Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Αυτό προσπαθώ να κάνω. Χθες στο εν το μεταξύ μου είπε ότι το μωρό είναι με το κεφάλι προς τα κάτω και ότι λογικά τρώω τις κλωτσιές από αριστερά. Εγώ όλες τις κινήσεις του τις νιώθω δεξιά και στο μέσο της κοιλιάς.

Εμένα όταν πήγα την προηγούμενη φορά ήταν με το κεφάλι κάτω κ όντως τρωω πολύ κλωτσιά από αριστερά αλλά κ από δεξιά ,περισσότερο αριστερά όμως Γτ από εκεί απλώνεται μάλλον περισσότερο . Από χθες όμως παίζει να γύρισε Γτ σημερα τις τρωω από δεξιά κ κάτω προς την κύστη μάλλον μπουνιές. Την Πέμπτη που θα πάω θα δούμε που βρίσκεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 20 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλή εβδομάδα και από εμένα. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Εγώ μόλις γύρισα από την γιατρό και είμαι πτώμα.

Ο μικρός μου είναι σχεδόν 2 κιλά, στα ανώτερα φυσιολογικά πλαίσια. Η γιατρός μου είπε ότι πρέπει να ξεκινήσω ινσουλίνη, οπότε αύριο θα πάρω τηλ τον διαβητολογο μου για να το κανονίσω. Επίσης, την επόμενη Τρίτη είχα προγραμματίσει ραντεβού για έλεγχο της διάτασης των νεφρών και αύριο θέλω να το επιβεβαιώσω και να τους πω ότι θέλω να κάνω και Doppler. 

Καταλήξαμε νομίζω και σε ποιο καρότσι θα πάρουμε, πήγαμε το είδαμε από κοντά και όταν το αποφασίσουμε θα το παραγγείλουμε και θα μας το στείλουν.

Καλό και ήρεμο βραδάκι σε όλες ♥️

Εγώ τελικά ξεκίνησα ινσουλίνη κορίτσι μου...μόνο για το νηστείας!Φαινεται να είναι πολύ σημαντικό τελικά...Εμένα δεν έχει παραπάνω βάρος το μωρό παρ',όλα αυτά δείχνουν να ανησυχούν...ξεκίνησα με μικρή δόση και βλέπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονή κορίτσια με την ινσουλίνη! Εγώ ευτυχώς την γλύτωσα...

Πήγαμε γιατρό, όλα δείχνουν καλά,  1409 γραμμάρια το μικρό μου. Τον ρώτησα για τα τραβήγματα και μου είπε ότι είναι το μωρό που τεντωνεται και να μην ανησυχώ,  ωστόσο μου έγραψε και ένα μαγνήσιο την ημέρα να παίρνω. Επίσης μου έδωσε να κάνω καλλιέργεια κολπικων υγρών ( αυτό πως το κάνουμε ρε κορίτσια, δεν έχω ιδέα??) Και να κλείσω doppler σε 2-3 εβδομάδες. 

Και μιας και κατεβήκαμε Αθήνα, πήραμε και παρκοκρεβατο με έξτρα στρώμα,  ετοιμαζόμαστε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Υπομονή κορίτσια με την ινσουλίνη! Εγώ ευτυχώς την γλύτωσα...

Πήγαμε γιατρό, όλα δείχνουν καλά,  1409 γραμμάρια το μικρό μου. Τον ρώτησα για τα τραβήγματα και μου είπε ότι είναι το μωρό που τεντωνεται και να μην ανησυχώ,  ωστόσο μου έγραψε και ένα μαγνήσιο την ημέρα να παίρνω. Επίσης μου έδωσε να κάνω καλλιέργεια κολπικων υγρών ( αυτό πως το κάνουμε ρε κορίτσια, δεν έχω ιδέα??) Και να κλείσω doppler σε 2-3 εβδομάδες. 

Και μιας και κατεβήκαμε Αθήνα, πήραμε και παρκοκρεβατο με έξτρα στρώμα,  ετοιμαζόμαστε....

Λογικά θα πάρουν με μπατονέτα από το εσωτερικό του κόλπου υγρό για την καλλιέργεια...αλλά γιατί να κάνεις τώρα καλλιέργεια;Έχεις ενοχλήσεις;

Εμένα μου γράφει μόνο ούρων εξετάσεις πλέον...καλλιέργεια κάναμε στο πρώτο τρίμηνο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Λογικά θα πάρουν με μπατονέτα από το εσωτερικό του κόλπου υγρό για την καλλιέργεια...αλλά γιατί να κάνεις τώρα καλλιέργεια;Έχεις ενοχλήσεις;

Εμένα μου γράφει μόνο ούρων εξετάσεις πλέον...καλλιέργεια κάναμε στο πρώτο τρίμηνο....

