Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η touloumpitsa είπε:

Κορίτσια πως είστε; Εγώ έχω μπει από το πρωί στο μαιευτήριο κ μου έχουν βάλει ορο, έκανα επισκληριδιο, μου έσπασε ο γιατρός τα νερά κ περιμένουμε να κατέβει η μικρούλα γιατί είναι ψηλά ακόμα.. Μακάρι να κατέβει για να πάμε φυσιολογικά ...

Καλησπέρα. Όλα καλά από εμάς, δόξα τον Θεό. Μακάρι να κατέβει κορίτσι, εύχομαι να έχεις μία τέλεια γέννα. Να μας ενημερώσεις όποτε μπορείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 22 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Κορίτσι μου ο μικρός μας είναι καλά...είναι σταθερός και πλέον μας λένε ότι είναι όλα καλά...δεν εμφάνισε τπτ μεχρι στιγμής.

Έκανε υπέρηχους και εξετάσεις όλη την εβδομάδα.Τρώει κανονικά,παίρνει βάρος.

Τον κράτησε προληπτικά και για Σ/Κ ο γιατρός και μας είπε μαλιστα ότι είναι κάπως υπερβολή αλλά θέλει να είναι 1000% σίγουροι. 

Θα κλείσουμε κι ένα ραντεβού στην Αθήνα στο Παιδων σε παιδονευρουχειρουργο να τον δουν άλλη μια φορά κι αυτό για να το τερματισουμε...

Η ψυχολογία όμως μαύρα χάλια...Δεν μπορώ να συνέλθω.

Κοπέλα μου γλυκιά μην νιώθεις έτσι κατανοητό να είσαι στεναχωρημένη ,αλλά ο μπέμπης σας είναι καλά και η δοκιμασία σας είχε αίσιο τέλος!είναι γέρος και δυνατός από την αρχή της ζωουλας του!εσύ είσαι άνθρωπος και μπορούσε και μπορεί να τύχει στον οποιοδήποτε οπότε κρατά μόνο τα θετικά!!καλά θα κάνετε να πάρετε μια μια τελευταία γνώμη για να ηρεμήσετε εντελώς!💙💙 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Κορίτσια πως είστε; Εγώ έχω μπει από το πρωί στο μαιευτήριο κ μου έχουν βάλει ορο, έκανα επισκληριδιο, μου έσπασε ο γιατρός τα νερά κ περιμένουμε να κατέβει η μικρούλα γιατί είναι ψηλά ακόμα.. Μακάρι να κατέβει για να πάμε φυσιολογικά ...

Με το καλό κοπέλα μου να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/11/2021 at 6:23 ΜΜ, ο/η Dioni20 είπε:

Κορίτσι μου ο μικρός μας είναι καλά...είναι σταθερός και πλέον μας λένε ότι είναι όλα καλά...δεν εμφάνισε τπτ μεχρι στιγμής.

Έκανε υπέρηχους και εξετάσεις όλη την εβδομάδα.Τρώει κανονικά,παίρνει βάρος.

Τον κράτησε προληπτικά και για Σ/Κ ο γιατρός και μας είπε μαλιστα ότι είναι κάπως υπερβολή αλλά θέλει να είναι 1000% σίγουροι. 

Θα κλείσουμε κι ένα ραντεβού στην Αθήνα στο Παιδων σε παιδονευρουχειρουργο να τον δουν άλλη μια φορά κι αυτό για να το τερματισουμε...

Η ψυχολογία όμως μαύρα χάλια...Δεν μπορώ να συνέλθω.

Κορίτσι μου όλα πάνε καλά κ το μωράκι σου ειναι μια χαρά! Οι γιατροί θα κάνουν τα πάντα για να ειναι σίγουροι ότι ειναι απολύτως καλά το μωράκι σου κ αυτό ειναι το θετικό. Κοιτά να είσαι ήρεμη Γτ θα έχεις πάλι το μωράκι σου αγκαλιά κ δν πρέπει να καταλάβει το άγχος σου! Ήταν ένας κακός εφιάλτης που πέρασε! Ευχομαι τα καλύτερα από δω κ πέρα για σένα κ το μωράκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lenia1983 και @sweetheart12Ευχαριστώ για το κουράγιο...ανυπομονώ να ξημερώσει η Δευτέρα...είναι καλα και αυτό έχει σημασία...η επιστροφή στο άδειο σπίτι κάθε βράδυ όμως δεν υποφέρεται...

