Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sweetheart12 είπε:

Άρα κ σύ έχεις αρκετές μερες από τον τελευταίο υπέρηχο! Γτ ακούω αλλες κοπέλες που πάνε κάθε βδομάδα στον γιατρό κ κάνουν υπέρηχο κ καρδιοτοκογραφημα κ λέω ο δικός μου τι παίζει Γτ δν θα μου κάνει υπέρηχο την άλλη βδομαδα! Μου είπε ότι δν χρειάζεται υπερηχος γτ αν κάτι δν είναι καλά στο καρδιοτοκογραφημα δν θα φύγω από την κλινική . Άρα κ σένα πολύ πιθανόν αυριο να μη σε κάνει υπέρηχο! Θα είναι σίγουρα πάνω από 3 κιλά. 

Ναι φαντάζομαι ότι δε θα μου κάνει!Θέλω να πιστεύω ότι είναι 3000 κιλα και κάτι ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Κ γω μια από τα ίδια με σένα! Σκέφτηκα πως αν πάω με πρόκληση κ δν κάνω διαστολή μετά θα την φάω την καισαρική όποτε ας το κάνω μια κ καλή κατευθείαν. Κ επειδή είχα κ γω παθολογική καμπύλη ζαχαρου (δν κάνω ινσουλίνη ) είπα να μην το ζορίσω. Πόσο βδομαδων θα είσαι τη μέρα που κλείσατε το ραντεβού; 

Θα είμαι 39 ακριβώς...κι αυτό επειδή το μωρό βγαίνει περίπου μια βδομάδα μικρότερο...αλλιώς θα πηγαίναμε στις 38...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Θα είμαι 39 ακριβώς...κι αυτό επειδή το μωρό βγαίνει περίπου μια βδομάδα μικρότερο...αλλιώς θα πηγαίναμε στις 38...

Καλύτερα που θα είσαι 39. Κ γω ήθελα να κλείσω το ραντεβού 38+5 κ δν με άφησε ο γιατρος μου το κλείσαμε 39+1  , είπε θέλει να είμαι 39 κ κάτι οπωσδήποτε γτ σε προγραμματισμένη καισαρική έχει αποδειχθεί πως αν πας πριν τις 39 το μωρό μπορεί να πάθει ταχύπνοια λόγω του ότι δν έχει κατέβει κ δν μπορεί να αποβάλει αμεσως το αμνιακό υγρό . Κ αυτό όντως το είχε πάθει το μωρό της κουμπαράς μου που πήγε στις 38 κ κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλύτερα που θα είσαι 39. Κ γω ήθελα να κλείσω το ραντεβού 38+5 κ δν με άφησε ο γιατρος μου το κλείσαμε 39+1  , είπε θέλει να είμαι 39 κ κάτι οπωσδήποτε γτ σε προγραμματισμένη καισαρική έχει αποδειχθεί πως αν πας πριν τις 39 το μωρό μπορεί να πάθει ταχύπνοια λόγω του ότι δν έχει κατέβει κ δν μπορεί να αποβάλει αμεσως το αμνιακό υγρό . Κ αυτό όντως το είχε πάθει το μωρό της κουμπαράς μου που πήγε στις 38 κ κάτι. 

Αααα δεν το είχα ξανακούσει αυτό...σίγουρα όσο πιο κοντά στην Πητ τόσο το καλύτερο....δεν το συζητάμε...

Την Τρίτη θα τον ξαναδούμε έτσι κι αλλιώς...θεωρώ ότι αν δει κάποια αντένδειξη θα μου αλλάξει το ραντεβού...είτε νωριτερα είτε αργότερα...γενικά δεν αφήνει πράγματα στον αέρα και τον εμπιστεύομαι σε αυτά που λέει ότι πρέπει να κάνουμε...οπότε είμαστε στην αναμονή...🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dioni20 είπε:

Αααα δεν το είχα ξανακούσει αυτό...σίγουρα όσο πιο κοντά στην Πητ τόσο το καλύτερο....δεν το συζητάμε...

