Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Αχ ναι μάλλον όταν ρυθμιστεί θα πρέπει να σταματήσω. Θα δούμε βέβαια πως θα είναι οι εξετάσεις μου κ αν καταφέρω να το πάω όσο πιο κοντα στο εξάμηνο τον θηλασμό. Έχω μεσογειακή αναιμία κ μεταγγίζομαι κάθε 15 μέρες κ ένα από τα φάρμακα που πρεπει να πάρω είναι τοξικό γι αυτό πρέπει να διακόψω τον θηλασμό . Αλλά αν η φεριτίνη μου δν είναι αυξημένη μπορεί να ξεκινησω μόνο το άλλο φάρμακο που δν είναι τοξικό κ επιτρέπεται να το παίρνω στον θηλασμό . Θέλω να θηλάζω όσο περισσότερο μπορώ γτ είναι κ καλύτερο για το μωρό αλλά κ είναι η πιο όμορφη αίσθηση στον κόσμο! 
Γι αυτό ας περάσω κ ένα μήνυμα από εδώ όσες έχετε υψηλό αιματοκρίτη να γίνετε αιμοδότες κ δοτες μυελού των οστών σώζετε πολλές ζωες.Χιλιάδες άτομα ζούμε χάρη στους αιμοδότες . Υπάρχει τρομερή έλλειψη αίματος κ πολλά άτομα όπως κ καρκινοπαθείς δν μπορούν να κάνουν τη θεραπεία τους. 

Καλημέρα κοπέλα μου!μπράβο σου που το προσπαθείς τόσο πολύ είσαι πολυ αξία!❤️ Να σε ρωτήσω αν μου επιτρέπεις!έχεις εμβολιαστεί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου!μπράβο σου που το προσπαθείς τόσο πολύ είσαι πολυ αξία!❤️ Να σε ρωτήσω αν μου επιτρέπεις!έχεις εμβολιαστεί;

Όταν ξεκίνησε τον Ιανουάριο του 2021 ο εμβολιασμός για τους υγειονομικούς γτ εργάζομαι σε νοσοκομείο, είχα ρωτήσει την γιατρό που με παρακολουθεί αν κάνει να κανω το εμβόλιο γτ τον Φεβρουάριο θα έκανα εμβρυομεταφορα κ μου είπε να μην το κανω σε καμία περίπτωση αφού θέλω να μείνω έγκυος. Όποτε δν εμβολιάστηκα. Επίσης όταν ήμουν στον 6ο μήνα την ξαναρώτησα κ μου είπε πάλι να μην το κανω. Οταν ομως ήμουν 35η βδομάδα κόλλησα κορωνοϊο (δν σας το είχα γράψει) αλλά το πέρασα πιο ελαφριά κ από κρυολόγημα .Η γιατρός μου στο νοσοκομείο είχε φοβηθεί παρά πολύ γτ είμαι ευπαθή ομάδα έτσι κ αλλιώς αλλά τελικά πέρασε σε λιγότερο κ από 1 βδομάδα. Μόνο απώλεια γεύσης είχα. Οπότε τώρα λεω να κανω το εμβόλιο μόλις περάσουν 4-5 μήνες από τη νοσηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Όταν ξεκίνησε τον Ιανουάριο του 2021 ο εμβολιασμός για τους υγειονομικούς γτ εργάζομαι σε νοσοκομείο, είχα ρωτήσει την γιατρό που με παρακολουθεί αν κάνει να κανω το εμβόλιο γτ τον Φεβρουάριο θα έκανα εμβρυομεταφορα κ μου είπε να μην το κανω σε καμία περίπτωση αφού θέλω να μείνω έγκυος. Όποτε δν εμβολιάστηκα. Επίσης όταν ήμουν στον 6ο μήνα την ξαναρώτησα κ μου είπε πάλι να μην το κανω. Οταν ομως ήμουν 35η βδομάδα κόλλησα κορωνοϊο (δν σας το είχα γράψει) αλλά το πέρασα πιο ελαφριά κ από κρυολόγημα .Η γιατρός μου στο νοσοκομείο είχε φοβηθεί παρά πολύ γτ είμαι ευπαθή ομάδα έτσι κ αλλιώς αλλά τελικά πέρασε σε λιγότερο κ από 1 βδομάδα. Μόνο απώλεια γεύσης είχα. Οπότε τώρα λεω να κανω το εμβόλιο μόλις περάσουν 4-5 μήνες από τη νοσηση. 

