Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Μαρτίου οι αγκαλίτσες θα φέρουν μωράκια στις κοιλίτσες!!!!!!!!!


manoula84

Recommended Posts

στις πριν 31 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!

Να σου πω την αλήθεια η παλιά μου η γιατρός πιστεύω ότι είναι καλύτερη. Στον άλλο πήγαμε με τον άντρα μου πριν 2 μήνες περίπου, γιατί είναι ειδικός σε θέματα γονιμότητας κ επειδή ο άντρας μου γνώριζε τον πατέρα του(γυναικολόγος κι εκείνος). Δεν είχα παράπονο από την παλιά μου γιατρό.ειπαμε τάχα για καλύτερα να πάμε στον ειδικό..... Ήδη συνεννοηθηκα με την παλιά μου να δρομολογήσουμε τις εξετάσεις που μου είπε . Ο άλλος τίποτα. Την χοριακη εγώ του είπα να την ξανακάνω....

Μακάρι να γίνει όπως το λες κορίτσι μου. Εσύ μετά τη βιοχημική ξαναπροσπάθησες αμέσως;

 

Την βιοχημική την είχα μετά από εμβρυομεταφορά. Κάναμε εξωσωματική λόγω του ότι έχουμε  στίγμα μεσογειακής αναιμίας. Δυστυχώς μετά τη βιοχημική έκανα άλλες τρεις εμβρυομεταφορες κ δεν έπιασα τίποτα. Έχω ένα παιδάκι τώρα από φυσική σύλληψη κ προσπαθώ τώρα για το δεύτερο. Νομίζω πως μπορείς να συνεχίσεις αμέσως τις προσπάθειες. Βασικά μίλησε με τη γιατρό σου για να κάνετε τις εξετάσεις κ να σου δώσει αυτή το οκ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Την βιοχημική την είχα μετά από εμβρυομεταφορά. Κάναμε εξωσωματική λόγω του ότι έχουμε  στίγμα μεσογειακής αναιμίας. Δυστυχώς μετά τη βιοχημική έκανα άλλες τρεις εμβρυομεταφορες κ δεν έπιασα τίποτα. Έχω ένα παιδάκι τώρα από φυσική σύλληψη κ προσπαθώ τώρα για το δεύτερο. Νομίζω πως μπορείς να συνεχίσεις αμέσως τις προσπάθειες. Βασικά μίλησε με τη γιατρό σου για να κάνετε τις εξετάσεις κ να σου δώσει αυτή το οκ. 

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!

Ό,τι καλύτερο εύχομαι κ για σένα!! Να πάνε όλα καλά κ σύντομα να μας πεις ευχάριστα!!

Πολλά φιλιά!!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου!

Έτσι ακριβώς πιστεύω κ γω.. κύτταρα που δεν τα καταφεραν....

Εμένα την Παρασκευή έπεσε 22,66 από 23,52 κ Σάββατο βράδυ είδα αίμα.. 

Μακάρι να έρθει κ να μείνει κ να εγκατασταθεί για τα καλά κ σε μένα κ σένα(αν δεν έχει έρθει ήδη) κ σε όλες τις κοπέλες!!

Μακάρι να μας αξιώσει ο Θεός να ζήσουμε αυτό το θαύμα!!💗

Βασικά αυτό που σου είπε η γιατρός ότι πρέπει να πάω από 5 και κάτω,  αλλά μετά άντε να σου έλεγε να δει με τον υπέροχο αν είναι όλα στη θέση τους, αποξεση κάνεις όταν όντως έχεις φτάσει κάποιον εβδομάδων. 

Θα δεις σύντομα έρχονται τα καλύτερα αλλά κάνε κατις εξετάσεις σου γιατί μπορεί να πρέπει να παίρνεις κάνα σαλοσπιρ ή κάτι και γενικά η πρώτη γιατρός μου ακούγεται καλύτερη!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η manoula84 είπε:

Βασικά αυτό που σου είπε η γιατρός ότι πρέπει να πάω από 5 και κάτω,  αλλά μετά άντε να σου έλεγε να δει με τον υπέροχο αν είναι όλα στη θέση τους, αποξεση κάνεις όταν όντως έχεις φτάσει κάποιον εβδομάδων. 