Την Τρίτη θα τον ξαναδούμε έτσι κι αλλιώς...θεωρώ ότι αν δει κάποια αντένδειξη θα μου αλλάξει το ραντεβού...είτε νωριτερα είτε αργότερα...γενικά δεν αφήνει πράγματα στον αέρα και τον εμπιστεύομαι σε αυτά που λέει ότι πρέπει να κάνουμε...οπότε είμαστε στην αναμονή...🥰🥰🥰

Καλά σίγουρα αν υπάρξει κάποιο θέμα θα σε πάει νωρίτερα δν θα το αφήσει εννοείται! Άντε όλα καλά θα πάνε την Τρίτη κ θα έχει πάρει κ άλλο βαρος το μωράκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγα είδα την μπεμπουλα μου

Μεγάλωσε το κορίτσι μου 3.200 είναι 

Είδαμε και τον τράχηλο είναι μαλακός όποτε ετοιμάζομαι σιγά σιγά

Έχω και αρκετά πονάκια είμαι 38 εβδομάδων και μου είπε ότι 39 μάλλον θα έχουμε γεννήσει θα δείξει

Ειμαι πολύ χαρούμενη που φτάνουμε στο τέλος και όλα πάνε καλά☺️☺️☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια πήγα είδα την μπεμπουλα μου

Μεγάλωσε το κορίτσι μου 3.200 είναι 

Είδαμε και τον τράχηλο είναι μαλακός όποτε ετοιμάζομαι σιγά σιγά

Έχω και αρκετά πονάκια είμαι 38 εβδομάδων και μου είπε ότι 39 μάλλον θα έχουμε γεννήσει θα δείξει

Ειμαι πολύ χαρούμενη που φτάνουμε στο τέλος και όλα πάνε καλά☺️☺️☺️☺️☺️

Όοοοο  τι ωραία...με το καλό κορίτσι μου....να πάμε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια. Πριν λίγο επέστρεψα από την γιατρό μου. Ο μικρός είναι μία χαρά, κοντά στα 3500 κιλά, δραστήριος και απ' ότι φαίνεται έχει καταβολευτει. Με εξέτασε κολπικά, μου είπε ότι ενώ η θέση του είναι σωστή είναι λίγο ψηλά, μεταξύ της μήτρας και του τραχήλου υπάρχει ένα κενό και εξαλειφθεί στο 50%. Θα πάω την Πέμπτη στις 11/11 που είναι η ΠΗΤ μου με βαλίτσα στην κλινική. Αν είναι ακόμη έτσι θα κάνουμε καισαρική. Αν έχει αλλάξει που δεν το νομίζω θα προσπαθήσουμε με πρόκληση μάλλον......Έχω απογοητευτεί για να είμαι ειλικρινής.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Όοοοο  τι ωραία...με το καλό κορίτσι μου....να πάμε όλα καλά!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου με το καλο σε όλες μας να μας πανε σε όλες καλά 🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@1994Μαρια μπράβο κορίτσι μου!!! Με το καλό!! Μέρες μετρημένες στα δάχτυλα σου έμειναν!!! 

@Stardust_83 πλησιάζει η ώρα κ για σένα!! Απίστευτο μου φαίνεται πως πέρασε έτσι γρήγορα ο καιρός.. Για την καισαρική έχεις ξενερώσει ε; Αν ναι σε νιώθω απολύτως.. Ότι προβλέπεται.. τι να κάνουμε; Κι εμένα μου είπε ο γιατρός χθες ότι ανέβηκε ο πλακούντας κ πριν προλάβω να χαρώ μου έδειξε κάτι αγγεία που είναι χαμηλά στον τράχηλο με αίμα κ ξενέρωσα γτ είπε ότι μπορεί να αιμορραγησω την ώρα της γέννας.. τουλάχιστον ξέρω ότι είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού κ θα το προσπαθήσει όσο γίνεται να με πάει χωρίς καισαρική..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Βρε κορίτσι σε σκεφτόμουν αυτές τις μέρες...

Έβγαλες τελικά ποτέ άκρη για το τι συνέβει;

Είχα στεναχωρηθεί πολύ με την περίπτωση σου....😔

Και εγω σας σκέφτομαι και την ομάδα μας μέχρι τις 17 εβδομάδες ήμουν και εγώ 😪

Δυστυχώς όχι έκανα πολλές εξετάσεις και όλες ήταν καλές οποτε το θεώρησαν τυχαίο γεγονός. Έχω 3 μήνες τώρα προσπαθώ και πάλι αλλά ακόμα δεν ήρθε.

