Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Και εγώ δεν θέλω να δώσω όνομα παππού γιαγιάς υπάρχουν τόσο ωραία ονόματα και εμείς όλα τα παιδιά τα βγάζουμε Δημήτρη Γιάννη Κώστα Γιώργο Μαρια αλλά ο άντρας μου από ότι κατάλαβα θέλει ενώ πριν μου έλεγε ότι δεν θέλει υπάρχουν τόσο ωραία ονόματα τώρα το σκέφτεται

Καλημέρα. Υπάρχουν και χειρότερα, εδώ που είμαι αν πχ κάνεις δυο παιδιά παίρνουν και τα δύο ονόματα από την πλευρά του άντρα. Εγώ φυσικά αν με το καλό κάνω και δεύτερο δεν παίζει να συμβεί κάτι τέτοιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Υπάρχουν και χειρότερα, εδώ που είμαι αν πχ κάνεις δυο παιδιά παίρνουν και τα δύο ονόματα από την πλευρά του άντρα. Εγώ φυσικά αν με το καλό κάνω και δεύτερο δεν παίζει να συμβεί κάτι τέτοιο.

Καλημέρα και εδω έτσι είναι τα πρώτα δυο από την μεριά του άντρα αλλά είχαμε πει με τον σύζυγο ότι δεν θα δίναμε ονόματα παππού και γιαγιάς αλλά τώρα αλλά μου λέει 🤪🤪🤪🤪

Αν έρθει δεύτερο πρώτα ο θεος και μου πει και αυτό από την μεριά του θα γίνουμε από δυο χωριά χωριάτες 🤪🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια είστε πολύ τυχερές εσείς που λέτε ότι τα πεθερικά θα σας πάρουν πράγματα εμένα ακόμα κανένας δεν μου ανέφερε τίποτα μόνη μας τα περνούμε όλα για το μωράκι μας αυτοί ενδιαφέρονται μόνο για το όνομα του μωρου

Και το ότι είναι κορίτσι και όχι αγόρι ο πεθερός μου το είπε πλάι πλάι θέλει αγόρι εκείνος όχι κορίτσι θέλει να ακούσει το όνομα μόνο αυτό τους ενδιαφέρει τίποτα αλλο

Καλημέρα κορίτσι μου!μη δίνεις σημασία σε τέτοια θέματα εσύ κοίτα μόνο να είσαι καλά με τον άντρα σου και να έρθει με το καλό το κοριτσάκι σας!Αυτές είναι παλιές αντιλήψεις που δυστυχώς στην Ελλάδα δε θα πάψουν ποτέ να υπάρχουν! Αν δε θες να βγάλεις την μπέμπα κανένα από τα όνομα και είναι δικαίωμα σας μπορείς να πεις  ότι έχεις τάξει το μωράκι σου σε κάποια Αγία! Και θα πρέπει να σεβαστούν την επιλογή σας !Αν πάνω από όλα βάζουν τον εγωισμό τους και όχι τη χαρά του ότι έρχεται μια νέα ζωή στον κόσμο δεν αξίζει να στεναχωριέσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!μη δίνεις σημασία σε τέτοια θέματα εσύ κοίτα μόνο να είσαι καλά με τον άντρα σου και να έρθει με το καλό το κοριτσάκι σας!Αυτές είναι παλιές αντιλήψεις που δυστυχώς στην Ελλάδα δε θα πάψουν ποτέ να υπάρχουν! Αν δε θες να βγάλεις την μπέμπα κανένα από τα όνομα και είναι δικαίωμα σας μπορείς να πεις  ότι έχεις τάξει το μωράκι σου σε κάποια Αγία! Και θα πρέπει να σεβαστούν την επιλογή σας !Αν πάνω από όλα βάζουν τον εγωισμό τους και όχι τη χαρά του ότι έρχεται μια νέα ζωή στον κόσμο δεν αξίζει να στεναχωριέσαι! 

