Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Απρίλης με χαρά ,φέρνει όμορφα μωρά!

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα νιώθω ότι το στήθος μου πάει να εκραγεί. Πολύ πόνος και πρήξιμο. Υπάρχει περίπτωση να αδιαθετησω   τόσο σύντομα; Δεν πρέπει να περάσουν δύο βδομάδες περίπου από την ωορρηξία; Σκεφτείτε κανονικά περιμένω 18. Αν πάει έτσι μέχρι τότε χάθηκα... Εσένα @Lacostaki πώς πάει η κοιλιά;

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
  • Απαντήσεις 519
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Καλημερα κορίτσια!!!! Καλο μηνα σε όλες κ γρήγορα σας ευχομαι με μωράκι η μωράκια στη κοιλιτσα❤αυτός ο μήνας για μας θα είναι ο πιο ευτυχισμενος, θα μας φέρει τα δικά μας θαυματακια που τόσο ανυπομονο

Κορίτσια! Καλό μήνα!!!! Όμορφο ,γόνιμο και καρπερό! Με ανακοινώσεις πολλών ευχάριστων νέων !!Eλάτε στην παρέα μας! Δεν έχω ανοίξει ποτέ θεματάκι και πήρα πρωτοβουλία! Εύχομαι ολόψυχα αυ

Έτσι, για να σας φτιάξω ακόμα πιο πολύ τη διάθεση!! Καλημέρα όλη μέρα!! Όμορφη Κυριακή να έχετε!!

Posted Images

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα νιώθω ότι το στήθος μου πάει να εκραγεί. Πολύ πόνος και πρήξιμο. Υπάρχει περίπτωση να αδιαθετησω   τόσο σύντομα; Δεν πρέπει να περάσουν δύο βδομάδες περίπου από την ωορρηξία; Σκεφτείτε κανονικά περιμένω 18. Αν πάει έτσι μέχρι τότε χάθηκα... Εσένα @Lacostaki πώς πάει η κοιλιά;

Καλημέρα εξακολουθεί να είναι πρησμένη και στρογγυλή αλλά δεν έχω καθόλου πόνους ούτε το νιώθω το πρήξιμο απλά το βλέπω στον καθρέφτη 

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Καλημέρα!!Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περιμένεις λιγες μέρες...Πόσες έχουν περάσει από την ωορρηξία;;

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα εξακολουθεί να είναι πρησμένη και στρογγυλή αλλά δεν έχω καθόλου πόνους ούτε το νιώθω το πρήξιμο απλά το βλέπω στον καθρέφτη 

Καλημέρα!!!Λες να ετοιμάζεις κάτι καλό;

στις πριν 21 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Καλημέρα!!Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περιμένεις λιγες μέρες...Πόσες έχουν περάσει από την ωορρηξία;;

1 Απρίλη είχα ωορρηξία . 

στις πριν 26 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Καλημέρα!!!Λες να ετοιμάζεις κάτι καλό;

Μακαρι κορίτσι μου αλλά το πρηξιμο λογικά είναι άσχετο εκτός κι αν ειμαι τόσο ανωμαλη 

Καλησπερα κοριτσια! Εχω ενα θεματακι κ θα ηθελα τις εμπειριες σας γιατι εχω στεναχωρηθει πολυ! Ειμαι στον 9ο μηνα, συγκεκριμενα 38 & 6 εβδ. Ολα ειναι πολυ καλα κ περιμενουμε την μπεμπουλα. Η μπεμπα εχει γυρισει με το κεφαλακι κατω εδω κ ενα μηνα περιπου. Το προβλημα ειναι οτι σημερα ο γιατρος με ειδε για δευτερη φορα κολπικα κ εκανα κ καρδιοτοκογραφημα. Ο τραχηλος μου ειναι 4 εκ μακρυς κ εντελως κλειστος. Απογοητευτηκα. Περπαταω, εχω επαφες με τον αντρα μου, τα παντα. Την αλλη Παρασκευη, θα μπω να γεννησω. Θα ειμαι 39 & 6. Ο γιατρος δεν με αφηνει αλλο, γιατι στην Β επιπεδου ειχαν εμφανιστει υψηλες αντιστασεις στις μητριαιες αρτηριες κ δεν το ρισκαρει αλλο. Βεβαια ολα πηγαν πολυ καλα κ δεν ειχαμε κανενα θεμα με το μωρακι. Κοριτσια πραγματικα εχω στεναχωρηθει παρα πολυ. Μου ειπε θα μπουμε για προκληση, θα περιμενουμε 8 ωρες κ θα δουμε αν υπαρχει εξελιξη. Το προβλημα ειναι οτι η μητρα μου δεν κανει καθολου συσπασεις. Ενδεχεται ειπε με την προκληση να κανει η μητρα συσπασεις κ να αρχισει να δουλευει κ ο τραχηλος. Αλλα συμφωνα με την εμπειρια του, ειναι δυσκολα τα πραγματα για φυσιολογικο τοκετο..