Προσπαθώ να συγκροτηθω και να είμαι καλύτερα ψυχολογικά γιατί όλο αυτο το άγχος μας έχει κουράσει πολυ και σίγουρα θα χρειαστούμε δυνάμεις από βδομάδα αλλά δεν είναι εύκολο...Δυστυχώς😔

Συν ότι το νοσοκομείο είναι μια ώρα απόσταση από εκεί που μένουμε....εχθές αποκλείστηκαμε 2μιση ώρες στο δρόμο επειδή είχε πλημμυρίσει,σήμερα κάναμε πάλι δύο ώρες να φτάσουμε λόγω έντονης κακοκαιρίας...γενικά έχουμε ζοριστεί πολύ μια βδομάδα τώρα...ελπίζω την Δευτέρα να τελειώσει...😟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

@Lenia1983 και @sweetheart12Ευχαριστώ για το κουράγιο...ανυπομονώ να ξημερώσει η Δευτέρα...είναι καλα και αυτό έχει σημασία...η επιστροφή στο άδειο σπίτι κάθε βράδυ όμως δεν υποφέρεται...

Προσπαθώ να συγκροτηθω και να είμαι καλύτερα ψυχολογικά γιατί όλο αυτο το άγχος μας έχει κουράσει πολυ και σίγουρα θα χρειαστούμε δυνάμεις από βδομάδα αλλά δεν είναι εύκολο...Δυστυχώς😔

Συν ότι το νοσοκομείο είναι μια ώρα απόσταση από εκεί που μένουμε....εχθές αποκλείστηκαμε 2μιση ώρες στο δρόμο επειδή είχε πλημμυρίσει,σήμερα κάναμε πάλι δύο ώρες να φτάσουμε λόγω έντονης κακοκαιρίας...γενικά έχουμε ζοριστεί πολύ μια βδομάδα τώρα...ελπίζω την Δευτέρα να τελειώσει...😟

Σε νιώθω απόλυτα πίστεψέ με. 11ημερων έπαθε ουρολοιμωξη εμενα ο μπεμπης μου κ επρεπε να τον παω στα νεογνά. Έκατσε μόνος του εκεί 10 βραδιά. Ένιωθα το απόλυτο κενό. Κ ας είχα κ τη μεγαλύτερη στο σπίτι. Δεν ήθελα να μπαίνω στο δωμάτιό του. Να φανταστείς το φορμακι που τον πήγα εκείνο το βράδυ στα νεογνά δε του το ξαναφορεσα  κ το μάζεψα να μη το βλέπω. 2 βράδια σου έμειναν αυτό να σκέφτεσαι κ μετά θ έχεις το νινακι σου αγκαλιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Σε νιώθω απόλυτα πίστεψέ με. 11ημερων έπαθε ουρολοιμωξη εμενα ο μπεμπης μου κ επρεπε να τον παω στα νεογνά. Έκατσε μόνος του εκεί 10 βραδιά. Ένιωθα το απόλυτο κενό. Κ ας είχα κ τη μεγαλύτερη στο σπίτι. Δεν ήθελα να μπαίνω στο δωμάτιό του. Να φανταστείς το φορμακι που τον πήγα εκείνο το βράδυ στα νεογνά δε του το ξαναφορεσα  κ το μάζεψα να μη το βλέπω. 2 βράδια σου έμειναν αυτό να σκέφτεσαι κ μετά θ έχεις το νινακι σου αγκαλιά 

Αχ ακριβώς έτσι...τεράστιο το κενό...

Άδεια κοιλιά,άδειο σπίτι,άδειο δωμάτιο...😭

Άντε να ξημερώσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Αχ ακριβώς έτσι...τεράστιο το κενό...

Άδεια κοιλιά,άδειο σπίτι,άδειο δωμάτιο...😭

Άντε να ξημερώσει...

