Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Κ γω κορίτσια ξεκινάω να φτιάχνω βαλίτσα. Την έπλυνα χθες κ τώρα περιμένω κ μερικά φορμακια Γτ ίσως πάρω ένα από αυτά για την έξοδο του μωρού κ να τα βάλω όλα για πλύσιμο μαζί κ τα νυχτικα κ τις πετσέτες μου. Κ μετά να τα βάλω στη βαλίτσα. Πήρα κάτι σλιπ μιας χρήσης αλλά δν ξέρω αν θα με βολέψουν κ θα πάω να πάρω από H&M κάτι σλιπάκια που έχει 3 με 4 μαζί να τα έχω κ αυτά μαζί μου. Σουτιεν θηλασμού εντωμεταξύ έχω δυο τα οποία φοράω κ τώρα κ είπα να πάρω αυτά αλλά δν ξέρω αν θα μεγαλώσει κ άλλο το στήθος μου κ δν μου κάνουν (αν κ δν νομίζω) . Σερβιέτες λέω να πάρω τις μεγάλες για μεγάλη ροη κ όχι λοχείας Γτ γενικά εγώ κ στην περίοδο είχα 3 μερες το πολυ αιμα κ όχι μεγάλη ροη. Κρέμα θηλων πήρατε;

Εγώ δεν τα έχω πάρει όλα τα φορμακια θα τελειώσω τα ψώνια μέχρι την άλλη βδομάδα και μετά θα πλύνω!Σερβιετες πήρα και εγώ αλλά μου είπε η μαία για τα βρακακια της tena!κρέμα έχω πάρει της medela!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Εγώ δεν τα έχω πάρει όλα τα φορμακια θα τελειώσω τα ψώνια μέχρι την άλλη βδομάδα και μετά θα πλύνω!Σερβιετες πήρα και εγώ αλλά μου είπε η μαία για τα βρακακια της tena!κρέμα έχω πάρει της medela!🙂

Δλδ σου είπε η μαία ότι τα βρακάκια της tena είναι καλύτερα από σερβιέτες; Μωρέ εγώ δν πιστεύω ότι θα τρέχει τόσο πολύ αίμα κ γι αυτό είπα να πάρω τις μεγάλες σερβιέτες. Κ γω κρέμα της medela πήρα . Ξέρω ότι υπάρχει κ μια κρέμα που προετοιμάζει τις θηλές ,εγώ πάντως δν βάζω κάτι μέχρι στιγμής παρά μόνο το λαδακι που είναι για τις ραγάδες . Μήπως σου είπε η μαία αν χρειάζεται να βάλουμε κάποια για να τις προετοιμάσουμε. Εγώ δν έχω συμβουλευτεί κάποια μαια η αλήθεια ούτε έχω κάνει κάποιο σεμινάριο ανώδυνου τοκετού, φροντίδας μωρού κ θηλασμού! Γτ μπορεί να γεννήσω με καισαρική κ αν πρώτα ο θεός θηλάσω θα είναι για τρεις μήνες το πολύ Γτ δν μπορώ παραπάνω για λόγους υγείας ,όποτε θεώρησα πως είναι άσκοπο να δωσω χρήματα για να κάνω τέτοια σεμινάρια! Θα συμβουλευτω τη μαια στην κλινική για τον θηλασμο κ να μου δείξει πως να κάνω μπάνιο κ να αλλάζω το μωρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Δλδ σου είπε η μαία ότι τα βρακάκια της tena είναι καλύτερα από σερβιέτες; Μωρέ εγώ δν πιστεύω ότι θα τρέχει τόσο πολύ αίμα κ γι αυτό είπα να πάρω τις μεγάλες σερβιέτες. Κ γω κρέμα της medela πήρα . Ξέρω ότι υπάρχει κ μια κρέμα που προετοιμάζει τις θηλές ,εγώ πάντως δν βάζω κάτι μέχρι στιγμής παρά μόνο το λαδακι που είναι για τις ραγάδες . Μήπως σου είπε η μαία αν χρειάζεται να βάλουμε κάποια για να τις προετοιμάσουμε. Εγώ δν έχω συμβουλευτεί κάποια μαια η αλήθεια ούτε έχω κάνει κάποιο σεμινάριο ανώδυνου τοκετού, φροντίδας μωρού κ θηλασμού! Γτ μπορεί να γεννήσω με καισαρική κ αν πρώτα ο θεός θηλάσω θα είναι για τρεις μήνες το πολύ Γτ δν μπορώ παραπάνω για λόγους υγείας ,όποτε θεώρησα πως είναι άσκοπο να δωσω χρήματα για να κάνω τέτοια σεμινάρια! Θα συμβουλευτω τη μαια στην κλινική για τον θηλασμο κ να μου δείξει πως να κάνω μπάνιο κ να αλλάζω το μωρό. 

