Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annoula1987 είπε:

Και οι δικές μου εξετάσεις έβγαλαν ουρεοπλασμα και ο γιατρός μου είπε ότι έχει το 90% των γυναικών και αν θέλω να προσπαθήσουμε να το αντιμετωπίσουμε με αντιβίωση αλλά θεωρεί ότι δεν αξίζει τον κόπο σε αυτή τη φάση γιατί γενικά είναι πολύ επίμονο και ανθεκτικό στις αντιβιώσεις. Θα το ξανασυζητησουμε τον άλλον μήνα.  

Αχχχ κορίτσι μου τα έκανα επάνω μου φοβήθηκα πως είναι κάτι 

Εμενα είπε να την πάρω αύριο τηλεφωνώ να μου γράψει αντιβίωση και να μου πει πως να την παρω….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 16 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια ξέρει καμία τι είναι το ουρεόπλασμα με πήρε η γιατρός μου και με είπε ότι στις εξετάσεις βγήκε πως έχω ουρεόπλασμα και κολοβακτηρίδια

Και πως μάλλον τα πονάκια είναι από αυτό και μου έκοψε τα utrogestan

Είναι ένα μικρόβιο το ουρεοπλασμα το οποίο για να φυγει τελειως θέλει πολλές μερες αντιβίωσης κ να κάνει κ ο σύζυγος αγωγή αν έχετε επαφες κ τώρα στην εγκυμοσυνη. Σου έκανε καλλιέργεια κολπικού υγρού ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Αχχχ κορίτσι μου τα έκανα επάνω μου φοβήθηκα πως είναι κάτι 

Εμενα είπε να την πάρω αύριο τηλεφωνώ να μου γράψει αντιβίωση και να μου πει πως να την παρω….

Εγώ θα του πω να κάνω αγωγή τον τελευταίο μήνα πριν τη γέννα μόνο και μόνο για να ελσχιστοποιήσουμε την περίπτωση να περάσει στο μωρό με τον τοκετό.  Μην αγχώνεσαι! Δεν είναι κάτι σπουδαίο από μόνο του, μόνο σε συνδυασμό με άλλα πράγματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Είναι ένα μικρόβιο το ουρεοπλασμα το οποίο για να φυγει τελειως θέλει πολλές μερες αντιβίωσης κ να κάνει κ ο σύζυγος αγωγή αν έχετε επαφες κ τώρα στην εγκυμοσυνη. Σου έκανε καλλιέργεια κολπικού υγρού ; 

Δεν εχουμε επαφές όποτε μόνο εγώ είπε πως θα πάρω αντιβίωση ναι μου έκανε την προηγούμενη φορά που είχα πάει

Εχω κουραστεί δεν μπορώ άλλο με πιάνουν τα νεύρα μου τώρα στο τέλος όλα θα τα πάθω

Το ουρεόπλασμα από τι προέρχεται ξέρει καμία σας είναι κάτι που έχω κάνει εγώ η το παράγει ο οργανισμός???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Εγώ θα του πω να κάνω αγωγή τον τελευταίο μήνα πριν τη γέννα μόνο και μόνο για να ελσχιστοποιήσουμε την περίπτωση να περάσει στο μωρό με τον τοκετό.  Μην αγχώνεσαι! Δεν είναι κάτι σπουδαίο από μόνο του, μόνο σε συνδυασμό με άλλα πράγματα. 

Μπορεί να περάσει στο μωρό το ουρεόπλασμα με την γεννά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Μπορεί να περάσει στο μωρό το ουρεόπλασμα με την γεννά???

Κοπέλα μου μην ανησυχείς απλά κάνε την αγωγή να έχεις το κεφάλι σ ήσυχο! Σε συνδυασμό με μυκοπλασμα κ χλαμύδια είναι πρόβλημα μην ανησυχείς ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Doritoula11 είπε:

Κοπέλα μου μην ανησυχείς απλά κάνε την αγωγή να έχεις το κεφάλι σ ήσυχο! Σε συνδυασμό με μυκοπλασμα κ χλαμύδια είναι πρόβλημα μην ανησυχείς ! 

Στα λέω εγώ που έχω πάθει αρκετά και στις δυο εγκυμοσύνες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Μπορεί να περάσει στο μωρό το ουρεόπλασμα με την γεννά???

Με φυσιολογικό τοκετό, ναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Δεν εχουμε επαφές όποτε μόνο εγώ είπε πως θα πάρω αντιβίωση ναι μου έκανε την προηγούμενη φορά που είχα πάει

Εχω κουραστεί δεν μπορώ άλλο με πιάνουν τα νεύρα μου τώρα στο τέλος όλα θα τα πάθω

Το ουρεόπλασμα από τι προέρχεται ξέρει καμία σας είναι κάτι που έχω κάνει εγώ η το παράγει ο οργανισμός???

