Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε ; Πως είστε; Εγώ πριν λίγο γύρισα απο τον γιατρό. 37+3 σήμερα κ ο μπέμπης ήταν 3060γρ .Έκανα κ καρδιοτοκογραφημα πριν κ όλα τα είδε καλά. Είπαμε να κάνουμε καισαρική τελικά κ κλείσαμε ραντεβού για 15/11 που θα είμαι 39+1.  Τελικά δν μου πήρε καλλιέργεια για στρεπτόκοκκο β Γτ θα κάνουμε καισαρική κ όποτε δν έχει νόημα μου είπε. Τώρα θα πάω πάλι για ένα καρδιοτοκογραφημα την Τρίτη που έρχετε κ μετά κατευθείαν για τη γεννά. Απλα με παραξένεψε ότι δν μου έκλεισε ραντεβού για υπέρηχο την Τρίτη μετά το καρδιοτοκογραφημα Γτ είπε δν χρειάζεται αν όλα είναι καλά. Να ρωτήσω επισης όσες έχετε κ άλλο παιδάκι είχατε χάσει κ σείς στον 9ο κιλά; Γτ εγώ σε σχέση με πριν 3 βδομαδες που είχα πάει έχασα 1,5 κιλό . Μου είπε να μην ανησυχω Γτ το μωρό παίρνει το βαρος του παρόλο που έχασα εγώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια γυρισα κ εγώ από τον γιατρό. 36+3 σήμερα.. 2500 η μικρή.. πολύ μινιόν μου φαίνεται.. 200 γρ έχει πάρει σε δύο βδομάδες μόνο αλλά μου είπε ότι θα είναι το σκαρί της τέτοιο. Κοίταξε υγρά κλπ κ ήταν όλα καλά. Μου είπε να ξαναπάω σε 2 βδομάδες πάλι που θα κόψω κ τα utrogestan κ το μαγνήσιο.. πολύ μου φαίνεται 😭. Είναι μεν με το κεφάλι κάτω αλλά δεν έχει εμπεδωθεί στη λεκάνη. Μου πήρε κ κολπικά υγρά για διάφορες εξετάσεις κ αίμα για αντισώματα ηπατιτιδας, αυστραλιανό αντιγόνο κ κάτι εξετάσεις ακόμα που ούτε τις ξέρω. 

@sweetheart12 άντε πλησιάζεις εσύ!! Πολύ ωραία! Εγώ στον 9ο πάλι έπαιρνα 1 κιλό την εβδομάδα.. 😛

@Froufroευχαριστούμε πολύ!! Με το καλό να υποδεχτεις κ εσύ το μικρούλι σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sweetheart12μία χαρά το μωράκι σου, πλησιάζει και για εσένα η μεγάλη μέρα. Εγώ δεν έχω χάσει, ούτε έχω βάλει κιλά. Σε όλη την εγκυμοσύνη πήρα 4.5 κιλά, τα πρώτα στην αρχή και άντε ένα κιλό προς το τέλος.

@touloumpitsaκαι το δικό σου σούπερ είναι, μην στεναχωριέσαι! Μέχρι να γεννήσεις θα πάρει και άλλο. Γερά να είναι μόνο, αυτό έχει σημασία. Ούτε ο δικός μου είχε εμπεδωθεί την προηγούμενη εβδομάδα, η γιατρός μου είπε ότι είναι νωρίς. Να δούμε αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η touloumpitsa είπε:

Κορίτσια γυρισα κ εγώ από τον γιατρό. 36+3 σήμερα.. 2500 η μικρή.. πολύ μινιόν μου φαίνεται.. 200 γρ έχει πάρει σε δύο βδομάδες μόνο αλλά μου είπε ότι θα είναι το σκαρί της τέτοιο. Κοίταξε υγρά κλπ κ ήταν όλα καλά. Μου είπε να ξαναπάω σε 2 βδομάδες πάλι που θα κόψω κ τα utrogestan κ το μαγνήσιο.. πολύ μου φαίνεται 😭. Είναι μεν με το κεφάλι κάτω αλλά δεν έχει εμπεδωθεί στη λεκάνη. Μου πήρε κ κολπικά υγρά για διάφορες εξετάσεις κ αίμα για αντισώματα ηπατιτιδας, αυστραλιανό αντιγόνο κ κάτι εξετάσεις ακόμα που ούτε τις ξέρω. 

