Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις On 6/12/2021 at 4:44 ΜΜ, ο/η annoula1987 είπε:

Κολικοί μου μοιρίζονται!!! Δοκίμασε τα biogaia, τσάι μάραθο και κρέμα για μασάζ της frezyderm!  Εμάς μας βοηθάει πολύ! Έχει ηρεμήσει πολύ!! Και κάνει πιο συχνά κακακια χωρίς τόσο πολύ ζόρι. Περαστικά σας!

Τα biogaia τα παιρνεις Εσυ; Πήρα τσάι θηλασμού της weleda το οποίο έχει κ μάραθο κ βοηθάει κ για παραγωγή γάλακτος αλλά κ να μην έχει κολικούς το μωρό ,αλλά να σου πω την αλήθεια νομίζω ότι από τότε που άρχισα να το πινω  ξεκίνησε η γκρίνια αυτή του μικρού. Κακακια κάνει ,σε κάθε πανα που του αλλάζω έχει κ κακακια ,πιο πολύ ζορίζεται κ σφίγγεται όταν αερίζεται . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου εύχομαι να είστε όλες καλά εσείς και τα μωράκια σας! Χάθηκα λίγο αλλά προσπαθώ να μπαίνω και να βλέπω τα νέα σας!! 

Εμείς βγήκαμε την προηγούμενη Τριτη από την κλινική αλλά την Πέμπτη ξεκίνησαν τα περα δοθε σε κλινική και παιδιατρο βγαίναμε δυο φορες κάθε μέρα για να πάμε για εξετάσεις ανέβασε ίκτερο η μικρή και έφτασε στο 19 στο 20 θα κάναμε εισαγωγή με ρίσκο μας άφησαν έξω και ευτυχώς την επόμενη μέρα η μέτρηση είχε πέσει στο 17,8 έπειτα κάθε μέτρηση και πιο χαμηλή ηταν, η ψυχολογία μου λίγο περίεργη καταλαβαίνετε, πλεον σταματήσαμε την κλινική και ανά κάποιες μέρες μας βλέπει ο παιδιατρος να μας ζυγίζει. 

Με τον θηλασμό τα πράγματα είναι λίγο περίεργα ακόμα καθώς έπρεπε η μπέμπα να ενυδατωνεται πολύ καλά και να παίρνει βάρος οπότε ξεκινήσαμε και συμπληρώματα τώρα σιγά σιγά προσπαθουμε να τα κόψουμε, μέχρι στιγμής έχω γάλα ευχομαι να συνεχίσει έτσι!!! 

Πάλι καλά που δεν την κράτησαν... Δινε της ξένο κ στο στήθος να την βάζεις εννοείται για να μη σου κοπεί. Περαστικά γρήγορα εύχομαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

έχω τε μπιμπερό mam εδώ δυστυχώς δεν έχει αυτά που λες ! Είναι καλά;; Να κου στείλουν από Ελλάδα αν ειναι

Είναι πολύ καλά μου έχουν πει φίλες μου κ έχω διαβάσει κ κριτικές. Γκουγκλαρε τα να δεις.. είναι με ένα πράσινο σωληνάκι εσωτερικά.   Εγώ όσο ξένο δίνω είτε από το Θηλαστρο σε αυτό το μπιμπερο το βάζω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε! Εγώ νιώθω πολύ καταβεβλημένη εδώ κ δυο μερες. Ο μικρος ενώ έπιανε καλά τη θηλη τελευταία κ έπινε αρκετά κ στο γαλα αυξήθηκε η παραγωγή , έχει εδώ κ 3 μερες περίπου που μου κάνει κάτι κουλά κ δν πιάνει αμεσως τη θηλη κ νευριάζει κ κλαίει ,παλεύουμε κάνα 5λεπτο μέχρι να την πιάσει που κ πάλι δν τοποθετείται καλά . Δν ξέρω αν φταίει η πιπίλα που του δίνω τώρα τελευταία τα βραδιά επειδή κλαιει Γτ μάλλον έχει κολικούς επειδή σφίγγεται συνέχεια κ έχει αέρια. Πραγματικά είναι με το στήθος έξω όλη την ώρα Γτ θέλει να το πιπιλαει για να κοιμηθεί κ κοιμάται κάνα μισάωρο κ μετά ξυπνάει κ πάλι τα ίδια του δίνω στήθος να κοιμηθεί κ να ηρεμίσει, αλλά δν αντέχω άλλο…αυτή η κατάσταση με έχει κάνει να μισήσω τον θηλασμο . Δν τα παρατάω όμως απλά κάθε φορά που τον θηλάζω νιώθω λες κ κάνω αγγαρεία κ βάζω τα κλάματα μετά που το σκέφτομαι έτσι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Τώρα νομίζω θα είμαστε με ένα μόνιμο άγχος πλέον! 

