Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η maroutsalo είπε:

Κι εμένα με έπιασε την Παρασκευή κολικός εντέρου, με έπιανε και πριν την εγκυμοσύνη οπότε ήξερα πως είναι, αλλά τώρα με την εγκυμοσύνη είναι ακόμα πιο αφορητος. Με βοηθάει να ξαπλώνω στα πλάγια σε εμβρυακή στάση!

Κ γω  το ίδιο κορίτσι μου! Ήξερα πως είναι ο πόνος όποτε καταλαβα ότι είναι κολικος εντέρου! Κ μενα αυτή η στάση με βοηθάει για να περάσει ο πόνος ! Ήμουν έτσι ξαπλωμένη 1,5 ώρα κ αν λίγο κουνιόμουν με έπιανε πόνος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Καλημέρα σε όλες....ελπίζω να είστε όλες καλά!!!

Εχθές πήγαμε στο γυναικολόγο να δούμε τι γίνεται με τον μπεμπάκο... Όλα καλά φαίνονται...

Βάση της κλινικής εικόνας θεωρεί ο γιατρός ότι ο πόνος προχθές το βράδυ ήταν έντερο. Δεν μπορούμε να ξέρουμε αν κάνω και συσπάσεις οπότε προληπτικά θα συνεχίσω τα utrogestan και το μαγνήσιο...

Ο μικρούλης δεν σταματάει να κουνιέται και περιμένουμε πως και πως να κάνουμε κι εμείς την Β. επιπέδου την άλλη βδομάδα.

21w 4d είμαστε 400gr...

Μας τον είχαν βγάλει τέσσερις μέρες πιο μικρούλη στη αυχενική οπότε είμαστε οκ από γραμμάρια!!!

Μπραβο κοπέλα μου να καλά το μπέμπακι σου! Αχ αυτό που έχουμε συμπτώματα και δε ξέρουμε τι ακριβώς γίνεται είναι αγχωτικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Μπραβο κοπέλα μου να καλά το μπέμπακι σου! Αχ αυτό που έχουμε συμπτώματα και δε ξέρουμε τι ακριβώς γίνεται είναι αγχωτικό! 

Πραγματικά...έχω ξαναπεράσει κολικό αλλά πονούσε πολύ κι η μέση μου και δεν μπορούσα να καταλάβω τι συμβαίνει...Το καλό είναι ότι ο γιατρός μου αν και 3μιση η ώρα τα ξημερώματα το σήκωσε και με κατεύθυνε στο τι να κάνω οπότε ήμουν κι εγώ μετά λίγο πιο ήρεμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Νομίζω ότι λίγο πολύ όλες θα έχουμε μικροθεματακια. Όσο μεγαλώνουν τα μωράκια μας πιέζουν διάφορα όργανα. Υπομονή, όλα να είναι περαστικά μόνο.

@Dioni20 μια χαρά είναι ο μπέμπης σου, μπράβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Πραγματικά...έχω ξαναπεράσει κολικό αλλά πονούσε πολύ κι η μέση μου και δεν μπορούσα να καταλάβω τι συμβαίνει...Το καλό είναι ότι ο γιατρός μου αν και 3μιση η ώρα τα ξημερώματα το σήκωσε και με κατεύθυνε στο τι να κάνω οπότε ήμουν κι εγώ μετά λίγο πιο ήρεμη...

Βασικό να ναι εκεί ο γιατρός ότι ώρα τον χρειαστείς 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/7/2021 at 5:18 ΜΜ, ο/η Lenia1983 είπε:

Εμένα αποκλείεται να κοιμάται 20 ώρες όλο χορεύει! 🤣🤣🤣

20 ώρες κοιμούνται?? Μπα αποκλείεται 🤣🤣

Μάλλον το ανάποδο γίνεται 20ωρες χορεύουν και 4 κοιμούνται 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Anna Tsak είπε:

20 ώρες κοιμούνται?? Μπα αποκλείεται 🤣🤣

Μάλλον το ανάποδο γίνεται 20ωρες χορεύουν και 4 κοιμούνται 🤣🤣🤣🤣

Αυτό λέω και εγώ! 😜😂 

Από βραδινό ύπνο πως πάτε;; εγώ παιδεύομαι πολύ και ακόμα δεν έχουν μεγαλώσει πολύ και τα μωράκια μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Αυτό λέω και εγώ! 😜😂 

Από βραδινό ύπνο πως πάτε;; εγώ παιδεύομαι πολύ και ακόμα δεν έχουν μεγαλώσει πολύ και τα μωράκια μας! 

