Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Ααα εγώ είμαι ακριβώς 17w δλδ μπήκα στην 18η. Εμένα ΠΗΤ στην αυχενική μου έδωσε 21//11 αλλά τώρα που πήγα στο γιατρό σύμφωνα με τις μετρήσεις έβγαινε 17/11 είναι 4 μέρες μεγαλύτερος ο μπέμπης. Κ στην αυχενική ήταν δυο μέρες μεγαλύτερος κ γι αυτό δν μου την άλλαξε την ΠΗΤ . Άσε μετράω τις μέρες . Μετά τον υπέρηχο χαλάρωνω για 2-3 μέρες κ μετά πάλι θέλω να πάω να το δω το μικρό μου!

χαχαχαα νομίζω όλες στο ίδιο mood είμαστε...εμάς έβγαινε λίγο πιο μικρούλι σε μέρες γι'αυτό μας είπε ότι μπορεί να πάει μέχρι τις 30/11...

Τις μέρες τις μετράει και ο άντρας μου...Βάζει το αυτί στη κοιλιά δήθεν ότι κάτι θα ακούσει ο γλυκούλης...αγχώνονται κι αυτοί μαζί με εμάς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Εμένα με είχε δει τελευταία φορά γύρω στις 13w αμέσως μετά την αυχενική και τώρα περιμένω την άλλη Παρασκευή που θα είμαι 17w ακριβώς...

Ζήτησες εσυ να σε βάλουν νωρίτερα;;;

Όχι μόνος του με έβαλε... Πάλι καλά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

χαχαχαα νομίζω όλες στο ίδιο mood είμαστε...εμάς έβγαινε λίγο πιο μικρούλι σε μέρες γι'αυτό μας είπε ότι μπορεί να πάει μέχρι τις 30/11...

Τις μέρες τις μετράει και ο άντρας μου...Βάζει το αυτί στη κοιλιά δήθεν ότι κάτι θα ακούσει ο γλυκούλης...αγχώνονται κι αυτοί μαζί με εμάς...

Έτσι κάνει κ ο δικός μου βάζει το αυτί κ του λέω τι έγινε γιατρέ άκουσες τπτ ! Κ μου λέει μόνο τα έντερα σου χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα 🥰 

Όσο αφορά την συχνοουρία ευτυχώς είμαι καλά ακόμα δεν έχω σηκωθεί ποτέ νύχτα αλλά με το που ξυπνήσω το πρωί θα πρέπει να πάω οπωσδήποτε 😆 πίνω πάρα πολύ ακόμα και πριν πέσω για ύπνο, νιώθω ότι δεν ξεδιψάω με τίποτα!!! 

Γενική εξέταση αίματος και ούρων κάνω κάθε μήνα!!!

Στο προηγούμενο ραντεβού με την γιατρό ήμουν 14+6 στο επόμενο ραντεβού στις 1/07 θα είμαι 18+6!!! Εύχομαι α να κάθεται το ζουζουνάκι να δουμε τ είναι γιατί έχω και ένα παρτυ να οργανώσω 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Ααα εγώ είμαι ακριβώς 17w δλδ μπήκα στην 18η. Εμένα ΠΗΤ στην αυχενική μου έδωσε 21//11 αλλά τώρα που πήγα στο γιατρό σύμφωνα με τις μετρήσεις έβγαινε 17/11 είναι 4 μέρες μεγαλύτερος ο μπέμπης. Κ στην αυχενική ήταν δυο μέρες μεγαλύτερος κ γι αυτό δν μου την άλλαξε την ΠΗΤ . Άσε μετράω τις μέρες . Μετά τον υπέρηχο χαλάρωνω για 2-3 μέρες κ μετά πάλι θέλω να πάω να το δω το μικρό μου!

Και εγώ πητ 17/11 έχω!🙂😀σήμερα είμαι 17w3d!εγώ ξανά έχω ραντεβού στις 6/7 και β επιπέδου στις 12/7 !θα προσπαθήσω να μην τον πάρω τηλ να με δει νωρίτερα για να δω θα τα καταφέρω;;;😏🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η mairpapa είπε:

Κορίτσια εμένα δεν μου έχει γράψει τίποτα... Μόνο το βάρος και την πίεση μου ελέγχει όταν πηγαίνω.. ούτε γενική αίματος ούτε ούρων.. Τίποτα.. :-( αφού τόσο που ακούω από εσάς λέω να πάω να κάνω μόνη μου απλά για έλεγχο

Κορίτσι μου δε σου έδωσε προγεννητικό έλεγχο;πρέπει τουλάχιστον να σου δώσει εξετάσεις αίματος !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Έτσι κάνει κ ο δικός μου βάζει το αυτί κ του λέω τι έγινε γιατρέ άκουσες τπτ ! Κ μου λέει μόνο τα έντερα σου χαχαχα 

χαχαχαχαα τρελαίνομαι με τα αγόρια μας...!!!