Κοριτσια, ειχε καμια τοσο μακρυ κ κλειστο τραχηλο κ καταφερε να γεννησει φυσιολογικα;;

στις πριν 1 ώρα, ο/η marina22 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Εχω ενα θεματακι κ θα ηθελα τις εμπειριες σας γιατι εχω στεναχωρηθει πολυ! Ειμαι στον 9ο μηνα, συγκεκριμενα 38 & 6 εβδ. Ολα ειναι πολυ καλα κ περιμενουμε την μπεμπουλα. Η μπεμπα εχει γυρισει με το κεφαλακι κατω εδω κ ενα μηνα περιπου. Το προβλημα ειναι οτι σημερα ο γιατρος με ειδε για δευτερη φορα κολπικα κ εκανα κ καρδιοτοκογραφημα. Ο τραχηλος μου ειναι 4 εκ μακρυς κ εντελως κλειστος. Απογοητευτηκα. Περπαταω, εχω επαφες με τον αντρα μου, τα παντα. Την αλλη Παρασκευη, θα μπω να γεννησω. Θα ειμαι 39 & 6. Ο γιατρος δεν με αφηνει αλλο, γιατι στην Β επιπεδου ειχαν εμφανιστει υψηλες αντιστασεις στις μητριαιες αρτηριες κ δεν το ρισκαρει αλλο. Βεβαια ολα πηγαν πολυ καλα κ δεν ειχαμε κανενα θεμα με το μωρακι. Κοριτσια πραγματικα εχω στεναχωρηθει παρα πολυ. Μου ειπε θα μπουμε για προκληση, θα περιμενουμε 8 ωρες κ θα δουμε αν υπαρχει εξελιξη. Το προβλημα ειναι οτι η μητρα μου δεν κανει καθολου συσπασεις. Ενδεχεται ειπε με την προκληση να κανει η μητρα συσπασεις κ να αρχισει να δουλευει κ ο τραχηλος. Αλλα συμφωνα με την εμπειρια του, ειναι δυσκολα τα πραγματα για φυσιολογικο τοκετο..

Κοριτσια, ειχε καμια τοσο μακρυ κ κλειστο τραχηλο κ καταφερε να γεννησει φυσιολογικα;;

Κορίτσι μην απογοήτευεσαι, δε χάθηκε ο κόσμος αν γεννήσεις με καισαρική.  Σημασία έχει να είναι καλά το μωράκι σου κ ας έρθει είτε με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Αν κ γέννησα με φυσιολογικό τοκετό, θεωρώ πως είναι πιο ασφαλής η καισαρική. Θέλει απλά μεγαλύτερο χρόνο ανάρρωσης, λόγω την τομής. Επίσης είναι πολύ πιθανό να δεχτεί ο οργανισμός σου αμέσως την πρόκληση κ να ανοίξει ο τράχηλος. Κάνε εσύ την προσπάθεια σου να γεννήσεις φυσιολογικά κ αν δείτε ότι περνάνε οι ώρες χωρίς αποτέλεσμα καταφεύγεις στην καισαρική. Με το καλό εύχομαι!!!

στις πριν 20 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

1 Απρίλη είχα ωορρηξία . 

Καλημέρα! Εφόσον είχες ωορρηξία στην 1 Απρίλη ,εχεις ακόμα μέρες για να δεις τι γίνεται...

Σε εμένα πάντως ήρθε πρωί πρωί περίοδος...Πάμε πάλι από την αρχή!!!! 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Που χαθήκατε κορίτσια;;; 

Καλημέρα!!!Εδώ είμαστε τριγύρω! Δεν μπορώ να μπαίνω εύκολα απο το κινητό μετά απο τις αλλαγές που έγιναν στη σελίδα...χαχαχαχ! άσχετη εντελώς! Αδιαθέτησα το πρωί ...Εσύ;; Ακόμα η κοιλίτσα φουσκωμένη;;

στις πριν 10 ώρες, ο/η marina22 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!Δεν έχω γεννήσει ποτε΄για να σε βοηθήσω και δεν γνωρίζω καθόλου το θέμα σου!Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και γρήγορα να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά! Να πάνε όλα όπως τα επιθυμείς!

