Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Απρίλης με χαρά ,φέρνει όμορφα μωρά!

Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

λογικα με χαπι...και σε μια φιλη μου ειχαν δωσει χαπια που είχε υψηλη προλακτινη...

Καλημέρα!!!Εφόσον είναι κάτι που μπορεί  να ρυθμιστεί ,μια χαρά..Κι εγω θέλω να κάνω έναν έλεγχο σύντομα.. Χρειάζεται να είσαι σε συγκεκριμένη μέρα του κύκλου για να κάνει αυτές τις εξετάσεις;;

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
  • Απαντήσεις 519
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Καλημερα κορίτσια!!!! Καλο μηνα σε όλες κ γρήγορα σας ευχομαι με μωράκι η μωράκια στη κοιλιτσα❤αυτός ο μήνας για μας θα είναι ο πιο ευτυχισμενος, θα μας φέρει τα δικά μας θαυματακια που τόσο ανυπομονο

Κορίτσια! Καλό μήνα!!!! Όμορφο ,γόνιμο και καρπερό! Με ανακοινώσεις πολλών ευχάριστων νέων !!Eλάτε στην παρέα μας! Δεν έχω ανοίξει ποτέ θεματάκι και πήρα πρωτοβουλία! Εύχομαι ολόψυχα αυ

Έτσι, για να σας φτιάξω ακόμα πιο πολύ τη διάθεση!! Καλημέρα όλη μέρα!! Όμορφη Κυριακή να έχετε!!

Posted Images

στις πριν 9 ώρες, ο/η boysland είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε με τα καλύτερα νέα για την καθεμία από εμάς ξεχωριστά! Εγώ είμαι σε φυσικό κύκλο και σήμερα στον υπέρηχο είδε 2 καλά ωάρια τα οποία την Τεταρτη θα μου τα πάρει, θα τα γονιμοποιήσει και θα γίνει η εμβρυομεταφορά την Παρασκευή! Μακάρι να είναι τυχερούλης ο Απρίλης μας! Είναι κάποια άλλη ανάμεσα μας για ΕΤ την Παρασκευή? Και επειδή μόνο ο σύντροφός μου και εγώ το ξέρουμε , καταλαβαίνετε ότι για ότι νεότερο θα σας κρατώ ενήμερες γιατί κάπου πρέπει να τα πω και γω η γυναίκα για να μη σκασω χαχαχαχα καλη δυναμη σε όλες!!!!

Καλημέρα κορίτσι μου!! Σ ευχομαι να πανε όλα περίφημα και να μας ανακοινώσεις ευχάριστα νέα! Φυσικά και να μας κρατάς ενήμερες!! Και να είσαι οσο μπορείς πιο ήρεμη και χαλαρή!

στις On 1/4/2021 at 10:01 ΜΜ, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλό και ευλογημένο μήνα....εύχομαι σύντομα να γεμίσουν οι αγκαλιές μας μωράκια!!!! 

cdeca08ca6f77ffc2432e1312f4bd1b8.jpg

Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου!!!!

στις On 2/4/2021 at 9:07 ΠΜ, ο/η zogia είπε:

Καλημέρα κοριτσάρες!!!! Έχει ωραίο καιρό κ πρωινές βόλτες!!!

@EFI 1981 δεν μας είπες νέα...εγώ στο περίμενε ακόμα!!!

Καλημέρα κορίτσια;;; Έχουμε κανένα νεό;;;

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ είμαι 4 μέρες πριν την ακατανομαστη και το στήθος μου έχει γίνει τούμπανο σήμερα άρχισε και να πονάει βεβαια τώρα τελευταία πρηζεται πολύ συχνά πριν την περίοδο 

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε;

