Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

ΑΑ το ειχα δει και εγώ το cybex Priam παρά πολυ ωραίο καρότσι αλλά αρκετά τσιμπημενο είναι η αλήθεια! 

Είναι η αλήθεια αρκετά τσιμπημένο. Απλά εμάς μας βόλευε με το χώρο που έχουμε στο ασανσέρ κ τις σκάλες που ανεβαίνουμε για να το πάρουμε κ γενικά δν είναι τόσο ογκωδες στο κλείσιμο όσο κάποια αλλά που είδαμε. Κ μας το έκαναν δώρο τα πεθερικά μου ,μας έδωσαν τα χρήματα Γτ αλλιώς δν ξέρω αν θα το παίρναμε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Εγώ πήρα προχθές από τοπικό παραγωγό της περιοχής και θα φτιάξω και κηραλοιφή με αυτό. 

Α πολυ ωραία!πολύ καλύτερα από τα έτοιμα προϊόντα!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Εγώ δεν τα έχω πάρει όλα τα φορμακια θα τελειώσω τα ψώνια μέχρι την άλλη βδομάδα και μετά θα πλύνω!Σερβιετες πήρα και εγώ αλλά μου είπε η μαία για τα βρακακια της tena!κρέμα έχω πάρει της medela!🙂

Κορίτσια με το καλό!!! Τα βρακάκια θα σας βολέψουν πολυ. Δε θα λερώνετε κ δε θα φοβάστε στη κίνηση . Εγώ τα βολευτηκα παρά πολυ κ φορουσα κ στο σπίτι μέχρι που είχα ροή. Ευτυχώς δε θα έχει κ ζέστη όταν με το καλό γεννησετε όποτε θα τα ανέχεστε καλυτερα... Με το καλό!!? 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια με το καλό!!! Τα βρακάκια θα σας βολέψουν πολυ. Δε θα λερώνετε κ δε θα φοβάστε στη κίνηση . Εγώ τα βολευτηκα παρά πολυ κ φορουσα κ στο σπίτι μέχρι που είχα ροή. Ευτυχώς δε θα έχει κ ζέστη όταν με το καλό γεννησετε όποτε θα τα ανέχεστε καλυτερα... Με το καλό!!? 😍😍

Να σαι καλά κοπέλα μου!Ευχαριστούμε πολύ και για τη συμβουλή και για τις ευχές!😀💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Μόλις βγήκα από τον εμβρυολόγο! Τέλεια το αγοράκι μας! 1695 γραμμάρια,  ενδέχεται αν βγάλω όλο το μήνα να γεννηθεί 3300!! Ο πρώτος μου γεννήθηκε 2900 στις 39 εβδομάδες... για να δούμε... όλα άψογα μου είπε, έβαλε και 3D και εκεί που έλεγα ότι είναι ίδιο ο Γιάννης,  ξαφνικά άρχισε να μου μοιάζει κι εμένα!! 😊 Τέλος και αυτή η εξέταση λοιπόν.... τώρα τον Οκτώβριο θα πάω στον γιατρό που μπαίνω και στον μήνα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Να σας ρωτήσω:πήρε καμία από εσάς σπαθολαδο για το μωρό;

Τι ακριβώς κάνει το σπαθόλαδο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Τι ακριβώς κάνει το σπαθόλαδο;

Το χρησιμποοουσα σε σύγκαμα του μωρού !! Πολύ καλό ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Doritoula11 είπε:

Το χρησιμποοουσα σε σύγκαμα του μωρού !! Πολύ καλό ! 

Γενικά έχει καταπραϋντικές και επουλωτικές ιδιότητες, γι' αυτό λέγεται και βαλσαμολαδο. Θέλει μόνο προσοχή, να αποφεύγεται η έκθεση στον ήλιο μετά την χρήση του για να μην δημιουργηθούν παναδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Γενικά έχει καταπραϋντικές και επουλωτικές ιδιότητες, γι' αυτό λέγεται και βαλσαμολαδο. Θέλει μόνο προσοχή, να αποφεύγεται η έκθεση στον ήλιο μετά την χρήση του για να μην δημιουργηθούν παναδες.

