερηχο θυρεοειδους?Συνδεονται με θεματα στα ωαρια.

Θυρεοειδής άψογος... Με την καμπύλη με έχουν μπερδέψει.. Ο ένας γιατρός μ είπε έχω ελαφριά αντίσταση κ παίρνω glucostop 3 μήνες τώρα... Ο τελευταίος γιατρός μ είπε με τίποτα αυτή η καμπύλη δεν ευθύνεται για υπογονιμοτητα.αντε βγάλε άκρη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

εμενα με βελτιωσαν πολυ τα προφερτιλ αλλα το λεω για την δικη μου υποθεση,που δεν ειχα καλα ωαρια λογω πολυκυστικων.

Θα τα δοκιμάσω όλα τι να πω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

όχι αυτό νομίζω δεν είναι βιταμίνη είναι ορμόνη??? Δεν έχω ιδέα ποτε το δινουν και σε τι βοηθαει. Ο γιατρός κρίνει αν και πότε πρέπει να πάρουμε κάτι. Απλά το ότι προσπάθησαν έστω και έτσι να με βοηθήσουν και όχι να με κάνουν να απογοητευτώ εμένα με χαλάρωσε. Αυτός που διάλεξες για την εξωσωματική σου τι πιστεύει για σένα? Αυτόν πρέπει να ακούσεις γιατί η άποψη για δανεικά είναι άκαιρη κατά τη γνώμη μου και δεν είναι σωστό να την προτείνουν από την αρχή χωρίς να έχουν αρκετά δεδομένα στα χέρια τους. Έστω και αν εσύ τον ρώτησες πρώτη.. Έχεις και καλές ορμονικες εξετάσεις είδα γιατί να μην είναι και καλά ποιοτικα τα ωάρια?

Αυτός που πάω για εξωσωματική δεν είπε τίποτα για ποιότητα. Μιλούσε με σιγουριά για το ότι θα δώσω πολλά ωαρια.. Μέχρι εκεί τα είπαμε. Δεν ανέλυσε κάτι αλλά φαινόταν αισιόδοξος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ευη 2 είπε:

Αυτός που πάω για εξωσωματική δεν είπε τίποτα για ποιότητα. Μιλούσε με σιγουριά για το ότι θα δώσω πολλά ωαρια.. Μέχρι εκεί τα είπαμε. Δεν ανέλυσε κάτι αλλά φαινόταν αισιόδοξος! 

Η αλήθεια είναι δεν ξέρω καθόλου για το Παπαγεωργίου και τους γιατρούς εκεί. Θα σου πω τι μου είπαν εμένα για τον αριθμό των ωαριων. Βλέπουν την αμη που εσένα είναι καλή νομίζω και μετράνε στην αρχή του κύκλου τα ανώριμα ωοθηλακια, νομίζω λέγονται καταβολές μου είπε και έτσι βγάζουν ένα πρώτο συμπέρασμα για το πόσα έχεις σε κάθε κύκλο. Αυτά τα ανώριμα προσπαθούν με τα κατάλληλα φάρμακα να τα μεγαλώσουν και να τα πάρουν. Η ποιότητα είναι ένα άλλο θέμα. Κάτι θα είδε αυτός ο άνθρωπος προφανώς και σου λέει ότι θα κάνεις πολλά. Και πάλι δεν είναι απόλυτο γιατί Εμένα και η αμη και οι καταβολές διαψευστηκαν κατά έναν περίεργο τρόπο και με τα φάρμακα έκανα περισσότερα από ότι περιμέναμε. Αντε βγάλε άκρη και αυτοί στην αρχή απλά υποθετουν νομιζω, γι αυτό σου είπα πριν καλύτερα να μην υπάρχουν απόλυτες απόψεις και για την ποιότητα γιατί πολύ απλά δεν ξέρουν ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Η αλήθεια είναι δεν ξέρω καθόλου για το Παπαγεωργίου και τους γιατρούς εκεί. Θα σου πω τι μου είπαν εμένα για τον αριθμό των ωαριων. Βλέπουν την αμη που εσένα είναι καλή νομίζω και μετράνε στην αρχή του κύκλου τα ανώριμα ωοθηλακια, νομίζω λέγονται καταβολές μου είπε και έτσι βγάζουν ένα πρώτο συμπέρασμα για το πόσα έχεις σε κάθε κύκλο. Αυτά τα ανώριμα προσπαθούν με τα κατάλληλα φάρμακα να τα μεγαλώσουν και να τα πάρουν. Η ποιότητα είναι ένα άλλο θέμα. Κάτι θα είδε αυτός ο άνθρωπος προφανώς και σου λέει ότι θα κάνεις πολλά. Και πάλι δεν είναι απόλυτο γιατί Εμένα και η αμη και οι καταβολές διαψευστηκαν κατά έναν περίεργο τρόπο και με τα φάρμακα έκανα περισσότερα από ότι περιμέναμε. Αντε βγάλε άκρη και αυτοί στην αρχή απλά υποθετουν νομιζω, γι αυτό σου είπα πριν καλύτερα να μην υπάρχουν απόλυτες απόψεις και για την ποιότητα γιατί πολύ απλά δεν ξέρουν ακόμα.

