Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Απρίλης με χαρά ,φέρνει όμορφα μωρά!

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annoula21 είπε:

Πάντως κορίτσια μου τα συμπτώματα συνήθως ξεκινάνε γύρω στην 6η με 8η εβδομάδα! που σημαίνει ότι όταν εχεις καθυστέρηση μάλλον δεν νοιώθεις τίποτε το διαφορετικό! 

Επειδή προσπαθώ για το τρίτο μου παιδάκι έχω να σου πω ότι έχεις συμπτώματα κατευθείαν.. Οχι όλες αλλά εγώ είχα από την αρχή ζάλη αναγούλες, δεν ήθελα κάποια φαγητά... Και πόνους περιόδους στην αρχή έχεις με είχε πει ο γιατρός είναι λόγω του ότι μεγαλώνει η μήτρα... 

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
  • Απαντήσεις 519
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Καλημερα κορίτσια!!!! Καλο μηνα σε όλες κ γρήγορα σας ευχομαι με μωράκι η μωράκια στη κοιλιτσα❤αυτός ο μήνας για μας θα είναι ο πιο ευτυχισμενος, θα μας φέρει τα δικά μας θαυματακια που τόσο ανυπομονο

Κορίτσια! Καλό μήνα!!!! Όμορφο ,γόνιμο και καρπερό! Με ανακοινώσεις πολλών ευχάριστων νέων !!Eλάτε στην παρέα μας! Δεν έχω ανοίξει ποτέ θεματάκι και πήρα πρωτοβουλία! Εύχομαι ολόψυχα αυ

Έτσι, για να σας φτιάξω ακόμα πιο πολύ τη διάθεση!! Καλημέρα όλη μέρα!! Όμορφη Κυριακή να έχετε!!

Posted Images

Κορίτσια μου καλημερα..εγω σηκωθηκα το πρωί και μετά από καμία ώρα με έπιασε μια ζαλάδα και μια κομμαρα άλλο πράγμα...κάποια στιγμή ένοιωσα ότι θέλω να κάνω εμετό αλλα τελικα δεν έγινε.. στγνωμη για την περιγραφή.. νοιωθω πτώμα και μια ανακατωσούρα.. περιμένω την Κυριακή αλλα δε νομίζω να είναι σημάδια εγκυμοσυνης από τωρα..πάντως νοιωθω ζαλάδα έντονη από το πουθενά...

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μου καλημερα..εγω σηκωθηκα το πρωί και μετά από καμία ώρα με έπιασε μια ζαλάδα και μια κομμαρα άλλο πράγμα...κάποια στιγμή ένοιωσα ότι θέλω να κάνω εμετό αλλα τελικα δεν έγινε.. στγνωμη για την περιγραφή.. νοιωθω πτώμα και μια ανακατωσούρα.. περιμένω την Κυριακή αλλα δε νομίζω να είναι σημάδια εγκυμοσυνης από τωρα..πάντως νοιωθω ζαλάδα έντονη από το πουθενά...

Φυσικα και μπορεί να είναι συμπτώματα!!!!! Αντε μακαριιιιιι και εγώ Κυριακή περιμένω και πονάει η μέση... Και έχω καιρό να το νιώσω αυτό οοοο μου θυμίζει τις εγκυμοσύνες μου.. Μακάρι να είμαι και πάλι!!!! Ευχομαι να μην είναι όλα στο μυαλό μας 😘😜😍

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Φυσικα και μπορεί να είναι συμπτώματα!!!!! Αντε μακαριιιιιι και εγώ Κυριακή περιμένω και πονάει η μέση... Και έχω καιρό να το νιώσω αυτό οοοο μου θυμίζει τις εγκυμοσύνες μου.. Μακάρι να είμαι και πάλι!!!! Ευχομαι να μην είναι όλα στο μυαλό μας 😘😜😍

Έχεις άλλο παιδάκι η για το πρώτο προσπαθειτε;είπα να πεταχτώ να παρω ένα τεστ για πρώτη φορά αλλα λεω αστο..τσαμπα λεφτα...χαχαχχα

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Επειδή προσπαθώ για το τρίτο μου παιδάκι έχω να σου πω ότι έχεις συμπτώματα κατευθείαν.. Οχι όλες αλλά εγώ είχα από την αρχή ζάλη αναγούλες, δεν ήθελα κάποια φαγητά... Και πόνους περιόδους στην αρχή έχεις με είχε πει ο γιατρός είναι λόγω του ότι μεγαλώνει η μήτρα... 

