Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Ενδεικτικό είναι το πινακακι... Λίγο πάνω λίγο κάτω εννοείται ότι παίζουν... Μην ανησυχείς..  Δε γεννιούνται όλα 3250 που γράφει... Ο δικός μου βγήκε 3900 σχεδόν... 😉

Αααααα τροφαντουλης 🥰🥰🥰🥰

Ναι κατάλαβα αρα λίγο πάνω λίγο κάτω δεν πειράζει ☺️☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Αααααα τροφαντουλης 🥰🥰🥰🥰

Ναι κατάλαβα αρα λίγο πάνω λίγο κάτω δεν πειράζει ☺️☺️☺️☺️

Ναι βρε... Καθόλου δεν πειράζει. Όπως κ στη β επιπέδου οι μετρήσεις των οστών δεν βγαίνουν ακριβώς ίδια χιλιοστά στα αριστερά κ στα δεξιά άκρα.. λογικό είναι κ αυτό.. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Αρα εμένα για τις εβδομάδες που είναι, ειναι λίγο ποιο μεγάλο το μωρο

Στον β' επιπέδου μου είπαν ότι είναι 416 γραμμάρια ο μπέμπης, μου φάνηκε λίγο, αλλά μου είπαν ότι είναι ακριβώς στον μέσο όρο. Αφού αναπτύσσεται σωστά λίγο πάνω, λίγο κάτω δεν είναι θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μους!!!! Πηγαίνω για την Β επιπέδου, 12 η ώρα εχω ραντεβού, εχω αγχωθεί πάρα πολύ εντομεταξύ!!! 🤞🙏

Θα σας πω τα νεα μετά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα κορίτσια ☺️☺️☺️
Αλήθεια δεν μου είπε κάτι εμένα γερά να είναι τα μωράκια μας αρα και εμείς θα περνούμε ποιο εύκολα κιλα

Κορίτσια ποσά εχετε πάρει μέχρι τώρα εγώ πήρα 6 και αρχίζω να φοβάμαι μην πάρω παρά πολλά 🤪🤪🤪🤪🤪

Σε εμένα συμβαίνει κάτι περίεργο...Δεν έχω πάρει κιλά (ίσως και να έχω πάρει 1 ή 1,5 όλο κι όλο), ενώ το παιδί αναπτύσσεται κανονικά...Ελπίζω να μην είναι κακό αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλημέρα κορίτσια μους!!!! Πηγαίνω για την Β επιπέδου, 12 η ώρα εχω ραντεβού, εχω αγχωθεί πάρα πολύ εντομεταξύ!!! 🤞🙏

Θα σας πω τα νεα μετά!!! 

Καλά αποτελέσματα,μην αγχώνεσαι, όλα θα πάνε καλά.

@troiaγιατί να είναι; Αφού το μωράκι σου αναπτύσσεται κανονικά και δεν σου έχει πει κάτι ο γιατρός σου νομίζω δεν χρειάζεται να ανησυχείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

❤️❤️ Ναι κι εμένα μου είπε ότι θα το δούμε κ στο ντοπλερ (που γίνεται στην 33η νομίζω) πως είναι τότε... 

Αυτο ακριβώς! Κ μένα στο ντοπλερ μου είπε ο εμβρυολογος ότι θα το ξανά δούμε . Γίνεται από 30-32 βδομαδων αλλά ιδανικά στην 32η . Εγώ το έχω κλείσει το ραντεβού όταν θα είμαι 32w1d . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

🥰🥰 Α είμαστε αρκετές έτσι... Μου είπε κιόλας όχι βάρη (που δε σηκώνω) κ όχι ορθοστασία γτ δεν κάνει... 

Κ μένα μια από τα ίδια μου είπε! Αλλά με την ορθοστασία τι κάνουμε; Δλδ όταν μαγειρεύουμε ή πχ περπατάμε για λίγο ή σιδερώνουμε πιστεύω πως δν είναι πρόβλημα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα κορίτσια ☺️☺️☺️
Αλήθεια δεν μου είπε κάτι εμένα γερά να είναι τα μωράκια μας αρα και εμείς θα περνούμε ποιο εύκολα κιλα

Κορίτσια ποσά εχετε πάρει μέχρι τώρα εγώ πήρα 6 και αρχίζω να φοβάμαι μην πάρω παρά πολλά 🤪🤪🤪🤪🤪

Μην αγχώνεσαι με τα κιλά Γτ το φυσιολογικό είναι να πάρεις 12-15. Κ αν είσαι αδύνατη κ δν εχεις πρόβλημα με το ζάχαρο δν έχεις θέμα! Κ γω 6 κιλά έχω πάρει κ δν μου φαίνεται σχεδόν καθόλου Γτ είμαι αδύνατη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Κ μένα μια από τα ίδια μου είπε! Αλλά με την ορθοστασία τι κάνουμε; Δλδ όταν μαγειρεύουμε ή πχ περπατάμε για λίγο ή σιδερώνουμε πιστεύω πως δν είναι πρόβλημα ; 

Σιδερωμα καθιστή. Και για το μαγείρεμα δεν χρειάζεται να είσαι συνέχεια από πάνω, εκτός αν κάνεις καμία μπεσαμέλ κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annatsak όλα καλά θα πάνε!!! 