Κ το χειρότερο από όλα είναι που όλοι μου έλεγαν ξεκούρασου τώρα που μπορείς κοιμήσου κ εγω δεν μπορούσα. Προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου να ηρεμήσω κ να κοιμηθώ γιατί μετα δεν θα έχω αυτη την πολυτέλεια αλλά δε μπορούσα. Σου εύχομαι όμως τα καλύτερα για εσενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

@Lenia1983 και @sweetheart12Ευχαριστώ για το κουράγιο...ανυπομονώ να ξημερώσει η Δευτέρα...είναι καλα και αυτό έχει σημασία...η επιστροφή στο άδειο σπίτι κάθε βράδυ όμως δεν υποφέρεται...

Προσπαθώ να συγκροτηθω και να είμαι καλύτερα ψυχολογικά γιατί όλο αυτο το άγχος μας έχει κουράσει πολυ και σίγουρα θα χρειαστούμε δυνάμεις από βδομάδα αλλά δεν είναι εύκολο...Δυστυχώς😔

Συν ότι το νοσοκομείο είναι μια ώρα απόσταση από εκεί που μένουμε....εχθές αποκλείστηκαμε 2μιση ώρες στο δρόμο επειδή είχε πλημμυρίσει,σήμερα κάναμε πάλι δύο ώρες να φτάσουμε λόγω έντονης κακοκαιρίας...γενικά έχουμε ζοριστεί πολύ μια βδομάδα τώρα...ελπίζω την Δευτέρα να τελειώσει...😟

Κορίτσι μου κάνε υπομονή και να σκέφτεσαι ότι μωράκι σου είναι καλά και θα το έχεις αγκαλίτσα σου αύριο!🙂😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γέννησε και εγώ ένα υγιέστατο κοριτσάκι 3175 γραμμάρια! 

Ταλαιπωρήθηκε λίγο γιατί έπεφταν συνέχεια οι παλμοί της και ήταν δυο φορές τυλιγμένος ο ομφάλιος λωρος γυρω απο τ κεφαλάκι της αλλά ευτυχώς γέννησα φυσιολογικά και όλα πήγαν μια χαρά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!! Γεννήθηκε το Σάββατο το κοριτσάκι μας φυσιολογικά 3170. Μπήκα για πρόκληση το πρωι κ εκεί που είχα διαστολή 5 κ ήταν ακόμα πολύ ψηλά και δεν είχε πάρει θέση, μια ώρα μετά τη νιώθω πολύ χαμηλά έτοιμη να βγει και δεν πρόλαβαν να με πάνε ούτε απέναντι στο χειρουργείο. Στο δωμάτιο την έβγαλαν... Ούτε που έσπρωξα φανταστείτε.. Και αμέσως μετά που με μετέφεραν απέναντι για να βγάλουν τον πλακούντα κ να με ράψουν, με έπιασαν ρηγη κ πήγαινα για μία ώρα σαν κομπρεσέρ. Νόμιζα θα μείνω εκεί από το τρέμουλο κ από τον φόβο μου. Με είχαν σκεπάσει βέβαια κ μου έλεγαν ότι συμβαίνει συχνά..  εν τέλει όλα καλά!! Θηλάζουμε αποκλειστικά κ θα βγούμε την Τρίτη με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου γέννησε και εγώ ένα υγιέστατο κοριτσάκι 3175 γραμμάρια! 

Ταλαιπωρήθηκε λίγο γιατί έπεφταν συνέχεια οι παλμοί της και ήταν δυο φορές τυλιγμένος ο ομφάλιος λωρος γυρω απο τ κεφαλάκι της αλλά ευτυχώς γέννησα φυσιολογικά και όλα πήγαν μια χαρά!!! 

Να σου ζήσει κορίτσι μου η μπέμπα σου!!! Όλα πήγαν καλά αυτό έχει σημασία!!! Καλή ανάρρωση κ καλή επιστροφή στο σπίτι σας!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Αχ ακριβώς έτσι...τεράστιο το κενό...

Άδεια κοιλιά,άδειο σπίτι,άδειο δωμάτιο...😭

Άντε να ξημερώσει...

Με το καλό να γυρίσετε σπίτι σας και οι τρεις!!! Όλα καλά να πάνε από δω και πέρα.. Ήσασταν χώρια κάποιες μέρες , αλλά θα είσαι 100%  σίγουρη ότι θα είναι καλά!! Αυτό να σκέφτεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου γέννησε και εγώ ένα υγιέστατο κοριτσάκι 3175 γραμμάρια! 

