Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πώς είστε; Εμείς σήμερα έχουμε γιατρό μετά από ένα μήνα να δούμε τη μικρούλα.. μπαίνω κ στον 8ο επιτέλους κι εγώ.

@Dioni20 Σωστά.. είναι κ τα τεστ κόβιντ...

Πήρα τώρα στο μαιευτήριο κ μου είπαν ότι για να μπεις κι εσύ κ ο σύζυγος χρειάζεται μοριακό τις τελευταίες 48 ώρες που αν γίνει εκεί κοστίζει 60€ κ αν μπεις εκτάκτως κοστίζει 120€ επειδή είναι ταχείας ανίχνευσης. Κ μετά ο συνοδός κάθε μέρα ένα ραπιντ που κοστίζει 10€. Το υγειονομικό υλικό σερβιετες κλπ δε χρεώνονται. Είναι μέσα στην τιμή.. 

@annoula1987 κι εγώ στον γιο μου ήθελα τον άντρα μου το βράδυ αλλά μου έλεγε ο γιατρός τι να τον κάνεις; Κ όντως δε χρειάστηκε σε τίποτα.. όλο το βράδυ μπαινοβγαίνουν οι μαίες ούτως ή άλλως.  Το μονοκλινο είναι πολύ ακριβό σε ιδιωτικό, που αν δεν είσαι πολύ άνετα οικονομικά δεν αξίζει καθόλου να δώσεις τόσα λεφτά για 3-4 μέρες. Στο δημόσιο βέβαια εννοείται ότι πας για μονόκλινο αν υπάρχει. Αν και τώρα λόγω κόβιντ που δεν υπάρχει κ επισκεπτήριο καλό είναι να έχεις κ αλλες κοπέλες δίπλα να λες δύο κουβέντες..

Βάζω τον τιμοκατάλογο του Λητώ για οποια ενδιαφέρεται.. 

 

 

IMG_20210929_092647.jpg

Καλημέρα κορίτσια! Μάλλον αυτές οι τιμες παίζουν στην Αθήνα! Εντάξει κ εδώ στη θεσσαλονικη είναι ακριβά όπως το Διαβαλκανικό που σκεφτόμουν να γεννήσω στην αρχή ,αλλά τελικά θα γεννήσω στη Βιοκλινικη (με αυτά τα δυο σύνεργαζεται ο γιατρος μου ) κ θα κλείσω μονόκλινο για να είναι κ ο άντρας μου κ κοστίζει για καισαρική 1450€ κ φυσιολογικό 1300€ . Επισης είναι συν 110€ ο νεογνολογος συν 120€ αναισθησιολόγος . Το δικό μου μοριακό τεστ για κοβιντ είναι δωρεάν αλλά του άντρα μου συν 60€. Βέβαια εμείς θα τα κάνουμε δωρεάν τα τεστ έτσι κ αλλιώς από την τράπεζα που θα φυλάξουμε το ομφακιοπλακουντιακο αίμα. Γτ θα πάω προγραμματισμένα να γεννήσω όποτε μια μέρα πριν θα κάνουμε το τεστ. Δλδ στο σύνολο το μονόκλινο βγαίνει κοντά στα 1700€ κ η αμοιβή του γιατρού είναι 1000€ . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμένα κορίτσια πανάκριβα μου είπε ο γιατρός!Αθήνα Ιασώ το τρίκλινο βγαίνει γύρω στα 1700 αλλά επειδή βολεύει να κάνεις κ κάποιες εξετάσεις μέσα για το μωρό για να μην τις έχεις όταν βγεις θα πάει κανένα 2000.ο γιατρός αλλά τόσα είτε καισαρική είτε φυσιολογικός και η μαία 350 που θα βοηθήσει σε όλα κ μετά στον θηλασμό κτλ. Είναι του γιατρού συνεργάτης.Δικαιουμαστε κάτι από τον ΕΟΠΥΥ; (Πέρα από το διχιλιαρο του Κούλη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Βρήκα σε μια σελίδα έναν τιμοκατάλογο του Λητώ για το 2021  αλλά θα πάρω κ αύριο για σίγουρα...  Φυσιολογικός 1538(3 βράδυα) κ καισαρική 1699(4 βράδυα). Δίνεις 1700 κ παίρνεις κ ρέστα... 😂😂😂.  Για τρίκλινο εννοείται αυτές οι τιμές..