Για πείτε μου εσείς πως Αποστειρώνετε στεγνώνετε τα μπιμπερό? 

Επίσης έχετε κατά νου κάτι για την παρασκευη του γάλακτος για πιο εύκολα?? 

Στον αποστειρωτη κάθε φορά βάζω το μπιμπερο κ τα εξαρτήματα από το Θηλαστρο. Εάν ανοίξεις τον αποστειρωτη κ πάρεις κάτι, πάει η αποστείρωση για τα υπόλοιπα. Εκτός αν τα βάλεις αποστειρωμενα σε κλειστό τάπερ στο ψυγείο, αλλά δεν ξέρω για πόσο διατηρούνται.. 

Δεν στεγνώνεις, ούτε ξεπλένεις ούτε σκουπίζεις εννοείται μετά την αποστείρωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε! Εγώ νιώθω πολύ καταβεβλημένη εδώ κ δυο μερες. Ο μικρος ενώ έπιανε καλά τη θηλη τελευταία κ έπινε αρκετά κ στο γαλα αυξήθηκε η παραγωγή , έχει εδώ κ 3 μερες περίπου που μου κάνει κάτι κουλά κ δν πιάνει αμεσως τη θηλη κ νευριάζει κ κλαίει ,παλεύουμε κάνα 5λεπτο μέχρι να την πιάσει που κ πάλι δν τοποθετείται καλά . Δν ξέρω αν φταίει η πιπίλα που του δίνω τώρα τελευταία τα βραδιά επειδή κλαιει Γτ μάλλον έχει κολικούς επειδή σφίγγεται συνέχεια κ έχει αέρια. Πραγματικά είναι με το στήθος έξω όλη την ώρα Γτ θέλει να το πιπιλαει για να κοιμηθεί κ κοιμάται κάνα μισάωρο κ μετά ξυπνάει κ πάλι τα ίδια του δίνω στήθος να κοιμηθεί κ να ηρεμίσει, αλλά δν αντέχω άλλο…αυτή η κατάσταση με έχει κάνει να μισήσω τον θηλασμο . Δν τα παρατάω όμως απλά κάθε φορά που τον θηλάζω νιώθω λες κ κάνω αγγαρεία κ βάζω τα κλάματα μετά που το σκέφτομαι έτσι! 

Κοριτσι μου αυτό το στάδιο του στηθους-παρηγορια την περάσαμε και εμείς και είναι όντως κουραστικό!Μήπως για λίγο να μαζευες  με το θηλαστρο για να "ξεκουραστείς" και να ηρεμήσεις λίγο ψυχολογικά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Τώρα νομίζω θα είμαστε με ένα μόνιμο άγχος πλέον! 

Για πείτε μου εσείς πως Αποστειρώνετε στεγνώνετε τα μπιμπερό? 

Επίσης έχετε κατά νου κάτι για την παρασκευη του γάλακτος για πιο εύκολα?? 

Εμείς πήραμε τον Αποστειρωτη της avent που τα στεγνώνει κιόλας...

Τα αφήνουμε μέσα στον Αποστειρωτη μέχρι να τα χρησιμοποιήσουμε.

Νερό βράζουμε σε μπρίκι γιατί μας είπαν από το νοσοκομείο να μην χρησιμοποιούμε βραστηρα για να δίνουμε χρόνο στο νερό να βράσει σωστά...(αυτό μας σκοτώνει λίγο γιατί αργεί περισσότερο στο μπρικι)

Κατά τ'άλλα δεν έχουμε πάρει κάποια συσκευή για την παρασκευή του γάλακτος.

