Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

Touloumpitsa του το ειπα οταν ειχα πάει οτι μόλις τελειώσουν αυτα που έχω να μου το αλλάξει. Χάλια είναι... σκέτη αηδία! 

Εγώ σταμάτησα τη δουλειά μολις έμαθα για την εγκυμοσύνη και ειλικρινά δεν βαριέμαι καθόλου! 😁

Περνάει η ημέρα με την κορη μου μια χαρά, πριν που δούλευα με βαρδιες με ειχε φάει το άγχος ποιος θα την πάει σχολείο, ποιος θα την πάρει, πόσο διάβασε κτλ😔 Τώρα τουλαχιστον με βλέπει και αυτή στο σπιτι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Πωπω κ σύ είσαι σαν κ μένα! Κ γω όλη μέρα χαζεύω μωρουδιακά κ  τα θέλω ολα να είναι έτοιμα Γτ είμαι άνθρωπος της οργάνωσης κ δν μπορώ να τρέχω τελευταία στιγμή. Άσε που έχω ένα σωρό δουλειές Γτ στο παιδικό πρέπει να αλλάξουμε την διαρρύθμιση επειδή δν τα είχαμε σκεφτεί καλά κ θα ξαναγίνει μια μικρή ανακαίνιση ευτυχως μια μέρα θα πάρει κ μετά θα το βάψουμε. Παλι καλά ντουλάπα κ κούνια θα μου τα φτιάξει ο Κουνιαδος μου όπως κ όλα τα έπιπλα που έχω. Καρότσι ήδη έχω βρει κ μάλλον αυτό θα πάρω. Οποτε όλα τα αλλά μετά τις 25 Ιουλίου θα αρχίσω σιγά σιγά να τα ψωνίζω! 

Και εγώ θέλω μέχρι το Σεπτέμβριο να έχω πάρει το 85% των πραγμάτων!Να βάψουμε δωμάτιο και να έρθουν τα έπιπλα!Άνοιξες μεγάλη κουβέντα με το καρότσι !Εγώ κοιτάζω για 3 σε 1 !εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Και εγώ θέλω μέχρι το Σεπτέμβριο να έχω πάρει το 85% των πραγμάτων!Να βάψουμε δωμάτιο και να έρθουν τα έπιπλα!Άνοιξες μεγάλη κουβέντα με το καρότσι !Εγώ κοιτάζω για 3 σε 1 !εσύ;

Ναι κ γω 3 σε 1 θα πάρω!  Είναι λίγο ακριβά αλλά αξίζει Γτ έχει κ το κάθισμα για το αυτοκίνητο κ καλαθουνα όταν είναι μικρό κ το βγάζεις βόλτα να κοιμάται άνετα. Όποτε αυτό θα πάρω! Κ στην τελική αν με το καλό κάνω κ δεύτερο παιδάκι θα το έχω κ για εκείνο! Άσε θέλουν πολλά πράγματα τα μπεμπέ μας αλλά χαλάλι τους! Από ρουχαλάκια έτσι κ αλλιώς όλο κ κάποια θα μας πάρουν δώρο ή μπορεί κ να μας δώσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Ναι κ γω 3 σε 1 θα πάρω!  Είναι λίγο ακριβά αλλά αξίζει Γτ έχει κ το κάθισμα για το αυτοκίνητο κ καλαθουνα όταν είναι μικρό κ το βγάζεις βόλτα να κοιμάται άνετα. Όποτε αυτό θα πάρω! Κ στην τελική αν με το καλό κάνω κ δεύτερο παιδάκι θα το έχω κ για εκείνο! Άσε θέλουν πολλά πράγματα τα μπεμπέ μας αλλά χαλάλι τους! Από ρουχαλάκια έτσι κ αλλιώς όλο κ κάποια θα μας πάρουν δώρο ή μπορεί κ να μας δώσουν.

Το κάθισμα αυτοκινήτου που έχουν τα καρότσια 3 σε 1 είναι μέχρι λίγα κιλά συνήθως εγώ θα παρω 2 σε 1 και ανεξάρτητο κάθισμα αυτοκινήτου!! 

Την πατησαν έτσι πολλοί γνωστοί μου λέει μετά έπαιρναν και άλλο κάθισμα αυτοκινήτου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Anna Tsak είπε:

Το κάθισμα αυτοκινήτου που έχουν τα καρότσια 3 σε 1 είναι μέχρι λίγα κιλά συνήθως εγώ θα παρω 2 σε 1 και ανεξάρτητο κάθισμα αυτοκινήτου!! 