Σου εύχομαι ότι καλύτερο και σύντομα με το μωράκι σου αγκαλιά ❣❣❣ Πλησιάζουν οι ημέρες 😊🥰🥰

 

@Lenia1983 Καλησπέρα κορίτσι μου, βρήκα ευτυχώς όλους τους γιατρούς που έψαχνα έκανα τις απαραίτητες εξετάσεις βγήκαν όλα καλά οποτε μας έδωσε το οκ να ξανα προσπαθήσουμε. Ελπίζω να πάει καλά την επόμενη φορά.

Με το καλό και το δικό σου μωράκι εύχομαι σε λίγες ημέρες αγκαλιά 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Και εγω σας σκέφτομαι και την ομάδα μας μέχρι τις 17 εβδομάδες ήμουν και εγώ 😪

Δυστυχώς όχι έκανα πολλές εξετάσεις και όλες ήταν καλές οποτε το θεώρησαν τυχαίο γεγονός. Έχω 3 μήνες τώρα προσπαθώ και πάλι αλλά ακόμα δεν ήρθε.

Σου εύχομαι ότι καλύτερο και σύντομα με το μωράκι σου αγκαλιά ❣❣❣ Πλησιάζουν οι ημέρες 😊🥰🥰

 

@Lenia1983 Καλησπέρα κορίτσι μου, βρήκα ευτυχώς όλους τους γιατρούς που έψαχνα έκανα τις απαραίτητες εξετάσεις βγήκαν όλα καλά οποτε μας έδωσε το οκ να ξανα προσπαθήσουμε. Ελπίζω να πάει καλά την επόμενη φορά.

Με το καλό και το δικό σου μωράκι εύχομαι σε λίγες ημέρες αγκαλιά 🥰🥰🥰

Ευχαριστώ πολύ 🥰🥰🥰

Σημασία έχει ότι φαίνονται όλα καλά...μακάρι σύντομα να έχεις ευχάριστα νέα και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια. Πριν λίγο επέστρεψα από την γιατρό μου. Ο μικρός είναι μία χαρά, κοντά στα 3500 κιλά, δραστήριος και απ' ότι φαίνεται έχει καταβολευτει. Με εξέτασε κολπικά, μου είπε ότι ενώ η θέση του είναι σωστή είναι λίγο ψηλά, μεταξύ της μήτρας και του τραχήλου υπάρχει ένα κενό και εξαλειφθεί στο 50%. Θα πάω την Πέμπτη στις 11/11 που είναι η ΠΗΤ μου με βαλίτσα στην κλινική. Αν είναι ακόμη έτσι θα κάνουμε καισαρική. Αν έχει αλλάξει που δεν το νομίζω θα προσπαθήσουμε με πρόκληση μάλλον......Έχω απογοητευτεί για να είμαι ειλικρινής.....

Λογικό είναι...αλλά να σκέφτεσαι ότι θα είναι για το καλό και των δύο...μακάρι ωστόσο να κατέβει ο μικρός και να καταφέρεις να πας φυσιολογικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια πήγα είδα την μπεμπουλα μου

Μεγάλωσε το κορίτσι μου 3.200 είναι 

Είδαμε και τον τράχηλο είναι μαλακός όποτε ετοιμάζομαι σιγά σιγά

Έχω και αρκετά πονάκια είμαι 38 εβδομάδων και μου είπε ότι 39 μάλλον θα έχουμε γεννήσει θα δείξει

Ειμαι πολύ χαρούμενη που φτάνουμε στο τέλος και όλα πάνε καλά☺️☺️☺️☺️☺️

Υπέροχα νέα κορίτσι μου ! Άντε με το καλό να έρθει η μπεμπα σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@touloumpitsaκαι @Dioni20ευχαριστώ για την υποστήριξη. Ξέρω ότι είναι για το καλό και των δύο και δεν θέλω να σκέφτομαι ότι είναι απλά για να "ξεμπερδευει". Το θέμα είναι ότι σκέφτομαι και το μετά της καισαρικής. Ότι θα έχω μία τομή που θέλει κάποια προσοχή, για έναν χρόνο λογικά δεν θα πρέπει να μείνω έγκυος και ότι αν κάποια στιγμή μείνω θα πρέπει ή να κάνω ξανά καισαρική ή να βρω γιατρό που να αναλαμβάνει vback. Και όλα αυτά κοντά στα 40. Νομίζω καταλαβαίνετε τι θέλω να πω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Και εγω σας σκέφτομαι και την ομάδα μας μέχρι τις 17 εβδομάδες ήμουν και εγώ 😪

Δυστυχώς όχι έκανα πολλές εξετάσεις και όλες ήταν καλές οποτε το θεώρησαν τυχαίο γεγονός. Έχω 3 μήνες τώρα προσπαθώ και πάλι αλλά ακόμα δεν ήρθε.