@sweetheart12 άντε πλησιάζεις εσύ!! Πολύ ωραία! Εγώ στον 9ο πάλι έπαιρνα 1 κιλό την εβδομάδα.. 😛

@Froufroευχαριστούμε πολύ!! Με το καλό να υποδεχτεις κ εσύ το μικρούλι σου!! 

Μια χαρά είναι τα κιλά της μέχρι να γεννήσεις θα έχει πάει πάνω από 3 κιλά σίγουρα. Άσε πλησιάζω ναι αλλά αυτές οι μερες θα περνάνε αργά κ βασανιστικά , ανυπομονώ να πάρω αγκαλιά το μωράκι μου ! Μα κ γω άκουγα ότι βάζεις στον 9ο κιλά κ λέω εγώ ανάποδη είμαι πάλι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/11/2021 at 8:32 ΠΜ, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Έχουν πολύ γέλιο τα γλυκουλια τώρα. Ο δικός μου όποτε ξυπνάω συνήθως ξυπνάει και αυτός μαζί μου και όποτε κοιμάμαι είναι ήσυχος. Στο εν το μεταξύ αν έχει όρεξη κάνει κάτι απότομα πετάγματα από την μία πλευρά στην άλλη, μου πετάει τα μάτια έξω 😂

Εμένα μόνο απότομα πεταγματα κάνει 🤣🤣κάποιες φορές νιώθω ότι θα πεταχτεί από την κοιλιά έτσι όπως κάνει 🤣🤣αλλά από υπνο δεν φαίνεται να πολύ κοιμάται!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Μια χαρά είναι τα κιλά της μέχρι να γεννήσεις θα έχει πάει πάνω από 3 κιλά σίγουρα. Άσε πλησιάζω ναι αλλά αυτές οι μερες θα περνάνε αργά κ βασανιστικά , ανυπομονώ να πάρω αγκαλιά το μωράκι μου ! Μα κ γω άκουγα ότι βάζεις στον 9ο κιλά κ λέω εγώ ανάποδη είμαι πάλι 😂

Χαχαχα... Δεν πειράζει βρε... Δε θα έχεις κ την έγνοια να τα χασεις μετά.. 😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

@sweetheart12μία χαρά το μωράκι σου, πλησιάζει και για εσένα η μεγάλη μέρα. Εγώ δεν έχω χάσει, ούτε έχω βάλει κιλά. Σε όλη την εγκυμοσύνη πήρα 4.5 κιλά, τα πρώτα στην αρχή και άντε ένα κιλό προς το τέλος.

@touloumpitsaκαι το δικό σου σούπερ είναι, μην στεναχωριέσαι! Μέχρι να γεννήσεις θα πάρει και άλλο. Γερά να είναι μόνο, αυτό έχει σημασία. Ούτε ο δικός μου είχε εμπεδωθεί την προηγούμενη εβδομάδα, η γιατρός μου είπε ότι είναι νωρίς. Να δούμε αύριο.

Κ μένα δν έχει εμπεδωθεί πάντως Γτ βλέπω κ την κοιλιά μου είναι ακόμη ψηλά κ το ίδιο μου είπε κ η μαμά μου. Εγώ έχω βάλει 8,5 κιλά κ δν μου φαίνονται καν γτ τα μπούτια μου είναι ίδια με πριν , κ τα 5 τα εβαλα  τους πρώτους 4 μήνες που πεινουσα συνεχώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/11/2021 at 11:31 ΠΜ, ο/η Dioni20 είπε:

Γενικά μην αγχώνεσαι πολύ γιατί σίγουρα χειροτερεύουν οι συσπάσεις...

Πάντως ξέρω κοπέλες που ενώ είχαν πολλές συσπάσεις πριν έφτασαν μέχρι 41w...

