Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλω πολύ να γίνω μαμά!


Annast

Recommended Posts

Καλησπέρα σας! 

Είχα ελεύθερη επαφή με τον σύντροφό μου στις 13 του μήνα και νομίζω πως χθες είχα ωορρηξία.. Λέτε να έχω πολλές πιθανότητες να μείνω έγκυος 🤰 ; Επίσης αν έχω επαφή και σήμερα θα βοηθήσει λέτε ή επειδή πέρασε η γόνιμη μέρα δεν έχει νόημα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/4/2021 at 3:56 ΜΜ, ο/η Annast είπε:

Καλησπέρα σας! 

Είχα ελεύθερη επαφή με τον σύντροφό μου στις 13 του μήνα και νομίζω πως χθες είχα ωορρηξία.. Λέτε να έχω πολλές πιθανότητες να μείνω έγκυος 🤰 ; Επίσης αν έχω επαφή και σήμερα θα βοηθήσει λέτε ή επειδή πέρασε η γόνιμη μέρα δεν έχει νόημα ;

Γεια σου Άννα! 

Αρχικά πρέπει να μας πεις πότε είχες τελευταία φορά περίοδο και πόσες μέρες είναι ο κύκλος σου για να μπορέσουμε να υπολογίσουμε τις γόνιμές σου ημέρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/4/2021 at 3:56 ΜΜ, ο/η Annast είπε:

Καλησπέρα σας! 

Είχα ελεύθερη επαφή με τον σύντροφό μου στις 13 του μήνα και νομίζω πως χθες είχα ωορρηξία.. Λέτε να έχω πολλές πιθανότητες να μείνω έγκυος 🤰 ; Επίσης αν 

Ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση!

Ειμαι πολυ αγχωμενη η αληθεια ειναι γιατι ειναι η πρωτη φορα που προσπαθω αν και ηθελα πολυ καιρο να κανω ενα παιδακι!

Η τελευταία μου περιοδος ηταν 2 Απριλιου εως 6 Απριλιου. Απο τον Δεκεμβριο η περιοδος μου αρχισε να ομαλοποιηται και να μου ερχετε καθε 26 του μήνα.

Κάναμε και μια προσπάθεια χθες που θεωρητικά αν έχω καταλάβει καλά θα είμαι στις ποιο γόνιμες μέρες .. 

Άρα οι επαφές μας ήταν 13 και 18 Απριλίου!

Έχω κάποιους πόνους χαμηλά στην κοιλιά αλλά πολύ φοβάμαι ότι μπορεί να είναι από το άγχος μου ... Προσπαθώ να χαλαρώσω αλλά δυστυχώς δεν μπορώ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας, θέλω και εγώ να μοιραστώ μαζί σας τις σκέψεις-άγχη μου.. Ειμαι νέο μέλος εδώ, 33 ετών. Τελευταία περίοδος 20/3, με μέσο όρο κύκλου 32 μέρες. Τους τελευταίους μήνες κάνω τεστακια ωορρηξίας (one step) οπότε και αυτή την φορά μου βγήκε θετικό 5/4. Με τον σύζυγο μου ήρθαμε σε επαφή 3/4, 5/4 (δύο φορές), 6/4 και 7/4. Απο Πέμπτη 15/4 νιώθω να έχω πόνους περιόδου. Λέω πάει ήρθε και χάθηκε ακόμα μια ευκαιρία. Όμως μέχρι σήμερα δεν έχει έρθει, αν κ έχω πού κ πού πόνους περιόδου, συν ότι νιώθω συνέχεια ότι μου έχει έρθει,πάω τουαλέτα αλλά τίποτα. Το Σάββατο, από την ανυπομονησία μου έκανα ενα τεστ εγκυμοσύνης (one step) και βγήκε αρνητικό:( . Θεωρητικά με βάση την εφαρμογή περιόδου περιμένω την Τετάρτη να αδιαθετησω, αλλά για κάποιο λόγο νιώθω πως όλα συνομωτουν ότι δεν θα έρθει. Τι έχετε να πείτε? Υπερβάλλω?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/4/2021 at 11:53 ΜΜ, ο/η ALEXANDRAprg είπε:

Γεια σου Άννα! 

