Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ πήρα μερικά ρουχαλάκια! Είμαι ακόμα αναποφασιστη για το καρότσι! Αλλά μέχρι τέλη Αυγούστου θα έχω πάρει κάποια πράγματα και σίγουρα πολλά από το Internet! 

Θα μας καταστρέψει αυτό το ιντερνετ και εγώ συνέχεια από εκει ψωνίζω 🤪🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 16 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Θα μας καταστρέψει αυτό το ιντερνετ και εγώ συνέχεια από εκει ψωνίζω 🤪🤪🤪🤪

Εγώ μέχρι και ρουχαλάκια για 9 - 12 μηνών της πήρα xαχαχαχα όπως προείπες και το πρώτο και χαζομαμα😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Εγώ μέχρι και ρουχαλάκια για 9 - 12 μηνών της πήρα xαχαχαχα όπως προείπες και το πρώτο και χαζομαμα😂😂😂

Βιαστική βιαστική εσύ! Εγώ μόνο τα πρώτα ρουχακια θα πάρω γιατί σίγουρα θα μου φέρουν πολλά δώρα. Καρότσι ποιο σκέφτεσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Βιαστική βιαστική εσύ! Εγώ μόνο τα πρώτα ρουχακια θα πάρω γιατί σίγουρα θα μου φέρουν πολλά δώρα. Καρότσι ποιο σκέφτεσαι;

Χάχαχα ναι μου άρεσαν κάτι φορεματακια και της τα πήρα! Έχω δει ένα cangaroo και ένα lorelli δεν ξέρω ποιο από τα δύο! Εσύ εχεις δει κάποιο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Χάχαχα ναι μου άρεσαν κάτι φορεματακια και της τα πήρα! Έχω δει ένα cangaroo και ένα lorelli δεν ξέρω ποιο από τα δύο! Εσύ εχεις δει κάποιο; 

Κοιτάω διάφορα αλλά δεν έχω αποφασίσει. Μάλλον θα το κλείσω λίγο αργότερα, για την ώρα κοιτάω να πάρω τα απαραίτητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Εγώ μέχρι και ρουχαλάκια για 9 - 12 μηνών της πήρα xαχαχαχα όπως προείπες και το πρώτο και χαζομαμα😂😂😂

Αααα εσυ πήρες και μεγάλα εγώ 0-3 περνώ μόνο λες να πάρω και κανένα μεγάλο και εγώ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Αααα εσυ πήρες και μεγάλα εγώ 0-3 περνώ μόνο λες να πάρω και κανένα μεγάλο και εγώ???

Εγώ έχω πάρει και για 3- 6 χειμώνας θα ναι και της πήρα σετακια! Ίσως βιάζομαι αλλά είναι της χαζομαμας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Έλειψα λίγες μέρες και λυσσαξατε!! Σας διάβασα όμως όλες!! Τελείωσε το άγχος με τον γάμο, όλα πήγαν πολύ όμορφα, τώρα μπορώ να ηρεμήσω.... συγχαρητήρια στα κορίτσια που έκαναν την Β επιπέδου και όλα προχωράνε τέλεια!! 

@troia ξέρω περιπτώσεις που είτε δεν παίρνουν καθόλου βάρος, είτε χάνουν κιόλας και είναι οκ αν ξεκινάς με παραπάνω κιλά. 

Εγώ έχασα λίγο τώρα με το άγχος του γάμου, είμαι σταθερά στο +6 με αρχικά κιλά 46,5. Καλά νομίζω είναι.  5 του μηνός έχω πάλι ραντεβού με τον γιατρό να δούμε τον ζουζουνο! Πάντως κι εγώ δεν τον νιώθω κάθε μέρα με την ίδια ένταση, νομίζω φυσιολογικό είναι! Έχω βέβαια το φορητό doppler και τον ακούω όποτε το έχω ανάγκη!

Απο ψώνια δεν έχω πάρει κάτι, εφόσον έχω απο ρούχα τα πάντα μέχρι 18μηνων! Έφερε και ο αδερφός μου από την Αγγλία κάποια σετακια τώρα που ήρθε για τον γάμο.  Καρότσι Maclaren έχει η αδερφή του Γιάννη 3 σε 1 από τον γιο της αλλά η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να πάρω αυτό που έβαλα στο μάτι γιατί μου άρεσε πολύ και σαν στυλ και με πολύ καλές κριτικές, είναι 3 σε 1 και δίνει και μια μεγάλη τσάντα αλλαξιερα ίδια στο χρώμα...από την άλλη είναι 500ευρω.... θα σκεφτώ τι θα κάνω... δεν ξέρω τι να κάνω με τα έπιπλα... δεν χωράει σχεδόν τίποτα στο σπίτι και σκέφτομαι για παρκοκρεβατο με έξτρα στρωματάκι για αρχή...

Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας σε κάτι..επειδή έλειπα 4 χρόνια από Ελλάδα και δεν ξέρω πως είναι τώρα τα πράγματα.  Με έβαλε ο άντρας μου στην ασφάλεια του προσωρινά μέχρι να μεταφερθούν τα ένσημα μου από Κύπρο. Θέλω να γράψω τις αιματολογικές που μου έδωσε ο γιατρός να κάνω, αυτές τις περνάνε στο σύστημα και μπορώ να πάω σε οποιαδήποτε διαγνωστικό με το ΑΜΚΑ να τις κανω ή πρέπει να μου δώσει χαρτί σφραγισμένο για να πάω να τις κανω με την ασφάλεια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Έλειψα λίγες μέρες και λυσσαξατε!! Σας διάβασα όμως όλες!! Τελείωσε το άγχος με τον γάμο, όλα πήγαν πολύ όμορφα, τώρα μπορώ να ηρεμήσω.... συγχαρητήρια στα κορίτσια που έκαναν την Β επιπέδου και όλα προχωράνε τέλεια!! 

@troia ξέρω περιπτώσεις που είτε δεν παίρνουν καθόλου βάρος, είτε χάνουν κιόλας και είναι οκ αν ξεκινάς με παραπάνω κιλά. 

Εγώ έχασα λίγο τώρα με το άγχος του γάμου, είμαι σταθερά στο +6 με αρχικά κιλά 46,5. Καλά νομίζω είναι.  5 του μηνός έχω πάλι ραντεβού με τον γιατρό να δούμε τον ζουζουνο! Πάντως κι εγώ δεν τον νιώθω κάθε μέρα με την ίδια ένταση, νομίζω φυσιολογικό είναι! Έχω βέβαια το φορητό doppler και τον ακούω όποτε το έχω ανάγκη!

Απο ψώνια δεν έχω πάρει κάτι, εφόσον έχω απο ρούχα τα πάντα μέχρι 18μηνων! Έφερε και ο αδερφός μου από την Αγγλία κάποια σετακια τώρα που ήρθε για τον γάμο.  Καρότσι Maclaren έχει η αδερφή του Γιάννη 3 σε 1 από τον γιο της αλλά η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να πάρω αυτό που έβαλα στο μάτι γιατί μου άρεσε πολύ και σαν στυλ και με πολύ καλές κριτικές, είναι 3 σε 1 και δίνει και μια μεγάλη τσάντα αλλαξιερα ίδια στο χρώμα...από την άλλη είναι 500ευρω.... θα σκεφτώ τι θα κάνω... δεν ξέρω τι να κάνω με τα έπιπλα... δεν χωράει σχεδόν τίποτα στο σπίτι και σκέφτομαι για παρκοκρεβατο με έξτρα στρωματάκι για αρχή...

Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας σε κάτι..επειδή έλειπα 4 χρόνια από Ελλάδα και δεν ξέρω πως είναι τώρα τα πράγματα.  Με έβαλε ο άντρας μου στην ασφάλεια του προσωρινά μέχρι να μεταφερθούν τα ένσημα μου από Κύπρο. Θέλω να γράψω τις αιματολογικές που μου έδωσε ο γιατρός να κάνω, αυτές τις περνάνε στο σύστημα και μπορώ να πάω σε οποιαδήποτε διαγνωστικό με το ΑΜΚΑ να τις κανω ή πρέπει να μου δώσει χαρτί σφραγισμένο για να πάω να τις κανω με την ασφάλεια? 

Να ζήσετε κορίτσι μου! Ευτυχισμένοι και καλοστεριωτοι να είσαι και με το καλό το μωράκι σας! 🎉🥂🍾💕

Κατηγορία φτερού είσαι! Ποιο καρότσι κοιτάς αν επιτρέπεται; Και από έπιπλα δεν κοιτάω κάτι προς την ώρα, είπε κουνιάδα μου ότι θα μας κάνουν δώρο το παιδικό δωμάτιο. Στην αρχή θα έχω κ το μωράκι μου δίπλα μου οπότε μια χαρά.

