Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Εγώ έχω ένα αντιβακτηριδιακό διπλής  όψης με κοκοφοίνικα.. στρωματακι να πάρετε καλό κορίτσια για το κορμάκι τους. Καθώς επίσης κ παπούτσια όταν περπατήσουν με το καλό να παίρνετε εξίσου καλά.. 

Διαβάζω οτι μισο λατεξ μισο κοκοφοίνικας είναι το καλύτερο από την άλλη τα memory foam δεν έχουν φόβο για μούχλες κ.λ.π κι εχω μπερδευτεί...δεν ξέρω τι να κάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Στρωμα για παρκοκρεβατο πάντως κοκοφοινικα πήρα... 

και εγώ τέτοιο πήρα κορίτσια κοκοφοίνικ το περιμένουμε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Διαβάζω οτι μισο λατεξ μισο κοκοφοίνικας είναι το καλύτερο από την άλλη τα memory foam δεν έχουν φόβο για μούχλες κ.λ.π κι εχω μπερδευτεί...δεν ξέρω τι να κάνω...

Τέτοιο έχω. Μισό κοκο μισό λατεξ. Μούχλα γιατί να πιάσει; Έχει υγρασία το δωμάτιο; Δε γνωρίζω κάτι σχετικά με αυτό. Βάζεις κ αδιάβροχο προστατευτικό εννοείται γτ κάνουν εμετό, φεύγουν τα τσισάκια, γουλιτσες.. κ μετά από 5 χρόνια περίπου αλλάζεις κρεβάτι κ στρώμα πάλι γτ έχουν μεγαλώσει κ δε χωράνε πια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η touloumpitsa είπε:

Τέτοιο έχω. Μισό κοκο μισό λατεξ. Μούχλα γιατί να πιάσει; Έχει υγρασία το δωμάτιο; Δε γνωρίζω κάτι σχετικά με αυτό. Βάζεις κ αδιάβροχο προστατευτικό εννοείται γτ κάνουν εμετό, φεύγουν τα τσισάκια, γουλιτσες.. κ μετά από 5 χρόνια περίπου αλλάζεις κρεβάτι κ στρώμα πάλι γτ έχουν μεγαλώσει κ δε χωράνε πια.. 

Όχι δεν έχει υγρασία...προφανώς ότι είναι πιο επιρρεπή για ακάρεα,μούχλα κ.λ.π αλλα νομίζω ότι με καλό αερισμό,αδιάβροχο προστατευτικό κ.λ.π δεν νομίζω ότι θα έχουμε θέμα...μάλλον σε μισο-μισο θα καταλήξουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι 

Εχετε βγάλει καμία σας την κάθετη γραμμή στην κοιλιά???
Η είμαι η μόνη που δεν την έχω 🤣🤣🤣🤣

Εγώ την έχω βγάλει εδώ και αρκετό καιρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα τι κάνετε;;

Εμείς παραγγείλαμε και στρώμα (μισο-μισό τελικά) και καρότσι πήραμε ένα της peg perego όπως και αυγό για το αυτοκίνητο...

Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε πάρει κάτι σε κουδουνίστρα,παιχνιδάκι,γυμναστήριο....

Τα χρειαζόμαστε από την αρχή αυτα;Ή μετά τον 1ο μήνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Αυτήν η γραμμή για ποιον λόγο βγαίνει ρε κορίτσια

Εντωμεταξύ εγώ δεν έχω καθόλου θα βγει ποιο μετά η δεν θα βγει καθόλου σε εμένα???? 🤪🤪🤪