E, σκέψου ότι το Ιασώ είναι ακόμα πιο ακριβό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η maroutsalo είπε:

Εμένα κορίτσια πανάκριβα μου είπε ο γιατρός!Αθήνα Ιασώ το τρίκλινο βγαίνει γύρω στα 1700 αλλά επειδή βολεύει να κάνεις κ κάποιες εξετάσεις μέσα για το μωρό για να μην τις έχεις όταν βγεις θα πάει κανένα 2000.ο γιατρός αλλά τόσα είτε καισαρική είτε φυσιολογικός και η μαία 350 που θα βοηθήσει σε όλα κ μετά στον θηλασμό κτλ. Είναι του γιατρού συνεργάτης.Δικαιουμαστε κάτι από τον ΕΟΠΥΥ; (Πέρα από το διχιλιαρο του Κούλη)

Σχεδόν τα ίδια μας είπε κι εμάς. Τη μαία αν θέλω την παίρνω για το θηλασμό, επειδή θα κάνω καισαρική, αλλιώς θα ήταν υποχρεωτική, γιατί εκείνη θα έκανε όλη τη δουλειά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annoula1987 είπε:

 

Βασικά η καισαρική είναι χειρουργείο και κανονικά θα έπρεπε να πραγματοποιείται μόνο αν υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα ή δημιουργείται επιπλοκη στην γέννα...Κρίμα που στην Ελλάδα το έχουν για εύκολη και γρήγορη λύση... έχω πολύ άσχημη εμπειρία από ένα χειρουργείο ανοιχτής κοιλιάς και ελπίζω να μην χρειαστεί να το ξαναζήσω...

 

Ναι ρε συ, εδώ όμως όντως υπάρχει...Διάβασε ένα τοπικ που άνοιξε μια γυναίκα που ψάχνει παρένθετη να δεις τι μπορεί να πάθω.... (χτύπα ξύλο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Συγγνώμη αλλά 2000€ είναι μόνο η αμοιβή του γιατρού σου χωρίς του μαιευτηρίου; Εγώ πάντως δν θα πάρω μαια στον τοκετό ουτε μετά για το θηλασμο . Έχω σκοπό να ρωτήσω μια συγκεκριμένη μαια από το μαιευτήριο για τον θηλασμο κ σκέφτομαι να της δωσω κάποια αμοιβή έτσι ώστε να μου τα εξηγήσει κ να με καθοδηγήσει καλύτερα . Έτσι κ αλλιώς είναι πολύ μικρό το διάστημα που θα θηλάσω. 

Σωστά, αυτή είναι η αμοιβή του. Φωτιά και λαύρα, σου λέω! Αλλά είπε ότι είναι διαπραγματεύσιμη η τιμή και σίγουρα θα του ζητήσουμε κάτι καλύτερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η troia είπε:

Σωστά, αυτή είναι η αμοιβή του. Φωτιά και λαύρα, σου λέω! Αλλά είπε ότι είναι διαπραγματεύσιμη η τιμή και σίγουρα θα του ζητήσουμε κάτι καλύτερο. 

Φαντάζομαι θα εννοεί αν συζητήσετε να μην σας κόψει απόδειξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η maroutsalo είπε:

Φαντάζομαι θα εννοεί αν συζητήσετε να μην σας κόψει απόδειξη.