@annatsak Μακάααρι  να το δείτε καθαρά...κι εγώ ανυπομονώ να δω τελικά είναι όντως κοριτσάκι;;;Τι να κοιτάω;;Φορεματάκια ή παντελονάκια 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλημέρα 🥰 

Όσο αφορά την συχνοουρία ευτυχώς είμαι καλά ακόμα δεν έχω σηκωθεί ποτέ νύχτα αλλά με το που ξυπνήσω το πρωί θα πρέπει να πάω οπωσδήποτε 😆 πίνω πάρα πολύ ακόμα και πριν πέσω για ύπνο, νιώθω ότι δεν ξεδιψάω με τίποτα!!! 

Γενική εξέταση αίματος και ούρων κάνω κάθε μήνα!!!

Στο προηγούμενο ραντεβού με την γιατρό ήμουν 14+6 στο επόμενο ραντεβού στις 1/07 θα είμαι 18+6!!! Εύχομαι α να κάθεται το ζουζουνάκι να δουμε τ είναι γιατί έχω και ένα παρτυ να οργανώσω 🥰🥰🥰🥰

Αχ μαζί την ίδια μέρα έχουμε ραντεβού! Εγώ θα είμαι 19+ 5 τότε! Εεε πιστεύω θα το δείτε σίγουρα τότε. Εμείς το είδαμε την προηγούμενη φορα κ μας είπε ότι αγοράκι είναι, όπως μας είχαν πει κ στην αυχενική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Και εγώ πητ 17/11 έχω!🙂😀σήμερα είμαι 17w3d!εγώ ξανά έχω ραντεβού στις 6/7 και β επιπέδου στις 12/7 !θα προσπαθήσω να μην τον πάρω τηλ να με δει νωρίτερα για να δω θα τα καταφέρω;;;😏🤔

Εγώ έχω 1/7 γιατρό κ 22/7 β επιπέδου. Κ θέλω να πάρω κ να βάλω την β επιπέδου λίγο νωρίτερα Γτ σαν ποκυ αργά να μου την έβαλε..χαχαχα έστω να μου την βάλει 5 μέρες νωρίτερα βρε παιδί μου 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Εγώ έχω 1/7 γιατρό κ 22/7 β επιπέδου. Κ θέλω να πάρω κ να βάλω την β επιπέδου λίγο νωρίτερα Γτ σαν ποκυ αργά να μου την έβαλε..χαχαχα έστω να μου την βάλει 5 μέρες νωρίτερα βρε παιδί μου 😆

Πόσο θα είσαι στην αυχενική;εγώ 21w5d μου είπε η γιατρός που θα μου την κάνει ότι είναι η ιδανική ημερομηνία ενώ ο γυναικολος μου είχε πει άλλη ημερομηνία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Πόσο θα είσαι στην αυχενική;εγώ 21w5d μου είπε η γιατρός που θα μου την κάνει ότι είναι η ιδανική ημερομηνία ενώ ο γυναικολος μου είχε πει άλλη ημερομηνία!

Στη β επιπέδου θα είμαι 22+ 5 γι αυτό λέω να το αλλάξω να το βάλω νωρίτερα! Έστω 5 μέρες νωρίτερα να είμαι 22w . Το ιδανικότερο λένε είναι 22w . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Αχ μαζί την ίδια μέρα έχουμε ραντεβού! Εγώ θα είμαι 19+ 5 τότε! Εεε πιστεύω θα το δείτε σίγουρα τότε. Εμείς το είδαμε την προηγούμενη φορα κ μας είπε ότι αγοράκι είναι, όπως μας είχαν πει κ στην αυχενική. 

