Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Μόνο επάνω σου κοιμάται; Εμένα χθες ενώ κοιμόταν πολύ μέσα στην ημέρα σήμερα από το πρωί ενώ τον παίρνει ο ύπνος όταν τον αφήνω είτε στο καρότσι, είτε στο κρεβάτι, είτε τον παίρνει ο ύπνος ενώ θηλάζω ξαπλωμένη ξυπνάει. Ελπίζω να κοιμηθεί το βράδυ. Ποιες στάσεις θηλασμού σε βολεύουν;

Μόνο πάνω μου... Ελάχιστες φορές έχει κρατήσει ο ύπνος όταν την βάζω στη φωλιά, στο Λίκνο καμία και στο πορτ μπεμπέ στη βόλτα. Εγώ έχω θέμα με υπερπαραγωγή και τρέχει ακόμα φουλ το στήθος οπότε δεν μπορω να θηλασω ξαπλωμένη γτ γινόμαστε χάλια.. Τη θηλάζω μόνο σε θεση ράγκμπι για να μην τρέχει πάνω της το άλλο στήθος, τα επιθέματα δεν μου κάνουν τίποτα. Περιμένω λίγο να στρώσει αυτό μου είπαν μετά τον 3ο μήνα για να προσπαθήσω να θηλασω και ξαπλωμένη κ να την αφήνω κάτω όπως κοιμάται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Κ γώ έχω μερικές φορές που χαλάει ο καιρός κ έχει υγρασία πόνους στην τομή κ μου είχε πει ο γιατρός ότι μπορεί να πάρει κ χρόνο αυτό το πράγμα . Αχ αυτό με την Ollie την κουκουβάγια βλέπαμε τις προάλλες με τον άντρα μου κ είπαμε να το παραγγείλουμε ! Σας βοήθησε εσάς; Κοιμάται καθόλου με αυτό; 

Ναι της αρέσει πολύ την ηρεμεί και την κοιμίζει με τους ήχους όπως και με το διακριτικό πορτοκαλι φωτάκι που έχει στην κοιλίτσα του ! Εμένα τις τελευταίες μέρες ενώ κοιμάται το βράδυ ξυπνάει κλαίγοντας και για να ξανακοιμηθεί θέλει μόνο στην αγκαλιά ελπίζω να ναι παροδικό και να μην έχει καλομαθει αυτόν τον καιρό που την έπαιρνα αγκαλιά για να την ηρεμήσω από τα πονάκια!🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Ναι της αρέσει πολύ την ηρεμεί και την κοιμίζει με τους ήχους όπως και με το διακριτικό πορτοκαλι φωτάκι που έχει στην κοιλίτσα του ! Εμένα τις τελευταίες μέρες ενώ κοιμάται το βράδυ ξυπνάει κλαίγοντας και για να ξανακοιμηθεί θέλει μόνο στην αγκαλιά ελπίζω να ναι παροδικό και να μην έχει καλομαθει αυτόν τον καιρό που την έπαιρνα αγκαλιά για να την ηρεμήσω από τα πονάκια!🤔🤔

Πώς την κοιμιζεις κορίτσι εσύ που δεν θηλάζεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Stardust_83 είπε:

Πώς την κοιμιζεις κορίτσι εσύ που δεν θηλάζεις;

Πινει το γαλατάκι της το βράδυ και έτσι γλαρωνει τη ρευω και την κρατάω αγκαλιά τουλάχιστον για 30 λεπτά και μετά τη βάζω στο κρεβατάκι της!Δίπλα της έχω το αρκουδάκι με τους ήχους (παλιότερα το κινητό )για να είναι ήρεμη!Αν ωστόσο δεν κοιμηθεί κατευθείαν μετά το γάλα την έχω αγκαλιά και κάνω βόλτες στο δωμάτιο και πάλι έχουμε τη μουσικουλα για να ηρεμήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Πινει το γαλατάκι της το βράδυ και έτσι γλαρωνει τη ρευω και την κρατάω αγκαλιά τουλάχιστον για 30 λεπτά και μετά τη βάζω στο κρεβατάκι της!Δίπλα της έχω το αρκουδάκι με τους ήχους (παλιότερα το κινητό )για να είναι ήρεμη!Αν ωστόσο δεν κοιμηθεί κατευθείαν μετά το γάλα την έχω αγκαλιά και κάνω βόλτες στο δωμάτιο και πάλι έχουμε τη μουσικουλα για να ηρεμήσει!