Πλύσιμο χέρια, σκόνη στο νερό και έτοιμο...τα dr brown που έχουμε πάρει έχουν και μια τάπα που την βάζεις για να μπορέσεις να το ανακατεύεις και να μην τρέχει γάλα από παντού οπότε το κανουμε έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η touloumpitsa είπε:

Στον αποστειρωτη κάθε φορά βάζω το μπιμπερο κ τα εξαρτήματα από το Θηλαστρο. Εάν ανοίξεις τον αποστειρωτη κ πάρεις κάτι, πάει η αποστείρωση για τα υπόλοιπα. Εκτός αν τα βάλεις αποστειρωμενα σε κλειστό τάπερ στο ψυγείο, αλλά δεν ξέρω για πόσο διατηρούνται.. 

Δεν στεγνώνεις, ούτε ξεπλένεις ούτε σκουπίζεις εννοείται μετά την αποστείρωση.

Για 24 ώρες διατηρούνται στο ψυγείο. Εγω μόλις τελειώσει ο αποστειρωτής τα βάζω σε μια κατσαρόλα στο ψυγείο όπως είναι ζεστά απλά τα τιναζω λιγο να φύγουν τα πολλά νερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Κοριτσι μου αυτό το στάδιο του στηθους-παρηγορια την περάσαμε και εμείς και είναι όντως κουραστικό!Μήπως για λίγο να μαζευες  με το θηλαστρο για να "ξεκουραστείς" και να ηρεμήσεις λίγο ψυχολογικά;;

Βγαζω κ με το θήλαστρο κορίτσι μου έτσι κ αλλιώς Γτ πρέπει να του αφήνω γεύματα όταν πάω στο νοσοκομείο. Κ γενικά του δίνω κ από αυτό που βγαζω . Το θέμα δν ειναι ότι δν τρωει αλλά ότι κανει νούμερα μέχρι να πιασει  τη θηλη κ νευριάζει κ κλαίει. Κ με αυτή την κατάσταση μου έρχεται να αφήσω τον θηλασμο αφού έτσι κ αλλιώς μέχρι κ 3μηνων μου επιτρέπει η γιατρος μου να θηλάσω Γτ θα πρέπει να ξεκινήσω την αγωγή μου.  Αλλά από την άλλη δν θέλω Γτ είναι ο,τι καλύτερο για το μωρό μου,έστω κ αν είναι 3 μήνες! Περιμένω να σαραντησουμε σε δυο βδομαδες κ μετά αν δω ότι κάνει πάλι νούμερα μπορεί να ξεκινήσω κ φόρμουλα κ να κάνω μικτή σίτιση μέχρι 3 μηνών.  Το τσάι της weleda το ξεκίνησα την προηγούμενη Παρασκευή αλλά να σου πω δν έχω δει κ κάποια τρομερή διαφορά. Βέβαια δν πινω 3 φορες τη μέρα που γράφει. Έχω πιει από μια φορά μόνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Πάλι καλά που δεν την κράτησαν... Δινε της ξένο κ στο στήθος να την βάζεις εννοείται για να μη σου κοπεί. Περαστικά γρήγορα εύχομαι!!! 

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου, ευτυχώς όλα φαίνεται να πηγαίνουν καλυτερα, πλεονμας παρακολουθεί συστηματικά ο παιδίατρος για να βλέπει πως πάμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Εμείς πήραμε τον Αποστειρωτη της avent που τα στεγνώνει κιόλας...

Τα αφήνουμε μέσα στον Αποστειρωτη μέχρι να τα χρησιμοποιήσουμε.

Νερό βράζουμε σε μπρίκι γιατί μας είπαν από το νοσοκομείο να μην χρησιμοποιούμε βραστηρα για να δίνουμε χρόνο στο νερό να βράσει σωστά...(αυτό μας σκοτώνει λίγο γιατί αργεί περισσότερο στο μπρικι)

Κατά τ'άλλα δεν έχουμε πάρει κάποια συσκευή για την παρασκευή του γάλακτος.

Πλύσιμο χέρια, σκόνη στο νερό και έτοιμο...τα dr brown που έχουμε πάρει έχουν και μια τάπα που την βάζεις για να μπορέσεις να το ανακατεύεις και να μην τρέχει γάλα από παντού οπότε το κανουμε έτσι.

Αχ εμένα μου πήραν δώρο της avent αλλά τον απλό που δεν τα στεγνώνει και λέει ότι διατηρούνται μέσα αποστειρωμενα για 24 ώρες, αλλά βγαίνουν γεμάτα νερό! 

