Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Μ ειπαν εμείς θα δούμε αν έχει παλινδρόμηση κ σε τι βαθμό. Είδατε κάτι τέτοιο εσεις? Εμείς αύριο θα κάνουμε. Κ από σήμερα ξεκινήσαμε αντιβίωση ανά 8ωρο. Υπερηχογραφικη θα κανουμε

Καλημέρα. Ακριβώς την ίδια εξέταση κάνουμε. Και εμείς αντιβίωση παίρνουμε μια μέρα πριν,την ημέρα της εξέτασης και σήμερα ανά 8ωρο. Εξετάζουν τους νεφρούς με υπέρηχο και μετά βάζουν καθετήρα, σκιαγραφικό υγρό και βλέπουν για παλινδρόμηση. Η γιατρός λέει ότι ο καθετηριασμός δεν πονάει γιατί βάζουν ξυλοκαινη. Εύχομαι καλά αποτελέσματα να έχετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Ακριβώς την ίδια εξέταση κάνουμε. Και εμείς αντιβίωση παίρνουμε μια μέρα πριν,την ημέρα της εξέτασης και σήμερα ανά 8ωρο. Εξετάζουν τους νεφρούς με υπέρηχο και μετά βάζουν καθετήρα, σκιαγραφικό υγρό και βλέπουν για παλινδρόμηση. Η γιατρός λέει ότι ο καθετηριασμός δεν πονάει γιατί βάζουν ξυλοκαινη. Εύχομαι καλά αποτελέσματα να έχετε.

Α ωραία σε ευχαριστώ. Εμείς τώρα το μεσημέρι θα πάμε. Εσας βγήκαν τα αποτελέσματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Και εγώ έχω ακόμη πονάκια στη δεξιά πλευρά λογικά εκεί που μας ραψανε!καλά δεν το συζητώ ότι είναι πολύ δυσκολότερο το να θηλάσεις με την τομή!τυχερές πολύ οι κοπέλες που γέννησαν με φυσιολογικό τοκετό !ξένο δίνω κυρίως τη νύχτα!ναι το βγάζω με το θηλαστρο και της το δίνω το πρωί!ξαναμαζευω το πρωί η τη θηλάζω και επειδή δεν της φτάνει αυτό που πίνει στο μπουκάλι από το στήθος της συμπληρωνω  ξένο!το μεσημεριανό είναι ξένο και το απόγευμα στήθος!από χθες τα 120 ml του ξένου το βράδυ δεν της έφτασαν και φάγαμε 150ml

Ναι είναι δύσκολο πολύ με την τομή ο θηλασμος Γτ κάθεται κ πάνω το μωρό κ πιέζει ακόμα περισσότερο. Άντε ρε σύ τόσα πολλά ml της δίνεις ξενο; Τι βαρος έχει η μικρή τώρα ; Ο παιδιατρος σου είπε να δίνεις τόσα ml?  Κ γω πιο πολύ το βράδυ σκέφτομαι για το ξένο ,αλλά θα δω σήμερα τι θα πει κ ο παιδιατρος . Εγώ του δίνω στήθος κ του δίνω κ σε κάποια γεύματα κ σε μπουκάλι έξτρα το γάλα που έχω βγάλει με το θήλαστρο . Όταν δν χορταίνει ξυπνάει σε μιάμιση ώρα για να ξαναφάει. Θα δω σήμερα κ ποσό βαρος πήρε κ θα φανεί το αν χορταίνει ή όχι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Ναι είναι δύσκολο πολύ με την τομή ο θηλασμος Γτ κάθεται κ πάνω το μωρό κ πιέζει ακόμα περισσότερο. Άντε ρε σύ τόσα πολλά ml της δίνεις ξενο; Τι βαρος έχει η μικρή τώρα ; Ο παιδιατρος σου είπε να δίνεις τόσα ml?  Κ γω πιο πολύ το βράδυ σκέφτομαι για το ξένο ,αλλά θα δω σήμερα τι θα πει κ ο παιδιατρος . Εγώ του δίνω στήθος κ του δίνω κ σε κάποια γεύματα κ σε μπουκάλι έξτρα το γάλα που έχω βγάλει με το θήλαστρο . Όταν δν χορταίνει ξυπνάει σε μιάμιση ώρα για να ξαναφάει. Θα δω σήμερα κ ποσό βαρος πήρε κ θα φανεί το αν χορταίνει ή όχι .