Ωχ, ευτυχώς το πέρασες ελαφριά. Μπράβο σου που δεν το βάζεις κάτω με τον θηλασμό, μακάρι να μπορέσεις να συνεχίσεις και περισσότερο από το τρίμηνο. 

Πολύ ωραίο και το μήνυμα που περνάς, δυστυχώς δεν υπάρχει αρκετή ενημέρωση και ευαισθητοποίηση για τέτοια θέματα. Όπως επίσης δεν βοηθάει και η νοοτροπία, δυστυχώς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Όταν ξεκίνησε τον Ιανουάριο του 2021 ο εμβολιασμός για τους υγειονομικούς γτ εργάζομαι σε νοσοκομείο, είχα ρωτήσει την γιατρό που με παρακολουθεί αν κάνει να κανω το εμβόλιο γτ τον Φεβρουάριο θα έκανα εμβρυομεταφορα κ μου είπε να μην το κανω σε καμία περίπτωση αφού θέλω να μείνω έγκυος. Όποτε δν εμβολιάστηκα. Επίσης όταν ήμουν στον 6ο μήνα την ξαναρώτησα κ μου είπε πάλι να μην το κανω. Οταν ομως ήμουν 35η βδομάδα κόλλησα κορωνοϊο (δν σας το είχα γράψει) αλλά το πέρασα πιο ελαφριά κ από κρυολόγημα .Η γιατρός μου στο νοσοκομείο είχε φοβηθεί παρά πολύ γτ είμαι ευπαθή ομάδα έτσι κ αλλιώς αλλά τελικά πέρασε σε λιγότερο κ από 1 βδομάδα. Μόνο απώλεια γεύσης είχα. Οπότε τώρα λεω να κανω το εμβόλιο μόλις περάσουν 4-5 μήνες από τη νοσηση. 

Ακριβώς έτσι και εμένα ο γιατρός μου είχε πει να μην το κάνω σε καμία φάση της εγκυμοσύνης!Τώρα που θηλάζεις στο πρότεινε άσχετα αν νοσησες! Το ότι νοσησες τόσο ελαφριά μια χαρά και έχεις αποκτήσει και αντισώματα(αν το λέω σωστά) !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Ωχ, ευτυχώς το πέρασες ελαφριά. Μπράβο σου που δεν το βάζεις κάτω με τον θηλασμό, μακάρι να μπορέσεις να συνεχίσεις και περισσότερο από το τρίμηνο. 

Πολύ ωραίο και το μήνυμα που περνάς, δυστυχώς δεν υπάρχει αρκετή ενημέρωση και ευαισθητοποίηση για τέτοια θέματα. Όπως επίσης δεν βοηθάει και η νοοτροπία, δυστυχώς...

Γενικά έχω μάθει στη ζωή μου να μην το βάζω κάτω κ φυσικά δν θα το βάλω κ με τον θηλασμό! Δυστυχώς στη χώρα μας δν υπάρχει καθόλου ενημέρωση γύρω από αυτά τα ζητήματα . Εύχομαι να αλλάξει αυτό από τις νεότερες γενιές γτ βλέπω ότι τα νέα παιδιά είναι πιο ευαισθητοποιημένα κ σκέφτονται λίγο διαφορετικά! Βέβαια πάντα θα υπάρχουν κ αυτοί που δν θα νοιάζονται γτ είναι θέμα χαρακτήρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Ακριβώς έτσι και εμένα ο γιατρός μου είχε πει να μην το κάνω σε καμία φάση της εγκυμοσύνης!Τώρα που θηλάζεις στο πρότεινε άσχετα αν νοσησες! Το ότι νοσησες τόσο ελαφριά μια χαρά και έχεις αποκτήσει και αντισώματα(αν το λέω σωστά) !