Μπα, δε νομίζω να εννοεί αυτό. Νομίζω ότι είναι αυτονόητο ότι δεν θα κοπεί απόδειξη....Μα και στις επισκέψεις που πληρώνω (α, ξέχασα να σας πω, εγώ πληρώνω κανονικά και τις επισκέψεις) μου κόβει απόδειξη για το μισό ποσό....Τι να πω για τους γιατρούς; Αχρείαστοι να' ναι, αλλά σε αυτό το θέμα είναι οι χειρότεροι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η troia είπε:

Σωστά, αυτή είναι η αμοιβή του. Φωτιά και λαύρα, σου λέω! Αλλά είπε ότι είναι διαπραγματεύσιμη η τιμή και σίγουρα θα του ζητήσουμε κάτι καλύτερο. 

Μα ναι είναι πολλά! Πληρώνεις κ τις επισκέψεις να φανταστώ; Κ μένα είναι από τους πιο γνωστούς γυναικολόγους στη Θεσσαλονικη αλλά όχι κ 2000€ αμοιβή! Τι να κάνουμε δυστυχως εμείς τους έχουμε ανάγκη κ θα τα δώσουμε φυσικά για τα μωράκια μας κ για να νιώθουμε κ μείς οι ίδιες σιγουριά κ ασφάλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η troia είπε:

Μπα, δε νομίζω να εννοεί αυτό. Νομίζω ότι είναι αυτονόητο ότι δεν θα κοπεί απόδειξη....Μα και στις επισκέψεις που πληρώνω (α, ξέχασα να σας πω, εγώ πληρώνω κανονικά και τις επισκέψεις) μου κόβει απόδειξη για το μισό ποσό....Τι να πω για τους γιατρούς; Αχρείαστοι να' ναι, αλλά σε αυτό το θέμα είναι οι χειρότεροι...

Τώρα είδα ότι πληρώνεις κ τις επισκέψεις κ σου κόβει κ μισή τιμή! Εντάξει ότι να ναι! Κ γω πληρώνω επισκέψεις αλλά μου έκοβε ολόκληρο το ποσό . Αλλά κατά τον 4ο μήνα είπα δν θέλω απόδειξη κ αντί για 60€ πληρώνω 50€.  Εννοείται αν του κόψετε κάτι από την αμοιβή του στην γεννά δν θα κοπεί απόδειξη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια

Καλε τι τρέλα ποσά είναι αυτά και για την γεννά και για τις επισκέψεις και για την κλινική παρά πολλά λεφτα

Εγω επίσκεψη δίνω 30€ απόδειξη δεν περνώ και δεν θέλω κιόλας

Για την γεννά με είπε 900€ είτε φυσιολογικά είτε καισαρική τομή

Και η κλινική για 3κλινο θέλει 890€
Και 2κλινο θέλει 1120 και για το 2κλινο Lux 1230

Και στο 1κλινο 1680€ 
Για φυσιολογική γεννά αυτές είναι οι τιμές του γένεσης στην θεσσαλονικη

Κουφάθηκα με τις τιμές στην Αθήνα είναι πανάκριβα εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα κορίτσια

Καλε τι τρέλα ποσά είναι αυτά και για την γεννά και για τις επισκέψεις και για την κλινική παρά πολλά λεφτα

Εγω επίσκεψη δίνω 30€ απόδειξη δεν περνώ και δεν θέλω κιόλας

Για την γεννά με είπε 900€ είτε φυσιολογικά είτε καισαρική τομή

Και η κλινική για 3κλινο θέλει 890€
Και 2κλινο θέλει 1120 και για το 2κλινο Lux 1230

Και στο 1κλινο 1680€ 
Για φυσιολογική γεννά αυτές είναι οι τιμές του γένεσης στην θεσσαλονικη

Κουφάθηκα με τις τιμές στην Αθήνα είναι πανάκριβα εκει

Στο Γεννεσις κορίτσι μου έχει μόνο 1680€ το μονόκλινο ; Για φυσιολογικό τοκετό μάλλον; Νομίζω για καισαρική πρέπει να είναι +100 κ κάτι. Ποιο γιατρό έχεις ; Εγώ θα ήθελα να πάω γένεσις Γτ εκεί είναι ο παιδίατρος μου ,αλλα δν συνεργάζεται ο γυναικολογος μου . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Στο Γεννεσις κορίτσι μου έχει μόνο 1680€ το μονόκλινο ; Για φυσιολογικό τοκετό μάλλον; Νομίζω για καισαρική πρέπει να είναι +100 κ κάτι. Ποιο γιατρό έχεις ; Εγώ θα ήθελα να πάω γένεσις Γτ εκεί είναι ο παιδίατρος μου ,αλλα δν συνεργάζεται ο γυναικολογος μου . 

