Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Kορίτσια μου όλα καλά πήγαν μόνο ο φόβος μου που δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ... Ένα τέταρτο υπόθεση και σε 5 λεπτά σηκώθηκα και από το κρεβάτι. Δεν πονάω, ούτε ζαλίζομαι 

Σε 2 περιόδους ο γιατρός θεωρεί ότι μπορούμε να ξαναπροσπαθήσουμε και ότι θα είναι και πολύ πολύ πιο εύκολο. :) Στο ενδιάμεσο θα κάνουμε προληπτικά και εγώ και ο άντρας μου κάποιες εξετάσεις να αποκλείσουμε θρομβοφιλία    ή το να μην ταιριάζουν τα αίματα μας. Αυτά τα νεα μου, Ελπίζω να είστε όλες καλά! Φιλιά ❤️ 

Χαίρομαι που πήγαν όλα καλά, οπότε θα αφήσεις λίγο καιρό  τον οργανισμό σου να συνέλθει και πολύ σύντομα θα ξαναπροσπαθήσετε! Να κάνετε και τις εξετάσεις να είστε σίγουροι. Εύχομαι ο,τι καλύτερο!

@annoula1987 Σε ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω να πάει καλά ένα άγχος το έχω. Θα μπω να σας γράψω εννοείται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Kορίτσια μου όλα καλά πήγαν μόνο ο φόβος μου που δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ... Ένα τέταρτο υπόθεση και σε 5 λεπτά σηκώθηκα και από το κρεβάτι. Δεν πονάω, ούτε ζαλίζομαι 

Σε 2 περιόδους ο γιατρός θεωρεί ότι μπορούμε να ξαναπροσπαθήσουμε και ότι θα είναι και πολύ πολύ πιο εύκολο. :) Στο ενδιάμεσο θα κάνουμε προληπτικά και εγώ και ο άντρας μου κάποιες εξετάσεις να αποκλείσουμε θρομβοφιλία    ή το να μην ταιριάζουν τα αίματα μας. Αυτά τα νεα μου, Ελπίζω να είστε όλες καλά! Φιλιά ❤️ 

Περαστικά και σύντομα με ευχάριστα νέα εύχομαι!!!

Καλή δύναμη...🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Kορίτσια μου όλα καλά πήγαν μόνο ο φόβος μου που δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ... Ένα τέταρτο υπόθεση και σε 5 λεπτά σηκώθηκα και από το κρεβάτι. Δεν πονάω, ούτε ζαλίζομαι 

Σε 2 περιόδους ο γιατρός θεωρεί ότι μπορούμε να ξαναπροσπαθήσουμε και ότι θα είναι και πολύ πολύ πιο εύκολο. :) Στο ενδιάμεσο θα κάνουμε προληπτικά και εγώ και ο άντρας μου κάποιες εξετάσεις να αποκλείσουμε θρομβοφιλία    ή το να μην ταιριάζουν τα αίματα μας. Αυτά τα νεα μου, Ελπίζω να είστε όλες καλά! Φιλιά ❤️ 

Σιδερένια από δω και πέρα σου εύχομαι!! Να κάνετε και τη θρομβοφιλία και τον καρυότυπο ζεύγους που είπες αλλά κι ένα σπερμοδιαγραμμα να είστε ήσυχοι ότι από εξετάσεις είναι όλα καλά!! 

Δεν καταλαβαίνεις τίποτα στην απόξεση από πόνο.. μόνο το ψυχολογικό είναι κ το οικονομικό που στοιχίζει... 

Μέσα στο καλοκαιράκι θα έχεις πάλι ευχάριστα!! Να σκέφτεσαι θετικά!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η touloumpitsa είπε:

Σιδερένια από δω και πέρα σου εύχομαι!! Να κάνετε και τη θρομβοφιλία και τον καρυότυπο ζεύγους που είπες αλλά κι ένα σπερμοδιαγραμμα να είστε ήσυχοι ότι από εξετάσεις είναι όλα καλά!! 

