Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Οχι κορίτσι μου πήγα σε εμβρυολογο 32+1χθες που την έκανα!Όταν πήρα να κλείσω το ραντεβού με ρώτησε πώς ήταν τα αποτελέσματα της καμπύλης αλλά δε μου τα ζήτησε τώρα που πήγα!

Κ γω τόσο θα είμαι τη Δευτέρα οπότε δν μου το έκλεισε πιο αργά. Οκ αφού κ σένα σε ρώτησε τότε το ζητάνε όλοι . Σου μέτρησε τράχηλο ,είδε πλακούντα ,αμνιακό υγρό κτλ ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Δε ξέρω και εγώ για αυτό ρωτάω αν ξέρει καμία κοπέλα!🤔

Μήπως σου είπε την εκατοστιαία θέση; Αυτό είναι για το βαρος του μωρού.Πρέπει να είναι πάνω από την 5η εκατοστιαία για να είναι φυσιολογικό το βαρος του κ να ακολουθεί στους υπερήχους την ίδια θέση κ πιο πάνω . Ουσιαστικά σε κάθε βδομάδα υπάρχει το χαμηλότερο βαρος κ το υψηλότερο που πρέπει να έχει το μωρό κ αυτό καθορίζει την εκατοστιαία θέση ή θέση κατάταξης . Σε πια θέση σου είπε ότι ήταν εσένα; Εμενα γενικά είναι πανω απο την 70η εκατοστιαία Γτ είναι μεγάλο μωρό κ σε όλους τους υπερήχους ακολουθεί αυτή τη θέση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Μήπως σου είπε την εκατοστιαία θέση; Αυτό είναι για το βαρος του μωρού.Πρέπει να είναι πάνω από την 5η εκατοστιαία για να είναι φυσιολογικό το βαρος του κ να ακολουθεί στους υπερήχους την ίδια θέση κ πιο πάνω . Ουσιαστικά σε κάθε βδομάδα υπάρχει το χαμηλότερο βαρος κ το υψηλότερο που πρέπει να έχει το μωρό κ αυτό καθορίζει την εκατοστιαία θέση ή θέση κατάταξης . Σε πια θέση σου είπε ότι ήταν εσένα; Εμενα γενικά είναι πανω απο την 70η εκατοστιαία Γτ είναι μεγάλο μωρό κ σε όλους τους υπερήχους ακολουθεί αυτή τη θέση.

Ναι κολπικά τα μέτρησε όλα μου συνέστησε επανεξέταση την 36 βδομάδα! Ναι αυτό γράφει και λέει ότι το κατατάσσει στην 37 θέση!καλό είναι αυτό;🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Ναι κολπικά τα μέτρησε όλα μου συνέστησε επανεξέταση την 36 βδομάδα! Ναι αυτό γράφει και λέει ότι το κατατάσσει στην 37 θέση!καλό είναι αυτό;🤔

Κ μένα με είχε εξετάσει κολπικά στην β επιπέδου κ λογικά κ τώρα θα με εξετάσει κολπικά. Μια χαρά είναι η θέση. Οπως σου είπα πρέπει να είναι πάνω από τη 5η με 10η θέση. Λογικά για τον πλακούντα σου συνέστησε επανεξέταση Γτ από όσο θυμαμαι κ σένα στη β επιπεδου σου είχε πει ότι ήταν χαμηλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Κ μένα με είχε εξετάσει κολπικά στην β επιπέδου κ λογικά κ τώρα θα με εξετάσει κολπικά. Μια χαρά είναι η θέση. Οπως σου είπα πρέπει να είναι πάνω από τη 5η με 10η θέση. Λογικά για τον πλακούντα σου συνέστησε επανεξέταση Γτ από όσο θυμαμαι κ σένα στη β επιπεδου σου είχε πει ότι ήταν χαμηλά. 

Οπισθιος χαμηλός και μάλλον πάω για καισαρική!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Οπισθιος χαμηλός και μάλλον πάω για καισαρική!!

