Μετάβαση σε περιεχόμενο

εξεταση κυστικης ινωσης


Recommended Posts

καλησπέρα σας!ο γυναικολογος μου προτεινε εξεταση για τη κυστικη ινωση ειτε αυτη που κοστιζει 130 ευρω και εχεις 90% ελεγχο των γονιδιων ειτε αυτη που κοστιζει 250 ευρω και εχεις πληρη ελεγχο γονιδιων.
Ποια ειναι η αποψη σας η η εμπειρια σας σχετικα με αυτη την εξεταση? ευχαριστω
εχω ΠΗΤ 24/9
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η andrianakarb είπε:
καλησπέρα σας!ο γυναικολογος μου προτεινε εξεταση για τη κυστικη ινωση ειτε αυτη που κοστιζει 130 ευρω και εχεις 90% ελεγχο των γονιδιων ειτε αυτη που κοστιζει 250 ευρω και εχεις πληρη ελεγχο γονιδιων.
Ποια ειναι η αποψη σας η η εμπειρια σας σχετικα με αυτη την εξεταση? ευχαριστω
εχω ΠΗΤ 24/9

Καλησπέρα την έχω κάνει πριν 11 χρόνια, ξέρω πως είναι ακριβή αλλά και την είναι σημαντική. Κ άλλο παιδάκι να κάνεις δεν χρειάζεται επανεξέταση μετά . Την κάνετε μόνο μία φορά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η andrianakarb είπε:
καλησπέρα σας!ο γυναικολογος μου προτεινε εξεταση για τη κυστικη ινωση ειτε αυτη που κοστιζει 130 ευρω και εχεις 90% ελεγχο των γονιδιων ειτε αυτη που κοστιζει 250 ευρω και εχεις πληρη ελεγχο γονιδιων.
Ποια ειναι η αποψη σας η η εμπειρια σας σχετικα με αυτη την εξεταση? ευχαριστω
εχω ΠΗΤ 24/9

Καλησπέρα,

Αν είσαι στην Αθήνα, μπες να κλείσεις στο Λαικό. Καλύπτουν το 90% των μεταλλάξεων και είναι δωρεάν με παραπεμπτικό ΕΟΠΥΥ. Αν πας ιδιωτικά, να ξέρεις ότι πλήρης έλεγχος γονιδίων ΔΕΝ υπάρχει, γιατί προς το παρόν έχει χαρτογραφηθεί περίπου το 95% των γονιδίων περίπου. Είναι κόλπο των ιδιωτικών διαγνωστικών για να προσελκύσουν πελατεία λόγω μεγάλου ανταγωνισμού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η troia είπε:

Καλησπέρα,

Αν είσαι στην Αθήνα, μπες να κλείσεις στο Λαικό. Καλύπτουν το 90% των μεταλλάξεων και είναι δωρεάν με παραπεμπτικό ΕΟΠΥΥ. Αν πας ιδιωτικά, να ξέρεις ότι πλήρης έλεγχος γονιδίων ΔΕΝ υπάρχει, γιατί προς το παρόν έχει χαρτογραφηθεί περίπου το 95% των γονιδίων περίπου. Είναι κόλπο των ιδιωτικών διαγνωστικών για να προσελκύσουν πελατεία λόγω μεγάλου ανταγωνισμού.

Kαλησπέρα , 

σας ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια. Μενω Κερκυρα κ αυριο εχω κλεισει ραντεβου να κανω την εξεταση στον ιδιωτικο γυναικολογο που παω. θα μου παρει αιμα κ θα το στειλει Αθηνα απ οτι καταλαβα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...