Κατάλαβα, ωραία αφού έχεις βρει τον τρόπο. Αυτό με το κούνημα να δούμε για πόσο ακόμη θα μπορούμε να το κάνουμε, όσο πάμε και βαραίνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Κατάλαβα, ωραία αφού έχεις βρει τον τρόπο. Αυτό με το κούνημα να δούμε για πόσο ακόμη θα μπορούμε να το κάνουμε, όσο πάμε και βαραίνουν.

Δεν πιάνει πάντα είναι η αλήθεια αλλά προσπαθώ μήπως μπούμε σε σειρά!🤣😂🤣😂🤣,αλλά δεν το βλέπω είναι μικρούλια ακόμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Μόνο επάνω σου κοιμάται; Εμένα χθες ενώ κοιμόταν πολύ μέσα στην ημέρα σήμερα από το πρωί ενώ τον παίρνει ο ύπνος όταν τον αφήνω είτε στο καρότσι, είτε στο κρεβάτι, είτε τον παίρνει ο ύπνος ενώ θηλάζω ξαπλωμένη ξυπνάει. Ελπίζω να κοιμηθεί το βράδυ. Ποιες στάσεις θηλασμού σε βολεύουν;

Ναι τον παίρνει ο ύπνος μόνο στο στήθος κ μόλις τον αφήσω στο λίκνο ξυπνάει ,κ αν τύχει κ δν ξυπνήσει θα κοιμηθεί μόνο ένα μισάωρο κ μετά θα ξυπνήσει βάζοντας τα χέρια μπουνιτσες στο στόμα που σημαίνει ότι ψάχνει το στήθος μου γτ πάντα αυτό κάνει. Κ με το που τον βάλω στο στήθος αφού τον πάρω ξανακλείνει τα μάτια του κ πάλι τα ίδια 🤪 Αυτό ακριβως κάνει ξυπνάει με το που τον αφήσω στο λίκνο. Το βράδυ πάντως κοιμάται εύκολα σχετικά ,τον πάω στο δωμάτιο τον θηλάζω κ τον παίρνει ο υπνος βεβαια όταν τον βάζω στο λίκνο ανοίγει τα μάτια του αλλά ανά κοιμάται ευτυχως ! Τον θηλάζω καθιστή με το μαξιλάρι θηλασμού για να στηρίζω πλάτη κ χέρι κ τον έχω αγκαλιά στην κλασική στάση. Τα πρωινά που φεύγει ο άντρας μου για δουλειά κ ξυπνάει κ ο μικρός τον παίρνω στο κρεβάτι κ τον θηλάζω ξαπλωμένη. Όταν ήταν μικρούλης μετά το μαιευτήριο δλδ τον θήλαζα στη στάση χορευτή γτ με βόλευε περισσότερο. Μετά όμως άρχισε να βαραίνει κ τον θηλαζω όπως σου είπα στην κλασική στάση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η IridaP είπε:

Μακάρι.. Απο την άλλη λέω είναι τόσο μικρούλα για να έχουμε απαιτήσεις.. Εσένα κοιμάται με το στήθος? 

Ναι κορίτσι μου με το στήθος κοιμάται. Μόλις τον παίρνει ο ύπνος στο στήθος πάω να τον βάλω στο λίκνο κ ξυπνάει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Κ γώ έχω μερικές φορές που χαλάει ο καιρός κ έχει υγρασία πόνους στην τομή κ μου είχε πει ο γιατρός ότι μπορεί να πάρει κ χρόνο αυτό το πράγμα . Αχ αυτό με την Ollie την κουκουβάγια βλέπαμε τις προάλλες με τον άντρα μου κ είπαμε να το παραγγείλουμε ! Σας βοήθησε εσάς; Κοιμάται καθόλου με αυτό; 

Εμάς μας έφεραν την βίδρα της fisher price και πολλές φορές χαλαρώνει όταν του την βαζουμε. Την έχω λίγο σαν λύση ανάγκης αν δεν πιάνει τπτ άλλο να σου πω την αλήθεια και προς το παρόν τις περισσότερες φορές του αρέσει και χαλαρώνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Ναι κορίτσι μου με το στήθος κοιμάται. Μόλις τον παίρνει ο ύπνος στο στήθος πάω να τον βάλω στο λίκνο κ ξυπνάει. 

