Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

Καλημέρα  τι κάνετε;

Ήθελα να ρωτήσω έχει κάποιο από τα μωράκια σας ΓΟΠ (παλινδρόμηση) κι αν ναι πως το αντιμετωπίζεται;

Εμείς έχουμε παλινδρόμηση τελικά Όχι κολικούς και ταλαιπωρείται πολύ τρομάρα μου.

Πίνουμε υποαλλεργικό γάλα πλεον γιατί ένα που έπινε στην αρχή το μισό το έκανε εμετό.Έχουμε βάλει όλα τα στρώματα σε ανάκληση αλλά πρέπει να τον έχουμε αγκαλιά μετά το τάισμα τουλάχιστον μισή ώρα με τρία τέταρτα αλλιώς κάνει τεράστιες γουλιές ή πνίγεται 😔😪 

Κοινώς μέχρι να φάει,να ρευτεί και να ησυχάσει το στοματάκι έχει έρθει ξανά η ώρα για γάλα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια και να σας ζήσουν σε όλες τα μωράκια σας. Σας διαβάζω από την εγκυμοσύνη αλλά δεν έχω γράψει ποτέ. Έχω μια μπέμπα που αύριο σαραντιζει κ ήθελα να ρωτήσω εσάς που κοιμούνται? Εμενα θέλει μόνο πάνω μου κ αγκαλιά.. Μόλις την αφήσω κάτω ζήτημα να κάτσει μισή ώρα..κ είναι τόσο μικρό το διάστημα ανάμεσα στους θηλασμους που δεν υπάρχει κουράγιο να τη βάζω κ να τη βγάζω συνέχεια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Καλημέρα  τι κάνετε;

Ήθελα να ρωτήσω έχει κάποιο από τα μωράκια σας ΓΟΠ (παλινδρόμηση) κι αν ναι πως το αντιμετωπίζεται;

Εμείς έχουμε παλινδρόμηση τελικά Όχι κολικούς και ταλαιπωρείται πολύ τρομάρα μου.

Πίνουμε υποαλλεργικό γάλα πλεον γιατί ένα που έπινε στην αρχή το μισό το έκανε εμετό.Έχουμε βάλει όλα τα στρώματα σε ανάκληση αλλά πρέπει να τον έχουμε αγκαλιά μετά το τάισμα τουλάχιστον μισή ώρα με τρία τέταρτα αλλιώς κάνει τεράστιες γουλιές ή πνίγεται 😔😪 

Κοινώς μέχρι να φάει,να ρευτεί και να ησυχάσει το στοματάκι έχει έρθει ξανά η ώρα για γάλα .

Τι άλλα συμπτώματα είχατε εκτός τις γουλιες? Εμενα δεν βγάζει γουλιες αλλα έχει τη τελευταία βδομάδα που κλαίει στο μπιμπερό κ όταν τον βάζω να ρευτει κοπανάει το κεφάλι του στον ώμο μου.  Κ τρώει μικρή ποσότητα σε κάθε γεύμα άλλα ακόμα πίνει κανονικό κ όχι υποαλλεργικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Τι άλλα συμπτώματα είχατε εκτός τις γουλιες? Εμενα δεν βγάζει γουλιες αλλα έχει τη τελευταία βδομάδα που κλαίει στο μπιμπερό κ όταν τον βάζω να ρευτει κοπανάει το κεφάλι του στον ώμο μου.  Κ τρώει μικρή ποσότητα σε κάθε γεύμα άλλα ακόμα πίνει κανονικό κ όχι υποαλλεργικό 