Γενικά προσπαθώ να είμαι τελείως χαλαρή, αλλά εκεί που δεν είχα νιώσει καθόλου συσπάσεις από όταν μπήκα στον μήνα μου κάνω καθημερινά!! Αν και δεν αντέχω από τ βάρος πλέον και όλα μου είναι δυσκολα θέλω να φτάσω όσο πιο κοντά στην ΠΗΤ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η touloumpitsa είπε:

Χαχαχα... Δεν πειράζει βρε... Δε θα έχεις κ την έγνοια να τα χασεις μετά.. 😉😉

Καλά δν με ανησυχούσαν τα κιλά αν θα βάλω Γτ ξέρω το σώμα μου κ ήμουν σίγουρη πως πάνω από 10 κιλά δν θα πάρω. Ευτυχως έχω καλό μεταβολισμό κ τα χάνω εύκολα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/11/2021 at 12:29 ΜΜ, ο/η Stardust_83 είπε:

Μόνο εγώ είμαι σε αφασία βρε κορίτσια; Πλησιάζει ο καιρός και ακόμη τίποτα....

Αν σου πω και εγώ το ίδιο, όσο αγχονωμουν στον 7-8 τώρα δεν νιώθω τίποτα, αφου ακόμα δεν τα έχω όλα έτοιμα αλλά λέω οκ δεν πειράζει θα τα κάνω με την μπέμπα😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε ; Πως είστε; Εγώ πριν λίγο γύρισα απο τον γιατρό. 37+3 σήμερα κ ο μπέμπης ήταν 3060γρ .Έκανα κ καρδιοτοκογραφημα πριν κ όλα τα είδε καλά. Είπαμε να κάνουμε καισαρική τελικά κ κλείσαμε ραντεβού για 15/11 που θα είμαι 39+1.  Τελικά δν μου πήρε καλλιέργεια για στρεπτόκοκκο β Γτ θα κάνουμε καισαρική κ όποτε δν έχει νόημα μου είπε. Τώρα θα πάω πάλι για ένα καρδιοτοκογραφημα την Τρίτη που έρχετε κ μετά κατευθείαν για τη γεννά. Απλα με παραξένεψε ότι δν μου έκλεισε ραντεβού για υπέρηχο την Τρίτη μετά το καρδιοτοκογραφημα Γτ είπε δν χρειάζεται αν όλα είναι καλά. Να ρωτήσω επισης όσες έχετε κ άλλο παιδάκι είχατε χάσει κ σείς στον 9ο κιλά; Γτ εγώ σε σχέση με πριν 3 βδομαδες που είχα πάει έχασα 1,5 κιλό . Μου είπε να μην ανησυχω Γτ το μωρό παίρνει το βαρος του παρόλο που έχασα εγώ. 

Μπράβο κοπέλα μου μια χαρά ο μπεμπακος σου !Και εμένα επειδή είναι καλά τα non stress δε μου έκανε υπέρηχο και έχω αγωνία να δω πόσα κιλά είναι!39+1 θα γεννήσω και εγώ!πλησιάζουν οι μέρες... ανυπομονώ!!!!όλα καλά να πάνε!🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια ελπίζω να είστε καλά! Διαβάζω που και που τα νέα σας και χαίρομαι που είστε όλες καλά! Μακαρι να ήμουν ακόμη στην ομάδα σας αλλά βγηκα νωρις. Έχει μπει ο Νοέμβρης και σκέφτομαι συνεχώς πως θσ έφτανε και εμένα η ημερομηνία 7/11 που μου είχαν δώσει.

Με το καλό εύχομαι τα μωράκια σας! ❣❣❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Γειά σας κορίτσια ελπίζω να είστε καλά! Διαβάζω που και που τα νέα σας και χαίρομαι που είστε όλες καλά! Μακαρι να ήμουν ακόμη στην ομάδα σας αλλά βγηκα νωρις. Έχει μπει ο Νοέμβρης και σκέφτομαι συνεχώς πως θσ έφτανε και εμένα η ημερομηνία 7/11 που μου είχαν δώσει.

Με το καλό εύχομαι τα μωράκια σας! ❣❣❣

Βρε κορίτσι σε σκεφτόμουν αυτές τις μέρες...

Έβγαλες τελικά ποτέ άκρη για το τι συνέβει;

Είχα στεναχωρηθεί πολύ με την περίπτωση σου....😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες κι από εμένα...είχαμε κι εμείς ραντεβού και κάναμε και καρδιοτοκογράφημα...παραμένει μικρούλης ο μπεμπάκος μας (μόλις 2400) αλλά οκ από την στιγμή που το αμνιακό υγρό είναι φυσιολογικό, το καρδιοτοκογράφημα καλό, η κυκλοφορία του αίματος σωστή και το doppler που κάναμε δεν είχε δείξει κάτι δεν ανησυχούμε ότι είναι υπολειπόμενη ανάπτυξη αλλά απλά ένα μικρό μωράκι...