Εμένα ο Γυναικολογος μου ήθελε να το κανω ,αλλά η γιατρός μου που με παρακολουθεί για το θέμα υγείας που έχω δν με άφησε να το κανω . Μου πρότεινε να το κανω κάπου στο 5μηνο μετά τη νοσηση. Λογικά θα έχω αποκτήσει αντισώματα (ήθελα να πάω να κανω εξέταση αλλά μου φάνηκαν πολλά τα 25€ κ το άφησα) όμως θα κανω για να δω ποσά αντισώματα έχω κ ανάλογα με αυτά θα κλείσω το εμβόλιο είτε πιο νωρίς είτε πιο αργά. Το καλό είναι ότι διάβασα ότι τα αντισώματα από τη νοσηση που παίρνει το μωρό μέσω θηλασμού είναι πιο καλά κ πιο δυνατά από ότι αυτά που αποκτάς από το εμβόλιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Όταν ξεκίνησε τον Ιανουάριο του 2021 ο εμβολιασμός για τους υγειονομικούς γτ εργάζομαι σε νοσοκομείο, είχα ρωτήσει την γιατρό που με παρακολουθεί αν κάνει να κανω το εμβόλιο γτ τον Φεβρουάριο θα έκανα εμβρυομεταφορα κ μου είπε να μην το κανω σε καμία περίπτωση αφού θέλω να μείνω έγκυος. Όποτε δν εμβολιάστηκα. Επίσης όταν ήμουν στον 6ο μήνα την ξαναρώτησα κ μου είπε πάλι να μην το κανω. Οταν ομως ήμουν 35η βδομάδα κόλλησα κορωνοϊο (δν σας το είχα γράψει) αλλά το πέρασα πιο ελαφριά κ από κρυολόγημα .Η γιατρός μου στο νοσοκομείο είχε φοβηθεί παρά πολύ γτ είμαι ευπαθή ομάδα έτσι κ αλλιώς αλλά τελικά πέρασε σε λιγότερο κ από 1 βδομάδα. Μόνο απώλεια γεύσης είχα. Οπότε τώρα λεω να κανω το εμβόλιο μόλις περάσουν 4-5 μήνες από τη νοσηση. 

Πάλι καλά που το πέρασες ελαφρά κ είναι κ το μωράκι μια χαρά..

Λόγω της εμβρυομεταφοράς σου είπε ο γιατρός σου να μην το κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η touloumpitsa είπε:

Πάλι καλά που το πέρασες ελαφρά κ είναι κ το μωράκι μια χαρά..

Λόγω της εμβρυομεταφοράς σου είπε ο γιατρός σου να μην το κάνεις;

Ευτυχώς το πέρασα πολύ ελαφριά κ το μωρό μου μια χαρά ήταν . Ο Γυναικολογος τότε μου είχε πει να μην ανησυχώ για το μωρό γτ δν παθαίνει τπτ , για μένα ανησυχούσε περισσότερο λόγω του προβλήματος μου. Η γιατρός μου στο νοσοκομείο μου είχε πει να μην το κανω επειδή προσπαθούσεα για παιδί είτε δλδ έκανα εμβρυομεταφορα οπως κ έκανα είτε εμένα φυσιολογικά έγκυος , επειδή είχα παλιότερα αποβολές κ δν ήθελε με τπτ να το ρισκάρουμε γτ δν ξέραμε τι παρενέργειες μπορεί να είχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sweetheart12 είπε:

Ευτυχώς το πέρασα πολύ ελαφριά κ το μωρό μου μια χαρά ήταν . Ο Γυναικολογος τότε μου είχε πει να μην ανησυχώ για το μωρό γτ δν παθαίνει τπτ , για μένα ανησυχούσε περισσότερο λόγω του προβλήματος μου. Η γιατρός μου στο νοσοκομείο μου είχε πει να μην το κανω επειδή προσπαθούσεα για παιδί είτε δλδ έκανα εμβρυομεταφορα οπως κ έκανα είτε εμένα φυσιολογικά έγκυος , επειδή είχα παλιότερα αποβολές κ δν ήθελε με τπτ να το ρισκάρουμε γτ δν ξέραμε τι παρενέργειες μπορεί να είχα. 