Κορίτσια άσχετο κολπικά υγρά έχετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Κορίτσια άσχετο κολπικά υγρά έχετε;;

Εχω άσπρα, γαλακτώδη, όχι κάθε μέρα. Η γυναικολόγος μου είπε ότι είναι φυσιολογικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Εχω άσπρα, γαλακτώδη, όχι κάθε μέρα. Η γυναικολόγος μου είπε ότι είναι φυσιολογικό.

Και εγω έτσι ακριβώς !αλλα μου είπε σε καμία περίπτωση σερβιετακια!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω κι εγώ αρκετά υγρά,  φοράω υφασματινα σερβιετάκια συνήθως αλλά τυχαίνει να φορέσω και τα κλασικά γιατί δεν παλεύεται αλλιώς, ειδικά με την ελαφριά ακράτεια που τυχαίνει κάποιες φορές να μου φύγουν σταγόνες στο φτερνισμα, στον βήχα ή αν γελάσω απότομα.  Δεν μου ανέφερε κάτι για τα σερβιετάκια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Έχω κι εγώ αρκετά υγρά,  φοράω υφασματινα σερβιετάκια συνήθως αλλά τυχαίνει να φορέσω και τα κλασικά γιατί δεν παλεύεται αλλιώς, ειδικά με την ελαφριά ακράτεια που τυχαίνει κάποιες φορές να μου φύγουν σταγόνες στο φτερνισμα, στον βήχα ή αν γελάσω απότομα.  Δεν μου ανέφερε κάτι για τα σερβιετάκια. 

Αφού δεν σ ανέφερε κάτι μια χαρά!! Έχω ιστορικό με μύκητες γ αυτό φοβάται μάλλον! Στην Ελλάδα μια μέρα πριν γεννήσω με είχε καθαρίσει ο γίνει κολίγος μ με betatin αστο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Doritoula11 είπε:

Αφού δεν σ ανέφερε κάτι μια χαρά!! Έχω ιστορικό με μύκητες γ αυτό φοβάται μάλλον! Στην Ελλάδα μια μέρα πριν γεννήσω με είχε καθαρίσει ο γίνει κολίγος μ με betatin αστο

Γυναικολόγος συγνωμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Γυναικολόγος συγνωμη 

Κοπέλα μ επίσης τέλεια τα νέα σου με τον μικρούλη!! Οι άντρες μας είναι συνονόματοι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Εχω άσπρα, γαλακτώδη, όχι κάθε μέρα. Η γυναικολόγος μου είπε ότι είναι φυσιολογικό.

Το ίδιο κι εγώ...Φυσιολογικό είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Doritoula11 είπε:

Και εγω έτσι ακριβώς !αλλα μου είπε σε καμία περίπτωση σερβιετακια!

 

Και σ'εμένα το ίδιο είπε και ας μην είχα ποτέ θέματα. Επίσης μου είχε πει να φοράω ανοιχτόχρωμα εσώρουχα για να παρακολουθώ τα υγρά μου, αν και εγώ πάντα σε κάθε σκούπισμα προσέχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Και σ'εμένα το ίδιο είπε και ας μην είχα ποτέ θέματα. Επίσης μου είχε πει να φοράω ανοιχτόχρωμα εσώρουχα για να παρακολουθώ τα υγρά μου, αν και εγώ πάντα σε κάθε σκούπισμα προσέχω.

