Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 23 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Κορίτσι μου κ γω μια από τα ίδια είμαι. Πονάω στην κοιλιά που κ που σαν πόνος περιόδου κ εκείνη την ώρα πετρώνει κ η κοιλιά . Εγώ είμαι 36+5 σήμερα κ βασικά με το που μπήκα στον 9ο άρχισα να αισθάνομαι πόνο. Ο γιατρος μου είπε ότι ειναι φυσιολογικό , την Τετάρτη που έκανα κ καρδιοτοκογραφημα είδα ότι έκανα συσπασεις 3 φορες σίγουρα . Νομίζω από δω κ πέρα θα τα έχουμε αυτά ,απλά όταν ειναι κ η πρώτη εγκυμοσυνη ειναι λογικό να μη ξέρουμε αν ειναι φυσιολογικα ή όχι. 

Αχ εγώ πρώτη φορά μου συνέβει και πανικοβλήθηκα, θα παω την Δευτέρα στην κλινική και θα ρωτήσω και την γιατρό, να μην αγχώνομαι χωρίς λόγο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 22 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Εγώ κορίτσια έχω ελάχιστα πονακια περιόδου και έχω μπει στην 39η εβδομάδα. Μου φαίνεται δεν θέλει να βγει το μικρό 😂 

Πω πω έφτασες στο τέλος λίγο ακόμα από στιγμή σε στιγμή έρχεται το μωράκι σου 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Τι να πω, θα δείξει. Και στον τοκογράφο δεν φαίνεται κάτι ιδιαίτερο πάντως. Άσε που που όλοι και ειδικά ο άντρας μου έχουν λυσσαξει πότε και πότε θα γεννήσω.

Εγώ που είμαι 36+1 και αν και ζορίζομαι αρκετά λόγω βάρους κυρίως αλλά λέω κάτσε εκεί μέχρι το τέλος 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πώς τα πάτε?? Εγώ ζορίζομαι... ξυπνάω κάθε νύχτα πλέον και πολλές φορές δεν μπορώ να κοιμηθώ...σκέφτομαι διάφορα,  γιατί θα αφήσω τον μεγάλο μου στους γονείς του Γιάννη και πρέπει να τα έχω όλα έτοιμα ανά πάσα στιγμή, ποιος θα φροντίσει τον σκύλο, τις γάτες, τα ψάρια... να μην ξεχάσω να πάρω όσα χρειάζονται....στον πρώτο μου ήταν τόσο διαφορετικά..... 5 λεπτά το νοσοκομείο από το σπίτι και χωρίς covid. Προσπαθώ να διατηρώ και το σπίτι σε μια καλή κατάσταση... ουφφφφ.... επίσης από χθες έχω πάρα πολλά πετρώματα στη κοιλιά και πονάκια αρκετά... με ταλαιπωρούσε όλο το απόγευμα και ένιωθα ελαφριά δυσπνοια... και τη νύχτα ξύπνησα 3-4 φορές απο τα πονάκια,  και φυσικά τώρα το πρωί μια από τα ίδια! Ζωηροτατος ο μπέμπης, δεν σταματάει να κουνιέται καθόλου!! Μήπως έρχεται η ώρα μου?! 🤔

Αχ βραδινός ύπνος δεν υπάρχει πλέον 😢😢 ξυπνάω πάνω από 15φορες στριφογυριζω και δεν βολεύομαι πουθενά, πολύ δυσποια όλα μου φταίνε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Λοιπόν αυτό με τον υπνο είναι ένα θέμα! Κ γω σήμερα ξύπνησα 3:30 να πάω τουαλέτα κ από τότε παίζει να κοιμήθηκα κατά τις 6:30 κ ξύπνησα πάλι 9:30. Γενικά τώρα τελευταία που ξυπνάω πάντα κατά τις 4 για τουαλέτα μετά δυσκολεύομαι να ξανακοιμηθω.  Με παίρνει πρωί ξανά ο ύπνος. Λέω δυο βδομαδες έμειναν κάνε υπομονή 🤪