Ναι δεν χορταινει με το δικό μου σκέψου ότι πριν της έδωσα αυτό που μάζεψα με το θηλαστρο και ήταν 100ml και ενώ ήταν καθαρουλα έκλαιγε γιατί πεινούσε και έφαγε αλλά 70 ξένο!προχθες ήρθε η παιδίατρος τη ζύγισε και είναι 4300 και ακόμα δεν έχει κλείσει μήνα που τη φωνάξαμε την Κυριακή κλείνει μήνα!Ναι μου είπε ότι μπορώ να της δίνω!χθες ήταν 30 λεπτά από το κάθε στήθος δεν χόρτασε και της έδωσα και ξένο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Ναι είναι δύσκολο πολύ με την τομή ο θηλασμος Γτ κάθεται κ πάνω το μωρό κ πιέζει ακόμα περισσότερο. Άντε ρε σύ τόσα πολλά ml της δίνεις ξενο; Τι βαρος έχει η μικρή τώρα ; Ο παιδιατρος σου είπε να δίνεις τόσα ml?  Κ γω πιο πολύ το βράδυ σκέφτομαι για το ξένο ,αλλά θα δω σήμερα τι θα πει κ ο παιδιατρος . Εγώ του δίνω στήθος κ του δίνω κ σε κάποια γεύματα κ σε μπουκάλι έξτρα το γάλα που έχω βγάλει με το θήλαστρο . Όταν δν χορταίνει ξυπνάει σε μιάμιση ώρα για να ξαναφάει. Θα δω σήμερα κ ποσό βαρος πήρε κ θα φανεί το αν χορταίνει ή όχι .

Εμας ούτε στο μήνα πήρε 1.050!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Α ωραία σε ευχαριστώ. Εμείς τώρα το μεσημέρι θα πάμε. Εσας βγήκαν τα αποτελέσματα?

Τίποτα βρε. Ναι βγήκαν απευθείας. Έξω θα την κάνετε ή σε νοσοκομείο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Τίποτα βρε. Ναι βγήκαν απευθείας. Έξω θα την κάνετε ή σε νοσοκομείο;

Έξω σε ιδιώτη. Εσας τι έδειξε? Δε θυμάμαι εσένα σου έκανε ουρολοιμωξη? Εμάς 10 ημερών κ νοσηλευτηκε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Έξω σε ιδιώτη. Εσας τι έδειξε? Δε θυμάμαι εσένα σου έκανε ουρολοιμωξη? Εμάς 10 ημερών κ νοσηλευτηκε

Πώς πήγε, ήταν ήρεμο το μωράκι σου; Εμείς ξέραμε ότι έχουμε θέμα με το νεφρό από τον β επιπέδου και με το που γεννήθηκε ξεκινήσαμε να το κοιτάμε. Σε εμάς ευτυχώς δεν γίνεται παλινδρόμηση ούρων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Πώς πήγε, ήταν ήρεμο το μωράκι σου; Εμείς ξέραμε ότι έχουμε θέμα με το νεφρό από τον β επιπέδου και με το που γεννήθηκε ξεκινήσαμε να το κοιτάμε. Σε εμάς ευτυχώς δεν γίνεται παλινδρόμηση ούρων.