Παλι καλά κορίτσι μου!!! Για να μη σε ανησυχήσει στο είπε  ο γυναικολόγος προφανώς κ καλά έκανε γιατί θα σε άγχωνε.. εύχομαι όλα καλά να πάνε από δω και πέρα!! 

Εγώ έκανα την τρίτη δόση εχθές κ εύχομαι να περάσουν γρήγορα κι άλλα αντισώματα στο μωρό γιατί γίνεται χαμός με τόσα κρούσματα και φοβάμαι πάρα πολύ. Ούτε τον μεγάλο μου δεν έστειλα σχολείο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Παλι καλά κορίτσι μου!!! Για να μη σε ανησυχήσει στο είπε  ο γυναικολόγος προφανώς κ καλά έκανε γιατί θα σε άγχωνε.. εύχομαι όλα καλά να πάνε από δω και πέρα!! 

Εγώ έκανα την τρίτη δόση εχθές κ εύχομαι να περάσουν γρήγορα κι άλλα αντισώματα στο μωρό γιατί γίνεται χαμός με τόσα κρούσματα και φοβάμαι πάρα πολύ. Ούτε τον μεγάλο μου δεν έστειλα σχολείο..

Πάντως κ τον παιδίατρο που είχα πάρει τότε που κόλλησα για το αν παθαίνει τπτ το μωρό μου είχε πει όχι ,όπως κ ο άλλος Γυναικολογος που έχω . Επίσης κ η γυναίκα του φίλου του άντρα μου είχε κάνει κ δεύτερη δόση εμβολίου κόλλησε κορωνοιο 36η βδομάδα κ γέννησε στις 38 βδομάδες μια χαρά ήταν κ δν είχε τπτ το μωρό.Φαντάσου κόλλησε ενώ είχε εμβολιαστεί κ είχε τα ίδια συμπτώματα με μένα που δν είχα εμβολιαστεί. Απλά ειναι θέμα οργανισμού το πως θα το περάσεις . Κ αν είσαι στο μήνα σου δν παθαίνει τπτ το μωρό . Μόνο αν ειναι μικρό κ δν έχει αναπτυχθεί διατρέχει κίνδυνο. Εσυ πριν ποσό καιρό έκανες τη δεύτερη δόση κ πηγές κ έκανες κ την Τρίτη; Νομίζω είπαν ότι πρέπει να περάσει ένα 8μηνο για να κανείς την τριτη δόση. Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι πως ότι κ αν κάνουνε όσο κ αν προσέχουμε μπορεί να κολλήσουμε από το πουθενά. Εγώ έπαθα σοκ γτ δν έβγαινα από το σπιτι κ στο νοσοκομείο κάθε φορά που πήγαινα για μετάγγιση μας κάνουν ραπιντ τεστ κ ο άντρας μου που κόλλησε κ αυτός κ προφανώς αυτός με κόλλησε όλοι οι συνάδελφοι του έκαναν τεστ κ ήταν αρνητικοί. Κ αναρωτιόμασταν από που μπορεί να κολλήσαμε αφού δν πηγαίναμε πουθενά άλλου κ δν δεχόμασταν κ κόσμο κ ούτε τους δικούς μας βλέπαμε εκείνο το διάστημα. Αλλά καλά κανείς κ δν στέλνεις τον μεγάλο σου σχολείο γτ όσο να ναι εκεί μπορεί να κολλήσει κ να μην καταλάβεις τπτ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Πάντως κ τον παιδίατρο που είχα πάρει τότε που κόλλησα για το αν παθαίνει τπτ το μωρό μου είχε πει όχι ,όπως κ ο άλλος Γυναικολογος που έχω . Επίσης κ η γυναίκα του φίλου του άντρα μου είχε κάνει κ δεύτερη δόση εμβολίου κόλλησε κορωνοιο 36η βδομάδα κ γέννησε στις 38 βδομάδες μια χαρά ήταν κ δν είχε τπτ το μωρό.Φαντάσου κόλλησε ενώ είχε εμβολιαστεί κ είχε τα ίδια συμπτώματα με μένα που δν είχα εμβολιαστεί. Απλά ειναι θέμα οργανισμού το πως θα το περάσεις . Κ αν είσαι στο μήνα σου δν παθαίνει τπτ το μωρό . Μόνο αν ειναι μικρό κ δν έχει αναπτυχθεί διατρέχει κίνδυνο. Εσυ πριν ποσό καιρό έκανες τη δεύτερη δόση κ πηγές κ έκανες κ την Τρίτη; Νομίζω είπαν ότι πρέπει να περάσει ένα 8μηνο για να κανείς την τριτη δόση. Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι πως ότι κ αν κάνουνε όσο κ αν προσέχουμε μπορεί να κολλήσουμε από το πουθενά. Εγώ έπαθα σοκ γτ δν έβγαινα από το σπιτι κ στο νοσοκομείο κάθε φορά που πήγαινα για μετάγγιση μας κάνουν ραπιντ τεστ κ ο άντρας μου που κόλλησε κ αυτός κ προφανώς αυτός με κόλλησε όλοι οι συνάδελφοι του έκαναν τεστ κ ήταν αρνητικοί. Κ αναρωτιόμασταν από που μπορεί να κολλήσαμε αφού δν πηγαίναμε πουθενά άλλου κ δν δεχόμασταν κ κόσμο κ ούτε τους δικούς μας βλέπαμε εκείνο το διάστημα. Αλλά καλά κανείς κ δν στέλνεις τον μεγάλο σου σχολείο γτ όσο να ναι εκεί μπορεί να κολλήσει κ να μην καταλάβεις τπτ. 

