Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Δεν μας είπαν.Περιμενουμε τις καλλιέργειες...Το πρωτόκολλο είναι 10 μέρες θα δείξει όμως...

Στο μεταξύ ήρθε τώρα μια νοσηλεύτρια και μου λέει επάνω σου κοιμαται;Λέω Ναι...

Ααααα μου λέει να του το κόψεις γιατί κακομαθαινουν...

οκ...τι να πω; Να το αφήσω δλδ το παιδάκι κουρασμένο,πονεμένο σε ξένο περιβάλλον να κλαίει για να μην κακομαθει...😒🙄

Κορίτσι μου περαστικά σας.Εύχομαι σύντομα το μωράκι σου να είναι καλά κ μα μην ταλαιπωρείτε άλλο! Ολα θα πάνε καλά κ θα γυρίσετε σπιτι σας . Μην ακούς τη λέει η καθεμία εκεί . Κρατά όσο θες το μωράκι άου αγκαλιά γτ το έχει ανάγκη . Δν μπορώ να ακούω άλλο αυτό το πράγμα ότι θα κακό μάθουν από την αγκαλιά! Έλεος δλδ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna Tsak είπε:

Σαν να με βλέπω! Μπάνιο κάθε βράδυ μόλις κοιμηθεί, δόντια το μεσημέρι όταν γυρίσει ο άντρας μου!! Εγώ το μόνο μποτέ που έκανα ήταν να πάω να βάψω τα μαλλιά μετά από 1,5 χρόνο βρήκα ευκαιρία γιατί ήταν εδώ η μαμά μου και την κράτησε αλλιώς δεν ξέρω ποτε θα τα ξανά έκανα!! 

Τα μαλλιά μου ευτυχως δν τα βάφω , αλλά θελω να πάω για καθάρισμα ψαλίδας κ στη δερματολόγο για καθαρισμό προσώπου κ καμία θεραπεία γτ έχουμε κ τη γάμοβάφτιση το Σεπτέμβριο κ θελω να είμαι οκ 😊 Επίσης για Μασαζ κ φυσικοθεραπείες πρέπει να πάω γτ η πλάτη μου από το να έχω τον μικρό αγκαλιά τα έχει παίξει κ είναι μονίμως μουδιασμένη. Μαγείρεμα κ γώ πάντως κανω για δυο μερες  . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Δεν μας είπαν.Περιμενουμε τις καλλιέργειες...Το πρωτόκολλο είναι 10 μέρες θα δείξει όμως...

Στο μεταξύ ήρθε τώρα μια νοσηλεύτρια και μου λέει επάνω σου κοιμαται;Λέω Ναι...

Ααααα μου λέει να του το κόψεις γιατί κακομαθαινουν...

οκ...τι να πω; Να το αφήσω δλδ το παιδάκι κουρασμένο,πονεμένο σε ξένο περιβάλλον να κλαίει για να μην κακομαθει...😒🙄

Κοριτσι μου μην δίνεις σημασία σε αντιλήψεις του παρελθόντος!Αυτά τα έλεγαν οι γιαγιάδες μας!Εσύ να κάνεις ότι νιώθεις και ότι είναι καλύτερο για τον μπεμπακο σου!Ο καθένας να κοιτάει τη δουλειά του!Πως είναι σήμερα το μωρό και εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Καλά εννοείται με καθοδήγηση απ τη σωστή ειδικότητα. Αλλα ίσως σας έβαλαν για σπινθήρογραφημα εσάς γιατί είχαν δει κατι προγεννητικα. Εμάς με τον υπέρηχο κ τη κυστεογραφια ήταν καλυμμένοι

Δεν νομίζω. Απλά ξεκινήσαμε με υπέρηχο, μετά κυστεογραφια και τέλος σπινθηρογράφημα για την νεφρική λειτουργία. Τα πήραμε σταδιακά δλδ για να έχουμε μια συνολική εικόνα. Λογικά κυστεογραφια δεν θα χρειαστεί να κάνουμε ξανά. Υπέρηχο έχουμε σε ενάμιση μήνα και δεν ξέρω αν στο μέλλον μας βάλει ξανά σπινθηρογράφημα. Υποθέτω όμως ότι μόνο αν έχουμε επιδείνωση θα χρειαστεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Τα μαλλιά μου ευτυχως δν τα βάφω , αλλά θελω να πάω για καθάρισμα ψαλίδας κ στη δερματολόγο για καθαρισμό προσώπου κ καμία θεραπεία γτ έχουμε κ τη γάμοβάφτιση το Σεπτέμβριο κ θελω να είμαι οκ 😊 Επίσης για Μασαζ κ φυσικοθεραπείες πρέπει να πάω γτ η πλάτη μου από το να έχω τον μικρό αγκαλιά τα έχει παίξει κ είναι μονίμως μουδιασμένη. Μαγείρεμα κ γώ πάντως κανω για δυο μερες  . 