Έκλαιγε πολύ. Του κρατούσα εγω τα χέρια. Εμενα δε φαινόταν στη Β επιπέδου γιατί δεν έχει με τα νεφρά κάτι απλά έχει παλινδρόμηση 2ου βαθμού. Κ για να φανεί στη Β επιπέδου πρέπει να είναι 4ου η 5ου μου είπαν. Ακόμα κ στον υπέρηχο τον δικό του που του έκαναν σήμερα πριν την κυστεογραφια δε φαινόταν κάτι. Εμενα στις 17/12 γίνεται 2 μηνών κ θα παίρνει αντιβίωση 1 μήνα ακόμα. Παίρνει κ εσένα αντιβίωση προληπτικά ή μόνο τώρα για την κυστεογραφια? Πόσο είστε εσείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Πώς πήγε, ήταν ήρεμο το μωράκι σου; Εμείς ξέραμε ότι έχουμε θέμα με το νεφρό από τον β επιπέδου και με το που γεννήθηκε ξεκινήσαμε να το κοιτάμε. Σε εμάς ευτυχώς δεν γίνεται παλινδρόμηση ούρων.

Η κουμπάρα μου έμαθε στη Β επιπέδου ότι η μικρή της έχει πυελικο νεφρό κ με το που γεννήθηκε της έκαναν εξετάσεις όλες καθαρές κ μόλις πήγαν σπίτι απ τη κλινική της εκανε ουρολοιμωξη. Της ειπαμ βέβαια άσχετο το ένα με το άλλο. Απ το πυελικο νεφρό που έχει δε σημαίνει ότι φταίει αυτό κ έπαθε ουρολοιμωξη. Είναι 2 άσχετα μεταξύ τους απλά εκτος από πυελικο νεφρό της βρηκαν κ παλινδρομηση αλλά δε θυμάμαι τι βαθμό. Τωρα είναι 1η δημοτικού κ από τότε νεογέννητη δεν έχει ξανά πάθει τπτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Έκλαιγε πολύ. Του κρατούσα εγω τα χέρια. Εμενα δε φαινόταν στη Β επιπέδου γιατί δεν έχει με τα νεφρά κάτι απλά έχει παλινδρόμηση 2ου βαθμού. Κ για να φανεί στη Β επιπέδου πρέπει να είναι 4ου η 5ου μου είπαν. Ακόμα κ στον υπέρηχο τον δικό του που του έκαναν σήμερα πριν την κυστεογραφια δε φαινόταν κάτι. Εμενα στις 17/12 γίνεται 2 μηνών κ θα παίρνει αντιβίωση 1 μήνα ακόμα. Παίρνει κ εσένα αντιβίωση προληπτικά ή μόνο τώρα για την κυστεογραφια? Πόσο είστε εσείς?

Παίρνει ναι αλλά δεν ξέρω μέχρι πότε. Από εβδομάδα θα μιλήσουμε με την παιδονεφρολογο και όταν μας δεί θα το συζητήσουμε. Αύριο γινόμαστε ενός μηνός 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Ήθελα να ρωτήσω σωματικά πώς είστε; Εγώ έχω χάσει δέκα κιλά, είμαι πιο κάτω από όταν έμεινα έγκυος και σχεδόν έχει πέσει όλη η κοιλιά μου. Τις πρώτες μέρες που βγήκα από την κλινική είχα τρομερό ρίγος όταν έβγαινα από το μπάνιο, συνέβη σε καμία άλλη; Τώρα γενικά προσπαθώ να τρώω όσο καλύτερα μπορώ επειδή θηλάζω. Η τομή μου ελάχιστα με ενοχλεί.