Δεν καταλαβαίνεις τίποτα στην απόξεση από πόνο.. μόνο το ψυχολογικό είναι κ το οικονομικό που στοιχίζει... 

Μέσα στο καλοκαιράκι θα έχεις πάλι ευχάριστα!! Να σκέφτεσαι θετικά!! ♥️

Nαι αυτες τις 2 θα κανουμε για σπερμοδιαγραμμα δεν μας ειπε κατι... εχει σημασια αφου η συλληψη εγινε ευκολα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Nαι αυτες τις 2 θα κανουμε για σπερμοδιαγραμμα δεν μας ειπε κατι... εχει σημασια αφου η συλληψη εγινε ευκολα;

Καλό θα ήταν κατά τη γνώμη μου.. μπορεί να υπάρχει κάποιο μικρόβιο στο σπέρμα ή ακόμα να είναι κομμένα κεφάλια κ ουρές.. το ξέρω από φιλικό μου ζευγάρι που είχε τέτοιο θέμα κ κατεπεκτασην το έμβρυο δεν ήταν καλό κ κατέληγε σε αποβολή.. δε χάνετε τίποτα να κάνετε.. συμβουλεύσου και το γιατρό σου βέβαια.. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σήμερα έκανα την αυχενική διαφάνεια και παρόλο το άγχος που είχα πήγε πολύ καλά. 

Είδαμε το σποράκι το οποίο συνεχώς έκανε τούμπες κουνιόταν και δεν άφηνε το γιατρό να το δει, μου λέει πολύ ζωηρό φαίνεται 😁😁😁 και κατά 80% είναι αγοράκι. Έκανε όλες τις μετρήσεις είδε τον εγκέφαλο, ανατομία γενικά του εμβρύου και το ρινικό οστό φάνηκε που είπε ότι ειναι θετικό ότι πάει καλά. 

Με έβγαλε μια ημέρα μεγαλύτερη αρα είμαι 12w και 1d και ειπε σε 3 εβδομάδες περίπου θα ξέρω με ακρίβεια και το φύλο. 😍😍 

Έκανα και την εξέταση αίματος και περιμένω να μου τη στείλουν για να δω ότι και εκει είναι όλα καλά.

Αντε να έρθει και η σειρά σας να μάθουμε τα αποτελέσματα ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Κορίτσια μου σήμερα έκανα την αυχενική διαφάνεια και παρόλο το άγχος που είχα πήγε πολύ καλά. 

Είδαμε το σποράκι το οποίο συνεχώς έκανε τούμπες κουνιόταν και δεν άφηνε το γιατρό να το δει, μου λέει πολύ ζωηρό φαίνεται 😁😁😁 και κατά 80% είναι αγοράκι. Έκανε όλες τις μετρήσεις είδε τον εγκέφαλο, ανατομία γενικά του εμβρύου και το ρινικό οστό φάνηκε που είπε ότι ειναι θετικό ότι πάει καλά. 

Με έβγαλε μια ημέρα μεγαλύτερη αρα είμαι 12w και 1d και ειπε σε 3 εβδομάδες περίπου θα ξέρω με ακρίβεια και το φύλο. 😍😍 

Έκανα και την εξέταση αίματος και περιμένω να μου τη στείλουν για να δω ότι και εκει είναι όλα καλά.

Αντε να έρθει και η σειρά σας να μάθουμε τα αποτελέσματα ❤

Τέλεια Τέλεια Τέλεια!!!!! Μπράβο καλή μου!! Έτσι όμορφα να συνεχίσει!!! Ανυπομονώ κι εγώ να βγει η εξέταση!! 

Αλήθεια ρε κορίτσια, έχετε προτίμηση στο φίλο? Εννοείται να είναι υγιές και γερό πρώτα από όλα, αλλά όσο να'ναι μας τρώει μια αγωνία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Τέλεια Τέλεια Τέλεια!!!!! Μπράβο καλή μου!! Έτσι όμορφα να συνεχίσει!!! Ανυπομονώ κι εγώ να βγει η εξέταση!! 