Είναι και πολύ ζωηρός μιας και την ώρα του καρδιοτοκογράφου καταγράφηκαν πάρα πολλές κινήσεις 🤣😂 Ο γιατρός μου λέει δεν σου λέω να μετράς κινήσεις τον είδα τώρα πως έκανε...χαχαχαχαχ 

Κλείσαμε κι εμείς το ραντεβού μας για 19 του μήνα με το καλο...Την Τρίτη θα μας ξαναδεί...έρχεται η ώρα...🥰🥰🥰

@touloumpitsaΌπως βλέπεις ο δικός μου είναι ακόμα πιο μικρός...όλα καλά θα πάνε!!!Απλά κάποια μωράκια και βάση κληρονομικότητας είναι πιο μικρά...συν ότι ποτέ δεν είναι σωστές οι μετρήσεις...κατα προσέγγιση μας λένε...

@sweetheart12 Κοντά κοντά τα ραντεβού μας...😍😍😍Με το καλό να πάρεις κι εσυ το αγοράκι σου αγκαλιά...

Και μια ερώτηση προς όσες έκαναν το εμβόλιο του κοκκύτη....είχατε κάποια παρενέργεια;;;Εμένα έχει κοκκινίσει στο σημείο του εμβολίου το χέρι μου και πονάει....το έχω κάνει από την Δευτέρα 🤔🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Καλησπέρα σε όλες κι από εμένα...είχαμε κι εμείς ραντεβού και κάναμε και καρδιοτοκογράφημα...παραμένει μικρούλης ο μπεμπάκος μας (μόλις 2400) αλλά οκ από την στιγμή που το αμνιακό υγρό είναι φυσιολογικό, το καρδιοτοκογράφημα καλό, η κυκλοφορία του αίματος σωστή και το doppler που κάναμε δεν είχε δείξει κάτι δεν ανησυχούμε ότι είναι υπολειπόμενη ανάπτυξη αλλά απλά ένα μικρό μωράκι...

Είναι και πολύ ζωηρός μιας και την ώρα του καρδιοτοκογράφου καταγράφηκαν πάρα πολλές κινήσεις 🤣😂 Ο γιατρός μου λέει δεν σου λέω να μετράς κινήσεις τον είδα τώρα πως έκανε...χαχαχαχαχ 

Κλείσαμε κι εμείς το ραντεβού μας για 19 του μήνα με το καλο...Την Τρίτη θα μας ξαναδεί...έρχεται η ώρα...🥰🥰🥰

@touloumpitsaΌπως βλέπεις ο δικός μου είναι ακόμα πιο μικρός...όλα καλά θα πάνε!!!Απλά κάποια μωράκια και βάση κληρονομικότητας είναι πιο μικρά...συν ότι ποτέ δεν είναι σωστές οι μετρήσεις...κατα προσέγγιση μας λένε...

@sweetheart12 Κοντά κοντά τα ραντεβού μας...😍😍😍Με το καλό να πάρεις κι εσυ το αγοράκι σου αγκαλιά...

Και μια ερώτηση προς όσες έκαναν το εμβόλιο του κοκκύτη....είχατε κάποια παρενέργεια;;;Εμένα έχει κοκκινίσει στο σημείο του εμβολίου το χέρι μου και πονάει....το έχω κάνει από την Δευτέρα 🤔🤔🤔

Καλημέρα κορίτσια 

Τι κάνετε πως είστε???
Μην ανησυχείς για το εμβόλιο του κοκκύτη και εμένα ακριβώς έτσι ήταν 

Με πονούσε για 3 μέρες και και ήταν κοκκινο

Να φανταστείς με πονούσε ποιο πολύ από του κοβιντ 🤪🤪🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Ευχαριστούμε κοριτσάρα!! Με το καλό κι εσύ να γεννήσεις το κοριτσάκι σου!!