Μπορείς να μου πεις πως γίνεται ο καθαρισμός του, η αφαλάτωση που λέει στις οδηγίες δεν λέει πουθενά πως να την κάνω? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Βγαζω κ με το θήλαστρο κορίτσι μου έτσι κ αλλιώς Γτ πρέπει να του αφήνω γεύματα όταν πάω στο νοσοκομείο. Κ γενικά του δίνω κ από αυτό που βγαζω . Το θέμα δν ειναι ότι δν τρωει αλλά ότι κανει νούμερα μέχρι να πιασει  τη θηλη κ νευριάζει κ κλαίει. Κ με αυτή την κατάσταση μου έρχεται να αφήσω τον θηλασμο αφού έτσι κ αλλιώς μέχρι κ 3μηνων μου επιτρέπει η γιατρος μου να θηλάσω Γτ θα πρέπει να ξεκινήσω την αγωγή μου.  Αλλά από την άλλη δν θέλω Γτ είναι ο,τι καλύτερο για το μωρό μου,έστω κ αν είναι 3 μήνες! Περιμένω να σαραντησουμε σε δυο βδομαδες κ μετά αν δω ότι κάνει πάλι νούμερα μπορεί να ξεκινήσω κ φόρμουλα κ να κάνω μικτή σίτιση μέχρι 3 μηνών.  Το τσάι της weleda το ξεκίνησα την προηγούμενη Παρασκευή αλλά να σου πω δν έχω δει κ κάποια τρομερή διαφορά. Βέβαια δν πινω 3 φορες τη μέρα που γράφει. Έχω πιει από μια φορά μόνο. 

Αν θες την γνώμη μου, προκειμένου να είσαι χάλια ψυχολογικά καλύτερα να σταματήσεις. Τι τώρα,τι σε τρεις μήνες. Τα συναισθήματα σου τα καταλαβαίνει το μωρό, ίσως γι' αυτό να είναι τόσο νευρικό. Οπότε σκέψου τι θα ήταν καλύτερο για το καλό και των δυο σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Εμείς πήραμε τον Αποστειρωτη της avent που τα στεγνώνει κιόλας...

Τα αφήνουμε μέσα στον Αποστειρωτη μέχρι να τα χρησιμοποιήσουμε.

Νερό βράζουμε σε μπρίκι γιατί μας είπαν από το νοσοκομείο να μην χρησιμοποιούμε βραστηρα για να δίνουμε χρόνο στο νερό να βράσει σωστά...(αυτό μας σκοτώνει λίγο γιατί αργεί περισσότερο στο μπρικι)

Κατά τ'άλλα δεν έχουμε πάρει κάποια συσκευή για την παρασκευή του γάλακτος.

Πλύσιμο χέρια, σκόνη στο νερό και έτοιμο...τα dr brown που έχουμε πάρει έχουν και μια τάπα που την βάζεις για να μπορέσεις να το ανακατεύεις και να μην τρέχει γάλα από παντού οπότε το κανουμε έτσι.

Ναι, δε θέλει βραστηρα.. Μπορείς για μεγαλύτερη ευκολία να  βράζεις νερό στο κατσαρολάκι και να το βάζεις σε θερμό που διατηρείται για αρκετές ώρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Αν θες την γνώμη μου, προκειμένου να είσαι χάλια ψυχολογικά καλύτερα να σταματήσεις. Τι τώρα,τι σε τρεις μήνες. Τα συναισθήματα σου τα καταλαβαίνει το μωρό, ίσως γι' αυτό να είναι τόσο νευρικό. Οπότε σκέψου τι θα ήταν καλύτερο για το καλό και των δυο σας.

Άσε το τι τράβηξα για να τον θηλάσω τώρα δν λέγεται.Παλεύαμε 10 λεπτά να πιάσει κ γω νευρίασα κ του φώναζα κ μετά έκλεγα που του φώναξα .Αυριο θα πάμε παιδίατρο κ θα συζητήσω να δωσω φόρμουλα Γτ τα βραδια ειδικά δν παλεύεται να προσπαθούμε 2 ώρα κ κάτι για να θηλάσουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Άσε το τι τράβηξα για να τον θηλάσω τώρα δν λέγεται.Παλεύαμε 10 λεπτά να πιάσει κ γω νευρίασα κ του φώναζα κ μετά έκλεγα που του φώναξα .Αυριο θα πάμε παιδίατρο κ θα συζητήσω να δωσω φόρμουλα Γτ τα βραδια ειδικά δν παλεύεται να προσπαθούμε 2 ώρα κ κάτι για να θηλάσουμε. 

