Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου στεγνώνετε κάπως τα μπιμπερό ή έτσι βρεγμένα τα βάζετε στο ψυγείο? Υπάρχει περίπτωση να μαζέψουν μικρόβια, βακτήρια? 

Εγώ δν τα στεγνώνω Γτ κενέ δν κάνει να τα σκουπίσεις . Απλά τα τινάζω να φυγει το νεράκι που τυχόν έχει πριν τα βάλω στο ψυγείο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Εγώ δν τα στεγνώνω Γτ κενέ δν κάνει να τα σκουπίσεις . Απλά τα τινάζω να φυγει το νεράκι που τυχόν έχει πριν τα βάλω στο ψυγείο!

Να ρωτήσω κάτι;κάνετε αποστείρωση και τα βάζετε κατευθείαν στο ψυγείο;για ένα 24 δεν είναι αποστειρωμενες; Εγώ αποστειρωνω 4 μπουκάλια και τ αφήνω μέσα στον αποστειρωτη!αποστειρωνω τουλάχιστον 2 φορές τη μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Να ρωτήσω κάτι;κάνετε αποστείρωση και τα βάζετε κατευθείαν στο ψυγείο;για ένα 24 δεν είναι αποστειρωμενες; Εγώ αποστειρωνω 4 μπουκάλια και τ αφήνω μέσα στον αποστειρωτη!αποστειρωνω τουλάχιστον 2 φορές τη μερα

Θέλουν ψυγείο μετά. Αν ανοίξεις τον αποστειρωτη χάνεται η αποστείρωση. Κ εγω τα τιναζω λίγο να φύγουν τα πολλά νερά κ κατευθείαν στο ψυγείο για 24ωρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Τι κάνετε; Να ρωτήσω τα δικά σας μωράκια έχουν αέρια ή μόνο ο δικός μου μας εχει ταράξει στο κλανιδι 🤪 Κ σφίγγεται συνέχεια ακόμη κ στον υπνο του κ όταν τον θηλάζω δν ξέρω τι είναι αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Τι κάνετε; Να ρωτήσω τα δικά σας μωράκια έχουν αέρια ή μόνο ο δικός μου μας εχει ταράξει στο κλανιδι 🤪 Κ σφίγγεται συνέχεια ακόμη κ στον υπνο του κ όταν τον θηλάζω δν ξέρω τι είναι αυτό. 

Καλημέρα. Ναι φυσικά. Όχι όλη την ώρα αλλά έχει. Μήπως δεν πιάνει καλά την θηλή όταν θηλάζει και καπινει και αέρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Τι κάνετε; Να ρωτήσω τα δικά σας μωράκια έχουν αέρια ή μόνο ο δικός μου μας εχει ταράξει στο κλανιδι 🤪 Κ σφίγγεται συνέχεια ακόμη κ στον υπνο του κ όταν τον θηλάζω δν ξέρω τι είναι αυτό. 

Καλημέρα κοπέλα μου!εννοείται και έχει και όταν την ταιζω και όταν κοιμάται !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Ναι φυσικά. Όχι όλη την ώρα αλλά έχει. Μήπως δεν πιάνει καλά την θηλή όταν θηλάζει και καπινει και αέρα;

Τι να σου πω κορίτσι μου δν ξέρω αν καταπίνει αέρα. Νομίζω πως καλα την πιάνει ,βέβαια μέχρι να την πιασει την αφήνει κάνα δυο τρεις φορες αλλά μετά την πιάνει καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου!εννοείται και έχει και όταν την ταιζω και όταν κοιμάται !

Καταλαβα κορίτσι μου κ η δικιά σου τα ίδια! Εμένα σφίγγεται κ στον υπνο του συνέχεια κ λέω κοιμάται καθόλου ή μόνο σφιγγεται! Γτ κάθε φορά που σφιγγεται ανοίγει τα μάτια κ γκρινιάζει κ μετά πάλι τα κλείνει. Κ έτσι είναι κάθε φορά ο υπνος του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Τι κάνετε; Να ρωτήσω τα δικά σας μωράκια έχουν αέρια ή μόνο ο δικός μου μας εχει ταράξει στο κλανιδι 🤪 Κ σφίγγεται συνέχεια ακόμη κ στον υπνο του κ όταν τον θηλάζω δν ξέρω τι είναι αυτό. 

