Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτροπή εξωσωματικής 2


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

@Apol,ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου😘😘 Εγώ έχω χαμηλή Αμη 0.43 χαμηλή ανταπόκριση θετικό μου είπαν για την επιτροπή θα είναι για χορήγηση παραπανω μοναδων στα φαρμακα.Οι υπόλοιπες εξετάσεις μου είναι καλες.Ο άντρας μου το πρώτο σπερμοδιαγραμμα καλό αλλά στο δεύτερο που έκανε έχει λίγα πυοσφαιρια και ο ουρολόγος είπε ότι είναι μια μικρή φλεγμονή που με αντιβίωση 10 ημερών θα διορθωθεί.Δλδ τι ακριβώς να γράφει η γνωμάτευση του ουρολόγου και εκτός από τη γνωμάτευση χρειάζεται να στείλω κάτι άλλο που να αποδεικνύει ότι με την θεραπεία διορθώθηκε το πρόβλημα;Το ένα σπερμοδιαγραμμα με το άλλο έχουν 75 μέρες ακριβώς διάφορα.θελει παραπάνω μέρες να είναι;

75 ημέρες γράφει είναι οκ. Γνωμάτευση θα χρειαστεί σε περίπτωση παθολογικού. Εσάς σας είπε ο γιατρός ότι είναι παθολογικο; πχ εμάς είναι παθολογικο λόγω του ότι οι φυσιολογικες μορφές είναι κάτω του κανονικού. Αν εσάς είναι όλα φυσιολογικα δε χρειάζεται νομίζω γνωμάτευση. Καλό είναι να ρωτήσεις τον ουρολόγο. Εμείς έχουμε χαμηλό αριθμό κ φυσιολογικες μορφές 2%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Apol,από το κέντρο εξωσωματικής όταν είδαν το δεύτερο σπερμοδιαγραμμα ότι έχει ανεβασμένα πυοσφαιρια μου είπαν να ζητήσω γνωμάτευση από τον ουρολόγο.Στις 5 Απριλίου τελειώνει την θεραπεία ο άντρας μου.Θα χρειαστεί δλδ και τρίτο σπερμοδιαγραμμα που θα δείχνει ότι όντως υπάρχει βελτίωση με την θεραπεία ή μόνο με γνωματευση του ουρολόγου να γράφει ότι λόγω ύπαρξης φλεγμονής χρειάστηκε αντιβίωση 10 ημερών με την οποία ο ασθενής είδε βελτιώση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

@Apol,από το κέντρο εξωσωματικής όταν είδαν το δεύτερο σπερμοδιαγραμμα ότι έχει ανεβασμένα πυοσφαιρια μου είπαν να ζητήσω γνωμάτευση από τον ουρολόγο.Στις 5 Απριλίου τελειώνει την θεραπεία ο άντρας μου.Θα χρειαστεί δλδ και τρίτο σπερμοδιαγραμμα που θα δείχνει ότι όντως υπάρχει βελτίωση με την θεραπεία ή μόνο με γνωματευση του ουρολόγου να γράφει ότι λόγω ύπαρξης φλεγμονής χρειάστηκε αντιβίωση 10 ημερών με την οποία ο ασθενής είδε βελτιώση;

Δεν έχω ιδέα αυτό πρέπει να το ρωτήσεις για να είσαι σίγουρη. Στο 2ο ήταν κάτω των φυσιολογικων τιμών πχ ο αριθμός η οι φυσιολογικες τιμές; ρώτα τον ουρολόγο σας αλλά αν είναι να κάνετε 3ο βάζεις αυτό στο φάκελο αν είναι οκ για να μην τρέχεις σε ουρολόγο αν κ δε νομίζω να παίζει ρόλο. Ρώτησε το ομως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Apol ,σε ευχαριστώ για ολα.Εχουμε που έχουμε το άγχος της διαδικασίας μας αγχωνουν και με χαρτοβολια.Θα πάω στον ουρολόγο όταν τελειώσει την αντιβίωση ,θα πάρω την γνωμάτευση και με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά θα τα δείξω στο κέντρο εξωσωματικής να δω αν χρειάζεται κάτι παραπανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

@Apol ,σε ευχαριστώ για ολα.Εχουμε που έχουμε το άγχος της διαδικασίας μας αγχωνουν και με χαρτοβολια.Θα πάω στον ουρολόγο όταν τελειώσει την αντιβίωση ,θα πάρω την γνωμάτευση και με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά θα τα δείξω στο κέντρο εξωσωματικής να δω αν χρειάζεται κάτι παραπανω