Καλημέρα κορίτσι μου! Εγώ τη γραμμή την έχω βγάλει σχεδόν από τον 3ο μήνα. Από εκεί κ μετά άρχισε να γινετε πιο έντονη κ να ανεβαίνει κ πάνω από τον αφαλό . Εμένα ξεκινάει από  χαμηλά κ φτάνει λίγο πιο κάτω από το στήθος κ από τον 6ο μήνα έχει πολυ πιο έντονη. Παρόλο που είμαι ξανθιά φαίνεται αρκετά καφέ η γραμμή αλλά όχι τόσο καφέ σκουρη όσο ειναι σε μια μελαχρινή . Συνήθως λενε όταν έχεις αγόρι εμφανίζεται περισσότερο ,αλλά δν νομίζω να ισχύει κ τόσο αυτό. Δν έχει σημασία που δν την έβγαλες .Σε πολλές γυναίκες δν βγαίνει. Σημασία έχει οτι όλα πάνε καλά κ ειναι καλά το μωράκι σου. Είναι κ αυτό οπως τα σύμπτωματα που αλλες έχουν κ αλλες δν έχουν ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Όχι δεν έχει υγρασία...προφανώς ότι είναι πιο επιρρεπή για ακάρεα,μούχλα κ.λ.π αλλα νομίζω ότι με καλό αερισμό,αδιάβροχο προστατευτικό κ.λ.π δεν νομίζω ότι θα έχουμε θέμα...μάλλον σε μισο-μισο θα καταλήξουμε!!

Από που θα πάρετε το στρώμα κορίτσι μου; Κ γω κοίταζα χθες για τα στρώματα κ δν ξέρω πια είναι πιο καλά! Σκεφτόμουν memory foam κ γω ή κοκοφοίνικα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Καλημερααα τι κάνετε;;

Εμείς παραγγείλαμε και στρώμα (μισο-μισό τελικά) και καρότσι πήραμε ένα της peg perego όπως και αυγό για το αυτοκίνητο...

Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε πάρει κάτι σε κουδουνίστρα,παιχνιδάκι,γυμναστήριο....

Τα χρειαζόμαστε από την αρχή αυτα;Ή μετά τον 1ο μήνα;

Καλημέρα. Εγώ από από παιχνίδια δεν έχω πάρει τίποτα. Γυμναστήριο είπε θα μου το κάνει δώρο μία ξαδέρφη μου, μουσικό περιστρεφόμενο μου έχουν πάρει και η αδερφή μου μας έκανε δώρο έναν ιπποπόταμο με φως κ μουσική για τον ύπνο.

Νομίζω ότι αυτά δεν είναι απαραίτητα για αρχή γιατί σκέψου ότι το πρόγραμμα είναι μαμ κακά κ νάνι. Όταν αρχίσουν κ μένουν περισσότερη ώρα ξύπνια θέλουν κάποια παιχνιδάκια.

Στρώμα με κοκοφοίνικα έχω πάρει και εγώ. Latex καλό είναι να αποφεύγεται στην αρχή γιατί μπορεί να προκαλέσει αλλεργίες απ'ότι ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Από που θα πάρετε το στρώμα κορίτσι μου; Κ γω κοίταζα χθες για τα στρώματα κ δν ξέρω πια είναι πιο καλά! Σκεφτόμουν memory foam κ γω ή κοκοφοίνικα . 

Παραγγείλαμε το Ερατώ από Greco strom με το αντιβακτηριδιακό κάλλυμα (όχι αυτό για το πάρκο που τσακίζει στη μέση.Πρόσεχε γιατί μπερδεύει έχει το ίδιο όνομα)...είμαστε επαρχία και δεν έχουμε καταστήματα με βρεφικά...είναι 30 και 50 χιλιόμετρα μακριά οπότε όλα τα παραγγέλνουμε...Είναι μισό λάτεξ και μισό κοκοφοίνικας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Εγώ από από παιχνίδια δεν έχω πάρει τίποτα. Γυμναστήριο είπε θα μου το κάνει δώρο μία ξαδέρφη μου, μουσικό περιστρεφόμενο μου έχουν πάρει και η αδερφή μου μας έκανε δώρο έναν ιπποπόταμο με φως κ μουσική για τον ύπνο.

