Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 25 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Εγώ έλεγα να πάρω αυτά τα ηλεκτρικά που είναι και έχει και μουσική και το κουνάει κιόλας αλλά δεν ξέρω ακόμα

Και γω θέλω και δόνηση ήχους και παιχνίδια!! υπερπαραγωγή χαχαχα😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλησπέρα !! Εγώ στον μικρό είχα Chicco αλλά ναό και εμένα δεν έκατσε πολύ ! Η ξαδέρφη μ πχ το χρησιμοποίησε πολύ κοιμόταν και εκεί το μωρό 

Καταρχήν κοπέλα μου περαστικά στο αγοράκι σου δε θα ναι τίποτα! Και εγώ για chicco κοιτάζω ακομη και αν δεν το πάρω για τους πρώτους μήνες να έχω κάνει μια έρευνα αγοράς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Και εγώ μάλλον την επόμενη εβδομάδα ! Αν δεν έχω βγει θα μου την κάνουν εδώ!!

Νωρίς δεν είναι κορίτσια για την καμπύλη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Και γω θέλω και δόνηση ήχους και παιχνίδια!! υπερπαραγωγή χαχαχα😆

Χαχαχαχα και εγώ για κάτι τέτοιο έλεγα αλλά δεν ξέρω ακόμα ποιο🤪🤪🤪🤪

Θέλει καλό ψάξιμο 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Το έχω σκεφτεί και εγώ να πάρω αργότερα αλλά τα κοιτάζω από τώρα γιατί μετά δε θα υπάρχει χρόνος επιλογής!Θα τρέχουμε και δε θα φτάνουμε😆

Ναι σίγουρα θέλει να τα έχουμε δει από πιο πριν Γτ μετά όντως δν θα έχουμε χρόνο. Είναι τόσα πολλά που πρέπει να πάρουμε που αγχώνομαι λιγάκι 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Ναι σίγουρα θέλει να τα έχουμε δει από πιο πριν Γτ μετά όντως δν θα έχουμε χρόνο. Είναι τόσα πολλά που πρέπει να πάρουμε που αγχώνομαι λιγάκι 🤣

Εδώ μου είπαν 25 με 26 εβδομάδα την κάνουν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Doritoula11 είπε:

Εδώ μου είπαν 25 με 26 εβδομάδα την κάνουν!!! 

Σιγά σιγά θα τα παρέτε όλα αχ είναι τέλειο συναίσθημα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Νωρίς δεν είναι κορίτσια για την καμπύλη;

Κ γω αυτό αναρωτιόμουν κ ήθελα να γράψω; Εγώ έχω ραντεβού με τον γιατρό ξανά όταν θα είμαι 26w 3d κ μου είπε οτι τοτε γίνεται η καμπύλη Γτ τον ρώτησα ποτέ την κάνουμε κ θα μου την γράψει όταν θα πάω στο ραντεβού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Ναι σίγουρα θέλει να τα έχουμε δει από πιο πριν Γτ μετά όντως δν θα έχουμε χρόνο. Είναι τόσα πολλά που πρέπει να πάρουμε που αγχώνομαι λιγάκι 🤣

Έχω πελαγωσει  δεν το συζητώ δε ξέρω τι να πρώτο πάρω!🤣😁🤣😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Κ γω αυτό αναρωτιόμουν κ ήθελα να γράψω; Εγώ έχω ραντεβού με τον γιατρό ξανά όταν θα είμαι 26w 3d κ μου είπε οτι τοτε γίνεται η καμπύλη Γτ τον ρώτησα ποτέ την κάνουμε κ θα μου την γράψει όταν θα πάω στο ραντεβού. 

Και εμένα για 26w μου είπε βέβαια ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lenia1983 είπε:

Και εμένα για 26w μου είπε βέβαια ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του!