Αυτό που λες.. είναι κάθε οργανισμός πως θα αντιδράσει.. μπορεί να μην είσαι εμβολιασμενος κ να τον περάσεις χαλαρά όπως εσύ, μπορεί κ το αντίθετο.. πέντε μήνες και κάτι είχαν περάσει από τη δεύτερη δόση. Αρχές Αυγούστου την είχα κάνει. Από τους 3 μήνες αφού έχεις κάνει τη δεύτερη δόση μπορείς να κάνεις την τρίτη. Αν έχουν περάσει 7 μήνες το πιστοποιητικό εμβολιασμού δεν ισχύει απ' ότι έχω διαβάσει. 

Δυστυχώς δεν ξέρουμε από πού θα μας έρθει. Κι εμείς προσέχουμε φουλ και δε βλέπουμε άνθρωπο. Μόνο ο άντρας μου που πηγαίνει στη δουλειά.. κάποια στιγμή όλοι θα κολλήσουμε.. ας το περάσουμε τουλάχιστον ελαφρά κ ας μη χρειαστούν τα μωρά μας ιατρική περίθαλψη... αυτός είναι ο φόβος μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Αυτό που λες.. είναι κάθε οργανισμός πως θα αντιδράσει.. μπορεί να μην είσαι εμβολιασμενος κ να τον περάσεις χαλαρά όπως εσύ, μπορεί κ το αντίθετο.. πέντε μήνες και κάτι είχαν περάσει από τη δεύτερη δόση. Αρχές Αυγούστου την είχα κάνει. Από τους 3 μήνες αφού έχεις κάνει τη δεύτερη δόση μπορείς να κάνεις την τρίτη. Αν έχουν περάσει 7 μήνες το πιστοποιητικό εμβολιασμού δεν ισχύει απ' ότι έχω διαβάσει. 