Σε καταλαβαίνω πίστεψε με σκέψου είμαι ξαι με δυο παιδάκια όλη μέρα μόνη να προσπαθώ να προσπαθώ ! Να ξέρεις αν έχει αέρια το μωρό ξαι κολικούς ζορίζονται γενικά και εμένα έτσι κανεΙ!οποτε δίνω από μπιμπερό δικό μ γάλα και ξένο ένα βιολογικό που έχουμε εδώ Γερμανία πολύ καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Doritoula11 είπε:

Σε καταλαβαίνω πίστεψε με σκέψου είμαι ξαι με δυο παιδάκια όλη μέρα μόνη να προσπαθώ να προσπαθώ ! Να ξέρεις αν έχει αέρια το μωρό ξαι κολικούς ζορίζονται γενικά και εμένα έτσι κανεΙ!οποτε δίνω από μπιμπερό δικό μ γάλα και ξένο ένα βιολογικό που έχουμε εδώ Γερμανία πολύ καλό! 

Λογικά από τα αέρια κ τους κολικούς  ζορίζεται Γτ από την στιγμή που ξεκίνησαν άρχισε κ αυτο το πραγμα με το στήθος. Κ γω αυτο είπα να κάνω τώρα να δίνω το δικό μου σε μπουκάλι   , του έδινα κ πριν κάποιες φορες για συμπλήρωμα αν δν χόρταινε . Αυριο που θα πάνε παιδίατρο θα τον ρωτήσω κ για φόρμουλα να δω τι θα μου πει . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Αχ εμένα μου πήραν δώρο της avent αλλά τον απλό που δεν τα στεγνώνει και λέει ότι διατηρούνται μέσα αποστειρωμενα για 24 ώρες, αλλά βγαίνουν γεμάτα νερό! 

Μπορείς να μου πεις πως γίνεται ο καθαρισμός του, η αφαλάτωση που λέει στις οδηγίες δεν λέει πουθενά πως να την κάνω? 

Αφαλάτωση κάνεις μια φορά το μήνα...εκτος και είσαι σε περιοχή με πολύ σκληρό νερό.

Βάζεις λίγο ξύδι και νερό εκεί που βάζεις και κανονικά για να αποστειρώσεις τα μπιμπερό και το αφήνεις να δουλέψει για ένα κύκλο χωρίς τα μπιμπερό και τα εξαρτήματα μέσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Βγαζω κ με το θήλαστρο κορίτσι μου έτσι κ αλλιώς Γτ πρέπει να του αφήνω γεύματα όταν πάω στο νοσοκομείο. Κ γενικά του δίνω κ από αυτό που βγαζω . Το θέμα δν ειναι ότι δν τρωει αλλά ότι κανει νούμερα μέχρι να πιασει  τη θηλη κ νευριάζει κ κλαίει. Κ με αυτή την κατάσταση μου έρχεται να αφήσω τον θηλασμο αφού έτσι κ αλλιώς μέχρι κ 3μηνων μου επιτρέπει η γιατρος μου να θηλάσω Γτ θα πρέπει να ξεκινήσω την αγωγή μου.  Αλλά από την άλλη δν θέλω Γτ είναι ο,τι καλύτερο για το μωρό μου,έστω κ αν είναι 3 μήνες! Περιμένω να σαραντησουμε σε δυο βδομαδες κ μετά αν δω ότι κάνει πάλι νούμερα μπορεί να ξεκινήσω κ φόρμουλα κ να κάνω μικτή σίτιση μέχρι 3 μηνών.  Το τσάι της weleda το ξεκίνησα την προηγούμενη Παρασκευή αλλά να σου πω δν έχω δει κ κάποια τρομερή διαφορά. Βέβαια δν πινω 3 φορες τη μέρα που γράφει. Έχω πιει από μια φορά μόνο. 

