Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 27 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Κορίτσια με το καλό όσες παντρεύεστε!!! Κούκλες θα είστε με την κοιλίτσα... Μην ανησυχείτε!! 

Πάντως όσον αφορά την Papp a, μου είπαν την επόμενη μέρα θα είναι έτοιμη.. βέβαια εγώ που έχω ραντεβού για αυχενική Παρασκευή απόγευμα, οι αίματος θα είναι έτοιμες τη Δευτέρα πρωί.. καλα αποτελέσματα σε όλες που έχουμε ραντεβού αυτή τη βδομάδα!! 

Ευχαριστούμε πολυυ! Γίνεται να δώσεις Πέμπτη ώστε να είναι έτοιμα Παρασκευή ή δεν έχει νόημα; 🤔 Όπως και να έχει καλά αποτελέσματα να εχειςς! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Ευχαριστούμε πολυυ! Γίνεται να δώσεις Πέμπτη ώστε να είναι έτοιμα Παρασκευή ή δεν έχει νόημα; 🤔 Όπως και να έχει καλά αποτελέσματα να εχειςς! 😊

Δε γίνεται φαντάζομαι γτ η αιμοληψια θα γίνει εκείνη την ωρα στο γιατρό που θα κάνω την αυχενική και όχι σε κάποιο μικροβιολογικό.. Κ στο γυναικολόγο μου από βδομάδα θα πάω ούτως ή άλλως οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.. Σ' ευχαριστώ πολύ!!! 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Δε γίνεται φαντάζομαι γτ η αιμοληψια θα γίνει εκείνη την ωρα στο γιατρό που θα κάνω την αυχενική και όχι σε κάποιο μικροβιολογικό.. Κ στο γυναικολόγο μου από βδομάδα θα πάω ούτως ή άλλως οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.. Σ' ευχαριστώ πολύ!!! 😊😊

Ααα κατάλαβα τότε όντως δεν έχει νόημα δε γίνεται. Εμένα με έστειλαν σε μικροβιολογικο που συνεργάζονται για αυτό 😇

Ελπίζω να πάει καλά να τελειώνουμε με τις αυχενικές και να παμε για την επόμενη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Εσύ είσαι το καλό και καθώς πρέπει κορίτσι! Εμείς είμαστε αλητοκόριτσα!! Χαχαχα! Καλά να είμαστε όλες με τα αντράκια μας και τα μωράκια μας και τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες! 

Μα που είναι η @Anna Tsak?? 

Χαχαχαχαχα ναι ναι 😂🤣😂 Η μάνα μου έπρεπε να το διαβάσει αυτό για το "Καλό κοριτσι" που λέει ότι της έβγαλα την ψυχή χαχαχαχα 

Προφανώς και είναι λεπτομέρειες...ο καθένας κάνει αυτό που τον γεμίζει και του αρέσει...

Άλλοι δεν παντρεύονται ποτέ αλλά έχουν τα παιδάκια τους και ζουν μαζι ευτυχισμένοι...η υπογραφή δεν αλλάζει τπτ...

Όπως είπες να είμαστε όλες καλά και να έχουμε σύντομα γερά μωράκια...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Χαχα από οτι φαίνεται είσαι η μόνη 😀😀

Εμεις είμαστε 8 χρονιαα αλλα λεγαμε μια και καλή με το μωράκι. Οπότε το καλοκαίρι πολιτικό και του χρόνου γάμο βάπτιση με το καλό 😀

Κι εμείς έτσι λέγαμε...Αλλά "αναγκαστήκαμε" να επισπεύσουμε τον πολιτικό λόγο κάποιου θέματος και μετά επειδή θέλαμε να ευχαριστήσουμε και τις οικογένειές μας που δεν ήταν στον πολιτικό είπαμε να κάνουμε και τον θρησκευτικό έτσι σαν ένα μεγάλο πάρτυ.

