Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Α μια χαρά είσαι. Εμένα μεταγευματικο μου έχει 120 και δεν το έχω ξεπεράσει προς την ώρα. Για το μέγεθος του μωρού δεν μου είπε ότι σίγουρα προέρχεται από αυτό, απλά είναι πιθανό. Ελπίζω να είναι όλα καλά και να μην χρειαστεί να κάνω ινσουλίνη. Αν και απορώ πόσο αξιόπιστες μπορεί να είναι οι μετρήσεις με αυτά τα μηχανηματακια ώστε να βασίζονται σε αυτά για να μπεις σε φαρμακευτική αγωγή.....

Με την σωστή διατροφή και έλεγχο θα θα πας μια χαρά! Η ξαδέρφη μου είχε θέμα με το ζάχαρο πρόσεχε και όλα καλά! Είχε βάλει ξαι πολλά κιλά παρά την διατροφή φαντάσου!γεννησε φυσιολογικά ένα μωράκι 4 κιλά περίπου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Με την σωστή διατροφή και έλεγχο θα θα πας μια χαρά! Η ξαδέρφη μου είχε θέμα με το ζάχαρο πρόσεχε και όλα καλά! Είχε βάλει ξαι πολλά κιλά παρά την διατροφή φαντάσου!γεννησε φυσιολογικά ένα μωράκι 4 κιλά περίπου! 

Μακάρι να μπορέσω να γεννήσω φυσιολογικά, το θέλω πολύ. Αλλά πάνω απ'όλα προτεραιότητα έχει το μωράκι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις πήρα τα αποτελέσματα από την καμπύλη σακχάρου καλή μου φαίνεται εσάς ποσό ήταν???
Περιμένω απάντηση από την γιατρό μου☺️☺️☺️

5F2699D4-63CB-4814-A9DE-037682B25AAB.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια μόλις πήρα τα αποτελέσματα από την καμπύλη σακχάρου καλή μου φαίνεται εσάς ποσό ήταν???
Περιμένω απάντηση από την γιατρό μου☺️☺️☺️

5F2699D4-63CB-4814-A9DE-037682B25AAB.jpeg

Πολύ καλές τιμές μου φαίνονται!! Μπράβο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια μόλις πήρα τα αποτελέσματα από την καμπύλη σακχάρου καλή μου φαίνεται εσάς ποσό ήταν???
Περιμένω απάντηση από την γιατρό μου☺️☺️☺️

5F2699D4-63CB-4814-A9DE-037682B25AAB.jpeg

Κορίτσι μου είναι μια χαρά οι τιμές σου! Σούπερ ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Πολύ καλές τιμές μου φαίνονται!! Μπράβο!!

Καλημέρα η γιατρός μου που τις είδε καλές είπε πως είναι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα ηρέμησα το είχα ένα άγχος μην μου κόψει τα γλυκά 🤪🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Κορίτσι μου είναι μια χαρά οι τιμές σου! Σούπερ ! 

Καλημέρα κορίτσι μου και η γιατρός μου καλές είπε πως είναι όποτε δεν θα χρειαστώ διατροφή ησύχασα λίγο τώρα περιμένουμε την Μπέμπα να έρθει πλησιάζει ο καιρος λίγο μας έμεινε όλες ☺️☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια μόλις πήρα τα αποτελέσματα από την καμπύλη σακχάρου καλή μου φαίνεται εσάς ποσό ήταν???
Περιμένω απάντηση από την γιατρό μου☺️☺️☺️

5F2699D4-63CB-4814-A9DE-037682B25AAB.jpeg

Μπράβο κορίτσι πολύ καλα τα αποτελέσματα σου! Μπορείς να τρως τα γλυκάκια σου!🍰🍨🍉🍭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lenia1983 είπε:

Μπράβο κορίτσι πολύ καλα τα αποτελέσματα σου! Μπορείς να τρως τα γλυκάκια σου!🍰🍨🍉🍭

Χιχιχιχιχι σε ευχαριστώ πολύ έχουμε και μια ιδιαίτερη αγάπη στα γλυκά 🤪🤪🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η 1994Μαρια είπε:

Χιχιχιχιχι σε ευχαριστώ πολύ έχουμε και μια ιδιαίτερη αγάπη στα γλυκά 🤪🤪🤪🤪🤪

Και εγώ τρελαίνομαι για γλυκά για να δούμε!θ πάω τρίτη πρωί πρωί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lenia1983 είπε:

Και εγώ τρελαίνομαι για γλυκά για να δούμε!θ πάω τρίτη πρωί πρωί!