Κορίτσια καλησπέρα!!τωρα εντάξει θηλές μ είπαν από εδώ δεν πειράζουμε δεν ξέρω τον λόγο!σερβιετες τενα είχα στον γιο μου το αίμα το πολύ είναι για 5 μέρες ! Εγώ είχα ας πούμε στοξ φυσιολογικό έχεις περισσότερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!τωρα εντάξει θηλές μ είπαν από εδώ δεν πειράζουμε δεν ξέρω τον λόγο!σερβιετες τενα είχα στον γιο μου το αίμα το πολύ είναι για 5 μέρες ! Εγώ είχα ας πούμε στοξ φυσιολογικό έχεις περισσότερο! 

Καλησπέρα κορίτσι μου ! Κ γω έτσι ξέρω ότι δν τις πειράζουμε τις θηλές Γτ προκαλούνται συσπασεις. Αλλά άκουσα από μια κοπέλα που έβαζε κρέμα για προετοιμασία των θηλων για θηλασμο . Πιστεύω κ γω πως στον φυσιολογικό τοκετό έχεις παραπάνω αίμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου ! Κ γω έτσι ξέρω ότι δν τις πειράζουμε τις θηλές Γτ προκαλούνται συσπασεις. Αλλά άκουσα από μια κοπέλα που έβαζε κρέμα για προετοιμασία των θηλων για θηλασμο . Πιστεύω κ γω πως στον φυσιολογικό τοκετό έχεις παραπάνω αίμα. 

Ακριβώς τώρα το θυμήθηκα στο πρώτο νοσοκομείο μ το είπαν !αν τις πειράζουμε λέει περνάνε λάθος μηνύματα όπως επίσης και το πολύ χάιδεμα στην κοιλιά!!σιγουρα ναι να σου πω την αλήθεια εγώ και πόνο είχα από κάτω μετά με παγοκύστες σώθηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Ακριβώς τώρα το θυμήθηκα στο πρώτο νοσοκομείο μ το είπαν !αν τις πειράζουμε λέει περνάνε λάθος μηνύματα όπως επίσης και το πολύ χάιδεμα στην κοιλιά!!σιγουρα ναι να σου πω την αλήθεια εγώ και πόνο είχα από κάτω μετά με παγοκύστες σώθηκα!

Με τα κιλά πως τα πάτε εγώ είμαι 27 εβδομάδων και έχω ήδη πάρει 8 κιλά...αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό και νέα μέτρηση τρέμω στο τι θα δω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για θηλές εκτός από την γνωστή κρέμα της Medela πάρα πολύ καλή είναι η κεραλοιφη. Απλά κοιτάξτε να είναι όσο το δυνατόν πιο αγνή, απαλλαγμένη από αρώματα κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Κορίτσια για θηλές εκτός από την γνωστή κρέμα της Medela πάρα πολύ καλή είναι η κεραλοιφη. Απλά κοιτάξτε να είναι όσο το δυνατόν πιο αγνή, απαλλαγμένη από αρώματα κλπ.

Ναι κεραλοιφη ‘γώ έβαζα!!κι αργότερα πήρα της frezyderm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/9/2021 at 4:35 ΜΜ, ο/η sweetheart12 είπε:

Κορίτσι μου όπως σου είπε κ η Μαρία το έχεις στα Λητω, Ήρα, Prenatal κ Mothercare . Γενικά κανένα δν τα έχει ετοιμοπαράδοτα κ κάνει γύρω στις 20-30 μερες για να έρθει. Εγώ το καροτσι το παρηγγειλα 14 του μήνα κ τους είπα ότι το χρειάζομαι άμεσα δλδ μέχρι κ 15 Οκτώβρη να είναι εδώ. Πάντως μου είπαν ότι αν καθυστερήσει κ πλησιάζουν οι μερες να γεννήσω θα μου δώσουν αυτοί ένα αυγό καθισμα για να κάνω τη δουλειά μου . Γτ ουσιαστικά το αυγό χρειαζόμαστε όταν γεννήσουμε. Πρέπει να το παραγγείλεις όμως για να προλάβει να έρθει. 