Κατι άλλο ρε κορίτσια Γτ έχω ψιλοτρελαθει τώρα. Βούρτσισα τα δόντια το πρωί κ μετά πως βάζω την γλώσσα μου στους προτελευταιους τραπεζίτες ενας από δεξια κ αλλος από αριστερά κ τους νιώθω να κουνιούνται κ παθαίνω σοκ. Εντωμεταξύ στον αριστερό το ούλο το ένιωθα καπως εδώ κ κάτι μερες αλλά δν πονούσα κ τώρα αυτός κουνιεται περισσότερο από τον δεξί. Παίρνω ασβέστιο κ τρωω γαλακτομικα δν μπορώ να καταλάβω Γτ να κουνιούνται. Η μάνα μου έχασε δόντια στις εγκυμοσύνες της κ γενικά έχω ακούσει ότι συμβαίνει κ έχω πανικοβληθεί . Δευτέρα θα πάω οδοντίατρο να δω τι θα μου πει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Λοιπόν αυτό με τον υπνο είναι ένα θέμα! Κ γω σήμερα ξύπνησα 3:30 να πάω τουαλέτα κ από τότε παίζει να κοιμήθηκα κατά τις 6:30 κ ξύπνησα πάλι 9:30. Γενικά τώρα τελευταία που ξυπνάω πάντα κατά τις 4 για τουαλέτα μετά δυσκολεύομαι να ξανακοιμηθω.  Με παίρνει πρωί ξανά ο ύπνος. Λέω δυο βδομαδες έμειναν κάνε υπομονή 🤪

Κατι άλλο ρε κορίτσια Γτ έχω ψιλοτρελαθει τώρα. Βούρτσισα τα δόντια το πρωί κ μετά πως βάζω την γλώσσα μου στους προτελευταιους τραπεζίτες ενας από δεξια κ αλλος από αριστερά κ τους νιώθω να κουνιούνται κ παθαίνω σοκ. Εντωμεταξύ στον αριστερό το ούλο το ένιωθα καπως εδώ κ κάτι μερες αλλά δν πονούσα κ τώρα αυτός κουνιεται περισσότερο από τον δεξί. Παίρνω ασβέστιο κ τρωω γαλακτομικα δν μπορώ να καταλάβω Γτ να κουνιούνται. Η μάνα μου έχασε δόντια στις εγκυμοσύνες της κ γενικά έχω ακούσει ότι συμβαίνει κ έχω πανικοβληθεί . Δευτέρα θα πάω οδοντίατρο να δω τι θα μου πει. 

Γεια σας κορίτσια...όντως ο ύπνος έχει αρχίσει και γίνεται είδος πολυτελείας...κι εγώ ξυπνάω για τουαλέτα μεσ'την και μετά ξανακοιμαμαι πρωί...

Αν και έχω την μικρότερη κοιλιά που έχω δει ποτέ σε γυναίκα που έχει μπει στο μήνα της 🤣😂🤭 πονάει η μέση μου παρά πολύ...

Με τα δόντια αντιμετώπισα εγώ κάτι παρόμοιο την προηγούμενη εβδομάδα...δεν κουνιόντουσαν αλλά με πονούσαν πολύ και παρατήρησα ότι είχαν ασπρίσει κάπως τα ούλα μου...τελικά μετά από 2-3 υποχώρησε οπότε δεν έδωσα ιδιαίτερη βάση...δεν λέω ιδέα τι μπορεί να ήταν...

@annatsakΣυσπάσεις κάνω εδώ κι εκεί ακανόνιστες και όχι με ιδιαίτερο πόνο.θεωρώ  είναι φυσιολογικό να τις νιώθουμε στις εβδομάδες που είμαστε...απλά η καθεμία τις αντιλαμβάνεται διαφορετικά...