Κι εμένα και δεν θηλάζει...κοιμάται μόνο επάνω μου...έχει μάθει στο μεταξύ γιατί τον κρατάμε αρκετά αγκαλιά λόγω της παλινδρόμησης και καταλήγουμε σχεδόν όλη μέρα αγκαλιά 😪

Καμία φορά τον βάζω στο πλάι στο κρεβάτι του για να τον πάρει ο ύπνος και μετά πάω και του αλλάζω θέση σε ανάσκελα. Μπορεί να κλαίει πχ μισή ώρα για αγκαλιά και μόλις τον βάζω στο πλάι κοιμάται...🙄

Φοβάμαι όμως και πάω και τον γυρίζω...Ε μετα απο λίγο ξυπνάει 🤣😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η IridaP είπε:

Μόνο πάνω μου... Ελάχιστες φορές έχει κρατήσει ο ύπνος όταν την βάζω στη φωλιά, στο Λίκνο καμία και στο πορτ μπεμπέ στη βόλτα. Εγώ έχω θέμα με υπερπαραγωγή και τρέχει ακόμα φουλ το στήθος οπότε δεν μπορω να θηλασω ξαπλωμένη γτ γινόμαστε χάλια.. Τη θηλάζω μόνο σε θεση ράγκμπι για να μην τρέχει πάνω της το άλλο στήθος, τα επιθέματα δεν μου κάνουν τίποτα. Περιμένω λίγο να στρώσει αυτό μου είπαν μετά τον 3ο μήνα για να προσπαθήσω να θηλασω και ξαπλωμένη κ να την αφήνω κάτω όπως κοιμάται...

Και εγώ έχω θέμα με την υπερπαραγωγή, έχω συντριβάνια. Στην αρχή είχα μεγάλο πρόβλημα, δίναμε μάχη για να θηλάσει. Τώρα ευτυχώς όταν του έρχεται συντριβάνι αφήνει το στήθος, βγάζω λίγο με το χέρι και συνεχίζουμε. Τώρα κάνω block feeding μπας και βοηθήσει, είμαι στις 4 ώρες αλλά δεν βλέπω ιδιαίτερη διαφορά. Ελπίζω με τον καιρό να διορθωθεί και να ρυθμιστεί το στήθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Δεν πιάνει πάντα είναι η αλήθεια αλλά προσπαθώ μήπως μπούμε σε σειρά!🤣😂🤣😂🤣,αλλά δεν το βλέπω είναι μικρούλια ακόμη!

Ε ναι, υπομονή θα στρώσουν και μετά θα τις ψάχνουμε αυτές τις στιγμές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Ε ναι, υπομονή θα στρώσουν και μετά θα τις ψάχνουμε αυτές τις στιγμές.

Λίγο υπομονή ακόμη μέχρι τον τρίτο μήνα!έτσι λένε ότι κάπου εκεί φτιάχνουν τα πράγματα!🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Και εγώ έχω θέμα με την υπερπαραγωγή, έχω συντριβάνια. Στην αρχή είχα μεγάλο πρόβλημα, δίναμε μάχη για να θηλάσει. Τώρα ευτυχώς όταν του έρχεται συντριβάνι αφήνει το στήθος, βγάζω λίγο με το χέρι και συνεχίζουμε. Τώρα κάνω block feeding μπας και βοηθήσει, είμαι στις 4 ώρες αλλά δεν βλέπω ιδιαίτερη διαφορά. Ελπίζω με τον καιρό να διορθωθεί και να ρυθμιστεί το στήθος.