Καλά σίγουρα ο κάθε γιατρος είναι διαφορετικός κ ακολουθεί διαφορετικά  πρωτόκολλα κ σύμφωνα κ με την κατάσταση της εγκύου. Εγω πχ έχω πολύ καλό ζάχαρο κ είχα κάνει κ προ εγκυμοσυνης καμπύλη ζάχαρου λόγω των αποβολών που είχα κ τα αποτελέσματα ήταν μια χαρά! Κ δυο φορες ως τώρα που μου έγραψε ο γιατρος ζάχαρο είχα 72 κ 74 .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλά σίγουρα ο κάθε γιατρος είναι διαφορετικός κ ακολουθεί διαφορετικά  πρωτόκολλα κ σύμφωνα κ με την κατάσταση της εγκύου. Εγω πχ έχω πολύ καλό ζάχαρο κ είχα κάνει κ προ εγκυμοσυνης καμπύλη ζάχαρου λόγω των αποβολών που είχα κ τα αποτελέσματα ήταν μια χαρά! Κ δυο φορες ως τώρα που μου έγραψε ο γιατρος ζάχαρο είχα 72 κ 74 .

Αχ έχεις το τέλειο σάκχαρο!δεν τρως καθόλου γλυκά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;έχετε κοιτάξει για relax?ανάμεσα στα chicco και στα fisher price τι λέτε ποια εταιρεία είναι πιο αξιόπιστη;

Καλησπέρα. Εμένα μου έχουν δώσει της Fisher Price, είναι σε άριστη κατάσταση και δεν θα αγοράσω. Το ίδιο είχαν πάρει δώρο και στην ανιψιά μου και η αδερφή μου είναι πάρα πολύ ικανοποιημένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλησπέρα. Εμένα μου έχουν δώσει της Fisher Price, είναι σε άριστη κατάσταση και δεν θα αγοράσω. Το ίδιο είχαν πάρει δώρο και στην ανιψιά μου και η αδερφή μου είναι πάρα πολύ ικανοποιημένη.

Καλησπέρα κοπέλα μου!μια χαρά και για την εταιρεία και ότι είναι σε άριστη κατάσταση!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Αχ έχεις το τέλειο σάκχαρο!δεν τρως καθόλου γλυκά;;;

Όχι δν μου αρέσουν! Μόνο η μαύρη σοκολάτα μ αρέσει κ από αυτήν να φάω μια με δυο φορες το μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου!μια χαρά και για την εταιρεία και ότι είναι σε άριστη κατάσταση!🙂

Αυτό που σου λέω δεν έχει μουσική,έχει δόνηση, αλλά είναι για παραπάνω κιλά απ'ότι το καινούργιο. Η μικρή το χρησιμοποιούσε αρκετά κ σαν καρέκλα κι αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Doritoula11 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!  Τον Πήγε ο άντρας μ στο νοσοκομείο του κάνανε και τεστ όλα καλά δόξα τον θεό!ειναι λέει ίωση βρήκε και τον λαιμό του κάπως αλλά όλα καλά σχετικα!ειναι με υποθετα τώρα για τον πυρετό και βλέπουμε! 

Περαστικά για τον μικρο σου, αφού είναι όλα καλά μην ανησυχείς. Να προσέχεις τον εαυτό σου και το μπεμπακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα κορίτσια χθες που πήγα για την Β επιπέδου με είπε ο γιατρός ότι είδε ένα ινομύωμα από την επάνω μεριά της μήτρας καλοήθεις είπε ότι είναι και πως είναι 2 εκατοστά δεν τον είδα να τον ανησυχεί ούτε αυτόν αλλά ούτε και την γιατρό μου

Το θέμα είναι πως όσο το σκέφτομαι εγώ τόσο ποιο πολύ φοβάμαι

Είχε καμία κάτι παρόμοιο με εμένα να μου πει την δικιά της εμπειρία 

Να σας πω πως πριν την εγκυμοσύνη που είχα κάνει υπέρηχο δεν φαινόταν τίποτα

Πάντος η μπεμπούλα κουνιέται συνέχεια 🤪🤪🤪

Κατ'αρχας χαίρομαι που όλα πήγαν καλά με την β' επιπέδου σου. Όσον αφορά το ινομυωμα εφόσον ο γιατρός σου είπε να μην ανησυχείς και δεν επηρεάζει την εγκυμοσύνη σου μην το σκέφτεσαι. Όταν με το καλό γεννήσεις απλά θα πρέπει να το παρακολουθείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Όχι δν μου αρέσουν! Μόνο η μαύρη σοκολάτα μ αρέσει κ από αυτήν να φάω μια με δυο φορες το μήνα. 