Νίκη Κουγιουμτσίδου λέγετε η γιατρός μου έχει δυο ιατρεία ένα στον Εύοσμο και ένα στον Λαγκαδα

Αυτος είναι ο τιμοκατάλογος από το Γεννεσις 

Κορίτσια από παιδίατρο εχετε βρει δεν έχω ψάξει ακόμα και θέλω να αρχίσω να ψάχνω

C3FD0D53-3968-4C93-8963-7FDB254ED82A.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Τώρα είδα ότι πληρώνεις κ τις επισκέψεις κ σου κόβει κ μισή τιμή! Εντάξει ότι να ναι! Κ γω πληρώνω επισκέψεις αλλά μου έκοβε ολόκληρο το ποσό . Αλλά κατά τον 4ο μήνα είπα δν θέλω απόδειξη κ αντί για 60€ πληρώνω 50€.  Εννοείται αν του κόψετε κάτι από την αμοιβή του στην γεννά δν θα κοπεί απόδειξη. 

Τι 60 και 50€; Σε εμάς τα ποσά είναι άλλα....100€ με απόδειξη, 80€ με απόδειξη του μισού ποσού...Χωρίς απόδειξη δεν παίζει, δυστυχώς. Άσε, ας όψεται που τους έχουμε ανάγκη...Εμένα μου τον φανέρωσε και ο Άγιος Φανούριος (κυριολεκτικά, δεν κάνω πλάκα) και έτσι δεν τόλμησα καν να πάω κόντρα στην ανώτερη δύναμη και να πάω να γεννήσω αλλού. Δεν είμαι και εύκολη περίπτωση, θέλει προσοχή το θέμα, γιατί αν με αφήσει κάποιος στην τύχη μου να γεννήσω σύμφωνα με τη φύση, έχω πιθανότητα να πάθω ρήξη μήτρας και αυτό μπορεί να αποβεί μοιραίο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως απ' όπου κ να το πιάσουμε, πολλά λεφτά και μέχρι να γεννήσεις, κ η γέννα κ αφού βγουν.. να είμαστε καλά κι εμείς κ αυτά κ χαλάλι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Νίκη Κουγιουμτσίδου λέγετε η γιατρός μου έχει δυο ιατρεία ένα στον Εύοσμο και ένα στον Λαγκαδα

Αυτος είναι ο τιμοκατάλογος από το Γεννεσις 

Κορίτσια από παιδίατρο εχετε βρει δεν έχω ψάξει ακόμα και θέλω να αρχίσω να ψάχνω

C3FD0D53-3968-4C93-8963-7FDB254ED82A.png

Οι τιμες είναι πολύ παραπάνω στο μονόκλινο από όσα στη Βιοκλινικη που θα γεννήσω εγώ. Στη καισαρική το μονόκλινο λέει 2230 καμία σχέση με το 1680 που είναι στο φυσιολογικό Γτ μια γνωστή μου με καισαρική μου είχε πει ότι έχει πάνω από 2 χιλιάρικα κ γι αυτό απόρησα όταν μου ειπες το ποσό. Ενώ εγώ θα δωσω αν κάνω καισαρική στη Βιοκλινικη 1450. Εμένα ο παιδίατρος είναι γνωστός μας κ σε αυτόν θα πάω ,Γιώργος Βασίλειου λέγεται κ είναι κ στο Γένεσις παιδίατρος κ μπορεί όταν γεννήσεις να είναι εκεί. Παλιά εργαζόταν κ στη Βιοκλινικη αλλά εχει χρόνια που έφυγε . Πριν γεννήσω θα πω να μιλήσω μαζί του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η troia είπε:

Τι 60 και 50€; Σε εμάς τα ποσά είναι άλλα....100€ με απόδειξη, 80€ με απόδειξη του μισού ποσού...Χωρίς απόδειξη δεν παίζει, δυστυχώς. Άσε, ας όψεται που τους έχουμε ανάγκη...Εμένα μου τον φανέρωσε και ο Άγιος Φανούριος (κυριολεκτικά, δεν κάνω πλάκα) και έτσι δεν τόλμησα καν να πάω κόντρα στην ανώτερη δύναμη και να πάω να γεννήσω αλλού. Δεν είμαι και εύκολη περίπτωση, θέλει προσοχή το θέμα, γιατί αν με αφήσει κάποιος στην τύχη μου να γεννήσω σύμφωνα με τη φύση, έχω πιθανότητα να πάθω ρήξη μήτρας και αυτό μπορεί να αποβεί μοιραίο...

Καλά οι τιμες στην Αθήνα όντως δν παίζονται κ γω που νόμιζα ότι εμείς εδώ Θεσσαλονικη είμαστε ακριβοί σε σχέση με αλλες πόλεις.  Όπως είπες δν μπορείς να κανείς τπτ κ θα είσαι με αυτόν τον γιατρό Γτ η ανάγκη μας είναι μεγαλύτερη από τα χρήματα! Μπροστά στην υγεία μας κ την υγεία του μωρού μας δν χωράει τπτ άλλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sweetheart12 είπε:

Οι τιμες είναι πολύ παραπάνω στο μονόκλινο από όσα στη Βιοκλινικη που θα γεννήσω εγώ. Στη καισαρική το μονόκλινο λέει 2230 καμία σχέση με το 1680 που είναι στο φυσιολογικό Γτ μια γνωστή μου με καισαρική μου είχε πει ότι έχει πάνω από 2 χιλιάρικα κ γι αυτό απόρησα όταν μου ειπες το ποσό. Ενώ εγώ θα δωσω αν κάνω καισαρική στη Βιοκλινικη 1450. Εμένα ο παιδίατρος είναι γνωστός μας κ σε αυτόν θα πάω ,Γιώργος Βασίλειου λέγεται κ είναι κ στο Γένεσις παιδίατρος κ μπορεί όταν γεννήσεις να είναι εκεί. Παλιά εργαζόταν κ στη Βιοκλινικη αλλά εχει χρόνια που έφυγε . Πριν γεννήσω θα πω να μιλήσω μαζί του. 

Κορίτσια καλησπέρα !εγω στο μονόκλινο στο γένεσις είχα δώσει κοντά στα 2 χιλιάρικα νομιζω!οσο για τον Βασίλειου είναι κορυφή !ηταν αυτός που είδε τον γιο μ με το που γεννήθηκε και μετά μέσα στην μονάδα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !εγω στο μονόκλινο στο γένεσις είχα δώσει κοντά στα 2 χιλιάρικα νομιζω!οσο για τον Βασίλειου είναι κορυφή !ηταν αυτός που είδε τον γιο μ με το που γεννήθηκε και μετά μέσα στην μονάδα ! 