Κορίτσι και εμένα οπίσθιος χαμηλός είναι αλλά δεν μου είπαν τίποτα για καισαρική

Μήπως να ρωτούσες και άλλου???
Εκτός και αν παίζουν ρόλο κι άλλοι παράγοντες…

Εγω πάω για φυσιολογικά παντός δεν μου ανάφεραν τίποτα για καισαρική τομή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Εγώ που είχα χαμηλό πλακούντα στην β επιπέδου, μου είπαν κ οι δύο γιατροί ότι μεγαλώνοντας ο σάκος υπάρχει  90% πιθανότητα να ανέβει κ ο πλακούντας. Σε περίπτωση που δεν έχει ανέβει την ώρα του τοκετού και είναι κοντά στον τράχηλο, δεν πας για φυσιολογική γέννα διότι υπάρχει σοβαρός κίνδυνος αιμορραγίας κ υπάρχει κίνδυνος κ για το παιδί κ για τη μαμά. Το γκουγκλαρα τότε κιόλας κ διάβασα ότι ισχύει..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσια πήγα και εγώ χθες για το doppler είδαμε τη μπέμπα μας και είναι 1890 κιλά όλα καλά μας είπε η γιατρός τώρα στις 5 θα πάμε πάλι στο γιατρό!εσείς που κάνατε doppler σας ανέφερε σε θέση κατάταξης το κατατάσσει;

Μια χαρά η μπεμπουλα σας!!! Μεγάλη μεγάλη!!! Τέλεια!!! 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εγώ που είχα χαμηλό πλακούντα στην β επιπέδου, μου είπαν κ οι δύο γιατροί ότι μεγαλώνοντας ο σάκος υπάρχει  90% πιθανότητα να ανέβει κ ο πλακούντας. Σε περίπτωση που δεν έχει ανέβει την ώρα του τοκετού και είναι κοντά στον τράχηλο, δεν πας για φυσιολογική γέννα διότι υπάρχει σοβαρός κίνδυνος αιμορραγίας κ υπάρχει κίνδυνος κ για το παιδί κ για τη μαμά. Το γκουγκλαρα τότε κιόλας κ διάβασα ότι ισχύει..  

Και εμένα μου είχαν πει ότι μεγαλώνοντας το μωρό θα ανεβεί δεν μου είπαν τίποτα άλλο όμως και την Τετάρτη που πήγα στην γιατρό δεν μου ανάφερε τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η 1994Μαρια είπε:

Και εμένα μου είχαν πει ότι μεγαλώνοντας το μωρό θα ανεβεί δεν μου είπαν τίποτα άλλο όμως και την Τετάρτη που πήγα στην γιατρό δεν μου ανάφερε τιποτα

Εγώ που είχα πάει αρχές Σεπτεμβρίου (ένα μήνα μετά τη β' επιπέδου) που με εξέτασε κ κολπικά μου είπε ότι δε φαίνεται να είναι χαμηλά πια. Βέβαια κ χαμηλά να ήταν έχει μεγάλο διάστημα μέχρι τη γέννα για να ανέβει. Σε εξέτασε κολπικά τώρα που πήγες; Γιατί μόνο έτσι φαίνεται απ' ότι έχω καταλάβει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η touloumpitsa είπε:

Εγώ που είχα πάει αρχές Σεπτεμβρίου (ένα μήνα μετά τη β' επιπέδου) που με εξέτασε κ κολπικά μου είπε ότι δε φαίνεται να είναι χαμηλά πια. Βέβαια κ χαμηλά να ήταν έχει μεγάλο διάστημα μέχρι τη γέννα για να ανέβει. Σε εξέτασε κολπικά τώρα που πήγες; Γιατί μόνο έτσι φαίνεται απ' ότι έχω καταλάβει.. 