Κι εγώ 36 +1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Λοιπόν αυτό με τον υπνο είναι ένα θέμα! Κ γω σήμερα ξύπνησα 3:30 να πάω τουαλέτα κ από τότε παίζει να κοιμήθηκα κατά τις 6:30 κ ξύπνησα πάλι 9:30. Γενικά τώρα τελευταία που ξυπνάω πάντα κατά τις 4 για τουαλέτα μετά δυσκολεύομαι να ξανακοιμηθω.  Με παίρνει πρωί ξανά ο ύπνος. Λέω δυο βδομαδες έμειναν κάνε υπομονή 🤪

Τα ίδια κι εγώ με τον ύπνο, όχι κάθε βράδυ, αλλά αρκετά συχνά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Καλό μήνα τσουπρες!! Ήρθε ο μήνας μας!! 😊😊😊

Καλημέρα καλό μήνα☺️☺️☺️

Ο μήνας μας ήρθε τα μπεμπάκια μας δεν λένε να έρθουν 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλή εβδομάδα και καλό μήνα!!! Επιτέλους έφτασε ο μήνας μας!!! Θυμάμαι την αγωνία κ την ανυπομονησία που είχαμε όλες στην αρχή να εξελιχθούν όλα καλά!!! Τώρα πια μέρες μας έμειναν... Εμένα μήνας σχεδόν βέβαια.. 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκλεισα να πάω τη Πέμπτη για καρδιοτοκογραφημα. Να δούμε τι θα μου πουν και μετά να μιλήσω με τον γιατρό... τη μία μέρα δεν έχω τίποτα και την άλλη δεν μπορώ ούτε να περπατήσω, ούτε να ξαπλώσω από τους πόνους... συνεχίζω να πιστεύω ότι θα έρθει νωρίτερα από την ΠΗΤ ο Φανουράκης μου! Επίσης τελευταίες μέρες δεν αντέχω να με ακουμπάει τίποτα στη κοιλιά, με πιάνει φοβερή φαγούρα...έχετε κι εσείς κάτι ανάλογο? Βάζω κρέμα, με ηρεμεί αλλά μόνο για κανένα τέταρτο.. έτσι τριγυρνάω με την κοιλουμπίτσα έξω!!😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Έκλεισα να πάω τη Πέμπτη για καρδιοτοκογραφημα. Να δούμε τι θα μου πουν και μετά να μιλήσω με τον γιατρό... τη μία μέρα δεν έχω τίποτα και την άλλη δεν μπορώ ούτε να περπατήσω, ούτε να ξαπλώσω από τους πόνους... συνεχίζω να πιστεύω ότι θα έρθει νωρίτερα από την ΠΗΤ ο Φανουράκης μου! Επίσης τελευταίες μέρες δεν αντέχω να με ακουμπάει τίποτα στη κοιλιά, με πιάνει φοβερή φαγούρα...έχετε κι εσείς κάτι ανάλογο? Βάζω κρέμα, με ηρεμεί αλλά μόνο για κανένα τέταρτο.. έτσι τριγυρνάω με την κοιλουμπίτσα έξω!!😅😅😅

Καλημέρα και καλό μήνα! Φαγούρα εγώ έχω από το α' τρίμηνο...

Καρδιοτοκογράφο δεν με έχει βάλει εμένα καθόλου, παρά μόνο στο βιοφυσικό προφίλ (doppler). Και ξέχασα να τον ρωτήσω προχθές που τον είδα το γιατρό...Εμείς κλείσαμε για προγραμματισμένη καισαρική στις 8/11, σε μία εβδομάδα από σήμερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η troia είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα! Φαγούρα εγώ έχω από το α' τρίμηνο...

Καρδιοτοκογράφο δεν με έχει βάλει εμένα καθόλου, παρά μόνο στο βιοφυσικό προφίλ (doppler). Και ξέχασα να τον ρωτήσω προχθές που τον είδα το γιατρό...Εμείς κλείσαμε για προγραμματισμένη καισαρική στις 8/11, σε μία εβδομάδα από σήμερα...

Με το καλό λοιπόν κι εσύ να κρατήσεις το νινακι σου αγκαλιά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η troia είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα! Φαγούρα εγώ έχω από το α' τρίμηνο...