Οσον αφορά την καισαρική και τον θηλασμό που αναφέρθηκε. Εμένα με δυσκόλευε στην κλινική το πώς θα βγάλω και θα βάλω το μωρό στο κουνακι το πρώτο βράδυ γιατί τον είχα μαζί μου. Οπότε περίμενα να ξεμουδιασω για να αισθάνομαι τα πόδια μου και μετά ζητούσα δόση για να μην πονάω. Στο σπίτι δεν είχα θέμα, απλά δεν μπορούσα να έχω την κούνια κολλημένη στο κρεβάτι μου γιατί θα μου ήταν δύσκολο να κατέβω. Αυτά τα ολίγα από εμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Ήθελα να ρωτήσω σωματικά πώς είστε; Εγώ έχω χάσει δέκα κιλά, είμαι πιο κάτω από όταν έμεινα έγκυος και σχεδόν έχει πέσει όλη η κοιλιά μου. Τις πρώτες μέρες που βγήκα από την κλινική είχα τρομερό ρίγος όταν έβγαινα από το μπάνιο, συνέβη σε καμία άλλη; Τώρα γενικά προσπαθώ να τρώω όσο καλύτερα μπορώ επειδή θηλάζω. Η τομή μου ελάχιστα με ενοχλεί.

Οσον αφορά την καισαρική και τον θηλασμό που αναφέρθηκε. Εμένα με δυσκόλευε στην κλινική το πώς θα βγάλω και θα βάλω το μωρό στο κουνακι το πρώτο βράδυ γιατί τον είχα μαζί μου. Οπότε περίμενα να ξεμουδιασω για να αισθάνομαι τα πόδια μου και μετά ζητούσα δόση για να μην πονάω. Στο σπίτι δεν είχα θέμα, απλά δεν μπορούσα να έχω την κούνια κολλημένη στο κρεβάτι μου γιατί θα μου ήταν δύσκολο να κατέβω. Αυτά τα ολίγα από εμένα.

Καλημέρα και από εμένα!!!τα έχω χάσει κ εγώ κοπέλα μ όλα και είμαι ξαι πιο κάτω ΕΕ λογικό με δυο μωρά στο σπίτι!!παροτι γεννησα φυσιολογικά χωρίς επισκληρίδειο το ρίγος το έχω και εγώ που λες θεωρώ είναι θέμα ορμονών!!´αντως εγώ ακόμη έχω πόνο από κάτω καμία φορά εντάξει ζορίστηκα αρκετά είναι η αλήθεια!!θεμα δεν είχα με το μωρό όμως ευτυχώς αν και τα λοχεία ήταν αρκετά ξαι επίπονα με συσπάσεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Ναι δεν χορταινει με το δικό μου σκέψου ότι πριν της έδωσα αυτό που μάζεψα με το θηλαστρο και ήταν 100ml και ενώ ήταν καθαρουλα έκλαιγε γιατί πεινούσε και έφαγε αλλά 70 ξένο!προχθες ήρθε η παιδίατρος τη ζύγισε και είναι 4300 και ακόμα δεν έχει κλείσει μήνα που τη φωνάξαμε την Κυριακή κλείνει μήνα!Ναι μου είπε ότι μπορώ να της δίνω!χθες ήταν 30 λεπτά από το κάθε στήθος δεν χόρτασε και της έδωσα και ξένο!

Καλημέρα κορίτσι μου. Ανά δν χορταίνει η μικρή καλά κανείς κ δίνεις. Παντως το βαρος της είναι μια χαρά. Εμένα μέχρι στιγμής δν φαίνεται να μην χορταίνει κ χθες που πήγαμε στον παιδίατρο μου είπε να μην δωσω ξένο Γτ παίρνει πολύ καλά το βαρος του παρά μόνο αν θέλω να ξεκουραστώ πιο πολύ εγώ να του δωσω. Μέσα σε 17 μερες πήρες 750 γρ κ μου είπε ειναι πολύ καλά. Χθες το βράδυ πάντως του έδωσα η αλήθεια 60ml απο το ξένο Γτ έκανε πάλι τα κουλά του με τη θηλη . Έφαγε απο το στήθος πρώτα με τα χίλια ζόρια αφού έπιασε τη θηλη κ μετά του έδωσα κ λιγο απο το ξένο Γτ το είχα ετοιμάσει επειδή απελπιστικά Γτ δν έπιανε στην αρχή το στήθος αλλά μετά το έπιασε εεε κ για να μην πάει χαμένο κ το ξένο που ετοίμασα  του έδωσα κ από εκεινο κ ήπιε μόνο τα 60ml Γτ είχε χορτάσει κ από το στήθος. Μετά που ξύπνησε πάλι τη νύχτα του έδωσα μόνο στήθος κ το πρωί τώρα. Δν ξέρω αν θα του δωσω ξένο πάλι ,μόνο αν δω ότι με δυσκολεύει πάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Ήθελα να ρωτήσω σωματικά πώς είστε; Εγώ έχω χάσει δέκα κιλά, είμαι πιο κάτω από όταν έμεινα έγκυος και σχεδόν έχει πέσει όλη η κοιλιά μου. Τις πρώτες μέρες που βγήκα από την κλινική είχα τρομερό ρίγος όταν έβγαινα από το μπάνιο, συνέβη σε καμία άλλη; Τώρα γενικά προσπαθώ να τρώω όσο καλύτερα μπορώ επειδή θηλάζω. Η τομή μου ελάχιστα με ενοχλεί.