Αλήθεια ρε κορίτσια, έχετε προτίμηση στο φίλο? Εννοείται να είναι υγιές και γερό πρώτα από όλα, αλλά όσο να'ναι μας τρώει μια αγωνία!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Μακάρι για όλες μας να συνεχίσει έτσι όμορφα! Αντε να βγει και η δική σου να σου φύγει η αγωνία. 

Μια απο τα ιδια πραηματικά υγιέστατο να είναι και οτι θέλει ας είναι! Γενικά στο σόι είμαστε πολλά κορίτσια οπότε ωραία θα είναι να έχουμε και αγοράκι ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Κορίτσια μου σήμερα έκανα την αυχενική διαφάνεια και παρόλο το άγχος που είχα πήγε πολύ καλά. 

Είδαμε το σποράκι το οποίο συνεχώς έκανε τούμπες κουνιόταν και δεν άφηνε το γιατρό να το δει, μου λέει πολύ ζωηρό φαίνεται 😁😁😁 και κατά 80% είναι αγοράκι. Έκανε όλες τις μετρήσεις είδε τον εγκέφαλο, ανατομία γενικά του εμβρύου και το ρινικό οστό φάνηκε που είπε ότι ειναι θετικό ότι πάει καλά. 

Με έβγαλε μια ημέρα μεγαλύτερη αρα είμαι 12w και 1d και ειπε σε 3 εβδομάδες περίπου θα ξέρω με ακρίβεια και το φύλο. 😍😍 

Έκανα και την εξέταση αίματος και περιμένω να μου τη στείλουν για να δω ότι και εκει είναι όλα καλά.

Αντε να έρθει και η σειρά σας να μάθουμε τα αποτελέσματα ❤

Συγχαρητήρια!! Πολύ ευχάριστα νέα!! Καλά αποτελέσματα κ με τις υπόλοιπες εξετάσεις εύχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Τέλεια Τέλεια Τέλεια!!!!! Μπράβο καλή μου!! Έτσι όμορφα να συνεχίσει!!! Ανυπομονώ κι εγώ να βγει η εξέταση!! 

Αλήθεια ρε κορίτσια, έχετε προτίμηση στο φίλο? Εννοείται να είναι υγιές και γερό πρώτα από όλα, αλλά όσο να'ναι μας τρώει μια αγωνία!!

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ήθελα κοριτσάκι σαν τρελή να το ντύνω όμορφα,να το φτιαχνω κ όλα αυτά τα  κοροτσίστικα κ όταν μου είπε ο γιατρός αγόρι ξενέρωσα.. έβριζα τον εαυτό μου αμέσως μετά βέβαια για αυτή μου την αντίδραση.. τώρα σε πληροφορώ αν με ρωτήσεις θα σου πω ότι προτιμώ αγόρι πάλι.. γερό να γεννηθεί κ ότι θέλει ας είναι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Κορίτσια μου σήμερα έκανα την αυχενική διαφάνεια και παρόλο το άγχος που είχα πήγε πολύ καλά. 

Είδαμε το σποράκι το οποίο συνεχώς έκανε τούμπες κουνιόταν και δεν άφηνε το γιατρό να το δει, μου λέει πολύ ζωηρό φαίνεται 😁😁😁 και κατά 80% είναι αγοράκι. Έκανε όλες τις μετρήσεις είδε τον εγκέφαλο, ανατομία γενικά του εμβρύου και το ρινικό οστό φάνηκε που είπε ότι ειναι θετικό ότι πάει καλά. 

Με έβγαλε μια ημέρα μεγαλύτερη αρα είμαι 12w και 1d και ειπε σε 3 εβδομάδες περίπου θα ξέρω με ακρίβεια και το φύλο. 😍😍 

Έκανα και την εξέταση αίματος και περιμένω να μου τη στείλουν για να δω ότι και εκει είναι όλα καλά.