Καρδιοτοκογράφο δεν με έχει βάλει εμένα καθόλου, παρά μόνο στο βιοφυσικό προφίλ (doppler). Και ξέχασα να τον ρωτήσω προχθές που τον είδα το γιατρό...Εμείς κλείσαμε για προγραμματισμένη καισαρική στις 8/11, σε μία εβδομάδα από σήμερα...

Άντε με το καλό κορίτσι! Να παίρνουμε ολες σειρά σιγά σιγά. Τελείωσες με τις ετοιμασίες;

Εγώ Πέμπτη έχω ραντεβού στο ιατρείο και μάλλον θα με εξετάσει και κολπικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Άντε με το καλό κορίτσι! Να παίρνουμε ολες σειρά σιγά σιγά. Τελείωσες με τις ετοιμασίες;

Εγώ Πέμπτη έχω ραντεβού στο ιατρείο και μάλλον θα με εξετάσει και κολπικά.

Σε ευχαριστώ πολύ! Για να δούμε αν θα προηγηθεί κάποια πριν από εμένα...

Σιγά μην τελείωσα...Ούτε βαλίτσα έχω φτιάξει ακόμα, ούτε έχω πλύνει εξοπλισμό, ούτε έχω στήσει το λίκνο που θα κοιμάται...Έχουμε πολλή δουλειά ακόμα...

Κολπικά δεν με έχει εξετάσει εμένα καθόλου, δεν υπάρχει λόγος...Τον τράχηλο μια φορά μου τον έχει μετρήσει όλη κι όλη κολπικά και αυτό έγινε τον Αύγουστο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Με το καλό λοιπόν κι εσύ να κρατήσεις το νινακι σου αγκαλιά!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ! Με το καλό όλες οι κοπέλες να ακολουθήσουν σιγά σιγά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Έκλεισα να πάω τη Πέμπτη για καρδιοτοκογραφημα. Να δούμε τι θα μου πουν και μετά να μιλήσω με τον γιατρό... τη μία μέρα δεν έχω τίποτα και την άλλη δεν μπορώ ούτε να περπατήσω, ούτε να ξαπλώσω από τους πόνους... συνεχίζω να πιστεύω ότι θα έρθει νωρίτερα από την ΠΗΤ ο Φανουράκης μου! Επίσης τελευταίες μέρες δεν αντέχω να με ακουμπάει τίποτα στη κοιλιά, με πιάνει φοβερή φαγούρα...έχετε κι εσείς κάτι ανάλογο? Βάζω κρέμα, με ηρεμεί αλλά μόνο για κανένα τέταρτο.. έτσι τριγυρνάω με την κοιλουμπίτσα έξω!!😅😅😅

Καλημέρα κ καλό μήνα κορίτσια! Ήρθε επιτελους ο μηνας που θα έχουμε τα μωράκια μας αγκαλιά! Λοιπόν κ γω είχα χθες το βράδυ κ όταν κοιμόμουν πόνους Γτ τους καταλάβαινα. Κ γενικά μια μέρα έχω μια μέρα όχι. Επισης η φαγούρα στη κοιλιά με έχει πιάσει πολύ κ μενα αυτο το διάστημα! Την Τετάρτη έχω ραντεβού για καρδιοτοκογραφημα κ με το γιατρό να δούμε πως πάει κ αν έχει εμπεδωθεί κ το μωρό. Εγώ θα πάω σίγουρα κάτι μερες πριν την ΠΗΤ να γεννήσω Γτ θα πάω προγραμματισμένα. Πιστεύω σε 10-14 μερες το πολύ θα γεννήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η troia είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα! Φαγούρα εγώ έχω από το α' τρίμηνο...

Καρδιοτοκογράφο δεν με έχει βάλει εμένα καθόλου, παρά μόνο στο βιοφυσικό προφίλ (doppler). Και ξέχασα να τον ρωτήσω προχθές που τον είδα το γιατρό...Εμείς κλείσαμε για προγραμματισμένη καισαρική στις 8/11, σε μία εβδομάδα από σήμερα...