Ταλαιπωρήθηκε λίγο γιατί έπεφταν συνέχεια οι παλμοί της και ήταν δυο φορές τυλιγμένος ο ομφάλιος λωρος γυρω απο τ κεφαλάκι της αλλά ευτυχώς γέννησα φυσιολογικά και όλα πήγαν μια χαρά!!! 

Καλημέρα! Να σου ζήσει η μπεμπουλα σου, να είναι γερή και καλότυχη! Τι καλά που γεννησες φυσιολογικά, αύριο λογικά θα είσαι σπίτι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!! Γεννήθηκε το Σάββατο το κοριτσάκι μας φυσιολογικά 3170. Μπήκα για πρόκληση το πρωι κ εκεί που είχα διαστολή 5 κ ήταν ακόμα πολύ ψηλά και δεν είχε πάρει θέση, μια ώρα μετά τη νιώθω πολύ χαμηλά έτοιμη να βγει και δεν πρόλαβαν να με πάνε ούτε απέναντι στο χειρουργείο. Στο δωμάτιο την έβγαλαν... Ούτε που έσπρωξα φανταστείτε.. Και αμέσως μετά που με μετέφεραν απέναντι για να βγάλουν τον πλακούντα κ να με ράψουν, με έπιασαν ρηγη κ πήγαινα για μία ώρα σαν κομπρεσέρ. Νόμιζα θα μείνω εκεί από το τρέμουλο κ από τον φόβο μου. Με είχαν σκεπάσει βέβαια κ μου έλεγαν ότι συμβαίνει συχνά..  εν τέλει όλα καλά!! Θηλάζουμε αποκλειστικά κ θα βγούμε την Τρίτη με το καλό!!!

Καλημέρα! Να σου ζήσει το μπεμπακι σου! Τι εύκολη γέννα είχες, μπράβο! Με το καλό να επιστρέψετε σπίτι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!! Γεννήθηκε το Σάββατο το κοριτσάκι μας φυσιολογικά 3170. Μπήκα για πρόκληση το πρωι κ εκεί που είχα διαστολή 5 κ ήταν ακόμα πολύ ψηλά και δεν είχε πάρει θέση, μια ώρα μετά τη νιώθω πολύ χαμηλά έτοιμη να βγει και δεν πρόλαβαν να με πάνε ούτε απέναντι στο χειρουργείο. Στο δωμάτιο την έβγαλαν... Ούτε που έσπρωξα φανταστείτε.. Και αμέσως μετά που με μετέφεραν απέναντι για να βγάλουν τον πλακούντα κ να με ράψουν, με έπιασαν ρηγη κ πήγαινα για μία ώρα σαν κομπρεσέρ. Νόμιζα θα μείνω εκεί από το τρέμουλο κ από τον φόβο μου. Με είχαν σκεπάσει βέβαια κ μου έλεγαν ότι συμβαίνει συχνά..  εν τέλει όλα καλά!! Θηλάζουμε αποκλειστικά κ θα βγούμε την Τρίτη με το καλό!!!

Κορίτσι μου να σου ζήσει η μπέμπα σου, να είναι γερή και καλοτυχη, καλή και γρήγορη ανάρρωση να έχετε!!! 

Αχ με έπιασε και εμένα αυτό το ρίγος δεν μπορούσα να σταματήσω να τρέμω!!! Και εμείς θα βγούμε αυριο, εμείς πήραμε κ συμπλήρωμα γιατί δεν έχει πιάσει ακόμα η μικρή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου γέννησε και εγώ ένα υγιέστατο κοριτσάκι 3175 γραμμάρια! 

Ταλαιπωρήθηκε λίγο γιατί έπεφταν συνέχεια οι παλμοί της και ήταν δυο φορές τυλιγμένος ο ομφάλιος λωρος γυρω απο τ κεφαλάκι της αλλά ευτυχώς γέννησα φυσιολογικά και όλα πήγαν μια χαρά!!! 