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Κορίτσια γυρισα κ εγώ από τον γιατρό. 36+3 σήμερα.. 2500 η μικρή.. πολύ μινιόν μου φαίνεται.. 200 γρ έχει πάρει σε δύο βδομάδες μόνο αλλά μου είπε ότι θα είναι το σκαρί της τέτοιο. Κοίταξε υγρά κλπ κ ήταν όλα καλά. Μου είπε να ξαναπάω σε 2 βδομάδες πάλι που θα κόψω κ τα utrogestan κ το μαγνήσιο.. πολύ μου φαίνεται 😭. Είναι μεν με το κεφάλι κάτω αλλά δεν έχει εμπεδωθεί στη λεκάνη. Μου πήρε κ κολπικά υγρά για διάφορες εξετάσεις κ αίμα για αντισώματα ηπατιτιδας, αυστραλιανό αντιγόνο κ κάτι εξετάσεις ακόμα που ούτε τις ξέρω. 

@sweetheart12 άντε πλησιάζεις εσύ!! Πολύ ωραία! Εγώ στον 9ο πάλι έπαιρνα 1 κιλό την εβδομάδα.. 😛

@Froufroευχαριστούμε πολύ!! Με το καλό να υποδεχτεις κ εσύ το μικρούλι σου!! 

Ευχαριστώ πολύ 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Μπράβο κοπέλα μου μια χαρά ο μπεμπακος σου !Και εμένα επειδή είναι καλά τα non stress δε μου έκανε υπέρηχο και έχω αγωνία να δω πόσα κιλά είναι!39+1 θα γεννήσω και εγώ!πλησιάζουν οι μέρες... ανυπομονώ!!!!όλα καλά να πάνε!🙏🙏

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! Από πότε δλδ έχεις να κανείς υπέρηχο; Ουσιαστικά εγώ πήγα χθες κ σε 11 μερες είναι να γεννήσω κ δν θα κάνω υπέρηχο άλλο μόνο ένα καρδιοτοκογραφημα. Μου είπε μέχρι να γεννήσω θα έχει πάρει 500γρ κ πάνω. Κ το βαρος που έβγαλε στον υπέρηχο είναι + /- 450γρ  δλδ μπορει να είναι πάνω από 3060γρ που τον έβγαλε χθες Γτ είναι κ λίγο αυστηρός στις μετρήσεις! Ποσό ήταν εσένα την τελευταία φορά; Πάνω από 3 κιλά να γεννηθούν είναι μια χαρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Καλησπέρα σε όλες κι από εμένα...είχαμε κι εμείς ραντεβού και κάναμε και καρδιοτοκογράφημα...παραμένει μικρούλης ο μπεμπάκος μας (μόλις 2400) αλλά οκ από την στιγμή που το αμνιακό υγρό είναι φυσιολογικό, το καρδιοτοκογράφημα καλό, η κυκλοφορία του αίματος σωστή και το doppler που κάναμε δεν είχε δείξει κάτι δεν ανησυχούμε ότι είναι υπολειπόμενη ανάπτυξη αλλά απλά ένα μικρό μωράκι...

Είναι και πολύ ζωηρός μιας και την ώρα του καρδιοτοκογράφου καταγράφηκαν πάρα πολλές κινήσεις 🤣😂 Ο γιατρός μου λέει δεν σου λέω να μετράς κινήσεις τον είδα τώρα πως έκανε...χαχαχαχαχ 

Κλείσαμε κι εμείς το ραντεβού μας για 19 του μήνα με το καλο...Την Τρίτη θα μας ξαναδεί...έρχεται η ώρα...🥰🥰🥰

@touloumpitsaΌπως βλέπεις ο δικός μου είναι ακόμα πιο μικρός...όλα καλά θα πάνε!!!Απλά κάποια μωράκια και βάση κληρονομικότητας είναι πιο μικρά...συν ότι ποτέ δεν είναι σωστές οι μετρήσεις...κατα προσέγγιση μας λένε...

@sweetheart12 Κοντά κοντά τα ραντεβού μας...😍😍😍Με το καλό να πάρεις κι εσυ το αγοράκι σου αγκαλιά...