@troia αν τρεφεσαι σωστά με όλα τα θρεπτικά που χρειάζονται για την ανάπτυξη του εμβρύου κ ο γιατρός σου δεν ανησυχεί τότε όλα καλά!!! 😊

@sweetheart12 νομίζω ότι εννοούν πολλή ώρα όρθιες.. τώρα αν είμαστε 10 λεπτά για να φτιάξουμε το φαγητό, καθόμαστε λίγο κ ξανασηκωνομαστε νομίζω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Μην είμαστε δυο ώρες πάνω από το φαγητό ή το σίδερο... Θα ρωτήσω κ τον γιατρό μου την Παρασκευή που έχω ραντεβού να μου πει κιόλας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Σιδερωμα καθιστή. Και για το μαγείρεμα δεν χρειάζεται να είσαι συνέχεια από πάνω, εκτός αν κάνεις καμία μπεσαμέλ κλπ

Καθιστή σιδέρωμα δν με βολεύει καθόλου. Το προσπάθησα ,καθόμουν για λίγο κ μετά σηκωνόμουν Γτ δν μπορούσα να σιδερώσω κάποια ρούχα . Μαγείρεμα είμαι από πάνω μέχρι να το ετοιμάσω κ μετά πλένω τα σκεύη που λέρωσα ,αλλά ένα μισάωρο όρθια θα είμαι σίγουρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

@annatsak όλα καλά θα πάνε!!! 

@troia αν τρεφεσαι σωστά με όλα τα θρεπτικά που χρειάζονται για την ανάπτυξη του εμβρύου κ ο γιατρός σου δεν ανησυχεί τότε όλα καλά!!! 😊

@sweetheart12 νομίζω ότι εννοούν πολλή ώρα όρθιες.. τώρα αν είμαστε 10 λεπτά για να φτιάξουμε το φαγητό, καθόμαστε λίγο κ ξανασηκωνομαστε νομίζω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Μην είμαστε δυο ώρες πάνω από το φαγητό ή το σίδερο... Θα ρωτήσω κ τον γιατρό μου την Παρασκευή που έχω ραντεβού να μου πει κιόλας.. 

Καλά ναι δν θα είμαστε σίγουρα δυο ωρες συνεχόμενα όρθιες. Έτσι κ αλλιώς μέχρι στιγμής δν έκατσα τόση ώρα όρθια. Αχ ναι ρωτά τον γιατρό απυ Γτ εγώ έχω ραντεβού 18/8 ,είδε τα αποτελέσματα της β επιπέδου κ μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου με τον πλακούντα κ πως δν χρειάζεται να προσέξω ιδιαίτερα κατι  παρά μόνο να μη κουράζομαι πολύ κ σηκώνω βάρη κ να μην έχω επαφες ,που έτσι κ αλλιώς δν είχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Μην αγχώνεσαι με τα κιλά Γτ το φυσιολογικό είναι να πάρεις 12-15. Κ αν είσαι αδύνατη κ δν εχεις πρόβλημα με το ζάχαρο δν έχεις θέμα! Κ γω 6 κιλά έχω πάρει κ δν μου φαίνεται σχεδόν καθόλου Γτ είμαι αδύνατη. 

Εγώ τώρα είμαι στα 75 κιλά γενικά ποτέ δεν είχα περιττά κιλά αλλά με το που γνώρισα τον άντρα μου με πάχυνε 🤣🤣🤣🤣🤣

Εχει κάνει καμία κοπέλα καμπύλη ζαχάρου να μας πει τις φυσιολογικές τιμές????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Εγώ τώρα είμαι στα 75 κιλά γενικά ποτέ δεν είχα περιττά κιλά αλλά με το που γνώρισα τον άντρα μου με πάχυνε 🤣🤣🤣🤣🤣

Εχει κάνει καμία κοπέλα καμπύλη ζαχάρου να μας πει τις φυσιολογικές τιμές????

Αυτοί οι άντρες είναι κακιά επιρροή... 😂😂

Εγώ έκανα την προηγούμενη εβδομάδα που ήμουν 21 εβδομάδων αλλά θα ξανακάνω μου είπε ο γιατρός σε κάνα μήνα... Σου στέλνω τα δικά μου αποτελέσματα να δεις. Μου είπε ότι είναι μια χαρά...

IMG_20210727_125706.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Αυτοί οι άντρες είναι κακιά επιρροή... 😂😂

Εγώ έκανα την προηγούμενη εβδομάδα που ήμουν 21 εβδομάδων αλλά θα ξανακάνω μου είπε ο γιατρός σε κάνα μήνα... Σου στέλνω τα δικά μου αποτελέσματα να δεις. Μου είπε ότι είναι μια χαρά...

