Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Απρίλης με χαρά ,φέρνει όμορφα μωρά!

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου! Για μένα μην πάρεις άλλο τεστ! Πολλές φορές τα αποτελέσματα που δείχνουν είναι ψευδή ( στα αρνητικά αναφέρομαι!)! Καλύτερα πήγαινε κάνε μια χοριακή να έχεις το κεφαλι σου ήσυχο! Είναι λίγο πιο ακριβή από μονο τεστ! Εύχομαι να είσαι!❤️

Χοριακη μπορώ να κάνω χωρίς να μου την έχει συνταγογραφήσει γιατρός σωστά; 

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
  • Απαντήσεις 519
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Καλημερα κορίτσια!!!! Καλο μηνα σε όλες κ γρήγορα σας ευχομαι με μωράκι η μωράκια στη κοιλιτσα❤αυτός ο μήνας για μας θα είναι ο πιο ευτυχισμενος, θα μας φέρει τα δικά μας θαυματακια που τόσο ανυπομονο

Κορίτσια! Καλό μήνα!!!! Όμορφο ,γόνιμο και καρπερό! Με ανακοινώσεις πολλών ευχάριστων νέων !!Eλάτε στην παρέα μας! Δεν έχω ανοίξει ποτέ θεματάκι και πήρα πρωτοβουλία! Εύχομαι ολόψυχα αυ

Έτσι, για να σας φτιάξω ακόμα πιο πολύ τη διάθεση!! Καλημέρα όλη μέρα!! Όμορφη Κυριακή να έχετε!!

Posted Images

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maroulita! είπε:

Ναι κορίτσι μου!Στοιχίζει 12-15 ευρω....Είναι πιο σίγουρη!Καλά αποτελέσματα σου ευχομαι!!

στις πριν 53 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Καλημέρα!!!!Τι κάνεις;; Πήρες τηλ. τον γιατρό σου;; Κι εμένα έγινε κάτι παρόμοιο χτες βράδυ...Ελάχιστο αιματάκι στο σκούπισμα και σήμερα λίγο καφέ...Το είχα παρατηρήσει και στο παρελθόν οτι συνέβαινε στην ωορρηξία μου κάποιες φορές... Δεν κάνω τέστ ωορρηξίας αλλά συμφωνα και με τις ημέρες μου είμαι σήμερα -αύριο σε ωορρηξία ... Ο γιατρός σου είπε κάτι;;

Καλημέρα!!! Όχι δεν τον έχω πάρει γιατί είμαι στη δουλειά αλλά είχα και τπρωι λίγο αίματα κι προφανώς ωορρηξία είναι.. Εσύ σε ποια μέρα του κύκλου είσαι;; 

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου!!

Μπορεί να είσαι έγκυος με 4μερες καθυστέρηση κιόλας. Απλά ίσως είναι ακόμα χαμηλή η χοριακη κ να μην ανιχνεύεται στα ούρα, για αυτό καλύτερα να κάνεις μια εξέταση αίματος. Σίγουρα θα δείξει. Δε θέλω να σου φουσκώνω τα μυαλά, αλλά κ σε μένα το ίδιο είχε συμβεί. Εμένα δε προχώρησε βέβαια λόγω θρομβοφιλιας που ανακάλυψα μετά. 

Δε χάνεις τίποτα. Στην euromedica την είχα πληρώσει 8,60. Αλλού που πήγα άλλες φορές όπως στη βιοϊατρική κόστιζε γύρω στα 16  ευρώ. 

Καλή επιτυχία κ περιμένουμε νέα σου με το καλό!! 🙏🙏🙏🙏🙏

στις On 19/4/2021 at 8:58 ΜΜ, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια αν ξανά μελετήσω τίποτα να με φτυσετε όλες μαζί... Έλεγα εχθές στον άντρα μου ότι θα έχουμε επαφές όλη την εβδομάδα γιατί η επόμενη είναι μεγάλο βδομάδα και δεν θα κάνουμε τίποτα.. Λοιπόν περίμενα στις 15:30  το βυτίο για το βόθρο ήρθαν 16:15 περίμενα και έναν τύπο το απόγευμα που θα έστελνε η αδελφή μου να κόψει κάτι δέντρα και τελικά με ενημέρωσε πριν λίγο ότι θα έρθει αύριο ή μεθαύριο... Όπως καταλαβαίνετε όταν κάθεσαι και περιμένεις μέχρι τις 20:00 μετά και όλη η κούραση βγαίνει και η διάθεση φευγει