Θα δεις σύντομα έρχονται τα καλύτερα αλλά κάνε κατις εξετάσεις σου γιατί μπορεί να πρέπει να παίρνεις κάνα σαλοσπιρ ή κάτι και γενικά η πρώτη γιατρός μου ακούγεται καλύτερη!

 

Καλησπέρα αγαπημένη φίλη!!

Κ γω την πρώτη θα προτιμήσω. Ήδη συνεννοηθηκα για τις εξετάσεις.

Άντε καλέ, αυτός ο γιατρός είναι "ντιπ βλάκας" που λέει κ η γιαγιά μου!! 😁😁

Ευτυχώς μίλησα με την άλλη κ ηρεμησα λίγο. Ό,τι χρειαστεί θα το κάνω..

Ευτυχώς έχω εσάς κ με βοηθάτε απίστευτα!!

Πόσο πολύ σας ευχαριστώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!

Καλή εβδομάδα σε όλες!!

Ρε κορίτσια μου να σας ρωτήσω κάτι.

Έκανα πάλι χοριακη σήμερα όπως μου είπε κ είναι 8,6. Ο γιατρός μου, μου είπε για αποξεση κ δε μου άρεσε καθόλου σαν σκέψη κ πήρα τηλ την παλιά μου τη γιατρό. Της εξήγησα τι ακριβώς μου συνέβη κ μου είπε ότι δε χρειάζεται αποξεση σε τόσο αρχικό στάδιο κύησης κ να ξανακάνω σε  3-4 μέρες.  Θα πέσει μου είπε κάτω από 5 σίγουρα. Ο άλλος με καταγχωσε κ δε μου είπε να ξανακάνω χοριακη να δούμε πόσο θα πάει. Εγώ του το είπα. 

Εσείς τι γνώμη έχετε;

Επίσης , η παλιά μου η γιατρός μου είπε να το ψάξουμε λίγο παραπάνω με κάποιες εξετάσεις για θρομβοφιλια.....

Έχω καταμπερδευτει.....

εγω στη βιοχημικη ειχα πρωτη χοριακη 37 και την επομενη 38...μου ηρθε αιμα εκανα χοριακη ειχε πεσει στο 4 και κατι και αφου τελειωσε η περιοδος με ειδε ο γιατρος μου και αφου ειδε οτι ημουν καθαρη στον υπερηχο μου ξαναζητησε χοριακη για να δει οτι μηδενισε κ μου ζητησε και θυρεοειδη..οντως ειχε μηδενισει η χοριακη μου ..για θρομβοφιλια μου το προτεινε και μενα ο γιατρος και για τις επαφες μου ειπε να ξεκινησω αμεσα αν θελω δεν υπαρχει θεμα..για μενα ακολουθα το γιατρο που εμπιστευεσαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

εγω στη βιοχημικη ειχα πρωτη χοριακη 37 και την επομενη 38...μου ηρθε αιμα εκανα χοριακη ειχε πεσει στο 4 και κατι και αφου τελειωσε η περιοδος με ειδε ο γιατρος μου και αφου ειδε οτι ημουν καθαρη στον υπερηχο μου ξαναζητησε χοριακη για να δει οτι μηδενισε κ μου ζητησε και θυρεοειδη..οντως ειχε μηδενισει η χοριακη μου ..για θρομβοφιλια μου το προτεινε και μενα ο γιατρος αλλα λογω οτι επεσε αμεσως το λοκνταουν και βγηκαμε αναστολη και εγω και ο συζυγος δεν την εχω κανει για οικονομικους λογους γιατι μου ειπε οτι δεν γραφετε,..και για τις επαφες μου ειπε να ξεκινησω αμεσα αν θελω δεν υπαρχει θεμα..για μενα ακολουθα το γιατρο που εμπιστευεσαι....

Καλησπέρα Ντινακι μου!

Αυτό είναι κ το λογικό, όπως ακριβώς έγινε σε σένα. Τι να πω. Ο δικός μου ο χαζοβιολης άλλα ντ άλλα.....

Θα προτιμήσω την παλιά μου. Αυτήν ξέρω αυτήν εμπιστεύομαι (σαν τη χλωρίνη ένα πράγμα) χαχαχαχα!!