Νομίζω ότι αυτά δεν είναι απαραίτητα για αρχή γιατί σκέψου ότι το πρόγραμμα είναι μαμ κακά κ νάνι. Όταν αρχίσουν κ μένουν περισσότερη ώρα ξύπνια θέλουν κάποια παιχνιδάκια.

Στρώμα με κοκοφοίνικα έχω πάρει και εγώ. Latex καλό είναι να αποφεύγεται στην αρχή γιατί μπορεί να προκαλέσει αλλεργίες απ'ότι ξέρω.

Εγώ διάβασα το αντίθετο ότι στην αρχή το βάζεις από την μεριά του λατεξ και μετά το γυρίζεις στην μεριά του κοκοφοίνικα γιατί ο κοκοφοίνικας έχει ενοχοποιηθεί για αλλεργίες ανα τα χρόνια...όπως επίσης για το ότι μαζεύει ακάρεα,μούχλα κ.λ.π όπως είπα και πιο πάνω και φαίνεται και λογικό μιας και είναι "πιο φυσικό" προιόν από το λατεξ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια

Τι κάνετε πως είστε εγώ σήμερα θα πάω να κάνω το Doppler δεν κρατιέμαι θα πάω να δω το κοριτσάκι μου🥰🥰🥰🥰

Ετοίμασα και την βαλίτσα του μαιευτηρίου λίγα πραγματάκια μου έμειναν να βάλω σαμπουάν πετσέτες και καλτσάκια για την μπέμπα και τα γαντάκια της και είμαι ετοιμη 😍😍😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλησπέρα κορίτσια

Τι κάνετε πως είστε εγώ σήμερα θα πάω να κάνω το Doppler δεν κρατιέμαι θα πάω να δω το κοριτσάκι μου🥰🥰🥰🥰

Ετοίμασα και την βαλίτσα του μαιευτηρίου λίγα πραγματάκια μου έμειναν να βάλω σαμπουάν πετσέτες και καλτσάκια για την μπέμπα και τα γαντάκια της και είμαι ετοιμη 😍😍😍😍😍😍

Καλημέρα κοριτσάκι μου...με το καλό να δείτε την μπεμπούλα σας!!!

Εγώ όχι ακόμα...περιμένω μερικά ρουχαλάκια ακόμα του μικρού και μετά θα κάτσω να την φτιάξω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Καλημερααα τι κάνετε;;

Εμείς παραγγείλαμε και στρώμα (μισο-μισό τελικά) και καρότσι πήραμε ένα της peg perego όπως και αυγό για το αυτοκίνητο...

Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε πάρει κάτι σε κουδουνίστρα,παιχνιδάκι,γυμναστήριο....

Τα χρειαζόμαστε από την αρχή αυτα;Ή μετά τον 1ο μήνα;

Μετά τον τρίτο μήνα θα χρειαστούν γυμναστήριο και κουδουνίστρες από όσο θυμάμαι στον γιο μου... έχω πάρει ένα μασητικό μόνο και μόνο για να συμπληρώσω ένα ποσό και να μην εχω μεταφορικά σε κάποια πραγματάκια που παρήγγειλα ηλεκτρονικά.  Το παρκοκρεβατο έχει παιχνιδάκια από πάνω και ένα στα πόδια με φωτάκια.  Από εκεί και πέρα, μόλις γυρίσουμε από το μαιευτήριο με το καλό, θα πάρω ένα ρηλαξ με ήχους που κινείται,  με είχε σώσει με τον πρώτο μου, μόνο εκεί μπορούσα να τον αφήσω πάνω από μισάωρο και να είναι ήρεμος. Σκέφτομαι και για το πανακι παρηγοριάς που λένε αλλά και μια φορεμένη μπλούζα δική μου,την ίδια δουλειά κάνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλησπέρα κορίτσια