Αχ μακάρι γιατί την προηγούμενη φορά μας είχε γυρίσει πλάτη και δεν βλέπαμε τίποτα απολύτως 😪😪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna Tsak είπε:

Αχ μακάρι γιατί την προηγούμενη φορά μας είχε γυρίσει πλάτη και δεν βλέπαμε τίποτα απολύτως 😪😪

5-10' λεπτά πριν μπεις για την εξέταση φάε καμία σοκολάτα και πιες νερό για να γυρνάει το μικρουλι 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

5-10' λεπτά πριν μπεις για την εξέταση φάε καμία σοκολάτα και πιες νερό για να γυρνάει το μικρουλι 😉

Δεν έπιασε ούτε η σοκολάτα φαντάσου 😂 πήγαμε μια φορά μας είχε κανένα σαράντα λεπτό πιέζε μια από την μια πλευρα μια από την άλλη, μου έδωσε ένα σοκολατάκι τίποτα το μωρό, μου λέει πήγαινε κάνε μια βόλτα και φάε ένα κανονικό γλυκό, κατεβηκα περπατησα κανένα τέταρτο έφαγα και ένα προφιτερολ ξανά γυρίσαμε στην γιατρό και μετά μας γύρισε τελείως πλάτη και δεν ξανά κουνήθηκε σκέψου μέχρι και καθίσματα με έβαλε να κάνω μπας και κάτι το ενοχλήσει αλλά τίποτα είχε βολευτεί 🥰🥰😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Στη β επιπέδου θα είμαι 22+ 5 γι αυτό λέω να το αλλάξω να το βάλω νωρίτερα! Έστω 5 μέρες νωρίτερα να είμαι 22w . Το ιδανικότερο λένε είναι 22w . 

Στην β επιπέδου και εγώ 22+4 θα είμαι είναι πολύ αργά λέτε??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Δεν έπιασε ούτε η σοκολάτα φαντάσου 😂 πήγαμε μια φορά μας είχε κανένα σαράντα λεπτό πιέζε μια από την μια πλευρα μια από την άλλη, μου έδωσε ένα σοκολατάκι τίποτα το μωρό, μου λέει πήγαινε κάνε μια βόλτα και φάε ένα κανονικό γλυκό, κατεβηκα περπατησα κανένα τέταρτο έφαγα και ένα προφιτερολ ξανά γυρίσαμε στην γιατρό και μετά μας γύρισε τελείως πλάτη και δεν ξανά κουνήθηκε σκέψου μέχρι και καθίσματα με έβαλε να κάνω μπας και κάτι το ενοχλήσει αλλά τίποτα είχε βολευτεί 🥰🥰😂

Χαχαχαχαχα όντως το γλυκάκι;;;

Εμείς μέχρι στιγμής σε όλους τους υπέρήχους κάνουμε τούμπες 🤣🤣🤣

Απο την κοιλια δεν στέκεται...πήραμε από το μπαμπά μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Δεν έπιασε ούτε η σοκολάτα φαντάσου 😂 πήγαμε μια φορά μας είχε κανένα σαράντα λεπτό πιέζε μια από την μια πλευρα μια από την άλλη, μου έδωσε ένα σοκολατάκι τίποτα το μωρό, μου λέει πήγαινε κάνε μια βόλτα και φάε ένα κανονικό γλυκό, κατεβηκα περπατησα κανένα τέταρτο έφαγα και ένα προφιτερολ ξανά γυρίσαμε στην γιατρό και μετά μας γύρισε τελείως πλάτη και δεν ξανά κουνήθηκε σκέψου μέχρι και καθίσματα με έβαλε να κάνω μπας και κάτι το ενοχλήσει αλλά τίποτα είχε βολευτεί 🥰🥰😂

Καλημέρα. Αμάν, πολύ ισχυρογνώμων μου φαίνεται! Χαχαχαχα!

Για τον β επιπέδου, αν σου είπε η γιατρός ότι είναι οκ μην αγχώνεσαι.

Εγώ θα είμαι 21+1 νομίζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Χαχαχαχαχα όντως το γλυκάκι;;;

Εμείς μέχρι στιγμής σε όλους τους υπέρήχους κάνουμε τούμπες 🤣🤣🤣

Απο την κοιλια δεν στέκεται...πήραμε από το μπαμπά μας...

Καλημέρα!! Σε όλους τους αλλους υπερήχους μια χαρά κουναγε χέρια πόδια, έκανε σβουρες, ακόμα και στην αυχενική διαφάνεια ήταν με τα πόδια όρθια 😁😁

Τώρα μάλλον επειδή κάθε μέρα του έλεγα να κάθεσαι να σε δουμε λεει έτσι είστε και γύρισε τελείως 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Αμάν, πολύ ισχυρογνώμων μου φαίνεται! Χαχαχαχα!

Για τον β επιπέδου, αν σου είπε η γιατρός ότι είναι οκ μην αγχώνεσαι.