Έχεις πολύ μεγάλο δίκιο έτσι είναι τα παλιά μυαλά δεν κοιτάνε μπροστά τους νοιάζει μόνο το φαίνεστε τίποτα άλλο

Μπα το ότι έρχεται μια νέα ζωή στον κόσμο δεν το έχουν καταλάβει τους νοιάζει μόνο το τι λέει ο κόσμος τίποτα αλλο

Εγω παρακαλω την Παναγίτσα να πάνε όλα καλά με όλα τα μωράκια του κόσμου να μην πάθει κανένα τίποτα και για το όνομα θα το συζητήσω με τον άντρα μου κάποια στιγμή που θα είμαι ποιο ήρεμη γιατί μου έχουν κάνει τα νεύρα μου κορδονια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα και εδω έτσι είναι τα πρώτα δυο από την μεριά του άντρα αλλά είχαμε πει με τον σύζυγο ότι δεν θα δίναμε ονόματα παππού και γιαγιάς αλλά τώρα αλλά μου λέει 🤪🤪🤪🤪

Αν έρθει δεύτερο πρώτα ο θεος και μου πει και αυτό από την μεριά του θα γίνουμε από δυο χωριά χωριάτες 🤪🤪🤪🤪

Καλημέρα κορίτσι μου! Λοιπόν αυτό με τα ονόματα που ντε  κ καλά θέλουν όλοι οι πεθεροί να είναι αγόρι για να ακούσουν το ονομα τους είναι πολύ ξεπερασμένο! Το σημαντικότερο είναι να είναι γερό το παιδί είτε αγόρι είναι είτε κορίτσι κ πως δν έχει σημασία το ονομα! Εγώ βέβαια ήμουν σύμφωνη μόνο στο αν είναι αγόρι να δώσω το ονομα του πεθερού μου Γτ μου αρέσει το συγκεκριμένο ονομα! Όταν με το καλό όμως κάνω δεύτερο κ αν είναι κορίτσι θα δώσω οποίο ονομα μου αρέσει εμένα. Βέβαια δν μπορώ να πω χάρηκε παρά πολύ ο Πεθερος μου για το παιδί ακόμη κ κορίτσι να ήταν. Εσυ μην στεναχωριέσαι γι αυτά τα μικροπράγματα, κοιτά να ευχαριστηθείς την εγκυμοσυνη αου κ να είσαι καλά με τον άντρα σου  κ τπτ άλλο δν έχει σημασία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Έχεις πολύ μεγάλο δίκιο έτσι είναι τα παλιά μυαλά δεν κοιτάνε μπροστά τους νοιάζει μόνο το φαίνεστε τίποτα άλλο

Μπα το ότι έρχεται μια νέα ζωή στον κόσμο δεν το έχουν καταλάβει τους νοιάζει μόνο το τι λέει ο κόσμος τίποτα αλλο

Εγω παρακαλω την Παναγίτσα να πάνε όλα καλά με όλα τα μωράκια του κόσμου να μην πάθει κανένα τίποτα και για το όνομα θα το συζητήσω με τον άντρα μου κάποια στιγμή που θα είμαι ποιο ήρεμη γιατί μου έχουν κάνει τα νεύρα μου κορδονια

Ναι κορίτσι μου με τον άντρα σου συζήτησε το και με κανέναν άλλον!όσο για τα πράγματα αν δεν είναι αγορασμενα με την ψυχή τους και απλά το κάνουν για να το κάνουν δεν έχει νόημα!! Σιγά σιγά θα τα πάρετε μόνοι σας πάρτε τώρα τα απαραίτητα και σιγά σιγά τα υπόλοιπα μην ξεχνάς ότι ο χειμώνας θα μας βρει κλεισμένες με τα μωράκια μας στο σπίτι δεν τα χρειαζόμαστε και όλα από την αρχή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Λοιπόν αυτό με τα ονόματα που ντε  κ καλά θέλουν όλοι οι πεθεροί να είναι αγόρι για να ακούσουν το ονομα τους είναι πολύ ξεπερασμένο! Το σημαντικότερο είναι να είναι γερό το παιδί είτε αγόρι είναι είτε κορίτσι κ πως δν έχει σημασία το ονομα! Εγώ βέβαια ήμουν σύμφωνη μόνο στο αν είναι αγόρι να δώσω το ονομα του πεθερού μου Γτ μου αρέσει το συγκεκριμένο ονομα! Όταν με το καλό όμως κάνω δεύτερο κ αν είναι κορίτσι θα δώσω οποίο ονομα μου αρέσει εμένα. Βέβαια δν μπορώ να πω χάρηκε παρά πολύ ο Πεθερος μου για το παιδί ακόμη κ κορίτσι να ήταν. Εσυ μην στεναχωριέσαι γι αυτά τα μικροπράγματα, κοιτά να ευχαριστηθείς την εγκυμοσυνη αου κ να είσαι καλά με τον άντρα σου  κ τπτ άλλο δν έχει σημασία. 

