Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Απρίλης με χαρά ,φέρνει όμορφα μωρά!

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η zogia είπε:

Εγώ δεν ξέρω πότε να περιμένω γιατί έχω κανονικά κύκλο 30 ημερών αλλά τώρα έκανα αργά ωορρηξία οποτε μπορεί να φτάσει μέχρι κ τις 33. Κ γω περιμενω αποτέλεσματα για θρομβοφιλία οπότε βλέποντας. Μέχρι την άλλη Τετάρτη θα ξέρω.

Με το καλό όλα κορίτσι μου!!

Μην αγχώνεσαι καθόλου!!

Θα περιμένουμε νέα σου!!😘

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
  • Απαντήσεις 519
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Καλημερα κορίτσια!!!! Καλο μηνα σε όλες κ γρήγορα σας ευχομαι με μωράκι η μωράκια στη κοιλιτσα❤αυτός ο μήνας για μας θα είναι ο πιο ευτυχισμενος, θα μας φέρει τα δικά μας θαυματακια που τόσο ανυπομονο

Κορίτσια! Καλό μήνα!!!! Όμορφο ,γόνιμο και καρπερό! Με ανακοινώσεις πολλών ευχάριστων νέων !!Eλάτε στην παρέα μας! Δεν έχω ανοίξει ποτέ θεματάκι και πήρα πρωτοβουλία! Εύχομαι ολόψυχα αυ

Έτσι, για να σας φτιάξω ακόμα πιο πολύ τη διάθεση!! Καλημέρα όλη μέρα!! Όμορφη Κυριακή να έχετε!!

Posted Images

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Δεν θυμάμαι να μου είχαν πει κάτι τέτοιο. Ωστόσο πέρνω πολύ καιρό φολικό γιατί βοηθάει το σπιτάκι του μπεμπέ. Άντε να σπιτωθεί επιτέλους...😂

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, οπότε μη το ψαχνεις. Ό,τι σε είπε ο γιατρός σου!!

Θα σπιτωθει κοριτσάκι μου, που θα πάει.....

Όλα να πάνε κατ ευχήν!!😘

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki83 είπε:

καλημερα κοριτσια μου!Εγω πηγα εκανα τις ορμονολογικεσ και περιμενω να παρω τα αποτελεσματα τη δευτερα να δουμε τι γινεται!

Καλά αποτελέσματα!!

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Δεν θυμάμαι να μου είχαν πει κάτι τέτοιο. Ωστόσο πέρνω πολύ καιρό φολικό γιατί βοηθάει το σπιτάκι του μπεμπέ. Άντε να σπιτωθεί επιτέλους...😂

βοηθάει  και η επάρκεια σε βιταμίνη d και ο έλεγχος θυροειδή!

στις πριν 2 ώρες, ο/η αννι είπε:

βοηθάει  και η επάρκεια σε βιταμίνη d και ο έλεγχος θυροειδή!

Παίρνω χάπι για υπερθυρεοειδισμό, όπου μου βγήκε μετά τη γέννα κ έτσι κάνω τακτικά εξετάσεις. D έπαιρνα για ένα χρονικό διάστημα, αλλά εξέταση να κάνει όλη η Ελλάδα το 90% θα έχει έλλειψη. Έκανα διακοπή κύησης τον Οκτώβριο λόγω προβλήματος του εμβρύου κ μετά η αλήθεια είναι ότι τα έχει παίξει ο κύκλος μου. Ευελπιστώ να μείνω σύντομα ξανά.Ευχαριστώ για τις συμβουλές🙂.

Καλό μας μήνα κορίτσια μου!!!! εύχομαι να έχουμε πολλά ευχάριστα αυτό το μήνα!!!σας στέλνω μπόλικη μπεμπεδοσκονη 🥰🥰💖🤰👶

στις πριν 7 ώρες, ο/η boysland είπε:

Καλημέρα Καλημέρα και καλό ΣΚ με λιακάδα και καλοκαιρία λενε οι προβλέψεις. Εύχομαι λιακαδες και σε εμας όλες. Εγω σημερα το απογευμα εχω υπερηχο να δούμε τι ωάρια εχουμε και μάλλον Τεταρτη θα κάνει ωοληψία.  Αισιοδοξία και χαμόγελα και ελπίδα ότι όλα θα πάνε καλά σε όλες μας! θα επανέλθω με νότερα από το γιατρό! Σας φιλώ!!!!

