Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Σ ευχαριστώ!! 

Ζωηρουλης και ο μικρούλης σου!!! 

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι... Από χθες το βράδυ είναι βουλωμένη η μύτη μου... Κάνω ορό με τη σύριγγα αλλά το ένα ρουθούνι δε λέει να ξεβουλωσει με τίποτα.. έχει χρειαστεί κάποια από εσάς να βάλει κάτι κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης;

 

Εγώ κορίτσι μου το καλοκαίρι που είχα μπουκώσει από το κλιματιστικό μόνο με φυσιολογικό όρο την έκανα! Είχα πάρει το physiomer baby να φανταστείς. Δν εβαλα κάτι άλλο Γτ γενικά τα πιο πολλά ρινικά σπρέι εμένα μου προκαλούν αιμορραγία. Αν μπορείς κάνε την πιο συχνα με φυσιολογικό όρο μήπως κ ξεβουλώσει. Αλλιώς ρωτά τον γιατρό σου αν έχει να σου προτείνει κάποιο ασφαλές σκεύασμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Εγώ κορίτσι μου το καλοκαίρι που είχα μπουκώσει από το κλιματιστικό μόνο με φυσιολογικό όρο την έκανα! Είχα πάρει το physiomer baby να φανταστείς. Δν εβαλα κάτι άλλο Γτ γενικά τα πιο πολλά ρινικά σπρέι εμένα μου προκαλούν αιμορραγία. Αν μπορείς κάνε την πιο συχνα με φυσιολογικό όρο μήπως κ ξεβουλώσει. Αλλιώς ρωτά τον γιατρό σου αν έχει να σου προτείνει κάποιο ασφαλές σκεύασμα. 

Άσε πολύ ταλαιπωρία.. τωρα ξεβουλωσε το βουλωμένο κ βούλωσε το άλλο... Όλη μέρα ορούς κάνω 😭😭  Θα τον πάρω πιο απόγευμα να τον ρωτήσω γτ δε θα την παλέψω το βράδυ πάλι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Doritoula11 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχές και μέσα από την καρδιά μ ευχομαι σε όλες γερα μωράκια στις αγκαλιές σας!εμεις αύριο πρώτα ο θεός βγαίνουμε ακόμη δεν έχω συνέλθει από την γεννά είναι η αλήθεια αλλά σιγά σιγά κάτι γίνεται! Όσο για τα κιλα της εν τελεί παραπάνω βγήκε σχεδόν 3 κιλά απλά ο πλακούντας μου δεν πήγαινε άλλο ήταν πολύ γερασμένος και η τιμή περί προεκλαμψία ανέβαινε καθημερινά άρα έκριναν σωστό να γίνει έτσι!δοξα τον θεό όλα καλά!πινω τσαγακι τώρα και χαζεύω την μικρή!!καλημεραααααα

Να σας ζήσει το μωράκι σας, να είναι υγιές!!!καλή λοχεία εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Σ ευχαριστώ!! 

Ζωηρουλης και ο μικρούλης σου!!! 

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι... Από χθες το βράδυ είναι βουλωμένη η μύτη μου... Κάνω ορό με τη σύριγγα αλλά το ένα ρουθούνι δε λέει να ξεβουλωσει με τίποτα.. έχει χρειαστεί κάποια από εσάς να βάλει κάτι κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης;

 

Εμένα κορίτσι μου physiomer μου είπε να πάρω, ακόμα μπουκωμένη είναι η μύτη μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Εμένα κορίτσι μου physiomer μου είπε να πάρω, ακόμα μπουκωμένη είναι η μύτη μου!!! 

Τον πήρα πριν τηλέφωνο κ μου είπε ότι τώρα που είμαι στο τέλος μπορώ να βάλω ότι θέλω αλλά να με δει κ ένας ΩΡΛ. Είχα ένα παιδικό otrivin του μικρού κ έβαλα αυτό κ ξεμπουκωσα..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια μου οι συσπάσεις έχουν πόνο; πως τις καταλαβαίνω; Εχω εδώ και κάποια ωρίτσα που εχω κάτι πονάκια χαμηλά ανά κάποια διαστήματα, δεν είναι από το μωρό, τ μπορεί να είναι έχω φοβηθεί?? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Anna Tsak είπε:

Ρε κορίτσια μου οι συσπάσεις έχουν πόνο; πως τις καταλαβαίνω; Εχω εδώ και κάποια ωρίτσα που εχω κάτι πονάκια χαμηλά ανά κάποια διαστήματα, δεν είναι από το μωρό, τ μπορεί να είναι έχω φοβηθεί?? 