Δυστυχώς δεν ξέρουμε από πού θα μας έρθει. Κι εμείς προσέχουμε φουλ και δε βλέπουμε άνθρωπο. Μόνο ο άντρας μου που πηγαίνει στη δουλειά.. κάποια στιγμή όλοι θα κολλήσουμε.. ας το περάσουμε τουλάχιστον ελαφρά κ ας μη χρειαστούν τα μωρά μας ιατρική περίθαλψη... αυτός είναι ο φόβος μου..

Άσε και εγώ αυτό σκέφτομαι, τι θα γίνει αν νοσησω. Απ'ότι ενημερώθηκα μπορώ να συνεχίσω τον θηλασμό με διπλή μάσκα. Ελπίζω να μην χρειαστεί φυσικά...

Εμείς αύριο γινόμαστε δύο μηνών και Πέμπτη έχουμε παιδίατρο και το πρώτο μας εμβόλιο. Την άλλη Τετάρτη έκλεισα και για το σπινθηρογράφημα. Ας ελπίσουμε ότι θα είναι καλά τα αποτελέσματα....

Για γυναικολόγο θα το αφήσω πιο μετά γιατί πάλι είναι φουλ το πρόγραμμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Άσε και εγώ αυτό σκέφτομαι, τι θα γίνει αν νοσησω. Απ'ότι ενημερώθηκα μπορώ να συνεχίσω τον θηλασμό με διπλή μάσκα. Ελπίζω να μην χρειαστεί φυσικά...

Εμείς αύριο γινόμαστε δύο μηνών και Πέμπτη έχουμε παιδίατρο και το πρώτο μας εμβόλιο. Την άλλη Τετάρτη έκλεισα και για το σπινθηρογράφημα. Ας ελπίσουμε ότι θα είναι καλά τα αποτελέσματα....

Για γυναικολόγο θα το αφήσω πιο μετά γιατί πάλι είναι φουλ το πρόγραμμα....

Ναι τον θηλασμό τον συνεχίζεις κανονικά με μάσκα όπως είπες κ καλό πλύσιμο των χεριών πριν πιάσεις το μωρό ή το θηλαστρο πχ. Καλά αποτελέσματα και με τις εξετάσεις σου.

Εμένα ήρθε η παιδίατρος την προηγούμενη βδομάδα κ της λέω μπες με το δεξί γτ μου κάνεις ποδαρικο 😂 Δε μπαίνει κ κανείς άλλος στο σπίτι με τόσα κρούσματα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Άσε και εγώ αυτό σκέφτομαι, τι θα γίνει αν νοσησω. Απ'ότι ενημερώθηκα μπορώ να συνεχίσω τον θηλασμό με διπλή μάσκα. Ελπίζω να μην χρειαστεί φυσικά...

Εμείς αύριο γινόμαστε δύο μηνών και Πέμπτη έχουμε παιδίατρο και το πρώτο μας εμβόλιο. Την άλλη Τετάρτη έκλεισα και για το σπινθηρογράφημα. Ας ελπίσουμε ότι θα είναι καλά τα αποτελέσματα....

Για γυναικολόγο θα το αφήσω πιο μετά γιατί πάλι είναι φουλ το πρόγραμμα....

Με το καλό οι εξετάσεις σας! Εμείς την άλλη Τετάρτη θα κάνουμε το εμβόλιο .Να μας πεις αν θα έχει γκρίνια ή αν κάνει δέκατα ο μικρός . Εγώ είχα σήμερα γυναικολόγο κ με πήρε η γραμματέας να το ακυρώσουμε γτ του έτυχε γεννά κ θα πάω την άλλη Πέμπτη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Άσε και εγώ αυτό σκέφτομαι, τι θα γίνει αν νοσησω. Απ'ότι ενημερώθηκα μπορώ να συνεχίσω τον θηλασμό με διπλή μάσκα. Ελπίζω να μην χρειαστεί φυσικά...

Εμείς αύριο γινόμαστε δύο μηνών και Πέμπτη έχουμε παιδίατρο και το πρώτο μας εμβόλιο. Την άλλη Τετάρτη έκλεισα και για το σπινθηρογράφημα. Ας ελπίσουμε ότι θα είναι καλά τα αποτελέσματα....