Τίποτα... Καλό είναι να βοηθάμε η μία την άλλη.. Προχωραμε με τον ίδιο στόχο☺️!!! Αν έχεις τον φάκελο σου με όλα τα δικαιολογητικά μην αγχώνεσαι οτιδήποτε θελήσουν θα σε πάρουν να στο ζητήσουν όπως έκαναν με εμένα..! Αα κ κάτι ακόμα την υπεύθυνη δήλωση που μας έδωσαν που πρέπει να βάλουμε γνήσιο υπογραφής πήγαινε στην αστυνομία απευθείας, πήγα στα κεπ κ μου είπαν για ραντεβού 2 βδομάδες μετά και πήγα στο τμήμα κ μου είπαν ραντεβού να πάω το απόγευμα. Βέβαια μπορούσαν κ εκείνη τη στιγμή αλλά ελληνικό κράτος!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Apol, ευχαριστώ για την ενημέρωση για το γνήσιο υπογραφής.Θελει συγκεκριμένη μέρα να κάνω την υπεύθυνη δήλωση πριν στείλω τον φάκελο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

@Apol, ευχαριστώ για την ενημέρωση για το γνήσιο υπογραφής.Θελει συγκεκριμένη μέρα να κάνω την υπεύθυνη δήλωση πριν στείλω τον φάκελο;

Όχι δεν παίζει κανένα ρόλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

@Apol, καλησπέρα...Τι κάνεις;Έχεις κανένα νέο από την επιτροπή;

@Μαρία Μαχ καλησπέρα..δυστυχώς τίποτα ακόμα έπαιρνα τηλ το πρωί Δεκ φορές έβγαινε ότι μιλούσε έπιασα γραμμή δύο φορές δεν το σήκωσαν ποτέ.. Τι να πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Apol,2310986561 σε αυτό παίρνεις;Βασικά από Θεσσαλονίκη αν θυμάμαι είσαι,γιατί δεν πηγαίνεις μια βόλτα από εκεί;Καλα είχα πει έχουμε το άγχος μας με την διαδικασία  και έχουμε και την επιτροπή να μας πάει πίσω.Τι να πω,δλδ φαντάζομαι πόσο θα καθυστερήσουν και εμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

@Apol,2310986561 σε αυτό παίρνεις;Βασικά από Θεσσαλονίκη αν θυμάμαι είσαι,γιατί δεν πηγαίνεις μια βόλτα από εκεί;Καλα είχα πει έχουμε το άγχος μας με την διαδικασία  και έχουμε και την επιτροπή να μας πάει πίσω.Τι να πω,δλδ φαντάζομαι πόσο θα καθυστερήσουν και εμένα.

Παίρνω στο 2310986500 κ πατώντας 3 είναι επιτροπή εξωσωματικής κ υποτίθεται ότι μας συνδέουν. Το σκέφτηκα να σου πω να πάω αλλά θα μου ξεκλειδώσει η κυρία που είναι εκεί κ να της πω τι; σας δίνω το ονομα μου πηγαίνετε μέσα να τους ρωτήσετε; δε ξέρω με όλη αυτή την κατάσταση. Σκέψου 17 Μαρτίου ήταν εκεί τα χαρτιά μου αν συνεδριάζουν όντως κάθε Παρασκευή έγινε στις 19 στις 23 έστειλα κ όλα τα υπόλοιπα κ ακόμα περιμένω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Apol, αύριο πάρε νωρις το πρωί σε αυτό το νούμερο 2310986561,εμένα μου το έδωσαν από το κέντρο εξωσωματικής που είμαι και το είχαν σηκώσει όταν πήρα για να κλείσω το ραντεβού.Ευχομαι να το σηκώσουν και να πάρεις ευχάριστη απάντηση😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

@Apol, αύριο πάρε νωρις το πρωί σε αυτό το νούμερο 2310986561,εμένα μου το έδωσαν από το κέντρο εξωσωματικής που είμαι και το είχαν σηκώσει όταν πήρα για να κλείσω το ραντεβού.Ευχομαι να το σηκώσουν και να πάρεις ευχάριστη απάντηση😘

Κ εγώ σε αυτό είχα πάρει αν θυμάμαι καλά αλλά από ότι διάβασα σήμερα είναι μόνο για τα ραντεβού, αλλά θα κάνω μια προσπάθεια.. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

@Apol,περιμένω αυτές τις μέρες να μου πεις ευχάριστα νέα 😉

Καλημέρα!!! Λοιπόν πήρα τηλ κ μου το σήκωσε μια πάρα πολύ ευγενική κυρία κ μου είπε πως ο φάκελος μου έχει πεις τους γιατρούς τον είδανε κ να κάνω λίγο υπομονή πρέπει να είναι εγκριτικη η απόφαση θα σε πάρει η συνάδελφος από βδομάδα. Αυτό μου είπε, τώρα να κρατήσω το πρέπει να είναι εγκριτικη η θα χαρώ τσάμπα;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @Apol,ωραία νέα...Στο τηλ που σου είπα πήρες;Για να σου είπε η κυρία στο τηλ ότι πρέπει να είναι εγκριτικη,λογικά φαίνεται στο σύστημα η προέγκριση σου.Αντε εύχομαι απο βδομάδα να μου πεις πως όλα καλά και ότι ξεκινάς την διαδικασία❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