Χαρά στο κουράγιο σας ρε κορίτσια....

Μπράβο για την υπομονή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Χαρά στο κουράγιο σας ρε κορίτσια....

Μπράβο για την υπομονή!!!!

Καλημέρα. Η κάθε μανούλα κάνει ότι είναι καλύτερο γι'αυτη και το παιδάκι της. Ο θηλασμός δεν είναι πάντα εύκολη υπόθεση. Και θέλει πολύ υπομονή, αποφασιστικότητα και υποστηρικτικό περιβάλλον. Μακάρι ο Θεός να με βοηθήσει να θηλάσω το μικρό μου όσο περισσότερο γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Και εγώ έχω θέμα με την υπερπαραγωγή, έχω συντριβάνια. Στην αρχή είχα μεγάλο πρόβλημα, δίναμε μάχη για να θηλάσει. Τώρα ευτυχώς όταν του έρχεται συντριβάνι αφήνει το στήθος, βγάζω λίγο με το χέρι και συνεχίζουμε. Τώρα κάνω block feeding μπας και βοηθήσει, είμαι στις 4 ώρες αλλά δεν βλέπω ιδιαίτερη διαφορά. Ελπίζω με τον καιρό να διορθωθεί και να ρυθμιστεί το στήθος.

Κορίτσι μου κ γώ μάλλον έχω υπερπαραγωγή γτ κ σε μένα στάζει το γάλα ,απλά νόμιζα ότι είναι φυσιολογικό . Τον θήλασα στις 10 η ώρα κ τώρα 11:30 η ώρα το στήθος πρήστηκε κ άρχισε να στάζει. Μπήκα να διαβάσω για την υπερπαραγωγή κ ότι έγραφε ίσχυε για μένα κ για το μωρό όταν θήλαζε , γι αυτό μου έκανε τα περίεργα με τη θηλή πιο παλιά που την έπιανε κ την άφηνε συνέχεια την ώρα του θηλασμού κ έπινε κ λαίμαργα κ όλο πνιγόταν κ έβηχε μετά.Μάχη δίναμε κ ‘μείς εκείνο το διάστημα για να θηλάσει σωστά . Επίσης διάβασα ότι στην υπερπαραγωγή τα κακακια του μωρού μπορεί να είναι λίγο πράσινα κ πιο υδαρη κ στον δικό μου κάποιες φορές είναι έτσι κ γώ είχα ανησυχήσει ,αλλά μου είχε πει ο Παιδιατρος πως δν είναι κάτι. Τώρα τελευταία κ γώ αυτό κάνω τον θηλάζω από το ένα στήθος για κάποιες ώρες κ μετά βγάζω με το θήλαστρο από το άλλο ή θα κάνω συχνές εναλλαγές στο στήθος ίδια λεπτά  έτσι ώστε να αδειάζουν το ίδιο. Επίσης μετά το θηλασμό βάζω το θήλαστρο που είναι διπλό κ όποτε αδειάζουν το ίδιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Κορίτσι μου κ γώ μάλλον έχω υπερπαραγωγή γτ κ σε μένα στάζει το γάλα ,απλά νόμιζα ότι είναι φυσιολογικό . Τον θήλασα στις 10 η ώρα κ τώρα 11:30 η ώρα το στήθος πρήστηκε κ άρχισε να στάζει. Μπήκα να διαβάσω για την υπερπαραγωγή κ ότι έγραφε ίσχυε για μένα κ για το μωρό όταν θήλαζε , γι αυτό μου έκανε τα περίεργα με τη θηλή πιο παλιά που την έπιανε κ την άφηνε συνέχεια την ώρα του θηλασμού κ έπινε κ λαίμαργα κ όλο πνιγόταν κ έβηχε μετά.Μάχη δίναμε κ ‘μείς εκείνο το διάστημα για να θηλάσει σωστά . Επίσης διάβασα ότι στην υπερπαραγωγή τα κακακια του μωρού μπορεί να είναι λίγο πράσινα κ πιο υδαρη κ στον δικό μου κάποιες φορές είναι έτσι κ γώ είχα ανησυχήσει ,αλλά μου είχε πει ο Παιδιατρος πως δν είναι κάτι. Τώρα τελευταία κ γώ αυτό κάνω τον θηλάζω από το ένα στήθος για κάποιες ώρες κ μετά βγάζω με το θήλαστρο από το άλλο ή θα κάνω συχνές εναλλαγές στο στήθος ίδια λεπτά  έτσι ώστε να αδειάζουν το ίδιο. Επίσης μετά το θηλασμό βάζω το θήλαστρο που είναι διπλό κ όποτε αδειάζουν το ίδιο. 