Όσον αφορά τις εξετάσεις, νομίζω ότι εφόσον σε πήρε ο άντρας σου πάνω του ο γιατρός θα μπορούσε να σου γράψει τις εξετάσεις. Μήπως να έπαιρνες τηλ να τον ρωτούσες; Ή να ρωτήσεις εκεί που θες να στις κάνουν, ίσως γνωρίζουν να σε κατευθύνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Να ζήσετε κορίτσι μου! Ευτυχισμένοι και καλοστεριωτοι να είσαι και με το καλό το μωράκι σας! 🎉🥂🍾💕

Κατηγορία φτερού είσαι! Ποιο καρότσι κοιτάς αν επιτρέπεται; Και από έπιπλα δεν κοιτάω κάτι προς την ώρα, είπε κουνιάδα μου ότι θα μας κάνουν δώρο το παιδικό δωμάτιο. Στην αρχή θα έχω κ το μωράκι μου δίπλα μου οπότε μια χαρά.

Όσον αφορά τις εξετάσεις, νομίζω ότι εφόσον σε πήρε ο άντρας σου πάνω του ο γιατρός θα μπορούσε να σου γράψει τις εξετάσεις. Μήπως να έπαιρνες τηλ να τον ρωτούσες; Ή να ρωτήσεις εκεί που θες να στις κάνουν, ίσως γνωρίζουν να σε κατευθύνουν.

Ευχαριστώ καλή μου!! Σου βάζω φωτογραφία αυτό που έχω βάλει στο μάτι!! Είναι το bebe stars πολυκαροτσι torro 3 σε 1.

Screenshot_20210702-144243_Messenger.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Έλειψα λίγες μέρες και λυσσαξατε!! Σας διάβασα όμως όλες!! Τελείωσε το άγχος με τον γάμο, όλα πήγαν πολύ όμορφα, τώρα μπορώ να ηρεμήσω.... συγχαρητήρια στα κορίτσια που έκαναν την Β επιπέδου και όλα προχωράνε τέλεια!! 

@troia ξέρω περιπτώσεις που είτε δεν παίρνουν καθόλου βάρος, είτε χάνουν κιόλας και είναι οκ αν ξεκινάς με παραπάνω κιλά. 

Εγώ έχασα λίγο τώρα με το άγχος του γάμου, είμαι σταθερά στο +6 με αρχικά κιλά 46,5. Καλά νομίζω είναι.  5 του μηνός έχω πάλι ραντεβού με τον γιατρό να δούμε τον ζουζουνο! Πάντως κι εγώ δεν τον νιώθω κάθε μέρα με την ίδια ένταση, νομίζω φυσιολογικό είναι! Έχω βέβαια το φορητό doppler και τον ακούω όποτε το έχω ανάγκη!

Απο ψώνια δεν έχω πάρει κάτι, εφόσον έχω απο ρούχα τα πάντα μέχρι 18μηνων! Έφερε και ο αδερφός μου από την Αγγλία κάποια σετακια τώρα που ήρθε για τον γάμο.  Καρότσι Maclaren έχει η αδερφή του Γιάννη 3 σε 1 από τον γιο της αλλά η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να πάρω αυτό που έβαλα στο μάτι γιατί μου άρεσε πολύ και σαν στυλ και με πολύ καλές κριτικές, είναι 3 σε 1 και δίνει και μια μεγάλη τσάντα αλλαξιερα ίδια στο χρώμα...από την άλλη είναι 500ευρω.... θα σκεφτώ τι θα κάνω... δεν ξέρω τι να κάνω με τα έπιπλα... δεν χωράει σχεδόν τίποτα στο σπίτι και σκέφτομαι για παρκοκρεβατο με έξτρα στρωματάκι για αρχή...

Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας σε κάτι..επειδή έλειπα 4 χρόνια από Ελλάδα και δεν ξέρω πως είναι τώρα τα πράγματα.  Με έβαλε ο άντρας μου στην ασφάλεια του προσωρινά μέχρι να μεταφερθούν τα ένσημα μου από Κύπρο. Θέλω να γράψω τις αιματολογικές που μου έδωσε ο γιατρός να κάνω, αυτές τις περνάνε στο σύστημα και μπορώ να πάω σε οποιαδήποτε διαγνωστικό με το ΑΜΚΑ να τις κανω ή πρέπει να μου δώσει χαρτί σφραγισμένο για να πάω να τις κανω με την ασφάλεια? 