Μετά το φαγητό τεντώνει το σωματακι του προς τα πίσω,έκλαιγε απότομα στον ύπνο του εκεί που ήταν ήσυχος,έβηχε ή πνιγόταν στο άσχετο, έκανε γουλιές- εμετούς ακόμα και δυο ώρες μετά το φαγητό,κλαίει σπαρακτικά αν φαει και τον ξαπλώσουμε κατευθείαν μολις ρευτει,όταν τον ενοχλεί πιο έντονα ακόμα και τώρα πίνει λιγοτερο γάλα. Εκεί που τρώμε και 120μλ σε κάποια γεύματα ας πούμε σε άλλα τρώει 40-50-60 κι έχει γκρίνια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η IridaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και να σας ζήσουν σε όλες τα μωράκια σας. Σας διαβάζω από την εγκυμοσύνη αλλά δεν έχω γράψει ποτέ. Έχω μια μπέμπα που αύριο σαραντιζει κ ήθελα να ρωτήσω εσάς που κοιμούνται? Εμενα θέλει μόνο πάνω μου κ αγκαλιά.. Μόλις την αφήσω κάτω ζήτημα να κάτσει μισή ώρα..κ είναι τόσο μικρό το διάστημα ανάμεσα στους θηλασμους που δεν υπάρχει κουράγιο να τη βάζω κ να τη βγάζω συνέχεια.. 

Καλημέρα. Εγώ την ημέρα τον βάζω στημ καλαθουνα και το βράδυ στην κούνια την οποία έχω ανοιχτή κ κολλημένη στο κρεβάτι μου για να θηλάζω ξαπλωμένη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε από τον παιδίατρο. 5100 γρ και 58 εκ ύψους ο μικρός μου, αναπτύσσεται πολύ καλά μου είπε ,💙Για την ανησυχία που σας έλεγα μου είπε ότι είναι κολικοί οπότε υπομονή.

Χθες στο εν το μεταξύ έκανα την δεύτερη δόση του εμβολίου βκ είμαι σαν να με πάτησε το τρένο. Πονάει το σώμα μου, έχω ρίγος και δέκατα. Ελπίζω αύριο να είμαι καλύτερα 🤒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε από τον παιδίατρο. 5100 γρ και 58 εκ ύψους ο μικρός μου, αναπτύσσεται πολύ καλά μου είπε ,💙Για την ανησυχία που σας έλεγα μου είπε ότι είναι κολικοί οπότε υπομονή.

Χθες στο εν το μεταξύ έκανα την δεύτερη δόση του εμβολίου βκ είμαι σαν να με πάτησε το τρένο. Πονάει το σώμα μου, έχω ρίγος και δέκατα. Ελπίζω αύριο να είμαι καλύτερα 🤒

Τέλειος ο μπεμπάκος σας!!!Μπράβο...😍

Ωωωχ περαστικάαα...κι εγώ έκανα της γρίπης και μου είπε ο γιατρος να περιμένω λίγες μέρες για να κάνω του κοβιντ μην έχω συμπτώματα κι από τα δυο και δεν μπορώ να κουνηθώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η IridaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και να σας ζήσουν σε όλες τα μωράκια σας. Σας διαβάζω από την εγκυμοσύνη αλλά δεν έχω γράψει ποτέ. Έχω μια μπέμπα που αύριο σαραντιζει κ ήθελα να ρωτήσω εσάς που κοιμούνται? Εμενα θέλει μόνο πάνω μου κ αγκαλιά.. Μόλις την αφήσω κάτω ζήτημα να κάτσει μισή ώρα..κ είναι τόσο μικρό το διάστημα ανάμεσα στους θηλασμους που δεν υπάρχει κουράγιο να τη βάζω κ να τη βγάζω συνέχεια.. 

Καλησπέρα,να σου ζήσει κορίτσι μου...κι εμένα μόνο επάνω μου ησύχαζε και τελικα έχουμε παλινδρόμηση.

