Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Doritoula11 είπε:

Ψυχούλα μου χαίρομαι πολύ !!!σε ποια εβδομάδα είσαι;; Άντε κάνατε και τα ψώνια σας μια χαρά!!!!

Είμαι ακριβός 22 εβδομάδων

Και γεννάμε 16 Νοεμβρίου 😊😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Είμαστε τα ίδια κιλά!με το καλό η μπέμπα σας!🌺🍭🍼

Να είσαι καλά κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ με το καλο και σε εσένα 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Υπέροχα νέα κορίτσι μου μια χαρά κ η Μπέμπα στα γραμμάρια! Αχ κανατε κ τα ψώνια σας … πως να ξεκολλήσετε αφού ειναι υπέροχα τα βρεφικά 🥰 

Μόνο υπέροχα συνέχεια ήθελα να περνώ κι αλλά

Το ποιο ωραιο συναίσθημα είναι να ψωνίζεις για το μωρό σου ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια μου εγώ μόλις τελείωσα όλα πολύ καλά μεγαλούτσικη μου την έβγαλε την μπεμπα 473 γραμμάρια είναι 🥰🥰🥰🥰

Της κάναμε και τα πρώτα τα ψώνια της χαμός δεν ξεκολλούσαμε από τα βρεφικά 😍😍😍😍

Τέλεια τα νέα σας!! Αντε να ηρεμήσεις και να το απολαύσεις από δω και πέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Είμαι ακριβός 22 εβδομάδων

Και γεννάμε 16 Νοεμβρίου 😊😊😊😊

Με το καλό κοπέλα μου !!!!ειμαι μια εβδομάδα μπροστά ! Στην εβδομάδα σου εμένα η μικρή ήταν 480!! Πολύ κονταααα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Τέλεια τα νέα σας!! Αντε να ηρεμήσεις και να το απολαύσεις από δω και πέρα!

Ναι όλα καλά εύχομαι σε όλες να εχετε τέλεια αποτελέσματα και να χαρείτε την εγκυμοσύνη σας 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Doritoula11 είπε:

Με το καλό κοπέλα μου !!!!ειμαι μια εβδομάδα μπροστά ! Στην εβδομάδα σου εμένα η μικρή ήταν 480!! Πολύ κονταααα 

Χαχαχαχα τα ίδια κιλά λες να μας βγουνε τα κορίτσια μας🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Χαχαχαχα τα ίδια κιλά λες να μας βγουνε τα κορίτσια μας🥰🥰🥰

Λες;;; Χαχαχαχ ποιος ξέρει!!!γερα να είναι και τίποτα άλλο τα κιλά παίζουν !! Μιλάμε με την νιώθω να με κλωτσάει πολύ χαμηλά την μπουμπού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Doritoula11 είπε:

Λες;;; Χαχαχαχ ποιος ξέρει!!!γερα να είναι και τίποτα άλλο τα κιλά παίζουν !! Μιλάμε με την νιώθω να με κλωτσάει πολύ χαμηλά την μπουμπού

Εμένα όλη μέρα με είχε ταράξει αλλά στον γιατρό σαν βολεύτηκε μπρούμυτα δεν γυρνούσε με τίποτα μας ζόρισε σήμερα   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Εμένα όλη μέρα με είχε ταράξει αλλά στον γιατρό σαν βολεύτηκε μπρούμυτα δεν γυρνούσε με τίποτα μας ζόρισε σήμερα   

Δεν πειράζει όπως βολεύεται αφού έγιναν οι μετρήσεις μην αγχώνεσαι καθόλου!στο γένεσις πηγές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Doritoula11 είπε:

Δεν πειράζει όπως βολεύεται αφού έγιναν οι μετρήσεις μην αγχώνεσαι καθόλου!στο γένεσις πηγές;

Όχι Προγενετική Διάγνωση λέγετε είναι στην Αγίας Σοφίας με Τσιμισκή Αθανασιάδης λέγετε είναι φανταστικός γιατρός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια χθες που πήγα για την Β επιπέδου με είπε ο γιατρός ότι είδε ένα ινομύωμα από την επάνω μεριά της μήτρας καλοήθεις είπε ότι είναι και πως είναι 2 εκατοστά δεν τον είδα να τον ανησυχεί ούτε αυτόν αλλά ούτε και την γιατρό μου

Το θέμα είναι πως όσο το σκέφτομαι εγώ τόσο ποιο πολύ φοβάμαι

Είχε καμία κάτι παρόμοιο με εμένα να μου πει την δικιά της εμπειρία 

Να σας πω πως πριν την εγκυμοσύνη που είχα κάνει υπέρηχο δεν φαινόταν τίποτα

Πάντος η μπεμπούλα κουνιέται συνέχεια 🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα κορίτσια χθες που πήγα για την Β επιπέδου με είπε ο γιατρός ότι είδε ένα ινομύωμα από την επάνω μεριά της μήτρας καλοήθεις είπε ότι είναι και πως είναι 2 εκατοστά δεν τον είδα να τον ανησυχεί ούτε αυτόν αλλά ούτε και την γιατρό μου