Οσον αφορά την καισαρική και τον θηλασμό που αναφέρθηκε. Εμένα με δυσκόλευε στην κλινική το πώς θα βγάλω και θα βάλω το μωρό στο κουνακι το πρώτο βράδυ γιατί τον είχα μαζί μου. Οπότε περίμενα να ξεμουδιασω για να αισθάνομαι τα πόδια μου και μετά ζητούσα δόση για να μην πονάω. Στο σπίτι δεν είχα θέμα, απλά δεν μπορούσα να έχω την κούνια κολλημένη στο κρεβάτι μου γιατί θα μου ήταν δύσκολο να κατέβω. Αυτά τα ολίγα από εμένα.

Καλημέρα κορίτσι μου κ γω είμαι 2 κιλά πιο κάτω πριν μείνω εγκυος. Τώρα είμαι 50 κιλά κ προσπαθώ να τρωω όσο μπορώ για τον θηλασμο κ γω. Η κοιλιά κ σε μένα έπεσε μόνο πάνω στο στομαχάκι ακόμα ειναι ελάχιστα φουσκωμένη, αλλα δν φαίνεται. Είσαι τυχερη που δν σε ποναει η τομή. Εγώ στο μαιευτήριο είχα μέσα τον άντρα μου κ ευτυχως τον έβαζε αυτος στη κούνια μετά τον θηλασμο γτ αν ήμουν μόνη μου δν θα μπορούσα. Εμένα παντως μου είπε ο γιατρος ότι τα τραβήγματα αυτά μπορεί να πάρουν κ χρόνο να περάσουν. Πιο πολύ πονάω όταν μου βγαίνει η κούραση κ αν κάνω καμία απότομη κίνηση. Κ όταν είναι χάλια ο καιρός,όπως κ σήμερα . Ρίγος πάντως είχα κ γω τις πρώτες μερες στο σπιτι κ νόμιζα ότι αρρώστησα. Μάλιστα ένα βράδυ μου λέει ο άντρας μου είσαι ζεστη κ εβαλα θερμόμετρο κ είχα 37,4 αλλά ευτυχως δν ξαναέκανα. Τώρα μόνο όταν βγαίνω από το μπάνιο νιώθω λίγο ρίγος αλλά είναι επειδή κάνω κ με καυτό νερό μπάνιο 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τα μωράκια σας μένουν καθόλου ξυπνητα; Εμένα έχει μέρες που κάθεται. Τον βάζω γυμναστήριο αλλά δεν του δίνει σημασία ή στο ριλαξ όπου κάθεται για λίγο. Τις τελευταίες μέρες έχει αρχίσει να εστιάζει πιο καλά γενικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Κορίτσια τα μωράκια σας μένουν καθόλου ξυπνητα; Εμένα έχει μέρες που κάθεται. Τον βάζω γυμναστήριο αλλά δεν του δίνει σημασία ή στο ριλαξ όπου κάθεται για λίγο. Τις τελευταίες μέρες έχει αρχίσει να εστιάζει πιο καλά γενικά