Μήπως την ενοχλεί κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Θέλω να σας γράψω μέρες αλλά ή είμαι με το μωρό στο στήθος ή κάνω καμιά δουλειά... Εμείς είμαστε 20 μερών ακριβώς. Κατά τη διάρκεια της ημέρας την έχω στο στήθος όσο μπορώ κ το βράδυ της δίνω δύο φορές ξένο από 75γρ.  Ελπίζω να καταφέρω να το κόψω κι αυτό σιγά  σιγά. Το είχαμε αρχίσει γτ το δικό μου γάλα δεν έφτανε... 3170 γεννήθηκε κ σήμερα φανταστείτε ξαναπήγε τόσο που τη ζυγισα. Μακάρι να αρχίσει να παίρνει πιο εύκολα από δω και πέρα. Εμείς γκρίνια κ κολικούς δεν έχουμε.. κοιμάται αρκετά κ το βράδυ αν δεν την ξυπνήσω να φάει δεν ξυπνάει.. μερικές φορές όπως αναφέρατε πιο πάνω κι εγώ με το που την ακουμπήσω στο λίκνο κλαίει, ενώ στην αγκαλιά μου κοιμάται.. με τις ώρες της... Επίσης ρε κορίτσια, πόσα σκατουλακια βγαίνουν από αυτό το μικρό κωλαράκι; Όλη την ώρα αλλάζουμε πάνα.. που να πάρει κιλά; 🤣🤣

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dioni20 είπε:

Καλησπέρα,να σου ζήσει κορίτσι μου...κι εμένα μόνο επάνω μου ησύχαζε και τελικα έχουμε παλινδρόμηση.

Μήπως την ενοχλεί κάτι;

Ευχαριστώ! Νομίζω απλά της αρέσει κ αγκαλιά κ δεν το διαπραγμάτευεται.. Το μόνο που την ενοχλεί που κ που είναι τα αέρια κ το έντερα κι της που σφίγγεται.. Από την άλλη σκέφτομαι πόσο μικρούλια είναι, κ θα μάθουν με τον καιρό.. Τώρα μόλις την αφήσω νιώθει σαν να πέφτει κ σηκώνει τα χεράκια.. Ασε που θηλάζουμε κάθε 2 ώρες κ που κουράγιο να την βάζω κ να ξυπνάει.. Θελω κ εγώ να κοιμηθούμε απλά. Επίσης κορίτσια σας έχει εδραιωθεί ο θηλασμός? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Μετά το φαγητό τεντώνει το σωματακι του προς τα πίσω,έκλαιγε απότομα στον ύπνο του εκεί που ήταν ήσυχος,έβηχε ή πνιγόταν στο άσχετο, έκανε γουλιές- εμετούς ακόμα και δυο ώρες μετά το φαγητό,κλαίει σπαρακτικά αν φαει και τον ξαπλώσουμε κατευθείαν μολις ρευτει,όταν τον ενοχλεί πιο έντονα ακόμα και τώρα πίνει λιγοτερο γάλα. Εκεί που τρώμε και 120μλ σε κάποια γεύματα ας πούμε σε άλλα τρώει 40-50-60 κι έχει γκρίνια. 

Σε κάθε γεύμα στα κάνει αυτά? Εμενα μ είπε να συνεχίσουμε ακόμα με το κανονικό κ αν γίνει αυτό να τρώει λιγότερο σε όλα τα γεύματα ή κλαίει μετά από κάθε γεύμα τότε να αλλάξουμε γάλα σε ΗΑ. Θα δείξει πως θα πάει αλλά δε βλέπω να το γλιτώσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/12/2021 at 8:30 ΠΜ, ο/η IridaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και να σας ζήσουν σε όλες τα μωράκια σας. Σας διαβάζω από την εγκυμοσύνη αλλά δεν έχω γράψει ποτέ. Έχω μια μπέμπα που αύριο σαραντιζει κ ήθελα να ρωτήσω εσάς που κοιμούνται? Εμενα θέλει μόνο πάνω μου κ αγκαλιά.. Μόλις την αφήσω κάτω ζήτημα να κάτσει μισή ώρα..κ είναι τόσο μικρό το διάστημα ανάμεσα στους θηλασμους που δεν υπάρχει κουράγιο να τη βάζω κ να τη βγάζω συνέχεια.. 