Και εσυ το ίδιο καρότσι πήρες??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι 

Εχετε βγάλει καμία σας την κάθετη γραμμή στην κοιλιά???
Η είμαι η μόνη που δεν την έχω 🤣🤣🤣🤣

Εμένα είναι πολυ αχνη ίσα ποθ φαίνεται λίγο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμείς αυτό πήραμε και ειμασταν ανάμεσα σε αυτό και στο Ερατώ, μπερδευτηκα λίγο είναι οι αλήθεια με τα στρώματα!! 

https://www.inmyhome.gr/product/vrefiko-stroma-minwas-me-baby-pocket-spring-unit-500s-elatiria-greco-strom/

Για πείτε μου την γνώμη σας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν χρειάζεται κάτι για προετοιμασία των θηλων.  Μόνο για μετά υπάρχει η λανολινη που δεν χρειάζεται ξέβγαλμα και επίσης βοηθάει το γάλα μας,να το αφήνουμε να στεγνώνει πάνω στο στήθος. Είμαστε σε φάση που ξεκίνησε το στήθος να παράγει το πρωτογαλα, για αυτό νομίζω δεν πρέπει να το πολυπειράζουμε.

@sweetheart12αν όντως θα θηλάσεις μέχρι 3-4 μήνες,  ίσως να σκεφτόσουν να νοικιάσεις νοσοκομοσοκομειακό θήλαστρο και να δίνεις το γάλα σου σε μπιμπερό γιατί αλλιώς θα δυσκολευτεί να πιάσει μπιμπερό.  Ή ξεκινάς απευθείας μεικτή διατροφή που κι αυτό έχει τον κίνδυνο να πάθει σύγχυση θηλών. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna Tsak είπε:

Και εσυ το ίδιο καρότσι πήρες??? 

Όχι δν πήρα το ίδιο καροτσι . Εγώ πήρα το cybex Priam . Απλά το είχαμε δει κ αυτό από κοντά Γτ μας είχε αρέσει στις φωτογραφίες στο Ίντερνετ αλλά από κοντά δν μας ενθουσίασε τόσο κ δν μας βόλευε κ λόγω διαστάσεων . Κ θυμαμαι ότι μας είχε πει ότι αν το θέλαμε θα έπρεπε να το παραγγείλουμε κ θα έκανε γύρω στο μήνα να έρθει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Δεν χρειάζεται κάτι για προετοιμασία των θηλων.  Μόνο για μετά υπάρχει η λανολινη που δεν χρειάζεται ξέβγαλμα και επίσης βοηθάει το γάλα μας,να το αφήνουμε να στεγνώνει πάνω στο στήθος. Είμαστε σε φάση που ξεκίνησε το στήθος να παράγει το πρωτογαλα, για αυτό νομίζω δεν πρέπει να το πολυπειράζουμε.

@sweetheart12αν όντως θα θηλάσεις μέχρι 3-4 μήνες,  ίσως να σκεφτόσουν να νοικιάσεις νοσοκομοσοκομειακό θήλαστρο και να δίνεις το γάλα σου σε μπιμπερό γιατί αλλιώς θα δυσκολευτεί να πιάσει μπιμπερό.  Ή ξεκινάς απευθείας μεικτή διατροφή που κι αυτό έχει τον κίνδυνο να πάθει σύγχυση θηλών. 

Ναι θα νοικιάσω νοσοκομειακό θήλαστρο έτσι κ αλλιως γτ θα πρέπει να λείπω μια μέρα τη βδομάδα για λίγες ωρες κ αναγκαστικά θα του δινει ο άντρας μου με μπιμπερο το γάλα. Γι αυτό θέλω να πάρω μπιμπερο που είναι για μητρικό γάλα κ να μοιαζει η θηλή όσο πιο κοντά γίνεται στη φυσική . Κ είμαι ανάμεσα σε medela κ  Avent . Απλά της medela είναι λίγο ακριβό έχει 20 κ κάτι ευρώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η sweetheart12 είπε:

Ναι θα νοικιάσω νοσοκομειακό θήλαστρο έτσι κ αλλιως γτ θα πρέπει να λείπω μια μέρα τη βδομάδα για λίγες ωρες κ αναγκαστικά θα του δινει ο άντρας μου με μπιμπερο το γάλα. Γι αυτό θέλω να πάρω μπιμπερο που είναι για μητρικό γάλα κ να μοιαζει η θηλή όσο πιο κοντά γίνεται στη φυσική . Κ είμαι ανάμεσα σε medela κ  Avent . Απλά της medela είναι λίγο ακριβό έχει 20 κ κάτι ευρώ. 