 

Καταρχήν μην αγχώνεσαι ! Πως τον νιώθεις τον πόνο σαν περίοδο;; Πετρωνει καθόλου η κοιλιά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Καταρχήν μην αγχώνεσαι ! Πως τον νιώθεις τον πόνο σαν περίοδο;; Πετρωνει καθόλου η κοιλιά; 

Την στιγμή του πόνου πετρωνει. Δεν μπορώ να καταλάβω κάτι άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Την στιγμή του πόνου πετρωνει. Δεν μπορώ να καταλάβω κάτι άλλο. 

Συσπάσεις είναι αλλά οι προπαρασκευαστικές είναι φυσιολογικές και με κάποιο πόνο πλεον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Συσπάσεις είναι αλλά οι προπαρασκευαστικές είναι φυσιολογικές και με κάποιο πόνο πλεον

Τι πρέπει να κάνω για να μην δημιουργήσω κάποιο πρόβλημα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Τι πρέπει να κάνω για να μην δημιουργήσω κάποιο πρόβλημα?? 

Να ξαπλώσει να πιεις νερό και να μην σκέφτεσαι πολλά πράγματα άκου το μωρό σου εγώ είχα πολλές κορίτσι μ αφού το μωρό ήταν έτοιμο να βγει το ράμμα με κρατούσε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Να ξαπλώσει να πιεις νερό και να μην σκέφτεσαι πολλά πράγματα άκου το μωρό σου εγώ είχα πολλές κορίτσι μ αφού το μωρό ήταν έτοιμο να βγει το ράμμα με κρατούσε 

Πω πω αγχώθηκα πάρα πολύ, δεν είχα καθόλου σε όλη την εγκυμοσύνη και σήμερα με το που μπήκα στον μήνα μ λέω κάτι δεν πάει καλά!! Την Δευτέρα θα με δει η γιατρός ευχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τότε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Anna Tsak είπε:

Πω πω αγχώθηκα πάρα πολύ, δεν είχα καθόλου σε όλη την εγκυμοσύνη και σήμερα με το που μπήκα στον μήνα μ λέω κάτι δεν πάει καλά!! Την Δευτέρα θα με δει η γιατρός ευχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τότε 

Μην αγχώνεσαι άκουσε με και έμενα τις έχω φάει με το κουτάλι χιχιχ ! Όλα καλά θα πάνε είναι η αλλαγή μήνα γ αυτό τις αισθάνεσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Doritoula11 είπε:

Μην αγχώνεσαι άκουσε με και έμενα τις έχω φάει με το κουτάλι χιχιχ ! Όλα καλά θα πάνε είναι η αλλαγή μήνα γ αυτό τις αισθάνεσαι 

Να σαι καλά ρε κορίτσι μου κατά τρόμαξα ☺ευχαριστώ για τις συμβουλές!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Να σαι καλά ρε κορίτσι μου κατά τρόμαξα ☺ευχαριστώ για τις συμβουλές!! 

Κορίτσι μου κ γω μια από τα ίδια είμαι. Πονάω στην κοιλιά που κ που σαν πόνος περιόδου κ εκείνη την ώρα πετρώνει κ η κοιλιά . Εγώ είμαι 36+5 σήμερα κ βασικά με το που μπήκα στον 9ο άρχισα να αισθάνομαι πόνο. Ο γιατρος μου είπε ότι ειναι φυσιολογικό , την Τετάρτη που έκανα κ καρδιοτοκογραφημα είδα ότι έκανα συσπασεις 3 φορες σίγουρα . Νομίζω από δω κ πέρα θα τα έχουμε αυτά ,απλά όταν ειναι κ η πρώτη εγκυμοσυνη ειναι λογικό να μη ξέρουμε αν ειναι φυσιολογικα ή όχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Κορίτσι μου κ γω μια από τα ίδια είμαι. Πονάω στην κοιλιά που κ που σαν πόνος περιόδου κ εκείνη την ώρα πετρώνει κ η κοιλιά . Εγώ είμαι 36+5 σήμερα κ βασικά με το που μπήκα στον 9ο άρχισα να αισθάνομαι πόνο. Ο γιατρος μου είπε ότι ειναι φυσιολογικό , την Τετάρτη που έκανα κ καρδιοτοκογραφημα είδα ότι έκανα συσπασεις 3 φορες σίγουρα . Νομίζω από δω κ πέρα θα τα έχουμε αυτά ,απλά όταν ειναι κ η πρώτη εγκυμοσυνη ειναι λογικό να μη ξέρουμε αν ειναι φυσιολογικα ή όχι. 

