Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 42 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Εγώ έκανα πολιτικό πριν 3 χρόνια! Κ ο λόγος που κάναμε ήταν Γτ εκείνη τη χρόνια αγοράσαμε το σπιτι κ το κάναμε ριζικά ανακαίνιση όποτε δν υπήρχαν χρήματα για να κάνουμε κ στο καπάκι θρησκευτικό κ είπαμε κ για φορολογικούς λόγους αφού θα μέναμε πλέον μαζί με τον άντρα μου να κάνουμε πολιτικό. Επίσης εκεινο  το διάστημα είχαμε πει ότι θα ξεκινήσουμε κ προσπάθειες για παιδάκι σιγά σιγά  κ όποτε θεωρήσαμε καλύτερα να το κάνουμε πριν μείνω εγκυος. Κ όταν είδαν πολλοί γνωστοί μου ότι κάναμε πολιτικό αμεσως νόμιζαν ότι είμαι εγκυος. Αυτή η σκέψη είναι πολυ χαζή Γτ κ εγκυος να ήμουν δν υπήρχε περίπτωση να κάνω πολιτικό πριν μπω στον 5ο ή εστω να έχω αυχενική. Κ δν απαραίτητο ένα ζευγάρι που παντρεύεται με πολιτικό να είναι εγκυος η κοπέλα. Ξέρω αρκετά ζευγάρια που δν θέλαν να κάνουν καθόλου θρησκευτικό. Όπως κ μια φίλη μου! 

Ακριβώς τα ίδια και με εμάς...και το θέμα είναι ότι τα κάνουν κυρίως γυναίκες αυτά τα σχόλια...δηλαδή αντί να καταλαβαινόμαστε λίγο παραπάνω...τα κάνουμε χειρότερα μόνες μας...τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Ακριβώς τα ίδια και με εμάς...και το θέμα είναι ότι τα κάνουν κυρίως γυναίκες αυτά τα σχόλια...δηλαδή αντί να καταλαβαινόμαστε λίγο παραπάνω...τα κάνουμε χειρότερα μόνες μας...τι να πω...

Πραγματικά όμως! Δν μπορώ καθόλου την γυναικεία βλακεία ! Εγώ έχω μεγαλώσει με αγόρια κ από μικρή ήμουν αγοροκόριτσο κ γενικά σκέφτομαι κάπως αντρικά! Κ πολλές φορες τα λέω χύμα τα πράγματα όπως έχουν κ αυτο δν αρέσει σε πολλές γυναίκες ,αλλά τι να κάνουμε άμα αυτή είναι η αλήθεια δν μπορώ να υποκρίνομαι! Πρέπει λίγο να σκέφτονται κάποιες πριν πετάξουν τη μπούρδα τους ειδικά σε τέτοια θέματα περί παιδιού κ εγκυμοσυνης! Γτ δυστυχως δν έρχονται εύκολα σε όλες μας! Άλλες δν παιδεύονται καθόλου κ μένουν έγκυες κ άλλες πιο δύσκολα! Αυτό που έχω μάθει μέχρι στιγμής στα 34 μου είναι ότι τα δύσκολα είναι για τους δυνατούς ανθρώπους που μπορούν να τα αντιμετωπίσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dioni20 είπε:

Ακριβώς τα ίδια και με εμάς...και το θέμα είναι ότι τα κάνουν κυρίως γυναίκες αυτά τα σχόλια...δηλαδή αντί να καταλαβαινόμαστε λίγο παραπάνω...τα κάνουμε χειρότερα μόνες μας...τι να πω...

Όντως και εμένα μόνο γυναίκες με ρωτούσαν!! Οι άντρες ήταν λίγο πιο διακριτικοί!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Μωρέ δουλεύω ακόμα πρωί - απόγευμα αν και η δουλειά μου δεν είναι πολύ απαιτητική κουράζομαι όπως και να το κάνεις...και μετά δεν έχω και πολύ ορεξη...νομίζω ότι είναι όλα που έχουν παίξει το ρόλο τους...

Λίγο που περιμένω το επόμενο ραντεβού, λίγο η ανησυχία, λίγο η κούραση, λίγο αυτά που ακούμε κάθε μέρα...

Αλλά θα το βρω που θα πάει... :) :) :) 

Μμμ κατάλαβα και εγώ είμαι με προγραμμα μία πρωί μία απόγευμα οπότε δεν έχω κάτι σταθερό... Πρέπει όμως να προσέχει στην δουλειά όσο γίνετε...και μια εξοδος σίγουρα θα σου αλλάξει το κέφι ακόμα και αν δεν έχεις όρεξη στην αρχή... και εγώ έτσι παθαίνω είμαι πολύ σπιτόγατα.. αλλά αν βρέθω έξω αλλάζουν όλα!!!!