Κ εγώ από ότι κατάλαβα τίποτα δεν είναι απόλυτο πριν δεις τι γίνεται με τα φάρμακα οπότε έχω ηρεμήσει κάπως τώρα! Καλή επιτυχία αν δεν ολοκληρωσες ακόμα εμβρυομεταφορα, αλλιώς μια τελειομηνη εγκυμοσυνη αν εμφυτευτηκαν τα εμβρυακια σου!! Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ευη 2 είπε:

Κ εγώ τα έχω διαβάσει αυτά απλά απορώ που κανένας γιατρός δε μου έχει πει κάτι για την ανεπάρκεια ωχρινικής κ αν διορθώνεται κάπως..ευχαριστώ που το έψαξες ❤️

Νομίζω σου δίνουν προγεστερόνη αν όντως έχεις ανεπάρκεια ωχρινικής φάσης....Δεν είμαι και σίγουρη όμως...Νομίζω θα πρέπει να επισκεφθείς και ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής, ίσως είναι πιο ειδικός για τέτοια ορμονικά θέματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η troia είπε:

Νομίζω σου δίνουν προγεστερόνη αν όντως έχεις ανεπάρκεια ωχρινικής φάσης....Δεν είμαι και σίγουρη όμως...Νομίζω θα πρέπει να επισκεφθείς και ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής, ίσως είναι πιο ειδικός για τέτοια ορμονικά θέματα. 

Ούτως ή άλλως προγεστερονη δίνουν κ στην εξωσωματική. Θα το συζητήσω κ με τον ιατρό πριν την εξωσωματική μήπως χρειαστεί να μου δώσουν παραπάνω από το συνηθισμένο. Ευχαριστώ πολύ. Καλή Ανάσταση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/4/2021 at 9:26 ΜΜ, ο/η Ευη 2 είπε:

Καλησπέρα και καλό Πάσχα. Τον Ιούλιο προχωράω σε εξωσωματική έπειτα από 2 έτη ανεξήγητης υπογονιμοτητας. Είμαι 30 ετών. Ήμουν πολύ αισιόδοξη για την εξωσωματική μέχρι σήμερα που πήγα να πάρω μια τελευταία γνωμη από ένα γιατρό για να είμαι σίγουρη για την απόφαση μου. Μου έκοψε τελείως τα φτερά... Μόλις είδε όλες τις εξετάσεις(πάρα πολλές) και είδε ότι η λαπαροσκοπιση μου είναι καλή κ δεν έχω ενδομητριωση μου είπε ότι πιθανώς έχω κακής ποιότητας ωαρια και εγώ πάγωσα. Με ενημέρωσε για τα δανεικά ωαρια και μου είπε ότι για να καταλάβω στην εξωσωματική αν υπάρχει θέμα ωαρίων θα πρέπει αν πχ δώσω 13 ωαρια να προχωρήσουν τουλάχιστον τα 11 ενώ άμα προχωρήσουν μόνο 3-4 θα καταλάβω ότι δεν είναι καλά.. Υπάρχει καμία παθουσα που έχει παρομοια εμπειρία να μου επιβεβαιώσει τα παραπάνω; Όντως αν δεν προχωρήσουν σχεδόν όλα τα ωάρια δεν υπάρχει πιθανότητα να έχω καλά ωαρια; Δεν ελπίζω καθόλου πλέον... 