Κορίτσι μου να ζήσετε να χαίρεστε το παιδάκι σας και με το καλό και τ άλλο! Όσο για την ασφάλεια λογικά θα μπορείς να τις κάνεις πάρε τηλ στο εργαστήριο να σε κατευθεινουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. 

Πριν λίγο επέστρεψα απο τον εμβρυολογο που έκανα την β επιπέδου. 

Όλα μια χαρά, μου έφυγε ενα μεγάλο άγχος! Ο μπέμπης είναι 436 γραμμάρια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η mpounio είπε:

annoula1987 να ζήσετε! 

Με το καλό το μωρό σας. 

Τέλεια τα νέα με το μπεμπάκι!! Ευχαριστούμε πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Έλειψα λίγες μέρες και λυσσαξατε!! Σας διάβασα όμως όλες!! Τελείωσε το άγχος με τον γάμο, όλα πήγαν πολύ όμορφα, τώρα μπορώ να ηρεμήσω.... συγχαρητήρια στα κορίτσια που έκαναν την Β επιπέδου και όλα προχωράνε τέλεια!! 

@troia ξέρω περιπτώσεις που είτε δεν παίρνουν καθόλου βάρος, είτε χάνουν κιόλας και είναι οκ αν ξεκινάς με παραπάνω κιλά. 

Εγώ έχασα λίγο τώρα με το άγχος του γάμου, είμαι σταθερά στο +6 με αρχικά κιλά 46,5. Καλά νομίζω είναι.  5 του μηνός έχω πάλι ραντεβού με τον γιατρό να δούμε τον ζουζουνο! Πάντως κι εγώ δεν τον νιώθω κάθε μέρα με την ίδια ένταση, νομίζω φυσιολογικό είναι! Έχω βέβαια το φορητό doppler και τον ακούω όποτε το έχω ανάγκη!

Απο ψώνια δεν έχω πάρει κάτι, εφόσον έχω απο ρούχα τα πάντα μέχρι 18μηνων! Έφερε και ο αδερφός μου από την Αγγλία κάποια σετακια τώρα που ήρθε για τον γάμο.  Καρότσι Maclaren έχει η αδερφή του Γιάννη 3 σε 1 από τον γιο της αλλά η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να πάρω αυτό που έβαλα στο μάτι γιατί μου άρεσε πολύ και σαν στυλ και με πολύ καλές κριτικές, είναι 3 σε 1 και δίνει και μια μεγάλη τσάντα αλλαξιερα ίδια στο χρώμα...από την άλλη είναι 500ευρω.... θα σκεφτώ τι θα κάνω... δεν ξέρω τι να κάνω με τα έπιπλα... δεν χωράει σχεδόν τίποτα στο σπίτι και σκέφτομαι για παρκοκρεβατο με έξτρα στρωματάκι για αρχή...

Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας σε κάτι..επειδή έλειπα 4 χρόνια από Ελλάδα και δεν ξέρω πως είναι τώρα τα πράγματα.  Με έβαλε ο άντρας μου στην ασφάλεια του προσωρινά μέχρι να μεταφερθούν τα ένσημα μου από Κύπρο. Θέλω να γράψω τις αιματολογικές που μου έδωσε ο γιατρός να κάνω, αυτές τις περνάνε στο σύστημα και μπορώ να πάω σε οποιαδήποτε διαγνωστικό με το ΑΜΚΑ να τις κανω ή πρέπει να μου δώσει χαρτί σφραγισμένο για να πάω να τις κανω με την ασφάλεια? 

Να ζήσετε κορίτσι μου! Πάντα ευτυχισμένοι να είστε ! Νομίζω ότι αφού σε ασφάλισε ο σύζυγος σου μπορεί ο γιατρος να σου γράψει τις εξετάσεις αν του πεις το ΑΜΚΑ σου κ μετά με αυτό το παραπεμπτικό πας σε διαγνωστικό κέντρο κ της κανείς! Έτσι κάνουμε όλες δν χρεαιζεται να κανείς κάτι άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Να ζήσετε κορίτσι μου! Πάντα ευτυχισμένοι να είστε ! Νομίζω ότι αφού σε ασφάλισε ο σύζυγος σου μπορεί ο γιατρος να σου γράψει τις εξετάσεις αν του πεις το ΑΜΚΑ σου κ μετά με αυτό το παραπεμπτικό πας σε διαγνωστικό κέντρο κ της κανείς! Έτσι κάνουμε όλες δν χρεαιζεται να κανείς κάτι άλλο.