 

Είμαι σίγουρη ότι θα την βρείς την άκρη και θα είσαι μια χαρούλα...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η mpounio είπε:

Σήμερα απο το πρωί όλο πεινάω!!!!

😊😁

Καλημέρα ! Έγω πεινάω κάθε μέρα 😆 Από την αρχή της εγκυμοσυνης συνεχώς πεινούσα ! Ευτυχως δν έχω πάρει πολλά κιλά μέχρι τώρα 3,5 κιλά μόνο κ ο γιατρος μου είπε ότι είναι μια χαρά κ αν συνεχίσω έτσι δν θα έχουμε κανένα πρόβλημα με το βάρος Γτ είμαι κ αδύνατη ! Γενικά έχω καλό μεταβολισμό κ ίσως αυτό βοηθάει . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η mpounio είπε:

Σήμερα απο το πρωί όλο πεινάω!!!!

😊😁

Καλημέρα πως είστε;βρε κορίτσια εγώ την Τετάρτη μπήκα στη 17w ,αλλά δεν έχω όρεξη ακόμα!Από την αρχή έχω χάσει 4 κιλά και τώρα σιγά σιγά αρχίζω και παίρνω κάποια γραμμάρια!Να με ανησυχήσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημέρα πως είστε;βρε κορίτσια εγώ την Τετάρτη μπήκα στη 17w ,αλλά δεν έχω όρεξη ακόμα!Από την αρχή έχω χάσει 4 κιλά και τώρα σιγά σιγά αρχίζω και παίρνω κάποια γραμμάρια!Να με ανησυχήσει;

Η αδερφή μου που είναι γεματουλα στην εγκυμοσύνη της έχανε, μόνο δύο κιλά πήρε. Ρώτα τον/την γιατρό σου αφού σε απασχολεί καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. χάθηκα λίγο.. όσον αφορά τα πράγματα κ γω όλα καινούργια τα είχα αγοράσει στο γιο μου.. και τα έπιπλα κ το καρότσι. Τώρα θα χρησιμοποιήσω τα ίδια βέβαια. Πάλι καλά είναι πολύ καλής ποιότητας κ είναι σαν καινούργια.. 

@Lenia1983 αν είχες κάποια περιττά κιλάκια δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Ίσως και καλύτερα. Ο γιατρός τι σου είπε; Το συζητήσατε; Κι εγώ σήμερα που ζυγιστηκα είμαι στα κιλά που ήμουν πριν μείνω έγκυος. Και ο γιατρός μου είπε ότι είναι μια χαρά για το πρώτο τρίμηνο. Δεν υπάρχει πρόβλημα. Δεν έχω κ πολλή όρεξη η αλήθεια είναι αλλά τρώω.. 

Εγώ κορίτσια έκανα εξετάσεις κ έχει πέσει λίγο ο αιματοκρίτης κ μου είπε να παίρνω διπλή δόση σιδήρου, κ η γενική ούρων έδειξε πολλούς μικροοργανισμούς κ έκανα κ καλλιέργεια κ αναμένω τα αποτελέσματα. Έχω στεναχωρηθεί κάπως η αλήθεια είναι. Ελπίζω να μην επηρεάσει το μωράκι μόνο.. 😟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Η αδερφή μου που είναι γεματουλα στην εγκυμοσύνη της έχανε, μόνο δύο κιλά πήρε. Ρώτα τον/την γιατρό σου αφού σε απασχολεί καλύτερα.

Ευτυχώς είμαι αδύνατη !ναι τον ρώτησα αλλά δεν τον ανησύχησε καθόλου !τι να πω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. χάθηκα λίγο.. όσον αφορά τα πράγματα κ γω όλα καινούργια τα είχα αγοράσει στο γιο μου.. και τα έπιπλα κ το καρότσι. Τώρα θα χρησιμοποιήσω τα ίδια βέβαια. Πάλι καλά είναι πολύ καλής ποιότητας κ είναι σαν καινούργια.. 

@Lenia1983 αν είχες κάποια περιττά κιλάκια δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Ίσως και καλύτερα. Ο γιατρός τι σου είπε; Το συζητήσατε; Κι εγώ σήμερα που ζυγιστηκα είμαι στα κιλά που ήμουν πριν μείνω έγκυος. Και ο γιατρός μου είπε ότι είναι μια χαρά για το πρώτο τρίμηνο. Δεν υπάρχει πρόβλημα. Δεν έχω κ πολλή όρεξη η αλήθεια είναι αλλά τρώω.. 