Εγώ δεν είμαι καλά. Μάλλον έχω πάθει ψύξη στο κεφάλι κ πονάει αφάνταστα. Πονάνε μέχρι κ τα μάτια μου όταν τα ανοιγοκλείνω. Δε μπορώ ούτε να σκυψω, ούτε να βηξω. Από το Σάββατο το απόγευμα ξεκίνησε σιγά σιγά, πήρα ένα ντεπον κ το πρωί της Κυριακής ήμουν καλά. Από το απόγευμα όμως άρχισε πάλι με αποκορύφωμα χθες που δε μπορούσα να βολεψω το κεφάλι μου ούτε στο μαξιλάρι. Πήρα χθες  2 παναντολ έξτρα κ σκοπεύω να πάρω κ σήμερα, γιατί με ανακούφισε αρκετά. Είμαι στην 5η μέρα του κύκλου. Χθες μου τελείωσε κ η περίοδος. Η ωορρηξία αργεί ακόμα. Μήπως τα παναντολ μου την επηρεάσουν (την ωορρηξία) ή μήπως δυσκολεψω τη διαδικασία των προσπαθειών εξαιτίας του παναντολ; Γνωρίζετε κάτι;

στις πριν 1 ώρα, ο/η EFI 1981 είπε:

Εγώ δεν είμαι καλά. Μάλλον έχω πάθει ψύξη στο κεφάλι κ πονάει αφάνταστα. Πονάνε μέχρι κ τα μάτια μου όταν τα ανοιγοκλείνω. Δε μπορώ ούτε να σκυψω, ούτε να βηξω. Από το Σάββατο το απόγευμα ξεκίνησε σιγά σιγά, πήρα ένα ντεπον κ το πρωί της Κυριακής ήμουν καλά. Από το απόγευμα όμως άρχισε πάλι με αποκορύφωμα χθες που δε μπορούσα να βολεψω το κεφάλι μου ούτε στο μαξιλάρι. Πήρα χθες  2 παναντολ έξτρα κ σκοπεύω να πάρω κ σήμερα, γιατί με ανακούφισε αρκετά. Είμαι στην 5η μέρα του κύκλου. Χθες μου τελείωσε κ η περίοδος. Η ωορρηξία αργεί ακόμα. Μήπως τα παναντολ μου την επηρεάσουν (την ωορρηξία) ή μήπως δυσκολεψω τη διαδικασία των προσπαθειών εξαιτίας του παναντολ; Γνωρίζετε κάτι;

Κορίτσι μου γλυκό καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου!!!! Θα σου πω όμως να συνεχίσεις κανονικά την ζωή σου!!! Πάρε ότι σε ανακουφίζει! τον μήνα που έμεινα έγκυος και δεν το ήξερα είχα έξαρση στο ευερέθιστο έντερο και πήρα κανονικότατα τα χάπια μου που αντενδείκνυται στην εγκυμοσύνη και στον θηλασμό! Πήρα γύρω στα 4; 5; ίσα ίσα να ανακουφιστω από τον πολύ πόνο! Και μάλιστα πρέπει να ήταν τις μέρες της σύλληψης! Τίποτα δεν έγινε! Απλά δεν ξαναπήρα τα συγκεκριμένα χάπια για 2 χρόνια μετά (όσο το διάστημα της εγκυμοσύνης και του θηλασμού)! Πάρε αυτά που σε ανακουφίζουν! Άλλωστε τώρα δεν είσαι σίγουρα έγκυος και δεν πρόκειται να δυσκολέψουν τίποτα! Παρακεταμόλη και καφείνη έχουν! Ξέρεις υποσυνείδητα όλα αυτά σε αγχώνουν!

στις πριν 19 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

πηρα τα αποτελεσματα των ορμονικων...στα φυσιολογικα ορια ολα εκτος απο προλακτινη που είναι υψηλη στα 56 ...αυριο θα παρω το γιατρο να κλείσουμε ραντεβου να μου πει τι θα κάνουμε

Καλημερα κορίτσι! Μπορεί να σου δώσει χαπάκι dostinex μην αγχώνεσαι καθόλου φτιάχνει πολυ γρήγορα.. Δεν είναι κ πααααρα πολυ υψηλή.. 🥰🥰

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annoula21 είπε:

Κορίτσι μου γλυκό καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου!!!! Θα σου πω όμως να συνεχίσεις κανονικά την ζωή σου!!! Πάρε ότι σε ανακουφίζει! τον μήνα που έμεινα έγκυος και δεν το ήξερα είχα έξαρση στο ευερέθιστο έντερο και πήρα κανονικότατα τα χάπια μου που αντενδείκνυται στην εγκυμοσύνη και στον θηλασμό! Πήρα γύρω στα 4; 5; ίσα ίσα να ανακουφιστω από τον πολύ πόνο! Και μάλιστα πρέπει να ήταν τις μέρες της σύλληψης! Τίποτα δεν έγινε! Απλά δεν ξαναπήρα τα συγκεκριμένα χάπια για 2 χρόνια μετά (όσο το διάστημα της εγκυμοσύνης και του θηλασμού)! Πάρε αυτά που σε ανακουφίζουν! Άλλωστε τώρα δεν είσαι σίγουρα έγκυος και δεν πρόκειται να δυσκολέψουν τίποτα! Παρακεταμόλη και καφείνη έχουν! Ξέρεις υποσυνείδητα όλα αυτά σε αγχώνουν!

Σ ευχαριστω πάρα πολύ για την απάντηση σου κορίτσι μου!!

Στην αρχή πήρα ντεπον, αλλά όταν επιδεινώθηκε ο πόνος δεν άντεξα.... Φοβόμουν μην κάνω καμιά χαζομάρα, αλλά πραγματικά ο πόνος ήταν ανυπόφορος κ δεν ήξερα τι άλλο να πάρω. 

Όλα πια μας αγχωνουν..... Δε φτάνει το άγχος μας να μείνουμε έγκυες, έχουμε τα παράπλευρα θεματακια.....

Να έχεις μια όμορφη μέρα εύχομαι!! ❤️

στις πριν 1 λεπτό, ο/η EFI 1981 είπε:

Σ ευχαριστω πάρα πολύ για την απάντηση σου κορίτσι μου!!

Στην αρχή πήρα ντεπον, αλλά όταν επιδεινώθηκε ο πόνος δεν άντεξα.... Φοβόμουν μην κάνω καμιά χαζομάρα, αλλά πραγματικά ο πόνος ήταν ανυπόφορος κ δεν ήξερα τι άλλο να πάρω. 

Όλα πια μας αγχωνουν..... Δε φτάνει το άγχος μας να μείνουμε έγκυες, έχουμε τα παράπλευρα θεματακια.....

Να έχεις μια όμορφη μέρα εύχομαι!! ❤️

Είναι και αυτή η κλεισουρα που δυστυχώς επιδεινώνει πολύ τις όποιες σκέψεις μας! κάνε μόνο σκέψεις θετικές! Καλή σου μέρα!!!!!! Και γρήγορα περαστικά! ΥΣ: Δεν υπάρχει κανένας λόγος να πονας!

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!!!!!

Άσε, Μ αυτήν την κλεισουρα θα σαλταρουμε στο τελος.....

Μακάρι να περάσει γρήγορα η ψύξη, γιατί..... όχι τίποτα άλλο, αλλά έτσι όπως είμαι για τίποτα δεν είμαι. Ούτε για προσπάθειες ούτε τίποτα άλλο 😃😃

Φιλιά πολλά 😘❤️

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki83 είπε:

Περαστικα σου κοριτσι μου!

Αν το λες για μένα, σ ευχαριστω πάρα πάρα πολύ κορίτσι μου!! Καλημέρα να έχεις!!😍😍

στις πριν 51 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημερα κορίτσι! Μπορεί να σου δώσει χαπάκι dostinex μην αγχώνεσαι καθόλου φτιάχνει πολυ γρήγορα.. Δεν είναι κ πααααρα πολυ υψηλή.. 🥰🥰

να σου πω την αληθεια δεν αγχωνομαι περιμενα οτι μπορει κατι να μην ειναι οκ...απο τη στιγμη που ολα τα αλλα βγηκαν φυσιολογικα και ξερω οτι η προλακτινη με χαπια στρωνει ειμαι οκ..το απογευμα θα παω στο γιατρο μου να τις δει!

στις πριν 1 λεπτό, ο/η EFI 1981 είπε:

Αν το λες για μένα, σ ευχαριστω πάρα πάρα πολύ κορίτσι μου!! Καλημέρα να έχεις!!😍😍

αι καλα δεν εκανα παραθεση το μηνυμα σου και το εγραψα ετσι μονο του😂ναι σε σενα το ελεγα!