Ναι βέβαια και με εξέτασε αλλά με τον κανονικό υπέρηχο με είπε πως είναι οπίσθιος ο πλακούντας δεν μου ανάφερε θέση

Εμενα στην αυχενική διαφάνεια το είχε δει ο γιατρός και μου είχε πει πως θα ανεβεί όσο μεγαλώνει το μωρό είχα πολύ μεγάλο διάστημα μέχρι να γεννήσω ίσως να ανέβηκε για να μην μου το ανάφερε…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Οπισθιος χαμηλός και μάλλον πάω για καισαρική!!

Καλημέρα. Δλδ τώρα στο ντοπλερ δν είχε ανεβεί ο πλακούντας; Γτ εμένα μου είπε ότι από 28η βδομάδα κ μετά ανεβαίνει . Κ μένα μου τον είχε βγάλει χαμηλά αλλά πάνω από το όριο κ όταν πήγα στο γιατρος 29+5 μου είπε ότι έχει ανεβει. Θα δω κ γω στο ντοπλερ τι θα μου πει. Ναι αν δν ανεβει πας για καισαρική αυτό μου είχε πει κ μένα. Καλά κ γω μπορεί να κάνω καισαρική για άλλους λόγους βέβαια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσι και εμένα οπίσθιος χαμηλός είναι αλλά δεν μου είπαν τίποτα για καισαρική

Μήπως να ρωτούσες και άλλου???
Εκτός και αν παίζουν ρόλο κι άλλοι παράγοντες…

Εγω πάω για φυσιολογικά παντός δεν μου ανάφεραν τίποτα για καισαρική τομή..

Καλημέρα κορίτσι μου. Λενε για καισαρική Γτ μπορεί να κλείνει τον τράχηλο ο πλακούντας κ δν μπορεί να βγει το μωρό. Εμένα μου είχε πει ότι δν είναι απαραίτητο να γίνει καισαρική σε περίπτωση που δν κλείνει τον τράχηλο . Υπαρχουν διαφορετικές περιπτώσεις στον χαμηλό πλακούντα .Αλλά όπως είπε κ η Τουλούμ πίτσα υπάρχει κίνδυνος για το μωρό κ την μητέρα αν είναι χαμηλά κ γι αυτό γίνεται καισαρική. Εγώ πάντως προτιμώ να κάνω καισαρική να είμαι σίγουρη για το μωρό κ για μένα φυσικά. Κ ο γιατρος μου βάζει χέρι Γτ από την αρχή του είχα πει θέλω καισαρική . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εγώ που είχα χαμηλό πλακούντα στην β επιπέδου, μου είπαν κ οι δύο γιατροί ότι μεγαλώνοντας ο σάκος υπάρχει  90% πιθανότητα να ανέβει κ ο πλακούντας. Σε περίπτωση που δεν έχει ανέβει την ώρα του τοκετού και είναι κοντά στον τράχηλο, δεν πας για φυσιολογική γέννα διότι υπάρχει σοβαρός κίνδυνος αιμορραγίας κ υπάρχει κίνδυνος κ για το παιδί κ για τη μαμά. Το γκουγκλαρα τότε κιόλας κ διάβασα ότι ισχύει..  

Καλημερα κοπέλα μου! Έτσι ακριβώς εμένα δεν ανέβηκε για αυτό η έμβρυολογος μου συνέστησε επαναξιολογηση την 36 Βδομάδα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλημέρα. Δλδ τώρα στο ντοπλερ δν είχε ανεβεί ο πλακούντας; Γτ εμένα μου είπε ότι από 28η βδομάδα κ μετά ανεβαίνει . Κ μένα μου τον είχε βγάλει χαμηλά αλλά πάνω από το όριο κ όταν πήγα στο γιατρος 29+5 μου είπε ότι έχει ανεβει. Θα δω κ γω στο ντοπλερ τι θα μου πει. Ναι αν δν ανεβει πας για καισαρική αυτό μου είχε πει κ μένα. Καλά κ γω μπορεί να κάνω καισαρική για άλλους λόγους βέβαια. 