Τι διαβάζω Χριστέ μου κ δεν σωριάζομαι!! Τι άλλο θα πούνε για να βγάλουν λεφτά;!;!;; Κορίτσι μου καλό κ γω στα 30 έκανα εξωσωματική, με ένα ψιλό θεματάκι στο σπερμα αλλά ουσιαστικά ανεξήγητη υπογονιμότητα. Έδωσα 10 ωάρια, τα 7 ώριμα κ τα 2 έφτασαν σε βλαστοκυστες. Αυτά τα 2 λοιπόν είναι δίπλα μου τώρα στο καροτσάκι τους κ είμαστε 3.5 μηνών!! Όλα θα πάνε καλά, έχεις την ηλικία με το μέρος σου. Ένα κ καλό θες κοριτσάκι μου όμορφο όχι συλλογή εμβρύων!! Με το καλό να ξεκινήσετε κ σύντομα να έχεις 1 ή 2 μωράκια στην αγκαλιά σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Τι διαβάζω Χριστέ μου κ δεν σωριάζομαι!! Τι άλλο θα πούνε για να βγάλουν λεφτά;!;!;; Κορίτσι μου καλό κ γω στα 30 έκανα εξωσωματική, με ένα ψιλό θεματάκι στο σπερμα αλλά ουσιαστικά ανεξήγητη υπογονιμότητα. Έδωσα 10 ωάρια, τα 7 ώριμα κ τα 2 έφτασαν σε βλαστοκυστες. Αυτά τα 2 λοιπόν είναι δίπλα μου τώρα στο καροτσάκι τους κ είμαστε 3.5 μηνών!! Όλα θα πάνε καλά, έχεις την ηλικία με το μέρος σου. Ένα κ καλό θες κοριτσάκι μου όμορφο όχι συλλογή εμβρύων!! Με το καλό να ξεκινήσετε κ σύντομα να έχεις 1 ή 2 μωράκια στην αγκαλιά σου!! 

Είχες αποκλείσει κ ενδομητριωση; Αχ τι θάρρος μ έδωσες δεν ξες. Να σου ζήσουν τα νινακια σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευη 2 είπε:

Είχες αποκλείσει κ ενδομητριωση; Αχ τι θάρρος μ έδωσες δεν ξες. Να σου ζήσουν τα νινακια σου!!! 

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου. Όταν ρώτησα το γιατρό για ενδομητριωση μόνο που δε μ έβρισε.. Όλα ήταν καλά!! Κ η υπόνοια που υπήρχε για συμφυσεις στις σάλπιγγες με την καισαρική είδαμε ότι ήταν καθαρές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου. Όταν ρώτησα το γιατρό για ενδομητριωση μόνο που δε μ έβρισε.. Όλα ήταν καλά!! Κ η υπόνοια που υπήρχε για συμφυσεις στις σάλπιγγες με την καισαρική είδαμε ότι ήταν καθαρές.

Μου ανέβασες το ηθικό! Σε ευγνωμονώ!! Να χαίρεσαι τα νινακια, καλή Ανάσταση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ευη 2 είπε:

Ούτως ή άλλως προγεστερονη δίνουν κ στην εξωσωματική. Θα το συζητήσω κ με τον ιατρό πριν την εξωσωματική μήπως χρειαστεί να μου δώσουν παραπάνω από το συνηθισμένο. Ευχαριστώ πολύ. Καλή Ανάσταση! 

Kαλή Ανάσταση και σ᾽εσένα! Εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Ευη 2 είπε:

Μου ανέβασες το ηθικό! Σε ευγνωμονώ!! Να χαίρεσαι τα νινακια, καλή Ανάσταση! 

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Εύχομαι γρήγορα να ζήσεις κ συ το θαύμα της μητρότητας!! Εγώ ακόμα τα βλέπω τα θαυματάκια μου κ δεν το πιστεύω!! Καλή Ανάσταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η troia είπε:

Kαλή Ανάσταση και σ᾽εσένα! Εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου!

Ευχαριστώ πάρα πολύ από την καρδιά μου να είστε καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ευη 2 είπε:

Όχι δεν είναι με τη γυναίκα του. Άρχισα σιγά σιγά να ψάχνομαι από τους 8 μήνες κ μετά κ έκανα λίγες λίγες κάποιες εξετάσεις.. Ναι κ κατακερματισμο κάναμε κ είναι μια χαρά!! Ovamax για πόσο καιρό; κ έχει όντως αποτελέσματα; 

Δεν ξερω αν εχει λενε πολλα θετικα σχολια, παιζει ρολο κ ο καθε οργανισμος φανταζομαι πως θα ανταποκριθει... εγω θα ξεκινησω να της παιρνω απο βδομαδα, θελει κανενα διμηνο νομιζω κ μετα να προσωρησεις σε διεγερση..ρωτα κ τον γιατρο σου να δεις τι θα σου πει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η troia είπε:

Kαλή Ανάσταση και σ᾽εσένα! Εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου!