Εγώ θα είμαι 21+1 νομίζω

Αυτό λέω και εγώ από τώρα εγωισμό έχει, τι μας περιμένει όταν μεγαλώσει 😂

Ναι η γιατρός μ είπε 27 Ιουλίου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Αυτό λέω και εγώ από τώρα εγωισμό έχει, τι μας περιμένει όταν μεγαλώσει 😂

Ναι η γιατρός μ είπε 27 Ιουλίου!!!! 

Μια χαρά τότε, εγώ την εμπιστεύομαι πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/6/2021 at 9:17 ΠΜ, ο/η touloumpitsa είπε:

Ναι βρε κορίτσι μου.. οπωσδήποτε πρέπει να σου γράψει.. γενική αίματος, ούρων, ουρια, ουρικό οξύ, σάκχαρο, κρεατινίνη, αντισώματα για κυτταρομεγαλοϊό κ για τοξόπλασμα.. Εγω αυτές έχω κάνει κ  από τον δεύτερο μήνα μου τις εγραψε κ μου γράφει καθε μήνα..

@touloumpitsa @sweetheart12 μα πραγματικά τίποτα από όλα αυτά δεν έχω κάνει... τέλος του μήνα που θα ξανα πάω θα τον ρωτήσω.. όχι τίποτα είμαι ήδη στον 5ο... σε 2 βδομάδες έχω την β επιπέδου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η mairpapa είπε:

@touloumpitsa @sweetheart12 μα πραγματικά τίποτα από όλα αυτά δεν έχω κάνει... τέλος του μήνα που θα ξανα πάω θα τον ρωτήσω.. όχι τίποτα είμαι ήδη στον 5ο... σε 2 βδομάδες έχω την β επιπέδου!!

Ναι βρε κορίτσι μου.. οπωσδήποτε πρέπει να τις κάνεις... Μην αγχώνεσαι, αλλά να απαιτήσεις να τις κάνεις αν είναι ακόμα αρνητικός στο να στις γράψει.. είναι ο βασικός έλεγχος, όχι κάτι εξεζητημένο.. ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η mairpapa είπε:

@touloumpitsa @sweetheart12 μα πραγματικά τίποτα από όλα αυτά δεν έχω κάνει... τέλος του μήνα που θα ξανα πάω θα τον ρωτήσω.. όχι τίποτα είμαι ήδη στον 5ο... σε 2 βδομάδες έχω την β επιπέδου!!

Νομίζω πως πρέπει να το συζητήσεις μαζί του κ να του πεις να σου γράψει! Είσαι ήδη στον 5ο κ θα έπρεπε να έχεις κάνει κάποιες από αυτές τις εξετάσεις ! Θα έπρεπε να έχεις κάνει σίγουρα γενική αίματος για να δει κ αιματοκρίτη κ κατά ποσό σε καλύπτει κ ο Σίδηρος που παίρνεις ! Δν ξερω αλλά πρώτη φορά ακούω γιατρό να μην έχει δωσει εξετάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Ναι βρε κορίτσι μου.. οπωσδήποτε πρέπει να τις κάνεις... Μην αγχώνεσαι, αλλά να απαιτήσεις να τις κάνεις αν είναι ακόμα αρνητικός στο να στις γράψει.. είναι ο βασικός έλεγχος, όχι κάτι εξεζητημένο.. ♥️

Δεν ειναι οτι ειναι αρνητικός.. Απλως δεν μου είπε οτι πρέπει να κάνω.. Δεν ξέρω ισως εδω στην Κύπρο δεν ελεγχουν τοσο.. Και η κολλητή μου που ηταν στον ιδιο γιατρο και την ενημερώνω σχετικα με την καθε επίσκεψη μας δεν μου ανέφερε κατι... Βλέποντας τα δικα σας post με τους ελεγχους που κανετε στη Ελλάδα αναρωτήθηκα τι παιζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η mairpapa είπε:

Δεν ειναι οτι ειναι αρνητικός.. Απλως δεν μου είπε οτι πρέπει να κάνω.. Δεν ξέρω ισως εδω στην Κύπρο δεν ελεγχουν τοσο.. Και η κολλητή μου που ηταν στον ιδιο γιατρο και την ενημερώνω σχετικα με την καθε επίσκεψη μας δεν μου ανέφερε κατι... Βλέποντας τα δικα σας post με τους ελεγχους που κανετε στη Ελλάδα αναρωτήθηκα τι παιζει. 

Τι να σου πω ρε κορίτσι μου... Δεν ξέρω... Δεν είσαι και σε καμία τριτοκοσμική χώρα όμως για να μην ελέγχει ο γιατρός τα βασικά. Στην Κύπρο είσαι.. ας σου τις γράψει τουλάχιστον όταν πας να σου φύγει κ το άγχος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...