Αρχικά πρέπει να μας πεις πότε είχες τελευταία φορά περίοδο και πόσες μέρες είναι ο κύκλος σου για να μπορέσουμε να υπολογίσουμε τις γόνιμές σου ημέρες! 

Ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση!

 

Ειμαι πολυ αγχωμενη η αληθεια ειναι γιατι ειναι η πρωτη φορα που προσπαθω αν και ηθελα πολυ καιρο να κανω ενα παιδακι!

 

Η τελευταία μου περιοδος ηταν 2 Απριλιου εως 6 Απριλιου. Απο τον Δεκεμβριο η περιοδος μου αρχισε να ομαλοποιηται και να μου ερχετε καθε 26 του μήνα.

 

Κάναμε και μια προσπάθεια χθες που θεωρητικά αν έχω καταλάβει καλά θα είμαι στις ποιο γόνιμες μέρες .. 

 

Άρα οι επαφές μας ήταν 13 και 18 Απριλίου!

 

Έχω κάποιους πόνους χαμηλά στην κοιλιά αλλά πολύ φοβάμαι ότι μπορεί να είναι από το άγχος μου ... Προσπαθώ να χαλαρώσω αλλά δυστυχώς δεν μπορώ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η BabyShark είπε:

Καλησπέρα σας, θέλω και εγώ να μοιραστώ μαζί σας τις σκέψεις-άγχη μου.. Ειμαι νέο μέλος εδώ, 33 ετών. Τελευταία περίοδος 20/3, με μέσο όρο κύκλου 32 μέρες. Τους τελευταίους μήνες κάνω τεστακια ωορρηξίας (one step) οπότε και αυτή την φορά μου βγήκε θετικό 5/4. Με τον σύζυγο μου ήρθαμε σε επαφή 3/4, 5/4 (δύο φορές), 6/4 και 7/4. Απο Πέμπτη 15/4 νιώθω να έχω πόνους περιόδου. Λέω πάει ήρθε και χάθηκε ακόμα μια ευκαιρία. Όμως μέχρι σήμερα δεν έχει έρθει, αν κ έχω πού κ πού πόνους περιόδου, συν ότι νιώθω συνέχεια ότι μου έχει έρθει,πάω τουαλέτα αλλά τίποτα. Το Σάββατο, από την ανυπομονησία μου έκανα ενα τεστ εγκυμοσύνης (one step) και βγήκε αρνητικό:( . Θεωρητικά με βάση την εφαρμογή περιόδου περιμένω την Τετάρτη να αδιαθετησω, αλλά για κάποιο λόγο νιώθω πως όλα συνομωτουν ότι δεν θα έρθει. Τι έχετε να πείτε? Υπερβάλλω?? 

Καλημέρα σας

Τελικά υπερέβαλα! False alarm ήταν όλα.. κρίμα.. ακόμα μια χαμένη φορά 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου την επόμενη φορά να είσαι ! 

Με εμένα θα ασχοληθεί κάποιος; 😂😂😂

Με έχει φάει η αγωνία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Annast είπε:

Ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση!

 

Ειμαι πολυ αγχωμενη η αληθεια ειναι γιατι ειναι η πρωτη φορα που προσπαθω αν και ηθελα πολυ καιρο να κανω ενα παιδακι!

 

Η τελευταία μου περιοδος ηταν 2 Απριλιου εως 6 Απριλιου. Απο τον Δεκεμβριο η περιοδος μου αρχισε να ομαλοποιηται και να μου ερχετε καθε 26 του μήνα.

 

Κάναμε και μια προσπάθεια χθες που θεωρητικά αν έχω καταλάβει καλά θα είμαι στις ποιο γόνιμες μέρες .. 

 

Άρα οι επαφές μας ήταν 13 και 18 Απριλίου!

 

Έχω κάποιους πόνους χαμηλά στην κοιλιά αλλά πολύ φοβάμαι ότι μπορεί να είναι από το άγχος μου ... Προσπαθώ να χαλαρώσω αλλά δυστυχώς δεν μπορώ .