Καλημερα κορίτσι μου! Όχι δεν έχει ανέβει, το μωρό έχει γυρίσει μς το κεφάλι κάτω αλλά μάλλον πάω για καισαρική απ ότι μου είπε βέβαια όπως προείπα θα το ξανά δουμε! Ο γιατρός μου είναι υπέρμαχος του φυσιολογικού οπότε αν μου πει πάμε για καισαρική θα είναι η μόνη λύση! Δε με νοιάζει τίποτα άλλο παρά μόνο να γεννηθεί ασφαλές το μωρό μας! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσι και εμένα οπίσθιος χαμηλός είναι αλλά δεν μου είπαν τίποτα για καισαρική

Μήπως να ρωτούσες και άλλου???
Εκτός και αν παίζουν ρόλο κι άλλοι παράγοντες…

Εγω πάω για φυσιολογικά παντός δεν μου ανάφεραν τίποτα για καισαρική τομή..

Καλημερα! Οχι δε χρειάζεται να ρωτήσω  είμαι πολύ σίγουρη και για τους δύο γιατρους οπότε και τους εμπιστεύομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημερα! Οχι δε χρειάζεται να ρωτήσω  είμαι πολύ σίγουρη και για τους δύο γιατρους οπότε και τους εμπιστεύομαι! 

Καλημέρα κορίτσια!! Το σημαντικό είναι η εμπιστοσύνη στοξ γιατρό !εμενα είναι πρόσθιος υψηλός δεν μου είπαν κάτι αλλά στον γιο μ θυμάμαι επειδή μια μέρα πριν γεννήσω είχε δει περιτύλιξη μου είπε μπορεί να πάμε και με καισαρική αλλά ξεκίνησα φυσιολογικά και καθώς έβγαινε το παιδί ξετυλίχτηκε ! Γενικά όσες ξέρω με χαμηλό πλακούντα ως την 34 εβδομάδα συνήθως πάνε καισαρικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Το σημαντικό είναι η εμπιστοσύνη στοξ γιατρό !εμενα είναι πρόσθιος υψηλός δεν μου είπαν κάτι αλλά στον γιο μ θυμάμαι επειδή μια μέρα πριν γεννήσω είχε δει περιτύλιξη μου είπε μπορεί να πάμε και με καισαρική αλλά ξεκίνησα φυσιολογικά και καθώς έβγαινε το παιδί ξετυλίχτηκε ! Γενικά όσες ξέρω με χαμηλό πλακούντα ως την 34 εβδομάδα συνήθως πάνε καισαρικη

Καλημερα! Έτσι ακριβώς η εμπιστοσύνη στο γιατρό είναι πολύ μεγάλο θέμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια εκπέμπω sos

Ολο το βράδυ είχα συσπάσεις με πόνους που ούτε λεπτό δεν κρατάνε πήρα την γιατρό μου και με είπε κολπικά utrogestan ένα πρωί ένα βραδυ

Αυτα τα έπαιρνα και στην αρχή της εγκυμοσύνης για κάτι πονάκια που είχα

Ειναι φυσιολογικό να έχω συσπάσεις από τώρα??? 32+2

Η είναι επικίνδυνο???

Η μπέμπα παντός είναι δραστήρια πολύ☺️☺️☺️☺️☺️☺️
Εχω αρχίσει και φοβάμαι να πω την αλήθεια παντός η γιατρός μου πολύ ήρεμη ηταν
Εμπειρίες από όσες έχουν θα με βοηθούσαν πολύ σας ευχαριστώ ολες…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα κορίτσια εκπέμπω sos

Ολο το βράδυ είχα συσπάσεις με πόνους που ούτε λεπτό δεν κρατάνε πήρα την γιατρό μου και με είπε κολπικά utrogestan ένα πρωί ένα βραδυ

Αυτα τα έπαιρνα και στην αρχή της εγκυμοσύνης για κάτι πονάκια που είχα

Ειναι φυσιολογικό να έχω συσπάσεις από τώρα??? 32+2

Η είναι επικίνδυνο???