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

αι καλα δεν εκανα παραθεση το μηνυμα σου και το εγραψα ετσι μονο του😂ναι σε σενα το ελεγα!

Χαχαχαχα!! Δε πειράζει!! Κάτι καταλάβα!! 😉😉 Ευχαριστώ πολύ κ πάλι!!😘

στις πριν 3 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Περαστικά κορίτσι!! Όταν έμεινα έγκυος στο γιο μου είχα κάνει ότι δεν έπρεπε. Κ παυσίπονα είχα πάρει, κ ξενύχτια πολλά. Υπάρχουν πάντως θερμαντικές κρέμες στα φαρμακεία για να ανακουφιστείς. Αν αλείψεις το σημείο, βάλεις κ ένα κασκολάκι από πάνω κ το αφήσεις για αρκετή ώρα, θα γίνεις περδίκι😁.

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Περαστικά κορίτσι!! Όταν έμεινα έγκυος στο γιο μου είχα κάνει ότι δεν έπρεπε. Κ παυσίπονα είχα πάρει, κ ξενύχτια πολλά. Υπάρχουν πάντως θερμαντικές κρέμες στα φαρμακεία για να ανακουφιστείς. Αν αλείψεις το σημείο, βάλεις κ ένα κασκολάκι από πάνω κ το αφήσεις για αρκετή ώρα, θα γίνεις περδίκι😁.

Να σαι καλά Ζέτα μου!! Σ ευχαριστω!! 😍😍

Μόλις έβαλα βολταρεν στον αυχένα, γιατί νομίζω από εκεί ξεκινάει το πρόβλημα μου.... 

Καλο μεσημέρι να έχεις!! 😘😘

Καλημέρα κορίτσια εχθές πήραμε το σπερμοδιαγραμμα του άντρα μου.... Απογοητευτικό... Θα πάει σήμερα σε ανδρολογο να του πει τι να κάνει... Μετά από 2 παιδιά μου φαίνεται περίεργο.. Αλλά να μου πεις περνάνε τα χρόνια... Για να δούμε τι θα μας πει να κάνουμε 

στις πριν 4 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Δεν νομίζω είσαι πάρα πολύ νωρίς ακόμα... Αυτα τα σκεφτόμαστε αφού μείνουμε έγκυες μην τα σκέφτεσαι από τώρα θα σαλτάρεις... Κοίτα να γίνεις καλά γιατί σε λίγες ημέρες πρέπει να ξεκινήσεις προσπαθείες χιχιιχιιχι περαστικά σου κοπέλα μου!!! 

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Δεν νομίζω είσαι πάρα πολύ νωρίς ακόμα... Αυτα τα σκεφτόμαστε αφού μείνουμε έγκυες μην τα σκέφτεσαι από τώρα θα σαλτάρεις... Κοίτα να γίνεις καλά γιατί σε λίγες ημέρες πρέπει να ξεκινήσεις προσπαθείες χιχιιχιιχι περαστικά σου κοπέλα μου!!! 

Σ ευχαριστω πάρα πολύ Μαρίνα μου!! 

Το άγχος δεν έχει όρια....

Όσο για αυτό που έγραψες πιο πάνω να σου ευχηθώ όλα να πάνε κατ ευχήν 🙏🙏🙏🙏

Έχετε εμπιστοσύνη στο γιατρό σας κ είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε πολύ καλά!! Όλα διορθώνονται κ για όλα υπάρχουν λύσεις. 

Με το καλό όλα κορίτσι μου!!

στις πριν 13 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια εχθές πήραμε το σπερμοδιαγραμμα του άντρα μου.... Απογοητευτικό... Θα πάει σήμερα σε ανδρολογο να του πει τι να κάνει... Μετά από 2 παιδιά μου φαίνεται περίεργο.. Αλλά να μου πεις περνάνε τα χρόνια... Για να δούμε τι θα μας πει να κάνουμε 

Τι έχει και είναι χάλια, θα πρέπει να ξέρεις ότι ίσως έτυχε απλά να επηρεάστηκε από κάτι στο λέω γιατί και εμείς είχαμε πρόβλημα πριν 2 μήνες και πήρε βιταμίνες και χθες είδαμε βελτίωση σε ποιότητα που δεν είχαμε ούτε όταν έμεινα έγκυος πέρυσι τέτοιο καιρό. 