Την πατησαν έτσι πολλοί γνωστοί μου λέει μετά έπαιρναν και άλλο κάθισμα αυτοκινήτου 🥰

Και εγώ έτσι λέω

Να πάρω 2 σε ένα και να πάρω ένα κάθισμα αυτοκινήτου 0-36 που είναι

Ποια καρότσια θα πάρετε κορίτσια για δώστε ιδέες και γνώμες ☺️☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Το κάθισμα αυτοκινήτου που έχουν τα καρότσια 3 σε 1 είναι μέχρι λίγα κιλά συνήθως εγώ θα παρω 2 σε 1 και ανεξάρτητο κάθισμα αυτοκινήτου!! 

Την πατησαν έτσι πολλοί γνωστοί μου λέει μετά έπαιρναν και άλλο κάθισμα αυτοκινήτου 🥰

Ναι το ξέρω είναι μέχρι κ 9 κιλά ! Αλλά κ 2 σε 1 να πάρεις δν ξέρω αν είναι η διαφορά στα χρήματα μεγάλη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ κορίτσια όλα από την αρχή πρέπει να τα αγοράσω, το μόνο που έχω κρατήσει απο την κόρη μου, θελω να πιστευω οτι υπαρχει στην αποθήκη είναι το κάθισμα αυτοκινητου και το πορτ μπεμπέ. 

Που να φανταστώ ότι μετα απο 11 χρόνια θα ξαναγινω μανούλα! 😊

Και να φανταστείτε πριν κανα 2-3 χρόνια τα έδωσα!

Η κόρη μου πάντως ητανε απο τα μωρά που δεν έμπαιναν στο καρότσι, δεν τις άρεσε, γκρινιαζε. Στο μαρσιπο την ειχε βολέψει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Και εγώ έτσι λέω

Να πάρω 2 σε ένα και να πάρω ένα κάθισμα αυτοκινήτου 0-36 που είναι

Ποια καρότσια θα πάρετε κορίτσια για δώστε ιδέες και γνώμες ☺️☺️☺️☺️

Εγώ μάλλον χώρος βέβαια να έχω κοιτάξει θα πάρω απο τα kiddo το anex, το έχει και ο λογιστής μου και οι δυο κουμπάρες μου και είναι φουλ ευχαριστημένοι όποτε λέω να παω σε αυτό!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, τα καθίσματα αυτοκινήτου 0-36 ΔΕΝ είναι κατάλληλα μέχρι 6 μηνών.  Χρειάζεται το λεγόμενο "αυγό " που είναι μέχρι 9 κιλά.  Έχω ήδη κάθισμα 0-36 που μου έδωσαν, οπότε θα κοιτάξω το 3 σε 1 για να έχω το αυγό για όσο πάει και βολεύει γιατί κουμπώνει και στο καρότσι, οπότε αν κοιμηθεί στο αμάξι, δεν χρειάζεται να το μεταφέρω, το ξεκουμπώνεις από τη βάση του και το κουμπώνεις στο καρότσι ή το μεταφέρεις όπου θέλεις.  Ρούχα μου έχουν δώσει από 0-18 μηνών και είμαι φουλ καλυμμένη! Τα επόμενα τα έχει η αδερφή του άντρα μου,από τον γιο της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Κορίτσια μου, τα καθίσματα αυτοκινήτου 0-36 ΔΕΝ είναι κατάλληλα μέχρι 6 μηνών.  Χρειάζεται το λεγόμενο "αυγό " που είναι μέχρι 9 κιλά.  Έχω ήδη κάθισμα 0-36 που μου έδωσαν, οπότε θα κοιτάξω το 3 σε 1 για να έχω το αυγό για όσο πάει και βολεύει γιατί κουμπώνει και στο καρότσι, οπότε αν κοιμηθεί στο αμάξι, δεν χρειάζεται να το μεταφέρω, το ξεκουμπώνεις από τη βάση του και το κουμπώνεις στο καρότσι ή το μεταφέρεις όπου θέλεις.  Ρούχα μου έχουν δώσει από 0-18 μηνών και είμαι φουλ καλυμμένη! Τα επόμενα τα έχει η αδερφή του άντρα μου,από τον γιο της!