Και εγώ μόνο λευκά φοράω και μπεζ ευτυχώς δόξα τον θεό ως τώρα δεν έχω θέμα μόνο στον γιο μου είχα αλλά και πάλι μου έκανε καθαρισμό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια πήγα είδα την μπέμπα μια χαρά είναι ο τράχηλος μου δεν έχει ανοίξει καθόλου είμαστε 2κιλα μεγαλώνει έχει πάρει θέση και σε 3 εβδομάδες θα πάμε να μας ξαναδει

Ήθελα να σας ρωτήσω στον ομφαλό του μωρού βάζουμε Betadine η καθαρό οινόπνευμα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πήγα είδα την μπέμπα μια χαρά είναι ο τράχηλος μου δεν έχει ανοίξει καθόλου είμαστε 2κιλα μεγαλώνει έχει πάρει θέση και σε 3 εβδομάδες θα πάμε να μας ξαναδει

Ήθελα να σας ρωτήσω στον ομφαλό του μωρού βάζουμε Betadine η καθαρό οινόπνευμα????

Καλημέρα κοπέλα μου τέλεια τα νέα σου!! Εγώ στον γιο μου έβαζα καθαρό οινόπνευμα να σου πω την αληθεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου τέλεια τα νέα σου!! Εγώ στον γιο μου έβαζα καθαρό οινόπνευμα να σου πω την αληθεία!

Με την μάνα μου που μιλούσα με είπε Betadine και δεν ξέρω τι να πάω να αγοράσω όλα τα έχω έτοιμα αυτό μου λείπει 🤪🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η 1994Μαρια είπε:

Με την μάνα μου που μιλούσα με είπε Betadine και δεν ξέρω τι να πάω να αγοράσω όλα τα έχω έτοιμα αυτό μου λείπει 🤪🤪🤪🤪

Κοιτά επειδή εμένα είχε κάτσει και στην μονάδα το μωρό μ είχαν πει από εκεί καθαρό οινόπνευμα!εγω σήμερα κορίτσι μπήκα 34 εβδομάδα και ακόμη δεν το πιστεύω σε μια εβδομάδα πρώτα ο θεός έχουμε ραντεβού κ στο νοσοκομείο να δούμε πως θα κινηθούμε από δω και πέρα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annoula1987 @1994Μαρια πολύ καλά τα νέα κ των δύο σας!!! 👏👏 Λίγο έμεινε... 

Καθαρό οινόπνευμα με γάζα έβαζα εγώ στον γιο μου. Είχε έρθει ο παιδίατρος σπίτι με το που γυρίσαμε από το μαιευτήριο κ μας είχε δείξει τον τρόπο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Κοιτά επειδή εμένα είχε κάτσει και στην μονάδα το μωρό μ είχαν πει από εκεί καθαρό οινόπνευμα!εγω σήμερα κορίτσι μπήκα 34 εβδομάδα και ακόμη δεν το πιστεύω σε μια εβδομάδα πρώτα ο θεός έχουμε ραντεβού κ στο νοσοκομείο να δούμε πως θα κινηθούμε από δω και πέρα !

Αχχχχ με το καλο πλησιάζει ο καιρος που θα τα πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας 
Εγω είμαι 32+3 και έχω ετοιμάσει και την βαλίτσα μου είμαι στην αναμονή τωρα

Πολυ χαίρομαι που φτάνουμε στο τέλος και ακόμη περισσότερο χαίρομαι για εσένα που πάνε όλα πολύ καλά 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η touloumpitsa είπε:

@annoula1987 @1994Μαρια πολύ καλά τα νέα κ των δύο σας!!! 👏👏 Λίγο έμεινε... 

Καθαρό οινόπνευμα με γάζα έβαζα εγώ στον γιο μου. Είχε έρθει ο παιδίατρος σπίτι με το που γυρίσαμε από το μαιευτήριο κ μας είχε δείξει τον τρόπο.. 

Αρα καλά έλεγα καθαρό οινόπνευμα , έχω πάρει και αποστειρωμένες γαζούλες μόνο καθαρό οινόπνευμα να πάρω θέλει σε ευχαριστώ παρά πολύ 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...