Εγώ κορίτσια έκανα εξετάσεις κ έχει πέσει λίγο ο αιματοκρίτης κ μου είπε να παίρνω διπλή δόση σιδήρου, κ η γενική ούρων έδειξε πολλούς μικροοργανισμούς κ έκανα κ καλλιέργεια κ αναμένω τα αποτελέσματα. Έχω στεναχωρηθεί κάπως η αλήθεια είναι. Ελπίζω να μην επηρεάσει το μωράκι μόνο.. 😟

Κορίτσι μου δεν θα είναι τίποτα μη σε ανησυχεί!πότε παίρνεις αποτελέσματα από την καλλιέργεια;  Όταν ξεκίνησε η εγκυμοσύνη ήμουν 69.700 στο πρώτο τρίμηνο έφτασα 65.800 δεν έκανα εμετούς είχα όμως πολλές αναγουλες μπαίνω στον πέμπτο μήνα και παίρνω σταδιακά τα κιλά τώρα είμαι 67.300! Ο γιατρός δεν ανησύχησε αλλά εγώ δεν έχω όρεξη!ειδικά όταν αλλάζω βδομάδα δε θέλω να βλέπω φαγητό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσι μου δεν θα είναι τίποτα μη σε ανησυχεί!πότε παίρνεις αποτελέσματα από την καλλιέργεια;  Όταν ξεκίνησε η εγκυμοσύνη ήμουν 69.700 στο πρώτο τρίμηνο έφτασα 65.800 δεν έκανα εμετούς είχα όμως πολλές αναγουλες μπαίνω στον πέμπτο μήνα και παίρνω σταδιακά τα κιλά τώρα είμαι 67.300! Ο γιατρός δεν ανησύχησε αλλά εγώ δεν έχω όρεξη!ειδικά όταν αλλάζω βδομάδα δε θέλω να βλέπω φαγητό!

Από βδομάδα θα βγουν τα αποτελέσματα γιατί χρειάζεται 2-3 μέρες η καλλιέργεια.. 

Μια χαρά είναι τα κιλά σου. Και ο γιατρός σου το είπε εξάλλου.. θα δεις από τον 6ο-7ο πως θα ανεβαίνει η ζυγαριά.. μην ανησυχείς καθόλου για αυτο.. χαχα.. καλύτερα που δεν έχεις πάρει από τωρα.. Απλά προσπάθησε όταν τρως να τρως σωστα..😉😉 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα μπήκα στην 16 εβδομάδα ☺☺ όλα πηγαίνουν μια μέχρι στιγμής!!! Έχω έχω βάλει 1,5 κιλό από την αρχή της εγκυμοσύνης βέβαια μέσα σε δυο εβδομάδες που είχα ζαλάδες και αναγουλες έχασα 2,5 κιλά!! Γενικά είμαι αδύνατη όποτε πιστεύω πως δεν θα έχω μεγάλο πρόβλημα με τα κιλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσι μου δεν θα είναι τίποτα μη σε ανησυχεί!πότε παίρνεις αποτελέσματα από την καλλιέργεια;  Όταν ξεκίνησε η εγκυμοσύνη ήμουν 69.700 στο πρώτο τρίμηνο έφτασα 65.800 δεν έκανα εμετούς είχα όμως πολλές αναγουλες μπαίνω στον πέμπτο μήνα και παίρνω σταδιακά τα κιλά τώρα είμαι 67.300! Ο γιατρός δεν ανησύχησε αλλά εγώ δεν έχω όρεξη!ειδικά όταν αλλάζω βδομάδα δε θέλω να βλέπω φαγητό!

Δν χρειάζεται να ανησυχείς που είχες χάσει Γτ το βάρος σου ήταν οκ. Τώρα από δω κ πέρα θα αρχίσεις σιγά σιγά να παίρνεις. Μπορεί να μην είχες εμετούς αλλά κ οι αναγούλες επηρεάζουν στα κιλά Γτ δν έχεις όρεξη καθόλου. Εγώ πχ ήμουν 50 κιλά όταν έμεινα εγκυος κ δν είχα ούτε αναγούλες ούτε εμετούς ούτε τπτ! Μόνο αυξημένη όρεξη κ φουσκώματα κλασικά. Όποτε τα 3,5 με 4 κιλά που έχω πάρει για το βάρος μου είναι καλά κ προς λίγα μη σου πω. Γτ είχα χαμηλό δείκτη μάζας σώματος κ έκανα διατροφή για να πάρω κιλά κ να μείνω εγκυος. Από τη στιγμή που ο γιατρος σου είπε ότι δν υπάρχει πρόβλημα μη σε απασχολεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κι απο εμένα...