Καλά τα λες εσυ κορίτσι μου αλλά όταν ακούς από τον πεθερό σου να λέει στην πεθερά σου εεεεε ροζ είναι (για κάτι ρουχαλάκια που είχα αγοράσει)για αυτό χαίρεσαι εσυ και να το περνάει στο ντούκου σαν να μην του έδειξες τίποτα

Εμας τα ονόματα τους είναι συνηθισμένα για αυτό το σκέφτομαι όλη την Ελλάδα Χρηστό και Δήμητρα την λένε όπως και από τους δικούς μου γονείς Δημήτρης και Αναστασία για αυτό και δεν θέλω να δώσω κανένα από αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλά τα λες εσυ κορίτσι μου αλλά όταν ακούς από τον πεθερό σου να λέει στην πεθερά σου εεεεε ροζ είναι (για κάτι ρουχαλάκια που είχα αγοράσει)για αυτό χαίρεσαι εσυ και να το περνάει στο ντούκου σαν να μην του έδειξες τίποτα

Εμας τα ονόματα τους είναι συνηθισμένα για αυτό το σκέφτομαι όλη την Ελλάδα Χρηστό και Δήμητρα την λένε όπως και από τους δικούς μου γονείς Δημήτρης και Αναστασία για αυτό και δεν θέλω να δώσω κανένα από αυτα

Τα δικά σας γυναικεία είναι μια χαρά που να ακούσεις τα δικά μας χαχχαχαχαχ!ωστόσο εσύ όλη σου την έννοια θα την έχεις στο μωρουδακι σου που έρχεται!

Εμείς Δόξα τω Θεώ δεν έχουμε τέτοια προβλήματα ήταν κοινή απόφαση με τον σύζυγό ότι δε θα δώσουμε από τις μητέρες μας και θα δώσουμε άλλο που και μας άρεσε αλλά και μας βοήθησε να αποκτήσουμε το κοριτσάκι μας!Αν ήταν αγόρι θα έδινα του πεθερού αν και ο σύζυγος μου ήθελε να δώσουμε του μπαμπά μου που τον έχω χάσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, ευχομαι ολες να είστε καλά και εσείς και όλοι οι δικοί σας άνθρωποι με τόσα που βλέπουμε και ακούμε!! 

Χάθηκα λίγο γιατί τρέχω όλη μέρα, και η αλήθεια είναι πως η ψυχολογία μου δεν ήταν στα καλυτερα τής!! 

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση λίγο άσχετη με το θεμα μάς!! Ψάχνουμε σπίτι γιατί πρεπει να μετακομίσουμε επειγόντως, γνωριζει μήπως καμια που μπορώ μα κοιτάξω εκτός από σπιτιγατο γιατί τα έχω δει όλα ή εάν γνωρίζει κάτι για Θεσσαλονίκη κοντά σε Συκιές Νεάπολη Πολίχνη?? 

Θα διαβάσω συντομα και  τα μηνυματα σας να δω τι κάνει η κάθε μιά σας 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλά τα λες εσυ κορίτσι μου αλλά όταν ακούς από τον πεθερό σου να λέει στην πεθερά σου εεεεε ροζ είναι (για κάτι ρουχαλάκια που είχα αγοράσει)για αυτό χαίρεσαι εσυ και να το περνάει στο ντούκου σαν να μην του έδειξες τίποτα

Εμας τα ονόματα τους είναι συνηθισμένα για αυτό το σκέφτομαι όλη την Ελλάδα Χρηστό και Δήμητρα την λένε όπως και από τους δικούς μου γονείς Δημήτρης και Αναστασία για αυτό και δεν θέλω να δώσω κανένα από αυτα

Εσυ να μην επηρεάζεσαι καθόλου! Δυστυχως αυτή η νοοτροπία περί αγοριού υπάρχει ακόμα στις ηλικίες αυτές! Όταν με το καλό θα γεννηθεί  η Μπέμπα θα δεις ότι θα αλλάξουν κ θα μαλακώσει κ ο Πεθερος σου! Αλλά όπως είπε κ πιο πάνω η Λενια μπορείς να πεις ότι έχεις τάξει το παιδί σε κάποιον Άγιο. Εσυ θα συζητήσεις με τον άντρα σου πως θέλετε να πείτε το παιδί κ ότι κανένας δν έχει δικαίωμα στην απόφαση σας αυτή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε μανούλες??? Έκανα κι εγώ σήμερα την καμπύλη 25+2. Δεν ήταν τόσο τραγικό αν και ένιωθα μια ανακατωσούρα και αδυναμία μετά.  Καλές μου φάνηκαν οι τιμές, τι λέτε?