Εγώ κοπέλα μ ξεκίνησα με avent και μετά πήρα dr Brown γτ είχαμε θέμα με κολικούς 6 μήνες θήλασα αλλά δουλειά παράλληλα άρα έβγαζα και εγώ μετά το διμηνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Ναι θα νοικιάσω νοσοκομειακό θήλαστρο έτσι κ αλλιως γτ θα πρέπει να λείπω μια μέρα τη βδομάδα για λίγες ωρες κ αναγκαστικά θα του δινει ο άντρας μου με μπιμπερο το γάλα. Γι αυτό θέλω να πάρω μπιμπερο που είναι για μητρικό γάλα κ να μοιαζει η θηλή όσο πιο κοντά γίνεται στη φυσική . Κ είμαι ανάμεσα σε medela κ  Avent . Απλά της medela είναι λίγο ακριβό έχει 20 κ κάτι ευρώ. 

Εγω που έβγαζα το γάλα με θηλαστρο της medela είχα κ τα αντίστοιχα μπιμπερο της medela. Δεν αντιμετώπισε κάποια δυσκολία το μωρό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Εγώ κοπέλα μ ξεκίνησα με avent και μετά πήρα dr Brown γτ είχαμε θέμα με κολικούς 6 μήνες θήλασα αλλά δουλειά παράλληλα άρα έβγαζα και εγώ μετά το διμηνο

Εγώ πάλι διαβασα σε φόρουμ που έψαχνα κριτικές για τα μπιμπερο ότι κάποιες είχαν διαρροή με τα dr Brown κ όχι με τα Avent. Τι να πω είναι ανάλογα κ το μωρό. Εγώ δν θα δουλεύω έτσι κ αλλιώς μέχρι να γίνει 1 έτους θα είμαι σε άδεια ,απλά για εξετάσεις κ θέματα υγείας θα πρέπει να λείπω μια μέρα τη βδομάδα για 2-3 ωρες. Απλά θέλω τους πρώτους 3 μήνες το μωρό να τραφεί με το μητρικό γάλα κ όχι με ξένο Γτ το μητρικό έχει παραπάνω θρεπτικές ουσίες κ τα αντισώματα περνάνε  στο μωρό κ όλα αυτά που τα ξέρεις Γτ έχεις κ άλλο παιδάκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Δλδ σου είπε η μαία ότι τα βρακάκια της tena είναι καλύτερα από σερβιέτες; Μωρέ εγώ δν πιστεύω ότι θα τρέχει τόσο πολύ αίμα κ γι αυτό είπα να πάρω τις μεγάλες σερβιέτες. Κ γω κρέμα της medela πήρα . Ξέρω ότι υπάρχει κ μια κρέμα που προετοιμάζει τις θηλές ,εγώ πάντως δν βάζω κάτι μέχρι στιγμής παρά μόνο το λαδακι που είναι για τις ραγάδες . Μήπως σου είπε η μαία αν χρειάζεται να βάλουμε κάποια για να τις προετοιμάσουμε. Εγώ δν έχω συμβουλευτεί κάποια μαια η αλήθεια ούτε έχω κάνει κάποιο σεμινάριο ανώδυνου τοκετού, φροντίδας μωρού κ θηλασμού! Γτ μπορεί να γεννήσω με καισαρική κ αν πρώτα ο θεός θηλάσω θα είναι για τρεις μήνες το πολύ Γτ δν μπορώ παραπάνω για λόγους υγείας ,όποτε θεώρησα πως είναι άσκοπο να δωσω χρήματα για να κάνω τέτοια σεμινάρια! Θα συμβουλευτω τη μαια στην κλινική για τον θηλασμο κ να μου δείξει πως να κάνω μπάνιο κ να αλλάζω το μωρό. 

Ναι μου τις πρότεινε για καλύτερα και πιο σιγουρα!εγώ κάνω μαθήματα ανώδυνου και μου έδειξε πώς να κάνω μαλαξεις με ένα απλό λαδακι ή κρεμουλα!!για την medela μου είπε αργότερα!ρωτα να δεις τι θα σου πει για να προτείνει!😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Εγω που έβγαζα το γάλα με θηλαστρο της medela είχα κ τα αντίστοιχα μπιμπερο της medela. Δεν αντιμετώπισε κάποια δυσκολία το μωρό.. 