Θέλω γενικό ρεκτιφιε χαχχχα 🤣😂🤣😂μαλλιά νύχια καθαρισμό προσώπου!Μου φαίνεται τόσο μακρινό όλο αυτό ! Άσε για τις φυσικοθεραπείες μου φαίνεται απίθανο!Που θα πάει θα τα καταφέρουμε!ούτε κρέμα για τα χέρια δεν προλαβαίνουμε να βάλουμε 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Θέλω γενικό ρεκτιφιε χαχχχα 🤣😂🤣😂μαλλιά νύχια καθαρισμό προσώπου!Μου φαίνεται τόσο μακρινό όλο αυτό ! Άσε για τις φυσικοθεραπείες μου φαίνεται απίθανο!Που θα πάει θα τα καταφέρουμε!ούτε κρέμα για τα χέρια δεν προλαβαίνουμε να βάλουμε 😂😂😂😂

Κ γώ μια από τα ίδια θελω ,αλλά κ μένα μου φαίνεται τόσο μακρινό ! Βασικά θα τα ξεκινήσω ένα ένα . Όταν γίνει 3 μηνών ο μικρος κ μετά θα το αφήνω το απόγευμα για καμία ώρα με τον άντρα μου για να τα κανω. Δν γίνεται άλλο χρειάζεται να κάνουμε κ κάτι για μας γτ αλλιώς μας βλέπω με ψυχοφάρμακα 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Κ γώ μια από τα ίδια θελω ,αλλά κ μένα μου φαίνεται τόσο μακρινό ! Βασικά θα τα ξεκινήσω ένα ένα . Όταν γίνει 3 μηνών ο μικρος κ μετά θα το αφήνω το απόγευμα για καμία ώρα με τον άντρα μου για να τα κανω. Δν γίνεται άλλο χρειάζεται να κάνουμε κ κάτι για μας γτ αλλιώς μας βλέπω με ψυχοφάρμακα 🤪

Εγώ άρχισα να κάνω ότι μπορώ μόνη στο σπίτι. Φρύδια, μπικίνι ας πούμε που τα έκανα σε αισθητικό τώρα τα έκανα μόνη. Αυτό που θέλω είναι να βάψω τα μαλλιά μου γιατί έχει κατέβει η ρίζα, είναι και άσπρα και φαίνονται χάλια... Τον μικρό δεν ξέρω πώς θα τον αφήσω βέβαια ως για τέτοια δουλειά γιατί και χρόνο χρειάζομαι και έχουν μυρωδιά οι βαφές. Ειδομεν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Κ γώ μια από τα ίδια θελω ,αλλά κ μένα μου φαίνεται τόσο μακρινό ! Βασικά θα τα ξεκινήσω ένα ένα . Όταν γίνει 3 μηνών ο μικρος κ μετά θα το αφήνω το απόγευμα για καμία ώρα με τον άντρα μου για να τα κανω. Δν γίνεται άλλο χρειάζεται να κάνουμε κ κάτι για μας γτ αλλιώς μας βλέπω με ψυχοφάρμακα 🤪

Ναι πρέπει να δούμε λίγο και εμάς!Είναι και χειμώνας είναι και ο covid και δεν βοηθάνε πολύ αυτά τα δύο!Δεν βγαίνουμε δεν βλέπουμε κόσμο δεν μπορούμε και να καλλωπιστουμε!ούτε σε ψυχίατρο για τα φάρμακα δε μπορούμε να πάμε🤣🤣🤣😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Εγώ άρχισα να κάνω ότι μπορώ μόνη στο σπίτι. Φρύδια, μπικίνι ας πούμε που τα έκανα σε αισθητικό τώρα τα έκανα μόνη. Αυτό που θέλω είναι να βάψω τα μαλλιά μου γιατί έχει κατέβει η ρίζα, είναι και άσπρα και φαίνονται χάλια... Τον μικρό δεν ξέρω πώς θα τον αφήσω βέβαια ως για τέτοια δουλειά γιατί και χρόνο χρειάζομαι και έχουν μυρωδιά οι βαφές. Ειδομεν!