Να είστε πάντα ευτυχισμένοι και πολλά πολλά χρόνια ακόμα μαζί🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Κι εμείς έτσι λέγαμε...Αλλά "αναγκαστήκαμε" να επισπεύσουμε τον πολιτικό λόγο κάποιου θέματος και μετά επειδή θέλαμε να ευχαριστήσουμε και τις οικογένειές μας που δεν ήταν στον πολιτικό είπαμε να κάνουμε και τον θρησκευτικό έτσι σαν ένα μεγάλο πάρτυ.

Να είστε πάντα ευτυχισμένοι και πολλά πολλά χρόνια ακόμα μαζί🧡

Καλημέρααα και σε ευχαριστώ πολύυ! Ό,τι καλύτερο εύχομαι και σε εσάς και σύντομα το μωράκι στην αγκαλιά σας ☺ 🤱🏼

Αυτό σκεφτόμαστε και εμεις τώρα να κάνουμε τον πολιτικό για τη γραφειοκρατία μόνο με γονείς  και του χρόνου θρησκευτικό ώστε είναι κάποια στόμα παραπάνω 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/5/2021 at 10:55 ΠΜ, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Ααα τι ωραία μπράβο με το καλό! Οπότε έχεις ετοιμασίες έχεις και το άγχος για τις εξετάσεις ☺ Όλα καλά θα πάνε! 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/5/2021 at 11:08 ΠΜ, ο/η Dioni20 είπε:

Με το καλό κοριτσάκι οι εξετάσεις σου και με το καλό και ο γάμος σας!!!

Θα πάνε όλα τέλεια...θετική σκέψη!!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!Σήμερα που είναι η εξέταση είμαι πιο χαλαρή από τις προηγούμενες μέρες, λίγο ανάποδη είμαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/5/2021 at 12:41 ΜΜ, ο/η annoula1987 είπε:

Με το καλό και ο γάμος λοιπόν! Εμείς θα παντρευτούμε μόλις πάμε Ελλάδα με θρησκευτικό σε στενό κύκλο! Να δω που θα βρω νυφικό να μου κάνει ως τότε!!😅😅😅

Ευχαριστώωω πολύυυ!!! Εμείς είχαμε κλείσει θρησκευτικό γάμο για τον Οκτώβριο αλλά η πανδημία μας τα χάλασε, βέβαια τώρα και με την εγκυμοσύνη και να θέλαμε δεν θα γινόταν, γιατί τον Οκτώβρη θα είμαι με την κοιλία στο στόμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Εσύ είσαι το καλό και καθώς πρέπει κορίτσι! Εμείς είμαστε αλητοκόριτσα!! Χαχαχα! Καλά να είμαστε όλες με τα αντράκια μας και τα μωράκια μας και τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες! 

Μα που είναι η @Anna Tsak?? 

Εδώ είμαι, καταφέρνω να μπω μόνο από το laptop που έχω στο γραφείο για αυτό δεν απαντάω άμεσα, από το κινητό δεν με αφήνει να συνδεθώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, έκανα τις αιματολογικές και μου είπαν ότι σε δύο ώρες τα αποτελέσματα θα πάνε στο ιατρείο που θα κάνω την αυχενική διαφάνεια, οπότε έχουν ήδη σταλθεί γιατί τις έκανα κατά τις 11 το πρωί!!!

Σε μισή ώρα πάω για την αυχενική επιτέλους!!!!!

Θα είναι η πρώτη εξέταση που θα πάω χωρίς τον άντρα μου, και φοβάμαι λίγο!!!!

Θα σας ενημερώσω με τα νέα μας  🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου, έκανα τις αιματολογικές και μου είπαν ότι σε δύο ώρες τα αποτελέσματα θα πάνε στο ιατρείο που θα κάνω την αυχενική διαφάνεια, οπότε έχουν ήδη σταλθεί γιατί τις έκανα κατά τις 11 το πρωί!!!