Χαχαχαχα κι εμας πολύ ζόρι...Στο μεταξύ βγάζει κάτι ήχους όταν ζορίζεται λες και θα μας βαρέσει  χάχχά τσαντίζεται,σφίγγεται,κοκκινίζει και στο τέλος μας την ρίχνει 🤣😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dioni20 είπε:

Χαχαχαχα κι εμας πολύ ζόρι...Στο μεταξύ βγάζει κάτι ήχους όταν ζορίζεται λες και θα μας βαρέσει  χάχχά τσαντίζεται,σφίγγεται,κοκκινίζει και στο τέλος μας την ρίχνει 🤣😂

Κορίτσια καλό είναι που τα βγάζουν γτ δεν είναι τόσο έντονα τα πονάκια αν έχουν!εμενα η καημένουλα  υποφέρει τι μασάζ τι ποδήλατο τι στον ώμο τι μπρούμυτα δυσκολευόμαστε να τα βγάλουμε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Κορίτσια καλό είναι που τα βγάζουν γτ δεν είναι τόσο έντονα τα πονάκια αν έχουν!εμενα η καημένουλα  υποφέρει τι μασάζ τι ποδήλατο τι στον ώμο τι μπρούμυτα δυσκολευόμαστε να τα βγάλουμε !

Ναι ισχύει...είναι πολύ πιο ήρεμος μετά τρομαρίτσα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Μπήκε σε καμία η πρώτη δόση του επιδόματος γέννησης;

Ναι σε εμένα. Γέννησα 17/10  βέβαια. Έκανα την αίτηση στις 26/10 κ μου μπήκαν τα 1000 στις 29/11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Μπήκε σε καμία η πρώτη δόση του επιδόματος γέννησης;

Κορίτσι μου μιας και γεννησαμε και στην ίδια κλινική,στην έκαναν εκεί την αίτηση? Έκανες τίποτα άλλο μετά? Επίσης την δήλωση του παιδιού την έκαναν εκεί, δηλώθηκε στο ληξιαρχείο Πανοράματος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, πότε ξεκίνησαν τα πονάκια στα μωράκια σας, και τι κάνατε? Η μπέμπα είναι δυο εβδομάδων και ξεκίνησε να έχει γκρίνια κυρίως το απογευματάκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου, πότε ξεκίνησαν τα πονάκια στα μωράκια σας, και τι κάνατε? Η μπέμπα είναι δυο εβδομάδων και ξεκίνησε να έχει γκρίνια κυρίως το απογευματάκι. 

Εμάς ξεκίνησαν στις 10 μέρες..για καμία βδομάδα είχε καθημερινά.. .βέβαια τώρα είμαστε καλύτερα...κάποιες μέρες ταλαιπωρείται παραπάνω και άλλες είναι πιο ήρεμος. 

Νομίζω είναι στα παιδάκια πως θα το περάσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσι μου μιας και γεννησαμε και στην ίδια κλινική,στην έκαναν εκεί την αίτηση? Έκανες τίποτα άλλο μετά? Επίσης την δήλωση του παιδιού την έκαναν εκεί, δηλώθηκε στο ληξιαρχείο Πανοράματος? 

Ναι για την ακρίβεια ο άντρας μου. Όχι δεν έκανα τίποτα άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Χαχαχαχα κι εμας πολύ ζόρι...Στο μεταξύ βγάζει κάτι ήχους όταν ζορίζεται λες και θα μας βαρέσει  χάχχά τσαντίζεται,σφίγγεται,κοκκινίζει και στο τέλος μας την ρίχνει 🤣😂

Κ μένα ακριβώς το ίδιο! Βγάζει κάτι ήχους κ τσαντίλα τρομερή 🤪 Σου λέω ακόμη κ στον υπνο αυτή τη δουλειά έχουμε, κ μόλις κλάνει ηρεμεί 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/12/2021 at 9:11 ΜΜ, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Ναι σε εμένα. Γέννησα 17/10  βέβαια. Έκανα την αίτηση στις 26/10 κ μου μπήκαν τα 1000 στις 29/11

ΔΕν στην έκαναν στο μαιευτήριο;που γέννησες αν επιτρέπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

ΔΕν στην έκαναν στο μαιευτήριο;που γέννησες αν επιτρέπεται;