Εφουλα καλημερα! Να παρεις οτι χρειαζεται ακομα και αν γινει η συλληψη ( που στο ευχομαι τρελα!!!) θελει 7 μερες να ακουμπησει επανω σου και να επιρεαστει, οποτε μην εχεις ανχος σκεψου εγω επερνα καμια φορα πριν την ωορρηξια νουροφεν για τον πονο γιατι πραγματικα με τοσο πονο δεν μπορουσα καν να κανω προσπαθεια! οποτε παρε! επισης αυτα που πηρες επιτρεπονται και στην εγκυμοσηνη! επισης τα περισσοτερα χαπια κανουν ενα κυκλο μεσα μας και στα περισσοτερα η ουσια αποβαλεται μεσα σε 24ωρο οποτε μην ανχονεσαι!

στις πριν 1 λεπτό, ο/η manoula84 είπε:

Εφουλα καλημερα! Να παρεις οτι χρειαζεται ακομα και αν γινει η συλληψη ( που στο ευχομαι τρελα!!!) θελει 7 μερες να ακουμπησει επανω σου και να επιρεαστει, οποτε μην εχεις ανχος σκεψου εγω επερνα καμια φορα πριν την ωορρηξια νουροφεν για τον πονο γιατι πραγματικα με τοσο πονο δεν μπορουσα καν να κανω προσπαθεια! οποτε παρε! επισης αυτα που πηρες επιτρεπονται και στην εγκυμοσηνη! επισης τα περισσοτερα χαπια κανουν ενα κυκλο μεσα μας και στα περισσοτερα η ουσια αποβαλεται μεσα σε 24ωρο οποτε μην ανχονεσαι!

Αγαπημένη μας σ ευχαριστω πάρα πολύ!! Με καλυψες πλήρως!!

Όλη μέρα ξαπλώνω γιατί δε μπορώ να κάνω τίποτα.. πονάω ανυπόφορα. Με πιάνουν τα παναντολ για κανένα 4ωρο (δεν περνάει τελείως, αλλά τουλάχιστον ανοιγοκλείνω λίγο τα μάτια μου)..

Εσύ τι κάνεις;; Πώς είναι τα παιδάκια σου;; Το αγοράκι σου κ το άλλο το μπεμπακι μέσα στην κοιλίτσα;; Δεν είδατε ακόμη τι είναι ε;

στις πριν 20 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Αγαπημένη μας σ ευχαριστω πάρα πολύ!! Με καλυψες πλήρως!!

Όλη μέρα ξαπλώνω γιατί δε μπορώ να κάνω τίποτα.. πονάω ανυπόφορα. Με πιάνουν τα παναντολ για κανένα 4ωρο (δεν περνάει τελείως, αλλά τουλάχιστον ανοιγοκλείνω λίγο τα μάτια μου)..

Εσύ τι κάνεις;; Πώς είναι τα παιδάκια σου;; Το αγοράκι σου κ το άλλο το μπεμπακι μέσα στην κοιλίτσα;; Δεν είδατε ακόμη τι είναι ε;

Παρε και κανα νουροφεν η ιφουπροφενη( αν εχεις ξανα παρει μην δοκιμασεις πρωτη φορα τωρα) ποιανει σε τετοια και βαλε και θερμαντικη φουλ!

Εγω ειμαι ενα πτωμα χαχαχ μου ρουφανε και τα δυο την ενεργεια το ενα απ εξω το αλλο απο μεσα αλλα η ευτυχια δεν περιγραφετε χθες που ειδα χερακια ποδαρακια γενικα οταν βλεπεις σε εικονα το ζουζουνακι σου ουτε ξενυχτια μετρανε ουτε κουραση! ειμαι στην 11 εβδομαδα οποτε φυλο λιγο πιο μετα!

Σου ευχομαι ( και σε ολες τις υπολοιπες εννοειτε ) συντομα να εχετε μπεμπακι στην κοιλιτσα και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Καλα η φωτο απο Θεσσαλονικη με συγκινησε φουλλλλ!

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Προσθήκη...