Η μπέμπα παντός είναι δραστήρια πολύ☺️☺️☺️☺️☺️☺️
Εχω αρχίσει και φοβάμαι να πω την αλήθεια παντός η γιατρός μου πολύ ήρεμη ηταν
Εμπειρίες από όσες έχουν θα με βοηθούσαν πολύ σας ευχαριστώ ολες…

Καλημέρα σε όλες!!! 

Κι εγώ νιώθω αρκετές φορές συσπάσεις μεσα στη μέρα κ χθες ένιωθα αρκετές κι εγώ... Τα utrogestan βοηθάνε κ το μαγνήσιο επίσης γτ χαλαρώνουν τους μύες. Εγώ φαντάσου στις αρχές έβαζα 3 κολπικά, τώρα βάζω ένα πρωί ένα βράδυ ( δεν τα έχω σταματήσει καθόλου τόσους μήνες) κ πίνω κ  πρωί μεσημέρι βράδυ μαγνήσιο. 

Μήπως έκανες κάτι διαφορετικό κ κουράστηκες εχθές; παίζει ρόλο κι αυτό.. 

Επίσης τις τελευταίες δυο φορές που έχω πάει για υπέρηχο βλέπει ο γιατρός ότι κάνω σύσπαση που εγώ πάλι δεν τη νιώθω καθόλου τη στιγμή εκείνη.. φυσιολογικές είναι οι συσπάσεις μέχρι κάποιο σημείο φαντάζομαι. Για αυτό χορηγούν φάρμακα για να τις μειώσουν. Στον 9ο νομίζω τα σταματάμε.. 

Κι εγώ αγχώνομαι κ ηρεμώ που καταλαβαίνω τη μικρή.. να κάθεσαι ξάπλα όσο μπορείς κ να μην κάνεις δουλειές.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλημέρα σε όλες!!! 

Κι εγώ νιώθω αρκετές φορές συσπάσεις μεσα στη μέρα κ χθες ένιωθα αρκετές κι εγώ... Τα utrogestan βοηθάνε κ το μαγνήσιο επίσης γτ χαλαρώνουν τους μύες. Εγώ φαντάσου στις αρχές έβαζα 3 κολπικά, τώρα βάζω ένα πρωί ένα βράδυ κ πίνω κ  πρωί μεσημέρι βράδυ μαγνήσιο. 

Μήπως έκανες κάτι διαφορετικό κ κουράστηκες εχθές; παίζει ρόλο κι αυτό.. 

Επίσης τις τελευταίες δυο φορές που έχω πάει για υπέρηχο βλέπει ο γιατρός ότι κάνω σύσπαση που εγώ πάλι δεν τη νιώθω καθόλου τη στιγμή εκείνη.. φυσιολογικές είναι οι συσπάσεις μέχρι κάποιο σημείου φαντάζομαι. Για αυτό χορηγούν φάρμακα για να τις μειώσουν. Στον 9ο νομίζω τα σταματάμε.. 

Κι εγώ αγχώνομαι κ ηρεμώ που καταλαβαίνω τη μικρή.. να κάθεσαι ξάπλα όσο μπορείς κ να μην κάνεις δουλειές.. 