Βέβαια κοπέλα μ εμένα μπορεί και δυο ώρες συνεχόμενα αλλά έχουμε και κολικούς κάποιες ώρες όποτε και εκείνη την στιγμή ξύπνια!!! Χθες είχαμε το πρωί αλλά  μετά ήταν ηρεμη !! Εμένα θέλει και βόλτες όρθια με τον μπαμπά της 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Doritoula11 είπε:

Βέβαια κοπέλα μ εμένα μπορεί και δυο ώρες συνεχόμενα αλλά έχουμε και κολικούς κάποιες ώρες όποτε και εκείνη την στιγμή ξύπνια!!! Χθες είχαμε το πρωί αλλά  μετά ήταν ηρεμη !! Εμένα θέλει και βόλτες όρθια με τον μπαμπά της 

Ένας βγάζει φωνούλες και αρχίζει αίγα σιγά να χαμογελάει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Ένας βγάζει φωνούλες και αρχίζει αίγα σιγά να χαμογελάει 

Ασυναίσθητα χαμογελάει και εμένα. Και βόλτες θέλει αλλά δεν είναι πάντα εύκολο,έχει αρχίσει και βαραίνει ο μπουμπουκος μου. Θα κάνουμε δικέφαλους! Χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Ασυναίσθητα χαμογελάει και εμένα. Και βόλτες θέλει αλλά δεν είναι πάντα εύκολο,έχει αρχίσει και βαραίνει ο μπουμπουκος μου. Θα κάνουμε δικέφαλους! Χαχαχαχα

Αστα Αστα χαλάλι όμως!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Κορίτσια τα μωράκια σας μένουν καθόλου ξυπνητα; Εμένα έχει μέρες που κάθεται. Τον βάζω γυμναστήριο αλλά δεν του δίνει σημασία ή στο ριλαξ όπου κάθεται για λίγο. Τις τελευταίες μέρες έχει αρχίσει να εστιάζει πιο καλά γενικά

Ναι κ μένα κάθεται πλέον ξύπνιο. Δν το δίνει σημασία  το γυμναστήριο Γτ είναι ακόμα μικρος. Από 3 μηνών κ πάνω εστιάζουν σε αυτά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Ανά δν χορταίνει η μικρή καλά κανείς κ δίνεις. Παντως το βαρος της είναι μια χαρά. Εμένα μέχρι στιγμής δν φαίνεται να μην χορταίνει κ χθες που πήγαμε στον παιδίατρο μου είπε να μην δωσω ξένο Γτ παίρνει πολύ καλά το βαρος του παρά μόνο αν θέλω να ξεκουραστώ πιο πολύ εγώ να του δωσω. Μέσα σε 17 μερες πήρες 750 γρ κ μου είπε ειναι πολύ καλά. Χθες το βράδυ πάντως του έδωσα η αλήθεια 60ml απο το ξένο Γτ έκανε πάλι τα κουλά του με τη θηλη . Έφαγε απο το στήθος πρώτα με τα χίλια ζόρια αφού έπιασε τη θηλη κ μετά του έδωσα κ λιγο απο το ξένο Γτ το είχα ετοιμάσει επειδή απελπιστικά Γτ δν έπιανε στην αρχή το στήθος αλλά μετά το έπιασε εεε κ για να μην πάει χαμένο κ το ξένο που ετοίμασα  του έδωσα κ από εκεινο κ ήπιε μόνο τα 60ml Γτ είχε χορτάσει κ από το στήθος. Μετά που ξύπνησε πάλι τη νύχτα του έδωσα μόνο στήθος κ το πρωί τώρα. Δν ξέρω αν θα του δωσω ξένο πάλι ,μόνο αν δω ότι με δυσκολεύει πάλι. 