Έτσι ακριβώς, κ γω ξέρω ότι τα καθίσματα 0-36 δν είναι ιδανικά για βρέφη ως 6 μηνών . Γι αυτό κ γω θα πάρω το 3 σε 1 , όπως είπες κ να το πάρει ο ύπνος στον αυτοκίνητο δν χρειάζεται να το βγάλεις από το κάθισμα Γτ κουμπώνει στο καρότσι! Εγω θα τα αγοράσω όλα τι να κάνουμε είναι το πρώτο μου κ δν εχω κάτι. Ακόμα κ ρουχαλάκια δν ξέρω αν θα βρω από άλλους Γτ μόνο μια φιλη μου έχει αγοράκι το οποίο είναι 3,5 χρόνων κ δν ξέρω τι ρούχα θα έχει κρατήσει για να μου δώσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Έτσι ακριβώς, κ γω ξέρω ότι τα καθίσματα 0-36 δν είναι ιδανικά για βρέφη ως 6 μηνών . Γι αυτό κ γω θα πάρω το 3 σε 1 , όπως είπες κ να το πάρει ο ύπνος στον αυτοκίνητο δν χρειάζεται να το βγάλεις από το κάθισμα Γτ κουμπώνει στο καρότσι! Εγω θα τα αγοράσω όλα τι να κάνουμε είναι το πρώτο μου κ δν εχω κάτι. Ακόμα κ ρουχαλάκια δν ξέρω αν θα βρω από άλλους Γτ μόνο μια φιλη μου έχει αγοράκι το οποίο είναι 3,5 χρόνων κ δν ξέρω τι ρούχα θα έχει κρατήσει για να μου δώσει. 

Κοριτσια δεν ξέρω αν κάνει η όχι το 0-36 παντός ξέρω ότι δεν κάνει να κάτσει το μωρό πάνω από 1:30 ώρα στο αυγό δεν το έχεις για να κοιμάται εκει για αυτό το 3σε1 έχουν και το πορτ μπεμπε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Έτσι ακριβώς, κ γω ξέρω ότι τα καθίσματα 0-36 δν είναι ιδανικά για βρέφη ως 6 μηνών . Γι αυτό κ γω θα πάρω το 3 σε 1 , όπως είπες κ να το πάρει ο ύπνος στον αυτοκίνητο δν χρειάζεται να το βγάλεις από το κάθισμα Γτ κουμπώνει στο καρότσι! Εγω θα τα αγοράσω όλα τι να κάνουμε είναι το πρώτο μου κ δν εχω κάτι. Ακόμα κ ρουχαλάκια δν ξέρω αν θα βρω από άλλους Γτ μόνο μια φιλη μου έχει αγοράκι το οποίο είναι 3,5 χρόνων κ δν ξέρω τι ρούχα θα έχει κρατήσει για να μου δώσει. 

Και εγώ 3 σε 1 για τους ακριβώς ίδιους λόγους!Όσο για τα ρούχα δεν έχω γνωστούς ή φίλους να μου δώσουν για κοριτσάκι!οπότε πρέπει να τ αγοράσω όλα από την αρχή!Όσο για ποιο καρότσι δεν έχουμε ακόμα κατασταλάξει!🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κοριτσια δεν ξέρω αν κάνει η όχι το 0-36 παντός ξέρω ότι δεν κάνει να κάτσει το μωρό πάνω από 1:30 ώρα στο αυγό δεν το έχεις για να κοιμάται εκει για αυτό το 3σε1 έχουν και το πορτ μπεμπε 

Εγώ δν λέω να το αφήσει εννοείται πάνω από τόση ώρα να κοιμάται! Για λίγο φυσικά ! Για να κοιμηθεί είναι το πορτ μπεμπέ φυσικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Εγώ δν λέω να το αφήσει εννοείται πάνω από τόση ώρα να κοιμάται! Για λίγο φυσικά ! Για να κοιμηθεί είναι το πορτ μπεμπέ φυσικά! 

Έτσι πρέπει και μετά διάβασα ότι δεν εχουν περάσει ολα τεστ τα αυγα από τα 3σε1 μόνο δυο ειναι αυτά που έχουν περάσει τα τεστ το ένα ειναι το peg prego book 51

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι της άποψης να τα πάρω όλα καινούργια γιατί δεν ξέρω πως τα είχαν αποθηκευμένα αυτοί που θα μου τα δώσουν αλλά θα μου πεις θα τα πλύνω αλλά και πάλι θέλω να τα πάρω καινούργια κάνω παιδάκι γιατί το θέλω και δεν μου είναι ένα έξτρα έξοδο όποτε θα κόψω κάτι άλλο από εμένα και θα πάρω τα καλυτερα για το μπεμπάκι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Εγώ είμαι της άποψης να τα πάρω όλα καινούργια γιατί δεν ξέρω πως τα είχαν αποθηκευμένα αυτοί που θα μου τα δώσουν αλλά θα μου πεις θα τα πλύνω αλλά και πάλι θέλω να τα πάρω καινούργια κάνω παιδάκι γιατί το θέλω και δεν μου είναι ένα έξτρα έξοδο όποτε θα κόψω κάτι άλλο από εμένα και θα πάρω τα καλυτερα για το μπεμπάκι μου