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Δεν ξερω αν εχει λενε πολλα θετικα σχολια, παιζει ρολο κ ο καθε οργανισμος φανταζομαι πως θα ανταποκριθει... εγω θα ξεκινησω να της παιρνω απο βδομαδα, θελει κανενα διμηνο νομιζω κ μετα να προσωρησεις σε διεγερση..ρωτα κ τον γιατρο σου να δεις τι θα σου πει..

Είμαι μεταξύ ovamax και fertilimax που είναι της ίδιας εταιρίας κ είναι και τα δύο παρόμοια... Θα ρωτήσω το γιατρό κ θα πάρω οποίο μου πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου.. μην αγχώνεσαι πριν ακόμα ξεκινήσεις... Να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά . Κάποιες από εμάς έχουν αρκετά και σοβαρά προβλήματα κ πάλι καταφέρνουν να κάνουν παιδάκια (ή έτσι θέλω να σκέφτομαι εγώ για να μου δίνω κουράγιο) εγώ προτείνω αρχικά να ψάξεις το κέντρο που θα κάνεις εξωσωματική γιατί έχω διαβάσει πολλά από διάφορες κοπέλες στην Αθήνα και την Θεσσαλονίκη. Αν σε ενδιαφέρει πάντως υπάρχει ένας πολύ καλός γιατρός και εμβρυολογος στα Ιωάννινα σε δημόσιο νοσοκομείο με λιγότερα χρήματα από τα κέντρα υπογονιμότητας. Εγώ εκεί πηγαίνω κ είμαι ευχαριστημένη (ασχέτως που εγώ τα χάνω).2στις 2 εξωσωματικές εγώ είχα δίδυμα.βεβαια μετά τα έχασα άλλα αυτό έχει να κάνει με το δικό μου πρόβλημα.. Κάνουν πραγματικά πολύ καλή δουλειά κ με πολλές επιτυχίες. 2 ώρες είναι η Θεσσαλονίκη από τα Ιωάννινα. Άλλωστε έρχονται σε αυτόν απ'όλη την Ελλάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Anly είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.. μην αγχώνεσαι πριν ακόμα ξεκινήσεις... Να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά . Κάποιες από εμάς έχουν αρκετά και σοβαρά προβλήματα κ πάλι καταφέρνουν να κάνουν παιδάκια (ή έτσι θέλω να σκέφτομαι εγώ για να μου δίνω κουράγιο) εγώ προτείνω αρχικά να ψάξεις το κέντρο που θα κάνεις εξωσωματική γιατί έχω διαβάσει πολλά από διάφορες κοπέλες στην Αθήνα και την Θεσσαλονίκη. Αν σε ενδιαφέρει πάντως υπάρχει ένας πολύ καλός γιατρός και εμβρυολογος στα Ιωάννινα σε δημόσιο νοσοκομείο με λιγότερα χρήματα από τα κέντρα υπογονιμότητας. Εγώ εκεί πηγαίνω κ είμαι ευχαριστημένη (ασχέτως που εγώ τα χάνω).2στις 2 εξωσωματικές εγώ είχα δίδυμα.βεβαια μετά τα έχασα άλλα αυτό έχει να κάνει με το δικό μου πρόβλημα.. Κάνουν πραγματικά πολύ καλή δουλειά κ με πολλές επιτυχίες. 2 ώρες είναι η Θεσσαλονίκη από τα Ιωάννινα. Άλλωστε έρχονται σε αυτόν απ'όλη την Ελλάδα. 