Θα συμφωνήσω μαζί σου για τον Βασίλειου ! Εγώ θα τον παρακαλέσω αν μπορέσει να έρθει όταν γεννηθεί το μωρό να το δει κ αυτός ! Δν ξέρω βέβαια αν θα το επιτρέψει η κλινική. Ελπίζω να τον αφήσουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Οι τιμες είναι πολύ παραπάνω στο μονόκλινο από όσα στη Βιοκλινικη που θα γεννήσω εγώ. Στη καισαρική το μονόκλινο λέει 2230 καμία σχέση με το 1680 που είναι στο φυσιολογικό Γτ μια γνωστή μου με καισαρική μου είχε πει ότι έχει πάνω από 2 χιλιάρικα κ γι αυτό απόρησα όταν μου ειπες το ποσό. Ενώ εγώ θα δωσω αν κάνω καισαρική στη Βιοκλινικη 1450. Εμένα ο παιδίατρος είναι γνωστός μας κ σε αυτόν θα πάω ,Γιώργος Βασίλειου λέγεται κ είναι κ στο Γένεσις παιδίατρος κ μπορεί όταν γεννήσεις να είναι εκεί. Παλιά εργαζόταν κ στη Βιοκλινικη αλλά εχει χρόνια που έφυγε . Πριν γεννήσω θα πω να μιλήσω μαζί του. 

Για την βιοκλινική δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για γεννά που το είχα ψάξει και εγώ εμένα σε 4 κλινικές είναι η γιατρός μου αλλά περισσότερο πάει γένεσις για αυτό θα πάω εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Για την βιοκλινική δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για γεννά που το είχα ψάξει και εγώ εμένα σε 4 κλινικές είναι η γιατρός μου αλλά περισσότερο πάει γένεσις για αυτό θα πάω εκει

Εγώ πάλι που ρώτησα μου είπαν το αντίθετο ότι έμειναν ευχαριστημένες! Μια γνωστή μου πριν 2 χρόνια γέννησε εκεί κ είχε το δικό μου γιατρό κ αυτή έμεινε πολύ ευχαριστημενη! Κ στην τελική ο γιατρος είναι αυτός που κάνει όλη τη δουλειά κ όχι η κλινική! Κ το Διαβαλκανικό που είναι το ακριβότερο δν άκουσα καλές κριτικές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sweetheart12 είπε:

Εγώ πάλι που ρώτησα μου είπαν το αντίθετο ότι έμειναν ευχαριστημένες! Μια γνωστή μου πριν 2 χρόνια γέννησε εκεί κ είχε το δικό μου γιατρό κ αυτή έμεινε πολύ ευχαριστημενη! Κ στην τελική ο γιατρος είναι αυτός που κάνει όλη τη δουλειά κ όχι η κλινική! Κ το Διαβαλκανικό που είναι το ακριβότερο δν άκουσα καλές κριτικές! 

Εννοείτε κοπέλα μου απλός σου είπα το τι άκουσα εγώ δικιά σου η απόφαση που θα πας εμένα το ίδιο με κάνει τα μωράκια μας να είναι καλά και τα αλλά περισσεύουν.🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άρχισα να βγάζω μικρές κόκκινες ελιές στη κοιλιά! Το έχετε κι εσείς κορίτσια? Διάβασα ότι οφείλετε σε ορμόνες της εγκυμοσύνης... φαντάζομαι δεν φεύγουν μετά, μόνο με επέμβαση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ξέρει καμία τι είναι το ουρεόπλασμα με πήρε η γιατρός μου και με είπε ότι στις εξετάσεις βγήκε πως έχω ουρεόπλασμα και κολοβακτηρίδια

Και πως μάλλον τα πονάκια είναι από αυτό και μου έκοψε τα utrogestan

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια ξέρει καμία τι είναι το ουρεόπλασμα με πήρε η γιατρός μου και με είπε ότι στις εξετάσεις βγήκε πως έχω ουρεόπλασμα και κολοβακτηρίδια

Και πως μάλλον τα πονάκια είναι από αυτό και μου έκοψε τα utrogestan

Και οι δικές μου εξετάσεις έβγαλαν ουρεοπλασμα και ο γιατρός μου είπε ότι έχει το 90% των γυναικών και αν θέλω να προσπαθήσουμε να το αντιμετωπίσουμε με αντιβίωση αλλά θεωρεί ότι δεν αξίζει τον κόπο σε αυτή τη φάση γιατί γενικά είναι πολύ επίμονο και ανθεκτικό στις αντιβιώσεις. Θα το ξανασυζητησουμε τον άλλον μήνα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...