Σου εύχομαι ότι καλύτερο και σύντομα με το μωράκι σου αγκαλιά ❣❣❣ Πλησιάζουν οι ημέρες 😊🥰🥰

 

@Lenia1983 Καλησπέρα κορίτσι μου, βρήκα ευτυχώς όλους τους γιατρούς που έψαχνα έκανα τις απαραίτητες εξετάσεις βγήκαν όλα καλά οποτε μας έδωσε το οκ να ξανα προσπαθήσουμε. Ελπίζω να πάει καλά την επόμενη φορά.

Με το καλό και το δικό σου μωράκι εύχομαι σε λίγες ημέρες αγκαλιά 🥰🥰🥰

Σου εύχομαι κορίτσι μου σύντομα με μια χοριακή στα ύψη!! Μέσα στο πρόγραμμα είναι δυστυχώς και αυτές οι άσχημες στιγμές που οι περισσότερες έχουμε ζήσει. Να είστε αγαπημένοι με τον άντρα σου,συνεχίστε τις προσπάθειες και στην τελική κάντε κ σπερματεγχυση που είναι πιο "στοχευμένη" από τις ελεύθερες επαφές αν δείτε ότι καθυστερεί η σύλληψη.. Σου εύχομαι τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

@touloumpitsaκαι @Dioni20ευχαριστώ για την υποστήριξη. Ξέρω ότι είναι για το καλό και των δύο και δεν θέλω να σκέφτομαι ότι είναι απλά για να "ξεμπερδευει". Το θέμα είναι ότι σκέφτομαι και το μετά της καισαρικής. Ότι θα έχω μία τομή που θέλει κάποια προσοχή, για έναν χρόνο λογικά δεν θα πρέπει να μείνω έγκυος και ότι αν κάποια στιγμή μείνω θα πρέπει ή να κάνω ξανά καισαρική ή να βρω γιατρό που να αναλαμβάνει vback. Και όλα αυτά κοντά στα 40. Νομίζω καταλαβαίνετε τι θέλω να πω.....

Με το δίκιο σου τα σκέφτεσαι έτσι.. αλλά πρώτα ας πάνε όλα καλά κ να γεννηθεί το μικρούλι κ τα υπόλοιπα θα δρομολογηθούν.. δεν μπορούμε να τα ελέγχουμε όλα δυστυχώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Με το δίκιο σου τα σκέφτεσαι έτσι.. αλλά πρώτα ας πάνε όλα καλά κ να γεννηθεί το μικρούλι κ τα υπόλοιπα θα δρομολογηθούν.. δεν μπορούμε να τα ελέγχουμε όλα δυστυχώς. 

Ναι, σίγουρα. Πρωτίστως σκέφτομαι να είμαι καλά εγώ και το μωρό. Αλλά με ενοχλεί που όλοι λένε έλα μωρέ, δεν πειράζει και δεν με ρωτάνε τι με προβληματίζει σχετικά με την καισαρική. Λες και όλα είναι τόσο απλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Stardust_83 είπε:

Ναι, σίγουρα. Πρωτίστως σκέφτομαι να είμαι καλά εγώ και το μωρό. Αλλά με ενοχλεί που όλοι λένε έλα μωρέ, δεν πειράζει και δεν με ρωτάνε τι με προβληματίζει σχετικά με την καισαρική. Λες και όλα είναι τόσο απλά

Όπως το βλέπει ο καθένας το θέμα της καισαρικης... άλλες κοπέλες τη θεωρούν πιο ασφαλή κ δε θέλουν τον φυσιολογικό κ άλλες (όπως εσύ κ εγώ) δεν την θέλουμε καθόλου.. οι άντρες πάλι τόσα ξερουν-τοσα λένε.. και οι γιατροί αντίστοιχα.. άλλοι είναι υπέρ του φυσιολογικού κ άλλοι προτιμούν την καισαρική για να είναι όλα προγραμματισμένα κ να "ξεμπερδευουν". Ο γιατρός σου έχεις καταλάβει ότι θέλει να σε βάλει με καισαρική χωρίς να προσπαθήσει φυσιολογικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Όπως το βλέπει ο καθένας το θέμα της καισαρικης... άλλες κοπέλες τη θεωρούν πιο ασφαλή κ δε θέλουν τον φυσιολογικό κ άλλες (όπως εσύ κ εγώ) δεν την θέλουμε καθόλου.. οι άντρες πάλι τόσα ξερουν-τοσα λένε.. και οι γιατροί αντίστοιχα.. άλλοι είναι υπέρ του φυσιολογικού κ άλλοι προτιμούν την καισαρική για να είναι όλα προγραμματισμένα κ να "ξεμπερδευουν". Ο γιατρός σου έχεις καταλάβει ότι θέλει να σε βάλει με καισαρική χωρίς να προσπαθήσει φυσιολογικά;