Λυπάμαι πολύ που έχασες τα μωράκια.. Ελπίζω να βρέθηκε το πρόβλημα και η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου! Πώς λειτουργεί το πράμα στα Γιάννενα; Πας ανοίγεις φάκελο κ έχει τρελή αναμονή και τρέξιμο όπως στη Θεσσαλονίκη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Ευη 2 είπε:

Λυπάμαι πολύ που έχασες τα μωράκια.. Ελπίζω να βρέθηκε το πρόβλημα και η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου! Πώς λειτουργεί το πράμα στα Γιάννενα; Πας ανοίγεις φάκελο κ έχει τρελή αναμονή και τρέξιμο όπως στη Θεσσαλονίκη; 

Έχεις περάσει επιτροπή για τα φάρμακα; Εγώ έκλεισα ραντεβού με τον γιατρό κ τον Είδα στο ιατρείο του. Μου είχε γράψει τα φάρμακα κ μόλις πέρασα επιτροπή πήγα κ τα πήρα. Όταν αδιαθετησα τον πήρα τηλέφωνο κ μου έδωσε το οκ να ξεκινήσω. Όλες τις οδηγίες της είχε δώσει νωρίτερα. Έκανα τους υπερήχους στην δική μου γυναικολόγο επειδή δεν μένω Γιάννενα κ όταν ήρθε η ώρα είχε μου είπε να πάω στο νοσοκομείο. Κάνεις εξωσωματική κ μπορείς να πας πάλι σπίτι σου χωρίς να χρειάζεται να μείνεις στα Γιάννενα.το όνομα του γιατρού είναι Ζηκοπουλος αν θες να ρωτήσεις.αν θες να σου στείλω μήνυμα για το κόστος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ευη 2 είπε:

 

Είμαι μεταξύ ovamax και fertilimax που είναι της ίδιας εταιρίας κ είναι και τα δύο παρόμοια... Θα ρωτήσω το γιατρό κ θα πάρω οποίο μου πει

Καλημερα! Επειδη τις εψαξα κ τις δυο κανουν διαφορετικη δουλεια...καποιες κοπελες τις πηραν συνδυαστικα κ σκεφτομαι κ εγω να ρωτησω τον γιατρο μηπως παρω κ τις δυο. Η ovamax βελτιωνει την ποιοτητα κ η fertilimax την ποσοτητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Καλημερα! Επειδη τις εψαξα κ τις δυο κανουν διαφορετικη δουλεια...καποιες κοπελες τις πηραν συνδυαστικα κ σκεφτομαι κ εγω να ρωτησω τον γιατρο μηπως παρω κ τις δυο. Η ovamax βελτιωνει την ποιοτητα κ η fertilimax την ποσοτητα. 

Μακάρι να βοηθάνε πραγματικά γιατι είναι πανάκριβες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Anly είπε:

Έχεις περάσει επιτροπή για τα φάρμακα; Εγώ έκλεισα ραντεβού με τον γιατρό κ τον Είδα στο ιατρείο του. Μου είχε γράψει τα φάρμακα κ μόλις πέρασα επιτροπή πήγα κ τα πήρα. Όταν αδιαθετησα τον πήρα τηλέφωνο κ μου έδωσε το οκ να ξεκινήσω. Όλες τις οδηγίες της είχε δώσει νωρίτερα. Έκανα τους υπερήχους στην δική μου γυναικολόγο επειδή δεν μένω Γιάννενα κ όταν ήρθε η ώρα είχε μου είπε να πάω στο νοσοκομείο. Κάνεις εξωσωματική κ μπορείς να πας πάλι σπίτι σου χωρίς να χρειάζεται να μείνεις στα Γιάννενα.το όνομα του γιατρού είναι Ζηκοπουλος αν θες να ρωτήσεις.αν θες να σου στείλω μήνυμα για το κόστος

Ναι αν είναι εύκολο να ξέρω το κοστος.Ευχαριστω πάρα πολύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ευη 2 είπε:

Ναι αν είναι εύκολο να ξέρω το κοστος.Ευχαριστω πάρα πολύ!! 

Χριστός Ανέστη κορίτσι μου! Εύχομαι σύντομα με ένα (τουλάχιστον) μωράκι στην αγκαλιά σου...Επειδή είναι νέα ακόμα δεν μπορώ να σου στείλω μήνυμα. 650 ευρώ δώσαμε.  Ότι άλλο θες με ρωτάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Anly είπε:

Χριστός Ανέστη κορίτσι μου! Εύχομαι σύντομα με ένα (τουλάχιστον) μωράκι στην αγκαλιά σου...Επειδή είναι νέα ακόμα δεν μπορώ να σου στείλω μήνυμα. 650 ευρώ δώσαμε.  Ότι άλλο θες με ρωτάς.

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!!!! Τα καλύτερα εύχομαι κ εγώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...