Μαγνήσιο περνώ πρωί βράδυ 

Δεν έκανα καθόλου ποιο παλιά χθες δεν μπόρεσα να κοιμηθώ όλο το βράδυ πάνω που ηρεμούσα και πήγαινα να κοιμηθώ με ξανά έπιανε

Για να μπω στον 9ο έχω ακόμα 3 βδομάδες

Ευτυχώς απο δουλειές δεν με αφήνει να κάνω τίποτα ο σύζυγος

Δεν έκανα κάτι που να με κούρασε προσέχω όσο μπορώ

Ευτυχώς που νοιώθω την μικρή γιατί θα είχα σαλτάρει αν δεν κουνιόταν☺️☺️☺️
Η γιατρός με είπε να τα πάρω για μια βδομάδα και βλέπουμε πως θα παω

Μακάρι να πάνε όλα καλά τώρα που φτάνουμε στο τέλος θα γίνουν ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Μαγνήσιο περνώ πρωί βράδυ 

Δεν έκανα καθόλου ποιο παλιά χθες δεν μπόρεσα να κοιμηθώ όλο το βράδυ πάνω που ηρεμούσα και πήγαινα να κοιμηθώ με ξανά έπιανε

Για να μπω στον 9ο έχω ακόμα 3 βδομάδες

Ευτυχώς απο δουλειές δεν με αφήνει να κάνω τίποτα ο σύζυγος

Δεν έκανα κάτι που να με κούρασε προσέχω όσο μπορώ

Ευτυχώς που νοιώθω την μικρή γιατί θα είχα σαλτάρει αν δεν κουνιόταν☺️☺️☺️
Η γιατρός με είπε να τα πάρω για μια βδομάδα και βλέπουμε πως θα παω

Μακάρι να πάνε όλα καλά τώρα που φτάνουμε στο τέλος θα γίνουν ολα

Όλα καλά θα πάνε... Εγώ φαντάσου στον 8ο μπαίνω σε τρεις μέρες κ τις νιώθω καιρό τώρα... Πότε έχεις ραντεβού πάλι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Όλα καλά θα πάνε... Εγώ φαντάσου στον 8ο μπαίνω σε τρεις μέρες κ τις νιώθω καιρό τώρα... Πότε έχεις ραντεβού πάλι;

13 Οκτωβρίου έχω να πάω για εξέταση

Ειχα πάει την Τετάρτη και ο τράχηλος που τον είχαμε δει ήταν κλειστός

Απο ποτέ τις έχεις εσυ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η touloumpitsa είπε:

Όλα καλά θα πάνε... Εγώ φαντάσου στον 8ο μπαίνω σε τρεις μέρες κ τις νιώθω καιρό τώρα... Πότε έχεις ραντεβού πάλι;

Καλημέρα κορίτσια @1994Μαριακ γω παίρνω ουτροτζεσταν Γτ κ γω έχει από την 25η βδομάδα που ένιωθα κάτι σαν συσπασεις.εγώ σημερα που είμαι 32 ακριβώς έλεγα να τα κόψω ,αλλά μάλλον δν θα το κόψω Γτ κάποιες φορες ειδικά προς το βράδυ αισθάνομαι να σκληραίνει η κοιλιά κ να με ποναει η μέση εκείνη την ώρα για μερικά δευτερόλεπτο ως κ λεπτό , κ σήμερα το βράδυ έπαθα κ γω κ αισθανόμουν να με χτυπάει στη μέση. Εσένα κορίτσι μου σε ποια βδομάδα σου είπε να τα κόψεις τα ουτροτζεσταν ο γιατρος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...εγώ δεν μπορώ να πω ότι καταλαβαίνω ιδιαίτερες συσπάσεις...κατά καιρούς έχω κάποιες ενοχλησούλες που υποθέτω ότι είναι συσπάσεις αλλά και η κοιλιά μου δεν "πετρώνει" ποτέ ολόκληρη ή πολύ...🤔🤔🤔

Αυτό που έχω έντονα από τέλη του 6ου που γύρισε με το κεφαλάκι προς τα κάτω είναι πίεση στον τράχηλο και αραιά πονακια στον κολπο....

Utrogestan μου είχε δώσει προληπτικα πριν την Β επιπέδου Γιατί είχα πάθει κολικό αλλά δεν ξέραμε ακόμα τι είναι...μετά τα σταμάτησα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...