Όχι, δεν έχω καταλάβει κάτι τέτοιο. Μου είπε όμως ότι αν δεν υπάρχουν οι προϋποθέσεις δεν υπάρχει νόημα να παιδευτω και εγώ και το μωρό και πάλι να καταλήξουμε σε καισαρική. Πιστεύω ότι αν υπήρχαν θα το προσπαθούσε. Εκτός της θέσης του είναι και ένα σχετικά μεγάλο μωρό, θα έχω κλείσει 40 εβδομάδες οπότε πόσο να με αφήσει. Αν και μου είπε ότι αν δείξει ότι το προσπαθεί το μικρό θα περιμένουμε 1-2 μέρες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Όχι, δεν έχω καταλάβει κάτι τέτοιο. Μου είπε όμως ότι αν δεν υπάρχουν οι προϋποθέσεις δεν υπάρχει νόημα να παιδευτω και εγώ και το μωρό και πάλι να καταλήξουμε σε καισαρική. Πιστεύω ότι αν υπήρχαν θα το προσπαθούσε. Εκτός της θέσης του είναι και ένα σχετικά μεγάλο μωρό, θα έχω κλείσει 40 εβδομάδες οπότε πόσο να με αφήσει. Αν και μου είπε ότι αν δείξει ότι το προσπαθεί το μικρό θα περιμένουμε 1-2 μέρες....

Τι να σου πω ρε κοριτσι μου.. Ότι θεωρεί κάθε γιατρός ότι είναι καλύτερο.. κ εμένα ο γιος μου ούτε είχε κατέβει, ήταν κ μεγάλος (3800) κ μπήκα κ με πρόκληση στις 40 κ γέννησα φυσιολογικά.. δεν τις λες κ ιδανικές προϋποθέσεις αλλά ούτε παιδευτηκα κιόλας.. Στις 8 μπήκα στο μαιευτήριο κ στη 13:00 γέννησα.  εξαρτώνται από τον γιατρό κ την μαία πολλά πράγματα πάντως.. εύχομαι να πάνε τα πράγματα όπως τα θέλεις κ εσύ κ η καθεμία μας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

@touloumpitsaκαι @Dioni20ευχαριστώ για την υποστήριξη. Ξέρω ότι είναι για το καλό και των δύο και δεν θέλω να σκέφτομαι ότι είναι απλά για να "ξεμπερδευει". Το θέμα είναι ότι σκέφτομαι και το μετά της καισαρικής. Ότι θα έχω μία τομή που θέλει κάποια προσοχή, για έναν χρόνο λογικά δεν θα πρέπει να μείνω έγκυος και ότι αν κάποια στιγμή μείνω θα πρέπει ή να κάνω ξανά καισαρική ή να βρω γιατρό που να αναλαμβάνει vback. Και όλα αυτά κοντά στα 40. Νομίζω καταλαβαίνετε τι θέλω να πω.....