Με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά ! Μην αγχώνεσαι Γτ από ετοιμασίες κ γω έμεινα πίσω δν τα έχω όλα στην εντέλεια όπως ήθελα λόγω θεμάτων υγείας που είχα με τους δικούς μου. Τουλάχιστον έχω τη βαλίτσα έτοιμη 🤪 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Άντε με το καλό κορίτσι! Να παίρνουμε ολες σειρά σιγά σιγά. Τελείωσες με τις ετοιμασίες;

Εγώ Πέμπτη έχω ραντεβού στο ιατρείο και μάλλον θα με εξετάσει και κολπικά.

Εννοείς ότι θα σε δει για να μετρήσει τον τράχηλο κ να δει αν έχεις διαστολή; Εμένα την Τετάρτη που θα πάω θα με δει κολπικά για να μου πάρει καλλιέργεια για στρεπτόκοκκο β . Αν κ το θεωρώ άσκοπο από τη στιγμή που θέλω να κάνω καισαρική , αλλά σίγουρα αυτός ξερει καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Εννοείς ότι θα σε δει για να μετρήσει τον τράχηλο κ να δει αν έχεις διαστολή; Εμένα την Τετάρτη που θα πάω θα με δει κολπικά για να μου πάρει καλλιέργεια για στρεπτόκοκκο β . Αν κ το θεωρώ άσκοπο από τη στιγμή που θέλω να κάνω καισαρική , αλλά σίγουρα αυτός ξερει καλύτερα. 

Καλημερα κοπέλα μου και καλό μήνα!Αν έχεις τη βαλίτσα και το λίκνο έτοιμο για να κοιμηθεί όλα τα άλλα σιγά σιγά !Εμένα δε μου πήρε καλλιέργεια για στρεπτόκοκκο γιατί θα πάω με καισαρική!Για μύκητες κτλ μου πήρε!🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η troia είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα! Φαγούρα εγώ έχω από το α' τρίμηνο...

Καρδιοτοκογράφο δεν με έχει βάλει εμένα καθόλου, παρά μόνο στο βιοφυσικό προφίλ (doppler). Και ξέχασα να τον ρωτήσω προχθές που τον είδα το γιατρό...Εμείς κλείσαμε για προγραμματισμένη καισαρική στις 8/11, σε μία εβδομάδα από σήμερα...

Καλημέρα και καλό μήνα!πλησιάζουν οι μέρες για το μωράκι σου ,τι ομορφα!όλα καλά να πάνε και να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!Όσο για τις ετοιμασίες τα βασικά να έχεις έτοιμα και τ άλλα σιγά σιγά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annoula1987 είπε:

Έκλεισα να πάω τη Πέμπτη για καρδιοτοκογραφημα. Να δούμε τι θα μου πουν και μετά να μιλήσω με τον γιατρό... τη μία μέρα δεν έχω τίποτα και την άλλη δεν μπορώ ούτε να περπατήσω, ούτε να ξαπλώσω από τους πόνους... συνεχίζω να πιστεύω ότι θα έρθει νωρίτερα από την ΠΗΤ ο Φανουράκης μου! Επίσης τελευταίες μέρες δεν αντέχω να με ακουμπάει τίποτα στη κοιλιά, με πιάνει φοβερή φαγούρα...έχετε κι εσείς κάτι ανάλογο? Βάζω κρέμα, με ηρεμεί αλλά μόνο για κανένα τέταρτο.. έτσι τριγυρνάω με την κοιλουμπίτσα έξω!!😅😅😅

Κοπέλα μου τι κρέμα βάζεις;εγώ δεν μπορώ να πω ότι έχω ενόχληση τρομερή!που και που με τρώει η κοιλίτσα μου!όπως βολεύεσαι να είσαι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα!πλησιάζουν οι μέρες για το μωράκι σου ,τι ομορφα!όλα καλά να πάνε και να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!Όσο για τις ετοιμασίες τα βασικά να έχεις έτοιμα και τ άλλα σιγά σιγά!

Ναι, θα ξεκινήσω με τα βασικά. Εύχομαι με το καλό για όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...