Καλημέρα κορίτσι μου εμεις σαραντιζουμε το άλλο Σάββατο κ έτσι ήταν κ μενα τις πρώτες μερες Κοιμόταν μόνο στην αγκαλιά μου ειδικά τα βραδιά . Μετά έστρωσε καπως αλλά τα απογεύματα που τον πιάνει γκρίνια με το που τον αφήσω στο λίκνο ενώ έχει κοιμηθει στην αγκαλιά μου  αμεσως ξυπνάει κ θέλει πάλι αγκαλιά κ στήθος για πιπίλα. Άσε κάθε απόγευμα παλεύω να κοιμηθεί κ χάνουμε το ωράριο με τα γεύματα Γτ είναι όλη την ώρα στο στήθος χωρίς όμως να πίνει κανονικά Γτ τον παίρνει ο υπνος ή πιπιλαει την περισσότερη ώρα! Κ όλο αυτό είναι τέρμα κουραστικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/12/2021 at 10:44 ΠΜ, ο/η Dioni20 είπε:

Μετά το φαγητό τεντώνει το σωματακι του προς τα πίσω,έκλαιγε απότομα στον ύπνο του εκεί που ήταν ήσυχος,έβηχε ή πνιγόταν στο άσχετο, έκανε γουλιές- εμετούς ακόμα και δυο ώρες μετά το φαγητό,κλαίει σπαρακτικά αν φαει και τον ξαπλώσουμε κατευθείαν μολις ρευτει,όταν τον ενοχλεί πιο έντονα ακόμα και τώρα πίνει λιγοτερο γάλα. Εκεί που τρώμε και 120μλ σε κάποια γεύματα ας πούμε σε άλλα τρώει 40-50-60 κι έχει γκρίνια. 

Κορίτσι μου κ μένα ο μικρος μου όταν τον βάζω να ρευτεί καμπουριάζει καπως το σωματάκι του κ όταν είναι στο στήθος κ πίνει βήχει κ μένα ή πνίγεται ,αλλά εμετό δν μου έχει κάνει κ δν ξέρω αν είναι ΓΟΠ κ σε μας αυτό. Κ γενικά κ σε μένα είναι ανήσυχος κάποιες φορες στον υπνο κ σφιγγεται αλλά είναι από τα αέρια. Θα πάρω κ γω τον γιατρό να τον ρωτήσω αν είναι κολικοι ή ΓΟΠ Γτ έχω μπερδευτεί με αυτά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/12/2021 at 6:36 ΜΜ, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Σε κάθε γεύμα στα κάνει αυτά? Εμενα μ είπε να συνεχίσουμε ακόμα με το κανονικό κ αν γίνει αυτό να τρώει λιγότερο σε όλα τα γεύματα ή κλαίει μετά από κάθε γεύμα τότε να αλλάξουμε γάλα σε ΗΑ. Θα δείξει πως θα πάει αλλά δε βλέπω να το γλιτώσω 

Πλέον με το ΗΑ Όχι δεν τα κάνει σε κάθε γεύμα είναι μέρες και μέρες...όπως και να έχει όμως πρέπει να τον κρατάμε αγκαλιά για αρκετή ώρα γιατί αν ρευτεί και τον ξαπλώσουμε κατευθείαν γυρίζει το γάλα και το βγάζει...μας είπαν επίσης να μην τον κουνάμε πολύ μετά το φαγητό του.

Έχει βελτιωθεί πολύ η κατάσταση με το ΗΑ αλλά μας είπαν ότι αν δούμε ότι το παιδί ταλαιπωρείται πολύ θα πάμε σε ακόμα πιο ελαφρύ γάλα....

Προς το παρόν τα πάμε καλά...Απλά μας παίρνει χρόνο το τάισμα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Κορίτσι μου κ μένα ο μικρος μου όταν τον βάζω να ρευτεί καμπουριάζει καπως το σωματάκι του κ όταν είναι στο στήθος κ πίνει βήχει κ μένα ή πνίγεται ,αλλά εμετό δν μου έχει κάνει κ δν ξέρω αν είναι ΓΟΠ κ σε μας αυτό. Κ γενικά κ σε μένα είναι ανήσυχος κάποιες φορες στον υπνο κ σφιγγεται αλλά είναι από τα αέρια. Θα πάρω κ γω τον γιατρό να τον ρωτήσω αν είναι κολικοι ή ΓΟΠ Γτ έχω μπερδευτεί με αυτά ! 