άρα κάθε γυναίκα το βιώνει διαφορετικά ❤️

στις Just now, ο/η lavie είπε:

Έχεις άλλο παιδάκι η για το πρώτο προσπαθειτε;είπα να πεταχτώ να παρω ένα τεστ για πρώτη φορά αλλα λεω αστο..τσαμπα λεφτα...χαχαχχα

Έχω αλλά 2 παιδάκια 9 ετών και 6 ετών, είχα πριν περίπου 1 χρόνο μια αποβολή, παλινδρομη και τώρα ξανά προσπαθώ για το τρίτο μου παιδάκι!!! Εγώ θα κάνω Τετάρτη τεστ ΑΝ δεν έρθει έως τότε.... Τώρα είναι πολύ νωρίς να κάνουμε δεν έχουμε καν καθυστέρηση 

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Έχω αλλά 2 παιδάκια 9 ετών και 6 ετών, είχα πριν περίπου 1 χρόνο μια αποβολή, παλινδρομη και τώρα ξανά προσπαθώ για το τρίτο μου παιδάκι!!! Εγώ θα κάνω Τετάρτη τεστ ΑΝ δεν έρθει έως τότε.... Τώρα είναι πολύ νωρίς να κάνουμε δεν έχουμε καν καθυστέρηση 

Ναι αυτό λέω κι εγώ...οποτε αναμένουμε...να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου και σου εύχομαι αυτόν τον μήνα να έπιασες και το τρίτο μωρακι σας...

Λοιπόν να σας πω τι συνέβη στο πρώτο μου μωρό... Το 2011 😜 είχα πολυ έντονη αίσθηση ότι ήμουν έγκυος.. Εκανα τεστ πριν την καθυστέρηση φυσικά αρνητικά... Πάω κάνω ΧΟΡΙΑΚΗ την ημέρα που περίμενα περίοδο και βγαίνει αρνητική... Ε λέω εντάξει δεν είμαι έγκυος.... Ελα όμως που άφαντη η περιοδος.. Περνάνε 10 ημέρες καθυστέρησης λέω αντε ας πάρω ξανά ένα τεστ... Πάω παίρνω το ηλεκτρονικό clear blue και με βγάζει... "έγκυος 2-3" σοκ!!!! Άρα πριν την καθυστέρηση ούτε καν η χοριακη δεν είναι αξιόπιστη 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Ναι αυτό λέω κι εγώ...οποτε αναμένουμε...να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου και σου εύχομαι αυτόν τον μήνα να έπιασες και το τρίτο μωρακι σας...

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και εσύ με το καλό!! Σύντομα με ένα μωράκι στην κοιλίτσα 😘

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Λοιπόν να σας πω τι συνέβη στο πρώτο μου μωρό... Το 2011 😜 είχα πολυ έντονη αίσθηση ότι ήμουν έγκυος.. Εκανα τεστ πριν την καθυστέρηση φυσικά αρνητικά... Πάω κάνω ΧΟΡΙΑΚΗ την ημέρα που περίμενα περίοδο και βγαίνει αρνητική... Ε λέω εντάξει δεν είμαι έγκυος.... Ελα όμως που άφαντη η περιοδος.. Περνάνε 10 ημέρες καθυστέρησης λέω αντε ας πάρω ξανά ένα τεστ... Πάω παίρνω το ηλεκτρονικό clear blue και με βγάζει... "έγκυος 2-3" σοκ!!!! Άρα πριν την καθυστέρηση ούτε καν η χοριακη δεν είναι αξιόπιστη 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ...αν και επειδή εχουμε θεμα στην κινητικότητα μάλλον θα αργήσει να έρθει αλλα ελπίζουμε...είδες καμία φορά πως τα φέρνει η ζωη;;;ούτε στην χοριακη δεν έδειξε...πολυ περίεργο...

στις πριν 16 λεπτά, ο/η annoula21 είπε:

Πάντως κορίτσια μου τα συμπτώματα συνήθως ξεκινάνε γύρω στην 6η με 8η εβδομάδα! που σημαίνει ότι όταν εχεις καθυστέρηση μάλλον δεν νοιώθεις τίποτε το διαφορετικό! 

Κι εγώ κορίτσια ακόμη δεν αισθάνομαι τίποτα από συμπτώματα. Ήταν να αδιαθετήσω το Σάββατο στο περίπου γιατί δεν έχω σταθερό κύκλο και την Κυριακή ένοιωθα κάτι αναγουλιάσεις. Την Τρίτη έκανα τα τεστ που ήταν η τρίτη μέρα καθυστέρησής μου. 
Από τότε το μόνο που αισθάνθηκα ήταν πονάκια περιόδου και κάτι τσιμπήματα στην κοιλιά. 
Δεν έχω αλλάξει απολύτως τίποτα στην καθημερινότητά μου ακόμη, μέχρι να πάω και στο γιατρό τη Δευτέρα να μου το επιβεβαιώσει. 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lavie είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ...αν και επειδή εχουμε θεμα στην κινητικότητα μάλλον θα αργήσει να έρθει αλλα ελπίζουμε...είδες καμία φορά πως τα φέρνει η ζωη;;;ούτε στην χοριακη δεν έδειξε...πολυ περίεργο...