Σ ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ κορίτσι μου!!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

εγω στη βιοχημικη ειχα πρωτη χοριακη 37 και την επομενη 38...μου ηρθε αιμα εκανα χοριακη ειχε πεσει στο 4 και κατι και αφου τελειωσε η περιοδος με ειδε ο γιατρος μου και αφου ειδε οτι ημουν καθαρη στον υπερηχο μου ξαναζητησε χοριακη για να δει οτι μηδενισε κ μου ζητησε και θυρεοειδη..οντως ειχε μηδενισει η χοριακη μου ..για θρομβοφιλια μου το προτεινε και μενα ο γιατρος αλλα λογω οτι επεσε αμεσως το λοκνταουν και βγηκαμε αναστολη και εγω και ο συζυγος δεν την εχω κανει για οικονομικους λογους γιατι μου ειπε οτι δεν γραφετε,..και για τις επαφες μου ειπε να ξεκινησω αμεσα αν θελω δεν υπαρχει θεμα..για μενα ακολουθα το γιατρο που εμπιστευεσαι....

Καλησπέρα κορίτσι μου πήγες σε αιματολογο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Daizy28 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Πως είστε; Λοιπόν εγώ είμαι στην 22η μέρα του κύκλου μου και από συμπτώματα τίποτα. Κάτι πονάκια είχα πριν λίγες μέρες, αλλά αυτά τα είχα και τους προηγούμενους μήνες που τελικά δεν ήμουν έγκυος. Το διαφορετικό από τις προηγούμενες φορές είναι ότι συνήθως πρηζόταν αρκετά το στήθος και 2-3 μέρες πριν αδιαθετήσω, ξεπρηζόταν. Αυτό το μήνα τίποτα, ίσως πρόκειται για διαφορετικό κύκλο🤷‍♀️ Από την πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν θυμάμαι τίποτα, καθώς έχουν περάσει και 4 χρόνια. Για πείτε κι εσείς. Είναι καμία άλλη μαζί μου; Έχει συμπτώματα; Εγώ δεν περιμένω 15/3🤞💜 

Εγώ δεν περιμένω 17/3...Νιώθω έναν πόνο χαμηλά αριστερά σήμερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου πήγες σε αιματολογο;

οχι δεν εχω παει...η αληθεια ειναι οτι επειδή ηταν η πρωτη εγκυμοσυνη και βιοχημικη μου προτεινε την εξεταση ο γιατρος μου  ...αλλα εχω σκοπο να κανω και καποιες αλλες εξετασεις οποτε θα παω να μιλησω παλι μαζι του συντομα να μου πει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

οχι δεν εχω παει...η αληθεια ειναι οτι επειδή ηταν η πρωτη εγκυμοσυνη και βιοχημικη μου προτεινε την εξεταση ο γιατρος μου  ...αλλα εχω σκοπο να κανω και καποιες αλλες εξετασεις οποτε θα παω να μιλησω παλι μαζι του συντομα να μου πει ...

Καλησπερα, επειδή αναφερθηκες στο οικονομικό  των εξετάσεων θρομβοφιλιας να σου πω που το έχω προσφατο σχετικά. Εγώ πηγα στο Ηράκλειο Κρήτης στο νοσοκομείο, έκλεισα ένα απογευματινό ραντεβού μου στοίχισε 60 ευρώ και όλες οι εξετάσεις έγιναν δωρεάν. Και απο εδω που είχα μιλήσει με κοπελες απο γυρω νόμους όλες εκεί πηγαν.

Από ότι μου είπαν κληρονομική και επικτητη θρομβοφιλιας κάναμε θεωρώ ότι είναι ολοκληρωμένο πακετο.

Από αυτά που είχα διαβάσει αν εισαι Αθήνα υπάρχουν κάποια νοσοκομεία που γίνονται δωρεάν απλά πρεπει να ψάξεις για ραντεβού. Για άλλες πολεις δεν ξέρω αλλά αξίζει να ρωτήσεις να δεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλησπερα, επειδή αναφερθηκες στο οικονομικό  των εξετάσεων θρομβοφιλιας να σου πω που το έχω προσφατο σχετικά. Εγώ πηγα στο Ηράκλειο Κρήτης στο νοσοκομείο, έκλεισα ένα απογευματινό ραντεβού μου στοίχισε 60 ευρώ και όλες οι εξετάσεις έγιναν δωρεάν. Και απο εδω που είχα μιλήσει με κοπελες απο γυρω νόμους όλες εκεί πηγαν.