Τι να σου πω... δεν έχω κάποια ενόχληση αλλά ίσως επειδή με ρώτησε πώς γέννησα το πρώτο και του είπα φυσιολογικά, οπότε σκέφτηκε να τσεκάρει την κατάσταση... αυτόν τον μήνα δεν μπυ έγραψε άλλες εξετάσεις. Θα δούμε μετά το doppler τι θα μου πει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Υπομονή κορίτσια με την ινσουλίνη! Εγώ ευτυχώς την γλύτωσα...

Πήγαμε γιατρό, όλα δείχνουν καλά,  1409 γραμμάρια το μικρό μου. Τον ρώτησα για τα τραβήγματα και μου είπε ότι είναι το μωρό που τεντωνεται και να μην ανησυχώ,  ωστόσο μου έγραψε και ένα μαγνήσιο την ημέρα να παίρνω. Επίσης μου έδωσε να κάνω καλλιέργεια κολπικων υγρών ( αυτό πως το κάνουμε ρε κορίτσια, δεν έχω ιδέα??) Και να κλείσω doppler σε 2-3 εβδομάδες. 

Και μιας και κατεβήκαμε Αθήνα, πήραμε και παρκοκρεβατο με έξτρα στρώμα,  ετοιμαζόμαστε....

Μια χαρά ο μικρούλης κορίτσι μου! Πάντως εμένα καλλιέργεια κολπικού υγρού δν με έχει βάλει να κάνω ούτε στο πρώτο τρίμηνο ούτε μεχρι στιγμής . Μόνο γενική ούρων κ καλλιέργεια ούρων μου βάζει κάθε μήνα. Ποιο μαγνησιο σου έδωσε να πάρεις; Εγώ έχω σήμερα ραντεβού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. 

Καλλιέργεια κολπικών υγρών έκανα πριν μείνω έγκυος. Καλλιέργεια ούρων μου ζήτησε μόνο όταν είχα θέμα με έναν περίεργο πόνο για να αποκλείσουμε ότι δεν προέρχεται από την ουροδόχο κύστη. Νομίζω ότι ζητάνε μόνο αν δείξει κάτι η γενική, αλλά φαντάζομαι ότι εξαρτάται από τον κάθε γιατρό.

Όσον αφορά το θέμα μου. Πήγα χθες στον διαβητολογο, μου είπε ότι με τις τιμές που έχω και δεδομένου της απόκλισης που έχουν οι μετρητές αν ήμουν γυναίκα του δεν θα μου έδινε ινσουλίνη αλλά μου έγραψε για να καλύψει την γυναικολόγο. Μου άλλαξε και μετρητή γιατί θεωρεί αυτόν που είχα μη αξιόπιστο. Ενημέρωσα την γυναικολόγο μου και μου είπε να μην ξεκινήσω ινσουλίνη εφόσον υπήρχε μεγάλη απόκλιση μεταξύ των δύο μετρητών- κάναμε σύγκριση με τον διαβητολογο στο ιατρείο του- και να μετρήσω λίγες μέρες με τον καινούργιο. Καταλαβαίνετε φυσικά ότι είμαι στα κάγκελα και συγγνώμη που σας έχω πρήξει.

@annoula1987μια χαρά είναι το μικρό σου. Οι ετοιμασίες για όλες είναι στο φουλ πλέον.

@sweetheart12καλά αποτελέσματα να έχεις.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

Καλλιέργεια κολπικών υγρών έκανα πριν μείνω έγκυος. Καλλιέργεια ούρων μου ζήτησε μόνο όταν είχα θέμα με έναν περίεργο πόνο για να αποκλείσουμε ότι δεν προέρχεται από την ουροδόχο κύστη. Νομίζω ότι ζητάνε μόνο αν δείξει κάτι η γενική, αλλά φαντάζομαι ότι εξαρτάται από τον κάθε γιατρό.