Λογικό είναι να φεύγει η όρεξη μέσα στην καθημερινότητα. Προσωπικά, δεν το πιέζω όταν δεν μου βγαίνει. Αλλά αν μου ήταν η Μεγαλοβδομάδα γόνιμη δεν θα την άφηνα έτσι. Γνώμη μου πάντα. Ο καθένας κάνει ό,τι θέλει. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα!!! Όχι δεν τον έχω πάρει γιατί είμαι στη δουλειά αλλά είχα και τπρωι λίγο αίματα κι προφανώς ωορρηξία είναι.. Εσύ σε ποια μέρα του κύκλου είσαι;; 

Είμαι στη 14η μέρα του κύκλου..Εσυ;;

στις πριν 3 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου!!

Μπορεί να είσαι έγκυος με 4μερες καθυστέρηση κιόλας. Απλά ίσως είναι ακόμα χαμηλή η χοριακη κ να μην ανιχνεύεται στα ούρα, για αυτό καλύτερα να κάνεις μια εξέταση αίματος. Σίγουρα θα δείξει. Δε θέλω να σου φουσκώνω τα μυαλά, αλλά κ σε μένα το ίδιο είχε συμβεί. Εμένα δε προχώρησε βέβαια λόγω θρομβοφιλιας που ανακάλυψα μετά. 

Δε χάνεις τίποτα. Στην euromedica την είχα πληρώσει 8,60. Αλλού που πήγα άλλες φορές όπως στη βιοϊατρική κόστιζε γύρω στα 16  ευρώ. 

Καλή επιτυχία κ περιμένουμε νέα σου με το καλό!! 🙏🙏🙏🙏🙏

Ευχομαι να δεις πάλι θετική χοριακη και σύντομα! 😍

Έκανα την δικη μου γύρω στις 12 το μεσημέρι..το απογευματάκι περιμένω αποτελέσματα! 🙏 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Ευχομαι να δεις πάλι θετική χοριακη και σύντομα! 😍

Έκανα την δικη μου γύρω στις 12 το μεσημέρι..το απογευματάκι περιμένω αποτελέσματα! 🙏 

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου!!

Κ για σένα  καλά αποτελέσματα εύχομαι!!

Θα περιμένουμε!!😘

στις πριν 2 ώρες, ο/η αννι είπε:

Είμαι στη 14η μέρα του κύκλου..Εσυ;;

Στην 11 είμαι αλλά εγώ έχω 26αρη κύκλο συνήθως 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Στην 11 είμαι αλλά εγώ έχω 26αρη κύκλο συνήθως 

Λοιπόν, άσε τις δουλειές κ ό,τι άλλο έχεις, γιατί κ γω συμφωνώ μαζί σου, την Μεγάλη Εβδομάδα να μην κάνετε τίποτα. Κ αφού είσαι στην 11η μέρα μια χαρά. Έχεις ακόμη 4,5 μέρες μαζί με τη σημερινή κ θα είσαι στις καλύτερες μέρες για να συλλάβεις το σπορακι σου!! Βουρ λοιπόν!! 

στις πριν 19 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Λοιπόν, άσε τις δουλειές κ ό,τι άλλο έχεις, γιατί κ γω συμφωνώ μαζί σου, την Μεγάλη Εβδομάδα να μην κάνετε τίποτα. Κ αφού είσαι στην 11η μέρα μια χαρά. Έχεις ακόμη 4,5 μέρες μαζί με τη σημερινή κ θα είσαι στις καλύτερες μέρες για να συλλάβεις το σπορακι σου!! Βουρ λοιπόν!! 