Από ότι μου είπαν κληρονομική και επικτητη θρομβοφιλιας κάναμε θεωρώ ότι είναι ολοκληρωμένο πακετο.

Από αυτά που είχα διαβάσει αν εισαι Αθήνα υπάρχουν κάποια νοσοκομεία που γίνονται δωρεάν απλά πρεπει να ψάξεις για ραντεβού. Για άλλες πολεις δεν ξέρω αλλά αξίζει να ρωτήσεις να δεις. 

αθηνα ειμαι ναι...αληθεια δεν ηξερα οτι γινονται στο νοσοκομειο...γιατι εψαξα που να κανω και ειδα διαφορα πακετα  για διαφορες μορφες θρομβοφιλιας αλλα ιδιωτικα και ηθελα να μου πει ο γιατρος μου τι πρεπει να κανω απο ολα αυτα που λεει για να ξερω τι πακετο να παρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

αθηνα ειμαι ναι...αληθεια δεν ηξερα οτι γινονται στο νοσοκομειο...γιατι εψαξα που να κανω και ειδα διαφορα πακετα  για διαφορες μορφες θρομβοφιλιας αλλα ιδιωτικα και ηθελα να μου πει ο γιατρος μου τι πρεπει να κανω απο ολα αυτα που λεει για να ξερω τι πακετο να παρω..

Ναι και στην Αθήνα από ότι διάβαζα εδώ έχουν εξειδικευμένα τμήματα κάποια νοσοκομεία, κάνουν πολυ μεγάλα πακετα. Δεν ξέρω αν κάποια κοπέλα μπορεί να μας πει αν ξέρει. Δεν είμαι Αθήνα και γι'αυτό δεν θυμάμαι. Όπως και η κυστική ίνωση γίνεται σε μεγάλο ποσοστο κάπου δωρεάν. Θα το γκουγκλαρω να δω αν θα το βρω κ θα σου στείλω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Ναι και στην Αθήνα από ότι διάβαζα εδώ έχουν εξειδικευμένα τμήματα κάποια νοσοκομεία, κάνουν πολυ μεγάλα πακετα. Δεν ξέρω αν κάποια κοπέλα μπορεί να μας πει αν ξέρει. Δεν είμαι Αθήνα και γι'αυτό δεν θυμάμαι. Όπως και η κυστική ίνωση γίνεται σε μεγάλο ποσοστο κάπου δωρεάν. Θα το γκουγκλαρω να δω αν θα το βρω κ θα σου στείλω. 

βρηκα καποια τμήματα αιματολογικου σε νοσοκομεια που κανουν εξετασεις θρομβοφιλιας θα παρω τηλεφωνο αυριο  να ρωτησω...σε ευχαριστώ πολυ παντως...να σε ρωτήσω αν ξερεις και κατι αλλο σαλπιγγογραφια γινεται μονο με τη χρήση σκιαγραφικου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

βρηκα καποια τμήματα αιματολογικου σε νοσοκομεια που κανουν εξετασεις θρομβοφιλιας θα παρω τηλεφωνο αυριο  να ρωτησω...σε ευχαριστώ πολυ παντως...να σε ρωτήσω αν ξερεις και κατι αλλο σαλπιγγογραφια γινεται μονο με τη χρήση σκιαγραφικου?

Απο μια γρήγορη αναζήτηση βρήκα το Λαϊκό και χωρεμειο. Χωρίς να είμαι σίγουρη βέβαια. Μπορείς να κάνεις και ένα θέμα εδώ να σου πουν κορίτσια που έχουν πάει. 

Η σαλπιγγογραφια γίνεται οπωσδήποτε με σκιά γραφικό. Δε γίνεται αλλιώς. Είναι η κλασική με σκιά γραφικό και ακτινογραφία και η άλλη με σκιά γραφικό και υπέρηχο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Απο μια γρήγορη αναζήτηση βρήκα το Λαϊκό και χωρεμειο. Χωρίς να είμαι σίγουρη βέβαια. Μπορείς να κάνεις και ένα θέμα εδώ να σου πουν κορίτσια που έχουν πάει. 