Καλημέρα @Apol,ωραία νέα...Στο τηλ που σου είπα πήρες;Για να σου είπε η κυρία στο τηλ ότι πρέπει να είναι εγκριτικη,λογικά φαίνεται στο σύστημα η προέγκριση σου.Αντε εύχομαι απο βδομάδα να μου πεις πως όλα καλά και ότι ξεκινάς την διαδικασία❤️

Πήρα πρώτα σε αυτό που έπαιρνα χθες κ με τη δεύτερη έπιασα γραμμή. Καλά αυτό το μήνα το χάνω γιατί Σάββατο περιμένω περίοδο οπότε πάμε για τον επόμενο γύρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Apol,κάθε εμπόδιο που συναντάμε για το καλό μας είναι.Απολαυσε τις στιγμές σου και ξεκινάς όπως λες στον επόμενο κύκλο.(Τα λέω σε εσένα για να τ'ακουω και εγώ😉)Σε οποιαδήποτε κατάσταση και αν βρισκόμαστε, δυστυχώς η αναμονή είναι δύσκολη.Τουλαχιστον θα είσαι ξένοιαστη ότι αδιαθετησες και με την έγκριση στα χέρια σου ήδη θα έχεις αποβάλει αρκετό άγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

@Apol,κάθε εμπόδιο που συναντάμε για το καλό μας είναι.Απολαυσε τις στιγμές σου και ξεκινάς όπως λες στον επόμενο κύκλο.(Τα λέω σε εσένα για να τ'ακουω και εγώ😉)Σε οποιαδήποτε κατάσταση και αν βρισκόμαστε, δυστυχώς η αναμονή είναι δύσκολη.Τουλαχιστον θα είσαι ξένοιαστη ότι αδιαθετησες και με την έγκριση στα χέρια σου ήδη θα έχεις αποβάλει αρκετό άγχος.

Καλά κάνεις κ τα λες για να τα ακούς κ εγώ αυτό κάνω μη νομίζεις.. Χάχα!! Η αλήθεια είναι ότι σήμερα μου έφυγε κάπως ένα μεγάλο άγχος.. Θ δούμε από βδομάδα.. Εντωμεταξύ δε σε ρώτησα εσύ Θεσσαλονίκη μένεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/3/2021 at 11:13 ΠΜ, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

@Apol,κάθε εμπόδιο που συναντάμε για το καλό μας είναι.Απολαυσε τις στιγμές σου και ξεκινάς όπως λες στον επόμενο κύκλο.(Τα λέω σε εσένα για να τ'ακουω και εγώ😉)Σε οποιαδήποτε κατάσταση και αν βρισκόμαστε, δυστυχώς η αναμονή είναι δύσκολη.Τουλαχιστον θα είσαι ξένοιαστη ότι αδιαθετησες και με την έγκριση στα χέρια σου ήδη θα έχεις αποβάλει αρκετό άγχος.

Μολις με πήραν τηλέφωνο,την Τρίτη παω να παραλάβω την απόφασή!!!!! Επιτέλους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Apol,ωραία νέα κορίτσι 👏👏 Χαίρομαι...Μήπως να μιλήσεις με το κέντρο που είσαι και να ξεκινήσεις τώρα με αυτήν την περίοδο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

@Apol,ωραία νέα κορίτσι 👏👏 Χαίρομαι...Μήπως να μιλήσεις με το κέντρο που είσαι και να ξεκινήσεις τώρα με αυτήν την περίοδο;

Μου έφυγε όλο το άγχος.. Δεν προλαβαίνω δυστυχώς γιατί εγώ περιμένω αύριο μεθαύριο περίοδο, πρώτα ο Θεός τα φάρμακα θα τα έχω στα χέρια μου Τετάρτη εκτός κ αν είμαι τοοοοσο τυχερή κ μου καθυστερήσει η περίοδος.. Αντε να περάσει ο καιρός να δώσεις κ εσύ τα χαρτιά σου θα σου φύγει όλο το αγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Apol, 1 μήνα θέλω και εγώ να καταθεσω,μακάρι να πάρω και εγώ την απόφαση.Να ξεκινήσουμε και οι δύο με το καλό και τα παιδιά μας να είναι κοντα ηλικιακά 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε;;; Εγώ δε βγάζω άκρη αυτό το μήνα με τα τεστ… Όλα αρνητικά με χαμηλή την ορμόνη. 16η μέρα του κύκλου σήμερα με πονάκια ωορρηξίας στη δεξιά πλευρά… Τι γίνεται;;; Έχει τύχει σε καμμία;;
    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...