Κάρφωσε το βλέμμα σου μπροστά, σ’ αυτό που μπορείς να κάνεις, όχι πίσω σ’ αυτό που δεν μπορείς ν’ αλλάξεις. Tom Clancy

Την καλημέρα μου!!!

Καλημέρα κορίτσια!💗

@Lacostakiμου η φίλη μου όταν μένει έγκυος φουσκώνει πριν την καθυστέρηση!😆 Εγώ τέτοιο πράγμα περίεργο δεν έχω ξαναδεί!😄 Κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά άρα δεν αποκλείουμε να έγινε κάτι καλό!😉🤗 Περιμένουμε με αγωνία!!!!!

@marina22 με το καλό κορίτσι μου! Έφτασε ο καιρός! Θα συμφωνήσω με την zeta. μας ότι δεν έχει σημασία πως θα γεννήσεις. Σημασία έχει ότι θα γίνεις μανούλα. Κι εγώ με πρόκληση μπήκα! Συσπάσεις 0 μέχρι που μπήκα στο μαιευτήριο. Αν με ρωτήσεις πως είναι η σύσπαση δεν ξέρω να σου πω!😆 Έπρεπε να μπω κι εγώ με πρόκληση γιατί το μωρό κόντευε τα 4 κιλά! Είχα συμπληρώσει και τις εβδομάδες! Μου έσπασε τα νερά ο γιατρός και μετά από 5-6 ώρες περίπου έκανα διαστολή. Είχα κολλήσει στο 2 ώσπου έγινε το μπαμ και να σου το 10! Μες την τρελή χαρά εγώ που θα γεννήσω φυσιολογικά και ξαφνικά μου λέει ο γιατρός... περίμενε γιατί το μωρό είναι πολύ ψηλά! Θέλει σπρώξιμο! ( Εδώ βοήθησαν και τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού) Χωρίς άλλη δόση επισκληριδιου! 😮😥 Σοκ εγώ αλλά μπόρεσα και τον κατέβασα! Κι έτσι γέννησα φυσιολογικά. Θέλω να καταλήξω ότι αν δεν έρθει εκείνη η ώρα τίποτα δεν μπορείς να υποθέσεις! Εσύ θα πας με την καλύτερη ψυχολογία και με ένα τεράστιο χαμόγελο στα χείλη που θα αντικρύσεις το μεγαλύτερο δώρο της ζωής σου. Πίστεψε με δεν αξίζει να στεναχωριέσαι! Ζήσε την στιγμή! Είναι υπέροχη και είναι μοναδική!💗

στις πριν 2 ώρες, ο/η αννι είπε:

Καλημέρα!!!Εδώ είμαστε τριγύρω! Δεν μπορώ να μπαίνω εύκολα απο το κινητό μετά απο τις αλλαγές που έγιναν στη σελίδα...χαχαχαχ! άσχετη εντελώς! Αδιαθέτησα το πρωί ...Εσύ;; Ακόμα η κοιλίτσα φουσκωμένη;;

Καλημέρα!!! Και οι κοιλίτσα φουσκωμενη και οι θηλες  έχουν σκουρηνει αλλά το τεστ και σήμερα αρνητικό βγηκε

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!💗

@Lacostakiμου η φίλη μου όταν μένει έγκυος φουσκώνει πριν την καθυστέρηση!😆 Εγώ τέτοιο πράγμα περίεργο δεν έχω ξαναδεί!😄 Κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά άρα δεν αποκλείουμε να έγινε κάτι καλό!😉🤗 Περιμένουμε με αγωνία!!!!!

@marina22 με το καλό κορίτσι μου! Έφτασε ο καιρός! Θα συμφωνήσω με την zeta. μας ότι δεν έχει σημασία πως θα γεννήσεις. Σημασία έχει ότι θα γίνεις μανούλα. Κι εγώ με πρόκληση μπήκα! Συσπάσεις 0 μέχρι που μπήκα στο μαιευτήριο. Αν με ρωτήσεις πως είναι η σύσπαση δεν ξέρω να σου πω!😆 Έπρεπε να μπω κι εγώ με πρόκληση γιατί το μωρό κόντευε τα 4 κιλά! Είχα συμπληρώσει και τις εβδομάδες! Μου έσπασε τα νερά ο γιατρός και μετά από 5-6 ώρες περίπου έκανα διαστολή. Είχα κολλήσει στο 2 ώσπου έγινε το μπαμ και να σου το 10! Μες την τρελή χαρά εγώ που θα γεννήσω φυσιολογικά και ξαφνικά μου λέει ο γιατρός... περίμενε γιατί το μωρό είναι πολύ ψηλά! Θέλει σπρώξιμο! ( Εδώ βοήθησαν και τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού) Χωρίς άλλη δόση επισκληριδιου! 😮😥 Σοκ εγώ αλλά μπόρεσα και τον κατέβασα! Κι έτσι γέννησα φυσιολογικά. Θέλω να καταλήξω ότι αν δεν έρθει εκείνη η ώρα τίποτα δεν μπορείς να υποθέσεις! Εσύ θα πας με την καλύτερη ψυχολογία και με ένα τεράστιο χαμόγελο στα χείλη που θα αντικρύσεις το μεγαλύτερο δώρο της ζωής σου. Πίστεψε με δεν αξίζει να στεναχωριέσαι! Ζήσε την στιγμή! Είναι υπέροχη και είναι μοναδική!💗