Τι κάνετε πως είστε εγώ σήμερα θα πάω να κάνω το Doppler δεν κρατιέμαι θα πάω να δω το κοριτσάκι μου🥰🥰🥰🥰

Ετοίμασα και την βαλίτσα του μαιευτηρίου λίγα πραγματάκια μου έμειναν να βάλω σαμπουάν πετσέτες και καλτσάκια για την μπέμπα και τα γαντάκια της και είμαι ετοιμη 😍😍😍😍😍😍

Με το καλό να δείτε το νινακι σας! Έχω ξεκινήσει κι εγώ να ψωνίζω τα τελευταία που θα χρειαστώ για την βαλίτσα μαιευτηρίου. Αγόρασα χθες πάνες για το μωρό και πάνες ακράτειας για μένα.  Για το μωρό δεν έχει μείνει κάτι άλλο που θα χρειαστεί.  Μόνο για μένα πυτζάμες και παντόφλες. Αύριο το μεσημέρι έχω κι εγώ το doppler! Ελπίζω να το δω και 3D να χαρώ λίγο περισσότερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Με το καλό να δείτε το νινακι σας! Έχω ξεκινήσει κι εγώ να ψωνίζω τα τελευταία που θα χρειαστώ για την βαλίτσα μαιευτηρίου. Αγόρασα χθες πάνες για το μωρό και πάνες ακράτειας για μένα.  Για το μωρό δεν έχει μείνει κάτι άλλο που θα χρειαστεί.  Μόνο για μένα πυτζάμες και παντόφλες. Αύριο το μεσημέρι έχω κι εγώ το doppler! Ελπίζω να το δω και 3D να χαρώ λίγο περισσότερο!!

Και εγώ ελπίζω να το δω σε 3D αλλά δεν ξέρω γιατί θα μου το κάνει η γιατρός μου όποτε και ίσως δεν την δω δεν πειράζει μου φτάνει να ξέρω πως είναι καλά 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου...με το καλό να δείτε την μπεμπούλα σας!!!

Εγώ όχι ακόμα...περιμένω μερικά ρουχαλάκια ακόμα του μικρού και μετά θα κάτσω να την φτιάξω....

Εγώ κορίτσι μου τα έχω πάρει όλα είμαι έτοιμη περιμένω την μπουμπού ποτέ θα θέλει να βγει 🥰🥰🥰🥰🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ γω κορίτσια ξεκινάω να φτιάχνω βαλίτσα. Την έπλυνα χθες κ τώρα περιμένω κ μερικά φορμακια Γτ ίσως πάρω ένα από αυτά για την έξοδο του μωρού κ να τα βάλω όλα για πλύσιμο μαζί κ τα νυχτικα κ τις πετσέτες μου. Κ μετά να τα βάλω στη βαλίτσα. Πήρα κάτι σλιπ μιας χρήσης αλλά δν ξέρω αν θα με βολέψουν κ θα πάω να πάρω από H&M κάτι σλιπάκια που έχει 3 με 4 μαζί να τα έχω κ αυτά μαζί μου. Σουτιεν θηλασμού εντωμεταξύ έχω δυο τα οποία φοράω κ τώρα κ είπα να πάρω αυτά αλλά δν ξέρω αν θα μεγαλώσει κ άλλο το στήθος μου κ δν μου κάνουν (αν κ δν νομίζω) . Σερβιέτες λέω να πάρω τις μεγάλες για μεγάλη ροη κ όχι λοχείας Γτ γενικά εγώ κ στην περίοδο είχα 3 μερες το πολυ αιμα κ όχι μεγάλη ροη. Κρέμα θηλων πήρατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Κ γω κορίτσια ξεκινάω να φτιάχνω βαλίτσα. Την έπλυνα χθες κ τώρα περιμένω κ μερικά φορμακια Γτ ίσως πάρω ένα από αυτά για την έξοδο του μωρού κ να τα βάλω όλα για πλύσιμο μαζί κ τα νυχτικα κ τις πετσέτες μου. Κ μετά να τα βάλω στη βαλίτσα. Πήρα κάτι σλιπ μιας χρήσης αλλά δν ξέρω αν θα με βολέψουν κ θα πάω να πάρω από H&M κάτι σλιπάκια που έχει 3 με 4 μαζί να τα έχω κ αυτά μαζί μου. Σουτιεν θηλασμού εντωμεταξύ έχω δυο τα οποία φοράω κ τώρα κ είπα να πάρω αυτά αλλά δν ξέρω αν θα μεγαλώσει κ άλλο το στήθος μου κ δν μου κάνουν (αν κ δν νομίζω) . Σερβιέτες λέω να πάρω τις μεγάλες για μεγάλη ροη κ όχι λοχείας Γτ γενικά εγώ κ στην περίοδο είχα 3 μερες το πολυ αιμα κ όχι μεγάλη ροη. Κρέμα θηλων πήρατε;