Όλα γίνονται... Με την Βοήθεια του Θεού... Ολα θα πάνε καλά!!!! Πίστη να έχεις και θετική σκέψη!!! Σε φιλω😘

Καλημέρα κορίτσια μου!! Επειδή δε κρατήθηκα με τίποτα μέχρι τη χοριακη, χθες πήρα ένα ψηφιακό clear blue και έκανα . Βγήκε θετικό μιας βδομάδας, η χοριακη μου είναι αύριο. Τι λέτε να χαρώ; Τα φώτα σας παρακαλώ να έχετε μια όμορφη μέρα 💕

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ισχύει!!!

στις πριν 52 λεπτά, ο/η zeta_36 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Επειδή δε κρατήθηκα με τίποτα μέχρι τη χοριακη, χθες πήρα ένα ψηφιακό clear blue και έκανα . Βγήκε θετικό μιας βδομάδας, η χοριακη μου είναι αύριο. Τι λέτε να χαρώ; Τα φώτα σας παρακαλώ να έχετε μια όμορφη μέρα 💕

Μπράβο μπράβο!!!!Πήγαινε για χοριακη!!!Φυσικά να χαρείς!!!Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!

στις Just now, ο/η αννι είπε:

Μπράβο μπράβο!!!!Πήγαινε για χοριακη!!!Φυσικά να χαρείς!!!

Λες ε? 😀Ευχαριστώ πολύ!!!!!❤️❤️❤️

στις πριν 1 ώρα, ο/η zeta_36 είπε:

Τελειααααα και εγώ αυτό είχα κάνει είναι εγκυρότατο οοοο ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

στις πριν 42 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Τελειααααα και εγώ αυτό είχα κάνει είναι εγκυρότατο οοοο ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

Ευχαριστώ πολύ!!❤️❤️❤️

στις πριν 3 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κι εγώ Κυριακή περιμένω!!!!Αλλά μονο πονάκια το βραδυ!!!μια μερα ενιωσα και μεταλλική γευση,κι ειχα λιγες μέρες δυσκολία στην τουαλέτα!!!αλλά οχι ζάλες!!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ένα θετικό τεστ!!!!!

στις On 15/4/2021 at 1:48 ΜΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πάμε τον Μάιο γερά να κρατήσουμε θετικό τεστ!!! Μην στεναχωριεσαι!!! Βοηθάει πολύ αυτή η ομάδα μοιραζόμαστε τα ίδια άγχη... Όταν τα μοιράζεσαι τότε είναι ελαφρύτερα!!! 😁 

Οφείλω να συμφωνήσω πως όσα μοιράζεστε εδώ όλες εμενα με βοηθησαν πολύ ολες αυτές τις μέρες!!!!!

στις πριν 6 ώρες, ο/η αννι είπε:

Μπράβο μπράβο!!!!Πήγαινε για χοριακη!!!Φυσικά να χαρείς!!!Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!

αν δεν χαρείς και τώρα πότε θα χαρείς κορίτσι μου?

στις πριν 8 ώρες, ο/η lavie είπε:

Αχ κορίτσι μου, τα ίδια χάλια εχω και εγω. Πριν από μια ώρα μου ήρθε τέτοια ζαλάδα που έκατσα στην καρέκλα γιατί νόμιζα ότι θα αδειάσω στο πάτωμα. Εμένα είναι 8η μέρα εμβρυομεταφοράς και πάω για χοριακή την Τετάρτη 21/4. Λέτε να είναι σύμπτωμα η ζαλάδα η σημερινή ή είναι πολύ νωρίς για τέτοια?

στις πριν 11 ώρες, ο/η zeta_36 είπε:

συγχαρητηρια!!!με ενα μεγαλο νουμερο χοριακης!!

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημερα κοριτσια καλο σκ να εχουμε!!!! Τι κανετε? Εγω δεν ειμαι πολυ καλα ξυπνησα με πονοκεφαλο

Καλημέρα κορίτσι μου!! 

Έκανες ξανά το τεστακι;;

Καλή επιτυχία να έχεις!!

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Προσθήκη...