Πολύ καλό το βάρος του μπέμπη σας μόνο με το δικό σου!μακάρι να τα καταφέρεις και να μην ξαναδώσεις ξένο,αλλά να είσαι οκ εσύ πάνω απ' όλα για να ναι και το μωρό σου!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Κορίτσια τα μωράκια σας μένουν καθόλου ξυπνητα; Εμένα έχει μέρες που κάθεται. Τον βάζω γυμναστήριο αλλά δεν του δίνει σημασία ή στο ριλαξ όπου κάθεται για λίγο. Τις τελευταίες μέρες έχει αρχίσει να εστιάζει πιο καλά γενικ

Σήμερα κλείνεται μήνα ε;🎂🍰 Εμείς αύριο!και εμένα μένει ξύπνια ειδικά το πρωί για τουλάχιστον 3-4 ώρες!στο γυμναστήριο δεν την έχω βάλει ακόμα!το ρηλαξ το έχετε χρησιμοποιήσει η όχι ακόμα;;;

Οσο για τα κιλά από τα  11 που πήρα έχασα τα 8 ,αλλά δυστυχώς τρώω πάρα πολλα γλυκα(όσα δεν έφαγα σ όλη την εγκυμοσύνη) και έχει κολλήσει η ζυγαριά!Δε νομίζω ότι θα καταφέρω να τα χάσω τώρα στις γιορτές με τόσα γλυκά !

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Ήθελα να ρωτήσω σωματικά πώς είστε; Εγώ έχω χάσει δέκα κιλά, είμαι πιο κάτω από όταν έμεινα έγκυος και σχεδόν έχει πέσει όλη η κοιλιά μου. Τις πρώτες μέρες που βγήκα από την κλινική είχα τρομερό ρίγος όταν έβγαινα από το μπάνιο, συνέβη σε καμία άλλη; Τώρα γενικά προσπαθώ να τρώω όσο καλύτερα μπορώ επειδή θηλάζω. Η τομή μου ελάχιστα με ενοχλεί.

Οσον αφορά την καισαρική και τον θηλασμό που αναφέρθηκε. Εμένα με δυσκόλευε στην κλινική το πώς θα βγάλω και θα βάλω το μωρό στο κουνακι το πρώτο βράδυ γιατί τον είχα μαζί μου. Οπότε περίμενα να ξεμουδιασω για να αισθάνομαι τα πόδια μου και μετά ζητούσα δόση για να μην πονάω. Στο σπίτι δεν είχα θέμα, απλά δεν μπορούσα να έχω την κούνια κολλημένη στο κρεβάτι μου γιατί θα μου ήταν δύσκολο να κατέβω. Αυτά τα ολίγα από εμένα.

Καλησπερααα, εγώ είμαι 7 κιλα κάτω από όταν έμεινα έγκυος...βέβαια τώρα δεν προσέχω καθόλου και τρώω ότι γλυκό δεν έφαγα σε όλη την εγκυμοσύνη οπότε με βλέπω προς τα πάνω σε λίγο καιρο 🤣😂 

Η κοιλιά εμένα είχε πέσει από την πρώτη κιόλας εβδομάδα και τώρα έχω ένα ελαφρύ πρήξιμο χαμηλά στη κοιλιά που υποθέτω με το καιρό θα φύγει και αυτό.

Κουρασμένη νιώθω πολύ και έχω πονοκεφάλους σχεδόν καθημερινά...Όπως επίσης θα ξυπνήσω κάποια στιγμή μέσα στην ημέρα μούσκεμα στον ιδρώτα...🤔

Η τομή δεν με ταλαιπώρησε καθόλου...αν κουραστώ πολύ ή περπατήσω πολύ ίσως με "τραβήξει" λίγο αλλά έως εκεί...γενικά θεωρώ ότι είχα πολύ καλή και γρήγορη αννάρωση.

23 ημερών σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου στεγνώνετε κάπως τα μπιμπερό ή έτσι βρεγμένα τα βάζετε στο ψυγείο? Υπάρχει περίπτωση να μαζέψουν μικρόβια, βακτήρια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...