Και μια ερώτηση προς όσες έκαναν το εμβόλιο του κοκκύτη....είχατε κάποια παρενέργεια;;;Εμένα έχει κοκκινίσει στο σημείο του εμβολίου το χέρι μου και πονάει....το έχω κάνει από την Δευτέρα 🤔🤔🤔

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου κ σε σένα  με το καλό όλα! Ναι κοντά είμαστε! Με πρόκληση θα πας Εσυ; Εγώ όταν έκανα το εμβόλιο του κοκκυτη απλά με πονουσε το χέρι στην περιοχή που έγινε το εμβόλιο κ νομίζω ήταν ελαφρώς κόκκινο κ πονουσε για καμία βδομάδα περίπου! Αυτές είναι οι κλασικές παρενέργειες όλων των εμβολίων οπότε μην αγχώνεσαι! Όσα εμβόλια έχω κάνει πάντα με πονουσε κ κοκκίνιζε η περιοχή που γινόταν ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου κ σε σένα  με το καλό όλα! Ναι κοντά είμαστε! Με πρόκληση θα πας Εσυ; Εγώ όταν έκανα το εμβόλιο του κοκκυτη απλά με πονουσε το χέρι στην περιοχή που έγινε το εμβόλιο κ νομίζω ήταν ελαφρώς κόκκινο κ πονουσε για καμία βδομάδα περίπου! Αυτές είναι οι κλασικές παρενέργειες όλων των εμβολίων οπότε μην αγχώνεσαι! Όσα εμβόλια έχω κάνει πάντα με πονουσε κ κοκκίνιζε η περιοχή που γινόταν ! 

Όχι εμείς πάμε με καισαρική...δεν ήθελα να περάσω τους πόνους της προκλήσεις και μετά αν δεν κάνω διαστολή να φάω και την καισαρική...ουσιαστικά το επέλεξα...

Συν ότι δεν θέλω να ζορισω τον μικρό...με τον διαβήτη,τις ινσουλίνες κ.λ.π φοβάμαι μην μου κάνει υπογλυκαιμία αν πάω φυσιολογικά...Γιατί κι αυτά ταλαιπωρούνται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Τι κάνετε πως είστε???
Μην ανησυχείς για το εμβόλιο του κοκκύτη και εμένα ακριβώς έτσι ήταν 

Με πονούσε για 3 μέρες και και ήταν κοκκινο

Να φανταστείς με πονούσε ποιο πολύ από του κοβιντ 🤪🤪🤪🤪🤪

Μα τόσο που πονάει λεω δεν μπορεί κάτι δεν πάει καλα...αλλά οκ...😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! Από πότε δλδ έχεις να κανείς υπέρηχο; Ουσιαστικά εγώ πήγα χθες κ σε 11 μερες είναι να γεννήσω κ δν θα κάνω υπέρηχο άλλο μόνο ένα καρδιοτοκογραφημα. Μου είπε μέχρι να γεννήσω θα έχει πάρει 500γρ κ πάνω. Κ το βαρος που έβγαλε στον υπέρηχο είναι + /- 450γρ  δλδ μπορει να είναι πάνω από 3060γρ που τον έβγαλε χθες Γτ είναι κ λίγο αυστηρός στις μετρήσεις! Ποσό ήταν εσένα την τελευταία φορά; Πάνω από 3 κιλά να γεννηθούν είναι μια χαρά! 

Καλημέρα κοπέλα μου!εγώ έκανα το τελευταίο υπέρηχο την Τεταρτη 20/10 και ήταν 2800, non stress στις 26 /10 και θα πάω πάλι αύριο λογικά θα ναι πάνω από 3000κιλα τώρα!Δε ξέρω αν αύριο θα μου κάνει και υπέρηχο!δε ξέρω καν αν έχει νόημα την Τετάρτη κάνω εισαγωγή και την Πέμπτη γεννάω!🤔🤔🤔 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Καλησπέρα σε όλες κι από εμένα...είχαμε κι εμείς ραντεβού και κάναμε και καρδιοτοκογράφημα...παραμένει μικρούλης ο μπεμπάκος μας (μόλις 2400) αλλά οκ από την στιγμή που το αμνιακό υγρό είναι φυσιολογικό, το καρδιοτοκογράφημα καλό, η κυκλοφορία του αίματος σωστή και το doppler που κάναμε δεν είχε δείξει κάτι δεν ανησυχούμε ότι είναι υπολειπόμενη ανάπτυξη αλλά απλά ένα μικρό μωράκι...