Εγώ κορίτσια έχω ελάχιστα πονακια περιόδου και έχω μπει στην 39η εβδομάδα. Μου φαίνεται δεν θέλει να βγει το μικρό 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Εγώ κορίτσια έχω ελάχιστα πονακια περιόδου και έχω μπει στην 39η εβδομάδα. Μου φαίνεται δεν θέλει να βγει το μικρό 😂 

Εγώ άρχισα από τον 6ο να νιώθω συσπασεις αλλά δν πονούσαν. Κ τώρα που νιώθω πόνο άντε να τον νιώσω μια φορά τη μέρα όχι παραπάνω. Κοίτα στον Καναδά που είναι η Θεια μου , μου είπε ότι τις συσπασεις δν τις θεωρούν επικινδυνες κ ότι θα έχει μια εγκυμονούσα πρόωρο τοκετό(εκτος κ αν μαζί με τις συσπασεις έχει κοντό τράχηλο) αλλά είναι φυσιολογικές λενε ,απλά αλλες γυναίκες τις καταλαβαίνουν κ αλλες όχι. Επισης μια γνωστή μου είχε συσπασεις με πόνο από 37η βδομάδα κ ο τράχηλος είχε σχεδόν εξαλειφθεί κ το μωρό δν έλεγε να βγει με τπτ που ήταν κ το δεύτερο της. Γέννησε στις 40 κ κάτι .Οπότε οι συσπασεις με το αν θέλει το μωρό να βγει δν παίζουν ρόλο τελικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sweetheart12 είπε:

Εγώ άρχισα από τον 6ο να νιώθω συσπασεις αλλά δν πονούσαν. Κ τώρα που νιώθω πόνο άντε να τον νιώσω μια φορά τη μέρα όχι παραπάνω. Κοίτα στον Καναδά που είναι η Θεια μου , μου είπε ότι τις συσπασεις δν τις θεωρούν επικυνδινες κ ότι θα έχει μια εγκυμονούσα πρόωρο τοκετό(εκτος κ αν μαζί με τις συσπασεις έχει κοντό τράχηλο) αλλά είναι φυσιολογικές λενε ,απλά αλλες γυναίκες τις καταλαβαίνουν κ αλλες όχι. Επισης μια γνωστή μου είχε συσπασεις με πόνο από 37η βδομάδα κ ο τράχηλος είχε σχεδόν εξαλειφθεί κ το μωρό δν έλεγε να βγει με τπτ που ήταν κ το δεύτερο της. Γέννησε στις 40 κ κάτι .Οπότε οι συσπασεις με το αν θέλει το μωρό να βγει δν παίζουν ρόλο τελικά! 

Τι να πω, θα δείξει. Και στον τοκογράφο δεν φαίνεται κάτι ιδιαίτερο πάντως. Άσε που που όλοι και ειδικά ο άντρας μου έχουν λυσσαξει πότε και πότε θα γεννήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Stardust_83 είπε:

Τι να πω, θα δείξει. Και στον τοκογράφο δεν φαίνεται κάτι ιδιαίτερο πάντως. Άσε που που όλοι και ειδικά ο άντρας μου έχουν λυσσαξει πότε και πότε θα γεννήσω.