Βραδινό υπνο??? 

Τι είναι αυτό 🤣🤣🤣🤣

Όλο το βράδυ στριφογυριζω στο κρεβάτι και κοιμάμαι πολυ λιγοε διαλείμματα! Εσείς?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Βραδινό υπνο??? 

Τι είναι αυτό 🤣🤣🤣🤣

Όλο το βράδυ στριφογυριζω στο κρεβάτι και κοιμάμαι πολυ λιγοε διαλείμματα! Εσείς?? 

Και εγω ακριβώς το ίδιο με πολλά διαλείμματα! Πιανομαι από τη μια πλευρά μετά πιανομαι από την άλλη! Έχω μια ανησυχία γενικότερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Και εγω ακριβώς το ίδιο με πολλά διαλείμματα! Πιανομαι από τη μια πλευρά μετά πιανομαι από την άλλη! Έχω μια ανησυχία γενικότερα! 

Αχ κ γω μια από τα ίδια! Δν μπορώ να βουλευτώ ,στριφογυρίζω από την μια στριφογυρίζω από την άλλη κ όταν θα με πάρει ο ύπνος μεσα σε λίγες ωρες θα ξυπνήσω . Κ κάθε φορά που στριφογυρνάω νιώθω κ τον μπέμπη να κλωτσάει 😜 Σήμερα από τις 6 παρά 10 με ξύπνησε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Αχ κ γω μια από τα ίδια! Δν μπορώ να βουλευτώ ,στριφογυρίζω από την μια στριφογυρίζω από την άλλη κ όταν θα με πάρει ο ύπνος μεσα σε λίγες ωρες θα ξυπνήσω . Κ κάθε φορά που στριφογυρνάω νιώθω κ τον μπέμπη να κλωτσάει 😜 Σήμερα από τις 6 παρά 10 με ξύπνησε! 

Ναι μωρέ οι ψυχουλες λες και καταλαβαίνουν και δίνουν και καμιά κλωτσιά για να μας πουν "εδώ είμαστε" 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Βραδινό υπνο??? 

Τι είναι αυτό 🤣🤣🤣🤣

Όλο το βράδυ στριφογυριζω στο κρεβάτι και κοιμάμαι πολυ λιγοε διαλείμματα! Εσείς?? 

Εμένα το θέμα μου είναι όταν έχει πολύ ζέστη ότι ιδρώνω ανάμεσα στα πόδια. Αν έχει δροσιά συνήθως κοιμάμαι καλά.

Κορίτσια έχει δοκιμάσει καμιά τα σουτιέν εγκυμοσύνης της Cariwell να μου αν την βολεψαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχει πάρει μήπως καμία ζώνη αυτοκινήτου για εγκυους??? Με ενοχλεί πάρα πολυ η ζώνη στο αμάξι αλλά δεν μπορώ και να μην βάζω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια έχει πάρει μήπως καμία ζώνη αυτοκινήτου για εγκυους??? Με ενοχλεί πάρα πολυ η ζώνη στο αμάξι αλλά δεν μπορώ και να μην βάζω! 

Εγώ δεν έχω πάρει. Αυτό που κάνω είναι να κουμπώνω την ζώνη κ φοράω μόνο τον ιμάντα που περνάει από το στήθος ή κάθομαι πίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια έχει πάρει μήπως καμία ζώνη αυτοκινήτου για εγκυους??? Με ενοχλεί πάρα πολυ η ζώνη στο αμάξι αλλά δεν μπορώ και να μην βάζω! 