Με ρώτησαν αν θέλω τους είπα ναι κ νόμιζα ότι μου την έκαναν. Κ τυχαία ρώτησα μια κοπέλα πως ξέρω αν έγινε η αίτηση κ μου είπε θα σου έρθει μνμ όταν γίνει. Πραγμα που δεν έγινε σε εμένα ποτέ κ έτσι την έκανα μόνη μου. Πάλι καλά που τι καταλαβα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Με ρώτησαν αν θέλω τους είπα ναι κ νόμιζα ότι μου την έκαναν. Κ τυχαία ρώτησα μια κοπέλα πως ξέρω αν έγινε η αίτηση κ μου είπε θα σου έρθει μνμ όταν γίνει. Πραγμα που δεν έγινε σε εμένα ποτέ κ έτσι την έκανα μόνη μου. Πάλι καλά που τι καταλαβα

Όντως πάλι καλά που το κατάλαβες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Πώς είστε; Εμείς έχουμε δύο βράδια που δυσκολευόμαστε πολύ με τον ύπνο. Δεν κλαίει συνέχεια αλλά κοιμάται και όταν πάω να τον ακουμπήσω κάτω ξυπνάει. Είναι πολύ ώρα στο στήθος και έχει ανησυχία.   Δεν ξέρω αν είναι κολικοί γιατί δεν κλαίει συνέχεια ή αν είμαστε σε άλμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πώς είστε; Εμείς έχουμε δύο βράδια που δυσκολευόμαστε πολύ με τον ύπνο. Δεν κλαίει συνέχεια αλλά κοιμάται και όταν πάω να τον ακουμπήσω κάτω ξυπνάει. Είναι πολύ ώρα στο στήθος και έχει ανησυχία.   Δεν ξέρω αν είναι κολικοί γιατί δεν κλαίει συνέχεια ή αν είμαστε σε άλμα....

Καλημέρα κορίτσι μου ,αυτό το πραγμα το έχω εδώ κ καιρό κ γω . Ειδικά χθες το απόγευμα από τις 16:30 μέχρι κ 23:00 το βράδυ που κοιμήθηκε ,είχαμε αυτό το πραγμα. Ήταν στο στήθος τον έπαιρνε ο υπνος κ με το που τον έβαζα στο λίκνο άνοιγε αμεσως τα μάτια κ έκλαιγε . Τον ξανά έβαζα στήθος πάλι κοιμόταν ,τον κράτησα αγκαλιά όταν κοιμόταν για καμία ώρα κ με το που τον άφησα πάλι στο λίκνο το μάτι γαρίδα κ πάλι γκρίνια κ κλάμα. Κ γενικά μου το κάνει αυτό εδώ κ κάποιες μερες. Μάλλον είναι κολικοι Γτ κ μένα όταν το κάνει είναι ανήσυχος κ σφιγγεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ,αυτό το πραγμα το έχω εδώ κ καιρό κ γω . Ειδικά χθες το απόγευμα από τις 16:30 μέχρι κ 23:00 το βράδυ που κοιμήθηκε ,είχαμε αυτό το πραγμα. Ήταν στο στήθος τον έπαιρνε ο υπνος κ με το που τον έβαζα στο λίκνο άνοιγε αμεσως τα μάτια κ έκλαιγε . Τον ξανά έβαζα στήθος πάλι κοιμόταν ,τον κράτησα αγκαλιά όταν κοιμόταν για καμία ώρα κ με το που τον άφησα πάλι στο λίκνο το μάτι γαρίδα κ πάλι γκρίνια κ κλάμα. Κ γενικά μου το κάνει αυτό εδώ κ κάποιες μερες. Μάλλον είναι κολικοι Γτ κ μένα όταν το κάνει είναι ανήσυχος κ σφιγγεται.

Για τους κολικούς δε λένε ότι κάθε μέρα την ίδια ώρα;ρολόι οι πονοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πώς είστε; Εμείς έχουμε δύο βράδια που δυσκολευόμαστε πολύ με τον ύπνο. Δεν κλαίει συνέχεια αλλά κοιμάται και όταν πάω να τον ακουμπήσω κάτω ξυπνάει. Είναι πολύ ώρα στο στήθος και έχει ανησυχία.   Δεν ξέρω αν είναι κολικοί γιατί δεν κλαίει συνέχεια ή αν είμαστε σε άλμα....

Μου το κάνει κι εμένα και συνήθως είναι επειδή πονάει. Ή τουλάχιστον έτσι έχω αντιληφθεί.Άν τα κάνει ή αεριστεί μετά ησυχάζει....Αλλά μεχρι τοτε την βγάζουμε αγκαλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...