Κάνει η βαφή τώρα που θηλάζετε;αν τα καταφέρνεις πάλι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Κάνει η βαφή τώρα που θηλάζετε;αν τα καταφέρνεις πάλι καλά!

Ναι επιτρέπεται κανονικά, απλά θέλω να κλείσω τρίμηνο γιατί οι ορμόνες μέχρι τότε είναι στα ύψη. Άσε που νομίζω αρχίζουν και πέφτουν τα μαλλιά τότε, την κάτσαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Δεν νομίζω. Απλά ξεκινήσαμε με υπέρηχο, μετά κυστεογραφια και τέλος σπινθηρογράφημα για την νεφρική λειτουργία. Τα πήραμε σταδιακά δλδ για να έχουμε μια συνολική εικόνα. Λογικά κυστεογραφια δεν θα χρειαστεί να κάνουμε ξανά. Υπέρηχο έχουμε σε ενάμιση μήνα και δεν ξέρω αν στο μέλλον μας βάλει ξανά σπινθηρογράφημα. Υποθέτω όμως ότι μόνο αν έχουμε επιδείνωση θα χρειαστεί. 

Ναι η κυστεογραφια δείχνει αν υπάρχει παλινδρόμηση αφού δεν έχει δε θ ξανακάνει. Οι γιατροί τα πάνε με τέτοια σειρά που βλέπουν αυτά οι θέλουν. Εμείς υπακουμε σε ότι μας λενε. Μακάρι να μη ξαναχρειαστει τπτ για τα μωράκια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Ναι επιτρέπεται κανονικά, απλά θέλω να κλείσω τρίμηνο γιατί οι ορμόνες μέχρι τότε είναι στα ύψη. Άσε που νομίζω αρχίζουν και πέφτουν τα μαλλιά τότε, την κάτσαμε!

Ααα δλδ μετά τους 3μηνες αρχίζουν κ πέφτουν τα μαλλιά; Γτ εγώ μέχρι τώρα δν χάνω τρίχες κ λέω <<γτ λένε κάποιες ότι χάνουν μαλλιά αφού εγώ μέχρι τώρα δν έχω χάσει 🤪>> Ελπίζω να μη μου πέσουν πολλές τρίχες γτ τα έχω κ μακριά ως τον κωλο κ δν θελω να τα κουρέψω μέχρι τον Σεπτέμβριο που είναι ο γάμος. Καλά κ γώ αποτρίχωση μόνη μου κανω. Απλά τα αλλά δν γίνεται να τα κανω μόνη μου ,χρειάζεται δερματολόγος 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Ναι πρέπει να δούμε λίγο και εμάς!Είναι και χειμώνας είναι και ο covid και δεν βοηθάνε πολύ αυτά τα δύο!Δεν βγαίνουμε δεν βλέπουμε κόσμο δεν μπορούμε και να καλλωπιστουμε!ούτε σε ψυχίατρο για τα φάρμακα δε μπορούμε να πάμε🤣🤣🤣😂😂😂

Έγω έχω που είμαι κλεισμένη από τότε που άρχισε η κοβιντ εποχή επειδή είμαι κ ευπαθή ομάδα κ ήμουν σε άδεια από την αρχή κ τα έχω παίξει γτ πραγματικά δν έχω επαφές με κόσμο κ ουτε έβγαινα αρκετά . Όποτε τώρα που είμαι κ μέσα στην εξάντληση κ την κλεισούρα τα έχω παίξει ακόμα περισσότερο. Να φανταστείς εδώ κ δυο χειμώνες κ καλοκαίρια ανεβοκατεβάζω τα ρούχα χωρίς να τα φοράω αφού δν πάω πουθενά. Απλά κ τα μωράκια μας χρειάζονται κ αυτά τις βόλτες τους κ να είναι με κόσμο κ δυστυχώς δν μπορούμε να τους τα προσφέρουμε γτ φοβόμαστε να μην κολλήσουν . Εύχομαι να τελειώσει σύντομα όλο αυτό γτ έχουμε αποξενωθεί . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Ναι επιτρέπεται κανονικά, απλά θέλω να κλείσω τρίμηνο γιατί οι ορμόνες μέχρι τότε είναι στα ύψη. Άσε που νομίζω αρχίζουν και πέφτουν τα μαλλιά τότε, την κάτσαμε!