Έχω εγώ. Βολεύει πάρα πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά εύχομαι σε όσες περνάτε κολικούς ή διάφορα πονάκια!! Με τον ύπνο εγώ καλά τα πάω, όσο κοιμάμαι τουλάχιστον.. το θέμα είναι ότι δε μπορώ να κοιμηθώ πολύ σε αντίθεση με τις αρχές που έκλεινα 10ωρο... 😟

Ζώνη εγώ δεν έχω κ ούτε το έχω ψάξει να είμαι ειλικρινής. Απλά όταν βάζω την τραβάω να χαλαρώσει λιγάκι στην κοιλιά να μη με πιέζει.. @Stardust_83 και πίσω εάν κάθεσαι να φοράς ζώνη κορίτσι μου.. το ίδιο επικίνδυνο είναι με μπροστά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Περαστικά εύχομαι σε όσες περνάτε κολικούς ή διάφορα πονάκια!! Με τον ύπνο εγώ καλά τα πάω, όσο κοιμάμαι τουλάχιστον.. το θέμα είναι ότι δε μπορώ να κοιμηθώ πολύ σε αντίθεση με τις αρχές που έκλεινα 10ωρο... 😟

Ζώνη εγώ δεν έχω κ ούτε το έχω ψάξει να είμαι ειλικρινής. Απλά όταν βάζω την τραβάω να χαλαρώσει λιγάκι στην κοιλιά να μη με πιέζει.. @Stardust_83 και πίσω εάν κάθεσαι να φοράς ζώνη κορίτσι μου.. το ίδιο επικίνδυνο είναι με μπροστά.. 

Καλημέρα. Μωρέ συνήθως φοράω, απλά αν πάμε κάπου κοντά μπορεί να μην βάλω. Γενικά τώρα που μεγάλωσε η κοιλιά μου και έχει ζέστη αποφεύγω τις πολλές μετακινήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! 

Με τον ύπνο κι εγώ μια χαρά τα πάω, μόνο που ο μικρός Φανουριος δεν βολεύεται όταν γυρνάω στο πλάι και αρχίζει το κλωτσιδι μέχρι να γυρίσω ανάσκελα!! Έχει άποψη από τώρα!! Με τη ζώνη στο αυτοκίνητο, απλά την χαλαρώνω στο κάτω μέρος και είμαι οκ, δεν έχω σκεφτεί να πάρω κάτι πιο ειδικό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/7/2021 at 1:50 ΜΜ, ο/η Lenia1983 είπε:

Αυτό λέω και εγώ! 😜😂 

Από βραδινό ύπνο πως πάτε;; εγώ παιδεύομαι πολύ και ακόμα δεν έχουν μεγαλώσει πολύ και τα μωράκια μας! 

Τουλάχιστον λίγο πολύ όλες τα ίδια περνάμε...να παίρνουμε κουράγιο...κι εγώ τα ίδια...no sleep...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dioni20 είπε:

Τουλάχιστον λίγο πολύ όλες τα ίδια περνάμε...να παίρνουμε κουράγιο...κι εγώ τα ίδια...no sleep...

Εγώ ξυπνάω κάποια στιγμή το βράδυ και δυσκολεύομαι να ξανακοιμηθώ. Διάβασα στο βιβλίο ότι είναι φυσιολογικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε?? Μια ερώτηση έχει ψάξει καμία ή αν έχετε ακουσει για καθίσματα κι αυτοκινήτου θα πάρουμε δώρο στους κουμπάρους μας και επί την ευκαιρία κοιτάμε και για εμάς!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε?? Μια ερώτηση έχει ψάξει καμία ή αν έχετε ακουσει για καθίσματα κι αυτοκινήτου θα πάρουμε δώρο στους κουμπάρους μας και επί την ευκαιρία κοιτάμε και για εμάς!! 

Καλησπέρα. Εγώ έχω κοιτάξει λίγο, θα ήθελα να πάρω Britax όταν πια δεν θα χωράει στο αβγό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annatsak Φαντάζομαι εννοείς καθισματακι μετά το αυγό.. Κοίταξε κ τα cybex. Εγώ έχω δύο διαφορετικων κιλών κ είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένη.. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

@annatsak Φαντάζομαι εννοείς καθισματακι μετά το αυγό.. Κοίταξε κ τα cybex. Εγώ έχω δύο διαφορετικων κιλών κ είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένη.. 😉

Ναι ναι μετά το αυγό!!! Τα cybex κοιτάω και εγώ είναι όντως τόσο καλά?? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Ναι ναι μετά το αυγό!!! Τα cybex κοιτάω και εγώ είναι όντως τόσο καλά?? 

 

Δεν έχω κάποιο παράπονο, ούτε έχει φθαρεί ή χαλάσει το παραμικρό..  Είναι πολύ καλά!! Και όταν έκανα έρευνα να αγοράσω το έψαξα αρκετά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...