Η σαλπιγγογραφια γίνεται οπωσδήποτε με σκιά γραφικό. Δε γίνεται αλλιώς. Είναι η κλασική με σκιά γραφικό και ακτινογραφία και η άλλη με σκιά γραφικό και υπέρηχο. 

επειδη ειμαι αλλεργική σε φαρμακα σε μαγνητικη που ειχα κανει δεν μου εβαλαν σκιαγραφικο για να μην εχουμε προβλημα...θα ρωτησω και το γυναικολογο!!Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

επειδη ειμαι αλλεργική σε φαρμακα σε μαγνητικη που ειχα κανει δεν μου εβαλαν σκιαγραφικο για να μην εχουμε προβλημα...θα ρωτησω και το γυναικολογο!!Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες!

Κοιτα ειδικός δεν είμαι, οι γιατροί φυσικά ξέρουν καλυτερα. Μπορεί να υπάρχει κάποιος τρόπος για όσους έχουν αλλεργίες.

Δεν κάνει Τίποτα κορίτσι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης μπορεί να μην είσαι αλλεργική,  μπορεί να είσαι αδύνατη,  είχα μια μελέτη που οι βλάκες οι γιατροί είχαν βάλει σκιαγραφικο χωρίς να μετρήσουν το βάρος του ασθενούς και μετά είχαν αλλεργική αντίδραση.  Μήπως παίζει κάτι τετοιο;; ξέρεις τι δόση σου εβαλαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

επειδη ειμαι αλλεργική σε φαρμακα σε μαγνητικη που ειχα κανει δεν μου εβαλαν σκιαγραφικο για να μην εχουμε προβλημα...θα ρωτησω και το γυναικολογο!!Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες!

Κορίτσι μου, αργά το απόγευμα μου έστειλε η γιατρός με άυλη τις εξετάσεις για θρομβοφιλια κ κάτι άλλες για λύκο κλπ. Είναι πάρα πολλές, αλλά όλες γράφονται. Η συμμετοχή για όλες είναι περίπου 25ευρω. Για ξαναρωτα το γιατρό σου μήπως δε συνεννοηθηκατε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Κορίτσι μου, αργά το απόγευμα μου έστειλε η γιατρός με άυλη τις εξετάσεις για θρομβοφιλια κ κάτι άλλες για λύκο κλπ. Είναι πάρα πολλές, αλλά όλες γράφονται. Η συμμετοχή για όλες είναι περίπου 25ευρω. Για ξαναρωτα το γιατρό σου μήπως δε συνεννοηθηκατε καλά.

Καλησπέρα κοπέλα μου αιματολογος σου έγραψε τις εξετάσεις ή η γυναικολόγος σου;εμένα η γυναικολόγος μου είπε να πάω σε αιματολογο, Θεσσαλονίκη είμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου αιματολογος σου έγραψε τις εξετάσεις ή η γυναικολόγος σου;εμένα η γυναικολόγος μου είπε να πάω σε αιματολογο, Θεσσαλονίκη είμαι. 

Καλησπέρα κορίτσι μου.

Η γυναικολόγος μου τις έγραψε.Δε μου είπε για αιματολογο. Μίλησα το μεσημέρι μαζί της κ μου είπε να το ψάξουμε και για θρομβοφιλια κ ότι θα μου τις στείλει με άυλη να μη τρεχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Επίσης μπορεί να μην είσαι αλλεργική,  μπορεί να είσαι αδύνατη,  είχα μια μελέτη που οι βλάκες οι γιατροί είχαν βάλει σκιαγραφικο χωρίς να μετρήσουν το βάρος του ασθενούς και μετά είχαν αλλεργική αντίδραση.  Μήπως παίζει κάτι τετοιο;; ξέρεις τι δόση σου εβαλαν;