Αντε να έρθει και η σειρά σας να μάθουμε τα αποτελέσματα ❤

Επιτέλους κάτι ευχάριστο...Να είσαι καλά κι εσύ και το μωράκι σου...

Έχω στεναχωρηθεί πολύ με όλα τα κορίτσια που δεν προχώρησε τελικά... συνηδιτοποιείς πόσο μεγάλο είναι το ποσοστό τελικά...δεν θα ήθελα να μου συμβεί...παρόλο που είμαι προετοιμασμένη και για αυτό το ενδεχόμενο θέλω να πιστεύω ότι δεν θα γίνει το κακό...

Το χειρότερο σε όλο αυτό νομίζω είναι που δεν μπορούμε να ξέρουμε αν συνεχίζει  να αναπτύσσεται ή αν έχει σταματήσει και περιμένω με τόση αγωνία τον επόμενο υπέρηχο και ελπίζω να είναι όλα καλά...

Τελικά όντως είναι μικρά θαυματάκια...

Μακάρι σύντομα να έχουμε όλες καλά αποτελέσματα!!!

Τώρα αν θα είναι αγοράκι ή κοριτσάκι νομίζω όλοι ενδόμυχα έχουμε μια μικρή προτίμηση αλλά τελικά ότι κι αν είναι μας αρκεί να είναι γερό!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, εκεί που μου δωσαν τη χαρά χθες γεμάτος αισιοδοξία ο γιατρός βγήκαν οι εξετάσεις αίματος και δεν ήταν και τόσο καλές. Μου έδωσε χαμηλά ποσοστά για σύνδρομα και μου έχουν κοπεί τα πόδια έχω αγχωθεί πάρα πολύ 🥺🥺🥺 για την ηλικία μου θα έπρεπε να εχω ελάχιστες πιθανότητες και εται έδειξε και ο υπέρηχος ενώ οι εξετάσεις αίματος το έριξαν το ποσοστό. 

Θα πάω και εγώ να κάνω το Νιπτ εξέταση αίματος για να είμαστε σίγουροι αν έχει κάποια ανωμαλία 😟🥺 είμαι λίγο πιο πάνω από τα όρια αλλα τους προβληματίζει η ηλικία μου. 

Θα έχω σε 2 εβδομαδες αποτελέσματα 😰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, εκεί που μου δωσαν τη χαρά χθες γεμάτος αισιοδοξία ο γιατρός βγήκαν οι εξετάσεις αίματος και δεν ήταν και τόσο καλές. Μου έδωσε χαμηλά ποσοστά για σύνδρομα και μου έχουν κοπεί τα πόδια έχω αγχωθεί πάρα πολύ 🥺🥺🥺 για την ηλικία μου θα έπρεπε να εχω ελάχιστες πιθανότητες και εται έδειξε και ο υπέρηχος ενώ οι εξετάσεις αίματος το έριξαν το ποσοστό. 

Θα πάω και εγώ να κάνω το Νιπτ εξέταση αίματος για να είμαστε σίγουροι αν έχει κάποια ανωμαλία 😟🥺 είμαι λίγο πιο πάνω από τα όρια αλλα τους προβληματίζει η ηλικία μου. 

Θα έχω σε 2 εβδομαδες αποτελέσματα 😰

Τι γίνεται ρε παιδί μου πια; Μούντζα μας έχουν ρίξει; Μακάρι να έχει γίνει κάποιο λάθος βρε κορίτσι μου κ εν τέλει να είναι όλα καλά!! Κανε λίγη υπομονή μέχρι να βγουν τα νέα αποτελέσματα!!! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, εκεί που μου δωσαν τη χαρά χθες γεμάτος αισιοδοξία ο γιατρός βγήκαν οι εξετάσεις αίματος και δεν ήταν και τόσο καλές. Μου έδωσε χαμηλά ποσοστά για σύνδρομα και μου έχουν κοπεί τα πόδια έχω αγχωθεί πάρα πολύ 🥺🥺🥺 για την ηλικία μου θα έπρεπε να εχω ελάχιστες πιθανότητες και εται έδειξε και ο υπέρηχος ενώ οι εξετάσεις αίματος το έριξαν το ποσοστό. 