Σε μισή ώρα πάω για την αυχενική επιτέλους!!!!!

Θα είναι η πρώτη εξέταση που θα πάω χωρίς τον άντρα μου, και φοβάμαι λίγο!!!!

Θα σας ενημερώσω με τα νέα μας  🥰🥰🥰

Ολα καλα θα πάνε!! Θα δεις.. 😊😊 Εννοείται να μας ενημερώσεις για τις εξελίξεις.. 😉 καλή τύχη κ να μην φοβάσαι καθόλου!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επέστρεψα πιο αγχωμένη από πριν😒

1/996 πιθανότητες για Τρισωμία 21, φοβήθηκα λίγο είναι η αλήθεια..

Εσείς τ αποτελέσματα είχατε??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Επέστρεψα πιο αγχωμένη από πριν😒

1/996 πιθανότητες για Τρισωμία 21, φοβήθηκα λίγο είναι η αλήθεια..

Εσείς τ αποτελέσματα είχατε??

 

Καταρχήν μην αγχώνεσαι την προηγούμενη εβδομάδα το τράβηξα αυτό το άγχος αν τα διάβασες 😇🙂

Τι ηλικία έχεις εάν επιτρέπεται; γιατί οι πιθανότητες αυξάνονται με βάση την ηλικία. Εμένα μου έβγαλε 1/378 ακομα χειρότερο και επειδή ήμουν χάλια στην ιδέα ότι θα έχει κάτι πηγα και σε δεύτερο γιατρό και ξανα έκανα. Επίσης μου είπαν να κάνω το νιπτ επειδή ήμουν πάνω από το όριο δλδ 1/300.

Βγηκαν το Σάββατο που μας πέρασε και ηταν εν τελει όλα καλά κατά 99% 🙄

Μην αγχώνεσαι πάντως τυχαίνει σε πάρα πολλές κοπέλες και εγω όσο ρωτούσα έμαθα για πολλές.

Σου πρότεινε να κανεις το νιπτ; Ο υπέρηχος ήταν καλός και σου έριξαν οι αιματολογικες το ποσοστό; σου είπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καταρχήν μην αγχώνεσαι την προηγούμενη εβδομάδα το τράβηξα αυτό το άγχος αν τα διάβασες 😇🙂

Τι ηλικία έχεις εάν επιτρέπεται; γιατί οι πιθανότητες αυξάνονται με βάση την ηλικία. Εμένα μου έβγαλε 1/378 ακομα χειρότερο και επειδή ήμουν χάλια στην ιδέα ότι θα έχει κάτι πηγα και σε δεύτερο γιατρό και ξανα έκανα. Επίσης μου είπαν να κάνω το νιπτ επειδή ήμουν πάνω από το όριο δλδ 1/300.

Βγηκαν το Σάββατο που μας πέρασε και ηταν εν τελει όλα καλά κατά 99% 🙄

Μην αγχώνεσαι πάντως τυχαίνει σε πάρα πολλές κοπέλες και εγω όσο ρωτούσα έμαθα για πολλές.

Σου πρότεινε να κανεις το νιπτ; 

27 χρονών είμαι, αλλά εγώ δεν είχα σταθερό κύκλο και μου είπε ότι παίζει και αυτό ρόλο!!

Δεν μου είπε να κάνω τίποτα άλλο, τώρα θα μιλήσω με την γιατρό μου να τις τα στείλω να τα δεί μπας και μ πει κάτι άλλο!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

27 χρονών είμαι, αλλά εγώ δεν είχα σταθερό κύκλο και μου είπε ότι παίζει και αυτό ρόλο!!

Δεν μου είπε να κάνω τίποτα άλλο, τώρα θα μιλήσω με την γιατρό μου να τις τα στείλω να τα δεί μπας και μ πει κάτι άλλο!!