Ευχαριστώ! Εγγράφηκα και στην άυλη συνταγογραφιση οπότε νομίζω μπορώ να του πω να μου τις γράψει τηλεφωνικά και το παραπεμπτικο μου έρχεται σε e mail! 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Ευχαριστώ! Εγγράφηκα και στην άυλη συνταγογραφιση οπότε νομίζω μπορώ να του πω να μου τις γράψει τηλεφωνικά και το παραπεμπτικο μου έρχεται σε e mail! 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!

Ναι άμα έχεις αυλή μπορείς τηλεφωνικά να του πεις κ στις γράφει κ μετα λες το barcode στο διαγνωστικό κ στις κάνουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Εκανα την Β επιπέδου την Τρίτη , άργησα λίγο μάνας ενημερώσω, όλα είναι παρα πολυ καλα δόξα τον Θεό!!! Η ζουζουνα ειναι υγιέστατη και μεγαλώνει με βάρος 520 γραμμάρια 🥰🥰

Σήμερα έχουμε ραντεβου στην γιατρο μας να δει τις εξετάσει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Εκανα την Β επιπέδου την Τρίτη , άργησα λίγο μάνας ενημερώσω, όλα είναι παρα πολυ καλα δόξα τον Θεό!!! Η ζουζουνα ειναι υγιέστατη και μεγαλώνει με βάρος 520 γραμμάρια 🥰🥰

Σήμερα έχουμε ραντεβου στην γιατρο μας να δει τις εξετάσει!!! 

Τέλεια κορίτσι μου! Έτσι να συνεχίσει!! 

Εγώ είμαι λίγες μέρες Αθήνα για να δει ο γιος μου τη θεία του και επί της ευκαιρίας να κάνω εξετάσεις που μου έγραψε ο γιατρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες και με το καλό τα μωράκια μας! Σας παρακολουθώ πολύ καιρό αλλά πρώτη φορά γράφω. Εγώ είμαι 22+2 εβδομάδων έγκυος στο δεύτερο μωράκι μου! Οπότε γεννάω πρώτα ο θεός τέλη Νοέμβρη. Ήθελα να ρωτήσω κάτι που με απασχολεί πολύ και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω! Ο γυναικολόγος μου σύστησε να κάνω το εμβόλιο του κορονοιού όσο πιο άμεσα γίνεται διότι γίνεται χαμός από κρούσματα. Και άλλοι 3 γυναικολόγοι από φίλες μου έγκυες κι αυτές, το ίδιο τους είπαν! Εσάς ποια είναι η γνώμη σας; Το έχει κάνει κάποια ή σκοπεύει να το κάνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kattie93 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες και με το καλό τα μωράκια μας! Σας παρακολουθώ πολύ καιρό αλλά πρώτη φορά γράφω. Εγώ είμαι 22+2 εβδομάδων έγκυος στο δεύτερο μωράκι μου! Οπότε γεννάω πρώτα ο θεός τέλη Νοέμβρη. Ήθελα να ρωτήσω κάτι που με απασχολεί πολύ και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω! Ο γυναικολόγος μου σύστησε να κάνω το εμβόλιο του κορονοιού όσο πιο άμεσα γίνεται διότι γίνεται χαμός από κρούσματα. Και άλλοι 3 γυναικολόγοι από φίλες μου έγκυες κι αυτές, το ίδιο τους είπαν! Εσάς ποια είναι η γνώμη σας; Το έχει κάνει κάποια ή σκοπεύει να το κάνει;