Καλησπέρα και εύχομαι σύντομα να εχεις θετικό τέστ. Από τη μικρή μου εμπειρία εμεις προσπαθούσαμε 8 μήνες βάσει ημερολογίου με πιθανές γόνιμες ημέρες και έχοντας σταθερό κύκλο με κανενα αποτέλεσμα. 

Αποφασίσαμε να παμε στη γυναικολόγο για συζητήσουμε και να μας καθοδηγήσει ετσι αφού από την εξέταση δεν φάνηκε κάτι και ηλικία 28 μας είπε να δοκιμάσουμε με τεστ ωορηξιας. Αποτέλεσμα ήταν να μείνω με την πρώτη χρήση και μου έβγαλε ότι έκανα ωορηξια πιο νωρίς.

Καλό είναι αν δε μείνεις αυτή τη φορά να τα δοκιμάσεις εμενα προσωπικά με βοήθησαν μετα από 8 μήνες με την πρώτη. 

Να χαλαρώσεις και θα έρθει και στις γόνιμες μέρες καλό είναι να έρχεστε σε επαφή μερα πάρα μέρα 🙂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι το άγχος προκαλεί διαφορά συμπτώματα,οπότε πριν την αναμενόμενη περίοδο μη περιμένεις κάποιο σύμπτωμα να μαρτυραει εγκυμοσύνη (εμένα προσωπικά που δεν είχα υποψίες ότι είμαι έγκυος πριν την καθυστέρηση, ήταν πως το στηθος μου είχε γίνει το τριπλό από πριν, είχα ανησυχήσει κιόλας... Βέβαια τα συμπτώματα διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα) 

Εύχομαι σύντομα να έχεις ένα θετικό τεστ, εάν όχι τότε πάντα στις γόνιμες μέρες να έρχεστε σε επαφή συχνότερα ❤️ 

Μετά τις γόνιμες και την ωορρηξια δε νομίζω να υπάρχουν πιθανότητες. 

Τα τεστ ωορρηξιας μπορεί να σε βοηθήσουν για να έρθει νωρίτερα 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, σας άκουσα ☺️

Πήγα πήρα τεστ ωορρηξίας το εκανα κιόλας και δεν είμαι πλέον στις γόνιμες μέρες..

Άλλωστε είμαι στην 19 ημέρα του κύκλου.. 

Ας ελπίσουμε ότι τα κατάφερα την 13η ημέρα που είχα επαφή η την 17η ! 

Αναμονή πλέον να περάσουν 10 μέρες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Sunny97 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι το άγχος προκαλεί διαφορά συμπτώματα,οπότε πριν την αναμενόμενη περίοδο μη περιμένεις κάποιο σύμπτωμα να μαρτυραει εγκυμοσύνη (εμένα προσωπικά που δεν είχα υποψίες ότι είμαι έγκυος πριν την καθυστέρηση, ήταν πως το στηθος μου είχε γίνει το τριπλό από πριν, είχα ανησυχήσει κιόλας... Βέβαια τα συμπτώματα διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα) 

Εύχομαι σύντομα να έχεις ένα θετικό τεστ, εάν όχι τότε πάντα στις γόνιμες μέρες να έρχεστε σε επαφή συχνότερα ❤️ 

Μετά τις γόνιμες και την ωορρηξια δε νομίζω να υπάρχουν πιθανότητες. 

Τα τεστ ωορρηξιας μπορεί να σε βοηθήσουν για να έρθει νωρίτερα 😍

Καλησπέρα @Sunny97,

όταν λες στις γόνιμες μέρες να ερχόμαστε σε επαφή πιο συχνά, ποιες θα ήταν οι "σωστές" μέρες, πχ για την περίπτωση μου που 5/4 είχα ωορρηξία..?? όπου τώρα που κοιτάω την εφαρμογή παρακολούθησης περιόδου,  και 1/4, 2/4 ήρθαμε σε επαφή. Φοβάμαι καμιά φορά ότι αν γίνεται και πολύ συχνά, μήπως εξασθενεί το σπέρμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η BabyShark είπε:

Καλησπέρα @Sunny97,

όταν λες στις γόνιμες μέρες να ερχόμαστε σε επαφή πιο συχνά, ποιες θα ήταν οι "σωστές" μέρες, πχ για την περίπτωση μου που 5/4 είχα ωορρηξία..?? όπου τώρα που κοιτάω την εφαρμογή παρακολούθησης περιόδου,  και 1/4, 2/4 ήρθαμε σε επαφή. Φοβάμαι καμιά φορά ότι αν γίνεται και πολύ συχνά, μήπως εξασθενεί το σπέρμα?

Καλησπέρα, 

Θεωρητικά γόνιμες μέρες είναι 5 μέρες πριν την ωορηξια!!! Οπότε σε αυτό το διάστημα καλό είναι να έρχεσαι σε επαφή. Οι ειδικοί λένε μέρα παρά μέρα, αυτό για μένα δε σημαίνει κάτι... Όσο θέλει το ζευγάρι πιστεύω είναι το σωστό.... 

Δεν είμαι ειδικός στο θέμα, αλλά δε νομίζω να μην μείνει κάποια έγκυος επειδή έκανε παραπάνω σεξ εκείνες τις ημέρες και εξασθένισε το σπέρμα. 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τα φώτα σας,

έχω συμπτώματα περιόδου έχει πρηστεί το στήθος μου και έχω πόνους χαμηλά στην κοιλιά... 

Η αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου είναι σε 10-12 μερες περίπου..

Όπως είπα και ποιο πάνω είχα επαφή 13η και 17η ημέρα του κύκλου.. 

Υπάρχει περίπτωση να το κάνει αυτό μια εγκυμοσύνη; 

Έχω απογοητευτεί...

@Sunny97 σε βρίσκω διαβασμενη τι λες ; ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Annast είπε:

Κορίτσια τα φώτα σας,

έχω συμπτώματα περιόδου έχει πρηστεί το στήθος μου και έχω πόνους χαμηλά στην κοιλιά... 

Η αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου είναι σε 10-12 μερες περίπου..

Όπως είπα και ποιο πάνω είχα επαφή 13η και 17η ημέρα του κύκλου.. 

Υπάρχει περίπτωση να το κάνει αυτό μια εγκυμοσύνη; 

Έχω απογοητευτεί...

@Sunny97 σε βρίσκω διαβασμενη τι λες ; ☺️

Σε πολλές γυναίκες τα πρώτα σημάδια εγκυμοσύνης πριν τη καθυστέρηση της περιόδου ήταν ακριβώς τα ίδια με της περιόδου. 

Ανήκω και εγώ σε αυτές, από την 28η μέρα του κύκλου μου πονουσα χαμηλά για κάποια λεπτά και πέρναγε σχετικά γρήγορα!!! 

Θετική σκέψη, και υπομονή όσο γίνεται μέχρι την ευχάριστη καθυστέρηση 💝

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunny97 σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ .. Μου δίνεις κουράγιο...

Ελπίζω να τα καταφέρουμε αυτόν τον μήνα γιατί αν όχι θα χρειαστεί να προετοιμάσω τον γάμο μου για τον Σεπτέμβρη που αναβλήθηκε πέρυσι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/4/2021 at 6:38 ΜΜ, ο/η Annast είπε:

Κορίτσια τα φώτα σας,

έχω συμπτώματα περιόδου έχει πρηστεί το στήθος μου και έχω πόνους χαμηλά στην κοιλιά... 

Η αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου είναι σε 10-12 μερες περίπου..

Όπως είπα και ποιο πάνω είχα επαφή 13η και 17η ημέρα του κύκλου.. 

Υπάρχει περίπτωση να το κάνει αυτό μια εγκυμοσύνη; 

Έχω απογοητευτεί...