Καλώς την!! Καλό σαββατοκυριακο!!! Με λιακάδα και αισιοδοξία!!!!!Θα πας για εξωσωματικη;;;

στις πριν 1 ώρα, ο/η Celine είπε:

Καλό μας μήνα κορίτσια μου!!!! εύχομαι να έχουμε πολλά ευχάριστα αυτό το μήνα!!!σας στέλνω μπόλικη μπεμπεδοσκονη 🥰🥰💖🤰👶

Ευχαριστούμε πολυ!!!!!!!!🙏🙏

στις πριν 3 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Παίρνω χάπι για υπερθυρεοειδισμό, όπου μου βγήκε μετά τη γέννα κ έτσι κάνω τακτικά εξετάσεις. D έπαιρνα για ένα χρονικό διάστημα, αλλά εξέταση να κάνει όλη η Ελλάδα το 90% θα έχει έλλειψη. Έκανα διακοπή κύησης τον Οκτώβριο λόγω προβλήματος του εμβρύου κ μετά η αλήθεια είναι ότι τα έχει παίξει ο κύκλος μου. Ευελπιστώ να μείνω σύντομα ξανά.Ευχαριστώ για τις συμβουλές🙂.

Να είσαι καλα κορίτσι μου!Σύντομα να μας έχεις ευχάριστα νέα! Σίγουρα οι περισσότεροι έχουν θέμα με την d...παίρνω κι εγώ τώρα και 1,5 μήνα..Κάνεις κάτι να στρώσει ο κύκλος;;

στις πριν 7 ώρες, ο/η zogia είπε:

Εγώ δεν ξέρω πότε να περιμένω γιατί έχω κανονικά κύκλο 30 ημερών αλλά τώρα έκανα αργά ωορρηξία οποτε μπορεί να φτάσει μέχρι κ τις 33. Κ γω περιμενω αποτέλεσματα για θρομβοφιλία οπότε βλέποντας. Μέχρι την άλλη Τετάρτη θα ξέρω.

Τα ίδια και εγώ έκανα χθες αιματολογικές αλλά για την θρομβοφιλια θα περιμένω 15 ημέρες,η περίοδος 31-34 !

στις πριν 8 ώρες, ο/η boysland είπε:

Καλά αποτελέσματα μεσα από την καρδιά μου κορίτσι μου. Μόνο ροδοπέταλα και χαμόγελα στο δρόμο σου!

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!καλη επιτυχια και σε σενα!!!

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Τα ίδια και εγώ έκανα χθες αιματολογικές αλλά για την θρομβοφιλια θα περιμένω 15 ημέρες,η περίοδος 31-34 !

Καλησπέρα κοπέλα μου!!

Εγώ έκανα πριν 2 εβδομάδες κ έχω τελικά. Μην αγχώνεσαι, όλα ρυθμίζονται!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

Εγώ αρχές της εβδομάδας περιμένω τα αποτελέσματα.... θέλουν δυο βδομάδες μου είπαν κ μένα...για να δούμε!!!

στις πριν 2 ώρες, ο/η αννι είπε:

Να είσαι καλα κορίτσι μου!Σύντομα να μας έχεις ευχάριστα νέα! Σίγουρα οι περισσότεροι έχουν θέμα με την d...παίρνω κι εγώ τώρα και 1,5 μήνα..Κάνεις κάτι να στρώσει ο κύκλος;;

Όχι, έχω κ λίγο πολυκυστικές, άρα είναι φυσιολογικό να μου συμβαίνει αυτό. Αν δεν πιάσω κ αυτό το μήνα θα κάνω ορμονικές αρχή του κύκλου για να είμαι σίγουρη. Εσείς για το πρώτο προσπαθείτε;

στις πριν 9 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Όχι, έχω κ λίγο πολυκυστικές, άρα είναι φυσιολογικό να μου συμβαίνει αυτό. Αν δεν πιάσω κ αυτό το μήνα θα κάνω ορμονικές αρχή του κύκλου για να είμαι σίγουρη. Εσείς για το πρώτο προσπαθείτε;

Καλημέρα κορίτσι μου! Ναι ...είμαστε σε προσπάθεια πολυ καιρό και έχουμε κάνει και μια προσπάθεια εξωσωματικής.. Το προσπαθούμε και μόνοι μας αλλά στο πλάνο είναι και η εξωσωματική .έχω ακανόνιστους κύκλους ... Κάποια στιγμή είχα πάρει βιταμίνες fertilimax και πραγματικά είχαν πολύ καλά αποτελέσματα.. Και στην ωορρηξία και στον κύκλο.. Λέω να τις ξανα αρχίσω..

στις πριν 20 ώρες, ο/η zogia είπε:

Καλημέρα!!Να σε ρωτήσω κορίτσι μου για την θρομβοφιλία...Είναι αιματολογική εξέταση;; Και πόσο στοιχίζει..Έχω κάνει τα πάντα από εξετάσεις εκτός απο αυτήν..