Ας τους να λυσσάνε 🤪 Πολλές φορες μπορεί να φτάσει μια εγκυμοσυνη μέχρι κ στις 41+6 . Βέβαια αν υπάρχουν θέματα υγείας δν αφήνουν να πάει τόσο. Τώρα Εσυ κ με το Διαβήτη κύηση αν δν σπάσουν τα νερά  ίσως να σε βάλει η γιατρος σου με πρόκληση όταν θα είσαι 39 κ κάτι μερες . Εμένα ο δικός μου έτσι μου είπε. Γτ εγώ θέλω να κάνω καισαρική πιο πολύ κ καπως συμφώνησε κ ο γιατρος επειδή είμαι μικροκαμωμένη κ στενή κ το μωρο βγαίνει μεγαλόσωμο στους υπερήχους δν ξέρω αν θα τα καταφέρω να το βγάλω φυσιολογικα κ επειδή έχω κ αλλά θέματα υγείας βασικά . Μου είπε αν δν έχουμε κανένα απρόοπτο κ σπάσουν τα νερά θα μπω για καισαρική στις 39 ακριβώς μέχρι 39+3. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Ας τους να λυσσάνε 🤪 Πολλές φορες μπορεί να φτάσει μια εγκυμοσυνη μέχρι κ στις 41+6 . Βέβαια αν υπάρχουν θέματα υγείας δν αφήνουν να πάει τόσο. Τώρα Εσυ κ με το Διαβήτη κύηση αν δν σπάσουν τα νερά  ίσως να σε βάλει η γιατρος σου με πρόκληση όταν θα είσαι 39 κ κάτι μερες . Εμένα ο δικός μου έτσι μου είπε. Γτ εγώ θέλω να κάνω καισαρική πιο πολύ κ καπως συμφώνησε κ ο γιατρος επειδή είμαι μικροκαμωμένη κ στενή κ το μωρο βγαίνει μεγαλόσωμο στους υπερήχους δν ξέρω αν θα τα καταφέρω να το βγάλω φυσιολογικα κ επειδή έχω κ αλλά θέματα υγείας βασικά . Μου είπε αν δν έχουμε κανένα απρόοπτο κ σπάσουν τα νερά θα μπω για καισαρική στις 39 ακριβώς μέχρι 39+3. 

41+ αποκλείεται να με αφήσει, πιστεύω λόγω μεγέθους του μωρού. Και εγώ μικρόσωμη σχετικά είμαι, 1.57 ύψος και πλέον 64 κιλά. Μου είπε ότι αυτό δεν παίζει ρόλο τόσο πολύ στον τοκετό, θα ήθελα πάρα πολύ να γεννήσω φυσιολογικά αλλά θα το δούμε όταν φτάσει η ώρα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

41+ αποκλείεται να με αφήσει, πιστεύω λόγω μεγέθους του μωρού. Και εγώ μικρόσωμη σχετικά είμαι, 1.57 ύψος και πλέον 64 κιλά. Μου είπε ότι αυτό δεν παίζει ρόλο τόσο πολύ στον τοκετό, θα ήθελα πάρα πολύ να γεννήσω φυσιολογικά αλλά θα το δούμε όταν φτάσει η ώρα.....

Δν ξέρω αν όντως παίζει ή δν παίζει ρόλο αλλά εγώ επειδή ξέρω το σώμα μου δν πιστεύω ότι θα φτάσω 10 διαστολή . Κ φυσικά φοβάμαι τον φυσιολογικό για αλλά θέματα υγείας που έχω ,αλλιώς φυσικά κ θα ήθελα να γεννήσω φυσιολογικα, ο γιατρος μου είπε ότι μπορούμε να το προσπαθήσουμε αλλά εγώ φοβάμαι. Όπως κ να γεννήσουμε δν έχει σημασία πάντως. Ευχομαι όλες μας να έχουμε εύκολη γέννα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/10/2021 at 4:08 ΜΜ, ο/η touloumpitsa είπε:

Σ ευχαριστώ!! 

Ζωηρουλης και ο μικρούλης σου!!! 

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι... Από χθες το βράδυ είναι βουλωμένη η μύτη μου... Κάνω ορό με τη σύριγγα αλλά το ένα ρουθούνι δε λέει να ξεβουλωσει με τίποτα.. έχει χρειαστεί κάποια από εσάς να βάλει κάτι κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης;

 