@touloumpitsa Από που μπορεί να είναι αυτοί οι μικροοργανισμοί; Τους είχες ίσως απο πρίν;;;Εγώ όταν μπήκα στον 4ο ξαναέκανα ούρων και ήταν καθαρές...μετά σου ξανακάνουν;;;

@Lenia1983 Κορίτσι πήρα 3 κιλά τους πρώτους μήνες και τώρα έχω χάσει ένα...δεν νομίζω ότι τρέχει κάτι...απλά συζήτησε το και με τον γιατρό να σου φύγει το άγχος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Καλημέρα κορίτσια κι απο εμένα...

@touloumpitsa Από που μπορεί να είναι αυτοί οι μικροοργανισμοί; Τους είχες ίσως απο πρίν;;;Εγώ όταν μπήκα στον 4ο ξαναέκανα ούρων και ήταν καθαρές...μετά σου ξανακάνουν;;;

@Lenia1983 Κορίτσι πήρα 3 κιλά τους πρώτους μήνες και τώρα έχω χάσει ένα...δεν νομίζω ότι τρέχει κάτι...απλά συζήτησε το και με τον γιατρό να σου φύγει το άγχος...

Εμένα κάθε μήνα με βάζει να κάνω γενική ούρων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Εμένα κάθε μήνα με βάζει να κάνω γενική ούρων

Εμένα όλη κι όλη μια φορά με έβαλε να κάνω στο α' τρίμηνο, μόλις ακούσαμε καρδιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Εμένα κάθε μήνα με βάζει να κάνω γενική ούρων

Και εμένα κάθε μήνα μου έχει δώσει εξετάσεις αίματος και ουρων(και γενική και καλλιέργεια)τουλάχιστον μέχρι στιγμής!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Και εμένα κάθε μήνα μου έχει δώσει εξετάσεις αίματος και ουρων(και γενική και καλλιέργεια)τουλάχιστον μέχρι στιγμής!

Ναι και αίματος δίνει. Αυτή την φορά μου έδωσε γενική ούρων, ουρία, κρεατινίνη, ασβέστιο, ουρικό οξύ και τρανσαμινασες.

Τι να πω κορίτσια, είπαμε ο κάθε γιατρός διαφορετικά πράγματα ζητάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Ναι και αίματος δίνει. Αυτή την φορά μου έδωσε γενική ούρων, ουρία, κρεατινίνη, ασβέστιο, ουρικό οξύ και τρανσαμινασες.

Τι να πω κορίτσια, είπαμε ο κάθε γιατρός διαφορετικά πράγματα ζητάει.

Όντως ο κάθε γιατρός ακολουθεί άλλη τακτική...

Γλυκοζιλιωμένη έχετε κανει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Όντως ο κάθε γιατρός ακολουθεί άλλη τακτική...

Γλυκοζιλιωμένη έχετε κανει;

Μόνο στον προγεννητικό έλεγχο μου την έβαλε αυτή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Καλημέρα κορίτσια κι απο εμένα...

@touloumpitsa Από που μπορεί να είναι αυτοί οι μικροοργανισμοί; Τους είχες ίσως απο πρίν;;;Εγώ όταν μπήκα στον 4ο ξαναέκανα ούρων και ήταν καθαρές...μετά σου ξανακάνουν;;;

@Lenia1983 Κορίτσι πήρα 3 κιλά τους πρώτους μήνες και τώρα έχω χάσει ένα...δεν νομίζω ότι τρέχει κάτι...απλά συζήτησε το και με τον γιατρό να σου φύγει το άγχος...

Δεν έχω ιδέα από που μπορεί να είναι.. κάθε μήνα έκανα  κ ήταν όλες πεντακάθαρες... Τι να πω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Antonia2 πόσο χαίρομαι για εσένα έχεις κάθε δίκιο να νιώθεις πως πετάς  και να είσαι συγκινημένη .Τα αποτελέσματα σου είναι πάρα πολύ καλά και εύχομαι από την καρδιά μου σύντομα ν΄α έχεις και μια θετικότατη χοριακή .
    • Ρωτα την αλλά είχα διαβάσει ότι πιο πολύ σημασία έχει στην β επιπέδου για αυτό γίνεται κ κολπικά 
    • Καλημέρα κορίτσι μου. Για αρχή καλώς ήρθες. 2ον επειδή είσαι δοκιμαστικό μέλος πρέπει να φτάσεις τα 20 μηνύματα για να φαίνονται αμέσως. Μέχρι τότε όποτε εμφανίζονται θα σου απαντάμε. Τώρα... στο θέμα σου. Έχουμε την ίδια ηλικία και περίπου τον ίδιο κύκλο. Προσπαθείς για παιδάκι; Καλό θα ήταν να κάνεις μια χοριακή... Αλλά εγώ είμαι γενικά κατά των τεστ. Εγώ στην 4η μέρα καθυστέρησης είχα χοριακή 188. Θα περιμένουμε τα νέα σου.
    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...