Από ότι έχω διαβάσει δεν χρειάζεται να έχει όλα τα συμπτώματα για να είναι ΓΟΠ.

Επίσης υπάρχει και η κρυφή ΓΟΠ.Ανάφερε τα στον παιδίατρο σου...ίσως να χρειάζεται να κόψεις κάποιες τροφές όπως γαλακτοκομικά και να αρκεί αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Πλέον με το ΗΑ Όχι δεν τα κάνει σε κάθε γεύμα είναι μέρες και μέρες...όπως και να έχει όμως πρέπει να τον κρατάμε αγκαλιά για αρκετή ώρα γιατί αν ρευτεί και τον ξαπλώσουμε κατευθείαν γυρίζει το γάλα και το βγάζει...μας είπαν επίσης να μην τον κουνάμε πολύ μετά το φαγητό του.

Έχει βελτιωθεί πολύ η κατάσταση με το ΗΑ αλλά μας είπαν ότι αν δούμε ότι το παιδί ταλαιπωρείται πολύ θα πάμε σε ακόμα πιο ελαφρύ γάλα....

Προς το παρόν τα πάμε καλά...Απλά μας παίρνει χρόνο το τάισμα του.

K εμένα 40λεπτα σχεδόν να φαει ασε. Ανυπομονώ να τελειώσουν τα γαλατα κ να πάρω ΗΑ να δοκιμάσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dioni20 είπε:

Από ότι έχω διαβάσει δεν χρειάζεται να έχει όλα τα συμπτώματα για να είναι ΓΟΠ.

Επίσης υπάρχει και η κρυφή ΓΟΠ.Ανάφερε τα στον παιδίατρο σου...ίσως να χρειάζεται να κόψεις κάποιες τροφές όπως γαλακτοκομικά και να αρκεί αυτό.

Είχα κόψει γαλακτοκομικά πριν λιγο καιρό για 10 μερες , γτ μου είχε βγαλει κάτι κοκκινίλες στο σώμα όταν ήταν 10 -15 ημερών περίπου αλλά κ τότε μου τα έκανε αυτά κ οι κοκκινιλες ήταν Γτ μια μέρα πριν τις βγάλει είχα φάει μπαμιες , κ οπως φάνηκε ήταν ξεκάθαρα από αυτό! Νομίζω είναι από το έντερο του εμένα .Εγώ το λίκνο πάντως από την πρώτη μέρα το εχω σε ανάκληση κ γενικά τον κρατάω σε πιο όρθια στάση για κάνα 20λεπτο μετά το θηλασμο πριν τον βάλω στο λίκνο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/12/2021 at 4:12 ΜΜ, ο/η IridaP είπε:

Ευχαριστώ! Νομίζω απλά της αρέσει κ αγκαλιά κ δεν το διαπραγμάτευεται.. Το μόνο που την ενοχλεί που κ που είναι τα αέρια κ το έντερα κι της που σφίγγεται.. Από την άλλη σκέφτομαι πόσο μικρούλια είναι, κ θα μάθουν με τον καιρό.. Τώρα μόλις την αφήσω νιώθει σαν να πέφτει κ σηκώνει τα χεράκια.. Ασε που θηλάζουμε κάθε 2 ώρες κ που κουράγιο να την βάζω κ να ξυπνάει.. Θελω κ εγώ να κοιμηθούμε απλά. Επίσης κορίτσια σας έχει εδραιωθεί ο θηλασμός? 

Αν μου εξηγήσεις τι σημαίνει να εδραιωθεί ο θηλασμός - το έχω απορία - θα σου απαντήσω για εμένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η troia είπε:

Αν μου εξηγήσεις τι σημαίνει να εδραιωθεί ο θηλασμός - το έχω απορία - θα σου απαντήσω για εμένα. 