Είναι και πολύ ζωηρός μιας και την ώρα του καρδιοτοκογράφου καταγράφηκαν πάρα πολλές κινήσεις 🤣😂 Ο γιατρός μου λέει δεν σου λέω να μετράς κινήσεις τον είδα τώρα πως έκανε...χαχαχαχαχ 

Κλείσαμε κι εμείς το ραντεβού μας για 19 του μήνα με το καλο...Την Τρίτη θα μας ξαναδεί...έρχεται η ώρα...🥰🥰🥰

@touloumpitsaΌπως βλέπεις ο δικός μου είναι ακόμα πιο μικρός...όλα καλά θα πάνε!!!Απλά κάποια μωράκια και βάση κληρονομικότητας είναι πιο μικρά...συν ότι ποτέ δεν είναι σωστές οι μετρήσεις...κατα προσέγγιση μας λένε...

@sweetheart12 Κοντά κοντά τα ραντεβού μας...😍😍😍Με το καλό να πάρεις κι εσυ το αγοράκι σου αγκαλιά...

Και μια ερώτηση προς όσες έκαναν το εμβόλιο του κοκκύτη....είχατε κάποια παρενέργεια;;;Εμένα έχει κοκκινίσει στο σημείο του εμβολίου το χέρι μου και πονάει....το έχω κάνει από την Δευτέρα 🤔🤔🤔

Καλημερα κορίτσι!μια χαρά ο μπεμπακος ,ζουζουνακι υπερκινητικό!Εμένα δεν είχε κοκκινίσει το εμβόλιο μόνο με πονούσε λίγο το σημείο που το κάναμε για 2 μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Όχι εμείς πάμε με καισαρική...δεν ήθελα να περάσω τους πόνους της προκλήσεις και μετά αν δεν κάνω διαστολή να φάω και την καισαρική...ουσιαστικά το επέλεξα...

Συν ότι δεν θέλω να ζορισω τον μικρό...με τον διαβήτη,τις ινσουλίνες κ.λ.π φοβάμαι μην μου κάνει υπογλυκαιμία αν πάω φυσιολογικά...Γιατί κι αυτά ταλαιπωρούνται...

Κ γω μια από τα ίδια με σένα! Σκέφτηκα πως αν πάω με πρόκληση κ δν κάνω διαστολή μετά θα την φάω την καισαρική όποτε ας το κάνω μια κ καλή κατευθείαν. Κ επειδή είχα κ γω παθολογική καμπύλη ζαχαρου (δν κάνω ινσουλίνη ) είπα να μην το ζορίσω. Πόσο βδομαδων θα είσαι τη μέρα που κλείσατε το ραντεβού; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Γειά σας κορίτσια ελπίζω να είστε καλά! Διαβάζω που και που τα νέα σας και χαίρομαι που είστε όλες καλά! Μακαρι να ήμουν ακόμη στην ομάδα σας αλλά βγηκα νωρις. Έχει μπει ο Νοέμβρης και σκέφτομαι συνεχώς πως θσ έφτανε και εμένα η ημερομηνία 7/11 που μου είχαν δώσει.

Με το καλό εύχομαι τα μωράκια σας! ❣❣❣

Κοπέλα μου πως είσαι;Αν θυμάμαι καλά έψαχνες για γιατρούς,έβγαλες άκρη;Σ ευχαριστούμε πολύ σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να κρατάς αγκαλίτσα το μωράκι σου!❤️💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου!εγώ έκανα το τελευταίο υπέρηχο την Τεταρτη 20/10 και ήταν 2800, non stress στις 26 /10 και θα πάω πάλι αύριο λογικά θα ναι πάνω από 3000κιλα τώρα!Δε ξέρω αν αύριο θα μου κάνει και υπέρηχο!δε ξέρω καν αν έχει νόημα την Τετάρτη κάνω εισαγωγή και την Πέμπτη γεννάω!🤔🤔🤔 

 

Άρα κ σύ έχεις αρκετές μερες από τον τελευταίο υπέρηχο! Γτ ακούω αλλες κοπέλες που πάνε κάθε βδομάδα στον γιατρό κ κάνουν υπέρηχο κ καρδιοτοκογραφημα κ λέω ο δικός μου τι παίζει Γτ δν θα μου κάνει υπέρηχο την άλλη βδομαδα! Μου είπε ότι δν χρειάζεται υπερηχος γτ αν κάτι δν είναι καλά στο καρδιοτοκογραφημα δν θα φύγω από την κλινική . Άρα κ σένα πολύ πιθανόν αυριο να μη σε κάνει υπέρηχο! Θα είναι σίγουρα πάνω από 3 κιλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...