Καλησπέρα κορίτσι μου κ καλώς ήρθες στην παρέα! Με το καλό το μωράκι σου! Λοιπόν εγώ ως υγειονομικός δν εμβολιάστηκα τον Ιανουάριο Γτ προσπαθούσαμε για παιδάκι κ αυτή μου η απόφαση παρθηκε ύστερα από συζήτηση με τη προσωπική μου γιατρό(αιματολόγος,οχι σε θεματα γονιμότητας αλλα για άλλο θέμα). Δν ήταν σύμφωνη στο να εμβολιαστώ Γτ όσο να ναι το εμβόλιο προκαλεί υπερδιέγερση του ανοσοποιητικού κ αυτό θα μπορούσε να έχει ως συνέπεια κάποια αποβολή .Φυσικά κ δν ρίσκαρα να το κάνω τότε Γτ είχα ήδη κάποιες αποβολες πριν. Τώρα που την ξαναρώτησα για να το κάνω αν είναι πχ στον 8ο μήνα πάλι η άποψη της ήταν να μην το κάνω Γτ ακόμα δν την έχουν πείσει οι μελέτες για το κατά ποσό είναι ασφαλές κ το έμβρυο κ η μητέρα. Να τονίσω ότι είναι κ διευθύντρια στο εμβολιαστικο κέντρο νοσοκομείου στη Θεσσαλονικη. Ο γυναικολογος μου θέλει να το κάνω κ μου είπε πως θα ήταν καλό να το κάνω αλλα εγώ του είπα ότι δν θέλω! Είναι προσωπική μου επιλογή κ δν θα ρισκάρω για κανένα λόγο την υγεία του μωρού μου ,που μετά από τόσο καιρό κ τις αποβολες έχω στη κοιλιά μου κ δοξάζω τη Παναγία γι αυτό! Θα το κάνω μόλις γεννήσω! Εξάλλου ακόμα κ αν εμβολιαστείς δν σημαίνει ότι δν θα κολλήσεις κ επισης οι παρενέργειες μετά το εμβόλιο μπορεί να είναι χειρότερες απ ότι αν κολλήσεις κ νοσήσεις με ελαφριά συμπτώματα! Εγώ προσέχω πολύ από την αρχή της πανδημίας Γτ ανήκω σε ευπαθή ομάδα έτσι κ αλλιώς κ γενικά δν έχω επαφή με κόσμο ,τηρώ όλα τα μέτρα κ επισης κάνω ραπιντ τεστ κάθε βδομάδα! Σκεψου το τι θες Εσυ πρώτα ,πιο θα είναι το καλύτερο για σένα κ οχι τι σου λένε οι άλλοι να κάνεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kattie93 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες και με το καλό τα μωράκια μας! Σας παρακολουθώ πολύ καιρό αλλά πρώτη φορά γράφω. Εγώ είμαι 22+2 εβδομάδων έγκυος στο δεύτερο μωράκι μου! Οπότε γεννάω πρώτα ο θεός τέλη Νοέμβρη. Ήθελα να ρωτήσω κάτι που με απασχολεί πολύ και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω! Ο γυναικολόγος μου σύστησε να κάνω το εμβόλιο του κορονοιού όσο πιο άμεσα γίνεται διότι γίνεται χαμός από κρούσματα. Και άλλοι 3 γυναικολόγοι από φίλες μου έγκυες κι αυτές, το ίδιο τους είπαν! Εσάς ποια είναι η γνώμη σας; Το έχει κάνει κάποια ή σκοπεύει να το κάνει;

Καλώς ήρθες κορίτσι μου κ με το καλό το μωράκι σου... Κ γω από τις τελευταίες του Νοέμβρη είμαι!! 

Ο δικός μου γυναικολόγος στην αρχή ήταν αρνητικός γτ μου είχε πει ότι δεν είχε βγει επίσημη οδηγία για τις εγκυμονούσες από την ΕΕ. Όμως κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου βγήκε κ μου είπε να πάω να το κάνω για να είμαι προστατευμένη κ εγώ κ το μωράκι.. γιατί αν κολλήσεις κ το περάσεις βαριά ποιος ξέρει τι φάρμακα θα χρειαστεί να πάρεις που θα επηρεάσουν κ το μωρό... Δεν θέλω να το σκέφτομαι καν.. 

Εγώ προσωπικά το έκανα κ από βδομάδα έχω ραντεβού για τη δεύτερη δόση. Η αλήθεια είναι πως πιστεύω ότι όλοι θα κολλήσουμε αλλά τουλάχιστον οι εμβολιασμενοι μέχρι στιγμής το περνανε στο ντουκου... Τώρα είναι στην αντίληψη της καθεμιάς αν θα το κάνει ή όχι εφόσον ο γιατρός δίνει το οκ. Σίγουρα όλες κάνουμε αυτό που θεωρούμε καλύτερο. Οι απόψεις διίστανται εδώ όπως κ σε όλα τα θέματα. Εύχομαι ότι κ αν αποφασίσεις να κάνεις να είναι για καλό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mpounioκαι @annatsak με το καλό τα μωράκια σας ξεμπερδέψατε κι εσείς!!!Όλα τέλεια...