Να σου ζήσει κορίτσι μου η μπέμπα σας γερή και καλότυχη!το καλό είναι ότι πήγαν όλα καλά !🌺🍭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!! Γεννήθηκε το Σάββατο το κοριτσάκι μας φυσιολογικά 3170. Μπήκα για πρόκληση το πρωι κ εκεί που είχα διαστολή 5 κ ήταν ακόμα πολύ ψηλά και δεν είχε πάρει θέση, μια ώρα μετά τη νιώθω πολύ χαμηλά έτοιμη να βγει και δεν πρόλαβαν να με πάνε ούτε απέναντι στο χειρουργείο. Στο δωμάτιο την έβγαλαν... Ούτε που έσπρωξα φανταστείτε.. Και αμέσως μετά που με μετέφεραν απέναντι για να βγάλουν τον πλακούντα κ να με ράψουν, με έπιασαν ρηγη κ πήγαινα για μία ώρα σαν κομπρεσέρ. Νόμιζα θα μείνω εκεί από το τρέμουλο κ από τον φόβο μου. Με είχαν σκεπάσει βέβαια κ μου έλεγαν ότι συμβαίνει συχνά..  εν τέλει όλα καλά!! Θηλάζουμε αποκλειστικά κ θα βγούμε την Τρίτη με το καλό!!!

Μπράβο κοπέλα μου!είναι αυτό που λένε με ένα πόνο!να σας ζήσει η μικρούλα γερή και καλότυχη να ναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου γέννησε και εγώ ένα υγιέστατο κοριτσάκι 3175 γραμμάρια! 

Ταλαιπωρήθηκε λίγο γιατί έπεφταν συνέχεια οι παλμοί της και ήταν δυο φορές τυλιγμένος ο ομφάλιος λωρος γυρω απο τ κεφαλάκι της αλλά ευτυχώς γέννησα φυσιολογικά και όλα πήγαν μια χαρά!!! 

Να σας ζησει η μπεμπα κορίτσι μου! Υγεία να έχει κ τύχη! Καλή ανατροφή 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!! Γεννήθηκε το Σάββατο το κοριτσάκι μας φυσιολογικά 3170. Μπήκα για πρόκληση το πρωι κ εκεί που είχα διαστολή 5 κ ήταν ακόμα πολύ ψηλά και δεν είχε πάρει θέση, μια ώρα μετά τη νιώθω πολύ χαμηλά έτοιμη να βγει και δεν πρόλαβαν να με πάνε ούτε απέναντι στο χειρουργείο. Στο δωμάτιο την έβγαλαν... Ούτε που έσπρωξα φανταστείτε.. Και αμέσως μετά που με μετέφεραν απέναντι για να βγάλουν τον πλακούντα κ να με ράψουν, με έπιασαν ρηγη κ πήγαινα για μία ώρα σαν κομπρεσέρ. Νόμιζα θα μείνω εκεί από το τρέμουλο κ από τον φόβο μου. Με είχαν σκεπάσει βέβαια κ μου έλεγαν ότι συμβαίνει συχνά..  εν τέλει όλα καλά!! Θηλάζουμε αποκλειστικά κ θα βγούμε την Τρίτη με το καλό!!!

Να σας ζησει η μικρούλα ! Να είναι γερή κ καλότυχη ! Αυτό θα πει εύκολη γέννα , μια χαρά 🥰 Άντε με το καλό να πάτε σπιτι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εσείς που γεννήσατε με καισαρική , να σας ρωτήσω , σας ποναει καθόλου η τομή; Εγώ πονάω καπως κ κυριως τα απογεύματα κ γενικά το δέρμα γύρω από την τομή το νιώθω ακόμα μουδιασμένο κ νομίζω ότι πάνω είναι κ καπως πρησμένο το δέρμα. Ρώτησα το γιατρό για τον πόνο κ μου είπε είναι φυσιολογικό . Απλά πέρασαν 2 βδομαδες  κ λεω ποτέ θα περάσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα! Να σου ζήσει η μπεμπουλα σου, να είναι γερή και καλότυχη! Τι καλά που γεννησες φυσιολογικά, αύριο λογικά θα είσαι σπίτι σου.

Αχ ναι αυριο λογικά θα επιστρέψουμε σπίτι μας!!! 