Screenshot_20210812-185322_Word.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annoula1987 είπε:

Τι κάνετε μανούλες??? Έκανα κι εγώ σήμερα την καμπύλη 25+2. Δεν ήταν τόσο τραγικό αν και ένιωθα μια ανακατωσούρα και αδυναμία μετά.  Καλές μου φάνηκαν οι τιμές, τι λέτε?

Screenshot_20210812-185322_Word.jpg

Μια χαρά μου φαίνονται, μπράβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε????
Εχω να σας κάνω μια ερώτηση σκέφτομαι να παραγγείλω το καροτσάκι για την μπέμπα λέτε πως είναι νωρίς ακόμα???

Σήμερα μόλις μπήκα στον 7ο μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε????
Εχω να σας κάνω μια ερώτηση σκέφτομαι να παραγγείλω το καροτσάκι για την μπέμπα λέτε πως είναι νωρίς ακόμα???

Σήμερα μόλις μπήκα στον 7ο μήνα 

Καλημερααα....Αυτό με το μήπως είναι νωρίς το έχω κι εγώ...ο άντρας μου θέλει να είναι όλα έτοιμα νωρίτερα για να μην πέσουν και τα έξοδα όλα μαζί...

Όπως νιώθει ο καθένας νομίζω...

Εμένα κορίτσια με ταλαιπωρούν ζαλάδες και λιποθυμίες...ενώ ποτέ πριν δεν είχα θέμα...έστω και 5' να βγω στη ζέστη μετά νιώθω χάλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε????
Εχω να σας κάνω μια ερώτηση σκέφτομαι να παραγγείλω το καροτσάκι για την μπέμπα λέτε πως είναι νωρίς ακόμα???

Σήμερα μόλις μπήκα στον 7ο μήνα 

Καλημέρα κορίτσι μου!και εμείς μέχρι τέλη του μήνα θα το παραγγείλουμε να !πούμε σε μια σειρά!βουνό μου φαίνονται όλα!τελικά σε ποιο κατέληξες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Καλημερααα....Αυτό με το μήπως είναι νωρίς το έχω κι εγώ...ο άντρας μου θέλει να είναι όλα έτοιμα νωρίτερα για να μην πέσουν και τα έξοδα όλα μαζί...

Όπως νιώθει ο καθένας νομίζω...

Εμένα κορίτσια με ταλαιπωρούν ζαλάδες και λιποθυμίες...ενώ ποτέ πριν δεν είχα θέμα...έστω και 5' να βγω στη ζέστη μετά νιώθω χάλια...

Καλημέρα! Ο σίδηρος σου πως είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!και εμείς μέχρι τέλη του μήνα θα το παραγγείλουμε να !πούμε σε μια σειρά!βουνό μου φαίνονται όλα!τελικά σε ποιο κατέληξες;

Εγώ θα πάρω το Inglesina Aptica XT Quattro Darwin 3in1 είναι στιβαρό σαν καρότσι και μου άρεσε πολύ

Εσυ ποιο λες να πάρεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Καλημερααα....Αυτό με το μήπως είναι νωρίς το έχω κι εγώ...ο άντρας μου θέλει να είναι όλα έτοιμα νωρίτερα για να μην πέσουν και τα έξοδα όλα μαζί...

Όπως νιώθει ο καθένας νομίζω...

Εμένα κορίτσια με ταλαιπωρούν ζαλάδες και λιποθυμίες...ενώ ποτέ πριν δεν είχα θέμα...έστω και 5' να βγω στη ζέστη μετά νιώθω χάλια...

Και εμένα αυτό μου λένε μήπως είναι νωρίς αλλά και εγώ για αυτό θέλω να το πάρω να μην πέσουν ολα τα έξοδα μαζί

 

Ευτυχώς κορίτσι μου εγώ δεν έχω τίποτα ακόμα μόνο που ταλαιπωριέμαι από καούρες παρά πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Εγώ θα πάρω το Inglesina Aptica XT Quattro Darwin 3in1 είναι στιβαρό σαν καρότσι και μου άρεσε πολύ

Εσυ ποιο λες να πάρεις???

Είμαστε ανάμεσα σε δυο καροτσια ένα της peg perego και ένα dovadi !ελπίζω να αποφασίσουμε σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lenia1983 είπε:

Είμαστε ανάμεσα σε δυο καροτσια ένα της peg perego και ένα dovadi !ελπίζω να αποφασίσουμε σύντομα!