Για γυναικολόγο θα το αφήσω πιο μετά γιατί πάλι είναι φουλ το πρόγραμμα....

Καλά αποτελέσματα να έχει ο μικρούλης!θα κάνετε τελικά ένα ή δύο εμβόλια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλά αποτελέσματα να έχει ο μικρούλης!θα κάνετε τελικά ένα ή δύο εμβόλια;

Ευχαριστώ πολύ. Ένα μου είπε, το πρώτο. Δύο γιατί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Ένα μου είπε, το πρώτο. Δύο γιατί;

Μας πρότεινε δυο η παιδιατρις για το εμβόλιο της γαστρεντερίτιδας του ροταϊού! Είναι πόσιμο, όχι ενέσιμο. Δεν είναι υποχρεωτικο και γίνεται τώρα που είναι βρέφη.Το είχαμε συζητήσει προχθές εδώ με τ αλλά κορίτσια!Ανέτρεξε στις προηγούμενες σελίδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Μας πρότεινε δυο η παιδιατρις για το εμβόλιο της γαστρεντερίτιδας του ροταϊού! Είναι πόσιμο, όχι ενέσιμο. Δεν είναι υποχρεωτικο και γίνεται τώρα που είναι βρέφη.Το είχαμε συζητήσει προχθές εδώ με τ αλλά κορίτσια!Ανέτρεξε στις προηγούμενες σελίδες!

Α ναι, την είδα την συζήτηση. Νομίζω ότι δεν θα το κάνω γιατί καλύπτει μέχρι να γίνει ενός έτους το μωρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Α ναι, την είδα την συζήτηση. Νομίζω ότι δεν θα το κάνω γιατί καλύπτει μέχρι να γίνει ενός έτους το μωρό. 

Ότι κρινεις σωστό για το παιδάκι σου!Εγώ θα τα κάνω στη μικρή την Πέμπτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Ότι κρινεις σωστό για το παιδάκι σου!Εγώ θα τα κάνω στη μικρή την Πέμπτη!

Και εσύ Πέμπτη; Τέλεια! Ας ελπίσουμε να.μην έχουν ανησυχία και γενικά παρενέργειες τα μικρακια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Και εσύ Πέμπτη; Τέλεια! Ας ελπίσουμε να.μην έχουν ανησυχία και γενικά παρενέργειες τα μικρακια μας!

Αυτο ελπίζω και εγώ!θέλω να πάρω ένα θερμόμετρο για τη μικρή για να ελέγχω τη θερμοκρασία!💙💗❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια....

Γενικά όταν μείναμε έγκυες εμείς οι περισσοτεροι γιατροί έλεγαν να το αφήσουμε καλύτερα για αργότερα το εμβόλιο.Μετα περνώντας οι μήνες ξεκίνησαν δειλά δειλά να προτείνουν στις εγκυμονούσες πλέον να το κάνουν γι'αυτό κι εγώ δεν είχα εμβολιαστεί .

Ωστόσο έκανα την πρώτη δόση αρχές του μήνα και περιμένω να κάνω τώρα και την Δεύτερη.

Η αλήθεια είναι ότι τρέμει η ψυχή μας κάθε μέρα μην κολλήσει ο άντρας μου και κολλήσει κι εμάς και κυρίως το μωρο...Εγώ με το μικρο δεν βγαινω αλλά ο άντρας μου κυκλοφορεί αρκετά λόγω της δουλειάς.

Καλά αποτελέσματα και στο μικρούλη σου...όλα καλά θα είναι @Stardust_83

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Καλημέρα κορίτσια....

Γενικά όταν μείναμε έγκυες εμείς οι περισσοτεροι γιατροί έλεγαν να το αφήσουμε καλύτερα για αργότερα το εμβόλιο.Μετα περνώντας οι μήνες ξεκίνησαν δειλά δειλά να προτείνουν στις εγκυμονούσες πλέον να το κάνουν γι'αυτό κι εγώ δεν είχα εμβολιαστεί .