@annoula1987 Να ζήσετε...με το καλό το μωράκι σας!!!

Κάναμε κι εμείς σήμερα την Β.επιπέδου είναι όλα καλά...φαίνονται όλα φυσιολογικά και ο μικρός μας είναι 475gr.🥰🥰🥰

Εγώ πήρα 3kg το πρώτο τρίμηνο αλλά μετά δεν πήρα άλλα...τώρα έχω χάσει 1,5kg λόγω της διατροφής για τον διαβήτη κύησης.

Σας έχασα λίγες μέρες γιατί προχθές φεύγοντας από την δουλειά περπάτησα 10'και μόλις γύρισα σπιτι λιποθύμησα (καθόλου ωραία εμπειρία).Κατα τ'άλλα είναι όλα καλά απλά κάθησα να ξεκουραστώ λιγάκι και δεν πηγαίνω για δουλειά αυτές τις μέρες!

Από πράγματα για τον μπέμπη έχουμε πάρει κούνια, λίκνο,ένα σετ πετσετούλες,ένα σετ σεντόνια κι ένα πακέτο πάνες 🤣😂 γιατί πρέπει να έχουμε απόθεμα λέει ο άντρας μου...τώρα σιγά σιγά αδειάζουμε το δωμάτιο που θα γίνει παιδικό για να βαφτεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου κ με το καλό το μωράκι σου... Κ γω από τις τελευταίες του Νοέμβρη είμαι!! 

Ο δικός μου γυναικολόγος στην αρχή ήταν αρνητικός γτ μου είχε πει ότι δεν είχε βγει επίσημη οδηγία για τις εγκυμονούσες από την ΕΕ. Όμως κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου βγήκε κ μου είπε να πάω να το κάνω για να είμαι προστατευμένη κ εγώ κ το μωράκι.. γιατί αν κολλήσεις κ το περάσεις βαριά ποιος ξέρει τι φάρμακα θα χρειαστεί να πάρεις που θα επηρεάσουν κ το μωρό... Δεν θέλω να το σκέφτομαι καν.. 

Εγώ προσωπικά το έκανα κ από βδομάδα έχω ραντεβού για τη δεύτερη δόση. Η αλήθεια είναι πως πιστεύω ότι όλοι θα κολλήσουμε αλλά τουλάχιστον οι εμβολιασμενοι μέχρι στιγμής το περνανε στο ντουκου... Τώρα είναι στην αντίληψη της καθεμιάς αν θα το κάνει ή όχι εφόσον ο γιατρός δίνει το οκ. Σίγουρα όλες κάνουμε αυτό που θεωρούμε καλύτερο. Οι απόψεις διίστανται εδώ όπως κ σε όλα τα θέματα. Εύχομαι ότι κ αν αποφασίσεις να κάνεις να είναι για καλό... 

Καλημέρα και με το καλό το μωράκι σου! Δεν ξέρεις τι ανακούφιση αισθάνομαι όταν διάβασα τα λόγια σου! Ακριβώς έτσι είναι! Κι εμένα στην αρχή μου είχε πει ότι πρέπει να περιμένουμε τις οδηγίες και βλέπουμε. Τώρα μου λέει ότι είναι ασφαλέστατο να το κάνω και να μη το καθυστερώ! Εντωμεταξύ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα κολλήσει τη γρίπη Α και την πέρασα πολύ βαριά! 7 μηνών ήμουν, είχα απίστευτο βήχα, πόνο στα κόκαλα, έπαθα δύσπνια και 40 πυρετό και καλέσαμε το ασθενοφόρο! Δεν μπορούσα να πάρω ανάσα! Νόμιζα ότι θα πεθάνω! Και εννοείται ότι δεν είχα εμβολιαστεί με το εμβόλιο της γρίπης. Μόνο και μόνο που το σκέφτομαι λέω ότι οπωσδήποτε θα πρέπει να κάνω το εμβόλιο του κορονοϊύ! Ειδικά τώρα που μπαίνω στον 6ο και οι πνεύμονες αρχίζουν και πιέζονται λόγω του μωρού! Γίνεται χαμός από κρούσματα και όσο κι αν προσέχω το ξέρω ότι είναι πιθανό να το κολλήσω από το φθινόπωρο. Ο μικρούλης μου πηγαίνει παιδικό σταθμό οπότε είναι άκρως επικυνδυνο να το φέρει από εκεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...