Όχι καλέ δεν είναι για τις δουλειές δεν είμαι από αυτές που θα αγχωθουν αν τα πιάτα είναι άπλυτα αυτά τα έχω ξεπεράσει απλά περίμενα έναν τύπο να κόψει τα δέντρα στον κήπο και με έστησε.. Και καταλαβαίνεις κάτσε να περιμένουμε μην μας κοψει στη μέση πέρασε η μέρα έτσι... Εχθές βέβαια δεν περιμενα

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Όχι καλέ δεν είναι για τις δουλειές δεν είμαι από αυτές που θα αγχωθουν αν τα πιάτα είναι άπλυτα αυτά τα έχω ξεπεράσει απλά περίμενα έναν τύπο να κόψει τα δέντρα στον κήπο και με έστησε.. Και καταλαβαίνεις κάτσε να περιμένουμε μην μας κοψει στη μέση πέρασε η μέρα έτσι... Εχθές βέβαια δεν περιμενα

Αυτές τις δουλειές εννοώ κ ό,τι άλλο προκύπτει.....

Άντε μπράβο!!

Καλή επιτυχία!!

στις On 19/4/2021 at 9:05 ΠΜ, ο/η lactaki είπε:

Σ ευχαριστώ παρα πολυ αγαπημένη μου να είσαι καλά. Τι 😦μορφές ευχές!!! 😍😍😍😍

Μόλις πήρα την κρυάδα μου. Μέρα Β Χοριακής η σημερινή και μόλις έλαβα στο e mail μου ένα ωραιότατο μηδενικό. Ούτε χαρά ούτε λύπη....απλά ήρεμη πολύ ήρεμη....για την ώρα τουλάχιστον!!!! Πάμε για Μαιο δυνατά!!!

στις πριν 17 λεπτά, ο/η boysland είπε:

Μόλις πήρα την κρυάδα μου. Μέρα Β Χοριακής η σημερινή και μόλις έλαβα στο e mail μου ένα ωραιότατο μηδενικό. Ούτε χαρά ούτε λύπη....απλά ήρεμη πολύ ήρεμη....για την ώρα τουλάχιστον!!!! Πάμε για Μαιο δυνατά!!!

Δεν πειράζει κορίτσι μου. Σε νιώθω. Κ γω το έχω πάθει ουκ ολίγες φορές.... Την επόμενη φορά.

Μηδέν σου έβγαλε;; Εμένα μου βγαίνει συνήθως <1,20.

στις πριν 4 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου. Σε νιώθω. Κ γω το έχω πάθει ουκ ολίγες φορές.... Την επόμενη φορά.

Μηδέν σου έβγαλε;; Εμένα μου βγαίνει συνήθως <1,20.

Μικρότερο του 0,1 . 

στις πριν 50 λεπτά, ο/η boysland είπε:

Εσύ σε Φυσικό κύκλο είσαι?

Τι εννοείς σε φυσικό κύκλο; Αν προσπαθούμε φυσιολογικα; 

στις πριν 58 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Τι εννοείς σε φυσικό κύκλο; Αν προσπαθούμε φυσιολογικα; 

Ο φυσικός κύκλος είναι προσπάθεια εξωσωματικής και όχι φυσιολογικής σύλληψης. Εγώ σε τέτοια προσπάθεια βρίσκομαι. Μου έγινε εμβρυομεταφορά 2 εμβρυακια στις 9/4 και σήμερα έπρεπε να κάνω την χοριακή αλλάααα......0

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maroulita! είπε:

Βγήκαν και τα αποτελέσματα της δίκης μου χοριακης .... <1,20 😔

@maroulita πάμε για Μαϊο δυνατά, δεν το βάζουμε κάτω!!! Συνεχίζουμε με χαμόγελο και κάποια στιγμή θα έχουμε αγκαλίτσα τα νινάκια μας! 

στις πριν 57 λεπτά, ο/η boysland είπε:

@maroulita πάμε για Μαϊο δυνατά, δεν το βάζουμε κάτω!!! Συνεχίζουμε με χαμόγελο και κάποια στιγμή θα έχουμε αγκαλίτσα τα νινάκια μας! 

Είχα μια κρυφή ελπίδα παρ όλο που δεν έχω συμπτώματα να είμαι ειλικρινής...αλλά παμε γι αλλά λοιπόν...💪

Αν προλάβουμε χρονικά τον όλο μήνα προχωράμε με σπερματέγχυση εμείς..την ερχόμενη εβδομάδα έχουμε το ραντεβού μας στο κέντρο! 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Είχα μια κρυφή ελπίδα παρ όλο που δεν έχω συμπτώματα να είμαι ειλικρινής...αλλά παμε γι αλλά λοιπόν...💪

Αν προλάβουμε χρονικά τον όλο μήνα προχωράμε με σπερματέγχυση εμείς..την ερχόμενη εβδομάδα έχουμε το ραντεβού μας στο κέντρο! 