Και εγω μικτή κάνω δεν μπορούσα πραγματικά ζοριζομουν και από το να αγχώνομαι να στεναχωριέμαι και να περνάω την ψυχολογία μου στο παιδί κάνω μικτή !όπως είπε και η @Stardust_83 είναι προτιμότερο!άσε που η ψυχολογία μας δεν είναι για πολλά και μας φαίνονται όλα βουνό!είτε θηλάσεις αποκλειστικά είτε θηλάσεις λίγο είτε κάνεις μικτή το παιδάκι σου το αγαπάς το ίδιο!δε σε κάνει λιγότερο μαμά ούτε η καισαρική ούτε ο θηλασμός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/12/2021 at 2:21 ΜΜ, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλησπέρα και από εμάς. Ελπίζω όλες οι δυάδες να είστε καλά! Εμείς έχουμε θέμα με την υπερπαραγωγή, το καημένο τρώει και πνίγεται. Ελπίζω σύντομα να ρυθμιστεί και αυτό.

Μέχρι και τις γιορτές έχουμε τρέξιμο. Μεθαύριο κυστεογραφια, την Δευτέρα κάνω δεύτερη δόση εμβολίου για covid, 16/12 παιδίατρο, 18/12 σαραντισμο και πρέπει να πάω στην γυναικολόγο. Φουλ το πρόγραμμα κορίτσια!

Τι κάνετε κορίτσι μου? Πήγατε για τη κυστεογραφια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Και εγω μικτή κάνω δεν μπορούσα πραγματικά ζοριζομουν και από το να αγχώνομαι να στεναχωριέμαι και να περνάω την ψυχολογία μου στο παιδί κάνω μικτή !όπως είπε και η @Stardust_83 είναι προτιμότερο!άσε που η ψυχολογία μας δεν είναι για πολλά και μας φαίνονται όλα βουνό!είτε θηλάσεις αποκλειστικά είτε θηλάσεις λίγο είτε κάνεις μικτή το παιδάκι σου το αγαπάς το ίδιο!δε σε κάνει λιγότερο μαμά ούτε η καισαρική ούτε ο θηλασμός!

Έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι κορίτσι μου! Εννοείται πως αγαπάμε όλες μας το ίδιο τα μωράκια μας είτε θηλάσουμε είτε όχι κ είτε κάνουμε καισαρική! Άσε που αυτό με την καισαρική εγώ πονάω ακόμα κυριως τα απογεύματα κ παρόλα αυτά είμαι εκεί κ να σηκώνω το μωράκι μου κ να το ταΐσω κ όλα, δν βάζω τον πόνο πάνω από το μωρό μου! Θέλω το καλύτερο για το μωρό μου κ δν θέλω να του περνάω την κακή μου ψυχολογία γι αυτό αύριο που θα πάμε στον παιδίατρο θα κάνω κουβέντα για μικτή μηπως μας βοηθήσει κ νιωσω κ γω καλύτερα! Ποιες ωρες δίνεις το ξένο; Κ το γάλα που μαζεύει στο στήθος σου τις ωρες που δίνεις ξένο το βγάζεις με το θήλαστρο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι κορίτσι μου! Εννοείται πως αγαπάμε όλες μας το ίδιο τα μωράκια μας είτε θηλάσουμε είτε όχι κ είτε κάνουμε καισαρική! Άσε που αυτό με την καισαρική εγώ πονάω ακόμα κυριως τα απογεύματα κ παρόλα αυτά είμαι εκεί κ να σηκώνω το μωράκι μου κ να το ταΐσω κ όλα, δν βάζω τον πόνο πάνω από το μωρό μου! Θέλω το καλύτερο για το μωρό μου κ δν θέλω να του περνάω την κακή μου ψυχολογία γι αυτό αύριο που θα πάμε στον παιδίατρο θα κάνω κουβέντα για μικτή μηπως μας βοηθήσει κ νιωσω κ γω καλύτερα! Ποιες ωρες δίνεις το ξένο; Κ το γάλα που μαζεύει στο στήθος σου τις ωρες που δίνεις ξένο το βγάζεις με το θήλαστρο; 