Ηρέμησε...μην σε πιάνει πανικός... ξέρω ότι κυρίως μεταδίδεται με σεξουαλικη επαφή αλλά μπορείς να κολλήσεις από τουαλέτα, πισίνα ή θάλασσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Doritoula11 είπε:

Αυτό θα έλεγα τώρα γ αυτό η αγωγή είναι καλό να γίνει! 

Ναι ενημερώθηκα...για αυτό θα κάνω την αγωγή τελευταίο μήνα, μην τυχόν υποχωρήσει και ξαναεμφανιστει αργότερα πριν γεννήσω. Θα πρέπει να κάνει αγωγή και ο σύζυγος αφού έχουμε επαφές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Κοπέλα μου μην ανησυχείς απλά κάνε την αγωγή να έχεις το κεφάλι σ ήσυχο! Σε συνδυασμό με μυκοπλασμα κ χλαμύδια είναι πρόβλημα μην ανησυχείς ! 

Αχχχχ κορίτσι μου διάβασα πως είναι και λόγος για καισαρική τομή αυτό θα τρελαθώ και επίσης διάβασα πως θέλει πολλές μέρες αντιβίωση και πως ίσως δεν φύγει κιόλας που στο καλο το κόλλησα αφού δεν πάω και πουθενά μόνο σπίτι είμαι να πω πως έβγαινα κιόλας πάει στο καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Αυτό θα έλεγα τώρα γ αυτό η αγωγή είναι καλό να γίνει! 

Θα την κάνω την αγωγή απλός ρε κορίτσια μόνο εγώ κουράστηκα όλα τώρα στο τέλος μου βγήκαν😢😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Ηρέμησε...μην σε πιάνει πανικός... ξέρω ότι κυρίως μεταδίδεται με σεξουαλικη επαφή αλλά μπορείς να κολλήσεις από τουαλέτα, πισίνα ή θάλασσα. 

Ναι μιας και πήγα πολύ θάλασσα φέτος 😂😂😂 1 φορά πήγα και άλλαξα μαγιό 5 φορές με μπάνιο μαζί

Απο τουαλέτα μπορεί δεν ξέρω τι να πάω αλλά πρόσεχα όπου πήγαινα τον πελαργό έκανα 🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Ναι μιας και πήγα πολύ θάλασσα φέτος 😂😂😂 1 φορά πήγα και άλλαξα μαγιό 5 φορές με μπάνιο μαζί

Απο τουαλέτα μπορεί δεν ξέρω τι να πάω αλλά πρόσεχα όπου πήγαινα τον πελαργό έκανα 🤪🤪

Ηρέμησε μόνο! Το βρήκατε κανείς αγωγή και τέλος! Και εγώ διαβάζω πολλά και τρελαίνομαι αλλά αρμόδιος είναι ο γιατρός σου! Άσχετο στην Ελλάδα πήγαινα πριν μείνω εγγυος στην ξαδέρφη της νίκης στην Άννα Κουγιουμτζίδοθ στον Λαγκάδα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@1994Μαριακαλέέέ! Μην τρελαίνεσαι από τώρα!!! Όλα καλά θα πάνε! Αν υπήρχε οποιοδήποτε θέμα,  θα στο έλεγε ο γιατρός σου! Μπορεί να το είχες από πριν αλλά να μην ήταν ενεργό και να μην φαινόταν στις εξετάσεις και τώρα στην εγκυμοσύνη που πέφτει το ανοσοποιητικό, να ξύπνησε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Doritoula11 είπε:

Ηρέμησε μόνο! Το βρήκατε κανείς αγωγή και τέλος! Και εγώ διαβάζω πολλά και τρελαίνομαι αλλά αρμόδιος είναι ο γιατρός σου! Άσχετο στην Ελλάδα πήγαινα πριν μείνω εγγυος στην ξαδέρφη της νίκης στην Άννα Κουγιουμτζίδοθ στον Λαγκάδα ! 

Χαχαχαχα τι μικρός που είναι ο κόσμος εεεεε 😁😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annoula1987 είπε:

@1994Μαριακαλέέέ! Μην τρελαίνεσαι από τώρα!!! Όλα καλά θα πάνε! Αν υπήρχε οποιοδήποτε θέμα,  θα στο έλεγε ο γιατρός σου! Μπορεί να το είχες από πριν αλλά να μην ήταν ενεργό και να μην φαινόταν στις εξετάσεις και τώρα στην εγκυμοσύνη που πέφτει το ανοσοποιητικό, να ξύπνησε! 