στις πριν 26 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Καλημέρα!!Να σε ρωτήσω κορίτσι μου για την θρομβοφιλία...Είναι αιματολογική εξέταση;; Και πόσο στοιχίζει..Έχω κάνει τα πάντα από εξετάσεις εκτός απο αυτήν..

Καλημέρα Άννυ!

Είναι πακέτο εξετάσεων διαφόρων πρωτεϊνών, αντισωμάτων, γονιδιακών μεταλλάξεων κλπ. Κάνεις κ για κληρονομική κ για επίκτητη θρομβοφιλια. Δυστυχώς δεν γράφονται όλες κ είναι λιγακι ακριβουτσικες. Εγώ μαζί με εξετάσεις θυρεοειδούς κ ζαχάρου, οι οποίες γράφονται κ η συμμετοχή είναι μικρή, πλήρωσα 200 ευρώ.

Στην περίπτωση μου ήταν απαραίτητες όμως μετά από 2 βιοχημικες.....

στις πριν 2 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλημέρα Άννυ!

Είναι πακέτο εξετάσεων διαφόρων πρωτεϊνών, αντισωμάτων, γονιδιακών μεταλλάξεων κλπ. Κάνεις κ για κληρονομική κ για επίκτητη θρομβοφιλια. Δυστυχώς δεν γράφονται όλες κ είναι λιγακι ακριβουτσικες. Εγώ μαζί με εξετάσεις θυρεοειδούς κ ζαχάρου, οι οποίες γράφονται κ η συμμετοχή είναι μικρή, πλήρωσα 200 ευρώ.

Στην περίπτωση μου ήταν απαραίτητες όμως μετά από 2 βιοχημικες.....

Kατάλαβα...Θα ρωτήσω τον γιατρό μου ..σε ευχαριστώ πολυ! Εύχομαι καλά αποτελέσματα και να πανε ολα καλά απο εδω και εμπρός!

Καλημερα σε ολα τα κορίτσια!

Να κάνω μια ερώτηση...Σκοπεύει κάποια να κάνει το εμβόλιο κατά του covid. Γνωρίζεται αν επιτρέπεται σε περίπτωση εγκυμοσύνης;;

στις πριν 1 λεπτό, ο/η αννι είπε:

Καλημερα σε ολα τα κορίτσια!

Να κάνω μια ερώτηση...Σκοπεύει κάποια να κάνει το εμβόλιο κατά του covid. Γνωρίζεται αν επιτρέπεται σε περίπτωση εγκυμοσύνης;;

Καλημερα!!! Εγω προσωπικα δεν υπαρχει καμια πιθανοτητα να το κανω...Δεν εχω ρωτησει τον γιατρο μου αλλα απο οτι εχω διαβασει μετα το εμβολιο απαγορευεται για 2 μηνες να μεινεις εγκυος. Τωρα δεν ξερω τι γινετε σε περιπτωση που μεινεις και ανηκεις σε ευπαθη ομαδα. Αυτο μονο ο γιατρος σου μπορει να σου το πει

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημερα!!! Εγω προσωπικα δεν υπαρχει καμια πιθανοτητα να το κανω...Δεν εχω ρωτησει τον γιατρο μου αλλα απο οτι εχω διαβασει μετα το εμβολιο απαγορευεται για 2 μηνες να μεινεις εγκυος. Τωρα δεν ξερω τι γινετε σε περιπτωση που μεινεις και ανηκεις σε ευπαθη ομαδα. Αυτο μονο ο γιατρος σου μπορει να σου το πει

Καλημέρα!! Σε ευχαριστω πολυ για την απάντηση.. Ρώτησα ρευματολόγο και μου είπε για ακόμα μεγαλύτερο διάστημα αποφυγής...Βρίσκομαι σε μεγάλο δίλημμα ...

στις πριν 18 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Καλημέρα!! Σε ευχαριστω πολυ για την απάντηση.. Ρώτησα ρευματολόγο και μου είπε για ακόμα μεγαλύτερο διάστημα αποφυγής...Βρίσκομαι σε μεγάλο δίλημμα ...

Έχεις κάποιο πρόβλημα υγείας από το οποίο κινδυνεύεις σε περίπτωση που κολλήσεις  covid??

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Έχεις κάποιο πρόβλημα υγείας από το οποίο κινδυνεύεις σε περίπτωση που κολλήσεις  covid??

Δεν υπάρχει κάτι σοβαρό...από την υπηρεσία μας το ζητάνε...διαφορετικά τεστ κάθε εβδομάδα....

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Προσθήκη...