Νοίκιασες  το νοσοκομειακό θήλαστρο της medela ή αγόρασες; Κ γω πιο πολύ medela σκέφτομαι να πάρω ,θα πάρω ένα μπιμπερο αρχικά Γτ είναι κ καπως ακριβό κ με το που τρώει θα το πλένω κ θα το αποστειρώνω για να είναι έτοιμο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Νοίκιασες  το νοσοκομειακό θήλαστρο της medela ή αγόρασες; Κ γω πιο πολύ medela σκέφτομαι να πάρω ,θα πάρω ένα μπιμπερο αρχικά Γτ είναι κ καπως ακριβό κ με το που τρώει θα το πλένω κ θα το αποστειρώνω για να είναι έτοιμο. 

Ειχα αγοράσει.. αν έχεις σκοπό να το χρησιμοποιείς δε θα σε φτάνει ένα μπιμπερο πάντως. Εγώ νομίζω είχα 4 -5 γιατί αντλούσα κ το αποθηκευα στο ψυγείο. Επειδή πάνε κ χρόνια όμως, δε θυμάμαι εάν είναι το ίδιο μπιμπερο που συλλέγεις κ αποθηκεύεις το γάλα κ το ίδιο που ταΐζεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Ειχα αγοράσει.. αν έχεις σκοπό να το χρησιμοποιείς δε θα σε φτάνει ένα μπιμπερο πάντως. Εγώ νομίζω είχα 4 -5 γιατί αντλούσα κ το αποθηκευα στο ψυγείο. Επειδή πάνε κ χρόνια όμως, δε θυμάμαι εάν είναι το ίδιο μπιμπερο που συλλέγεις κ αποθηκεύεις το γάλα κ το ίδιο που ταΐζεις. 

Όχι δν είναι το ίδιο μπιμπερο. Το είδα ότι έχει κάτι μπουκαλάκια για να τα αποθηκευεις . Καλά για να το αποθηκεύω κ να τα βάζω στο ψυγείο μπορεί να πάρω τα σακουλάκια που είναι πιο φθηνά. Εγώ είπα να πάρω ένα Γτ της medela το μπιμπερο είναι μόνο για μητρικό γάλα . Εγώ μετά τους 3 μήνες θα του δωσω ξένο αναγκαστικά όποτε λέω μετά να πάρω Avent . Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας κ πιστεύω θα το βρούμε στην πορεία πως κ τι. Απλά είπα να ρωτήσω γτ δυσκολεύομαι να αποφασίσω τι να πάρω γτ δν έχω κ κάποια εμπειρία . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Όχι δν είναι το ίδιο μπιμπερο. Το είδα ότι έχει κάτι μπουκαλάκια για να τα αποθηκευεις . Καλά για να το αποθηκεύω κ να τα βάζω στο ψυγείο μπορεί να πάρω τα σακουλάκια που είναι πιο φθηνά. Εγώ είπα να πάρω ένα Γτ της medela το μπιμπερο είναι μόνο για μητρικό γάλα . Εγώ μετά τους 3 μήνες θα του δωσω ξένο αναγκαστικά όποτε λέω μετά να πάρω Avent . Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας κ πιστεύω θα το βρούμε στην πορεία πως κ τι. Απλά είπα να ρωτήσω γτ δυσκολεύομαι να αποφασίσω τι να πάρω γτ δν έχω κ κάποια εμπειρία . 

Ε τότε σε φτάνει κ ένα. Απλά θα πρέπει κάθε φορά να το βάζεις στον αποστειρωτη.. εγώ τα σακούλια πάντως ποτέ δεν τα συμπάθησα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Όχι δν πήρα το ίδιο καροτσι . Εγώ πήρα το cybex Priam . Απλά το είχαμε δει κ αυτό από κοντά Γτ μας είχε αρέσει στις φωτογραφίες στο Ίντερνετ αλλά από κοντά δν μας ενθουσίασε τόσο κ δν μας βόλευε κ λόγω διαστάσεων . Κ θυμαμαι ότι μας είχε πει ότι αν το θέλαμε θα έπρεπε να το παραγγείλουμε κ θα έκανε γύρω στο μήνα να έρθει. 

ΑΑ το ειχα δει και εγώ το cybex Priam παρά πολυ ωραίο καρότσι αλλά αρκετά τσιμπημενο είναι η αλήθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lenia1983 είπε:

Να σας ρωτήσω:πήρε καμία από εσάς σπαθολαδο για το μωρό;

Εγώ πήρα προχθές από τοπικό παραγωγό της περιοχής και θα φτιάξω και κηραλοιφή με αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...