Όσον αφορά το θέμα μου. Πήγα χθες στον διαβητολογο, μου είπε ότι με τις τιμές που έχω και δεδομένου της απόκλισης που έχουν οι μετρητές αν ήμουν γυναίκα του δεν θα μου έδινε ινσουλίνη αλλά μου έγραψε για να καλύψει την γυναικολόγο. Μου άλλαξε και μετρητή γιατί θεωρεί αυτόν που είχα μη αξιόπιστο. Ενημέρωσα την γυναικολόγο μου και μου είπε να μην ξεκινήσω ινσουλίνη εφόσον υπήρχε μεγάλη απόκλιση μεταξύ των δύο μετρητών- κάναμε σύγκριση με τον διαβητολογο στο ιατρείο του- και να μετρήσω λίγες μέρες με τον καινούργιο. Καταλαβαίνετε φυσικά ότι είμαι στα κάγκελα και συγγνώμη που σας έχω πρήξει.

@annoula1987μια χαρά είναι το μικρό σου. Οι ετοιμασίες για όλες είναι στο φουλ πλέον.

@sweetheart12καλά αποτελέσματα να έχεις.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Σε ποιον ενδοκρινολόγο πας; Εδώ στη Θεσσαλονικη είναι ; Ποιον μετρητή είχες πριν κ ποιον σου έδωσε τώρα ; Ρωταω Γτ κ γω πιστεύω ότι οι μετρητές καμία φορά δν είναι κ τόσο αξιόπιστοι κ μπορεί οι τιμες να μην είναι κ αληθής! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

Καλλιέργεια κολπικών υγρών έκανα πριν μείνω έγκυος. Καλλιέργεια ούρων μου ζήτησε μόνο όταν είχα θέμα με έναν περίεργο πόνο για να αποκλείσουμε ότι δεν προέρχεται από την ουροδόχο κύστη. Νομίζω ότι ζητάνε μόνο αν δείξει κάτι η γενική, αλλά φαντάζομαι ότι εξαρτάται από τον κάθε γιατρό.

Όσον αφορά το θέμα μου. Πήγα χθες στον διαβητολογο, μου είπε ότι με τις τιμές που έχω και δεδομένου της απόκλισης που έχουν οι μετρητές αν ήμουν γυναίκα του δεν θα μου έδινε ινσουλίνη αλλά μου έγραψε για να καλύψει την γυναικολόγο. Μου άλλαξε και μετρητή γιατί θεωρεί αυτόν που είχα μη αξιόπιστο. Ενημέρωσα την γυναικολόγο μου και μου είπε να μην ξεκινήσω ινσουλίνη εφόσον υπήρχε μεγάλη απόκλιση μεταξύ των δύο μετρητών- κάναμε σύγκριση με τον διαβητολογο στο ιατρείο του- και να μετρήσω λίγες μέρες με τον καινούργιο. Καταλαβαίνετε φυσικά ότι είμαι στα κάγκελα και συγγνώμη που σας έχω πρήξει.

@annoula1987μια χαρά είναι το μικρό σου. Οι ετοιμασίες για όλες είναι στο φουλ πλέον.

@sweetheart12καλά αποτελέσματα να έχεις.

 

 

Ήταν καινούριος ο μετρητής σου;;;Ανάβεις φωτιές τώρα...εγώ δεν τον έχω τσεκάρει με άλλο μετρητή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Σε ποιον ενδοκρινολόγο πας; Εδώ στη Θεσσαλονικη είναι ; Ποιον μετρητή είχες πριν κ ποιον σου έδωσε τώρα ; Ρωταω Γτ κ γω πιστεύω ότι οι μετρητές καμία φορά δν είναι κ τόσο αξιόπιστοι κ μπορεί οι τιμες να μην είναι κ αληθής! 

Σε διαβητολογο πηγαίνω στις Σέρρες. Είχα τον Luna της Wellion (καινούργιος) και μου έδωσε τον Accu Check Instant 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Σε διαβητολογο πηγαίνω στις Σέρρες. Είχα τον Luna της Wellion (καινούργιος) και μου έδωσε τον Accu Check Instant 

Της accu check είναι καλά απ’οσο ξέρω. Εμένα μου έδωσε ο ενδοκρινολόγος ένα μετρητή Vivachek λέγεται ελπίζω να δείχνει καλά . Είχε κ η γιαγιά μου ένα μετρητή  Glucomen λέγεται αλλά δν έχει μπαταρίες κ δν μπόρεσα να το συγκρίνω . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Μια χαρά ο μικρούλης κορίτσι μου! Πάντως εμένα καλλιέργεια κολπικού υγρού δν με έχει βάλει να κάνω ούτε στο πρώτο τρίμηνο ούτε μεχρι στιγμής . Μόνο γενική ούρων κ καλλιέργεια ούρων μου βάζει κάθε μήνα. Ποιο μαγνησιο σου έδωσε να πάρεις; Εγώ έχω σήμερα ραντεβού. 