 

Ααα δε το γνώριζα αυτό με τον κύκλο ίσως παίζει ρόλο τότε όπως σου είπε. Ωραία, ναι συζήτησε το να δεις τι θα σου πει ίσως δε χρειαστεί καν, εμένα με 1/378 και 1/500 στη δεύτερη θεωρούνταν μετρίου κινδύνου και για αυτό χρειάστηκε το νιπτ.

Οπότε όλα καλά! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

27 χρονών είμαι, αλλά εγώ δεν είχα σταθερό κύκλο και μου είπε ότι παίζει και αυτό ρόλο!!

Δεν μου είπε να κάνω τίποτα άλλο, τώρα θα μιλήσω με την γιατρό μου να τις τα στείλω να τα δεί μπας και μ πει κάτι άλλο!!

 

Μίλα με τη γιατρό σου κ θα σε καθοδηγήσει εκείνη.. Δεν ήξερα ότι παίζει ρόλο ο κύκλος αλλά εφόσον στο είπε θα επηρεάζει κ αυτός.. 

Στη @Maimoudaki92 ήταν  διπλάσιες+ οι πιθανότητες για τρισωμια σε σχέση με το δικο σου ποσοστό κ τελικά της είπαν όλα καλά... Οπότε μην απελπιζεσαι... Το πιο πιθανό είναι να είναι όλα τέλεια... 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά με αυτά που διαβάζω, καλά έκανα και πήγα απευθείας για το NIPT! @Anna Tsak προσπάθησε να είσαι ήρεμη, είναι απλά στατιστικές.  Λογικά ο γιατρός θα σε στείλει για περαιτέρω εξετάσεις για να αποκλίσει ότι κατι πάει στραβά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Επέστρεψα πιο αγχωμένη από πριν😒

1/996 πιθανότητες για Τρισωμία 21, φοβήθηκα λίγο είναι η αλήθεια..

Εσείς τ αποτελέσματα είχατε??

 

Χμ....μίλα με τον γυναικολόγο να σου πει πως θα κινηθείτε...να έχεις στο μυαλό σου ότι η αυχενική δίνει ποσοστά βάση ηλικίας,υπερήχου,αιματολογικών...

Οι βιοχημικές σου βγήκαν;Γιατί εμένα ήταν 1/11000 για τρισωμία 21 και όταν βγήκαν και οι αίματος πήγε 1/15199 .

Θέλω να πω αλλάζει το ποσοστό και μπορεί να πέσουν κι άλλο οι πιθανότητες....επίσης ακόμα και έτσι να μείνει ένα μωρό στα 996 που θα κάνεις θα έχει τρισωμία 21 άρα πάλι καλές νομίζω είναι οι πιθανότητες σου...

Ίσως κάνεις και μια πιο εξιδεικευμένη εξέταση όπως η @Maimoudaki92 και θα δεις που όλα θα είναι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε; Ποιες έχουν ακόμα να κάνουν εξετάσεις αυτή την εβδομάδα; 

Εγώ σήμερα είμαι 15w ακριβώς και επιτέλους έχω ραντεβού στη γυναικολόγο να το δωωωω 🙏

Σε όλο το 1ο τρίμηνο πηρα περίπου 1,5 κιλό και στην πρώτη εβδομάδα του 4 μήνα πηρα μισο κιλό ακόμα ελπίζω να μη πάει έτσι 😀😀😀

Εσεις πόσα κιλά βαλατεε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε; Ποιες έχουν ακόμα να κάνουν εξετάσεις αυτή την εβδομάδα; 

Εγώ σήμερα είμαι 15w ακριβώς και επιτέλους έχω ραντεβού στη γυναικολόγο να το δωωωω 🙏

Σε όλο το 1ο τρίμηνο πηρα περίπου 1,5 κιλό και στην πρώτη εβδομάδα του 4 μήνα πηρα μισο κιλό ακόμα ελπίζω να μη πάει έτσι 😀😀😀