IMG_20210727_125706.jpg

Αστα να πάνε είναι πολύ κακιά επιρροή 🤣🤣🤣🤣🤣

Γιατι σε είπε κοπέλα μου να την ξανακάνεις????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η 1994Μαρια είπε:

Αστα να πάνε είναι πολύ κακιά επιρροή 🤣🤣🤣🤣🤣

Γιατι σε είπε κοπέλα μου να την ξανακάνεις????

Κανονικά γίνεται γύρω στην 26η εβδομάδα μάλλον για αυτό... Τώρα γιατί με έβαλε να την κάνω κ νωρίτερα δεν ξέρω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η touloumpitsa είπε:

Κανονικά γίνεται γύρω στην 26η εβδομάδα μάλλον για αυτό... Τώρα γιατί με έβαλε να την κάνω κ νωρίτερα δεν ξέρω... 

Γιατρός είναι κάτι παραπάνω ξέρει ☺️☺️☺️☺️
Κοριτσια αγοράσατε τίποτα για τα μικράκια σας????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Γιατρός είναι κάτι παραπάνω ξέρει ☺️☺️☺️☺️
Κοριτσια αγοράσατε τίποτα για τα μικράκια σας????

Σίγουρα!!! 😊

Εγω ήμουν με τον γιο μου έξω μια μέρα κ αγόρασε στη μπέμπα δύο πιπίλες... 😛 Έχω κ έπιπλα κ όλα τα υπόλοιπα από τον γιο κ την ανηψια μου. Οπότε θα πάρω καμιά καινούργια σαχλαμαριτσα για το καλό... κ το δωμάτιο της μπούμπας από τον Σεπτέμβριο θα το βάψουμε κ θα το στήσουμε... 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Σίγουρα!!! 😊

Εγω ήμουν με τον γιο μου έξω μια μέρα κ αγόρασε στη μπέμπα δύο πιπίλες... 😛 Έχω κ έπιπλα κ όλα τα υπόλοιπα από τον γιο κ την ανηψια μου. Οπότε θα πάρω καμιά καινούργια σαχλαμαριτσα για το καλό... κ το δωμάτιο της μπούμπας από τον Σεπτέμβριο θα το βάψουμε κ θα το στήσουμε... 😁

Εγώ συνέχεια αγοράζω όταν δω κάτι που μου αρέσει τσουπ το παραγγέλνω χαζομαμά πρώτο παιδί και δεν έχω τίποτα 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Γιατρός είναι κάτι παραπάνω ξέρει ☺️☺️☺️☺️
Κοριτσια αγοράσατε τίποτα για τα μικράκια σας????

Η πιο πρόσφατη αγορά μου είναι μια πετσέτα με κουκούλα που είναι σαν λιονταράκι, είναι τέλεια 😍♥️💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Εγώ συνέχεια αγοράζω όταν δω κάτι που μου αρέσει τσουπ το παραγγέλνω χαζομαμά πρώτο παιδί και δεν έχω τίποτα 🥰🥰🥰🥰

Ε καλά κάνεις... έτσι πρέπει..Εγώ είχα γυρίσει όλα τα μαγαζιά της Αθήνας στο πρώτο.. λογικό είναι... Να πάρει φωτιά η κάρτα σου... 😛😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Εγώ συνέχεια αγοράζω όταν δω κάτι που μου αρέσει τσουπ το παραγγέλνω χαζομαμά πρώτο παιδί και δεν έχω τίποτα 🥰🥰🥰🥰

Εγώ πάλι έχω αγοράσει μόνο ένα σετακι κ μου έφερε κ ο Θειος μου από τον Καναδά που ήρθε διακοπές μερικά ρουχαλάκια για τον μπέμπη. Είδαμε καροτσι αυτές τις μέρες κ μάλλον μετά το 15Αυγουστο θα πάμε να το παραγγείλουμε! Είδα κ σε ένα σάιτ σεντονάκια κ πετσετουλες κ λέω να παραγγείλω κάποια. Τα υπόλοιπα ψώνια θα τα κάνω αρχες Σεπτέμβρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Η πιο πρόσφατη αγορά μου είναι μια πετσέτα με κουκούλα που είναι σαν λιονταράκι, είναι τέλεια 😍♥️💙

Ααααα το μπουρνουζάκι λες είναι τέλεια και εγώ τέτοιο κοιτάω αλλά εγώ κοιτάω λαγουδάκι 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Γιατρός είναι κάτι παραπάνω ξέρει ☺️☺️☺️☺️
Κοριτσια αγοράσατε τίποτα για τα μικράκια σας????

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ πήρα μερικά ρουχαλάκια! Είμαι ακόμα αναποφασιστη για το καρότσι! Αλλά μέχρι τέλη Αυγούστου θα έχω πάρει κάποια πράγματα και σίγουρα πολλά από το Internet! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...