Λίγο ο θηλασμός με αγχώνει γιατί δεν πιάνει καλά, εύχομαι να τα καταφέρουμε 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Κορίτσια εσείς που γεννήσατε με καισαρική , να σας ρωτήσω , σας ποναει καθόλου η τομή; Εγώ πονάω καπως κ κυριως τα απογεύματα κ γενικά το δέρμα γύρω από την τομή το νιώθω ακόμα μουδιασμένο κ νομίζω ότι πάνω είναι κ καπως πρησμένο το δέρμα. Ρώτησα το γιατρό για τον πόνο κ μου είπε είναι φυσιολογικό . Απλά πέρασαν 2 βδομαδες  κ λεω ποτέ θα περάσει! 

Ετσι ακριβώς κοπέλα μου είμαι και εγώ με πονάκια,  νιώθω το ίδιο με την τομή το σημείο είναι μουδιασμένο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Ετσι ακριβώς κοπέλα μου είμαι και εγώ με πονάκια,  νιώθω το ίδιο με την τομή το σημείο είναι μουδιασμένο!

Καταλαβα , οπότε είναι φυσιολογικό. Αχ άντε να περάσει γτ δν μπορώ άλλο. Όχι τπτ άλλο απλά δν μπορώ να σηκώσω εύκολα τον μικρό κ όταν τον θηλάζω κ ακουμπάει το σωματάκι του πάνω μου κ πάει λίγο προς τα κάτω με ποναει. Ελπίζω μέχρι να σαραντησουμε να μας εχει περάσει ο πόνος . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι μάλλον για αυτό στο έβαλε προς το τέλος εμένα ξέρουμε ότι θα βγει κακή η καμπύλη θα την έκανα νωρίτερα αλλά μου έβαλε πολλές εξετάσεις και δεν μπορούσε να μου την γράψει και αυτήν  ααα λυπάμαι κορίτσι μου για αυτήν εξέλιξη να κανείς ότι ειναι καλύτερο για εσενα και το παιδί βρες εκεί έναν γιατρό μην σε τρώνε και οι δρόμοι 
    • Καλημέρα καλημέρα...η δικιά μου οδοντιατρος δε με αναλαμβάνει δυστυχώς από ότι κατάλαβα γιατί στόχος της είναι να πάρει περισσότερα χρήματα..Βρήκα άλλον ο οποίος αναλαμβάνει έγκυες και θα πάω σήμερα το απόγευμα να δούμε τι θα κάνουμε!! Πω πω κορίτσια ναι,πότε ήταν που αγωνιουσαμε τι θα δούμε στο επόμενο ραντεβού και τώρα και ο δικός μου έρωτας δε σταματάει να κλωτσαει όλη μέρα 💚💚👣👣🧿🧿💙💙🧿🧿👣👣💚💚
    • Μάλλον επειδή μέχρι τώρα το "απλό" ζάχαρο είναι μια χαρά, μου το έβαλε στην τελευταία εβδομάδα που πρέπει να γίνει η εξέταση. Τους ρώτησα, ναι. Αλλά δυστυχώς υπήρχε μια δυσάρεστη οικογενειακή εξέλιξη εχθές το βράδυ και σκέφτομαι να γεννήσω στη Λευκάδα. Να είμαι μακριά απο τους δικούς μου για να έχω την ηρεμία μου. Οπότε μόλις ανέβω πάνω θα ψάξω και πάνω για γιατρό! 
    • @nanouko στην πρώτη εγκυμοσύνη που με περίμενε ο γιατρός για γεννά να σπάσουν τα νερά για να πάω Αθήνα μου είπε πως περίμενε  εμένα και αλλεσ δυο κοπέλες και ότι θα είναι διακοπές αλλά θα είναι σε ένα ξενοδοχείο κοντά στην Αθήνα ώστε αν σπάσουν τα νερά θα έρθει Αθήνα για την γεννά.. βέβαια τα νερά δεν έσπασαν και με πήρε τηλ να δει πως ημερα Τρίτη ήταν και μου είπε αν δεν σπάσουν μέχρι το Σάββατο πρέπει να πάω με πρόκληση τοκετού γιατί είχα ξεπεράσει την ημέρα ΠΗΤ που είχα και δεν μπορούσε να με αφήσει άλλο  όποτε μην σε ανήσυχη θα είναι ο γιατρός μπορεί να περιμένει και άλλες κοπέλες με την ΠΗΤ σαν την δίκη σου 😊
    • Καλησπέρα! Με το καλό εύχομαι, όλα να πάνε καλά! Τι ποσοστό σου έδινε για την ηλικία σου ?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...