Ωστόσο έκανα την πρώτη δόση αρχές του μήνα και περιμένω να κάνω τώρα και την Δεύτερη.

Η αλήθεια είναι ότι τρέμει η ψυχή μας κάθε μέρα μην κολλήσει ο άντρας μου και κολλήσει κι εμάς και κυρίως το μωρο...Εγώ με το μικρο δεν βγαινω αλλά ο άντρας μου κυκλοφορεί αρκετά λόγω της δουλειάς.

Καλά αποτελέσματα και στο μικρούλη σου...όλα καλά θα είναι @Stardust_83

Καλημερα κορίτσι!Έτσι ακριβώς με το εμβόλιο ήταν επιφυλακτικοί πολύ στην αρχή οι γιατροί για αυτό δεν το είχα κάνει και εγώ!Τώρα όμως έκανα την πρώτη δόση γιατί φοβάμαι για το μωρό μπορεί να μην βγαίνω εγώ βγαίνει ομως ο μπαμπάς μας λόγω δουλειάς!Ελπίζω μέχρι να κάνω τη δεύτερη να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Καλημέρα κορίτσια....

Γενικά όταν μείναμε έγκυες εμείς οι περισσοτεροι γιατροί έλεγαν να το αφήσουμε καλύτερα για αργότερα το εμβόλιο.Μετα περνώντας οι μήνες ξεκίνησαν δειλά δειλά να προτείνουν στις εγκυμονούσες πλέον να το κάνουν γι'αυτό κι εγώ δεν είχα εμβολιαστεί .

Ωστόσο έκανα την πρώτη δόση αρχές του μήνα και περιμένω να κάνω τώρα και την Δεύτερη.

Η αλήθεια είναι ότι τρέμει η ψυχή μας κάθε μέρα μην κολλήσει ο άντρας μου και κολλήσει κι εμάς και κυρίως το μωρο...Εγώ με το μικρο δεν βγαινω αλλά ο άντρας μου κυκλοφορεί αρκετά λόγω της δουλειάς.

Καλά αποτελέσματα και στο μικρούλη σου...όλα καλά θα είναι @Stardust_83

Ευχαριστώ πολύ. Και εγώ κορίτσια με το που γέννησα εμβολιαστηκα. Μάλιστα στην δεύτερη δόση είχα ρίγος και ήμουν σαν να με πάτησε το τρένο, αλλά ευτυχώς ήταν μόνο για μία μέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημερα κορίτσι!Έτσι ακριβώς με το εμβόλιο ήταν επιφυλακτικοί πολύ στην αρχή οι γιατροί για αυτό δεν το είχα κάνει και εγώ!Τώρα όμως έκανα την πρώτη δόση γιατί φοβάμαι για το μωρό μπορεί να μην βγαίνω εγώ βγαίνει ομως ο μπαμπάς μας λόγω δουλειάς!Ελπίζω μέχρι να κάνω τη δεύτερη να πάνε όλα καλά!

Το συζητήσαμε και με την παιδιατρο και μας είπε οτι γενικά τα παιδιά και τα μωρά το περνάνε ελαφριά αλλά όπως και να το κάνεις εμείς ένα άγχος το έχουμε.

Γιατί και εμβολιασμένος κολλάς απλά έχεις μικρότερο ιικο φορτίο και συνήθως το περνάς πιο ηπια οπότε από το τπτ κάτι είναι κι αυτό.Δεν μπορεις να καθυσυχαστεις ομως γιατι πάλι μπορεί να κολλήσει το μωρό  

Στο μεταξύ ο άντρας μου εχει κάνει και τις τρεις δόσεις και σχεδόν κάθε μέρα κάνει η σελφ ή ραπιντ και πριν κάποιες μέρες έκανε πάλι μοριακό γιατί φοβόμαστε πραγματικά πολύ...προς το παρών την έχουν γλιτώσει 🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...