@Sunny97 σε βρίσκω διαβασμενη τι λες ; ☺️

Άννα μου, συνήθως οι γόνιμες ημερες είναι από την 9η έως την 15η ημέρα από την αρχή της περιόδου! Ωστόσο, κανεις δε μπορεί να πει με σιγουριά ποτε θα γίνει η ωορυξια! Μπορεί να υπάρξει καθυστερημένη σύλληψη. Γι’αυτο και οι περισσότεροι γιατροί συνιστούν να ερχόμαστε σε επαφή μέρα με τη μέρα απ την 9η έως και την 17η ημέρα του κύκλου μας! Σκοπός είναι όταν απελευθερωθεί το ωάριο, να βρει το σπερματοζωάριο!!! Να ξέρεις πως το σπερμα έχει την ιδιότητα να «ζει» μέσα στον κόλπο μας για 6 ημερες. Ενώ το ωάριο έχει 12-24 ώρες ζωής! 
Ευχομαι μέσα απ τη καρδιά μου να είσαι εγκυουλα!!! Αν όχι, δεν υπάρχει λόγος να απογοητευτείς, ούτε να το βάλεις κάτω! Σύντομα θα έρθει!💜 Εγώ έμεινα έγκυος τον Φλεβάρη και δυστυχώς πριν 6 μέρες απέβαλα. Κι όμως, δεν το έχω βάλει κάτω!!!! Μόλις με το καλό αδιαθετησω, μπορούμε να ξεκινήσουμε προσπάθειες πάλι! Γι’αυτο σου λέω...μην αγχώνεσαι, όλα θα γίνουν! Θετικές σκεψεις και αισιοδοξία μόνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Alexandra92 σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για την απάντηση σου .. εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου και σύντομα να έχεις καλά νέα!!!! Είναι σπουδαίο να υπάρχουν άνθρωποι σαν εσένα που περνάς όλη αυτή την διαδικασία και παρόλαυτα δίνεις κουράγιο σε άλλους! 

Ξέρεις όλα είναι πολύ περίεργα για εμένα ... Αρχικά είμαι πολύ αγχώδεις σαν χαρακτήρας και με βοηθάτε πολύ όλες σας, ότι απάντηση και να μου δώσετε. 

Το πρόβλημα σε εμένα είναι ότι πήραμε αυτή την απόφαση μετά από πολύ σκέψη και είπαμε πως αν δεν τα καταφέρουμε αυτό τον μήνα θα ξεκινήσουμε τις προετοιμασίες του  γάμου που όλοι περιμένουν εδώ και 2 χρόνια... 

Εγώ όμως μόνο στην ιδέα οτι μπήκαμε σε αυτή την διαδικασία ενθουσιάστηκα πολύ ... 

Οτι σχέδια και αν κάναμε τα τελευταία 2 χρόνια πήγαν στράφη, 2 φορές αναβλήθηκε ο γάμος μας και θα είναι άλλη μια απογοήτευση όλο αυτό για εμένα.. ξέρω πως είμαι υπερβολική αλλά είναι κάτι που περίμενα εδώ και χρόνια ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου όμορφο, να μην αγχώνεσαι για τίποτα. Ξέρω, είναι δύσκολο... Και 'γώ απ τη στιγμή που έμαθα πως ήμουν έγκυος, είχα μονίμως άγχος και στρες. Η αλήθεια είναι πως με βοήθησε παρά πολύ εδώ το φόρουμ. Είχα ανοίξει τη συζήτηση "Μανούλες Νοεμβρίου 2021" και χρωστάω ένα μεγάλο ευχαριστώ στα κορίτσια εκεί γιατί μου συμπαραστάθηκαν παρά πολύ απ την αρχή έως το τέλος. 