Θα πάω και εγώ να κάνω το Νιπτ εξέταση αίματος για να είμαστε σίγουροι αν έχει κάποια ανωμαλία 😟🥺 είμαι λίγο πιο πάνω από τα όρια αλλα τους προβληματίζει η ηλικία μου. 

Θα έχω σε 2 εβδομαδες αποτελέσματα 😰

Για αυτό ο γιατρός μου με έστειλε αμέσως για τεστ, για να γλυτώσουμε άγχος και χρόνο. Σε 10 μέρες περιμένω τα αποτελέσματα, ύστερα θα μου κάνει έναν αναλυτικό υπέρηχο να κάνουμε τις μετρήσεις. Κορίτσι μου, μην ταράζεσαι!! Γιατί η αυχενική στηρίζεται σε πιθανότητες! Και 1/10 να σου έβγαζε, έχεις πολλές πιθανότητες για ένα γερό μωρό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας αναφέρω κάτι που δείχνει ότι τα ποσοστά είναι σχετικά κ είναι θέλημα Θεού(?) , τύχης(?) -όπως θέλετε πείτε το- για ότι συμβαίνει.. γνωστή μου είχε κάνει εκτός της αυχενικής και αμνιοπαρακέντηση.. Βγήκαν όλα τα αποτελέσματα τέλεια. Το παιδί γεννήθηκε σε πασίγνωστο ιδιωτικό μαιευτήριο και την επόμενη της γέννας καταλαβαίνουν ότι το μωρό έχει σύνδρομο Down. Ήταν το τρίτο μωρό σε όλο τον κόσμο που είχε ξεφύγει της εξέτασης, αφού τα ποσοστά των αποτελεσμάτων των εξετάσεων που δίνουν δεν είναι ποτέ 100%. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@touloumpitsa τι να πω βρς κορίτσια πραγματικά εχω κατά αγχωθεί 😪 ενώ μας έδωσε τη χαρά ήταν ενθουσιασμενος που είδε κάποια πράγματα που είναι καλό σημάδι συν την ηλικια μου 29 και λεει εξαιρετικά όλα. Και τώρα με την papp  a πηγε 1/378 που είπε είναι χαμηλό 😔

Ελπίζω με την άλλη εξέταση να έχουμε καλά αποτελέσματα γιατί μετά θα κάνω αμνιο αν ειναι και εκει χάλια.

Έχετε εμπειρία καθόλου από γνωστές η εσάς να έχουν βγει χαμηλά και να αλλαξαν τα δεδομένα; 

@annoula1987 καλύτερα όντως από τη μια το εξετάσε και έβλεπε όλα τα όργανα κλπ αλλά εν τελει σε νιπτ καταλήγουμε και εμεις που ειναι περισσότερο αξιόπιστη 😐

Με έχει φάει το άγχος τωρα γιατί πέφτω σε αργίες θα πάω Τετάρτη και θέλει άλλη μια εβδομάδα να βγει με ειπε. 

@touloumpitsa Σοβαρα τώρα; Έχω σοκαριστεί δηλαδή έκανε αμνιο που υποτίθεται είναι 100% ακρίβεια και βγήκε με σύνδρομο; 😟😟😟😯😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Επιτέλους κάτι ευχάριστο...Να είσαι καλά κι εσύ και το μωράκι σου...

Έχω στεναχωρηθεί πολύ με όλα τα κορίτσια που δεν προχώρησε τελικά... συνηδιτοποιείς πόσο μεγάλο είναι το ποσοστό τελικά...δεν θα ήθελα να μου συμβεί...παρόλο που είμαι προετοιμασμένη και για αυτό το ενδεχόμενο θέλω να πιστεύω ότι δεν θα γίνει το κακό...