Και εγώ έχω ακόμη πονάκια στη δεξιά πλευρά λογικά εκεί που μας ραψανε!καλά δεν το συζητώ ότι είναι πολύ δυσκολότερο το να θηλάσεις με την τομή!τυχερές πολύ οι κοπέλες που γέννησαν με φυσιολογικό τοκετό !ξένο δίνω κυρίως τη νύχτα!ναι το βγάζω με το θηλαστρο και της το δίνω το πρωί!ξαναμαζευω το πρωί η τη θηλάζω και επειδή δεν της φτάνει αυτό που πίνει στο μπουκάλι από το στήθος της συμπληρωνω  ξένο!το μεσημεριανό είναι ξένο και το απόγευμα στήθος!από χθες τα 120 ml του ξένου το βράδυ δεν της έφτασαν και φάγαμε 150ml

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Τι κάνετε κορίτσι μου? Πήγατε για τη κυστεογραφια?

Καλησπέρα. Ναι πήγαμε. Έκλαιγε ο μικρός αλλά ευτυχώς τελείωσε και αυτό. Αν θες κάτι συγκεκριμένο να σου πω πες μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλησπέρα. Ναι πήγαμε. Έκλαιγε ο μικρός αλλά ευτυχώς τελείωσε και αυτό. Αν θες κάτι συγκεκριμένο να σου πω πες μου

Είναι δύσκολη διαδικασία? Να πονάει? Τι βλέπεις από αυτή την εξέταση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλησπέρα. Ναι πήγαμε. Έκλαιγε ο μικρός αλλά ευτυχώς τελείωσε και αυτό. Αν θες κάτι συγκεκριμένο να σου πω πες μου

Μ ειπαν εμείς θα δούμε αν έχει παλινδρόμηση κ σε τι βαθμό. Είδατε κάτι τέτοιο εσεις? Εμείς αύριο θα κάνουμε. Κ από σήμερα ξεκινήσαμε αντιβίωση ανά 8ωρο. Υπερηχογραφικη θα κανουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα ούτε αυτό δε βοηθούσε για να είμαι ειλικρινής! Μακάρι να σου περάσει γρήγορα κορίτσι μου.
    • Σ' ευχαριστώ για το γλυκό σου μήνυμα!!!😍
    • Έτσι θα μας ανεβάσεις και συ το ουράνιο τόξο σου, να είσαι σίγουρη 🌈🌈 Από Οκτώβρη ξανά γιατί παίρνει ο άντρας μου κάποια φάρμακα ας πούμε, και δεν θέλουμε να διακινδυνεύσουμε να μείνω έγκυος όσο τα παίρνει.. Βγάζει ταυτόχρονα τα δύο κάτω και οι αφυπνίσεις τη νύχτα είναι ασταμάτητες... Που θα πάει, θα ηρεμήσουμε κάποια στιγμή (ένας γνωστός μου είπε θα ηρεμήσω εννοείται, όταν πάει 4 ετών 😱😱). Συνεχίζω τα τεστ και αυτόν τον μήνα και μετά τέλος, αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες, σίγουρα θέλουν χρόνο οι ορμόνες μου να έρθουν στα ίσα τους. Φιλάκια και στη δική σου κορούλα, και χαδακια στην μικρούλα στην κοιλιτσα 💓💓 Τη μέρα δαγκώνει ο,τι βρει, αλλά η νύχτα είναι άλλη πίστα, πιο δυσκολη. Ανά δύο ώρες ξύπνημα και κλάμα... Υπομονή σε όλες μας! Φιλάκια και στο δικό σου μωρουδελι ♥️♥️♥️
    • Τώρα που είπες γκρινιάζει, λοιπόν ακούστε έχω μια φίλη αστρολογο με την οποία κοιτάμε τις ημερομηνίες γύρω στην ΠΗΤ και οι περισσότερες μέρες του Οκτώβρη έχουν μια συνοδο που κάνει πολύ γκρινιαρικους χαρακτήρες.... με λέει μέσα στη μίρλα θα είναι 😝... πέφτει κ η έκλειψη.... δεν ξερω απο που να το πιασω.... θα δεσω τα ποδια μου να το βγαλω Νοέμβρη 😂
    • Καλησπέρα κορίτσια.Εκανα αιματολογικό έλεγχο..όλα καλά στις μετρήσεις.Ξεκιναω επισήμως αύριο λοιπόν...🙏🙏🙏Πρώτος υπέρηχος Τετάρτη 8 Μαϊου.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...