Μην χρησιμοποιείς θηλαστρο αν θες την γνώμη μου. Αυξάνει την παραγωγή. Βγάζε με το χέρι όσο χρειάζεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Μην χρησιμοποιείς θηλαστρο αν θες την γνώμη μου. Αυξάνει την παραγωγή. Βγάζε με το χέρι όσο χρειάζεται. 

Ναι το ξέρω ότι την αυξάνει απλά πρέπει να βγάζω για να αφήνω γεύματα για τον μικρό όταν πηγαίνω στο νοσοκομείο γι αυτό βγάζω κ θέλω κιόλας να κανω κ απόθεμα για να εχω όταν δν θα τον θηλάζω κ να του δίνω αλλά ακόμα δν εχω καταφέρει να κανω γτ του το δίνω όταν πονάνε οι θηλές μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Μην χρησιμοποιείς θηλαστρο αν θες την γνώμη μου. Αυξάνει την παραγωγή. Βγάζε με το χέρι όσο χρειάζεται. 

Συμφωνώ! Η σύμβουλος μου είπε θήλαστρο μόνο μια φορά κ αυτό αν χρειάζεται να φτιάξω τράπεζα. Θα σου αυξήσει την παραγωγή γιατί δίνει εντολή για περισσότερο γάλα. Έχω καταλάβει πως ότι κ να κάνουμε όντως κάπου εκεί μετα τον 3ο μήνα σταματάει λίγο να τρέχει τόσο γιατί πέφτουν και οι ορμόνες.. Μακάρι, κοντά είμαστε. Εσεις πως το κάνετε να μην γίνεστε χάλια? Με Επιθεματα? Εγώ δυστυχώς έχω ακόμα ερεθισμό στις θηλές κ τα Επιθεματα ή οποιο ύφασμα με πονάει οπότε έχω συνέχεια κοχύλια, είναι λίγο ζόρικο.. Ανυπομονώ σκληρυνουν λίγο γιατί δεν παλεύεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως ρε κορίτσια τι τραβάμε οι μάνες!!! Άλλες δεν έχουν αρκετό γάλα κ στεναχωριουνται που δίνουν ξένο, άλλες έχουν πολύ κ πάλι από ότι καταλαβαίνω έχει κ αυτό τα προβλήματα του...

Εγώ έχω μεν αλλά δίνω ένα γεύμα κατά τις 4-5 το ξημέρωμα ξένο για να το πίνει κ να χορταινει για να κοιμάται μετά.. κ κάνω κ μία άντληση με το θηλαστρο γύρω στα 80-90ml κ το δίνω κατά τις 12 το βράδυ για να ξέρω πόσο έχει πιεί γτ μου πιπιλάει το στήθος πολύ το βράδυ κ κουράζομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η IridaP είπε:

Συμφωνώ! Η σύμβουλος μου είπε θήλαστρο μόνο μια φορά κ αυτό αν χρειάζεται να φτιάξω τράπεζα. Θα σου αυξήσει την παραγωγή γιατί δίνει εντολή για περισσότερο γάλα. Έχω καταλάβει πως ότι κ να κάνουμε όντως κάπου εκεί μετα τον 3ο μήνα σταματάει λίγο να τρέχει τόσο γιατί πέφτουν και οι ορμόνες.. Μακάρι, κοντά είμαστε. Εσεις πως το κάνετε να μην γίνεστε χάλια? Με Επιθεματα? Εγώ δυστυχώς έχω ακόμα ερεθισμό στις θηλές κ τα Επιθεματα ή οποιο ύφασμα με πονάει οπότε έχω συνέχεια κοχύλια, είναι λίγο ζόρικο.. Ανυπομονώ σκληρυνουν λίγο γιατί δεν παλεύεται 