Εσεις πόσα κιλά βαλατεε; 

Σήμερα έχω ραντεβού  13w+2d!! Εγώ ξεκίνησα με 46,4 κιλά και έχω φτάσει τα 49,4 - 49,8 παίζει η ζυγαριά, ανάλογα το πόσο έχω φάει, υγρά κτλ. Έχει καμιά εβδομάδα που ηρεμησαν τα συμπτώματα και τρώω πιο νορμάλ πλέον, οπότε πιστεύω ότι θα σταθεροποιηθούν και τα κιλά μέχρι έναν βαθμό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά είστε ...εγώ είμαι στα 3kg πάνω πλέον...Αλλά μέχρι τώρα ΕΤΡΩΓΑ 🤣😂🤭

Τώρα έχουμε μπει λίγο σε προγραμματάκι και θεωρώ πως θα πάμε πιο χαλαρά με τα κιλά...13w κι εγώ!!!

Κατά τ'άλλα άντε καμία αναγούλα το πρωί αλλά όχι κάθε μερα και πονακια στην κοιλιά που τα έχω από την αρχή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ 12μιση εβδομάδων τώρα.. έχω αύριο ραντεβού για αυχενική.. άντε να δούμε...  Μέχρι στιγμής από κιλά εγώ είμαι στα ίδια... Δεν έχω πάρει καθόλου... Θα τα πάρω μαζεμένα.. 😛 Πάντως θυμάμαι στην πρώτη εγκυμοσύνη ότι στον 9ο μήνα έπαιρνα 1 κιλό τη βδομάδα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα καλά πάμε δλδ νομιζω τόσο 2 3 κιλά είναι νορμαλ στο 1ο τρίμηνο 🤭☺ αλλα από εδω και πέρα που υποχωρούν τα συμπτώματα και ανοίγει καπως η όρεξη θελει να προσέχουμε. Τουλάχιστον είναι και καλοκαίρι και θα τρώμε ωραια φρούτα 😀🍉🍍🍇🍑🍒🍓

Εντομεταξυ πάνω που ηρεμώ κάτι γίνεται και αγχώνομαι πηγα τουαλέτα πριν και στο σκουπισμα ειχα καφέ 😔😔😔 δε πήρα τη γιατρό γιατί έχω στις 6 ραντεβού ουτως η αλλως ελπίζω να μην είναι κάτι. Είχα να δω καφέ από την 6 και 7 εβδομάδα που με έδινε utrogestan 😒😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Εγώ 12μιση εβδομάδων τώρα.. έχω αύριο ραντεβού για αυχενική.. άντε να δούμε...  Μέχρι στιγμής από κιλά εγώ είμαι στα ίδια... Δεν έχω πάρει καθόλου... Θα τα πάρω μαζεμένα.. 😛 Πάντως θυμάμαι στην πρώτη εγκυμοσύνη ότι στον 9ο μήνα έπαιρνα 1 κιλό τη βδομάδα... 