Το θέμα είναι πως όσο το σκέφτομαι εγώ τόσο ποιο πολύ φοβάμαι

Είχε καμία κάτι παρόμοιο με εμένα να μου πει την δικιά της εμπειρία 

Να σας πω πως πριν την εγκυμοσύνη που είχα κάνει υπέρηχο δεν φαινόταν τίποτα

Πάντος η μπεμπούλα κουνιέται συνέχεια 🤪🤪🤪

Καλημέρα! Θέλει παρακολούθηση ξέρω.. εγώ έκανα επέμβαση ανοιχτής κοιλιάς 5 μήνες πριν μείνω έγκυος και έβγαλα κυστη 5 εκ. που ήταν κολλημένη πάνω στην ωοθηκη και έπιανε και λίγο σάλπιγγα.  Το παρακολουθουσα 1 χρόνο μήπως και φύγει από μόνη της αλλά τίποτα... μια συνάδελφός μου είχε ινομυωμα στη μήτρα, μεγάλο μέγεθος βέβαια, όχι σαν τη δική σου και μετά από 6 μήνες έκανε χειρουργείο και την έβγαλε,ήταν μέσα στη μήτρα όμως, οπότε αφαιρέθηκε ένα μεγάλο μέρος της μήτρας.  Ξέρω ότι αυτά, μέχρι 2-3 εκ. δεν ενοχλούν απλά θέλει παρακολούθηση μην μεγαλώνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Καλημέρα! Θέλει παρακολούθηση ξέρω.. εγώ έκανα επέμβαση ανοιχτής κοιλιάς 5 μήνες πριν μείνω έγκυος και έβγαλα κυστη 5 εκ. που ήταν κολλημένη πάνω στην ωοθηκη και έπιανε και λίγο σάλπιγγα.  Το παρακολουθουσα 1 χρόνο μήπως και φύγει από μόνη της αλλά τίποτα... μια συνάδελφός μου είχε ινομυωμα στη μήτρα, μεγάλο μέγεθος βέβαια, όχι σαν τη δική σου και μετά από 6 μήνες έκανε χειρουργείο και την έβγαλε,ήταν μέσα στη μήτρα όμως, οπότε αφαιρέθηκε ένα μεγάλο μέρος της μήτρας.  Ξέρω ότι αυτά, μέχρι 2-3 εκ. δεν ενοχλούν απλά θέλει παρακολούθηση μην μεγαλώνει. 

Εγώ που τον είπα αν πρέπει να το αφαιρέσω με είπε όχι 

Δεν ξέρω αλλά όσο το σκέφτομαι τόσο ποιο πολύ με φοβίζει

Τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις που διάβασα πριν λίγο στο πρόσθιο τοίχωμα της μήτρας γράφει πως είναι λες να έχω θέμα με την γεννά να με πάνε για καισαρική για αυτό τον λόγο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Εγώ που τον είπα αν πρέπει να το αφαιρέσω με είπε όχι 

Δεν ξέρω αλλά όσο το σκέφτομαι τόσο ποιο πολύ με φοβίζει

Τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις που διάβασα πριν λίγο στο πρόσθιο τοίχωμα της μήτρας γράφει πως είναι λες να έχω θέμα με την γεννά να με πάνε για καισαρική για αυτό τον λόγο??

Μην αγχώνεσαι, αφού ο γιατρός σου είπε ότι είναι οκ. Δεν το θεωρώ λόγο καισαρικής, αλλά καλύτερα να κάνετε μια συζήτηση με τον γιατρό σου. Έτσι κι αλλιώς, αυτή τη στιγμή δεν μπορείς να κάνεις οτιδήποτε.  Θα το παρακολουθείς και όταν με το καλό γεννηθεί το μωράκι, το ξαναβλέπετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annoula1987 είπε:

Μην αγχώνεσαι, αφού ο γιατρός σου είπε ότι είναι οκ. Δεν το θεωρώ λόγο καισαρικής, αλλά καλύτερα να κάνετε μια συζήτηση με τον γιατρό σου. Έτσι κι αλλιώς, αυτή τη στιγμή δεν μπορείς να κάνεις οτιδήποτε.  Θα το παρακολουθείς και όταν με το καλό γεννηθεί το μωράκι, το ξαναβλέπετε!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να είσαι καλά με ηρέμησες λίγο ☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

@1994Μαρια τέλεια τα νέα με το μικρακι.. συγχαρητήρια.. μην στεναχωριέσαι για το ινομυωμα αφού σου είπε ο γιατρός να μην ανησυχείς. Και για καισαρική να σε πάνε πάλι να μην ανησυχείς. Θα κάνουν το καλύτερο κ το πιο ακίνδυνο για το μωρό κ για σένα. Αυτό να σκέφτεσαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

@1994Μαρια τέλεια τα νέα με το μικρακι.. συγχαρητήρια.. μην στεναχωριέσαι για το ινομυωμα αφού σου είπε ο γιατρός να μην ανησυχείς. Και για καισαρική να σε πάνε πάλι να μην ανησυχείς. Θα κάνουν το καλύτερο κ το πιο ακίνδυνο για το μωρό κ για σένα. Αυτό να σκέφτεσαι.. 