Και εγώ κοιτούσα της peg perego αλλά της inglesina μου φάνηκε ποιο στιβαρό και μετά κοιτούσα το mama&papas αλλά πολύ ψεύτικο μου φάνηκε για τα λεφτά του 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε????
Εχω να σας κάνω μια ερώτηση σκέφτομαι να παραγγείλω το καροτσάκι για την μπέμπα λέτε πως είναι νωρίς ακόμα???

Σήμερα μόλις μπήκα στον 7ο μήνα 

Το αν είναι νωρίς ή όχι είναι σχετικό . Εγώ πχ δν έχω αγοράζει τπτ ακόμη παρά μόνο κάτι ρουχαλάκια. Το καροτσι είπαμε θα το παραγγείλουμε τέλη του μήνα με αρχες Σεπτέμβρη Γτ κάνει κ κάπου στις 20 μερες να έρθει, οποτε μεχρι τέλη Σεπτέμβρη θα το έχουμε παραλάβει Κ γενικά τέλος του μήνα θα ξεκινήσω κ τα υπόλοιπα ψώνια .Ξέρω όμως περιπτώσεις που έχουν αγοράσει σχεδόν τα πάντα από τον 5ο μήνα ήδη. Όποτε όπως νιώθει ο καθένας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Και εγώ κοιτούσα της peg perego αλλά της inglesina μου φάνηκε ποιο στιβαρό και μετά κοιτούσα το mama&papas αλλά πολύ ψεύτικο μου φάνηκε για τα λεφτά του 

Και εμείς για αυτό το κοιτάμε τόσο πολύ για να είμαστε σίγουροι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Καλημερααα....Αυτό με το μήπως είναι νωρίς το έχω κι εγώ...ο άντρας μου θέλει να είναι όλα έτοιμα νωρίτερα για να μην πέσουν και τα έξοδα όλα μαζί...

Όπως νιώθει ο καθένας νομίζω...

Εμένα κορίτσια με ταλαιπωρούν ζαλάδες και λιποθυμίες...ενώ ποτέ πριν δεν είχα θέμα...έστω και 5' να βγω στη ζέστη μετά νιώθω χάλια...

Καλημέρα. Εγώ εκεί που πότε και πουθενά δεν ζαλιζομουν (μεταφορικά μέσα) τώρα και σε ευθεία μπορεί να μου έρθει αναγουλα 🤢 Και στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν είχα τίποτα από ζαλάδες, αναγουλες κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε????
Εχω να σας κάνω μια ερώτηση σκέφτομαι να παραγγείλω το καροτσάκι για την μπέμπα λέτε πως είναι νωρίς ακόμα???

Σήμερα μόλις μπήκα στον 7ο μήνα 

Καλημέρα. Αν νομίζεις ότι θα το χρειαστείς άμεσα να το παραγγείλεις. Ίσως το βρεις και με κάποια έκπτωση τώρα. Εγώ σκέφτομαι αν τελικά θα χρειαστώ το 3 σε 1 γιατί αν είμαστε κλειστά δεν θα μπορούμε να πάμε πουθενά. Οπότε καλαθουνα μόνο αν την χρησιμοποιήσω στο σαλόνι, δεν ξέρω....

Γενικά από ετοιμασίες, ψώνια μόνο εγώ, η μητέρα και η αδερφή μου κάνουμε. Και όλοι πιστεύουν ότι κ για τα βασικά που παίρνω είναι νωρίς. Ο καθένας όπως το βλέπει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Αν νομίζεις ότι θα το χρειαστείς άμεσα να το παραγγείλεις. Ίσως το βρεις και με κάποια έκπτωση τώρα. Εγώ σκέφτομαι αν τελικά θα χρειαστώ το 3 σε 1 γιατί αν είμαστε κλειστά δεν θα μπορούμε να πάμε πουθενά. Οπότε καλαθουνα μόνο αν την χρησιμοποιήσω στο σαλόνι, δεν ξέρω....

Γενικά από ετοιμασίες, ψώνια μόνο εγώ, η μητέρα και η αδερφή μου κάνουμε. Και όλοι πιστεύουν ότι κ για τα βασικά που παίρνω είναι νωρίς. Ο καθένας όπως το βλέπει.

Κ γω για αυτό δν θα πάρω 3 σε 1 Γτ θα είμαστε μέσα έτσι κ αλλιώς κ την καλαθουνα δν θα την χρειαστώ Γτ και στο σαλόνι να είμαι μπορώ να μετακινώ το λίκνο που έχει ροδάκια χωριά να ξυπνήσει το μωρό . Όποτε αχρείαστη θα είναι η καλαθουνα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...