Πω πωωω τίποτα ε; Μπράβο αλλα ναι λογικά αργότερα που θα ανοίξει παραπάνω η ορεξη μας 😀 @Dioni20 @annoula1987 νομιζω καλά είμαστε μέχρι 3 κιλακια 😊😀 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κι εγώ όταν ήμουν έγκυος τα πρώτα συμπτώματα ήταν πολύ πρησμένο στήθος που πόναγε απίστευτα και πονάκια στην κοιλιά όπως αυτά της περιόδου. Επειδή αυτά τα έχω πάντα και σαν συμπτώματα περιόδου (όχι τόσο έντονα όμως όσον αφορά το στήθος), στην αρχή πίστευα πως απλά είναι να μου έρθει η περίοδος. Όπως λες κι εσύ όμως, αυτό συνέβαινε 2-3 μέρες πριν έρθει η περίοδος. Όταν είδα ότι είχε φτάσει μια βδομάδα με αυτά τα συμπτώματα και η περίοδος άφαντη, τότε σκέφτηκα πως πρέπει να κάνω ενα τεστ! Χρονικά κι εμένα έγινε ακριβώς το ίδιο, τα συμπτώματα ξεκίνησαν 1 εβδομάδα μετά την ωορρηξία, και άλλη 1 εβδομάδα μετά, δηλαδή στην αναμενόμενη περίοδο, έκανα το τεστ. Καλή επιτυχία σου εύχομαι, να κάνεις ένα τεστακι ή μια χοριακη και περιμένουμε νέα σου! ❤️
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να μεταφέρεις! Κι εγώ με 4ΑΑ έχω τον μπεμπουλη μου🥰 είμαι σίγουρη για την επιτυχία❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπεμπέκια σας;; Εγώ έχω φουσκώσει αρκετά με αποτέλεσμα να μη κλείνουν παντελόνια και μπουφάν και ο μπόμπιρας μου εδώ κ δύο εβδομάδες είναι δραστήριος μέσα στην κοιλιά μου! Ξεκίνησα να τον νιώθω στις 16 εβδομάδες αρκετά νωρίς για πρώτη κύηση κ σήμερα που είμαι 18+1 τον νιώθω πλέον κ σε όρθια θέση. Πήγαμε στον γιατρό κ είναι μεγάλο μωρό με βάση τις μέρες της εξωσωματικής...στην ανάπτυξή του ήταν μπροστά 4 μέρες και τώρα φαίνεται 7 μέρες μπροστά. Επιβεβαιώνει την εμβρυολογο που 5 ημερών βλαστοκύστη μας είπε ότι εξελίσσεται δυναμικά κ μπορεί να έχει φτάσει και 6ης ημέρας τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Πάντως βρε κορίτσια τι όμορφα ανθρωπακια κουβαλάμε μέσα μας!!! Μου φαίνεται απίστευτο που τον νιώθω...🤰 Επίσης, έκλεισα για ραντεβού για τη β-επιπεδου σε ένα μήνα! Εσείς σε τι φάση είστε;;;
    • Γενικα βλέπω πως οι παιδίατροι έχουν τελείως άλλη τακτική με τις τροφες 🤷‍♀️ πχ εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχει σπόρια μέσα δεν το δίνουμε όπως φράουλα ακτινίδιο ντομάτα μελιτζάνα τέτοια τα αποφεύγουμε όταν είναι πολύ μικρά  το αχλάδι βοηθάει στο έντερο από φρούτα  Κοιτα αυτά θα έχεις με την επιθυμία του φαγητού σήμερα μπορεί να τρώει κάτι και να στο κόψει απότομα να μην το θέλει καθόλου και μετά από 2-3 μήνες να αρχίσει πάλι να το τρώει δεν είναι στάνταρ αυτό ή επειδή ξεκίνησε με όρεξη να τρώει πως θα τρώει κάθε φορά με την ίδια όρεξη είναι φάσεις που παίρνανε εμενα ακόμα και τώρα είναι μερες που τρώει καλά και άλλες πάλι όχι  Με τα κακα περάσαμε μια μικρή φάση που έκλεγε όταν έκανε αλλά όχι τόσο πολύ όπως το περιγράφεις εσυ είχε τυχει να βγάλει λίγο αίμα μια φορά αλλά ήταν από το σφίξιμο ερεθίστηκε (είχα στείλει φωτο στην γιατρό και τα είδε ) επειδη με τα κιλά της δεν έχει θέμα να πεις ωχ αμάν να φαει σιγά σιγά θα στρώσει τώρα για την δυσκηλιοτητα δεν ξέρω να βοηθησω αλλά μου είχαν πει πως μια  μπατονέτα με λίγο ελαιόλαδο να την κανείς στο πωπω βοηθάει να ενεργηθεί βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει δεν το έχω δοκιμάσει εγω
    • Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...