Σου εύχομαι να έχεις πολύ καλά αποτελέσματα και να μην χρειαστεί να κάνεις διατροφή όλα να είναι πολύ καλά σε όλες μας☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η 1994Μαρια είπε:

Σου εύχομαι να έχεις πολύ καλά αποτελέσματα και να μην χρειαστεί να κάνεις διατροφή όλα να είναι πολύ καλά σε όλες μας☺️☺️☺️

Καλημέρα κορίτσια!!πολυ καλά τα αποτελέσματα σου Μαρία!τα γλυκακια ναι τα θελουμε !! Εγώ εχθές είχα ένα επεισόδιο με πολλές συσπάσεις ευτυχώς με τσέκαραν από κάτω όλα καλά απλά η μικρή είναι με το κέφαλι και άρχισα να αισθάνομαι βάρος χαμηλά!λογω ξάπλας πέντε εβδομάδες έχω πιαστεί !ευτυχως την Πέμπτη πρώτα ο θεός μπαίνω στην 28 εβδομάδα που για τους γιατρούς είναι πολύ καλό!η μικρή μεγαλώνει έχει φτάσει σχεδόν κιλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Σου εύχομαι να έχεις πολύ καλά αποτελέσματα και να μην χρειαστεί να κάνεις διατροφή όλα να είναι πολύ καλά σε όλες μας☺️☺️☺️

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!Να πάνε σ' όλες μας καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!πολυ καλά τα αποτελέσματα σου Μαρία!τα γλυκακια ναι τα θελουμε !! Εγώ εχθές είχα ένα επεισόδιο με πολλές συσπάσεις ευτυχώς με τσέκαραν από κάτω όλα καλά απλά η μικρή είναι με το κέφαλι και άρχισα να αισθάνομαι βάρος χαμηλά!λογω ξάπλας πέντε εβδομάδες έχω πιαστεί !ευτυχως την Πέμπτη πρώτα ο θεός μπαίνω στην 28 εβδομάδα που για τους γιατρούς είναι πολύ καλό!η μικρή μεγαλώνει έχει φτάσει σχεδόν κιλό! 

Εμένα δεν έχει γυρίσει ακόμα και πολύ φοβάμαι μήπως δεν γυρίσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η 1994Μαρια είπε:

Εμένα δεν έχει γυρίσει ακόμα και πολύ φοβάμαι μήπως δεν γυρίσει

Έχουν ακόμη χώρο απλά εμένα μου είπε συνήθως στην εβδομάδα που είμαι παίρνουν τελική θέση! Ο γιος μ από τον 5 μήνα είχε γυρίσει! Μην σε αγχώνει αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!πολυ καλά τα αποτελέσματα σου Μαρία!τα γλυκακια ναι τα θελουμε !! Εγώ εχθές είχα ένα επεισόδιο με πολλές συσπάσεις ευτυχώς με τσέκαραν από κάτω όλα καλά απλά η μικρή είναι με το κέφαλι και άρχισα να αισθάνομαι βάρος χαμηλά!λογω ξάπλας πέντε εβδομάδες έχω πιαστεί !ευτυχως την Πέμπτη πρώτα ο θεός μπαίνω στην 28 εβδομάδα που για τους γιατρούς είναι πολύ καλό!η μικρή μεγαλώνει έχει φτάσει σχεδόν κιλό! 

Πολύ ωραία εγώ τέλος του μηνός θα πάω να δω την μπεμπα μου

Εσενε μεγάλωσε αρκετά εμένα τελευταία φορά ήταν 636 γραμμάρια 

Αααα εσυ έχεις μπει στον 7ο μήνα όλα έτσι όμορφα να σου κυλάνε ☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Doritoula11 είπε:

Έχουν ακόμη χώρο απλά εμένα μου είπε συνήθως στην εβδομάδα που είμαι παίρνουν τελική θέση! Ο γιος μ από τον 5 μήνα είχε γυρίσει! Μην σε αγχώνει αυτό 

Εμένα η γιατρός με είπε συνέχεια γυρνάει δεν κάθετε σε ένα σημείο 🤪🤪🤪

Σκευτομαι πως αν δεν γυρίσει πάω σε καισαρική αυτό είναι που με αγχώνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η 1994Μαρια είπε:

Πολύ ωραία εγώ τέλος του μηνός θα πάω να δω την μπεμπα μου

Εσενε μεγάλωσε αρκετά εμένα τελευταία φορά ήταν 636 γραμμάρια 

Αααα εσυ έχεις μπει στον 7ο μήνα όλα έτσι όμορφα να σου κυλάνε ☺️☺️☺️

Μια χαρα είναι και η δίκη σου 2 η 3 εβδομάδες έχουμε διαφορά λογικά! Σ ευχαριστώ κοπέλα μου και σε όλες η Παναγία να δίνει δύναμη καθημερινά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Μια χαρα είναι και η δίκη σου 2 η 3 εβδομάδες έχουμε διαφορά λογικά! Σ ευχαριστώ κοπέλα μου και σε όλες η Παναγία να δίνει δύναμη καθημερινά! 