Ο σίδηρος δε βοήθησε για τα μαλλιά;Εγώ μόλις αδιαθετησα ηρέμησα λίγο μη σου πω και πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Έγω έχω που είμαι κλεισμένη από τότε που άρχισε η κοβιντ εποχή επειδή είμαι κ ευπαθή ομάδα κ ήμουν σε άδεια από την αρχή κ τα έχω παίξει γτ πραγματικά δν έχω επαφές με κόσμο κ ουτε έβγαινα αρκετά . Όποτε τώρα που είμαι κ μέσα στην εξάντληση κ την κλεισούρα τα έχω παίξει ακόμα περισσότερο. Να φανταστείς εδώ κ δυο χειμώνες κ καλοκαίρια ανεβοκατεβάζω τα ρούχα χωρίς να τα φοράω αφού δν πάω πουθενά. Απλά κ τα μωράκια μας χρειάζονται κ αυτά τις βόλτες τους κ να είναι με κόσμο κ δυστυχώς δν μπορούμε να τους τα προσφέρουμε γτ φοβόμαστε να μην κολλήσουν . Εύχομαι να τελειώσει σύντομα όλο αυτό γτ έχουμε αποξενωθεί . 

Μακάρι να τελειώσει να ηρεμήσουμε και τα παιδάκια μας να κοινωνικοποιηθούν,γιατί έτσι δε μπορούν να έρθουν σε επαφή με κανέναν!☹️☹️ Το μόνο παρηγορο είναι ότι θα έρθει η άνοιξη να βγαίνουμε έστω με τα καροτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Ο σίδηρος δε βοήθησε για τα μαλλιά;Εγώ μόλις αδιαθετησα ηρέμησα λίγο μη σου πω και πολύ!

Τον σίδηρο τον έχω σταματήσει γιατί πειράζει τον μικρό. Για την ώρα δεν έχω χάσει μαλλιά, να δούμε μετά το τρίμηνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Τον σίδηρο τον έχω σταματήσει γιατί πειράζει τον μικρό. Για την ώρα δεν έχω χάσει μαλλιά, να δούμε μετά το τρίμηνο.

Πώς κατάλαβες ότι πειράζει το μωρό ο σίδηρος; Ήταν δυσκοιλιο;

Αχ αυτά τα μαλλιά... Θυμάμαι έπαιρνα τον γυναικολόγο μου αφού γέννησα τον γιο μου και τον ρωτούσα: γιατρέ θα καραφλιάσω; 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η troia είπε:

Μαλλιά δεν βάφω (κάηκα αν έβαφα), αλλά έναν καθαρισμό προσώπου και μία αποτρίχωση ευχαρίστως θα έκανα, αλλά δεν...Εδώ όταν κάνω μπάνιο μόνο τα βασικά κάνω, δηλ. απλώς πλένομαι, δεν προλαβαίνω για ξύρισμα κτλ. Μγείρεμα έχω κάνει λίγες φορές, ευτυχώς μας δίνουν φαγητά οι μαμάδες μας...

Εγώ έφτιαξα νύχια και έκανα το προηγούμενο Σ/Κ καθαρισμό προσώπου και πραγματικά το ευχαριστήθηκα...κι εγώ δεν βαφω μαλλιά...ήθελα να πάω να κάνω και μια θεραπεία ενυδάτωσης να σου πω αλλά τωρα θα φύγει ένα 10ημερο με την εισαγωγή...να πάνε όλα καλά και βλέπουμε....