Το trofocard max μου έγραψε... για να δούμε.. περιμένουμε τα νέα σου από το ραντεβού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Εμείς πήγαμε στο γιατρό χθες κ όλα καλά! Ο μπέμπης έφτασε 1,5 κιλό. Όντως άλλαξε θέση όπως καταλαβα αλλά κ πάλι είναι με το κεφάλι προς τα κάτω. Τώρα έχω το ντοπλερ στις 27 του μήνα κ μετα ο γιατρος με είπε να κλείσω ραντεβού γύρω στις 15-20 Οκτωβριου. Εγώ έκλεισα λίγες μέρες νωρίτερα στις 13/10.Απλα μου φάνηκε πάλι πολύ μακρινό το ραντεβού κ μου είπε πως δν χρειάζεται να πάω νωρίτερα αφού έχω το ντοπλερ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Εμείς πήγαμε στο γιατρό χθες κ όλα καλά! Ο μπέμπης έφτασε 1,5 κιλό. Όντως άλλαξε θέση όπως καταλαβα αλλά κ πάλι είναι με το κεφάλι προς τα κάτω. Τώρα έχω το ντοπλερ στις 27 του μήνα κ μετα ο γιατρος με είπε να κλείσω ραντεβού γύρω στις 15-20 Οκτωβριου. Εγώ έκλεισα λίγες μέρες νωρίτερα στις 13/10.Απλα μου φάνηκε πάλι πολύ μακρινό το ραντεβού κ μου είπε πως δν χρειάζεται να πάω νωρίτερα αφού έχω το ντοπλερ. 

Μια χαρά το μωρό σου! Κι εμένα μου έβαλε το επόμενο ραντεβού 21/10 εφόσον σε 2-3 εβδομάδες θα πάω για doppler. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Εμείς πήγαμε στο γιατρό χθες κ όλα καλά! Ο μπέμπης έφτασε 1,5 κιλό. Όντως άλλαξε θέση όπως καταλαβα αλλά κ πάλι είναι με το κεφάλι προς τα κάτω. Τώρα έχω το ντοπλερ στις 27 του μήνα κ μετα ο γιατρος με είπε να κλείσω ραντεβού γύρω στις 15-20 Οκτωβριου. Εγώ έκλεισα λίγες μέρες νωρίτερα στις 13/10.Απλα μου φάνηκε πάλι πολύ μακρινό το ραντεβού κ μου είπε πως δν χρειάζεται να πάω νωρίτερα αφού έχω το ντοπλερ. 

Μπράβο, όλα καλά κυλάνε!! Αφού θα κάνεις το ντοπλερ δεν έχει νόημα να πας κ για απλό υπέρηχο αμέσως μετά, οπότε μια χαρά απόσταση έχει το ραντεβού σου.. μην αγχώνεσαι.. από τον 8ο κ μετά είναι ανά 15 μέρες τα ραντεβού συνήθως κ στον 9ο ανά βδομάδα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Μπράβο, όλα καλά κυλάνε!! Αφού θα κάνεις το ντοπλερ δεν έχει νόημα να πας κ για απλό υπέρηχο αμέσως μετά, οπότε μια χαρά απόσταση έχει το ραντεβού σου.. μην αγχώνεσαι.. από τον 8ο κ μετά είναι ανά 15 μέρες τα ραντεβού συνήθως κ στον 9ο ανά βδομάδα... 

Άμα είναι έτσι οκ. Απλα κ γω δν τα ξέρω πως πάνε κ είπα να ρωτήσω κ σας. Ουσιαστικά 32βδομαδων θα πάω για ντοπλερ κ μετά στο γιατρό 34βδομαδων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Άμα είναι έτσι οκ. Απλα κ γω δν τα ξέρω πως πάνε κ είπα να ρωτήσω κ σας. Ουσιαστικά 32βδομαδων θα πάω για ντοπλερ κ μετά στο γιατρό 34βδομαδων. 