Φτιάξε σπιτικό βιξ! Έχει 10 χρόνια που το χρησιμοποιώ γιατί έχω θέμα γενικά με μύτη που βουλώνει χειμώνα/καλοκαίρι και με έχει σώσει! Είναι πανεύκολο! Αν έχεις κηραλοιφή έτοιμη  προσθέτεις λίγα αιθέρια έλαια και έτοιμο.  Αλλιώς και η κηραλοιφή είναι πολύ εύκολο να φτιαχτεί.  Περαστικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/10/2021 at 6:59 ΠΜ, ο/η Doritoula11 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχές και μέσα από την καρδιά μ ευχομαι σε όλες γερα μωράκια στις αγκαλιές σας!εμεις αύριο πρώτα ο θεός βγαίνουμε ακόμη δεν έχω συνέλθει από την γεννά είναι η αλήθεια αλλά σιγά σιγά κάτι γίνεται! Όσο για τα κιλα της εν τελεί παραπάνω βγήκε σχεδόν 3 κιλά απλά ο πλακούντας μου δεν πήγαινε άλλο ήταν πολύ γερασμένος και η τιμή περί προεκλαμψία ανέβαινε καθημερινά άρα έκριναν σωστό να γίνει έτσι!δοξα τον θεό όλα καλά!πινω τσαγακι τώρα και χαζεύω την μικρή!!καλημεραααααα

Αντε με το καλό σπίτι σας! Μια χαρά και τα κιλακια! Έτσι μου έλεγαν κι εμένα στο πρώτο μου, μέχρι 2500 προέβλεπε και τελικά 2900 στις 39 εβδομάδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Κορίτσι μου κ γω μια από τα ίδια είμαι. Πονάω στην κοιλιά που κ που σαν πόνος περιόδου κ εκείνη την ώρα πετρώνει κ η κοιλιά . Εγώ είμαι 36+5 σήμερα κ βασικά με το που μπήκα στον 9ο άρχισα να αισθάνομαι πόνο. Ο γιατρος μου είπε ότι ειναι φυσιολογικό , την Τετάρτη που έκανα κ καρδιοτοκογραφημα είδα ότι έκανα συσπασεις 3 φορες σίγουρα . Νομίζω από δω κ πέρα θα τα έχουμε αυτά ,απλά όταν ειναι κ η πρώτη εγκυμοσυνη ειναι λογικό να μη ξέρουμε αν ειναι φυσιολογικα ή όχι. 

Μην το λες.... στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχα απολύτως τίποτα!! Ούτε πονάκια, ούτε συσπάσεις, μέχρι τελευταία στιγμή φορούσα τακούνια και περπατούσα χιλιόμετρα!! Ενώ τώρα ταλαιπωρούμαι αρκετά....ήδη το ξανασκεφτομαι για τρίτο..😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Πώς τα πάτε?? Εγώ ζορίζομαι... ξυπνάω κάθε νύχτα πλέον και πολλές φορές δεν μπορώ να κοιμηθώ...σκέφτομαι διάφορα,  γιατί θα αφήσω τον μεγάλο μου στους γονείς του Γιάννη και πρέπει να τα έχω όλα έτοιμα ανά πάσα στιγμή, ποιος θα φροντίσει τον σκύλο, τις γάτες, τα ψάρια... να μην ξεχάσω να πάρω όσα χρειάζονται....στον πρώτο μου ήταν τόσο διαφορετικά..... 5 λεπτά το νοσοκομείο από το σπίτι και χωρίς covid. Προσπαθώ να διατηρώ και το σπίτι σε μια καλή κατάσταση... ουφφφφ.... επίσης από χθες έχω πάρα πολλά πετρώματα στη κοιλιά και πονάκια αρκετά... με ταλαιπωρούσε όλο το απόγευμα και ένιωθα ελαφριά δυσπνοια... και τη νύχτα ξύπνησα 3-4 φορές απο τα πονάκια,  και φυσικά τώρα το πρωί μια από τα ίδια! Ζωηροτατος ο μπέμπης, δεν σταματάει να κουνιέται καθόλου!! Μήπως έρχεται η ώρα μου?! 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
    • @Antonia2μ δυστυχώς ειναι δύσκολος ο δρόμος π χρειάζεται να διανύσουμε για να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας  το /τα μωράκια μας🙏🤰👶🏻 Έχει πολυ άγχος, αγωνία, πίεση γιαυτο πρέπει η μια στηρίζει την αλλη… ειναι πολυ σημαντικο να εχεις κάποιων να εκφράζεις τις ανησυχίες σ κ να μπορεί να σε καταλάβει  🥰🙏🌈  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...