Εγώ μόλις έκλεισα την 26 βδομάδα 2 βδομάδες εχουμε διαφορά 🤪🤪🤪🤪

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Και εγώ τρελαίνομαι για γλυκά για να δούμε!θ πάω τρίτη πρωί πρωί!

Καλά αποτελέσματα να έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλά αποτελέσματα να έχεις!

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!Να φεύγει μια μια εξέταση !πλησιάζει ο καιρός!❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!Να φεύγει μια μια εξέταση !πλησιάζει ο καιρός!❤️

 

Έτσι είναι. Αυτή την εβδομάδα έχω κάνει 5 παραγγελίες για ψιλοπραγματα και έχουν φύγει ένα σωρό λεφτά. Και τα χοντρά ακόμη δεν τα έχω πχ καρότσι, λίκνο κλπ γιατί θα μου τα κάνουν δώρο. Πρέπει να ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου και η γιατρός μου καλές είπε πως είναι όποτε δεν θα χρειαστώ διατροφή ησύχασα λίγο τώρα περιμένουμε την Μπέμπα να έρθει πλησιάζει ο καιρος λίγο μας έμεινε όλες ☺️☺️☺️☺️

Κοιτά γενικά κ ο διαβήτης κύησης οπως κ ο διαβητης τύπου 2 μπορεί να παρουσιαστεί σε όσους έχουν προδιάθεση είτε κληρονομικότητα. Πιστεύω πως αν κάνεις μια ισορροπημένη διατροφή μπορείς να τρως κ τα γλυκα σου. Εγώ γενικά δν τα θέλω καθόλου τα γλυκα κ έχω κάνει καμπύλη ζαχαρου κ προ εγκυμοσυνης κ ήταν φυσιολογικές οι τιμές . Τώρα περιμένω να την κάνω κ γω την άλλη βδομάδα που έχω ραντεβού με το γιατρό επιτελους μετά από 1,5 μήνα  κ θα είμαι 27η βδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Α μια χαρά είσαι. Εμένα μεταγευματικο μου έχει 120 και δεν το έχω ξεπεράσει προς την ώρα. Για το μέγεθος του μωρού δεν μου είπε ότι σίγουρα προέρχεται από αυτό, απλά είναι πιθανό. Ελπίζω να είναι όλα καλά και να μην χρειαστεί να κάνω ινσουλίνη. Αν και απορώ πόσο αξιόπιστες μπορεί να είναι οι μετρήσεις με αυτά τα μηχανηματακια ώστε να βασίζονται σε αυτά για να μπεις σε φαρμακευτική αγωγή.....

Πραγματικά δεν ξέρω...κάνεις μέτρηση τώρα και σου δίνει πχ 120 και κάνεις στα καπάκια άλλη και σου δίνει 98 ....αυτό ακόμα δεν το έχω καταλάβει...ίσως κρίνουν από την καμπύλη και την γλυκοζιλιωμένη σε συνδυασμό με τις μετρήσεις....

Τι να πω;

Εμένα ο Ενδοκρινολογος δεν με άφησε να κάνω καμπύλη...εφόσον λέει το βλέπουμε ότι έχω διαβήτη δεν υπάρχει λόγος να φορτώσω τον οργανισμό μου με τόση γλυκόζη!!!

Θέλει προσοχή και υπομονή πάντως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Έτσι είναι. Αυτή την εβδομάδα έχω κάνει 5 παραγγελίες για ψιλοπραγματα και έχουν φύγει ένα σωρό λεφτά. Και τα χοντρά ακόμη δεν τα έχω πχ καρότσι, λίκνο κλπ γιατί θα μου τα κάνουν δώρο. Πρέπει να ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά 😊

Κι εμείς ετοιμαζόμαστε αν και είμαι στην 25η εβδομάδα ακόμα έχουμε πάρει αρκετά πραγματάκια και μας έχουν φέρει και κάποια δώρα ήδη...αλλά όντως πολλά λεφτά τα μωρουδιακά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
    • Με το καλό κορίτσι μου η μπεμπουλα σας 😊
    • Στο τέλος έχει σημασία κορίτσι μου ποσα θα πάρουμε τώρα στην αρχή είναι νωρίς ακόμα δεν πειράζει 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...