Αυτής της άποψης είμαι κ γω! Ότι τα θέλω όλα καινούργια κ φυσικά θα κόψω από δικά μου έξοδα για να τα πάρω στο μωρό μου! Απλά για κάνα ρουχαλάκι αν μου δώσουν οκ θα το κρατήσω Γτ αυτά έτσι κ αλλιώς πλένονται  κ αποστειρώνονται κ επειδή συνέχεια μεγαλώνουν τα μωρα κ χρειάζονται αρκετές αλλαξιες ότι μου δώσει κανεις δν θα πω όχι! Αλλά ολα τα αλλά θα τα πάρω καινούργια εννοείται! Το πρώτο μου παιδάκι είναι κ θελω να του προσφέρω όσο το δυνατόν κ όσο μπορώ τα καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και εγώ όλα καινούργια πρέπει να τα πάρω. Για δωμάτιο δεν σκέφτομαι προς την ώρα γιατί τον πρώτο χρόνο θέλω να είναι μαζί μου το μωράκι.

Πώς σας φαίνεται το κουβερτακι που φτιάχνω;

 

 

IMG_20210609_204318.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Κορίτσια και εγώ όλα καινούργια πρέπει να τα πάρω. Για δωμάτιο δεν σκέφτομαι προς την ώρα γιατί τον πρώτο χρόνο θέλω να είναι μαζί μου το μωράκι.

Πώς σας φαίνεται το κουβερτακι που φτιάχνω;

 

 

IMG_20210609_204318.jpg

Είναι πολύ όμορφο μπράβο σου άμα πιάνουν τα χεράκια σου ιδές τι μπορείς να φτιάξεις για το μωράκι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Είναι πολύ όμορφο μπράβο σου άμα πιάνουν τα χεράκια σου ιδές τι μπορείς να φτιάξεις για το μωράκι σου

Στην ανιψιά μου είχα κάνει ολόκληρο σετ. Κουβερτακι, ζακετακι, σκουφάκι, Γαβράκια κ μποτάκια και mobile για την κούνια.

Φυσικά μετά της έκανα και άλλα, αυτά ήταν τα πρώτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Κορίτσια και εγώ όλα καινούργια πρέπει να τα πάρω. Για δωμάτιο δεν σκέφτομαι προς την ώρα γιατί τον πρώτο χρόνο θέλω να είναι μαζί μου το μωράκι.

Πώς σας φαίνεται το κουβερτακι που φτιάχνω;

 

 

IMG_20210609_204318.jpg

Είναι τέλειο!μπράβο χρυσοχέρα🙂😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Στην ανιψιά μου είχα κάνει ολόκληρο σετ. Κουβερτακι, ζακετακι, σκουφάκι, Γαβράκια κ μποτάκια και mobile για την κούνια.

Φυσικά μετά της έκανα και άλλα, αυτά ήταν τα πρώτα

Μπράβο είσαι χρυσοχέρα ☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Κορίτσια και εγώ όλα καινούργια πρέπει να τα πάρω. Για δωμάτιο δεν σκέφτομαι προς την ώρα γιατί τον πρώτο χρόνο θέλω να είναι μαζί μου το μωράκι.

Πώς σας φαίνεται το κουβερτακι που φτιάχνω;

 

 

IMG_20210609_204318.jpg

Αχ είναι τελειοοοο μπραβο σου!!!! Πολύ ωραιο το σχεδιο του και το χρωματακι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Κορίτσια και εγώ όλα καινούργια πρέπει να τα πάρω. Για δωμάτιο δεν σκέφτομαι προς την ώρα γιατί τον πρώτο χρόνο θέλω να είναι μαζί μου το μωράκι.

Πώς σας φαίνεται το κουβερτακι που φτιάχνω;

 

 

IMG_20210609_204318.jpg

Πανέμορφο κορίτσι μου, χρυσοχέρα είσαι πω πω !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ όλα καινούργια θέλω να τα πάρω κορίτσια, το πρώτο μας παιδάκι είναι θέλω να είναι όλα όπως τα επιθυμούμε εμείς!!! 

Βέβαια και η αδερφή μου και ο αδερφός μου έχουν και αγοράκια και κοριτσάκια αλλά θα πάρουμε μόνο λίγα ρουχαλάκια όλα τα έπιπλα και καρότσι θα τα πάρουμε καινούργια!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...