Κορίτσι μου σου έγραψα κ στο προηγούμενο σχόλιο σου αλλά δν ξέρω Γτ δν αναρτηθηκε! Επειδή κ γω είχα τους ίδιους προβληματισμούς Γτ θέλω στο καπάκι να κάνω δεύτερο παιδί δν είναι αναγκαίο να περιμένεις ακριβώς ένα χρόνο για να αρχίσει τις προσπάθειες. Εγω μετά το 8μηνο της καισαρικης πρώτα ο Θεός λέω να ξεκινησω να προσπαθώ. Κ έπισης μην αγχώνεσαι με την τομή Γτ δν είναι κάτι  ούτε θα σε ποναει για πολύ καιρό,παρά μόνο τις πρώτες μερες . Το σημαντικότερο είναι να είσαι Εσυ κ το μωράκι σου καλά, γτ αν πας με πρόκληση κ δν έχει κατέβει το μωρό θα ταλαιπωρηθεί κ μπορεί να κάνει υπογλυκαιμία ! Εμένα δυο γνωστες μου που πήγαν με πρόκληση λόγω μεγάλου μωρου οπως στην δίκη σου κ δίκη μου περίπτωση ,τελικά κατέληξαν σε καισαρική. Σκεψου εγώ πάω με καισαρική από προσωπική επιλογή για να είναι ασφαλές το μωρό μου! Μην απογοητεύεσαι! Θα δείτε πως θα είναι τα πράγματα με το την Πέμπτη κ ανάλογα θα πράξει κ η γιατρος σου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Κορίτσι μου σου έγραψα κ στο προηγούμενο σχόλιο σου αλλά δν ξέρω Γτ δν αναρτηθηκε! Επειδή κ γω είχα τους ίδιους προβληματισμούς Γτ θέλω στο καπάκι να κάνω δεύτερο παιδί δν είναι αναγκαίο να περιμένεις ακριβώς ένα χρόνο για να αρχίσει τις προσπάθειες. Εγω μετά το 8μηνο της καισαρικης πρώτα ο Θεός λέω να ξεκινησω να προσπαθώ. Κ έπισης μην αγχώνεσαι με την τομή Γτ δν είναι κάτι  ούτε θα σε ποναει για πολύ καιρό,παρά μόνο τις πρώτες μερες . Το σημαντικότερο είναι να είσαι Εσυ κ το μωράκι σου καλά, γτ αν πας με πρόκληση κ δν έχει κατέβει το μωρό θα ταλαιπωρηθεί κ μπορεί να κάνει υπογλυκαιμία ! Εμένα δυο γνωστες μου που πήγαν με πρόκληση λόγω μεγάλου λώρου οπω κ στην δίκη σου κ δίκη μου περίπτωση ,τελικά κατέληξαν σε καισαρική. Σκεψου εγώ πάω με καισαρική από προσωπική επιλογή για να είναι ασφαλές το μωρό μου! Μην απογοητεύεσαι! Θα δείτε πως θα είναι τα πράγματα με το την Πέμπτη κ ανάλογα θα πράξει κ η γιατρος σου !

Σ'ευχαριστώ, το πήρα λίγο κατάκαρδα η αλήθεια είναι.....χθες από την ανησυχία και τα νεύρα μου τέσσερις φορές σηκώθηκα το βράδυ και το είχα συνέχεια στο μυαλό μου ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Σ'ευχαριστώ, το πήρα λίγο κατάκαρδα η αλήθεια είναι.....χθες από την ανησυχία και τα νεύρα μου τέσσερις φορές σηκώθηκα το βράδυ και το είχα συνέχεια στο μυαλό μου ...

Δν χρειάζεται να το παιρνεις κατάκαρδα . Όλα για κάποιο λόγο γίνονται! Δν θα σε κάνει λιγότερο μητέρα η καισαρική αυτό να έχεις στο μυαλό σου! Άντε πλησιάζουν οι μερες γι αυτό να είσαι κεφάτη ! Εγώ ακόμα δν το έχω πιστέψει ότι σε λίγες μερες θα γεννήσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Και εγω σας σκέφτομαι και την ομάδα μας μέχρι τις 17 εβδομάδες ήμουν και εγώ 😪

Δυστυχώς όχι έκανα πολλές εξετάσεις και όλες ήταν καλές οποτε το θεώρησαν τυχαίο γεγονός. Έχω 3 μήνες τώρα προσπαθώ και πάλι αλλά ακόμα δεν ήρθε.

Σου εύχομαι ότι καλύτερο και σύντομα με το μωράκι σου αγκαλιά ❣❣❣ Πλησιάζουν οι ημέρες 😊🥰🥰

 

@Lenia1983 Καλησπέρα κορίτσι μου, βρήκα ευτυχώς όλους τους γιατρούς που έψαχνα έκανα τις απαραίτητες εξετάσεις βγήκαν όλα καλά οποτε μας έδωσε το οκ να ξανα προσπαθήσουμε. Ελπίζω να πάει καλά την επόμενη φορά.

Με το καλό και το δικό σου μωράκι εύχομαι σε λίγες ημέρες αγκαλιά 🥰🥰🥰

Σε ευχαριστώ κοριτσι μου! Όλα καλά θα σου πάνε να μην αγχώνεσαι και θα σου έρθει καλό μου κορίτσι! 💖💗❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...