Μια χαρά είναι οι ημερομηνίες.. μην ανησυχείς.. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέραααα....αντιμετωπίζει κάποια άλλη πρόβλημα με τον ύπνο ή είμαι η μονη;;;

Δεν μπορώ άλλο ρε παιδιά...όλη μέρα χασμουριέμαι και την νύχτα δεν μπορω να κοιμηθώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Καλή εβδομάδα κ καλή αρχή σε όσα παιδάκια αρχίζουν σχολείο!! 

@Dioni20 κι εγώ κάποιες φορές ξυπνάω κατά τις 4-5 κ μένω ξύπνια για κάνα δίωρο κ μετά με παίρνει ο ύπνος πάλι για καμιά ώρα.. κ γενικά κοιμάμαι γύρω στις 12.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Καλησπέραααα....αντιμετωπίζει κάποια άλλη πρόβλημα με τον ύπνο ή είμαι η μονη;;;

Δεν μπορώ άλλο ρε παιδιά...όλη μέρα χασμουριέμαι και την νύχτα δεν μπορω να κοιμηθώ...

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Εγώ γενικά δεν έχω θέμα ακόμη. Απλά τώρα άρχισα να σηκώνομαι την νύχτα για τουαλέτα, χθες τρεις φορές.

Κορίτσια έχει κάνει καμία Doppler ή θα είμαι η πρώτη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλημέρα!!! Καλή εβδομάδα κ καλή αρχή σε όσα παιδάκια αρχίζουν σχολείο!! 

@Dioni20 κι εγώ κάποιες φορές ξυπνάω κατά τις 4-5 κ μένω ξύπνια για κάνα δίωρο κ μετά με παίρνει ο ύπνος πάλι για καμιά ώρα.. κ γενικά κοιμάμαι γύρω στις 12.. 

καλημέρα κορίτσια!και εγώ ξυπνάω αλλά επειδή κάνω σύσπαση και εκείνη την στιγμή πρέπει να πάω τουαλέτα επειγόντως!να περάσει και η 32 εβδομάδα πρώτα ο θεός να πάρω μια ανάσα! Σήμερα έχω και γυναικολόγο να δούμε την μικρούλα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

καλημέρα κορίτσια!και εγώ ξυπνάω αλλά επειδή κάνω σύσπαση και εκείνη την στιγμή πρέπει να πάω τουαλέτα επειγόντως!να περάσει και η 32 εβδομάδα πρώτα ο θεός να πάρω μια ανάσα! Σήμερα έχω και γυναικολόγο να δούμε την μικρούλα ! 

Doppler με το καλό θα κάνω την επόμενη εβδομάδα εγώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Εγώ γενικά δεν έχω θέμα ακόμη. Απλά τώρα άρχισα να σηκώνομαι την νύχτα για τουαλέτα, χθες τρεις φορές.

Κορίτσια έχει κάνει καμία Doppler ή θα είμαι η πρώτη;

Εγώ έχω κάνει Doppler αν και είμαι από τις τελευταίες που γεννάνε. Μου έκανε ο γυναικολόγος μου στο ιατρείο του 1η Σεπτέμβρη που πήγα κ θα μου ξανακάνει τέλος του μήνα πάλι που έχουμε ραντεβού. Το κάνει ο ίδιος, δε με στέλνει αλλού..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Καλησπέραααα....αντιμετωπίζει κάποια άλλη πρόβλημα με τον ύπνο ή είμαι η μονη;;;

Δεν μπορώ άλλο ρε παιδιά...όλη μέρα χασμουριέμαι και την νύχτα δεν μπορω να κοιμηθώ...

Καλημέρα κορίτσι μου. Εγώ γενικά ξυπνάω πλέον για τουαλέτα. Θα σηκωθώ γύρω στις 2 κ μετά κατά τις 4-5 πάλι κ μπορεί να μην με πάρει ο ύπνος αμεσως αλλά να κοιμηθώ κατά τις 7 το πρωί . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Εγώ έχω κάνει Doppler αν και είμαι από τις τελευταίες που γεννάνε. Μου έκανε ο γυναικολόγος μου στο ιατρείο του 1η Σεπτέμβρη που πήγα κ θα μου ξανακάνει τέλος του μήνα πάλι που έχουμε ραντεβού. Το κάνει ο ίδιος, δε με στέλνει αλλού..

Τι ακριβώς δλδ σου έκανε στο ντοπλερ; Εγω έχω στις 27/9 2 βδομαδες ακόμα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...