Αχ κοριτσι μου ποσο ωραια τα ειπες!! Εμενα η μπεμπουλα ειναι χαμηλα, αλλα για καποιον λογο δεν μπαινει στην λεκανη να σπρωξει τον τραχηλο. Αλλα κ η μητρα μ δεν κανει καθολου συσπασεις. Δεν ξερω. Μακαρι🙏🏻 Δεν ειναι κ τεραστιο μωρακι. 3.338 ηταν χθες.

στις πριν 17 ώρες, ο/η marina22 είπε:

Κοριτσι μου μετα απο 20 ωρες γεννησα.... Θα το προσπαθησετε. Μεχρι τοτε βαθεια καθισματα... Ανεβα κατεβα σκάλες. Σφουγγαρισμα. Εσπασαν τα νερα στα ξαφνικα με 0 διαστολη κ τρομερουε πόνους μετα απο 5 ωρες... 

στις πριν 1 ώρα, ο/η marina22 είπε:

Αχ κοριτσι μου ποσο ωραια τα ειπες!! Εμενα η μπεμπουλα ειναι χαμηλα, αλλα για καποιον λογο δεν μπαινει στην λεκανη να σπρωξει τον τραχηλο. Αλλα κ η μητρα μ δεν κανει καθολου συσπασεις. Δεν ξερω. Μακαρι🙏🏻 Δεν ειναι κ τεραστιο μωρακι. 3.338 ηταν χθες.

Θα μπει σιγα σιγα. Θα βρει αυτη την εξοδο της. 😎

στις πριν 2 ώρες, ο/η marina22 είπε:

Μην στεναχωριεσαι , εγω ημουν σχεδον 39 εβδομαδ. και ο τραχυλος μακρυς οπως λες και αρκετα ψηλα οπως μου ειχαν πει αλλα αρχησαν οι αιμοραγιες του τραχηλου( προετοιμαζοταν για την γεννα αλλα δεν ειχα ουτε πονο ουτε συσπασεις) και επρεπε να μπω με προκληση, δεν ειχα συσπασεις τιποτα αλλα με τις ορμονες καποιες ωρες μετα αρχησαν και σκεψου εβγαινε με το χερι και παλι ο γιατρος μου το παλεψε για φυσιολογικο και οντως γεννησα το κουκλο μου, 5 το πρωι πηρα την προκληση 8 παρα το βραδυ γεννησα. Μην φοβασαι ολα καλα θα πανε και σιγουρα επισκληριδιο γιατι οι τραχηλοι που ειναι ετσι μακροι ποναει , αλλα με την επισκληρδιο ολα καλα δεν νιωθεις τιποτα! 

Αντε με το καλο και με ενα πονο!

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!💗

Να σου πω την αλήθεια εχω μπει κι εγώ σε σκέψεις.. Μέχρι που σκεφτόμουν να πω στον άντρα μου να πάμε αύριο το πρωί για χοριακη αλλά δυστυχώς δουλεύει θα περιμένω να δω αν έρθει αύριο μεθαύριο κι αν είναι θα πάω από Δευτέρα που πιστεύω  ότι θα έρθει γιατί έχω κάτι πονακια

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε!!! Εγώ είμαι στην αναμονή για την ακατανομαστη

Καλημέρα και καλό ΣΚ!!

Κορίτσια δυστυχώς η ακατανομαστη άρχισε να κάνει την εμφάνιση της βέβαια ακόμα έχω καφέ-ροζ αλλά πιστεύω ότι μέχρι το βράδυ θα έρθει κανονικά άλλωστε και το σημερινό τεστ αρνητικό βγηκε και έχω και πόνους στην κοιλιά και στη μέση 

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Προσθήκη...