Κι εγώ στην περίοδο δεν είχα μεγάλη ροή αλλά με τα λοχεια, είχα θέματα το πρώτο 10ημερο! Με έφευγε αίμα από παντού!🤦‍♀️ για αυτό πήρα τα βρακάκια ακράτειας μπας και σώσουν τη κατάσταση! Άκουσα καλά σχόλια! Θα δείξει... ίσως πάρω και σερβιετες λοχείας μήπως και δεν βολευτώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Κι εγώ στην περίοδο δεν είχα μεγάλη ροή αλλά με τα λοχεια, είχα θέματα το πρώτο 10ημερο! Με έφευγε αίμα από παντού!🤦‍♀️ για αυτό πήρα τα βρακάκια ακράτειας μπας και σώσουν τη κατάσταση! Άκουσα καλά σχόλια! Θα δείξει... ίσως πάρω και σερβιετες λοχείας μήπως και δεν βολευτώ...

Καταλαβα! Καλά δν νομίζω να έχω τόσο πολύ κ γενικά εγώ δν βολεύομαι με τόσο μεγάλες σερβιέτες γι αυτό κ δν παίρνω βρακάκια ακράτειας,το σκέφτηκα αλλά δν ξέρω αν θα με βολέψουν. Θε πάρω κ καμία σερβιέτα λοχείας κ τις always τις μεγάλες κ ο Θεός βοηθός 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Καταλαβα! Καλά δν νομίζω να έχω τόσο πολύ κ γενικά εγώ δν βολεύομαι με τόσο μεγάλες σερβιέτες γι αυτό κ δν παίρνω βρακάκια ακράτειας,το σκέφτηκα αλλά δν ξέρω αν θα με βολέψουν. Θε πάρω κ καμία σερβιέτα λοχείας κ τις always τις μεγάλες κ ο Θεός βοηθός 😂

Εγώ σκέψου ότι τα τελευταία 4 χρόνια δεν χρησιμοποιώ σερβιετες καθόλου γιατί βολεύτηκα με το κύπελλο περιόδου! Οπότε θα μου κακοφανεί πολυυυυυυυ!!! Ευτυχώς τουλάχιστον δεν θα είναι καλοκαίρι και ζέστες να φρικαρουμε εντελώς!😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annoula1987 είπε:

Εγώ σκέψου ότι τα τελευταία 4 χρόνια δεν χρησιμοποιώ σερβιετες καθόλου γιατί βολεύτηκα με το κύπελλο περιόδου! Οπότε θα μου κακοφανεί πολυυυυυυυ!!! Ευτυχώς τουλάχιστον δεν θα είναι καλοκαίρι και ζέστες να φρικαρουμε εντελώς!😅

Κι εγώ σερβιέτες λοχείας πήρα και θα δείξει αν χρειαστεί Μετά ίσως πάρω και πάνες...🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...