Το χειρότερο σε όλο αυτό νομίζω είναι που δεν μπορούμε να ξέρουμε αν συνεχίζει  να αναπτύσσεται ή αν έχει σταματήσει και περιμένω με τόση αγωνία τον επόμενο υπέρηχο και ελπίζω να είναι όλα καλά...

Τελικά όντως είναι μικρά θαυματάκια...

Μακάρι σύντομα να έχουμε όλες καλά αποτελέσματα!!!

Τώρα αν θα είναι αγοράκι ή κοριτσάκι νομίζω όλοι ενδόμυχα έχουμε μια μικρή προτίμηση αλλά τελικά ότι κι αν είναι μας αρκεί να είναι γερό!

 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου! Τελικά αλλαξαν λίγο τα δεδομένα σας έγραψα παρακάτω 😪 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες μας! ❤

Πραγματικά ότι θέλει ας είναι μόνο γερό να είναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

@touloumpitsa τι να πω βρς κορίτσια πραγματικά εχω κατά αγχωθεί 😪 ενώ μας έδωσε τη χαρά ήταν ενθουσιασμενος που είδε κάποια πράγματα που είναι καλό σημάδι συν την ηλικια μου 29 και λεει εξαιρετικά όλα. Και τώρα με την papp  a πηγε 1/378 που είπε είναι χαμηλό 😔

Ελπίζω με την άλλη εξέταση να έχουμε καλά αποτελέσματα γιατί μετά θα κάνω αμνιο αν ειναι και εκει χάλια.

Έχετε εμπειρία καθόλου από γνωστές η εσάς να έχουν βγει χαμηλά και να αλλαξαν τα δεδομένα; 

@annoula1987 καλύτερα όντως από τη μια το εξετάσε και έβλεπε όλα τα όργανα κλπ αλλά εν τελει σε νιπτ καταλήγουμε και εμεις που ειναι περισσότερο αξιόπιστη 😐

Με έχει φάει το άγχος τωρα γιατί πέφτω σε αργίες θα πάω Τετάρτη και θέλει άλλη μια εβδομάδα να βγει με ειπε. 

@touloumpitsa Σοβαρα τώρα; Έχω σοκαριστεί δηλαδή έκανε αμνιο που υποτίθεται είναι 100% ακρίβεια και βγήκε με σύνδρομο; 😟😟😟😯😳

Ναι γιατί τα αποτελέσματα της αμνιοπαρακέντησης είναι κατά 99,9% σωστά. Οπότε υπάρχει πάντα αυτό το 0,1%.. σε όλες τις εξετάσεις που υπάρχουν φαντάζομαι για σύνδρομα δεν ισχύει το 100%. Δυστυχώς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Εντάξει πραγματικά δεν ξερω τι να πω πια...

Εύχομαι να πάνε όλα καλά...αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου...😔😔😔

Θέλω να πιστεύω πως είναι λάθος και θα αλλάξουν οι πιθανότητες με την άλλη εξέταση που έκανε και η @annoula1987.

Διάβασα εδώ στο φόρουμ και άλλες περιπτώσεις που βγήκαν χαμηλά ποσοστά και αλλαξαν στην επόμενη εξέταση. Ας ελπίσουμε ότι θα αλλάξει απλά με προβληματίζει γιατί μόλις τα μάθω τα αποτελέσματα θα είμαι 13 και 6 η θα έχω μπει στον 4 δλδ 14 ακριβώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, εκεί που μου δωσαν τη χαρά χθες γεμάτος αισιοδοξία ο γιατρός βγήκαν οι εξετάσεις αίματος και δεν ήταν και τόσο καλές. Μου έδωσε χαμηλά ποσοστά για σύνδρομα και μου έχουν κοπεί τα πόδια έχω αγχωθεί πάρα πολύ 🥺🥺🥺 για την ηλικία μου θα έπρεπε να εχω ελάχιστες πιθανότητες και εται έδειξε και ο υπέρηχος ενώ οι εξετάσεις αίματος το έριξαν το ποσοστό. 