Εμένα ευτυχώς ο μπαμπάς αν και αγχώνεται τον κρατάει μόνος του...του έχω δώσει και μερικά τιπ για να τον ησυχάζει αν γκρινιάζει πολύ και προς το παρόν τα πάει καλά!!! 🥰🥰🥰

Δεν θα την πάλευα αλλιώς...αααα έχω πάει και δύο φορές για καφεδάκι...κατά τ'άλλα τις καθημερινές εννοείτε πλένω δόντια όταν έρθει ο άντρας μου και κάνω καμία δουλειά όσο χαζεύει στο μομπιλε η στα 30' που κοιμάται κάθε φορά 😂🤣😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Κοριτσι μου μην δίνεις σημασία σε αντιλήψεις του παρελθόντος!Αυτά τα έλεγαν οι γιαγιάδες μας!Εσύ να κάνεις ότι νιώθεις και ότι είναι καλύτερο για τον μπεμπακο σου!Ο καθένας να κοιτάει τη δουλειά του!Πως είναι σήμερα το μωρό και εσύ;

Είναι καλά...γενικά δεν μου είχε κάνει αλλά συμπτώματα...Ε χθες ταλαιπωρήθηκαμε λίγο αλλά σήμερα κάναμε και γελάκια,κουβεντιάζαμε,τραγουδήσαμε και παίξαμε με την κουδουνίστρα μας...

Είναι καλο παιδάκι τρομάρα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Μακάρι να τελειώσει να ηρεμήσουμε και τα παιδάκια μας να κοινωνικοποιηθούν,γιατί έτσι δε μπορούν να έρθουν σε επαφή με κανέναν!☹️☹️ Το μόνο παρηγορο είναι ότι θα έρθει η άνοιξη να βγαίνουμε έστω με τα καροτσια!

Μακάρι δεν λες τπτ...εμάς όποιον έχει δει τον έχει δει με μάσκα...

Αφού λέμε ότι το παιδάκι θα νομίζει ότι έτσι είναι ο κόσμος...

Βγήκαμε και δύο φορές πριν το πολυ κρύο και καναμε βόλτα σε ένα λιμάνι που δεν έχει κόσμο γιατί δεν παλευοταν άλλο μέσα.

Στο μεταξύ όλοι γύρω γυρω κολλάνε κοβιντ η γαστρεντερίτιδα...Δεν είναι ναχαλαρώσουμε γιατι την πατήσαμε...

Βέβαια μας την έκανε η ουρολοιμωξη Αλλά οκ αν μπορούμε να αποφύγουμε κάτι καλό είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Ο σίδηρος δε βοήθησε για τα μαλλιά;Εγώ μόλις αδιαθετησα ηρέμησα λίγο μη σου πω και πολύ!

Αδιαθέτησες; Εγω πάλι πριν 4 μερες καθάρισα (72 μερες μετά τη γεννά) κ ακόμα βέβαια τα υγρά που βγάζω το πρωί συνήθως είναι σαν μπεζ κ όχι διαφανή . Βέβαια εσυ δν θηλάζεις γι αυτό μάλλον αδιαθέτησες. Εγω με τον θηλασμό μπορεί να αργήσω να αδιαθετήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Μακάρι να τελειώσει να ηρεμήσουμε και τα παιδάκια μας να κοινωνικοποιηθούν,γιατί έτσι δε μπορούν να έρθουν σε επαφή με κανέναν!☹️☹️ Το μόνο παρηγορο είναι ότι θα έρθει η άνοιξη να βγαίνουμε έστω με τα καροτσια!

Ναι μακάρι ανα τελειώσει γτ δν είναι κατάσταση αυτή. Τα μωράκια μας έχουν κ αυτά ανάγκη για κοινωνικοποίηση όπως είπες κ να βγουν έξω. Το να είναι κλεισμένα μέσα στο σπιτι ακόμη κ τόσο μικρά που είναι γκρινιάζουν γτ έχουν ανάγκη από καθαρό αέρα κ από βόλτα. Εμένα να φανταστείς τις προάλλες ήρθε ο ξάδερφος μου κ επειδή φορούσε μαύρη μάσκα κ μαύρο μπουφάν τρόμαξε ο μικρούλης μου κ έκλαψε. Κ ακόμη κ οι δικοί μου καμια  φορά φοράνε μάσκα γτ φοβούνται κ τους κοιτάζει παράξενα ο γλυκός μου.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Μακάρι δεν λες τπτ...εμάς όποιον έχει δει τον έχει δει με μάσκα...

Αφού λέμε ότι το παιδάκι θα νομίζει ότι έτσι είναι ο κόσμος...