ειμαι αλλεργικη στη πενικιλινη οπως και αλλα 2 ατομα στην οικογενεια μου!!Ειχα παρει τα αουγκμεντιν κ ασε επαθα ζημια...τρέχαμε στο νοσοκομειο μεσα στη νυχτα!!απλα στη μαγνητικη οι γιατροι και τις 2 φορες για να μην συμβει κατι δεν μου εδωσαν σκιαγραφικο για να ειναο σιγουροι μην τυχον ειμαι κ σε καποιο αλλο φαρμακο αλλεργικη... ενω το ειχα αγορασει κ το ειχα παει μου το εδωσαν πισω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Κορίτσι μου, αργά το απόγευμα μου έστειλε η γιατρός με άυλη τις εξετάσεις για θρομβοφιλια κ κάτι άλλες για λύκο κλπ. Είναι πάρα πολλές, αλλά όλες γράφονται. Η συμμετοχή για όλες είναι περίπου 25ευρω. Για ξαναρωτα το γιατρό σου μήπως δε συνεννοηθηκατε καλά.

εμενα μου ειπε οτι η θρομβοφιλια δεν γραφεται και οτι στοιχιζει καπου στα 120 μπορει και παραπανω...θα τον ξαναρώτησω ομως...και θα ρωτησω και τη παλια μου γυναικολογο  που είχα στην προηγουμενη πολη που εμενα!!θα κανω και εγω αυλη συνταγογραφηση καλα που μου το θυμησες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, CNN@ntinaki83  @EFI 1981  @Kostefένα μέρος γραφεται νομίζω μόνο όχι όλα τα είδη..γιατι πραγματι το πακετο είναι υψηλου κόστους.. Νομίζω σ αυτό το θέμα της θρομβο.. μπορεί να σας βοηθήσει κ η @Nefeliap .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια, CNN@ntinaki83  @EFI 1981  @Kostefένα μέρος γραφεται νομίζω μόνο όχι όλα τα είδη..γιατι πραγματι το πακετο είναι υψηλου κόστους.. Νομίζω σ αυτό το θέμα της θρομβο.. μπορεί να σας βοηθήσει κ η @Nefeliap .. 

Ευχαριστώ αλλά εγώ δεν έψαχνα! Είπα στην άλλη κοπέλα τι είχα κάνει εγώ που μέσα ήταν η επικτητη η οποία ευθυνεται για τις αποβολές. Η κληρονομική δεν επηρεάζει από όσο ξέρω δεν έχει νόημα πιστευω κάποιος να κάνει όλα τα είδη χωρίς κάποιο συγκεκριμένο λόγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια, CNN@ntinaki83  @EFI 1981  @Kostefένα μέρος γραφεται νομίζω μόνο όχι όλα τα είδη..γιατι πραγματι το πακετο είναι υψηλου κόστους.. Νομίζω σ αυτό το θέμα της θρομβο.. μπορεί να σας βοηθήσει κ η @Nefeliap .. 

υπαρχει το πακετο κληρονομικης που ειναι 5 ή 8 ή 13 μεταλλαξεις σε παραγοντες πχ Leiden ,MTHFR κανει γυρω στα 150€ πχ οι 13 παραγοντες κ ΔΕΝ γραφετε..(εγω το εκανα στη βιοιατρικη) αυτο ειναι σπανιο καπως κ γινεται για να προστατεύσεις τοννεαυτο σου απο τυχον θρομβώσεις κ αν εχεις ιστορικο κληρομονικοτητας & υπαρχει κ η επικτητη που  γραφονται καινειναι πχ αυτα χρονο προθρομβινης,χρονος  μερικης θρομβοπλαστινης ΑPT ,ινωδογονο αντισωματα καρδιολιπινης ιGG/igm αντισωματα Αντι ενα ,ρευματοειδης παραγων RA/RF Test ,αντισωματα καρδιολιπινης IGG/IGM ,αντισωματα B2 γλυκοπρωτεινης ΙGG/IGM ,αντιπηκτικα λυκου. η κληρονομική θρομβοφιλια δεν ευθύνεται για αποβολές κ ουτε για βιοχημικες ,μόνο η αυτοάνοση δηλαδη η επικτητη ... η αυτοάνοση εμφανίζεται μόνο επί εγκυμοσύνης(μαιευτικη θρομβοφιλια την αναφερει η γμωστη αιματοκογος Κυησης Λ. απο θες/νικη.η τσεκουρα κανει καλο ελεγχο δωρεαν στο ελενα στο τμημα καθεξιν αποβολων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...