Θα πάω και εγώ να κάνω το Νιπτ εξέταση αίματος για να είμαστε σίγουροι αν έχει κάποια ανωμαλία 😟🥺 είμαι λίγο πιο πάνω από τα όρια αλλα τους προβληματίζει η ηλικία μου. 

Θα έχω σε 2 εβδομαδες αποτελέσματα 😰

πω βρε κορίτσι μου ελπίζω να μην ισχύει κατι τέτοιο, εχω διαβάσει για πολλές κοπέλες που τους δίνουν χαμηλά ποσοστά και τελικά ήταν μια χαρά το μωράκι τους... αλλά φαντάζομαι το αγχος που θα έχεις... Ελπίζω μέσα από την καρδία μου να πάνε όλα καλά. Ρε κορίτσια δεν κλείνουμε την συζήτηση να ανοίξουμε άλλη; γιατί όντως είναι λες και μας μούτζωσαν :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Theodora12 είπε:

πω βρε κορίτσι μου ελπίζω να μην ισχύει κατι τέτοιο, εχω διαβάσει για πολλές κοπέλες που τους δίνουν χαμηλά ποσοστά και τελικά ήταν μια χαρά το μωράκι τους... αλλά φαντάζομαι το αγχος που θα έχεις... Ελπίζω μέσα από την καρδία μου να πάνε όλα καλά. Ρε κορίτσια δεν κλείνουμε την συζήτηση να ανοίξουμε άλλη; γιατί όντως είναι λες και μας μούτζωσαν :( 

Σε ευχαριστώ πολύ ελπίζω να πάνε όλα καλα αν και δε μπορώ να πάψω να το σκέφτομαι θελει περίπου 7 με 10 μέρες να βγει και έχουμε και τις αργίες οπότε Τετάρτη θα πάω 😐 Έτσι όπως τα λες διάβασα και εγω ότι έχει τύχει σε κοπέλες αλλα τι να πω! 

Πραγματικά λες και μας μουτζωσαν σε αυτή τη συζήτηση 🙄🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ ελπίζω να πάνε όλα καλα αν και δε μπορώ να πάψω να το σκέφτομαι θελει περίπου 7 με 10 μέρες να βγει και έχουμε και τις αργίες οπότε Τετάρτη θα πάω 😐 Έτσι όπως τα λες διάβασα και εγω ότι έχει τύχει σε κοπέλες αλλα τι να πω! 

Πραγματικά λες και μας μουτζωσαν σε αυτή τη συζήτηση 🙄🙄🙄

Στο μεταξύ διάβαζα για τα μωράκια που περιμένουν τον Οκτώβριο και καμία σχέση...εμάς εδώ μας έχει πάει μπάλα...εγώ έχω σήμερα πάλι λίγα καφέ...μίλησα με τον γιατρό...είπαμε να το παρακολουθήσω λίγο κι αν αυξηθούν να πάρω προγεστερόνη.

Εγώ θα πάρω αύριο ένα κουτί για καλο και για κακό πάντως...😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Στο μεταξύ διάβαζα για τα μωράκια που περιμένουν τον Οκτώβριο και καμία σχέση...εμάς εδώ μας έχει πάει μπάλα...εγώ έχω σήμερα πάλι λίγα καφέ...μίλησα με τον γιατρό...είπαμε να το παρακολουθήσω λίγο κι αν αυξηθούν να πάρω προγεστερόνη.

Εγώ θα πάρω αύριο ένα κουτί για καλο και για κακό πάντως...😔

Σοβαρά τώρα; Λες και μας έχουν φτύσει τι να πω! Πιστεύω δεν θα είναι κάτι και εγω ειχα πριν κάποιες εβδομάδες και με προγεστερόνη σταμάτησαν και ολα καλά. 

Να πάρεις να εχεις γιατί κάπου διαβαζα εδώ στο φόρουμ ότι είναι σε έλλειψη και δε βρίσκουν utrogestan.

Και εγω διάβαζα μια μέρα από ομάδες στα κοντά με εμας και μόνο σε εμάς έχουν τύχει πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...