Βγήκαμε και δύο φορές πριν το πολυ κρύο και καναμε βόλτα σε ένα λιμάνι που δεν έχει κόσμο γιατί δεν παλευοταν άλλο μέσα.

Στο μεταξύ όλοι γύρω γυρω κολλάνε κοβιντ η γαστρεντερίτιδα...Δεν είναι ναχαλαρώσουμε γιατι την πατήσαμε...

Βέβαια μας την έκανε η ουρολοιμωξη Αλλά οκ αν μπορούμε να αποφύγουμε κάτι καλό είναι.

Κορίτσι μου όλοι μας έτσι είμαστε πηγαίνουμε  σε πιο απόμερα μέρη για να προστατεύσουμε εμάς κ τα μωράκια μας. Αλλά αμα είναι να σου τύχει ότι κ αν κάνουμε θα μας βρει. Όπως κόλλησα κ εγώ κορωνοιο στην εγκυμοσύνη που δν έβγαινα από το σπιτι κ ο άντρας μου μόνο στη δουλειά πήγαινε κ για ψώνια. Ας κάνουμε την προσευχή μας να είμαστε καλά ,να είναι κ όλοι οι υπόλοιποι που παλεύουν με αυτον τον κωλοιο στα νοσοκομεία γτ το έζησα με τη μητέρα μου,τον αδερφό μου κ τον πατέρα μου , δν υπάρχει καμία φροντίδα όταν είσαι εκεί μέσα ,είσαι τελειως μονος! Ας τελειώσει όλο αυτό να ηρεμίσει η ανθρωπότητα επιτέλους ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Κορίτσι μου όλοι μας έτσι είμαστε πηγαίνουμε  σε πιο απόμερα μέρη για να προστατεύσουμε εμάς κ τα μωράκια μας. Αλλά αμα είναι να σου τύχει ότι κ αν κάνουμε θα μας βρει. Όπως κόλλησα κ εγώ κορωνοιο στην εγκυμοσύνη που δν έβγαινα από το σπιτι κ ο άντρας μου μόνο στη δουλειά πήγαινε κ για ψώνια. Ας κάνουμε την προσευχή μας να είμαστε καλά ,να είναι κ όλοι οι υπόλοιποι που παλεύουν με αυτον τον κωλοιο στα νοσοκομεία γτ το έζησα με τη μητέρα μου,τον αδερφό μου κ τον πατέρα μου , δν υπάρχει καμία φροντίδα όταν είσαι εκεί μέσα ,είσαι τελειως μονος! Ας τελειώσει όλο αυτό να ηρεμίσει η ανθρωπότητα επιτέλους ! 

Υπομονή σε όλους...κι εμένα κόλλησαν οι δικοί μου αλλά είναι στο εξωτερικό και εκεί είναι ακόμα χειρότερα...το πέρασαν μόνοι στο σπίτι...ένα μήνα μετά η μητέρα μου έχει ακόμα βήχα...προσπαθεί να επικοινωνήσει με τον εκεί γιατρό και της λένε κάθε μέρα να πάρει αύριο γιατί δεν προλαβαίνουν...

Αν ήταν ανεμβολιαστη πιστεύω θα πέθαινε...Το πέρασε πολύ βαριά...και έξω πρέπει να είσαι με το ένα πόδι στο τάφο για σου κάνουν εισαγωγή...😪 

Τι να λέμε τώρα...μακρυά από όλους μας αυτο το πράγμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Υπομονή σε όλους...κι εμένα κόλλησαν οι δικοί μου αλλά είναι στο εξωτερικό και εκεί είναι ακόμα χειρότερα...το πέρασαν μόνοι στο σπίτι...ένα μήνα μετά η μητέρα μου έχει ακόμα βήχα...προσπαθεί να επικοινωνήσει με τον εκεί γιατρό και της λένε κάθε μέρα να πάρει αύριο γιατί δεν προλαβαίνουν...

Αν ήταν ανεμβολιαστη πιστεύω θα πέθαινε...Το πέρασε πολύ βαριά...και έξω πρέπει να είσαι με το ένα πόδι στο τάφο για σου κάνουν εισαγωγή...😪 

Τι να λέμε τώρα...μακρυά από όλους μας αυτο το πράγμα.

Πως είναι οι εξετάσεις του μπεμπη σου κορίτσι μου? Την παλεύεις καθόλου εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...