Καλημέρα σου

Εννοείτε πως θα κοιτάξουν το καλύτερο για την υγεία μας απλός θα ήθελα να τη ζήσω την γεννά και να μην κάνω ένα χειρουργείο 

Χωρίς να με παρεξηγήσετε κιόλας 

Προέχει η υγεία μας πάντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα σου

Εννοείτε πως θα κοιτάξουν το καλύτερο για την υγεία μας απλός θα ήθελα να τη ζήσω την γεννά και να μην κάνω ένα χειρουργείο 

Χωρίς να με παρεξηγήσετε κιόλας 

Προέχει η υγεία μας πάντα!!!

Σίγουρα είναι μοναδική εμπειρία, αλλά μην αγχώνεσαι. Εξαρτάται την εικόνα του ινομυωματος την ώρα εκείνη φαντάζομαι.. και του μωρού φυσικά.. αυτό ισχύει για όλες μας..  δεν εξαρτάται από εμάς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η touloumpitsa είπε:

Σίγουρα είναι μοναδική εμπειρία, αλλά μην αγχώνεσαι. Εξαρτάται την εικόνα του ινομυωματος την ώρα εκείνη φαντάζομαι.. και του μωρού φυσικά.. αυτό ισχύει για όλες μας..  δεν εξαρτάται από εμάς.. 

Το ξέρω κορίτσι μου αλλά μάλλον με πήρε πολύ από κάτω σημασία έχει που είναι καλά το μωρακι 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Το ξέρω κορίτσι μου αλλά μάλλον με πήρε πολύ από κάτω σημασία έχει που είναι καλά το μωρακι 😊😊😊

Αυτό ακριβώς... Κ αφού σου είπαν ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό, τότε δεν είναι.. μην σκαμε χωρίς λόγο.. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η touloumpitsa είπε:

Αυτό ακριβώς... Κ αφού σου είπαν ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό, τότε δεν είναι.. μην σκαμε χωρίς λόγο.. 😉

Έχεις δίκιο το μυαλό το άτιμο κάνει πολλούς συνειρμούς τρέχει με τεράστια ταχύτητα και δεν κοιτάει αυτά που θεωρούμε δεδομένα ενώ δεν είναι δεδομένα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα σου

Εννοείτε πως θα κοιτάξουν το καλύτερο για την υγεία μας απλός θα ήθελα να τη ζήσω την γεννά και να μην κάνω ένα χειρουργείο 

Χωρίς να με παρεξηγήσετε κιόλας 

Προέχει η υγεία μας πάντα!!!

Εγώ το έχω ξεπεράσει αυτό, γιατί το 2015 αφαίρεσα ένα ινομύωμα που εκεί που ήταν, ήξερα και πριν κάνω το χειρουργείο ακόμα ότι δε θα μπορέσω να γεννήσω ποτέ φυσιολογικά...Έχεις κάποιους μήνες μπροστά σου να το επεξεργαστείς και να το ξεπεράσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η troia είπε:

Εγώ το έχω ξεπεράσει αυτό, γιατί το 2015 αφαίρεσα ένα ινομύωμα που εκεί που ήταν, ήξερα και πριν κάνω το χειρουργείο ακόμα ότι δε θα μπορέσω να γεννήσω ποτέ φυσιολογικά...Έχεις κάποιους μήνες μπροστά σου να το επεξεργαστείς και να το ξεπεράσεις. 

Εμένα είναι μπροστά στην μήτρα δεν με είπε τίποτα ότι δεν θα μπορέσω φυσιολογικά να γεννήσω εγώ το σκέφτομαι αυτό

Εννοείτε πως με νοιάζει να εχουμε την υγεία μας πρώτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Εγώ που τον είπα αν πρέπει να το αφαιρέσω με είπε όχι 

Δεν ξέρω αλλά όσο το σκέφτομαι τόσο ποιο πολύ με φοβίζει

Τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις που διάβασα πριν λίγο στο πρόσθιο τοίχωμα της μήτρας γράφει πως είναι λες να έχω θέμα με την γεννά να με πάνε για καισαρική για αυτό τον λόγο??

Καλημέρα κορίτσι μου! Λοιπόν αν είπε ο γιατρος ότι δν υπάρχει πρόβλημα μην αγχώνεσαι. Επειδή είναι μικρή ίσως να μη δημιουργεί κανένα θέμα στην κύηση κ στον τοκετό! Αυτό θα το βλέπεις κ με τον γιατρό σου . Μετά την γεννά θα το παρακολουθείς για να μη μεγαλώσει. Μην αγχώνεσαι όμως τώρα γι αυτό σκεψου μόνο ότι το μωράκι σου  ειναι μια χαρά κ ότι ολα πηγαίνουν καλά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...