Πόσο τυχερή είσαι!εγώ το προσπαθώ όσο μπορώ ειδικά τώρα στην εγκυμοσύνη  δυσκολεύομαι πολύ,αλλά πρέπει!😏😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Όχι δν μου αρέσουν! Μόνο η μαύρη σοκολάτα μ αρέσει κ από αυτήν να φάω μια με δυο φορες το μήνα. 

Περίπτωση είσαι κοπέλα μου... 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Αυτό που σου λέω δεν έχει μουσική,έχει δόνηση, αλλά είναι για παραπάνω κιλά απ'ότι το καινούργιο. Η μικρή το χρησιμοποιούσε αρκετά κ σαν καρέκλα κι αργότερα.

Ναι λίγα έχουν μουσική αλλά δεν έχουν καλές αξιολογήσεις!κοιτάζω και εγώ ένα που έχει δόνηση παιχνίδια και αργότερα γίνεται καρέκλα της ficher!δε ξέρω σε ποιο θα καταλήξω!🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Πόσο τυχερή είσαι!εγώ το προσπαθώ όσο μπορώ ειδικά τώρα στην εγκυμοσύνη  δυσκολεύομαι πολύ,αλλά πρέπει!😏😏

Είναι θέμα συνήθειας να ξέρεις! Η ζάχαρη είναι εθιστική έτσι κ δν φας καθόλου για 5 μέρες θα δεις ότι δν θα την ζητάς μετά! Προσπάθησε το κ θα δεις! Εγώ  κ τον καφέ τον πινω σκέτο κ έτσι κ πέσει έστω κ ένας κόκκος ζάχαρης κ πιω θα κάνω εμετό 😂 Κ τώρα στην εγκυμοσυνη δν έχω καθόλου λιγούρες για γλυκά μόνο για αλμυρά έχω πάλι που τα ήθελα κ πριν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Είναι θέμα συνήθειας να ξέρεις! Η ζάχαρη είναι εθιστική έτσι κ δν φας καθόλου για 5 μέρες θα δεις ότι δν θα την ζητάς μετά! Προσπάθησε το κ θα δεις! Εγώ  κ τον καφέ τον πινω σκέτο κ έτσι κ πέσει έστω κ ένας κόκκος ζάχαρης κ πιω θα κάνω εμετό 😂 Κ τώρα στην εγκυμοσυνη δν έχω καθόλου λιγούρες για γλυκά μόνο για αλμυρά έχω πάλι που τα ήθελα κ πριν! 

Ναι έχεις δίκιο τώρα που το προσπαθώ κάνω να φάω μέρες γλυκό και δεν τη ζητάω τόσο όσο πριν αλλά παθαίνω κατι κρίσεις και θέλω γλυκό!😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Είναι θέμα συνήθειας να ξέρεις! Η ζάχαρη είναι εθιστική έτσι κ δν φας καθόλου για 5 μέρες θα δεις ότι δν θα την ζητάς μετά! Προσπάθησε το κ θα δεις! Εγώ  κ τον καφέ τον πινω σκέτο κ έτσι κ πέσει έστω κ ένας κόκκος ζάχαρης κ πιω θα κάνω εμετό 😂 Κ τώρα στην εγκυμοσυνη δν έχω καθόλου λιγούρες για γλυκά μόνο για αλμυρά έχω πάλι που τα ήθελα κ πριν! 

Καλημέρα. Ακριβώς τα ίδια και εγώ. Κάποτε έπινα τον καφέ γλυκό και έκοψα την ζάχαρη μαχαίρι. Γενικά το ψυγείο φουλ γλυκά να είναι δεν με συγκινούν καθόλου.

Αλήθεια, καφέ πίνετε κορίτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...