Όσο για τον γάμο σου, μόνο και μόνο οι σκέψεις, η οργάνωση & οι προετοιμασίες είναι αρκετά αγχωτικές. Έχω μια φίλη που περνάει ακριβώς την ίδια φάση με σένα. Ξεκίνησαν προσπαθειες, δε τα κατάφεραν με τη πρώτη και τώρα έχει αγχωθεί διπλά γιατί θέλει παράλληλα να ξεκινήσει προετοιμασίες για το γάμο. Η συμβουλή μου προς εκείνη αλλά και προς εσένα είναι η εξής: Μην αγχώνεστε και όλα θα έρθουν στην ώρα τους! Θα γίνουν ακριβώς έτσι όπως τα ονειρεύεστε και τα έχετε στο μυαλό σας... Το άγχος είναι ό,τι χειρότερο, ειδικά για τις εγκυμονούσες! Τα δυο αυτά γεγονότα (Γάμος & Εγκυμοσύνη) είναι απ' τα πιο σημαντικά στη ζωή μιας γυναίκας και γι'αυτο το λόγο, πρέπει να κάνετε ότι περνάει απ το χέρι σας να τα χαρείτε όσο πιο πολύ μπορείτε, χωρίς άγχος!!! Γιατί στο τέλος, αυτές οι αναμνήσεις θα σας μείνουν.💜 Ελπιζω να σε βοηθησα εστω και λίγο! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Alexandra92 με έχεις βοηθήσει πολύ κορίτσι μου ... Είσαι σπουδαία να το ξέρεις .. το λέω και το εννοώ...

Λίγες μέρες μείνανε και θα κάνω το τέστ... Αν δεν τα έχω καταφέρει θα το αναβάλλουμε μάλλον... 

Επειδή όμως εδώ και μέρες έχω πόνους χαμηλά και πολύ πρησμένο στήθος (βέβαια 13-14 μέρες πριν έρθει η περίοδος μου)  φαντάζομαι ότι δεν πήγαν τα πράγματα όπως τα ήθελα ... 

Εύχομαι τον άλλο μήνα να μας έχεις χαρούμενα νέα γιατί από αυτό το λίγο που έχουμε μιλήσει το αξίζεις .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/4/2021 at 6:10 ΜΜ, ο/η Annast είπε:

Λοιπόν, σας άκουσα ☺️

Πήγα πήρα τεστ ωορρηξίας το εκανα κιόλας και δεν είμαι πλέον στις γόνιμες μέρες..

Άλλωστε είμαι στην 19 ημέρα του κύκλου.. 

Ας ελπίσουμε ότι τα κατάφερα την 13η ημέρα που είχα επαφή η την 17η ! 

Αναμονή πλέον να περάσουν 10 μέρες ..

Καλημέρα, @Annast

Εύχομαι να έχεις θετικό αποτέλεσμα.

Αυτά τα τεστάκια ωορρηξίας προσωπικά δεν με βόλεψαν. Επίσης, έχω ξεφύγει πλέον από τον "κανόνα" των γόνιμων ημερών καθώς κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. 

Εμείς προσπαθούμε να έχουμε επαφές μέρα παρά μέρα ή ανά 3 μέρες αφού τελείωσει η περίοδός μου. Δίνω άδεια στον σύζυγο προς το τέλος του κύκλου🤣🤣

Έχω συλλάβει έτσι, άσχετα αν δεν ήταν καλή η έκβαση των κυήσεων.

Όσον αφορά στα συμπτώματα, πάλι διαφέρουν ή μπορεί να μην έχεις. Εγώ όλες τις φορές ένιωθα πόνο στη μέση μια βδομάδα πριν την αναμενόμενη περίοδο, είχα λίγα υγρά και συχνουρία.

Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/4/2021 at 2:10 ΜΜ, ο/η Alexandra92 είπε:

Άννα μου, συνήθως οι γόνιμες ημερες είναι από την 9η έως την 15η ημέρα από την αρχή της περιόδου! Ωστόσο, κανεις δε μπορεί να πει με σιγουριά ποτε θα γίνει η ωορυξια! Μπορεί να υπάρξει καθυστερημένη σύλληψη. Γι’αυτο και οι περισσότεροι γιατροί συνιστούν να ερχόμαστε σε επαφή μέρα με τη μέρα απ την 9η έως και την 17η ημέρα του κύκλου μας! Σκοπός είναι όταν απελευθερωθεί το ωάριο, να βρει το σπερματοζωάριο!!! Να ξέρεις πως το σπερμα έχει την ιδιότητα να «ζει» μέσα στον κόλπο μας για 6 ημερες. Ενώ το ωάριο έχει 12-24 ώρες ζωής! 
Ευχομαι μέσα απ τη καρδιά μου να είσαι εγκυουλα!!! Αν όχι, δεν υπάρχει λόγος να απογοητευτείς, ούτε να το βάλεις κάτω! Σύντομα θα έρθει!💜 Εγώ έμεινα έγκυος τον Φλεβάρη και δυστυχώς πριν 6 μέρες απέβαλα. Κι όμως, δεν το έχω βάλει κάτω!!!! Μόλις με το καλό αδιαθετησω, μπορούμε να ξεκινήσουμε προσπάθειες πάλι! Γι’αυτο σου λέω...μην αγχώνεσαι, όλα θα γίνουν! Θετικές σκεψεις και αισιοδοξία μόνο. 

Συμφωνώ με όλα!Επίσης ο γυναικολόγος μας αν του πούμε οτι προσπαθούμε μας κοιτά με υπέρηχο και βλέπει τις γόνιμες καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Paulina είπε:

Καλημέρα, @Annast

Εύχομαι να έχεις θετικό αποτέλεσμα.

Αυτά τα τεστάκια ωορρηξίας προσωπικά δεν με βόλεψαν. Επίσης, έχω ξεφύγει πλέον από τον "κανόνα" των γόνιμων ημερών καθώς κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. 

Εμείς προσπαθούμε να έχουμε επαφές μέρα παρά μέρα ή ανά 3 μέρες αφού τελείωσει η περίοδός μου. Δίνω άδεια στον σύζυγο προς το τέλος του κύκλου🤣🤣

Έχω συλλάβει έτσι, άσχετα αν δεν ήταν καλή η έκβαση των κυήσεων.

Όσον αφορά στα συμπτώματα, πάλι διαφέρουν ή μπορεί να μην έχεις. Εγώ όλες τις φορές ένιωθα πόνο στη μέση μια βδομάδα πριν την αναμενόμενη περίοδο, είχα λίγα υγρά και συχνουρία.

Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!

@Paulina σε ευχαριστώ πάρα πολύ! 

Αχχαχαχαχαχ εγώ είπα να μην τον πιέσω από την αρχή τον έχω χαλαρό ακόμα 😂

Έλεγα να κάνω αύριο ένα τεστ, περιμένω περίοδο στις 2 του μήνα ! 

Για να δούμε ... Ανυπομονώ πάρα πολύ αλλά φοβάμαι την απογοήτευση ! 

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά από εδώ και στο εξής και σύντομα να έχεις ένα μωράκι στα χέρια σου ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/4/2021 at 11:35 ΜΜ, ο/η Annast είπε:

@Alexandra92 με έχεις βοηθήσει πολύ κορίτσι μου ... Είσαι σπουδαία να το ξέρεις .. το λέω και το εννοώ...

Λίγες μέρες μείνανε και θα κάνω το τέστ... Αν δεν τα έχω καταφέρει θα το αναβάλλουμε μάλλον... 

Επειδή όμως εδώ και μέρες έχω πόνους χαμηλά και πολύ πρησμένο στήθος (βέβαια 13-14 μέρες πριν έρθει η περίοδος μου)  φαντάζομαι ότι δεν πήγαν τα πράγματα όπως τα ήθελα ... 

Εύχομαι τον άλλο μήνα να μας έχεις χαρούμενα νέα γιατί από αυτό το λίγο που έχουμε μιλήσει το αξίζεις .. 

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια καλή μου♥️ Και γω εύχομαι σύντομα να γίνει αυτό που επιθυμείς!!!! Να μας κρατάς ενήμερες. Και αν χρειαστείς οτιδήποτε  άλλο, μη διστάσεις να μου γράψεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου ..

Έκανα το τεστ σήμερα 5-6 μέρες πριν την περίοδο (δεν έχω και πολύ σταθερό κύκλο) και βγήκε αρνητικό...

Οπότε από Σεπτέμβρη πάλι θα ξεκινήσουμε λόγο του γάμου ... 😓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...