Δεν θα σου κρύψω ότι μια ελπίδα την είχα και εγω, αλλά βαθειά κρυμμένη μέσα μου για να μην πεσω ψυχολογικά με ένα αρνητικό αποτέλεσμα. Υπάρχει καμμία από εμάς που να θέλει να τραβάει όλα αυτά καθε μήνα και να έχει αρνητικό αποτέλεσμα? Νομίζω όχι! Μακάρι όλες να μη ξαναβλέπαμε για 9 μήνες περίοδο. Εμείς μόνο στο τηλ τα έχουμε πει με τον αντρα μου γιατι ακόμα δεν έχει σχολάσει. Ο γιατρός μου είπε να σταματήσω τα φαρμακα, οπότε σε 2-3 μέρες θα μου έρθει η περίοδος και θα πρεπει να είμαστε ετοιμοι να ξεκινήσουμε από τη 2η μερα της περιόδου και πάλι με τα φάρμακα για τον επόμενο φυσικό κύκλο. Ο θεός μαζί μας να είναι ! Καλή επιτυχία σου έυχομαι με την σπερματεγχυση! Όλα τέλεια να σου πάνε!

στις πριν 3 ώρες, ο/η boysland είπε:

Ο φυσικός κύκλος είναι προσπάθεια εξωσωματικής και όχι φυσιολογικής σύλληψης. Εγώ σε τέτοια προσπάθεια βρίσκομαι. Μου έγινε εμβρυομεταφορά 2 εμβρυακια στις 9/4 και σήμερα έπρεπε να κάνω την χοριακή αλλάααα......0

Α δε το ήξερα κορίτσι μου. 

Μην απογοητευεσαι. Όλα γίνονται στην ώρα τους. Θα έρθει η κατάλληλη στιγμή, θα δεις. Να έχεις πίστη κ να κάνεις θετικες σκέψεις. 

Εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή!! 🙏🙏🙏🙏🙏

στις πριν 3 ώρες, ο/η boysland είπε:

Δεν θα σου κρύψω ότι μια ελπίδα την είχα και εγω, αλλά βαθειά κρυμμένη μέσα μου για να μην πεσω ψυχολογικά με ένα αρνητικό αποτέλεσμα. Υπάρχει καμμία από εμάς που να θέλει να τραβάει όλα αυτά καθε μήνα και να έχει αρνητικό αποτέλεσμα? Νομίζω όχι! Μακάρι όλες να μη ξαναβλέπαμε για 9 μήνες περίοδο. Εμείς μόνο στο τηλ τα έχουμε πει με τον αντρα μου γιατι ακόμα δεν έχει σχολάσει. Ο γιατρός μου είπε να σταματήσω τα φαρμακα, οπότε σε 2-3 μέρες θα μου έρθει η περίοδος και θα πρεπει να είμαστε ετοιμοι να ξεκινήσουμε από τη 2η μερα της περιόδου και πάλι με τα φάρμακα για τον επόμενο φυσικό κύκλο. Ο θεός μαζί μας να είναι ! Καλή επιτυχία σου έυχομαι με την σπερματεγχυση! Όλα τέλεια να σου πάνε!

Καλή επιτυχία κορίτσι μου...αυτή η φορά να είναι η τελευταία σας προσπάθεια και σε λίγο καιρό να έχετε ένα όμορφο μπεμπακι κοντά σας!! ❤️  Καλή επιτυχία σε όλες μας!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η EFI 1981 είπε:

Α δε το ήξερα κορίτσι μου. 

Μην απογοητευεσαι. Όλα γίνονται στην ώρα τους. Θα έρθει η κατάλληλη στιγμή, θα δεις. Να έχεις πίστη κ να κάνεις θετικες σκέψεις. 

Εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή!! 🙏🙏🙏🙏🙏

Πολύ σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Το ίδιο λέω και εγώ! Έχει ο Θεός, κάποια στιγμή αν είναι για καλό θα συμβεί! 

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Προσθήκη...