Από ότι μου ανέλυσε η σύμβουλος, είναι όταν πλέον έχει συντονιστεί το στήθος με τις ανάγκες του μωρού. Όταν δηλαδή στο ενδιάμεσο των γευμάτων δεν πρηζεται και τρέχει νον στοπ, αλλά φαίνεται σχεδόν άδειο σε σημείο να νομίζεις ότι δεν έχεις γάλα. Με την εδραίωση το γάλα κατεβαίνει μόλις μπει το μωρό στο στηθος δηλαδή κ μόνο. Επίσης δεν υπάρχει πονος και βελτιώνεται ο όποιος ερεθισμός στις θηλές. Συνήθως συμβαίνει μετά τις 40 μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η IridaP είπε:

Από ότι μου ανέλυσε η σύμβουλος, είναι όταν πλέον έχει συντονιστεί το στήθος με τις ανάγκες του μωρού. Όταν δηλαδή στο ενδιάμεσο των γευμάτων δεν πρηζεται και τρέχει νον στοπ, αλλά φαίνεται σχεδόν άδειο σε σημείο να νομίζεις ότι δεν έχεις γάλα. Με την εδραίωση το γάλα κατεβαίνει μόλις μπει το μωρό στο στηθος δηλαδή κ μόνο. Επίσης δεν υπάρχει πονος και βελτιώνεται ο όποιος ερεθισμός στις θηλές. Συνήθως συμβαίνει μετά τις 40 μέρες. 

Καλησπέρα. Εγώ έχω ακόμη θέμα με υπερπαραγωγή. Γενικά δόξα τον Θεό, τα πάμε πολύ καλά, είναι ένα υπέροχο μωράκι 💙 Χθες σαραντισαμε κιόλας, πώς περνάει ο καιρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Πώς τα πάτε με τα μικρά σας; Τελείωσαν σε καμία τα λοχεια; Εγώ ακόμη δεν έχω καθαρίσει. 

Για τους κολικούς που λέγαμε. Όταν έχει ανησυχία ο μικρός, κουνάει χέρια πόδια του χαιδευω την κοιλίτσα, τον παίρνω και αγκαλιά όρθιο πάνω μου και του διπλώνω τα ποδαράκια και αερίζεται, κάνει κακά και ανακουφίζεται. Εμάς μας βοηθάει αυτό νομίζω, ιδιαίτερο θέμα ευτυχώς δεν έχουμε για την ώρα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/12/2021 at 5:51 ΜΜ, ο/η annoula1987 είπε:

Ναι βγαίνουμε κάθε ΣΚ όταν έχει ήλιο! Αλλά όχι καρότσι, τον έχω σε μάρσιπο! Με βολεύει καλύτερα!20211127_113918.thumb.jpg.7198c5ed18f54924b8d61661cc1db634.jpg

Καλημέρα κορίτσι. Να σε ρωτήσω, ο μάρσιπος σε βόλεψε στον θηλασμό και στο σπίτι αν κάνεις κάποια δουλειά για παράδειγμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Εμείς είμαστε πολύ καλά!! Με τον θηλασμό  τα πάμε καλά μπορώ να πω... Το βράδυ της έδινα δύο δόσεις μόνο ξένο γιατί δεν έπαιρνε βάρος, αλλά τελευταία έχει πάρει τα πάνω της και λέω να το κόψω το βραδινό κ να πίνει από το στήθος για να δούμε πως θα τα πάει..

Μάρσιπο όσες έχετε ποιον έχετε πάρει; Γιατί είμαι σε αναζήτηση και δεν ξέρω ποιον να επιλέξω.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Χρόνια Πολλά κορίτσια και καλές γιορτές με υγεία και να ναι καλα τα μωράκια μας!🎄🎄🎀🎀

Καλημέρα! Χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία σε εσάς και στις οικογένειες σας κορίτσια! 🌟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...