Αχχχ κορίτσι μου πολύ βαριά το πήρα σε δυο εβδομάδες μπαίνω στον μήνα μου και όλα τώρα θα μου έρθουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Ηρέμησε μόνο! Το βρήκατε κανείς αγωγή και τέλος! Και εγώ διαβάζω πολλά και τρελαίνομαι αλλά αρμόδιος είναι ο γιατρός σου! Άσχετο στην Ελλάδα πήγαινα πριν μείνω εγγυος στην ξαδέρφη της νίκης στην Άννα Κουγιουμτζίδοθ στον Λαγκάδα ! 

Στον Λαγκαδά ερχόσουν που έμενες????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Θα την κάνω την αγωγή απλός ρε κορίτσια μόνο εγώ κουράστηκα όλα τώρα στο τέλος μου βγήκαν😢😢😢

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι! Το ουρεοπλασμα  είναι σεξουαλικως μεταδιδόμενο νοσημα, το οποίο μπορεί να το είχες κ απλά τώρα να φούντωσε λόγω της εγκυμοσυνης κ λόγω ορμονών. Θα κανείς τη θεραπεία έτσι ώστε να είσαι καθαρή μέχρι την ώρα να γεννήσεις. Είναι λόγος καισαρική αν την ώρα που είναι να γεννήσεις δν έχει καταπολεμηθεί το μικρόβιο . Μην πανικοβαλεσαι κ σκεψου θετικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Αχχχ κορίτσι μου πολύ βαριά το πήρα σε δυο εβδομάδες μπαίνω στον μήνα μου και όλα τώρα θα μου έρθουν 

Κι εγώ σε 3 εβδομάδες..στην αρχή φρίκαρα αλλά ο γιατρός μου ήταν πολύ καθησυχαστικός, οπότε χαλάρωσα κι εγώ... έτσι κι αλλιώς το άγχος δεν βοηθάει κάπου.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sweetheart12 είπε:

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι! Το ουρεοπλασμα  είναι σεξουαλικως μεταδιδόμενο νοσημα, το οποίο μπορεί να το είχες κ απλά τώρα να φούντωσε λόγω της εγκυμοσυνης κ λόγω ορμονών. Θα κανείς τη θεραπεία έτσι ώστε να είσαι καθαρή μέχρι την ώρα να γεννήσεις. Είναι λόγος καισαρική αν την ώρα που είναι να γεννήσεις δν έχει καταπολεμηθεί το μικρόβιο . Μην πανικοβαλεσαι κ σκεψου θετικά. 

Μακάρι να πάνε όλα καλά και να τελειώσει και αυτό με καλά νέα κορίτσια

Με φόβισε πολύ μα πω την αλήθεια…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Κι εγώ σε 3 εβδομάδες..στην αρχή φρίκαρα αλλά ο γιατρός μου ήταν πολύ καθησυχαστικός, οπότε χαλάρωσα κι εγώ... έτσι κι αλλιώς το άγχος δεν βοηθάει κάπου.  

Μακάρι να πάνε όλα καλά και σε εσένα και σε εμένα και σε όλα τα κορίτσια να μην υπάρχει κανένα πρόβλημα με τα μωράκια μας🥰🥰🥰🥰

Αχχχχχ να δω πως θα καταφέρω να κοιμηθώ σήμερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Στον Λαγκαδά ερχόσουν που έμενες????

Το χωριό μου είναι ο Άγιος Βασίλειος εκεί είναι το πατρικό μου!ηρεμησε και ξεκουράσου !εγω σήμερα πολύ καουρα μόνο καθιστή μπορώ να κάτσω με ενοχλεί και το στομάχι ψηλά και φυσικά συσπάσεις!αυριο κόβω σταδιακά τα χάπια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Doritoula11 είπε:

Το χωριό μου είναι ο Άγιος Βασίλειος εκεί είναι το πατρικό μου!ηρεμησε και ξεκουράσου !εγω σήμερα πολύ καουρα μόνο καθιστή μπορώ να κάτσω με ενοχλεί και το στομάχι ψηλά και φυσικά συσπάσεις!αυριο κόβω σταδιακά τα χάπια !

Από τον Άγιο Βασίλειο είναι η νύφη μου 😁😁😁😁😁

Μπορώ να σε καταλάβω και εγώ έχω πολλές καούρες παρά πολλές κιόλας🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...