@sweetheart12, @IridaP και όποια άλλη έχει υπερπαραγωγή, στα κακά βλεννες και αφρό έχετε; Εγώ είχα αφρό, τώρα μόνο βλεννες. Ελπίζω να φύγουν όταν ρυθμιστεί η παραγωγή μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

@sweetheart12, @IridaP και όποια άλλη έχει υπερπαραγωγή, στα κακά βλεννες και αφρό έχετε; Εγώ είχα αφρό, τώρα μόνο βλεννες. Ελπίζω να φύγουν όταν ρυθμιστεί η παραγωγή μου.

Εγώ όχι προς το παρόν.. Πριν το μήνα έκανε λίγα πολλές φορές την ημέρα κ μετά τον μήνα κάνει μια φορά την εβδομάδα αλλα μιλάμε για πολύ ποσότητα... Είναι κίτρινα, μουσταρδι ρευστά κ κολλωδη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

@sweetheart12, @IridaP και όποια άλλη έχει υπερπαραγωγή, στα κακά βλεννες και αφρό έχετε; Εγώ είχα αφρό, τώρα μόνο βλεννες. Ελπίζω να φύγουν όταν ρυθμιστεί η παραγωγή μου.

Εμένα έχει βλέννες . Κ νόμιζα στην αρχή ότι μπορεί να είναι από τπτ που έφαγα,αλλά τελικά είναι από την υπερπαραγωγή . Ελπίζω όταν ρυθμιστεί να φύγουν . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Εμένα έχει βλέννες . Κ νόμιζα στην αρχή ότι μπορεί να είναι από τπτ που έφαγα,αλλά τελικά είναι από την υπερπαραγωγή . Ελπίζω όταν ρυθμιστεί να φύγουν . 

Αχ βρε κορίτσι, εσύ με το που θα ρυθμιστεί η παραγωγή σου λογικά θα πρέπει να σταματήσεις τον θηλασμό. Πάντως μπράβο σου που το κάνεις όσο μπορείς. Αν επιτρέπεται τι θέμα υγείας έχεις και πρέπει να διακόψεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Αχ βρε κορίτσι, εσύ με το που θα ρυθμιστεί η παραγωγή σου λογικά θα πρέπει να σταματήσεις τον θηλασμό. Πάντως μπράβο σου που το κάνεις όσο μπορείς. Αν επιτρέπεται τι θέμα υγείας έχεις και πρέπει να διακόψεις;

Αχ ναι μάλλον όταν ρυθμιστεί θα πρέπει να σταματήσω. Θα δούμε βέβαια πως θα είναι οι εξετάσεις μου κ αν καταφέρω να το πάω όσο πιο κοντα στο εξάμηνο τον θηλασμό. Έχω μεσογειακή αναιμία κ μεταγγίζομαι κάθε 15 μέρες κ ένα από τα φάρμακα που πρεπει να πάρω είναι τοξικό γι αυτό πρέπει να διακόψω τον θηλασμό . Αλλά αν η φεριτίνη μου δν είναι αυξημένη μπορεί να ξεκινησω μόνο το άλλο φάρμακο που δν είναι τοξικό κ επιτρέπεται να το παίρνω στον θηλασμό . Θέλω να θηλάζω όσο περισσότερο μπορώ γτ είναι κ καλύτερο για το μωρό αλλά κ είναι η πιο όμορφη αίσθηση στον κόσμο! 
Γι αυτό ας περάσω κ ένα μήνυμα από εδώ όσες έχετε υψηλό αιματοκρίτη να γίνετε αιμοδότες κ δοτες μυελού των οστών σώζετε πολλές ζωες.Χιλιάδες άτομα ζούμε χάρη στους αιμοδότες . Υπάρχει τρομερή έλλειψη αίματος κ πολλά άτομα όπως κ καρκινοπαθείς δν μπορούν να κάνουν τη θεραπεία τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...